Huwelijk. t i i luxroN De Kus van Pharao m LW-"" 7,v"_ ,?*i - HEUSDEN Kantongerecht flensden Plaatselijk Nieuws Huwelijks-uitzetten. op deze kat en hij beweerde steeds, dat zijn vrouw meer van dit dier hield dan van hem. Zijn vrouw ontkende dat welis waar, maar de man kon de kat luchten, noch zien. Op zekeren dag ontstak hij in zulke woede over het dier, dat hij de kat op de gruwelijkste manier verminkte en het dier doodde. De ontzette vrouw- sprak toen een vloek over het hoofd van haar echtegenoot uit en zei, dat katten eens zijn» dood zouden zijn. Niet lang daarna verliet de vrouw het huis. 6. had nu nog' alleen maar zijn duiven. Hij waakte als een vader over hen. Wan neer straatjongens met steenen naar zijn vogels wierpen, ranselde hij ze af en hij kwam daardoor een paar maal in aanra king met den rechter. Hij sprak bijna nooit met de andere inwoners van zijn dorp en hlij leefde zeer teruggetrokken. Een paar jaar geleden betrapte hij een kat, die met een zijner duiven in haar bek over een schutting gprong. Tegen de oude vrouw, die hem steeds wijn bracht, zei hij, dat hij de katten beschouwde als het zinne beeld van valsche vrouwen. En hij begon een regelrechte jacht op deze dieren te maken. Hij verminkte ze steeds op wreed aardige wijze en mishandelde ze zoolang, tot zij dood waren. Ontelbare katten vie len onder zijn handen, men meent, clat hij in vier jaar tijds ongeveer zeshonderd katten heeft gedood. Ik moet door jelui tsterven, zoo zei hij, welaan, eerst zal ik zooveel mógelijk van jelui ras verriel- gen. Nu hebben de katten, alsof Zij een samenzwering met elkaar op touw had den gezet, wraak genomen en hun wree den Vijand op vreeselijke manier toege takeld. Zij zijn werkelijk de veroorza- ïiu ais een soort hoogere wezens, onder den indruk en beschouwen katten De bewoners van het plaatsje zijn diep kers van zijn dood geweest. —o EEN MINNELIJKE SCHIKKING Tussehen Zuid-Slavië en Italië? Naar men verneemt heeft men in. Ber- lijnsche officieele kringen den. indruk, dat het Balkanconflict op vreedzame wijze kan kan en zal worden bijgelegd. Men heeft daar telegrammen ontvangen, waaruit kan worden opgemaakt, dat een rechtstreek sdie overeenkomst tussehen Rome en Bel grado eerlang is te verwachten. o DE CHINEESCHE WARWINKEL Uit de vele, elkaar dikwijls tegenspre kende berichten, kan men in elk geval opmaken, dat de warwinkel nog steeds g rooter wordt. Een goed ingelicht, hoog geplaatst ambtenaar te Sjanghai verklaar de Wij staan nog pas aan het begin, van de moeilijkheden in China. De te Nanking gevestigde buitenlan ders blijken nu toch, volgens de laatste berichten, gered te zijn en aan boord van de oorlogsschepen op de rivier in vei ligheid te zijn gebracht. Het dreigement van de commandanten der Britsche en Amerikaansche kaunon- ïieerboofen, dat de beschieting van, de stad zou moeten worden hervat, indien aan de evacuatie der vreemdelingen moei lijkheden in den weg werden, gelegd, heeft succes gehad, en zoo kon de beschieting worden opgeschort. ZALTBOMMEL Vergaderim; van het Gecombineerd Colle ge van het Polderdistrict Bomm*l»rwaard hoven den M*idijk op Dinsdag 22 Maart 1927. door RICHARD GOYNE. :o 20) Gij zijt idioot, meisje. Weet gij niet t$).el!k een macht er is in Assyrië om Toet- 'Anlkh-Amen te overwinnen? Luistert. Ik heb gewacht en mijn boodschappers zijn nog niet teruggekomen. De stem Van. Toet- Ankh-Amen zwijgt, en morgen, zullen mijn legers zich verzamelen om op te trekken naar Thebes, en wij zullen zien,, dwaas kind, op wiens hoofd de kroon der ze gepraal zal rusten... Öp dit oogenblik stormde een slaaf binnen en snelde op den koning toe, zijn lippen beefden en zijn oogen schitterden van opwinding. ;Wat wenscht gij? brulde de koning hem toe. De slaaf knielde en lichtte het hoofd op tot <jen monarch. O, groote meester, de officieren zijn (teruggekeerd uit Thebes. De koning deinsde achteruit, Hiljah staarde in stomme verbazing naar den slaaf en alleen Rana bleef, kalm, zonder ook maar even haar verrassing te doen blijken. Welk nieuws brengen zij, vroeg de ko ning opgewonden. Haast u. Vertel. Geeft Pharao Toet 'Ankh-Amen gevolg aan mijn bevelen? De slaaf aarzelde. Spreek, donderde nu de setm des ko- Mevrouw Guggenheimer richt ieder jaar een maaltijd aan voor krantenjongen Hierboven 424)0 dergelijke knapen aan het feestmaal vereenigd. De heer Alfre^ Smith, de gouverneur van New-York, is aan het gastmaal tegenwoordig. Hij begon zelf zijn loopbaan als krantenjoogen. Voorzitter de Dijkgraaf, de heer H. C. de Jongh. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergade/*ng worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken k Een schrijven namens H. M. de Koningin, dat de heer A. van de Graft is benoemd tot heemraad. De Voorzitter deelt mede, dat de vorige week de heer v. d. Graft is beëedigd en spreekt thans den wensch uit, dat het hem tal van jaren gegeven moge zijn tot eigen voldoening en in 't belang van 't district werkzaam te zjjn. (De vergadering onderstr ept dien wensch door applaus.) Een aantal besluiten van de Ged. Staten, houdende goedkeuring van in vorige ver gadering behandelde geë rfdendagsbesluiten, worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de goedkeuring van het Gecombi neerd College wordeu o. m. onderworpen de volgende besluiten Del wijnen, tot verhuring voor 6 jaar van een perceel bouwland voor f50 per iaar aan S van Honk. Aalst, tot een betaling van een bedrag van f 67.50 uit den post «onvoorzien.* Voorstel van den Dijkstoel om een perceel bouwland by den Panoven, gedeeltelijk uit gegraven en verhuurd tot oogstbioot, uit de hand te verhuren aan Tijssen te Zalt- bominel v0or 6 jaren tegen een huurprjjs van t 400 per jaar. De voorwaarde dient te worden gesteld, dat, indien voor herstel van dijken noodig, daar grond kan worden uitgehaald, tegen schadevergoeding. Genoemde besluiten worden z. h. s. goedgekeurd. Rapport der Commissie van onderzoek der polderrekeningen, waarin wordt voorgesteld le. goed te keuren zonder op- of aan- mei kingen de rekeningen der polders Zalt- nings ën bevend antwoordde de slaaf: O, koninklijke meester. Ik vrees om u alles te vertellen... want de tijding1, die uw officeren brengen, is verre van, gunstig,.. Egypte heeft zich niet voor u gebukt en ik zag, toen ik de hal van het paleis doorging, een lichtglans aan, den verren horizon.... O meester, in de woestijn zijn, de legers van Pharao Toet-Ankh-Amen verzameld onder aanvoering van, den Pha rao zelf... Zij trekken op tot een oorlog met u... De koning deinsde achteruit, verschrikt, en verslagen, wijl een zucht aan zijn lip pen ontsnapte. En op hetzelfde oogenblik klonk een kreet van Rana, wier angst en, smart door de woorden van den slaaf waren, omge- tooverd tot hoop en vreugde, en die met een jubel van geluk, neerzonk op den steenen vloer... HOOFDSTUK XI. I I De dagen, die volgden, waren dagen, van groote beteekenis voor Egypte. Ten Westen van de vallei van Tigis, had Toet- Ankh-Amen zich met zijn legers opge steld en met het Volste vertrouw|en op Zijn macht had hij Assyrië tot den oorlog uitgedaagd. Bij dag en nacht kwamen van Thebes de eindelooze rijen soldaten aan en ron dom den koning vormden zich scharen van krijgslieden, welke bijna niet meer te overzien waren. Maar aan den anderen, kant der valiei groeide tegelijkertijd het leger van Bazur- Ashi aan en kwamen daar duizenden en nogmaals duizenden forsche soldaten bij een. ill bommel, Hurwenen, Driel, Hedel, Aoamer- zoden en Well, Nederhemert, Zuilicheno, Kerkwyk en Delwynen 2<s idem met eer ige opmerkingen der polders Aalst, Nieuwaal, Gameren en Bru- chem Conform 't rapport wordt besloten. Aangeboden wordt de begrooting over 't dienstjaar 1927 '28 van 't district en Ryke vader «Wat zijn je vooruitzich ten, als je met mijn dochter trouwt?* Jongmensch «Schitterend, als ik met uw dochter trouw.* beide afdeelingen. De voorzitter merkt hierbij o. m. op, dat voor dit dienstjaar de omslag weder op f 8,50 is gesteld, zoo dat geen verhooging of verlaging van lasten plaats heeft. Op deze begrooting is ook gerekend op het basalten van den dijk on der Hurwenen. Het District heeft thans geen schuld meer en wat de beide afdeelin- betreft, is voor de Waalafdeeling de laatste post' van f 3000 aan schuld in de begroo- Omgeven door zijn generaals, stond Toet-Ankh-Amen op den uitkijk, toen. op zekeren dag eindelijk de vele voorberei dingen voor den veldslag waren, volbracht. Hij was een indrukwekkende verschijning in z'ijn glinsterend harnas, toen hij zich voor het wachtende leger opstelde en sprakMet Amon gaan wij lieden voor waarts, De victorie van dezen dag zal voor Amon zijn. De waardigheid en edel moedigheid van onzen god zal bewezen worden met het bloed der Egyptenaren. Toen hij ophield' klonk er van alle kanten een luid gejubel en To|et-Ankh- Amen glimlachte. Hij keerde zich naar El Caleb, die zei Dit is het uur van uw grootsten triomf, o Egypte.... Niet minder. Heden zal u een glorie geworden, zooals geen onzer Pharao's ooit heeft gekend. Het is een groote en heilige oorlog, antwoordde de koning, maar ik weetje dat de toekomst van Egypte veilig is in de handen van Amon. Hij plaatste zich daarna weer aan het hoofd van zijn soldaten en. sprak hen toe, sprak op een wijze, zooals slechts de dapperen dat kunnen op het beslissende oogenblik van den strijd. Zijn hart brandde van feilen haat te gen de lafaards ,die hem het liefste dat hij bezat, hadden ontstolen.... Rana.... En die haat kwam tot uiting in zijn woorden, toen hij de krijgers van Egypte opriep tot den onversaagden strijd. Op dezen dag, schreeuwde hij, zal ons land Zijn trouw aan den. god bewijzen. Gij, die hier verzameld zijt in de vallei, om met mij te vechten tegen een vijandig leger, geeft gehoor aan mijn verzojek. VeCht als broeders onder eenzelfde vlag ting verwerkt, zoodat ook deze geheel v:s komt, terwijl voor de Maasafdeeling wer«r f 6000 wordt afgelost, waardoor ook hier binnen afzienbaren tijd de schuld zal ge delgd zijn. «Uit dit slles« aldus de Dijkgraaf «mogen we uitdrukkelijk constateeren, dat de toestand van ons polderpistrict kernge zond is. Genoemde begrooting wordt gesteld in handen eerier commissie de heeren .1. vem Hceswijk, C. W. de Geus en J. A. de Jongh, als plaatsvervangers de heeren Maas en van der Horst. Van de rondvraag wenscht geen der heeren gebruik te maken, waarna sluiting. Wjj leveren onder sp«ciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concnrreerende prijzen. BRAKEL. Bij besluit van Ged, Staten van Gelderland d.d. 22 Maart 1927 no. 126 is benoemd tot Secretaris van den Dorpspolder Brakel de heer A. C. van Daalen, alhier. NEDERHEMERT. Bij de gehouden keu ring van de militielichting 1928 te Za'lt- Bommel werden uit deze gemeente 3 van de 11 personen goedgekeurd. Het grondsporen op de steenfa briek alhier is ten einde, waardoor vele arbeiders werkloos zijn. Het is te hopen, dat de steencampagne weer spoedig mag beginnen. Bij de gehouden verpachting van veescharen op den Doornwaard van Mej. den Dekker werd van de f 85 tot de f 95 .besteed. Bij de verpachting raan de Noordzijde de Arkenswaard vaif de familie Katten- dijke was de opbrengst gemiddeld f 119. Voor de weilanden van verschillende eige naren binnen in het veld werden tamelijke prijzen besteed. Voor de Arkenswaard van den WelEd. Heer Pelletier werden lagere prijzen be steed n.l. f 83 tot f 98. Donderdag 7 April a.s. hoopt ae heer Schoonderbeek uit Putten-Ermelo, des avonds zeven uur een bidstond voor het gewas te houden aan de Noordzijde. WASPIK. Zaterdagavond werd in het Patronaatsgebouw eene propagandaverga- dering gehouden van leden, van den Bijzon deren Vrijwilligen Landstorm en oud-mi litairen dezer gemeente. Als spreker trad op de heer A. B. Rabou uit 's Bosch. De heer Rabou brengt bij den aanvang zijner rede een woord van hulde en, dank aan den heer Burgemeester, als vertegen woordiger- van bet Burgerlijk gezag voor het samenstellen eener lijst van. alle oud tot behoud van Rana en Egypte... en op dat de stem van uw koning met nog meer trots en nog meer grootheid zal kunnen klinken, wanneer bij het vallen van den avond ook Bazur-Ashi een deel van ons rijk zal zijn. Wij vechten ,mijn mannen, voor meer, dan de eer van ons land. Wij vechten voor haar, die in mijn hart als vorstin regeert. Egypte ontwaakt. Voor de glorie van uw god en uw heer. Egypte ontwaakt. Voor het leven van uw koningin. De soldaten hadden aandachtig gelui - terd en toen de jonge koning zweeg, klon ken hun duizenden, stemmen in koor Rana is onze koningin. Amon is onze god. En bij het juichen van dezen, strijd kreet, vingen zij aan met ma/xrheeren tot eindelijk ook de allerlaatsten zich in bewe ging hadden gezet en de gansche einde looze rij thans voorwaarts bewoog, naar de gouden woestijn, waar het gouden zon licht dien dag zou schijnen over., eea poel van bloed. Geen pen kan beschrijven welk een af grijselijke en hartverscheurende tafereelen zich afspeelden op het slagveld. Geen woorden kunnen zeggen, waartoe de haat der Egyptenaren hen dreef. In den vroegen morgen ontmoetten de legers elkaar. In de vlakten van "Tigrfis werd de strijd begonnen en, geëindigd. Van de duizenden, die ten strijde trokken, in glinsterend harnas kwamen velen terug,.... doch even velen zagen het moederland niet weer... Er staat in de boeken der wetenschap, dat oorlog een monster is, dat zijn klau- militairen der laatste lichtingen dezer ge meente, en aan den Z.Eervv. Heer Pastooi als vertegenwoordiger van het geestelijk gezag voor het beschikbaar stellen van heb Patronaatsgebouw. Spreker gaat ver volgens na, hoe het Communisme zich nog voortdurend uitbreidt uitbreidt, hoe het ontstaan is in Rusland en thans bijna over den ganschen aardbodem is verspreid. Eenjgszins breedvoerig werd behandeld de groote moreele en economische ellende, waarin Rusland thans gedompeld is, Maar ook in ons vaderland meet men, consta teeren dat het communisme steeds meer en meer veld wint, want bij de laatste ver kiezingen voor de leden der Tweede Ka mer werden ruim 54000 stemmen op de communistische partijen uitgebracht. Spreker spoort vervolgens de oud-mi litairen aan om lid te worden van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, en, als de nooü aan den man komt, met het zwaard in de hand te strijden voor het behoud van het wettig gezag. Een daverend applaus beloonde den ge- achten spreker voor zijn geestdriftig voor gedragen rede. De heer Rabou *zette vervolgens eenige voordeelen uiteen die de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm genieten, wanneet zij in dagen van revolutie onder de wape- j nen zouden worden, geroepen. Ook deelde sjareker mede, dat in den zomer weder geregeld schietoefeningen zullen, worden gehouden, waarna de vergadering, onder dankbetuiging voor de getrouwe opkomst, werd gesloten. Op de op 22 Maart j.l. vastgestelde kiezerslijst komen voor /678 kiezers voor de Tweede Kamer, 1670 voor de Provin ciale Staten en 1645 voor den Gem.-raad. ZUILICHEM. Als onderafdeeling van het N. V. V. is alhier opgericht, met 1 3 leden, een vereeniging van steenfabrieks arbeiders. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren D. J. v. d. Linden, A. van Beek en J. v. Beek. Zoo men zich zal herinneren werd in Septemeber 1924, nog al gebruik ge maakt van het wegnemen van, reeds ge rooide en geborgen aardappelen in den polder. Het mocht eenige dagen geleden, den gemeenteveldwachter gelukken, na on geveer drie jaar, de daders van die dief stallen op te sporen. Uitspraak 48 Maart 4927. Arbeidswet G. v. S., Dussen, 24 X f 5 of 24 X 3 d. J. P. v. D. T., R'veer, vry-jpraak G. v. S., Almkeik, f 2 of 4 d. G. M. v. M., idem. f 0 50 of 4 d.C. v. d. S., Dussen, 3 X 2 of 3X1 d. 5 C. H. H., W'dam, 8 X f 1 of 8X1 d. WapenwetH. A. d. D., Sleeuwyk, f 15 of 10 d. v. v. geweer. Rivierregl.J. K., Sleeuwijk, f 20 of 10 d. Gem.verord. K. v. B., Werkendam, f20 of 10 d. Mnllenwet M. v. B Veen, f 3 of 2 d. v, v. 435 Sr.: G. S., zwervende, f 20 of 10 d. 424 Sr..1. D,.t Dutsen, t 5 of 3 d. M. R. regl. J. A. v. R., Ammerzoden, f10 of 5 d. Prov. Wegenregl. A. B., Almkerk, f3 of 2 d. 427 Sr. L. W.( Heusden, f 3 of 2 d, A. K., DeWerken, I 3 of 2 d. Ryw. z. rem J. v. d. H., en A. W., 's Bosch, f3 of 2 d. Ryw. z. licht: J. G S, Giessen, e, a,, ieder f3 of 2 d. wen niet uitspreidt of daar moet een offer gebracht worden, dat Zijn gelijlke niet kent in de geschiedenis der mensch- heid En zoo kwam het, dat terwijl er vielen door het bloedige zwaard, met den naam van Amon op de lippen en. anderen, üie stervend den god van Assyrië aanriepen... het noodlot dien dag als heerscher op trad en het gouden zand der woestijn tot een afschrikwekkende vlek van meusclien* bloed kleurde, waarover 's nachts de maan wat zilveren glanzen wierp om het schouw spel nog vreeselijker te maken. Toen de strijd begonnen, was en de sol daten elkander vol haat bestreden, had Toet-Ankh-Amen ervaren, dat de vijand sterker was, dan hij verwacht had. De koning van Bazur-Ashi was gezeten op een reusachtigen olifant en leidde den strijd, omringd door honderden officieren. En achter hem, op een witten olifant, zat de schoone Rana, geboeid met koorden van zilver, die schitterden in het licht der zon. Voor haar oogen voltrok zich het gevecht en zij zag hoe tallooze zonen van haar dierbaar volk sneuvelden.... Zwaardslag op zwaardslag in dien muur van soldaten... Hier werd een Egyptenaar getroffen door de speer van een Assyriër en elders zwaaide een Nubiër zijn zwaard boven het hoofd en kliefde den schedel van een Assyriër.... En zoo ging het dien ganschën dag. Voorwaarts en achterwaarts gingen de legers, maar het bloed bleef vloeien en de lijken bleven vallen met eiken slag van de ontelbare zwaarden. t" fa. JOH. DE MOL, Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6