Tweede Blad ONS KINDERUOEKJE Kerkboekjes F™ L. J. Veerman Huwelijk voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. de a.§. Belijders. HEUSDEN UimlernillM'tek. tegen scherp concurreerende prijzen. Ziet de Etalage I i a Vroiivminihrfrk Twee aardige Modellen. UAA-A Huwelijks-uitzetten. BEHOORENDE BIJ HET Hb 4693 vrijdag 25 Maar! Versterk nw nieren Werp dat lustelooze, afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en ener gie door uw nieren te helpen om de scha delijke en kwaaddoende vergiften uit uw bloed te filtreeren. Maak uw lev,en weer tot een lust. Die pijn in de lendenen, die urinestoornissen, dat vermoeid, zenuwach- tig, uitgeput gevoel, die hoofdpijn en dui zeligheid kunnen alleen te wijten zijn aan nierzwakte, en deze kan overwonnen wor den. Piekeren helpt u niet. Wordt flink en gezond door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. De tijd bewees, dat dit specifieke niergeneesmiddel aan de nie ren juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig hebben en deze organen bij- staat om het bloed volkomen en terdege te zuiveren. j Door nieuwe kracht aan de verzwakte nieren te geven, kunnen Foster's Pillen kwellende nierVerschijnselen als rheumatiek, ischias, spit, waterzucht, niersteen, en blaas ontsteking yerlichten en voorkomen. Duizenden in Holland danken hun te genwoordige gezondheid aan de genezen de eigenschappen van dit niermiddel. Be gin nog, heden met het gebruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt her krijgen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon 34 Beste jongens en meisjes, De oplossingen van de raadsels \an verleden week zijn: 1. Beter één vogel in de hand, dan tien in de lucht. 2. Arend Barend. 3. Lelie. De nieuwe raadsels zijn: 1. Het gevraagde woord, dat op de kruisjeslijnen (van boven, naar beneden en van links naar rechts) moet komen te staan* noemt een zangvogel, en bestaat uit 9 letters. Op den eersten regel komt een mede klinker, op den tvyeeden een scherp, voor werp, op tien derden iets dat men voelt, als men bang is, op den vierden het vrouw tje van een verscheurend dier. Op den vijf den regel het gevraagde woord. Op den zesden regel staat een woord, waarmee men aanduidt, als er drie kinderen bijeen zijn. Men zegt dan wel eens: Kijk, dat is een aardig...; op den zevenden, regel staat een jongensnaam, op den achtsten een klein paard, op den negenden een medeklinker. X o X o o o X o o O O O X o O O X XXXXXXXX o o o X o o o o o X o o o X o X 2. Wie kan de volgende woorden zóó invullen, dat er een spreekwoord komt te sta jn A., lie. ..If v.r.ron... i. d.m.t m.. d.n p.. OOM KAREL. DE LOTGEVALLEN VAN BAREND|E KWIK AAN HET HOF VAN KO NING SUIKERBUIK. XI. (Slot). Toen de generaal met Barendje Kwik en met twee solidaten, die den boozen schoenfabrikant stijf vasthielden, in. het paleis van koning Suikerbuik aankwam, was de groote zaal al heelemaal gevuld met al de deftige graven en baronnen en generaals van het hof. De koning zou weer gaan rechtspreken. Koning Suikerbuik had zijn gouden kroon op en. een lange her melijnen mantel om. Hij was erg ongedul dig en liep met groote stappen heen en weer, waarbij zijn sabel rinkelde. Want niemand van de heeren van het hof mocht een woord spreken, als de koning niets zei. Maar daar ging de deur open... en Barendje Kwik stapte met den generaal en hun gevangene de zaal binnen. De ko ning wendde zich om, en riep: Barendje mijn jongen. Beste koning Suikerbuik, riep Barend je verheugd, en snelde op den koning toe. De koning nam Barendje in zijn armen en de hovelingen zagen warempel, dat er een dikke traan over de wang van aen koning liep. Zóó blij was hij, dat Barend je weer terecht was. Barendje moest op een krukje naast den troon van den ko ning zitten en vertellen, wat er gebeurd was. Toen het uit was, keek de koning zoo donker als een regenwolk en. bulderde den bevenden schoenfabrikant toe: Leelijke deugniet, daarvoor zul je gestraft woruen. Barendje zeg maar ééns wat er met den slechten schoenfabrikant gebeuren moet, moet hij tien jaar de gevangenis in? Barendje dacht een poosje na en zei Nee, koning Suikerbuik, ik weet wat be ters. Hij moet zelf de honderd paar schoe nen voor de weeskindertjes maken. Dat is lang niet genoeg straf, riep de koning, wat moet hij nog meer doen? Laat hij dan ook nog honderd paar mooie zachte pantoffeltjes voor de wees kinderen maken, riep Barendje. Nog lang niet genoeg, meende de ko ning, wat moet hij nog meer doen,? Dan moet hij in elke schoen voor de kinderen een pond suikerboonen doen, en in elke pantoffel een pond rozijnen en BOB EN MOP IN DROOMLAND. XVI. Tofct» de heele club bet huis van het oude heertje bereikte, was de botken-wuim veilig opgeborgen in een museum. »Nu zouden jullie zeker graag eens door mijn telescoop kijken, zou ik denken,* sprak het oude heertj". «Dolgraag t« riep B ib. »0h, wat leuk,« riep Mop, »nu zal ik misschien mijn droom terugzien en zij keek het eerst door de telescoop. Maar het was zoo mistig, dat zjj wauw plaats maakte «oor B >h doch h\j was (liet veel gelukkiger. Het oude heertje keek bezorgd. »lulhe moeten ook in de goede richting kyken,« sprak hij laten de punt naar beneden richten.» Hij verstelde de telescoop en d^ kinderen, klommen op een ladder, zoodat zjj er doorheen konden kijk-n »lk zie iets,« riep Mop. nO, kom hierheen h*t komt hierheen met een reuze-vaart 1 Kijk eens Bob (Wordt vervolgo) krenten. Dat is goed, zei de koning, zoo zal het geschieden. Toen juichten de hovelin gen allemaal: Hoera! Leve onze beste koning Suikerbuik, leve onze dappere Ba rendje Kwik. De soldaten brachten den biberenden schoenenbaas naar een. klein kamertje in het paleis, waar hij dadelijk met het ma ken van de honderd paar pantoffels en schoenen moest beginnen. Toen riep de koning: Wees jelui al lemaal eens stil. Ik moet je wat vertellen. Dadelijk zweeg het heele gezelschap. De koning stond op, zette zijn. kroon recht op zijn hoofd, trok zijn lange sa bel uit de zilveren schede en zei tegen Barendje Kwik, kniel voor me neer. Barendje ging voor den koning op zijn knieën liggen, en toen legde de koning zijn sabel zachtkens op Barendjes hoofd en sprak plechtig: Ik, koning Suikerbuik, keizer en ko ning van het volk der Suikerbuikianen, ik verklaar hierbij, dat Barendje Kwik voor taan zal zijn: Prins Barendje Kwik, kroon prins van het land der Suikerbuikianen, zoon van koning Suikerbuik. Barendje mijn jongen, ik neem je als mijn zoon aan, en later zul je mij opvolgen,... als koning van dit land. Toen juichten en jubelden alle hove lingen. zoo hard, dat hooren en zien ver ging. Barendje werd op de schouders van de generaals in het rond gedragen en het heele land vierde drie dagen feest, j Barendje kreeg een prachtig pak van gouddraad en fluweel aan, en mocht naast den koning in het rijtuig zitten, toen die in een lange stoet door de stad reed, in een koets met 12 paarden. Zoo werd Barendje Kwik den zoon van koning Suikerbuik en kroonprins van het land der Suikerbuikianen. En hij leef de heel lang en gelukkig. zwaar gegarneerde toiletten, nu wij een maal hebben geproefd van de voordee- len, welke een eenvoudige japon met zich medebrengt, doch het is aangenaam te zien, dat eenvoud en charme zoo goed veree- nigd kunnen worden. Dunne draperieën, bloemen-borduursels, zachte kleuren en soepele ceintuurs dit alles zijn de garneersels en kenmerken van de nieuwe mode; en zelfs de hoeden verlaten het pad, waarop zij zich verle den jaar bewogen en worden veel zach ter en staan ons dus beter en vroolij'ker. Gracieuze 'lijnen zijn liet voornaamste kenmerk van het toilet, afgebeeld onder No. 1300. Het heeft het nieuwe tuniek effect, dat momenteel zoo populair is en wordt gemaakt van lichtgeel satijn, terwijl het schouderstuk en de onderrok beiden fijn goudkant gemaakt zijin. De taillelijn wordt een weinig geaccentueerd dooreen gevouwen ceintuur van dezelfde stof en bizondere opmerkzaamheid verdient de wij ze, waaróp de tamelijk strakke lijnen van het lijfje een contrast vormen met de wijd te van de tuniek. Knippatronen van dit toilet zijn verkrijgbaar i" de maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van no. 1300. Kosten 55 cents. Flet andere toilet, no. 1299, is veel een voudiger, daar het bestemd is om te wor den gedragen in huis of kantoor; maar het is daarom niet minder een echt model van de Lente, hetgeen blijkt uit de cein tuur met gesp en het lichtelijk overblou- sende in de taille. Het japonnetje wordt gemaakt van fijn jersey-lak in zachtgrijs en wordt gegarneerd met een breeden. rand en zakken van diep-blauw. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48, onder opgave van no. 1299. Kosten 55 cents. o— GROOTE VERSCHEIDENHEID in alle bindwijzen en formaten, steeds voorradig in den Boekhandel van de Botermarkt, HEUSDEN, If echtzaken. fcMM De nieuwe Lente modellen zijn zéér zeker erg aantrekkelijk en er zullen slechts weinig dames zijn, die er iets op aan te merken hebben, omdat zij voornamelijk iets bizonder charmant vrouwelijks hebbeil; iets, dat wij, na de lange periode van streng-eenvoudige kleeding, met open ar men ontvangen. En toch zijn zij terzelfder tijd zoo handig gecreëerd, dat niemand er tegen in kan brengen, dat zij té bewer kelijk of overdadig zijn het eenige wat wij kunnen doen is de charme ervan be wonderen. Het valt te betwijfelen of wij ooit we der terug zullen gaan naar de pompeuse, BOSSCHE RECHTBANK G. J. W. B., 62 jaar, landbouwer te Eetlien, voorzitter van het waterschaps bestuur „Polder van Eetlien" was door den kantonrechter te Heusden veroordeeld tot f 10 boete subs, driemaal 5 dagen hech tenis terzake van overtredingen, der vei ligheidswet. Verdachte kwam van dit vonnis iri hoo- ger beroep. De zaak komt hier op neer dat verdachte als voorzitter van voormeld polderbestuur was blijven weigeren te vo/- doen aan dc herhaalde sommatie der ar beidsinspectie om aan het stoomgemaal te Eetlien veiligheidsmaatregelen te nemen. De kosten voor die verbeteringen kostten slechts tien gulden. Verdachte bleef er bij dat die maatre gelen niet noodig waren en was niet van zijn ongelijk te overtuigen. Ge beroemt er u op dat er nergens een waterschap is dat zoo prachtig werkt, waarom zorgt ge dan ook niet dat alles in orde is ook voor dc veiligheid van die daar werken moeten? aldus de president. Ge laat de zaak maar waaien, maar dat gaat zoo niet. Er stond hooger beroep vloor u open bij den minis ter. Dus wanneer u (meent dat de inspectie het u lastig maakt, dan had u de termijn voor /looger beroep niet moeten laten ver- loopen. Wij hebben hier nu recht te doen over uw overtredingen. Zeer uitvoerig betoogde verdachte dat de veiligheidsmaatregelen in kwestie over bodig zijn en beklaagde ziet dat hij' met de zaak zooveel tobberij heeft,' eerst in Breda, toen in Heusden, nu weer voor de rechtbank in den Bosch. Ik heb alle moeite gedaan, aldus ver dachte om den Inspecteur uit Breda naar den polder te krijgen, maar zonder gevolg, it- kan geen wet vinden waar 'tin staat dat ik aan die eischen der inspectie moet voldoen. Daar hebt u niet over te oordeelen, u hebt nu de wet overtreden, aldus de pre sident. U had het den minister kunnen laten uitmaken, maar 't kan u alles niet schelen en u gaat koppig en eigenwijs uw eigen gang. Ik heb aan de wet voldaan, ik heb den burgemeester geschreven, mopperde ver dachte. U had alleen den minister moeten, schrij ven, dan beslist deze of u ongelijk hebt dan wel de inspecteur, wedervoer de pre sident. U hebt gevolg te geven aan de eischen der Veiligheidswet en niet aan wat u persoonlijk goeddunkt. U komt daar op den dag eens in den polder kijken als 't mooi weer is, maar de machinist werkt bij nacht en zou kunnen verongelukken indien, hij over een rotte voetbrug moet loopen. Wie daar werkt bij storm en slecht weer in den donkeren nacht moet daar veilig staan en beschermd tegen levensgevaar. De verdediger Mr. Gerrits beriep zich met verdachte op de ondoelmatigheid der voorgeschreven veiligheidsmaatregelen. Ik heb alle moeite gedaan, om dat te be wijzen, klaagde verdachte.- U hebt niets gedaan, aldus de president. Maar u hebt wel alles gedaan om uw zin door te drijven. De kosten voor wat van het polderbestuur geëischt werd aan ver beteringen bedroegen slechts een tientje en daarmede was de zaak in orde. Maar om nu maar uw eigen zin te kun nen doordrijven, besteedde u groote kos ten pan uw advocaat, komt met de zaak voor Kantongerecht en Rechtbank, wat u veel moeite en geld kost ook. Maar u blijft maar koppig. U denkt dat u de in specteur van den polder zijt. Als getuigen werden vanwege het O.M. gehoord de beambten der inspectie L. Berk en H. C. Jongepier. Uit het verb,oor bleek dat de inspectie al heel wat geduld gebruikt had om ver dachte aan 't verstand te brengen, wat hij" te doen had. Vanwege de verdediging werdentwee getuigen a décharge gehoord. De eerste getuige A. v. d. Kolk, machi nist, werkzaam aan het stoomgemaal voor meld, verklaarde dat er niets gevaarlijks meer was. De loopplank, die verrot was, is door een andere vervangen, en er is een leuning aan de brug gemaakt. De tweede leuning vond getuige on,noodig en zelfs lastig. De tweede getuige, R. Staal, landbouwer te Eetlien, bestuurslid, meende met zijn voorzitter dat die verbeteringen niet noo dig waren. U hebt niets te meenen, daar is de in spectie voor, onderbrak hem de president. De loopplank was verrot en als daar des nachts iemand over heen moet, kan. er een, ongeluk gebeuren. Het O. M. bewonderde de lankmoedig heid der inspectie. Verdachte drijft maar eigenwijs en koppig door en verdraait het eenvoudig in zijn koppigheid te deen. wat hij verplicht was te doen en komt tenslotte in aanraking met den. strafrechter. Zijn ingelanden moesten hem dat eens leveren. Wat zou hij uit zijn slof schieten Er is alleszins reden om de straf hooger te stellen dan door den kantonrechter vv|crd beslist. Alles is gedaan om verdachte zijn dwaling duidelijk te maken, maar domweg en kinderachtig houdt hij maar vol. Het O. M. eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger Mr. Gerrits betoogde uitvoerig dat de vercischte verbeteringen ondoelmatig zijn. President en rechters merkten op dat de rechtbank in deze zaak de ondoelmatig heid niet te beoordeelen heeft en pleiter en verdachte evenmin. De rechtbank heeft alleen recht te doen inzake het overtreden der Veiligheidswet gelijk die door bevoegden is gcconstóteerd. Ja, dan kunnen we wel ophouden hier aldus Mr. Gerrits. Zeker, aldus de president, met liet al oï niet doelmatige hebben w ijhier niets te maken. 't Is een reine zaak. Ik ga vrij uit, 'be gon verdachte weer. v Dc Rechtbank werd er zichtbaar onge duldig onder. De president bepaalde de uitspraak op 31 Maart a.s. (B. Ct.) Wij leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concnrreerende prijzen. nieuwsblad I H JOR DE MOL, T

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5