Plaatselijk Nieuws waker van de A.G.P.N., te Amsterdam, dat een persoon uit een kelder kwam van perceel Rokin 121, waarin een postzegel winkel van den heer Norden is gevestigd. De nachtwaker zette den persoon die op de vlucht sloeg, na. doch hij was hem te vlug af en verdween in een der zystraten. Door de politie en den eigenaar die in middels gewaarschuwd was, werd een on derzoek ingesteld en daarbij bleek, dat de gevluchte ingebroken had en eenige boekjes met vreemde postzegels had meegenomen. De dader werd niet gevat. EEN RAAD VAN OUDERLINGEN. Iets, wat in heel Nederlaud wel eenig zal wezen, is thans, na de laatste verkie zing, het geval in Loosdrechtvan de 7 pasgekozen raadsleden bekleeden 5 het kerkelijk ambt van ouderling 2 te Oud- Loosdrecht, 2 te Nieuw-Loosdrecht en 1 bij de Geref. Kerk. Een 6e Raadslid is kerkvoogd. Men kan hier du3 van een raad van ouderlingen spreken. BANKBILJET VERBRAND. S. van R. te Sas van Gent zou het loonzakje van haar man, inhoudende vijf guldens benevens een bankje van f 10 ledigen, doch liet daarbij het bankbriefje in het zakje zitten en wierp het zakje met den waardevollen inhoud in het vuur. Toen zij de vergissing bemerkte, was het bankje reeds verbrand. Naar de Z, K. verneemt, is van een en ander proces-verbaal opgemaakt teneinde pogingen in het werk te kunnen stel len om het biljet vergoed te krijgen. INBRAAK TE LEIDEN. Te Leiden is ingebroken in de woning van den caféhouder H., aan den Haagweg. De bewoners waren afwezig. Blijkbaar zijn de dieven gestoord. Slechts eenige flesschen met jenever worden vermist. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Maandagmiddag is, naar het Vad. meldt, op het Schillerplein te Dusseldorp een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarvan voornamelijk Nederlanders, wier identiteit niet direct kon worden vastgesteld, het slachtoffer zijn geworden. Van de drie inzittenden heeft een ongeveer 40-jarige dame zware inwendige kneuzingen en een schedelbreuk gekregen, zoodat men voor haar leven vreest. Vier-en-twintig uur na het ongeluk was zij nog steeds buiten bewustzijn. De ove rige inzittenden kregen evenals de chauf- alle levensgevaar geweken. Nader wordt aan het blad gemeld, dat de getroffenen behooren tot de familie Van Groningen uit Deventer. Voor zaken was de heer Van Groningen naar Dussel dorp gereisd. De oorzaak van het ongeluk ligt hierin, dat de auto in volle vaart op een tegemoetrydende tram reed. De toestand van de zwaar gewonde dame is iets verbeterd, zoodat men hoop heeft, haar in het leven te houden. Een onder zoek heeft uitgemaakt, dat zy niet, zooals eerst vermoed werd, een schedelbreuk heeft gekregen* EEN RARE GRAP. Een looper van de Volharding te Den Haag, die Maandag kwitanties inde, ont moette een juffrouw, die vroeg of hij soms een bankbiljet van twintig gulden kon ver zilveren. De looper zag echter dadelyk, dat het biljet vaisch was en zeide natuur- lijk neen, waarop de juffrouw weg ging en de looper de politie waarschuwde. Deze had de juffrouw weldra opgespoord en het bleek, dat het biljet werkelijk vaisch was en bestond uit twee aan elkaar ge plakte krantenuitknipsels der nieuwe twin tig gulden biljetten. De juffrouw ver klaarde, dat zij het biljet «uit de grapt had willen wisselen. Wel heel naïef t VERDRONKEN. Omstreeks 11 uur is te Den Bosch uit de Schutkolk van de Zuid-Willemsvaart opgehaald de 22-jarige Van Os, uit de Nieuwe Hofstad te Den Bosch, die eenige uren te voren te water was geraakt. VERDRONKEN. Het 5-jarig zoontje van den arbeider van der Heyde uit Wils, geraakte bij het spelen in den Dommel en is verdronken. Het lykje werd een uur later opgehaald. o VERDUISTERING Uit Batavia wordt geseind, dat de can- didaat-notaris H. W. R.. die f 25.000 verduisterde uit een nalatenschap, is ver oordeeld tot 1 jaar en zes maanden gevan genisstraf. JAPONNEN in groote keuze tegen zéér lage prijzen. BAHLMANN GORINCHEM. HEUSDEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost- xeiugueiaaiu lllgOICgtA 1 AOiüO«fft«7i f31719.23. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10042. A;Op den 2den Pinksterdag zal het R.K. «Heusdensch Mannenkoor* deel nemen aan het concours te I^pendrecht en wel in de tweede afdeeling. Wy wenschen de vereen iging veel succes. De reis zal per boot geschieden, niet-leden kunnen deze tegen geringe betaling mede maken. Naar wy vernemen wordt van deze gelegenheid een druk gebruik ge maakt. De jaarlijksche processie naar Brielle trekt van hier uit Dinsdag 7 Juni per extra boot, die afvaart om half 5 en vermoede lijk terug is des avonds circa half tien. Dinsdagavond werd in het vereen, gebouw de jaarvergadering gehouden van de fanfare der H. familie alhier. De op komst der leden was zeer talrijk allen waren tegenwoordig. Mede was aanwezig de H.Eerw. Heer Deken, beschermheer der vereen, en de directeur dhr. W. v. Hei- voort uit Nieuwkuik. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De secretaris dhr. Job. v. Laarhoven, bracht vervolgens een keurig jaarverslag uit dat een dank baar applaus ten deel viel. De penningm, deed vervolgens rekening en verantwoording waarby bleek dat weder een nadeelig saldo te boeken was. Tot nazien der rekeningen werden benoemd dhr. J. Smits en L. v. d. Staak. Besloten werd 2de Pinksterdag naar de Intern, muziekfeesten te Kaats heuvel te gaan per N.A.BO. Het vertrek van af het vereen.lokaal plm. 10 uur vm. Tot Prefect en Onderprefect der Sectie der H. familie werden gekozen resp. Jac. v. d. Staak en N. Walraven. Tot Eerelid der vereen, werd met algemeene stemmen be noemd dhr. N. Brouwers te Heesbeen. Besloten werd dezen zomer de zomer- concerten te doen plaats hebben op Zaterdag avond. Door de vereen, zal alsnog deel genomen worden aan het festival te Waal wijk, Vught en het bondsfestival te Drunen op 14 Aug. a.s. Door de vereen, is tevens uitgeschreven een Intern. Solisten, Duetten en Terzetten Kwartet Wedstrijd welke gehouden worden op 9 en 16 Oct. a.s. Inschryvingsbiljetten met reglement zyn te bekomen by den Secretaris dhr. Joh. v. Laarhoven. De Vice-Voorzitter, dhr. F. van Bladel, bracht aan het slot der vergadering hulde en dank aan de Secret, en Penningm. voor hun keurig jaarverslag en rekening en v. voor zyn streven de vereen, omhoog te brengen, waarna de President de vergadering sloot. AALBURG EN HEESBEEN. Onze ge achte Predikant, Ds. J. Bus, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv, Gem. te Putten op de Veluwe bedankt. ANDEL. De muziekvereen. «Andel's Fanfarecorps* is voornemens op Zaterdag 11 Juni a.s. een openluchtconcert te geven. XA's bijzonderheid deelen we mede, dat Zondag j.l. in de N. H. Kerk alhier, de predikant, de koster en de organist door ziekte waren verhinderd hun dienst te vervullen. De Chr. Zangvereen. «Sursum Corda*, alhier, behaalde op het concours te Utrecht in de Afd. «Uitmuntendheid* met 273 punten een 2en prijs. BENEDEN-LANGSTRAAT. De> prijzen der aardappelen zijn stijgende en de klei- soorten varieeren tot f 5.50 per K.G. ^7" GENDEREN. Thans is een begin ge maakt met de verharding van het tweede vak van den Genderschen dijk. Het eerste vak dat het vorig jaar verhard is biedt thans een heel ander gezicht dan de vroegere hobbelige en modderige kleiweg, zoodat hier in een dringende behoefte van goede uitweg naar de vele landerijen aan den Genderschendyk is en wordt voorzien. Jammer dat de Waterschappen, Hakkeveld en Biesheuvel de weg niet doortrekken tot het «Neusje van de Zalm*, daar hierdoor een flinke verbindingsweg met het Noordelijk deel van het «Land van Altena* tot stand zou komen. Benevens goede uitweg voor de landerijen. GORINCHEM. Dinsdag werd onze stad bezocht door de Karavaan van General Motors. De General Motors Continental te Antwerpen onderdeel van de groote Ameri- kaansche Automobieltrust, beeft nu geduren de drie weken met een keur van haar producten door Nederland gereisd en be zocht tot slot Gorinchem, om dan naar huis terug te gaan. De Karavaan, welke bestond uit Buick, Oakland, Pontiac en Chevrolet wagens, totaal 25 stuks, kwam uit Tiel en werd op de Spijksche dijk door haar vertegen woordiger voor Gorinchem de heer Van Mill ontvangen. Om 12 uur stond de geheele file aan beide zijden van de Arkel- straat, waar het aan belangstelling niet ontbrak. Vooral de tweezitter sportmodellen lokten zeer de aandacht. Na een rondrit door de verschillende hoofdstraten werden de wagens rondom het in Metropole versterkt lunch. Nog een korte rit een laatste vaarwel aan d Firma C. F. van Mill en oc drie verlieten ze ons weer Van Mill tot de Indische buur; om via Dordrecht en Rotterdam, te bereiken. Dat deze reclame nog lang de Ge Motors Producten bij velen zal doen gedachten blyven, daaraan twijfelen w., niet. NIEUWKUIK. Alhier ontstond er een begin van brand door het inslaan der bliksem in de woning van Van S. Door het spoedig optreden der bewoners met behulp der buurt, kon de brand nog tydig gebluscht worden. NIEUWENDIJK. Deze week werden aangevoerd 11500 eieren. Men besteedde voor Kipeieren f 5.50 Eendeneieren f 5.00 Ganzeneieren f 12.00 Kalkoeneieren f 9.00 Alles per 100 stuks. RIJSWIJK. De Zangvereeniging «De Lofstem*, alhier, behaalde op het concours te Utrecht in de 2e Afd, met 272 punten een 2en prijs. VEEN. De heer Lamain, Theol. Cand. te Voorschoten, hoopt Dinsdag 7 Juni a.s. des nam. 6.30 O.T. voor de Ger. Gem. op te treden. De heer M. Vos, alhier, rooide deze week, n.l. den 31 en Mei, reeds nieuwe aardappelen van den kouden grond. X, Door den heer A. van Rijswijk alhier, zijn Dinsdag de eerste aardbeien van den kouden grond geplukt. WIJK. Op Pinkstermaandag zullen op het sportterrein van de voetbalvereeniging «Wilhelmina* serie wedstrijden worden ge houden. Verschillende voetbal vereenigingen nemen hieraan deel. Naar men verneemt zal het gekozen raadslid J. Boender, no. 1 van lijst 1zijne benoeming niet aanvaarden en zal alsdan voor hem in de plaats treden het aftredend raadslid G. van der Pol, WOUDRICHEM. Gedurende de maand Mei werden ter gemeente-secretarie ter keuring aangegeven 8 koeien, 26 varkens, 4 kalveren en 1 schaap. DUSSEN. Mej. Wed. H. kreeg dezer dagen een klap van een paard boven op haar hoofd, waardoor een bloedende wor ontstond. Ji. uui uuuiviaio ViWH ti«UU I O7 mm mm mwik^wu Tf«W "y tl VU 1 9 i. VM i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 10