Huwelijk HEUSDEN Gemaakte Goederen 85 89 69 89 I20 2*o 2io Stuk Goederen 11 23 36 14 29 17-; 144 25 21 Bedden - Dekens 1825 1450 59 39 Ledikanten - Matrassen E M A I L L E De Kroon L Plaatselijk Nieuws HUISHOUD WEEK. 625 62s Huwelijks-uitzetten. 21°° 1375 HOOGE STEENWEG. 3*5 2SO DE VRIJMETSELARIJ IN ITALIË De grootmeester gearresteerd. Een Italiaansch blad meldt, dat de grootmeester der Vrijmetselarij Domi/ziq Torrigiarii is gearresteerd en dat hem voor vijf jaar een vaste verblijfplaats is aange wezen. -o~ DE OVERSTROOMINOEN VAN DE MISSISSIPI. Steeds nemen deze nog grooteren om- Vang aan, zoodat thans, naar ui't New- York wordt geseind, ook de stad New- Orleans wordt bedreigd. Dag en nacht werkt men aan de versterking vain de dijken. Honderden personen zijn van de buitenwereld afgesneden en hebben hun toevlucht op de daken van huizen en in boomen moeten zoeken. Het gevaar, dat zij zullen omkomen, ife zeer groot, daar het reddingswerk door het tekort aan 'booten belemmerd wordt. President Coolidge heeft een oproep igepubliceerd om een bedrag van vijf millioen dollar in te zamelen, teneinde in den eersten nood te kunnen voorzien. Coolidge heeft verder aan Hoover, den minister van Handel opgedragen, onver wijld met den commandant der genie en den voorzitter van het Roode Kruis naar de overstroomde streken te vertrekken tót het organiseeren der hulpverleening. Verscheidene regeeringsvliegtuigen krui sen boven de overstroomde streken om de personen die op de daken der huizen' en in de toppen der boomen zijn gevlucht, te redden. Naar wordt gemeld, zijn langs de beneden Mississipi honderden negers gezien, die reeds verscheidene dagen zon der voedsel en nagenoeg zonder voedsel in de toppen der boomen zitten. Door de overstroomingen zijn meer dan honderdüizend menschen dakloos gewor den, terwijl het reeds vaststaat, dat 150 menschen om het leven Zijn gekomen. Het Roode Kruis heeft zijn hoofdkwartier te Menphis opgeslagen en heeft honderd duizend dollar ter beschikking gesteld. Het Roode Kruis doet pogingen om een groot aantal motorbooten naar het over stroomde gebied te zenden. De stoombooten der regeering brengen uit Greenville aan de Mijssissipi 22,000 menschen in Veiligheid, die daar door het water zijn ingesloten. Vliegtuigen patrouilleeren geregeld bo ven het overstroomde gebied. De toestand is het me^st verontrustend in Arkansas, waar het water enkele dagen geleden, zooals gemeld, door den St. John Bayoudam is gebroken. Er is Voorts een breuk ontstaan in den dam boven Green ville, waardoor het water nog enkele an dere steden heeft overstroomd. Geschat wordt, dat binnenkort 2000 vierkante mij len land in het water zu(llen staan in het delta-gebied der Mississipi. Een stoomboot heeft door een ongeluk den dam vernield te Junior Plantation, 35 mijl van New. Orleans, waardoor 15 duizend acres bouwland zijn overstroomd. Het schip is onmiddellijk in de ontstane opening geperst om het gat te stoppen, doch in enkele uren begon de opening1 zich op onrustbarende wijze te verbreeden. Getracht wordt het gat te stoppen met balen cement. o— ONTSNAPT. Uit een verbeteringsgesticht uitgebro ken. In het verbeteringsgesticht van Moll in België, heeft een gedetineerde een bewaker aangerand. Na den man te heb ben gewond en hem in een cel te heb ben opgesloten, maakte de gedetineerde zich meester van de sleutels van den 'be waker en verloste 5 zijner makkers. Sa men namen zij daarop de vlucht. o— TER NAVOLGING. Eerlijk duurt bei langst.. In een coupé van den trein uit Keulen vond een stationsarbeider te Brussel een' reistasch inhoudende effecten ter waarde van een millioen francls, die hij1 aan den eigenaar terugbracht. Dezelfde arbeider heeft gedurende 20 jaren, die hij in dienst is, voor vijf millioen francs aan effectelf en kostbaarheden in de treinen gevonden. o BRAND. Een hevige brand, aangewakkerd door een feilen wind, heeft te Kanazawa in Japan een stad met 129,000 inwoners ge woed. Eeri 1000-tal huizen zijn in den asch gelegd. Men vreest dat het aantal slachtoffers zeer aanzienlijk is. o KORTE VRIJHEID. Olifant in een keuken. In 't stadje Spittal, ontsnapte dezer da gen bij het vertrek van een circus een olifant. Het dier vluchtte in een hotel- keuken, waar het personeel in een pani- schen schrik de beenen nam. De olifant vernielde al het aanwezige vaatwerk, doch werd weldr aweer gevangen. o— EEN GOEDGESLAAGDE PROEF. Moedige parachutesprong'. Een officier van de Engelsche Kon. luchtstrijdkrachten heeft van een hoogte van ruim 2400 meter met een valscherm een landing gedaan en is behouden op den grond terecht gekomen. Het was de vlieger luitenant David Greig die te Kenley met een gevechtsvliegtuig, een eendekk'er, was opgestegen om een bijzondere proef te doen. Plotseling zag men dat hij geen EEN NIEUWE MANIER VAN SLEEPEN. Het Amerikaansche oorlogsschip Arizo na® werd door de sluizen van het Panama- kanaal getrokken, door middel van twee locomotieven, welke langs de oevers reden. Het schip was te zwaar om op een andere manier gesleept te worden, terwijl gebruik van eigen kracht uitgesloten was. controle meer over het vliegtuig had, dat met een ontzettende snelheid naar benedfcn cirkelde. Eenigen tijd zag men Greig wan hopig doch vruchtelooze pogingen doen om het vliegtuig weer in zijn macht te krijgen. Een paar seconden later, toen het vliegtuig als een steen scheen te val len, zag men den vlieger van den stuur- zetel opspringen en als een steen vallen, doch tot groote verlichting' van de t e- schouwers ontplooide zich het valscherm en na eenigen tijd, welke een eeuwigheid scheen bereikte de vlieger veilig den 'grond op 2 mijlen van het punt, waar hij was opgestegen. Het vliegtuig was verscheidene minuten vroeger neergeko men en ging in vlammen op. ZIJN ONGELUK. Oude dame Ik sta verstomd te moeten zien, dat zoo'n groote zware man moet bedelen 1 Bedelaar Mjjn figuur is juist mijn on geluk, mevrouw Ik bespeelde vroeger de groote trom, maar ik werd ontslagen, omdat ik tenslotte nooit meer in het mid den kon staan Vergadering van den raad der gemeente RIJSWIJK op Maandag 25 April des n.m. 6 uur. Voorz. tevens. Secretaris den Ed.Acht'b. Heer A. D. v. d. Schans. Afwezig het lid Smits. De vergadering wordt door den Voorz. op de gebruikelijke wijze met gebed ge opend. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en behoudens een en kele aanvulling, goedgekeurd en vastge steld. Aan de orde komt verder 1. Ingekomen stukken:' a. adres van de afd. Noordbrabant van de Vereeniging van Nederl. Gelm. met verzoek om toetreding. Met liet oog op den financiëelen toestand der gemeente, wordt besloten niet toe te treden. 'b. Het door B. en W. opgemaakt ver slag van den toestand der gemeente over 1926. Wordt voor kennisgeving aangeno men. 2. Vaststelling heffingspercentage Gem. Ink. Bel. 1927-'28. B. en W. stellen voor dit te bepalen op 6,5 pCt. Aangezien ook de raad geen anderen weg openzict, om het lager vast te stellen, wordt m.a.s. dienovereenkomstig1 besloten. 3. Kohier straatbelasting 1927. Met algemeene stemmen wordt het door B. en W. opgemaakte kohier vastgesteld tót een bedrag van f 269,20 4. Kohier hondenbelasting 1927. Eveneens wordt met algemeene stemmen goedgekeurd en vastgesteld het terzake door B. en W. opgemaakte kohifer hon denbelasting tot een bedrag van f 82. 5. Aangaan kasgeldleening dienst 1927. De Voorzitter deelt mede, dat de voor den dienst 1926 bij de gemeente Andel aangegane kasgeldleening groot f 3000 a 4 pCt. 'behoort te worden afgelost. Aan- Wij leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concurreerende prijzen. gezien daartoe echter geen middelen aan wezig zijn, stelt hij namens B. en W. voor deze leeninig tot hetzelfde bedrag opnieuw aan te gaan voor den dienst 1927. Wordt m.a.s. daartoe besloten. d. Wijziging begrooting 1926. Medegedeeld wordt door den Voorzitter dat de wijziging der begrooting van Ged. Staten is terugontvangen met eenige be merkingen en aangezien inmiddels is -ge bleken dat van een post tot dekking te veel is afgeschreven wordt m.a.s.beslo ten deze wijziging in te trekken en een nieuwe wijziging ter goedkeuring aan te bieden. 7. Wijziging Burgerl. Stand. B. en W. stellen den raad voor de ver ordening bepalende het getal ambtenaren van den Burgerl. Stand te wijzijgjen en hun getal in plaats van twee op drie te brengen en drag,'en daarbij voor ter vervui ling van deze derde plaats de heer J. v. Herpen, ambtenaar ter secretarie alhier. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel en de voordracht be sloten. 8. Verder deelt de Voorzitter mede, dat in een vorige vergadering werd be sloten'aan P. IJ. de Joode te verhuren een gedeelte van deïi opgespotjen berth in de Wiel, doch dat de betrokkene be zwaar maakte tegen den prijs. Na breed voerige bespreking wordt m.a.s. besloten aan de Joode liet gedeelte zoover die schuur strekt over de breedte in erf pacht af te staan voor vijf gulden pelt" jaar en het overige gedeelte in huur eveneens voor vijf gulden per jaar. De Voorzitter zegt voorts toie, terzake van d,e overige gedeelten van den berm in overleg ,te zullen treden met de hieeren Schaap en Kant. Wethouder Westerlaken merkt op, dat de heer Lievaart zijn erf aan den Wiel verder uitbreidt dan behoort te geschie den. De Voorzitter zegt dén betrokkene er op te zullen wijzen en hem mede te zul len deelen hoever hij in deze mag gaan. 9. Rondvraag. Het lid v. Herpen vraagt of de wijziging der Bouwverordening reeds is goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zulks nog niet het geval is en zegt toe te zullen onderzoeken, waarom de goedkeuring nog niet is verleend. Verder vraagt de lieer v. Herpen of het niet gewenscht zou zijn de iepen- boolmen aan de O. L., School die dooi de iepziekte zijn aangetast, te laten rooien. Met algemeene stemmen wordt besloten B. en W. te machtigen de boomien, die naar hun oordeel zijn aangetast te v'er- koopeii en laten te rooien. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering; BOMMELERWAARD. Met den uitzaai van de suikerbieten is men ditmaal mins tens 14 dagen achter. Door de aanhou dende regens der laatste weken is de bodem gesteldheid der voorden bietenbouw bestemde landerijen van dien aard, dat het onmogelijk bewerkt kan worden, waardoor met het zaaien nog niet kan worden begonnen. BENEDEN LANGSTRAAT. De aardappelen staan duur in prijs en men besteedt dan ook voor kleisoorteri tot f5.50 per 70 K.G. CAPELLE, De postduivenvereen. »De Luchtvaart®, gevestigd in het café van Mej. de Wed. A. v. d. Haart, alhier, hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Vlissingen, met den volgenden uitslag A. Versteeg 1, 6, 7 A. van Campen 2, 4, 8 A. van Moergestel 3 H. Dekkers 5 J. v. d. Schans 9. Ie overduif L. de Rooy. ELSHOUT. Zondag 24 April j.l. hield de Postduivenvereen. »De Snelvliegers« een wedvlucht vanuit Hall (België). Af stand 133 K M. De prjjzen werden be haald als volgt M. van Huiten 1, 5, 7, 11 pr. W. de Hart 2, 4, 7, 10 pr. G. Sluijmers 3, 6, 8, 13 pr. Geb. Verhoeven 12 pr. Eerstgeteekende M. van Huiten. Eerste Overduif Geb. Verhoeven. HERPT. Zondag hield de »Oranjebond« van handboogschutterijen alhier zijn eerste concours. Omstreeks half een nm. nam het concours, dat geheel in handen was van den »Oranjebond«, een aanvang. De diverse gezelschappen bekampten elkaar in 'n hevigen strijd, waarvan de uitslag was als volgt Eerste zestallen. Ie pr. »Soranusor, Liempde, 95 p. 2e pr. »Buiten Verwachting«, Vlijmen, 90 p.3e pr. »Ons Genoegen« Herpt, 88 p.; 4e pr. Concord ia Boxtel, 87 p. 5e pr. »Aroicitia«, Boxtel, 85 p. 6e pr. »Soranus«, Haaren, 84 p.7e pr. »L'Union«, Liempde, 83 p. 8e pr. »Ka- riovaldeoc, Esch, 81 p. 9e pr. Willem Tell«, Vught, 75 p.; 10e pr. *L'Union«, Boxtel, 74 p. 11 e pr. »Claudivs Civilascc, Haarsteeg, 74 p. 12e pr. Oefening baart Kunst®, Boxtel, 74 p, le Rozenprijs, »Diana«, Boxtel, 4 rozen 2e rozenprijs »Eendracht«, St. Michiels-Gestel, 3 rozen vierenprijs »Nimrod«, Hintham, 8 vieren drieëoprijs »St. Joris«, Vught, 13 drieën; tweeënprijs »Ons Genoegen«, Vught, 11 tweeën eenenprijs »Wilhelmina« St. Michiels-Gestel, 8 eenen lë kampioen »Ons GenoegenHerpt, 32 p. 2e kam pioen aKariovalde®, Esch, 29 p.3e.kam- pioen »St. Joris«, Vught, 27 p,leeere- prijs, A. Brekeimans van »Willem Telk, Vucht, 24 p.2e eeieprijs, A. Snellen van »Soranus«, Haaren, 22 p. Tweede zestallen. U^le pr. »Diana®, Boxtel, 69 p.2e pr. »Kariova!de®, Esch, 68 p.3e pr. »Ons GenoegenHerpt, 65 p.4e pr. Oefening baart Kunst«, Boxtel, 62 p. 5e pr. »So- ranus®, Haaren, 60 p.6e pr, »Dageraad«, Vught, 56 p. rozenprys »Willem Telk, Vughttweeënprijs »Concordia«, Boxtel, 9 tweeëneenenprijs, »Buiten Verwach ting®, Vlijmen, 5 eenen le kampioen «Willem Telk, Vught, 25 p.2e kam pioen »Kariovalde« Esch, 21 p. 3e kam pioen »Ons Genoegen«, Herpt, 17 pr. le eereprijs A. van Kuijk van »Buiten Verwachting«, Vlijmen, 18 p. 2e eereprijs G. van Boxtel van »Soranus«, Haaren, 15 p. na kampen. Na afloop van den wedstrijd vereenigden zich allen om bij de uitreiking der prijzen tegenwoordig te zijn. Alvorens hiertoe werd overgegaan sprak de heer v. Esch uit Vught, Voorzitter van den »Oranjebond«, zijne Bondsleden in een welsprekende rede toe. Hij huldigde de aangesloten gezel schappen voor de gegeven prestaties en de overwinnaars voor de behaalde victorie. Hij bracht tevens hulde aan de handboog schutterij »Ons Genoegen«, die heden de gastvrouwe was en wekte de schutters op steeds met ijver den edelen handboog te blijven hanteeren. Daarna werden de prijzen aan de overwinnaars en de win nende zestallen uitgedeeld, onder een har telijk woordje van den ijverigen Voorzitter. Ten slotte bracht de heer v. Esch nog hulde aan de harmonie '»De Eendraeht«, die bij deze gelegenheid in het café »De Ploeg® een extra concert gaf. WASPIK. Van de 37 voor den dienst plicht ingeschrevenen der lichting 1928, zijn er 22 voor goed ongeschikt verklaard. Onze HUISHOUD WEEK is nu nog belangrijker, daar wij 2 WAGONS EMAILLE kochten, welke wij in deze huishoud week tegen abnormale lage prijzen aanbieden. Volgt met aandacht deze RECLAME CAPAGNE en profiteert dagelijks van deze koopjes. Manshemden, prima katoen reclame prijs 1.30-1.10 Mansbroeken, zware kwaliteit gele k^per 1.1595 Vrouwen hemden, soiiede, geel katoen 1.351.10 Vrouwen broeken, prima gele keper 1.20-95 Mans-Boezeroenen, prima kwaliteit dril 1.35 Blauw keper Jassen, prima kwaliteit en pasvorm Blauw keper Mansbroeken, zware kwaliteit keper Manchester Mansbroeken, soiiede kwaliteit 4 75 Khaki Manshemden, *zer- sterk voor dagelijks gebruik Wit katoen, prima kwaliteit voor dames hemden 22^17^ Graslinnen, extra zwaar voor heeren hemden 3329 Graslinnen, voor lakens Reclame aanbiedieg 55 Geel' katoen voor hemden zware kwaliteit 28—19 Geel katoen voor lakens prima kwaliteit 45 Geel keper voor vrouwen broeken, prima kwal. 2529 Wit flanel, extra mooie kwaliteiten 32j 22J Wit en grijze molton, Reclame prijs 35 32^ Wit jeans, prima kwaliteit voor pantalons en nachthemden 34 Kapok bedstel, 2 persoons compleet 22.50 Kapok bedstel, 1 persoons compleet 19.00 Kapok bedstel, 2 persoons, zware vulling Molton dekens, groote maat 1.10 Molton wiegdekens 49 Wollen dekens 2 persoons 6.50 Wollen fantasie dekens 7.75 Gestikte dekens, 2 persoons 7.25 Satinet dekens, 2 persoons 8.45 Jaquard dekens, 2 persoons 4.25 Tocht dekens, mooie dessins 1,75 29°° C75 775 375 140 Houten ledikanten, E90 1 persoons 7.25 Houten ledikanten, C90 2 persoons 8.25 Ijzer ledikanten met spiraal- Q50 matras, reclame prijs 11.50 Houten kinderledikanten "790 9.95 Wit laké kinderledikanten 1750 21.00 Spiraal matrassen 10.50 J90 Staaldraad matrassen, 10OO systeem Aoping, 2 pers. 19.50 Kapok matras, 9Q00 2 persoons 30 00 w Kapok matras, 2 persoons Zeegras matras, 1 persoons 15.50 Zeegras matras, 1150 1 persoons 14.50 29.00 Emaille emmers, thans 59 schalen, thans 11,12J, 15 waschbakken, th. 45, 55 pannen, thans 25, 37, 55 vergieten, thans 55, 79 ft tt tt ft Emaille [waterkannen, thansjj79,119 melkkannen, thans 69 theepotten, thans 35, 45 Zeepkloppen, thans 19 Emaille rek: Zout, Zeep, Soda, ;'t79 li JOH DE il, r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6