Eerste Blad AJPs AMANDELTJES JZPUDDSNGZL- i tecUuur-Baert. - neusden. S. D. LANKHUYZEN Go's BANK no. «1535. FEUILLETON. De Kus van Pharao Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, No. 4697, Vrijdag 8 Heusden. 1927. ftiniieülaiid Und van alten* Int. Telefoon no. 19. Postrekening telef. Mo. is RaamsdonksYeer. AGENTSCHAP VAN DE AMSTERDAMSCHE BANK A'DAM Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden ƒ1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Ad verten tiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 45 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Ad ver ten tiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. HUIZEN GESCHONKEN Door het Belgische Roode Kruis. Het Ned. Roode Kruis mocht indertijd door bemiddeling van het Belgische Roo de Kruis een belangrijk bedrag ontvangen ten behoeve van de slachtoffers van den watersnood met het verzoek, daarvoor zoo mogelijk één of meer huizen in de geteis terde gebieden te laten bouwen. In. over- elg met het bouwbureau Watersnood zijn thans vier huizen gereed gekomen en, wel te Alphen, Dreumel, Druten en Wamel, waarop vermeld staat: „Watersnood 1926. Door het Belgische Roode Kruis werd dit huis geschonken." Deze huizen zullen door het Nederl. Roode Kruis op Donderdag 14 dezer of ficieel worden overgedragen aan de ge meentebesturen, voor welke plechtigheid o.a. de Belgische zaakgelastigde te Den Haag en de directeur-generaal van het Belgische Roode Kruis te Brussel zijn uitgenoodigd. o— UIT NED.-INDIE. Zwemongeluk in Atjeh. De ingenieur der B. O. W. de lieer Asmussen, wiens naam in, den laatsten tijd nog al wezd genoemd - in verband met het bezoek van den G. G. aan Atjeh, is bij het zwemmen te Mataie, met het dui ken tegen een steen gestoten] en verdron ken. Door een krokodil gegrepen. Terwijl een inlander aan, de monding van de Kali Paroe aan het visschen was, werd hij plotseling door een kaaiman aangeval len. Ofschoon hij zich met den moed der wanhoop verweerde, werd de onfor tuinlijke visscher in het water gesleurd. Eenige ijlings toegeschoten inlanders slaag den er in het ongure dier zijn, prooi af handig te maken, doch toen deze aan land gebracht werd, bleek de mail reeds over leden te zijn. Om een kind te sparen. Zondagmiddag heeft te Tandjong Priok nabij de hooge brug op den weg' maar de zeebadplaats Za.ndvoort een tragisch on geluk plaats gehad. De heer Braum,, voormam in dienst van. de N.I.S.H.M.,, maakte met een nieuwe motorfiets, die hij door 22) RICHARD GOYNE. Hij zweeg even en in de stilte, welke volgde, dwaalden Zijn oogen naar den in gang van den tempel en, daardoor naar buiten in het gloeiende zonlicht. Op dat oogenblik verscheen er een armoedige fi guur -die zich een weg baande door de duizenden toeschouwers, tot vlak voor de poorten van den tempel, waar krachtige soldaten haar den toegang versperden. De arme vrouw maakte heftige bewegin gen en de soldaten waren, op het punt haar met geweld te verwijderen, toen zij zich plotseling aan hun handen wist te onttrekken en met een vaart voorwaarts snelde tot voor de voeten van den, Pharao, waar zij neerknielde en bevend de oogen ophief tot den jongen heerscher. Toet-Ankh-Amen hief zijn hand niet op, zooals hij placht te doen wanneer hij een dozijn soldaten wenschte te zien. om in dringers weg te voeren. Hij sprak geen woord om de verwijdering te gelasten van haar, die zoo nederig en Vol zenuwach tige spanning geknield lag... Sampi, de toovenares. Er kwam een glimlach op het gelaat van den jongen vorst en met oogen vol vrien delijkheid keek hij naar de oude vrouw. Hij dacht in het geheel niet aan het feit, dat zij als indringster de wetten van, het hof veracht had en zich hier verzet had tegen zijn ie igen orders en wetten, want zijn gedachten gingen terug over het zand wilde koopen, een proefrit. Nabij bedoel de brug gekomen, wilde een inlandsch kind vlak voor het motorrijwiel den weg oversteken, zoodat een ongeluk onvermij delijk scheen. De heer Braun, uit alle kracht remmende, wist een aanrijding te voorkomen, doch kwam hierbij zeer onge lukkig te vallen. In zorgwekkenden toe stand werd hij naar een ziekenhuis over gebracht. Stoffelijk overschot generaal van Heutz. Luitenant A. W. M. Jordans zal op treden als commandant van. het inheemsche detachement voor de bijzetting van het stoffelijk overschot van generaal v. Heutsz. '-ME-T- ':U$l DIEFSTAL. Jeugdige dievegge. De politie te Geesteren bij Al'meloi, heeft aangehouden een 14-jarig meisje uit een woonwagen, die bij een, landbouwer te Geesteren een bedrag van f 45 uit de lin nenkast had gestolen. Het geld is in beslag genomen en het meisje naar Almelo overgebracht. o MISHANDELING Al te hardhandig. Te Ridderkerk kwamen de wielrijders P. en de B. met elkander in botsing. Hier over ontstond twist, met het gevolg, dat P. zijn tegenstander op den, grond wierp en hem zoo lang heen en, weer schudde, en op zijn hoofd sloeg dat hij bewusteloos bleef liggen. Per brancard naar zijn ei woning overgebracht, constateerde de ge roepen geneesheer zware hersenschudding. P. is door de politie «aangehouden. o— GOED AFGELOOPEN. Een moeilijke redding. der woestijn, naar de grot van Sampi, waar hij en de oude Rah Neb een schuil plaats hadden gevonden onder de oogen van een dreigenden, dood. Hij zag terug1 in deze oude vrouw, de eenige barmhartige mensch ,die zich hun lot had aangetrok ken, toen zij als arme bannelingen rond zwierven en veiligheid zochten in. haar pover huis. Gij zijt zeer ver gekomen, Sampi, om ons op dezen gelukkigen dag de eer van uw tegenwoordigheid aan te doen, sprak hij langzaam. Egypte. Het is voor vreeselijke dingen, dat ik naar hier gekomen ben. Ik heb al leen dc woestijn doorkruist oml u te zeg gen, wat ik gezien heb in het kri'stal in mijn nederige woning. Luister, oh Egyp te, ik bid u. Want wat ik u te zejggen heb, is van groot gewicht. De koning was verwonderd, doch hij weigerde Sampi niet, hem te vertellen, wat haar bezwaarde. Gij z'ijt vrij orn te spreken, Sampi, en wanneer gij onmiddellijk beginnen wilt, in het bijzijn van al mijn hovelingen, is daartegen geen bezwaar. Maar Sampi schudde het hoofd, Ik wil u alleen spreken, oh Egypte. Wjat ik te zeggen heb is 'voor geen andere ooren, dan de uwe. Spreekt gij tot den koning; heb ben de geesten mij gezegd en vertel nem, wat gij dezen nacht gezien hebt. De koning gaf niet onmiddellijk ant woord, hij scheen ernstig na te denken. Tenslotte wendde hij zich tot EI Caleb, die bewegingloos achter den troon stond. Minister, zorg, dat deze vrouw een ka mer krijgt in het paleis. Geef haar kleeren en voedsel. Straks zal ik met haar spre ken. El Caleb knikte en wenkte een, der wachtende slaven. Deze stond onmiddellijk Onder Kortenoord werd een vrouw door den giek van een schip in, den IJssel. geslagen. Juist op dit oogenblik stond er een zeer sterke stroom1, waardoor de vrouw in levensgevaar verkeerde. De schip per, afkomstig uit Gouda, had het geluk zijn vrouw aan den haak te slaan, en naar zich toe te trekken. Hij kon haar echter niet omhoog halen, waarna het schip ee nige honderden meters stuurloos verder dreef. Door den stroom dreef het naai den wal, waarop eenige personen hpt schip besprongen en den schipper hiel pen zijn vrouw binnenboord te halen. o AANGEREDEN. „Kan 'ker nog door"? De wielrijder D. Wijhgaard te Rotter dam wilde tusschen twee voertuigen door rijden en raakte daarbij het lemoen van, een der wagens. Hij verloor het evenwicht en viel met de linkerzijde op een passee- renden handwagen. Met inwendige kneu zingen werd hij naar het ziekenhuite ver voerd. Door een auto aangereden? De echtgenoote van T. S. te Brandwijk, werd aldaar bewusteloos aan den weg ge vonden, half te water liggende. Vermoede lijk is zij door een auto aangereden, waar door zij kwam te vallen. Binnengedragen werd onmiddellijk geneeskundige hulp in geroepen en hersenschudding werd ge constateerd. De toestand van de vrouw is zeer ernstig. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Een man gedood. Bij het Delftsche jaagpad te Leiden is het lijk gevonden van den. koffiehuishou der C. J. de H. uit Leiden;. Hjet hoofd was van de romp gescheiden. DE NEDERL. GEZANT TE BRUSSEL. Naar uit den Haag wordt gemeld, zal, in verband met de benoeming van Jhr. mr. Beelaerts van Blokland tot Minister Thijm-Siroop Fermitan-Worm- poeders Kaloderma-Crème Vieto-Crème Booms-maagpoeder. Mijnhardts Hoesttabltten, Mijnhardts Laxeertabletta'n. D.D.D - Levertraan. Drogisterij Wittebroodstr. 52. aan de zijde van Sampi en voerde haar weg uit den tempel. Sampi verzette zich niet, maar wijl zij opnieuw tusschen de rijen soldaten doorwandelde, keerde zij haar hoofd om en richtte hare oogen op nieuw op den jongen koning. Haar lip pen bewogen onbewust, maar spraken geen woord.... De maan scheen dien avond reeds over Thebes toen de koning voor het eerst in, de gelegenheid was zijn gasten, te verlaten, Hij vond de murmelende Sampi wachtend in zijn eigen kamer en toen deze binnen trad, overviel hem plotseling een onbe hagelijk gevoel. Sampi was ingedommeld in een der hoeken en, zij hoordfc den vorst niet binnentreden. Plotseling opende zij de oogen en, staar de afwezig voor zich uit. Zij was niet wakker geworden, doch het scheen, dat zij in de toekomst zag. Noodlot, fluisterde zij, noodlot... steeds meer... en steeds meer... De vorst deinsde bij deze woorden terug en het scheen alsof Sampi hem nu op eens bemerkte. Hij ging zitten op wat kussens en keek de oude vrouw vrien delijk aan. Het komt mij voor, dat gij moeite hebt uw boodschap nog langer te verzwijgen, Sampi. Gij zijt goed voor mij geweest in vroeger jaren. Gij hebt veel voor mij en voor Egypte gedaan, Egypte zal zich daarom dankbaar toonen. Ziet, ik heb reeds opdracht gegeven een huis voor u te bouwen in deze stad en al uwe wen- schen zullen vervuld worden, zoolang gij leeft. Maar de toovenares scheen de woorden van den koning niet te hooren. Zij ging zjwijgend zitten aan de voeten, van den koning en begon haar boodschap daar te Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA van Buitenfandsche Zaken, Jhr. dr. Van Vredenburch als gezant te Brussel ge handhaafd blijven. —o ERNSTIG ONGELUK. Twee dooden. Dinsdagavond heeft voorbij Orthen even over de steenen brug, nabij den z.g. Don keren Dam, ook wel genaamd Ouden Dijk, op den rijksweg haar Hedel een ernstig motor-ongeluk plaats gevonden. Te ruim 8 uur vond de chauffeur, van de vrachtauto der Texaco Go. die in de richting Den Bosch huiswaarts keerde, ter bovengenoemde plaatse iets midden op den weg liggen. Na te hebben gestopt ontdekte hij, dat het de lijken waren van twee jonge man nen. In hun nabijheid lag een gedeelte lijk vernield motorrijWieil. Een der beide jongemannen scheen nog eenige teekenen van leven te geven, althans was bij; hem nog een laatste stuiptrekking merkbaar.: Onmiddellijk werd in allerijl geneeskun dige en geestelijke hulp ontboden. Dr. van Dijk uit den Bosch en pastoor Trienekens uit Ammerzoden waren, spoe dig ter plaatse. Hun hulp mocht echter niet meer baten. Dr. van Dijk kon slechts den dood con- statteren. De slachtoffers waren zwaar verminkt. Het waren de 23-jarige Tneo Aarts, slager en de 20-jarige W. de Wit, bakker, beiden uit Ammerzoden. De eerste was de bestuurder van den motor, ter wijl de tweede op den duo zat. Van eerstgenoemde was de borstkas to taal verbrijzeld, terwijl van de Wit een gedeelte der kaak aan de linkerzijde van zeggen, terwijl zij hem recht in de oogen keek. Vele maanden geleden, oh Egypte, was Sampi gezeten, zooals gij haar dikwijls hebt zien zitten, bij het kristal in de grot, Toet-Ankh-Amen knikte. Het was in deze grot, oh Egypte, dat ik het glanzende zwaard terug zag... het was daar, dat de toekomst voor mij open lag, zooals deze thans is uitgekomen.... en de geesten spraken tot Sampi en, toen ik geluisterd had verliet ik mijn grot en doorkruiste de woestijn met knikkende knieën en pijnlijke voeten. De vorst glimlachte. Dat was goed van u Sampi. Ik ben er u dankbaar voor, maar vertel mij, wat gij gezien hebt. Ik heb opnieuw de toekomst gezien... de uwe... zeven jaren zult gij gelukkig Zijn... zeven jaren van, vreugd en., zeven jaren van... Zij zweeg en ging dan geheel plotseling op geheel anderen toon voort.: Gij regeert oh Egypte, op uw troon. De .gchoone Rana is aan uwe zijde, en, in uw hart is niets dan geluk en, tevreden heid. Toet-Toet knikte. En in uw land is vrede. En in uw hof is vrede... en Amon regeert... en zoo zijn, dus al uwe droomen bewaarheid.... Haar handen beefden, en opnieuw kwam het vreemde licht in haar oogen. En toch, toch zijn uwe dagen nog maar weinige. Toet-Ankh-Amen ademde niet meer. Hij klemde zijn handen van, schrik ineen Sampi, schreeuwde hij, wat wilt gij daar mee zeggen? Uw dagen zijn weinige, herhaalde Sam pi en, wijl zijl haar oogen richtte naar den hemel, ging zij voort: Zeven jaren I het hoofd was afgerukt. Door de politie werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Vermoed wordt dat zij zich pardoes! oinder een zich voor hen op den, weg bevindende boerenkar zijn, gereden. Op den weg is later een hout aan een, kart toebehoorende, gevonden. Het voorwie Ivan den motor was een twintig meter vooruitgeschoven en geheel naar beneden gedrukt, en het balhoofd naar achteren gedrongen, waren. Door het schieten van het voorwiel onder een kar, zouden zij met het stuur daartegen op zijn gehotst, met het bekenae noodlottig gevolg. Dat de druk waarmede het hoofd van den bestuurder tegen den achterkant der kar zou zijn aangekomen, ontzettend hevig moet zijn geweest, blijkt wel -hieruit, dat het hoofd als het ware in den romp werd gedrukt. Tegen fniddernacht zijn de slachtoffers naar Ammerzoden vervoerd. Ook de Bur gemeester van Ammerzoden was nog ter plaatse van het ongeluk verschejnen,. De beide verongelukten waren onge huwd. Men kan zich de algemeene ver slagenheid in het dorp voorstellen!, toe» de droeve tijding aldaar werd vernomen en de droefheid der ouders, waarvan de eene zijn oudsten zoon, en de andere een zijner oudere zonen, beiden, een steun1 in bun bedrijf, op zoo plotselinge en tragische wijze van zich zagen weggerukt. -o- zult gij regeeren en als zeven jaren, zul len zijn voorbijgegaan, zult gij sterven, oh Egypte, zult gij heengaan van uw troon.... Het duurde even eer de koning besefte, wat de toovenares bedoelde. Dan sprak hij Waarom gevreesd, wat over zeven ja ren hier gebeuren zal? Wij leven op den dag van heden en die dag is gelukkig een vrededag, Ik wil geen toekomst meer we ten, nog minder zien. Ik wil leven en dankbaar zijn voor het groote geluk, dat mij heden te beurt viel, het huwelijk met haar ,die ik boven alles bemi;n. Maar Sampi hield vol en terwijl zij langzaam haar doordringende oogen op den monarch richtte, sprak zij Over zeven jaren zal gansch Egypte om uw rouwen en uw lichaam zal wor den neergelegd in het praalgraf, dat uw slaven reeds voor uw bouwen in de Vallei der koningen... maar ik zie meer, da» dat., ik zie door den spiegel van de toe komst. Drieduizend jaar... Ik zie een an der ras, een nieuwe wereld... ik zie vreem delingen op het zand der woestijn,... zij komen naar uw graf... en dan, dan is uw lichaam daar niet langer... uw rijkdommen zijn weg... de muren van uw graf worden weggebroken... en alles wordt verbrij zeld in de stralen der gloeiende middag zon... oh Egypte. Zij schennen uw heilig graf... en uw glorie... die glorie verdwijnt, ik zie... ik zie... Sampi rilde van hoofd tot voeten; erj zij keek den jongen koning nog eenmaal recht aan... en dan verdween plotseling het licht uit haar oogen. Met een zach te» kreun viel zij achterover en lag be- wegenloos op den vloer van Toet-Ankh- Amens kamer, Sampi was dood. (Slot vlgt.) IMIEUWSBLAl voor het Land van Heusdes en A!tefla,deLangstreat eo de Bomiiielerwaaril

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1