Buitenland Plaatselijk Nieuws Chantage. Zondag zijn aangehouden, verdacht van poging tot chantage en oplichting, C. P. en R. B., beiden uit Den Haag. Zij wor den ervan verdacht in November van het vorige jaar denzelfden inwoner van Delft tegen wien 14 dagen geleden chantage werd gepleegd, een bedrag van f 300 af handig te hebben gemaakt. Zij zijn in het bureau te Delft in arrest gesteld. GEZONKEN Passagiers bootje gezonken. Zondagmorgen omstreeks kwart over 7 is het passagiersbootje „IJselmondé I." van de firma J. en A. v. d. Schuijt, te Rotterdam, liggende aan de Maaskade O.Z. plotseling gezonken. Gelukkig bevonden zich geen menschen aan boord, zoodat per soonlijke ongelukken niet voorkwamen. De oorzaak van het ongeval kon niet worden vastgesteld. OPLICHTING. Een aartsoplichter. In het politiebureau aan de Meermans straat te Rotterdam is de 35-jarige va rensgezel F. L. A. H. H. in bewaring ge steld, die ervan wordt verdacht den kleer maker L. D. uit de Van Alkemadestraat door het opgeven van een valschen naam te hebben opgelicht voor een colbertcos- tuum en een regenjas. Verder zou hij ten nadeele der firma T. S., uit de Zaag molenstraat voor 18 gramofoonplaten heb ben opgelicht. BRAND. Een oude hoeve afgebrand. Te Venlo is de ruim 300-jarige oude „Wylre hof", gelegen aan den Hulster- weg toebehoorend aan het R. K. Arm bestuur, geheel afgebrand. In het eeuwen-oude gebouw breidde zich het vuur met verbazende snelheid uit. Een der zoons, die te bed lag en het eerst de nibrand bemerkte, had nauwelijks tijd de overige huisgenooten te waarschuwen De hoeve met al de daarin zijnde voor raden en gereedschappen werd een prooi der vlammen. Vier koeien, zes varkens, en een zestigtal kippen verbrandden me de; het paard had alleen zijn behoud te danken aan zijn verblijf in de weide. Toen de brandweer met de motorspuit verscheen, lag het gebouw reeds tegen de aarde. De brandweer moest zich be perken tot het beschermen van enkele belendende gebouwtjes. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. DE TREIN VERTREKT TE 0.00. We hebben den officiëelen reisgids der Ned. Spoorwegen voor de nieuwe dienst regeling doorsnuffeld, schrijft het „Cen trum". Het boekje ziet er met de cijfers van den 24-urendienst vreemd uit en we zul len er aan moeten wennen de cijfers bo ven de 12 te gaan omrekenen in de tijd- bepaling waarin we nu eenmaal vastge roest zijn. Als we bijv. zien, dat een trein ver trekt om 17,45 of 21.55, dan staat het ons nog niet helder voor den geest, dat die cijfers beteekenen kwart voor 6 en 5 minuten voor 10. We zullen nog heel wat hersengymna stiek moeten oefenen, voor we, al zien we de cijfers voor oogen, onmiddellijk weten hoe laat dat is. We schreven boven over den 24-uren dienst, zooals dan ook officieel de nieuwe diensttijd, naar we meenen, heet. Intusschen schijnt de directie met dat laatste uur, het uur 24, dat wil dus zeg gen twaalf uur 's nachts, moeilijkheden te hebben gehad. Op de ,eene plaats in het boekje staat dat uur aangegeven als 24.00, op een andere plaats als 0,00. De laatste aanduiding is werkelijk kos telijk. Stel u voor, dat een haastige juffrouw aan een beambte vraagt hoe laat 's avonds de laatste trein van Amsterdam naar Amersfoort vertrekt en deze antwoordt nul nul nul. We zouden het verbouwereerd gezicht der juffrouw dan wel eens willen zien. Nog andere komische gevallen zijn denk baar. Een juffrouw vraagt hoe laat de trein van Overveen naar Amsterdam1 ver trekt, waarop gedienstig geantwoord K wordt: 19,28. De juffrouw zou daarop verbolgen kun nen repliceeren, dat ze niet van plan is om tot het volgend jaar op den trein te wachten. Zoo zit er zelfs in de droge cijfers van den nieuwen Spoorweggids nog hu mor. SLACHTOFFERS VAN HUN BEROEP. In een mjjn by Beuthen zyn 2 arbeiders door vallend gesteente gedood, een derde werd zwaar gewond, VOOR DE OOGEN VAN ZIJN VERLOOFDE VERDRONKEN Dr. Frommel, een assitent van de staats bibliotheek te München, is bij het beproeven van een nieuwe opvouwbare boot op het meer van Starnberg (Beieren) omgeslagen en verdronken. Zijn meisje dat op den oever stond, zag het ongeluk voor haar oogen gebeuren. o— GRANAAT ONTPLOFT. By het transport van oude granaten op het vroegere schietterrein van de fabriek van Krupp bij Metter is een der granaten geëxplodeerd, waardoor 2 arbeiders levens gevaarlijk werden gewond. VORSTSCHADE IN JAPAN. De strenge late vorst heeft in Japan voor meer dan 10 millioen yen schade aan de vruchtboomen veroorzaakt. —o OVERSTROOMINGEN IN CANADA. De overstrooming in Manitoba neemt een dreigender karakter aan. De Seine, de Red Rivier en de Assiniboine stjjgèn snel en verschillende steden, alsmede tal van boerderyen, worden door overstrooming be dreigd. De toestand is het ernstigst te Stanne, ten Zuid-Oosten van Winnepeg waar de Seine een groot deel van het stadje onder water heeft gezet. Er bestaat geen gevaar, dat Winnepeg zal worden overstroomd tenzij, hetgeen nauwelijks is te verwachten de Red Rivier en de Assiniboine op het zelfde oogenblik haar hoogste peil zouden bereiken. BEZICHTIGT GEREGELD ONZE ETALAGES. Wat morgen mode is, brengen wjj U reeds heden. BABLMANST GORINCHEM DAMES- EN HEERENKLEEDING HEUSDEN. By de heden gehouden stemming voor leden van den Gemeente raad werden uitgebracht op lyst I 484 stemmen, op lyst II 328 stemmen en wel op candidaten van lyst I Verhoeven, H. A. M. J. M. Mol de, L. M. Metselaar, S. W. A. Riet van, M. J. Verhoeven, F. H. Schmiehusen, P. F. Vermeulen, N. F. Meyer, J. H. J. Klein, F. J. P. Laros, M. A. en candidaten van lyst II Haan de, A. Ruitinga, W. Leenhouts, A. J. v Tupker, J. H. OerlemanSj J. J. Stap, B. Maasen, P. Bax, A. Baayens, A. Scholten, A. D. 282 22 47 5 33 408 5 6 2 4 194 28 19 12 15 5 2 46 4 3 De kiesdeeler bedroeg 116, zoodat ge kozen zyn de heerenH. A. M. J. M. Verhoeven, L. de Mol, S. W. A. Metselaar en P. F. Schmiehusen, R. K. Lysten de heeren A. de Haar, W. Ruitinga, A. J« Leenhouts van den Protestantschen lyst. Zondag I, I. heeft het le elftal «Juliana* deelgenomen aan de Serie-wed- stryden te Drurien, uitgeschreven door de V. V. «De Sporterswaar het hun is mogen gelukken den 2en prys, zynde een zilveren lauwerkrans, te behalen. ALMKERK. Tot Directeur van de Mannenzangvereen. «Excelsior* alhier is benoemd de heer Beusker van Gorinchem. Tot organist der Herv. Gemeente te Uitwjjk is benoemd de heef A. Geudeke. Op 25 Mei zal alhier een merrie keuring plaats hebben voor 't Ned, Stam boek Landbouw tuigpaard. Terwyl ook denzelfden datum deze keuring te Hank (gem. Dussen) zal plaats vinden. Op de j.l. gehouden vergadering van de Oranje vereen, alhier werd op voor stel van den heer Jac. Kolff, de aftredende bestuursleden bij acclamatie herkozen, n.l. da heeren G. de Jong, C. A. Koekkoek, W. Paans, M. de Peuter, P. M. Pouli en A. J. van Dis, welke allen hunne be noeming weer aanvaarden. Ook werd met stille aandacht de rede gevolgd van den EdelAchtb. Bergmeyer, Burgemeester alhier, over «Juliana van Stolberg*. ALMKERK. J.l. Woensdagavond deed Ds. J. F. Roth, gekomen van Almkerk, voor een geheel gevuld kerkgebouw te Scheveningen, in de Oude Kerk aldaar zyn intrede. Alvoor Z.Eerw. tot ontvouwing van zyn tekst overging wees Ds. Roth met een kort woord op de mengeling van gevoelens bij den prediker, die droefheid en vreugde kent in een ure als deze. Met weemoed ver liet Spr. Almkerk, waar hijj met zegen heeft gearbeid en waar ook vriendschapsbanden waren. Maar daarnaast neemt hy met vreugde den herderstaf op, nu God hem zulk een uitgebreid arbeidsveld heeft ge geven. Als tekst heeft Spr. voor deze ure gekozen 1 Cor. 1 vers 23a en 24b, deze woorden«Wij prediken Christus den Gekruisigden, de kracht Gods*. Aan het einde der predikatie richtte Ds. Roth vriendelyke woorden tot zijn be vestiger, Ds. Ekering van Amsterdam, tot zyn nieuwe collega's en overige ambts broeders. Hierna zong de gemeente staande haren leeraar, de zegenbede van Psalm 134 toe, welke hiervoor dankte en verzocht hierna samen staande Psalm 72:11 te zingen, waarna deze plechtigheid, welke ook door een aantal gemeenteleden van Almkerk werd bygewoond, werd besloten. Op het Zendingsfeest, welke 2en Pinksterdag n.m. alhier, vanwege de Ger. Kerken zal gehoudeD worden, zullen als sprekers optreden Ds, Hagen van Delft, Ds. Wielinga ven Diemen en Ds. Velders van Amsterdam, pred. onder de Joden. Terwyl de Chr. Gem. Zangvereeniging «Hallelujah* van 's Gravenmoer, «'tLied* van Leerdam, «Hallelujah* van Werkendam en Fanfarecorps «Nooit Gedacht* alhier, hunne medewerking hebben toegezegd. AALBURG. Tydens een voetbalwedstrijd* Zaterdag alhier gehouden, kwam eert lid Oer Woudrichemsche vereen, te vallen, waardoor hy zich ernstig bezeerde. Dr. Verhoeven, uit Heusden, verleende de eerste geneeskundige hulp. ANDEL. Bij het laden vari» boomen aan «De Rib*, alhier, geraakte een zooi tje van C. Verhoeven tusschen vallende boomen bekneld, tengevolge waarvan zyn beide beenen vrij ernstig werden verwond. Dezer dagen zonk ter hoogte van «De Rib* een achter een sleepboot han gende zandbak. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats, terwyl de vaart op de rivier er geen belemmering van ondervindt. CAPELLE. De postduivenvereniging «De Luchtvaart*, gevestigd in het café van Mej. de Wed. Van der Haart, alhier, hield j I. Zondag een wedvlucht vanuit Hall, met den volgenden uitslag A. van Moergestel, de, 5e en 9e prys. J. Verhagen, 2e en 3e prys. J. van der Schans, 4e prys. H. Nieuwerihuyzen, 6e en 10e prys. J. Zwart, 7e en 12e prys. H, Rozenbrand, 11e prys. le overduif J. Zwart. De by de Ned. Herv. Gemeente alhier beroepen predikant, Ds. Koolhaas van Oud-Beierland bracht j.l. Maandag 16 dezer een bezoek aan deze gemeente. Na bezichtiging der kerk en pastorie hield Zyn Eerwaarde des avonds 7 uur een predikbeurt in het kerkgebouw, die door vele belangstellenden werd bygewoond. In deze gemeente heeft zich een geval van bloedvergiftiging met doodelyken afloop voorgedaan. DOEVEREN. Door de mansstenfge- rechtigden van de HerT. Gem. alhier is besloten, een beroep uit te brengen op den WelEerw. Z.G. Heer H. R. Meeu- wenberg te Zeist. 's GRAVENMOER. Vrydag j.l. vierde het echtpaar J. V. Pieterse'en M. E. de Wit, alhier, onder groote belangstelling hun Diamanten huwelijksfeest. Voor de woning van het jubileerende echtpaar was door de jongelui dar buurt een prachtigen eereboog geplaatst, terwyl van de huizen der buurtbewoners, alsmede van die des Burgemeesters de nationale driekleur wap perde. Des morgens 10 uur werden door enkele bruidsmeisjes namens de buurt een cantate uitgevoerd en werden bloemen aangeboden en een enveloppe met schitterenden inhoud. Verder hadden de krasse oudjes met familie den geheelen dag door tal van felicitaties in ontvangst te nemen, terwyl vele gelukwenschen per post binnenkwamen vanuit alle deelen des lands, waaronder nog enkele telegrammen. D^s avonds ongeveer 8 uur bracht het fanfarecorps «Euterpe* den jubilarissen onder een geweldigen toeloop van belang stellenden een serenade, waarbij de oudjes door den Voorzitter der vereen, werd ge complimenteerd. De burgerij van 's Gravenmoer heeft laten zien, dat Vader en Moeder Pieterse bij hen in hooge eere staan, dit bleek vooral uit het daverend gezongen «Lang zullen zij leven*. Moge deze wensch voor dit paar, al is het op hoogen leeftijd, nog zijn weggelegd. GIESSEN. Uitslag der door den heer G. A. de Regt te Sleeuwyk namens den heer C. Nieuwenhuijzen te Ryswyk in café de Lorm gehouden aanbesteding voor het bouwen eener nieuwe woning annex land- bouwschuur op een terrein iu de Steeg te te Rijswijk. Gebr. Tankens, Andel, massa f 5200.— C. Vos, Meeuwen, f 5615. Gebr. van Wendel de Joode, Sleeuwijk, massa f 5686.— Timmerwerk C. van Herpen, Ryswijk, f 2715. J. Straver, Almkerk, f 3125. B. Versluis, Andel, f 158.40 A. 't Hooft, Giessen, f 173. Het werk is aan den laagsten inschrij ver op de massa gegund. Zaterdagavond j.l. gaf «Andel's Fanfarecorps* alhier een openluchtconcert. Hoewel het weer niet bijzonder mede werkte, was er toch een talrijk publiek aanwezig. De onderscheidene muzieknum mers, die gespeeld werden, vielen ten zeerste in den smaak van de aanwezigen en het geheel vormde een zeer goed concert. Wy hopen, dat «Andel's Fanfarecorps* dezen zomer nog meermalen in deze ge meente een eoncert zal geven. Een schaapje van C. de Kok, alhier, werd door een losloopenden hond aange vallen en doodgebeten. Ook het vorig jaar werd deze omgeving onveilig gemaakt door losloopende honden en werden schapen gebeten, zonder dat het gelukte de honden te dooden. Op heden Woensdag zullen de echtelieden C. Kant en W. Verzjjl hunne 40 jarige echtvereeniging gedenken. Het zal deze geachte ingezetenen voorzeker niet aan belangstelling ontbreken, HEDEL. In de Vrydag gehouden raadsvergadering werd met meerderheid van stemmen tot wethouder (vacature T. van Maastricht) verkozen de heer C. van der Steeg. Aan mej. J. van Dijke, verloskundige, werd een jaarweddeverhooging toegekend van f 150. Verder werd met algemeene stemmen besloten, op voorstel van B. en W., het vermenigvuldigingscijfer voor de gemeen telijke inkomstenbelasting vast te stellen op 1.75 (vorig jaar op 1.25) voor het dienstjaar 1927-28. By de stemming voor hoofdgeërfde in het Polderdistrict Bommelerwaard boven den Meidyk, vacature ontstaan door het overly den van den heer C. J. Kleber, is gekozen de heer H. Kleber te Hurwenen. By Koninklijk besluit is de beer W. de Bas, ontvanger der directe belas tingen en accijnzen alhier, overgeplaatst naar 's Bosch, buitengemeenten. SPRANG. A.s. Donderdagavond 7.30 uur zal de A.-R. Kiesvereeniging alhier in vergadering byeenkomen. De agenda ver meld Opening, Notulen, bespreking Raads verkiezing onderwerp «Drieërlei Stemplicht* door den heer H. Hooimijer. Varia, Sluiting. Maandag ontstond in den schoorsteen by de Wed. S. alhier begin van brand. Door het flink optreden der buren kon men erger voorkomen en wist men het vuur nog bytjjds te dooven. Maandagavond 1.1. kwam de afd. «Patrimonium* alhier in goed bezochte vergadering bijeen. Na een woord van welkom door den 2e Voorzitter, de heer C. Klootwijk, verkreeg de heer Bartoo het woord om nader toe te lichten de voor deden van de verzekerings-My. «Precourtiac verzekering van Ziekenhuisonkosten. In den breede werd door Spr. een uiteen setting gegeven over doel en werkwyze dezer Maatschappij, wees ook op de voor- deelen voor de leden van «Patrimonium* welke geen polisonkosten te betalen hebben en andere voordeelen op welke niet-leden geen aanspraak kunnen maken. Na een woord van dank door den Voor zitter werden de inschrijvingsformulieren uitgereikt, welke later (binnen een maand) om van deze voordeelen te kunnen profi teered moeten worden ingezonden by het bestuur der afdeeling op den plaatselyken agent de heer H. Zwart. Op gebruikelijke wjjze werd deze druk bezochte vergadering door den Secretaris gesloten. VRIJHOEVE-CAPELLE. H. Glavimans liep dezer dagen op de Hooge Vaart, onder deze gemeente, met groenten te venten. Daar Hein nogal graag koffiepraatjes maakt, was hy schijnbaar naar het paardje zyn zin wat lang blijven leuteren, zoodat het wat ongeduldig werd en geraakte met wagen en inhoud te water. Daar het juist op het middaguur voorviel was er voldoende hulp bij de hand, zoodat Hein wel wat geplaagd werd, maar toch spoedig paard en wagen op het droge was gebracht. /"WOUDRICHEM. Aan den Oudendyk onder deze gemeente doet zich weder een geval voor van de besmettelijke ziekte Rood vonk. Gedurende het tijdvak van 9 tot 12 Mei jl. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 134 zalmen, wegende )an 6 30 pond. De prijs bedroeg fl.10 tot fl.40 per ponf. De in de Nederlandsche Hervormde Kerk gehouden collecte voor de zending heeft opgebracht de som van f113. WERKENDAM. In de plaats van den WelEerw. Heer Ds. Roth is tot Voorzitter van de Chr. Jongel.vereen., in de Ring «Altena* verkozen, de Heer P. Holster alhier. Zaterdag j.l. is aan de Noordwal van de groote zalmzegenvisscherij op de Nieuwe-Mer wede een steur gevangen van 300 pond. Sedert Juni 4925 heeft men aldaar geen steur meer gevangen. De WelEerw. Heer Ds. W. M. A. Kalkman heeft het beroep naar Katwjjk aan Zee aangenomen. Zaterdagavond zullen in de Nuts- zaal alhier voor de V. D. en de S. D. A. P. optreden de heeren Mr. L. van Dam uit Haarlem en J. W. Gulden van Sleeuwijk. Onderwerp: Democratie en gemeentepolitiek Vrijdagmiddag bad alhier een ernstig ongeluk plaats. De 15-jarige zoon van den motorschipper P. Kwist uit Dinteloord, schip 7 gebr., raakte met zijn linkerbeen zoodanig bekneld tusschen de keerkoppeling van den motor, dat dit been werd afgekneld. Door Dr. Bresier alhier werd de eerste hulp verleend. De patiënt werd terstond, per auto, naar het Zieken huis te Gorinchem getransporteerd. De heer J. Kramer alhier kwam op de Sasdyk met zyn fiets zoodanig te vallen, dat hy eenige verwondingen en ontvellingen aan gelaat en handen opliep. Door Dr. Bresier werd geneeskundige hulp verleend. Zaterdagavond treedt voor de C.H. in de Oude School op de heer H. van Boeijen, lid der Prov. Staten van Zuid- Holland, Wethouder van Voorburg. De schietoefeningen van de Bur gerwacht zullen vanaf Vrydagavond 7 uur wederom, worden gehouden op het fort Uppelschendijk. WASPIK. Het zoontje van den heer S. geraakte onder een motorrijwiel en werd bloedig verwond. Dr, Wijffels verleende geneeskundige hulp. Zondagavond hield de R. K. Werk lieden vereeniging eene vergadering in het Patronaatsgebouw, waarbij als spreker op trad de heer Roestenberg uit Kaatsheuvel. De heer Roestenberg spoorde in een kernachtige rede de arbeiders aan, by de op Donderdag a.s. plaats te hebben stem ming voor den gemeentrraad, eenparig hun stem uit te brengen op no. 1 van lyst 3, opdat minstens 2 arbeiders in den gemeen teraad zitting zouden krygen. Vergadering van den raad der gemeente WERKENDAM op Vrijdag 13 Mei '27, des avonldjs 7 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretaris: de WelEd. Heer J. A. Tim mermans. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notule nder vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is: 1. Mededeelingen De Voorzitter deelt mede dat het straat werk is gegund aan den heer C. v. Loon voo f1115, het betonwerk aan de Kade aan den heer A. 't Hooft voor f 309 en de betonpalen op het kerkhof aan den hear P. Quwerkerk voor f215, POGING TOT OPLICHTING. —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2