Tweede Blad Huwelijk. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. NO4696 HEUSDEN „KUPID O" STAAT TER DEKKING Schoonmaak Jan Geertzeo, Huwelijks-uitzetten. Plaatselijk Nieuws BIJ G. J. W. BRANDERHORST TE EETHEN. Dekgeld f 4.-, drachtig f 10.- bovendien. I ZWART MET 2 WITTE VOETEN EN KOU Ruime auto-i garage's i BEHOORENDE BIJ HET Prikkelbaarheid Poster's .Maagpillen Vergadering van den raad dei gemeente ALMKËRK op Dinsdag 29 Maart '27, des nam|. 2 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter Weth. de Jong. Secretaris: C. J. v. d. Wiel. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna door den Secretaris de no tulen der vorige vergadering worden gele zen, .welke onveranderd worden, vastge steld. len dit gemakkelijker en vóordeeliger voor de gemeente was. De Secretaris zegt, dat dit in strijd is met de wet. Bij de rondvraag informeert de heer v. cl. Stelt of de subsidie aan de auto bussen uitgekeerd, ook verband houd met aankomst en vertrek van den, Nieuwendijk. Weth. Ottevanger merkt op, clat de NABO, welke daar haar route heeft, geen subsidie ontvangt en ook niet heeft aan gevraagd. De Voorzitter zegt dat besloten' is voor één jaar subsidie te geven, als de provinl- cie ook subsidie geeft. De heer Verschoor vraagt of er nog niet wat bezuinigd kan worden,, wat be treft de werkzaamheden voor de gemeente. Spreker gelooft, dat er wel 50 pCt. bezui nigd kan worden. De Voorzitter zegt ais liet kan is hel goed, maar 't minste is niet altijd het beste. De lieer Koekoek meent dat alle werk zaamheden welke de gemeente laat ver richten en als deze de f 10 te boven g'aat, dit publiek moet worden aanbesteed. De heer Ottevanger vindt de opmerking van den lieer Verschoor niet zoo aardig, daar B. en W. altijd zoo zuinig mogelijk* werken. Dc heer Verschoor vindt iiet vreemd, clat b.v. in Uitwijk om '12 uur de klok ge luid wordt en in liet clorp niet. De heer v. cl. Wal zegt dat dit met het oog op de Waardhuizenaren. De Voorzitter zegt dit ook niet goeci te vinden. Ook cle heer v. Leeuwen vindt het vreemd, dat op alle andere plaatsen om 12 of om 8 uur de klok geluid wordt en hier nooit. Dhr. Verschoor stelt voor dit ook hier in het vervolg te doen. Dit voorstel wordt gesteund door den heer v. Leeuwen, doch wordt aangehou den tot een volgende vergadering, daar dit niet op cle agenda staat. Dc lieer Koekoek zegt clat de haag voor het kerkhof aan de Zoetelaarssteeg stuk Ingekomen stukken Door den Secretaris worclt namens B. en W. dit verzoek nader toegelicht. Het voorstel yan B. en W. is, aan Romeijn, het gevraagde perceel grond tót nader ipzegging voor hem beschikbaar te stel en. set den landbouwer v. Vugt, met het oog I sjucjc Yoorzitter de openbare vergade Édiens uitweg naar liet 1 apd. n-no. De Voorzitter zegt de gemeenteopzichter hiermee in kennis te zullen, stellen. De heer v. d. Wal zegt, dat de pomp te Uitwijk nog steeds stuk is, en verzoekt deze zoo spoedig mogelijk te herstellen. Daar niemand verder het woord verlangt heden te wachten zijn, daar dit tot deropzegging worclt toegestaan. De heer Koekoek vraagt of bedoelden >nd van de gemeente of van den pol eis. De Voorzitter zegt, clat de polder niet ie zeggenschap heeft. Overeenkomstig het yoo'rstel van B. en wordt besloten. Schrijven van de heeren J. Daim en. Groenenberg, alhier, waarin zij den. id verzoeken om 0^1161^1^ van, huiv jislag op ^le hondenbelasting, daar hun- honden zijn dood gegaan.- Dp voorstel van B. en W. afwijzend icliikt. Schrijven van den Raad van. State te ii Haag, waarin zij den raad berichten, door dit college op 2 April a.s. ver- zal worden uitgebracht, b etreffende beroep van den raad dezer gemeente, n ee'n besluit van Ged. Staten dezer dncie, waarbij het gemeentebestuur inc- ideeld werd, medewerking be.hoort te len verleend aan liet Bestuur derClir. iol te Nieuwendijk, tot iiet aanleggen een centrale verwarming in die school, en door den raad alhier was gewei- De betrfeffende stukken ligjg'eir ter drijven va n Ged. St., waarjn ziji vcr- n opgaa f der leden van de Comm. ye ring van schoolverzuim en 'vast-t tig van een desbetreffendevcrorde- Secrcti iris leest de ontworpen ver- ling voor, waaruit o.m. blijkt dat het ntiegeWi per commissielid f25 ibe- t. th. Otl evanger zegt clat dit bedrag te is, da ar volgens deze verordening) maand moet worden vergaderd cn voor dit op f 50 te brengen, daar ;r van rncenJflg is dat alle leden de- orttinisnije eenparig zullen bedanken. Voorzi tter acltt het bedrag wel vol- e daar cle werkzaamheden niet zoo zijn. heer Snoek zegt \w.el eens voor min- ergaderc i te hébbun. heer /erschoor i.v- ook niet voor >ging. voors1 tel van den beer Ottevanger mming gebracht, wordt verworpen ticgcy ij 4 stemmen, r der raad wordt liie.rop een nieuwe Tcldr egeling vastgesteld met terug- de 'kracht ingaande li Jam 1927, is v worclt het kohier hondenbelasting ar 1927 vastgesteld, oelaisting inoct vóór 1 Juli zijn vol- De Secretaris leest de1, namen van va ii honden. v. L eeuwen merkt op, dat, wanneer udenvan honden f 3 n locstcn, beta- Wij leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concnrreerende prijzen. lasting- op f 11000 geraamd met een cijfer van 2,75. Nu is er circa f 9000 gulden noodig en daarom dachten we clat 2,5 liet beste zal zijn. Voorzitten: Ja, dat zullen we even ge lijk behandelen. Ged. Staten sturen de be grooting voor 1927 nog eenmaal terug met cle vraag of de raad zijn besluiten tot ver laging van dc opcenten op grond- perso neel cn vermogensbelasting handhaaft, nu die begroeting in ontvangst circa f 900 lager is, wegens vermindering van het batig slot der rekening 1925. Maar bij een inkomstenbelasting Van f 9000 is op die verlaging gerekend; Na eenige bespreking besloten cle besluiten tot verlaging van genoemde opcenten te handhaven. G. A. J. Bok: Ik zou voor willen stellen, liet vermenigvulcligingscijfer op 2 tebren- gen. Voorzitter: Dan komen we er niet. Maar ge moet het zelf weten. De Voorzitter brengt eerst in stemming het voorstel van B. en W. om clat cijfer op 2,5 te brengen. Worclt aangenomen mót 4 tegen' 3 stemmen. Tegen de leden G. A. J. Bok, v. Ooijen en ten Hagen, die zich voor 2 verklaren. De Voorzitter doet voorlezing van eciie ontwerp-wijziging der politieverordening' betreffende het geven van vermakelijkhe den enz. in cle gemeente Zuilichem, zulks ingevolge het in de vorige vergadering ge nomen besluit. Volgens deze bepalingen zal bet verboden zijn openbare feesten, uitvoeringen, vermakelijkheden te houden of te doen houden en voorstellingen te ge ven en zal de gemeenteraad alleen, van die bepalingen ontheffing kunnen verleenen. De verordening wordt thans zonder dis cussie met algemeene stemmen vastgesteld. De Voorzitter zegt vervolgens dat nog moet worden benoemd een hoofdstembu- reau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad. Benoemd worden, tot leden de heeren G. Opstelten, G. A. J. Bok, G. ten Hagen en W. Groeneveld en tot plaatsvervangende leden, de heeren M. v. Ooijen, A. Hasselman en W. Bok. Bij de rondvraag informeert liet lid G. A. J. Bok of het waar is dat d e graf graver ontslag heeft genomen. IDe Voorzitter geeft ten deze aanzien enkele inlichtingen,, zegt dat er moeilijk heid bestaat omtrent de aanstelling daar eigenlijk alle inwoners van. de kerkelijke begraafplaats gebruik maken en cle kerk de rechten ontvangt, terwijl de gemeente clen grafdelver betaalt. In besloten vergadering wenscht de heer O. A. J. Bok hierover nog wat te zeggen, waarop de openbare vergadering wordt gesloten. Vergadering van den raad der gemeente POEDEROI JEN op Donderdag 31 Mrt. 1927. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer S. v. Da len, Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Nadat de vergadering geopend is, wor den cle notulen der vorige vergadering ge lezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter stelt naar aanleiding van bet in cle vorige vergadering aangehouden, verzoek van de Wed. Schaap voor h.t door haar bedoelde stukje grond bij cle schoof te Aalst aan te koopen voor f 75 Dezen prijs is door cle raadsleden, daarme de belast, geschat en de eigenares gaat daarmee aecoorcl. Aldus met algemeene stemmen besloten. Ingekomen Besluit van Ged. Staten tot vaststelling van de gemeenterekening .over 1925 in ont vangst op i' 40318, in uitgaaf op f 39568,48r', liet batig-slot op f 749,51"'. (Schrijven van den Inspecteur van de Dir. Belastingen, houdende inlichtingen om trent liet belastbaar inkomen in, de- ge meente. De Voorzitter zegt dat door B. en W. wordt voorgesteld het vermenigvukligings- cijfer voor cle gemeentelijke inkomstenbe lasting voor 1927-'28 vast te stellen op 2,5, in plaats van 2,75 zooals liet laatste lijk was. O. A. J. Bok: Hoe berekent U dit? Ten Hagen: Zou het niet op 2 gesteld kunnen worden. Voorzitter. Dit is wat gevaarlijk, daar ik bang ben dat we er dan niet komen. Het vorige jaar is de opbrengst der be- BRAKEL De stemming voor de ver kiezing van leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op Woensdag 25 Mei a.s. Van de 16 voor den Keuringsraad verschenen dienstplichtigen der lichting 1928 uit deze gemeente zyn 14 geschikt en 2 ongeschikt bevonden. DUSSEN. Tot leedwezen van alle in woners, werd dezer dagen vernomen dat dokter B. G. de Groot onze gemeente zal gaan verlaten. Daar hij by allen zeer gezien was en steeds hulpvaar dig zoowel bij nacht als dag, zien allen hem noode vertrekken. Naar wij verne men zal als opvolger in de plaats treden Dr. de Boer, GRAVENMOER. Vrijdagnamiddag ge raakte het zoontje van den autoverhuurder C. H. alhier naby het gemeentehuis onder een passeerende auto. Hoewel het kind zich nog al bezeerd had, liep wonder bo ven wonder dit ongeval goed af. r.f Zaterdagmorgen 9 uur werd plot seling ons dorp in rep en roer gebracht daar de brandklok haar doffen slagen deed hooren. Dadelijk gevolg door geroep van brand, brand. Weldra bleek een stroohoop staande naast het huis met riet gedekt van den tuinder Hartman in lichte laaie stond. Een vyfjarig zoontje had spelende wys met lucifers dezen aangestoken. Door krachtig optreden van den eigenaar bijge staan door buren werd groot onheil voor komen, en bleef de brand beperkt tot den stroohoop. Met ingang van 1 April j.l. is ter gemeentesecretarie alhier als volontair werkzaamgesteld de heer H. E. Hangk van Breda. POEDEROI JEN. In deze gemeente zal de stemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad plaats hebben op Vrij dag 20 Mei a.s. Van de 13 voor den Keuringsraad verschenen ingeschrevenen voor den dienst plicht der lichting 1928, zyn er 10 ge schikt en 3 ongeschikt bevonden. SPRANG. Woensdagavond kwam dc A. R. Kiesvereen. alhier in jaarvergadering bijeen. Na opening werden, de verschil lende verslagen goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. Klootwijk, J. W. Genuit Jz. en W. Dalmeijer. Door den heer v. Willigen- burg werd een causerie gehouden over- het vier-jarig regeerperiode van den ge meenteraad, waarop een breedvoerige be spreking volgde. Na behandeling der rond vraag sloot Ci Klootwijk met dankzegging. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. ^VEEN. De prijs der melk is alhier met 2 cent per liter verlaagd en gebracht op 10 cent den liter. De vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1927—28 is tot en met 21 April a.s. ter secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd, en tegen betaling deij kosten in afschrift verkrijgbaar gesteld. WOUDRICHEM. De heryk voormaten en gewichten zal voor deze gemeente worden gehouden in het Gemeentehuis op Woensdag 13 April a.s. van v. m. 912 uür en van n.m. 14 uur voor degenen, wier ge slachtsnaam begint met de letters A tot en met S en op Donderdag, 14 April a.s. van v.m. 912 uur voor de letters T tot en met Z. Gedurende de maand Maart j.l. wer den ter gemeente-secretarie ter keuring aangegeven 9 koeien, 24 varkens, 4 kalveren. Op de vischmarkt werden van 25 tot 31 Maart j.l. aangevoèrd 122 zalmen, wegende van 740 pond. De prys bedroeg f 1,27 tot f 1.45 per pond. WASPIK. Zondagvond 6 uur hield de R. K. Werkliedenvereeniging eene vergade ring in het patronaatsgebouw. Als spreker trad op de Heer Roestenberg uit Kaats heuvel. De Heer Schellekens opende de ver gadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, vooral tot den Heer Roes tenberg, die zich bereid heeft getoond heden avond een lezing te houden. De Heer Roestenberg, het wooord verkrij- gende zegt, dat punt 2 der agenda n.l. de candidaatstelling voor leden van den gemeenteraad heden avond niet in behan deling komt. Vervolgens wordt overgegaan tot het houden eener lezing door den Heer Roestenberg over de nieuwe Kieswet. Op voor een ieder duidelyke wyze werden door den geachten spreker de veranderingen welke de Kieswet den laatsteD ^ijd heeft ondergaan aangetoond. Spreker spoort vervolgens de leden van den werklieken- bond aan door eendrachtig samenwerken het daarheen te leiden, dat meerdere ar beiders zitting in den gemeenteraad krijgen in plaats van, zooals tot heden het geval was, dat slechts één arbeider in dat col lege zitting had. De Heer Fitters geeft vervolgens het woord aan den Heer Smits. Hierna werd de vergadering onder dank betuiging gesloten. Onze dorpsgenoote Mej. Offergeit, ver pleegster by het Wit-Gele-Kruis alhier, slaagde voor het examen Tuberculosebestrij ding. Wij bieden Zuster Offergeit onze gelukwenschen aan en hopen dat zy nog vele jaren in deze gemeente tot heil der zieken moog werkzaam zyn. In het café van den Heer H. van Iersel is aanbesteed het bouwen eener schoenfabriek voor rekening van den Heer Jos. Schaapsmeerders, onder architectuur- van den Heer A. G. de Bruijn alhier. Ingeschreven werd door C. Savelkouls, metselwerk f 3150. A. Mutsaers, x> f 3385. A. deGraauw, Timmerwerk f 2983. P. de Graauw, f 2250. A. Roovers, f 2200.-— A. de Graauw massa f 6178.— J. Michael f 5555.— P. de Graauw f 5052. In massa gegund aan P. de Graauw voor f 5052, De landbouwer C. K. reed dezer dagen met zijn kar en paard in een die pen sloot. Spoedige hulp werd verleend. De voerman kwam met den schrik vry. Ook het paard bekwam geen letsel. WAALWIJK. Door de ijverige bemoei, ïngen van den R. K. Middenstandsbond ge" steund door de WaAlwijksche Pluimvee^ vereeniging, zal vanaf Zaterdag 9 Apriljj des middags vanaf 3 uur, geregeld een markt van Pluimvee, gevogelte Wild enz. enz. worden gehouden. Verschillende handelaren en liefhebbers hebben reeds voor deze te houden markt hunne mede werking toegezegd, zoodat verwacht mag worden, dat er voor de koopers een ruime keuze aanwezig zal zijn. Wij twijfelen niet aan het welslagen van een dergelyke markt en gelooven dat tal van belangsstellenden Zaterdags zullen opgaan naar hier. FEDERATIE-EXAMENS (Mercurius-Diploma) De Praktyk-Exau.ens der Federatie van Handels- en Kantoorbedienden Vereenigingen in Nederland zullen gehouden worden voor Boekhouden op 21 en 22 Juni, voor Handelscorrespondentie op 17 en 28 Juni in de plaatsen in het prospectus ge- noerhd. Dit prospectus is gratis verkryg- baar aan de bekende adressen en by het Secretariaat der Federatie-Examens, Anna Paulownastraat 17a, Den Haag. De inschrijving sluit op 18 Mei. W ypp Uezoek van ouds bekend H6tel Café Restaurant Uitspanning. 8t. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A..B.0 SLBBÜWIJK-s BOSCH Kittwsblad komt vaak voort uit slechte spijsvertering, Alle spijsverterings stoornissen moeten spoedig zwichtenvoor Foster's Maagpillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. ,Ee" schrijven van den heer Nic. Ro- j js> evenals het slot van het hek aldaar en mijn i)z. alhierwaarin hij verzoekt een verZ0ekt, daar er gevaar bestaat, dat vee sinkje grond, groot 30 vierk. meter, ge legen aan de Boompjes, in erfpacht te mo gen verkrijgen. De heer Vterschoov verneemt of de ge- icente niet in moeilijkheden kan komen De Voorzitter zegt dat er geen moei- op liet kerkhof zou kunnen komen, en dan veel zouden vernielen, een en andfer zoo spoedig mogelijk te doen herstellen. De Secretaris zegt dat reeds lang op dracht voor reparatie is gegeven. jé. fa. JOH. DE MOL, v. OoijenMaar hóe zit clat met de verlaging der opcenten?

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5