Eerste Blad Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4716. Woensdag 15 Juni 1927, Buitenland FEUILLETON De Amerikaansche Milüonair. Binnenland Zij, die zich op dit Blad tcenschen te abonneeren ontvangen de tot 1 Juli verschijnende nummers GRATIS i 3 H :V>- a: ssp ",'r 1 - i ;*y^7 mm ^and VAN altera Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Ad verten tiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. J. VERHEIJ L. VERHEIJ-SMITS geb. 5 Maart 1856 geb. 22 December 1857 te Rijswijk (N. Br.) thans woonachtig te Heusden, Wilhelminaplein, hopen Vrijdag 17 Juni a.s. hunne 50-jarige echtvereeniging te herdenken. De heer Verheij vervult ondanks zijne 71 jaren, nog steeds trouw zijn plicht als Kapitein bij de Heusdensche Stoomboot- Maatschappij, in welke betrekking hij reeds 45 jaren werkzaam is. EEN VREESELUK DRAMA. Een vader doodt zijn vier kinderen met hamerslagen. Hij pleegt daarna zelfmoord. Een verschrikkelijk drama heeft zich afgespeeld in een logementje te Parijs. Daar logeerde sedert enkele dagen een Spanjaard met zjjn vier kinderen, 2 meisjes en 2 jongens, van wie de oudste zeventien, de jongste acht jaar oud was. De Span jaard heeft deze vier kinderen met hamer slagen gedood en daarna zich zelf van het leven beroofd door, in de vensterbank staande zich een kogel door het hoofd te jagen. Met doorboorden schedel stortte de onge lukkige op straat neer. O NOODLOTTIGE INSTORTING. Drie dooden. Te Napels zijn de fundamenten van een gebouw, dat nieuw opgetrokken werd, in gestort. Zeven arbeiders werden onder de puinhoopen bedolven. Drie hunner konden slechts als lijken worden gebot gen, terwijl de overigen gedeeltelijk levensgevaarlijk gekwetst werden. VREESELIJKE ONTPLOFFING TE BRUSSEL. Vier personen gewond, waarvan twee ernstig. Een kapperszaak totaal vernield. De Bureaux van het B. T. A. zwaar en vele andere huizen licht beschadigd. Honderden vensterruiten gesprongen. Zondagmorgen tegen half twaalf werden te Brussel de rue Genthilhomme en de rue Treurenberg in beroering gebracht door een ontploffing van ongekende hevigheid. Een ware regen van gebroken glas viel met donderend geraas op straat neer. Een voorbijganger werd door glasscherven ge wond. De ontploffing had plaats gehad in per- 1 ceel 5 van de rue Genlilhomme van welk 1 perceel de kelder, de benedenverdieping en een opkamer in gebruik zijn bij den kapper Vo*gs. Enkele .minuten na het gebeuren was de brandweer op de plaats des onheils aanwezig. De schade is buitengewoon belangrijk. Van den kapperssalon en het magazijn in reukwater is niets overgebleven dan een ruïne. De fauteuils werden midden op straat teruggevonden. De vloer is overdekt met scherven van gebroken flacons, doosjes poudre de riz, zeepen en allerlei baarijzere en friseertangen. EEN PAKKENDE ROMAN VOL SENSATIE. (Vrij bewerkt naar het Engelsch.) 5) Die is voor jou, mooie meneer, huilde een stem en het volgend moment werd de eigenaar van dat mooie geluid door twee politieagen ten vastgegrepen. Langzaam verscheen er een glim lachje om de mondhoeken van den grijzen man. Horace, zeide hij, en schudde me delijdend hel hoofd, je bent eert slechte schutter. Aan den anderen kant van Ox ford Street, volgde een man de scene van uit het bovenste raam van een kantoorgebouw. Hij zag de politieagenten toeschie ten, de geweldige menigte, die zich in minder dan geen tijd verzamelde en de zwaaiende figuren van de be dienaren der wet en hun halfgekken gevangene. Ook zag hij een grijsharig man, die, onverlet en kalm, heel langzaam heen ging, terwijl hij met een politic- sergeant sprak, die op dat oogenblik naar hem toegekomen was. De toeschouwer schudde een blan ke vuist in de richting van Koning Kerry. een of anderen dag. mi' vriend, zeide hij tusschen zijn op eengeklemde tanden, zal ik een ko gel weten te vinden, die zijn doel treffen zal en het meisje van Den ver City zal vrij zijn. De HOOFDSTUK III. Patroon, die van stipt heid hield. JA- IP De heer Tack stond bij den lesse naar van de kassierster in de afdee- ling confectie. Hij Had op zijn gelaat die zekere uitdrukking, die iemand heeft, die zichzelf de aangename taak heeft gesteld om onaangenaam te, zijn en die tegelijkertijd vreest, dat de gelegeiiheid om onaangenaam te zijn hem zal opbreken. Ze zal niet komen, let op, om een uur of elf krijgen we een telegram dat ze ziek is, of dat haar moeder plotseling naar het ziekenhuis moest, zei hij nijdig, en drie pluimstrijkende winkelchefs, smetteloos aangedaan in perfecl-zittende jacquetten, die op een eerbiedigen afstand stonden, zei den op hoorbaren toon, dat het meer dan erg was. Zij zouden wel hebben willen lachen bij mijnheer Tack's opmer king betreffende de zieke moeder, maai- zij waren er niet zeker van of hij wel wenschte, dat zij lachen zou den, omdat mijnheer Tack een man was, die al lijd 's Zondags slipt naar de kerk ging en in den regel ziekte beschouwde als een intregaal deel van he! menschel ijk leven. De vloer van hel magaiyn, bestaande uit een 25 k 30 cM. dikke laag beton is geheel kort en klein geslagen. Inwendig is de heele voorgevel over de geheele breedte vernield en de benedenwoning gelijkt wel op een fort, dat getroffen is door een bom van zwaar kaliber. Er zijn ook slachtoffers. De ouders van den kapper bevonden zich in bet huis. De vader werd licht gewond. De moeder, die in de benedenverdieping was, zag in eens de vloer onder haar verdwijnen en viel in den kelder. Ernstig gewond werd zij naar het St. Janshospitaai vervoerd. De Bureacx van het Belgische Telegraaf- agentschap, dat op de bovenverdieping van hetzelfde gebouw is gevestigd, zijn eveneens zwaar beschadigd en een der redacteuren werd door glasscherven ernstig aan het hoofd verwond. De kracht der ontploffing was zoo hevig, dat al de ruiten der naburige huizen zijn gesprongen. In de rue Treuren berg zijn verschillende vitrines van wisselagenten vernield, ofschoon de blinden waren ge sloten. Toevallig is een vitrine van een banketbakker gespaard gebleven. Het huis tegenover dat van den kapper is letterlijk met glasscherven bedekt. In- wikkels, afkomstig uit de parfumzaak, liggen boven op den gevel en hangen langs de vensterbanken. In een naast den kapperssalon gelegen sigarenwinkel is de heele étaiageruit ver brijzeld. Sigaren, sigaretten, tabak, pijpen, alles lag op een hoop door elkaar geworpen. Een tiental huizen zijn door de ontplof* fing beschadigd. Een begin van brand in den kelder werd nog tydig gebluscht. Direct was een groote massa volk op de been, die rchter door de politie in de aangrenzende straten werd tegengehouden. PRINCES JULIANA LIDMATE DER NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. In tegenwoordigheid van H. M. de Ko ningin, Z. K. H. Prins Hendrik en de heeren Lipman en Krnijt als daartoe door den Kei keraad der Neder! Herv. Gemeente afgevaardigde ouderlingen, is H. K. H. Prinses Juliana door den hofprediker Ds. Welter ten Koninklijke paleize aan het Noordeinde als lidmate der Nederlandse!) Hervormde Kerk aangenomen. De bevestiging van H. K. H. als lidmate zal geschieden in de Juliana-kerk a.s. Zon- dag voormiddag in een gewone godsdienst- iefening, welke door H. M. de Koningin, H. K. H. Koningin-Moeder en Z. K. H Prins Hendrik zal worden bijgewoond. o— VAN 6 METER HOOGTE GEVALLEN. De 33 jarige timmerman L. Jansen, van den Dordtsche Straatweg, wilde op een Zaterdag over een week gaat ze eruit wat er ook gebeurt, zei mijn heer Tack grimmig en keek op zijn horloge. En ze zou er direct uitgaan, als ik maar iemand had, die haar op stel en sprong kon vervangen. Eén der winkelehefs, die voelde, dat er van hem, van wege het feit, dal hij hel langst in dienst was, iets verwacht werd, merkte op, dat hij niet wist, waar het tegenwoordig naar toe ging. Dit was het prettige groepje men- sclien, waar Elsie Marion, met een kleur en een beetje buiten adem, van uit de stoffige kleedkamer, die Tack en Brighten voor het vrouwelijke personeel er op na hield, naar toe kwam snellen. Het sijt me zoo, zeide zij, terwijl zij het deurtje met het glazen paneel van de kassa-stand opende en zich op haar hoogeti stoel zwaaide.- De heer Tack keek haar aan. Daar stond hij, precies, zooals zij voorspeld had, met zijn gouden chro nometer in de hand, vervloeking op zijn gelaat een angstwekkend per sonage. Om negen uur was ik hier, juf frouw, zeide hij. Zij antwoordde niet, terwijl zij haar lessenaar opende en er de bon boekjes en andere dingen, die zij noodig had, uit nam. Om negen uur was ik hier, juf frouw, herhaalde de geduldige Tack, die eigenlijk heelemaal niet geduldig was, doch integendeel in een wit gloeiende bui. Het spijt mij ontzettend, herhaal de zij. in aanbouw zynd pand aan den Randweg te Rotterdam uit de dakgoot op eeu stel ling springer. Hy sprong evenwel mis en viel van een hoogte van 6 meter op den grond. Dr. Speendijk constateerde een hersenschudding, waarop Jansen in het Ziekenhuis aan den Coolsingel is opgenomen. ——O—- DOOR EEN SPIEGELRUIT GEREDEN. Om ongeveer halftwee is te Den Haag de 43 jarige motorryder van R. uit de v. Bylandtstraat op de Groot Hertogiune- laan, hoek Obrechtstraat, met zijn motor rijwiel het trottoir van perceel 161 opge reden, vermoedelijk als gevolg van het kwijtraken van zijn stuur bij het uitwijken voor een auto. De spiegelruit van ge noemd perceel werd verbrijzeld en van R. viel op het trottoir, waar hij met een hersenschudding en enkele hoofdwonden werd opgenomen. De Geneeskunnige Dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwai. o NEKKRAMP. Te Purmerend is een vrouw aan nek kramp overledan. O— brand. Maalderij uitgebrand. Zondagmorgen ongeveer 6.55 uur werd brand ontdekt in de electrische graan- maalderij van de firma A. Bakker en Co., graan- en meelhandelaars aan den Schulp weg 1*16. Daar ter plaats is weinig verkeer in den vroegen morgen en het scbynt, dat de brand al geruimen tjjd ge woed had, voordat hy werd ontdekt. prinses juliana. Bydrage voor de ramp. Een der jongedames, die Zaterdag deel namen aan de Roode Kruis-coilecte tot leniging van den door de stormramp ver oorzaakten nood, heeft dien ochtend, toen Prinses Juliana het Koninklijk Paleis, in de omgeving waarvan de collectrice zich op hield, verliet een belangiijke bydrage van de Prinses ontvangen. o— verdronken. De 25-jarige ongehuwde bakkerszoon J. R. te Oosterhout, die sinds eenige dagen werd vermist, is Zaterdag j.l. uithetWil- helminakanaai opgehaald. o EEN ROMEINSCH WAGENRAD. In het Veen by Weerdinge, onder Em- men werd een Romeinsch wagenrad ge vonden. Het is door den heer Overbeek aan het Museum van Oudheden te Assen gezonden. o INBRAAK IN EEN JU WELIERSWINKEL. Vrijdagnacht is ingebroken in den ju weliers- en goudsmidswinkel van M. Si mons aan den Nieuwe Binnenweg, te Rot Een jongmensen was den winkel binnengewandeld en daar de chefs, wier werk het was, hem te geleiden naar de afdeeling en toonbank, waar hij wenschte iels te koopen, een be wonderend auditorium vormden, rondom den heer Tack, was hij in de gelegenheid doelloos rond te slente ren. Hij was een vróolijk jong- mensch, mei een helderen blik en een snel verstand en opmerkings vermogen, gekleed in een reekleuri- gen stofjas en zijn zachtfilten hoed stond achter op zijn hoofd. Hij had al het savoir-faire en het zorgeloos vertrouwen, dat verband houdt met één beroep op de wereld en ook slechts één. Hij ging dichter bij het groepje staan zander valsch schaam tegevoel. liet spijt u, zei de heer Tack met langen uithaal. Hij was een dik klein ventje met een glanzend kaal hoofd en een zwaren gelen snor. Hel Spijt u. Wel, dat doet me genoegen, dat het u spijt. U hebt ten ©enenmale de regels m ij n regels verwaar loosd. U hebt u van mijn zeer spe ciaal verzoek om hier om negen uur te zijn neits, maar dan ook niets aangetrokken en het spijt u. Nog antwoordde het meisje niet, maar het jongmensch met den zacht- vilten hoed was één en al belang stelling. Als ik hier kan zijn, juffrouw Ma- Marion, dan kunt u hier ook zijn, zij mijnheer Tack. Het spijt wii/^ceweldig, zei het meisje. lki,tsp tv v*>n zonder' t& men. terdam tegenover den Westerspeeltuio circa voor f 2000 aan sieraden gestolen. '.me. Ik ben zelfs hierheen geko- DOOR DE OVERWEGBOOMEN GEREDEN. De groentekoopman H. J. B. te Zwolle reed Vrijdagavond met zijn vrachtauto over den Deventerweg in de richting van Windesheim. De afsluitboomen van den overweg waren gesloten. - daar de ijtgoede rentrein van Groningen, die om goed 10 uur te Zwolle moet ariveeren, in aan tocht was. B., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, zag niet, dat genoemde overweg door de boomen afge sloten was en reed dan ook door. Op hetzelfde moment werd de auto door den trein aangereden. De wagen werd op zij gestooten en bekwam schade aan het frame. De groentekoopman, die niet besefte aan welk een gevaar hij ontsnapt was, kon zyn reis voortzetten, doch werd spoedig door de politie achterhaald en ver- baliseerd. motor-ongeluk. Zaterdagmorgen te 8.30 uur reed da heer Vrolyk, van hier, met den duo-rijder K. T. Lindeman, ook van hier, met een motorrijwiel op den Rotterdamsche Rijweg in de richting van Overschie. Van tegen overgestelde richting kwam de motortram. Op hetzelfde oogenblik, dat de motorrijder de tram wilde passeeren, kwam de heer Zeeuw met een los paard aao de hand. Het paard schrok vaD de tram, en sprong tegen den duorijder op, waardoor de be stuurder zyn stuur met langer meester bleef en tegen een boom smakte. Het motorrijwiel en de personen, die erop zaten rolden vervolgens in de sloot. De heer Vrolyk kreeg een hersenschud ding, een wond boven het rechteroog en een gebroken linkerpols. De heer Linde man had een wond boven het linkeroog en klaagde over pijn in de lirkerheup. Beiden zyn naar het Gem. Ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, nadat dr. Donkersloot, van Overschie, de eerste hulp had verleend. UITBREIDING DER FHIL1PS' FABRIEKEN. De directie der N. V. Philips Gloeilam penfabrieken te Eindhoven heeft aanbesteed een gebouw tot uitbreiding van de bestaande machinewerkplaats voor f 430 000, alsmede het bouwen van een fabriek voor artikelen op radiogebied op het terrein van de Phi lips' Glasfabrieken voor t 800.000. De werken zullen worden uitgevoerd door de N. V. Hullaudsche Maatschappij tot het maktn van werken in gewapend beton to den Haag. o— DE ZEVENJARIGE LEERPLICHT. De Tweede Kamer heeft met 50 tegen 32 stemmen verworpen het voorstel van Ik kon wel op tijd opstaan, ging de heer Tack voort. Nu keerde Marion zich naar hem en haar geduld was uitgeput. Dat was zoo eclit zijp manier van doen hij zou haar blijven treiteren van nu af tot zij heenging en zij wilde er een eind aan hebben. Zij voelde, dat zij toch ontslagen zou worden. Wat denkt u, dat mij dat kan sche len? vroeg zij, opgezweept tot toorn, op welk uur u opstaat? U bent afschuwelijk oud bij mij vergeleken; u eet meer, dan ik en uw spijsver tering is niet in orde. U staat waar schijnlijk op, omdat u niet kunt sla pen. Ik slaap, omdat ik niet op kan staan. Een dergelijke uitval was haar ka rakter eigenlijk vreemd, maar de tr- terende manier van doen des hee ren Tack had haar tot onnatuurlijke woede en haat opgezweept. De heer Tack stond stomgesla- gen. Dat waren daar minstens zes uitlatingen, verschillende ervan on denkbaar brutaal, die een zeer stren ge berisping verdienden. U bent ontslagen, wist hij einde lijk uit te brengen. Het meisje sprong van haar stoel met een krijtwit gelaat. Niet nu, niet nu, zei de heer Tack haastig. Zaterdag over een week gaat u heen. Ik geef er de voorkeur aan, nu te gaan, zeide zij rustig. (Wordt vervolgd.) •- vior het L Heiisien en AltenMe Langstraat en ie Bominelerwaari

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1