voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No 4701 VrijdaB 22 April V1Ü1UÜ uictu Ingezonden. Plaatselijk Nieuws stelt den zakenman in staat met een minimum aan t(jd (20 minuten) en moeite, tegen geringe kosten (15 ct.) zijn auto zonder water schoon en in goeden staat te houden. Eiken dag een kwartier tie- steed en hij kan trotsch zijn op z'n auto. Een complete uitrusting kost thans slechts f3.45. VRAAGT DEMONSTRATIE en INLICHTINGEN aan de Firma JOHAN SMULDERS - Vughterstr. 33 - 's HERTOGENBOSCH. Soliede wederverkoopers en vertegenwoordigers gevraagd. BEHOORENDE BIJ HET (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie Naar aanleiding van een ingezonden stuk door »een abonnees geplaatst in Uw blad van 13 dezer kom ik thans ook een plaatsje in »het Nieuwsblad* verzoeken. Waar het genoemde schryver er blijk baar om te doen is een blaam te werpen op de Antirevolutionairen in onze gemeente en in het bijzonder op »den geleider* der auto die voor onze party reed, meen ik niet te mogen zwjjgen. Op verzoek van de medebestuurs'eden der Antirev. Kiesver. te Meeuwen enz. had ik my beschikbaar gesteld om de leiding te hebben by de auto, die onze kiezers in 't byzonder die uit Babiloniënbroek, naar de stembus zou brengen. Die leiding waarmede alleen ondergeteekende werd be last, zou dan daarin bestaan dat ik zorgde, de menschen regelmatig gereed te doen zyn, om op hun beurt de reis te maken, opdat de chauffeur alzoo niet te veel tijd zou verliezen By die regeling ben ik een paar malen mede gereden naar het stemlokaal. Om dat alles regelmatig was vërloopen, ver wonderde het mij bovenbedoeld stukje in Uw blad te lezen en daarna toog ik op onderzoek uit. My is toen gebleken dat »een abonnee* waarschynlyk bedoeld het geval dat zich heeft voorgedaan met den kiezer A. v. d. S. alhier, en dat dit geheel buiten mij »den geleider* der auto is omgegaan. Toen ik mij op den dag der stemming, reeds tamelijk vroeg, aan de woning var» v. d. S. vervoegde, deelde dehuisgenooten mij mede, dat hij reeds te voet naar Meeuwen was om zijn stemplicht te «er- vullen. Ik vernam later dat hy daar werkelyk eenigszins uitgeput, althans zeer vermoeid, aankwam. Een der leden van het stembureau, tot wien ik mij ook om informatie wendde, deelde my mede dat v. d. S. daar gelegenheid kreeg wat op te knappen en dat de voorzitter onzer Kies- vereen, hem verzocht te wachten en hem verzekerde, dat hij zou worden thuisge bracht. Niettegenstaande dat, is v. d. S., ria wat te hebben gerust, toch te voet op weg naar huis gegaan. Onderweg werd de door ons gehuurde auto aangehouden om hem zoo mogelijk in te laten stappen. De inzittende kiezers (M. Kuckuck en eemge vrouwen) schikten, volgens verklaring van v. d. S. en anderep dadelijk in om plaats te maken, doch de chauffeur durfde uit vrees voor overbelasting zyn wagen niet zwaarder te beladen. Andere maatregelen waren niet meer noodig, omdat de autobus die voor den Vrijheidsbond reed, spoedig volgde en v. d. S. oplaadde. De bestuurder zoowel als de inzittenden handelden hier mede naar behooren. Zij hebben waar schynlyk evenmin als onze chauffeur, die den man zeker totaal onbekend was, ge vraagd op welke lijst hy gestemd had, dat deecl. geachte Redactie, ook niet ter zake. In zulke omstandigheden vervalt partijstrijd en is een ieder nog wel geneigd helpend op te treden. M.i. blykt uit het bovenstaande voldoende, dat noch wy noch iemand van het bestuur onzer Kiesvereen. eenig verwyt kan treffen. Had de Oetrokkene wat geduld gehad, i dan zou hy ook door ons zoodra mogelijk I zyn thuisgebracht, terwijl zijn toestand gelukkig niet zoo was, dat oogenblikkelijk handelen werd vereischt Inmiddels hopen wy de gelijkenis van den Barmhartigen Samaritaan in onze ge dachten te houden,, doch zullen trachten ons te onthouden van met onze barmhar tigheid reclame te maken. Met dank voor de plaatsruimte, H. LANKHAAR Cz. Bestuurslid der Anii-Rev. Kies vereen. té Meeuwen, Babyioniën- broek en Drongelen. ANDEL. Het centraal stembureau zal Zaterdag 23 April a.s. te 11 uur een openbare zitting houden, teneinde de in geleverde candidate»!lijsten te nummeren. De prijs der vette varkens bedraagt alhier 2830 cent per pond. De pijjs der biggen is f 7—f 19 per stuk. Handel slap, GORINCHEM. Verleden week is alhier een nieuwe winkel geopend van de firma Willem de Bruin Co. naast het reeds bestaande pand in de Gasthuisstraat 23. Deze showroom is geheel ingericht voor fornuizen en huishoudelijke artikelen en bij avond geven deze artikelen by groote voorraden prachtig geetaleerd, een schitte rend effect. V NIEUWENDIJK. Naar we vernemen werd zekeren O. door de politie aange houden, die te Giessen een Motorrijwiel ter leen vroeg en Diet terug bezorgde, Het rjjwiel werd door 0. te Almkerk ge- deponneerd op bevel der politie, In de afgeloopen week had de groote verpachting van Weilanden plaats. lage prijzen besteed, zoo zelfs dat er perceelen waren die niet gegund werden. Dit is zeker wel een stap in de goede richting. Op 30 April a.s. zal de Kiesver- eeniging Vreest God eert den Koning* een ledenvergadering houden. Bespreking zal plaats hebben over Gemeenteraads verkiezingen. Zaterdagavond hield de IJsclub »Eendracht« haar jaarvergadering: De opkomst was matig. Door den Penning meester en den Secretaris werd verslag uitgebracht, waaruit bleek dat een nadeelig saldo te boeken was van f 70. Er werden 8 kistjes sigaren verloot. Daarna werd de vergadering gesloten. OUDENDIJK. De vergadering voor leden der land bouw vereen. ^Samenwerking* en belanghebbenden, Woensdagavond in Café v. d. Wiel gehouden, was slecht bezocht. Wel waren, naast de heer Roest, secr. der Gorinchemsche Eierveiling, een paar kippenhouders uit deze gemeente aanwezig, die evenals genoemden heer tevreden waren o#er de opbrengst aan de veiling. Daar echter te weinig kleine aanvoerders aan wezig waren, was het niet mogelijk op deze vergadering een combinatie voor ver zending te vormen. Mogelijk komt die later nog tot stand SPRANG. De leerlooier A. Hulst kreeg een onbeduidend wondje aan zyn hand. Hier geen voldoende acht op slaande, zwol dit later hevig op en veroorzaakte hem veel pijn. De ontboden geneesheer con stateerde bloedvergiftiging. WASPIK. Aan de N.V. Scheepsbouw- werven v.h. P. en A. Raytenherg alhier is vergunning verleend om in het tijdvak 19 April tot 30 Juni 1927, personen van 16 jaar en ouder gedurende 9| uur per dag arbeid te laten verrichten. ZALTBOMM^L. De dames F. uit Waal wijk, die per auto een toertje door de Betuwe hadden gedaan, kwamen tegen half vier in de Waterstraat in botsing met den als keuken dienstdoenden pot- kelder van den heer V. d. Benden, waar door deze grootendeels werd vernield. Oorzaak was, dat de dame, die den auto bestuurde, weifelde by de komst van een wielrijder en het stuur, in plaats van naar rechts, naar links wendde. Daar schoot de auto tegpn een kinderwagen, die in schok het daarin liggende kind er uit was geworpen, doch gelukkig ongedeerd door de begeleidster werd opgenomen. Dan kreeg de auto plotseling vol gas en vloog tegen den potkelder, waarvan de muren werden ingereden en de invallende steenen mede groote schade veroorzaakten aan 't keukengerei. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. Nadat de politie van een en ander proces-verbaal had op gemaakt, werd de auto naar een garage gebracht waar na eenige reparatie 't voor de dames mogelyk was naar huis te ver trekken. Verzekering tegen schade was gesloten by de Ocean Vergadering van het Gecombineerd College van Bommelerwaard bóven den Meidjjk van Dinsdag 19 April te Zalt- hommel. Voorzitter Dijkgraaf H. C, de Jongh. Alle leden aanwezig. Een vacature. Notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd. Geschiedt mededeeling van ingekomen stukken van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeurig van: a. rekening van District en Stoomge malen b. onderhandsche verhuring van grond aan Tjjssen en S. van Honk. Voor kennisgeving aangenomen. Komt aan de orde Voorstel van den Dijkstoel om aan de Brigade Rijksveldwacht toe te kennen een gratificatie van f 40. Goedgekeurd. Rapport der commissie belast met het onderzoeken der begrootingen van District en Stoomgemalen dienst 1927——1928. Conform dit rapport worden de begrootin gen voorloopig vastgesteld en de omslagen per H. A. bepaald op f 5.50 voor 't Dis trict, f 3 voor de Waal afdeeling. De ingekomen polderbegrootingen dienst 19271928 worden gesteld in handen eerier commissie, bestaande uit de leden. De Gaay, Philips en v. d. Kaayplaats vervangende leden Den Treffer en v. d. Graft. Van de omvraag werd geen gebruik gemaakt. CORRESPONDENTIE, D. T. te D. Een rechtskundige vraag is van U niet ontvangen. Wil ons die toezenden, beantwoording volgt dan spoedig. REDACTIE. 99-*"»- JL XIX JL KJ XL jtietwsblail

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 11