A. VERSCHUUR-BAERT, Plaatselijk Meuws Rechtzaken. IiiUfitoie£erecht flensden den heer Albarda om alsnog ia deze zit tingsperiode het initatief-ontwerp der soci aaldemocraten tot invoering van de zeven jarigen leerplicht aan de agenda toe te voegen. k Voor 't voorstel stemden de soc.-dem., de vrijz.-dem en de heer Arts (R. K Yolksparty). o— SMOKKELARIJ MET EEN NEDERLANSCHE RIJNBOOT. De Nederlandsche machinist en zijn medeplichtigen tot zware straffen veroordeeld. De rechtbank te Ladwigshafen heeft zes lieden, die zich aan het ontduiken van het betalen van inkomende rechten hebben 6chuldig gemaakt, tot hooge boeten ver oordeeld.- De beklaagden waren de Ne derlander Jacob Bot, machinist van de Nederlandsche Rijnboot Prins Hendrik, voorts twee arbeiders uit Keulen en Lud- wigsbafen, een slager uit Mannheim een bakker en tenslotte een vrouw. De be klaagden, Bot vooral, hebben in de jaren 1923 tot 1927 groote hoeveelheden koffie, tabak, thee en andere waren met de Prins Hendrik van Nederland naar Duitschland gesmokkeld, o.a. ongeveer 100 centenaar tabak en een even groote hoeveelheid koffie. Bot is veroordeeld tot een boete 2.590 000 mark of tot 260 dagen ge vangenis, de overige beklaagden tot boeten van 77.000 tot 290.000 mark resp. 40 dagen gevangenis. o DOOR AUTO GEGREPEN. Het dochtertje van den heer A. uit de Tuinstraat te Zwolle, is toeo zij op weg was naar school, door een auto overreden. Da wielen gingen het meisje over het lichaam. Met zware ver wondingen werd de kleine opgenomen en r.aar het R. K. Ziekenhuis over gebracht. Haar toestand is zeer ernstig. o— COMMUNISTISCH COMPLOT Documenten in beslag genomen. Men meldt uit Gravenhage aan de N. R. C. Naar verluidt zyn documenten van waar de in beslag genomen. Het moet er veel van weg hebben of een nieuwe communis tische actie in voorbereiding was, Officieele berichten ontbreken echter nog. Uit Leiden meldt men aap hetzelfde blad De rechtet -commissaris mr. Polman en de olficier van justitie uit 's Gravenhage hebben gisteravond in tegenwoordigheid van den hoofdcommissaris van politie te 's Gravenhage en met behulp van de Leidsche poittie, van wie aanwezig waren de w.n. commissaris, de heer Balfoort, de rechercheurs Wey-r 'en van der Wal en een aantal agenten een inval gedaan in perceel Wattstraat 1 te Leiden. Alvorens hiertoe over te gaan had de politie alle deuren der belendende per- ceelen en tuinen met agenten doen bezetten. In genoemd perceel wonen Indonesische studenten, en de echtgenoote van één dezer. Toeo op herhaald bellen geen toegang werd verschaft forceerde de politie de voor deur. De politie te Leidén weigerde ons op onze vraag inlichtingen te verstrekken, en ver wees ons naar de justitie te Den Haag. Wij hebben een bezoek aan het perceel in kwestie gebracht, waar wij door de ge- zamelyke huisgenooten ontvangen werden. Zy beweren niet te weten, om welke reden do inval is geschied. Onze mdrnk is dat zij worden verdacht van verstandhouding met Indonesische nationalistische groepen in In- dië en elders. Een groot aantal boeken eri bescheiden, w.o. veel brieven, zijn door de justitie in beslag genomen. Desgevraagd ver klaarden zy, zich niet bewust te zyn, deel uit te maken van een vereeniging, die bij de wet verboden is. Zy zijn lid van de iiidonesisch-nationalistische studentenvereni ging Perhunpoenan Indonesia. De in be slag genomen werken zyn meest van socia listische strekking. De studenten hebben tezamen het huis in kwestie gehuurd en dryven een huishouding op coöperatieven grondslag. By herhaling verklaarden zy, niet te weten wat de politie en justitie zochten. Een dag tevoren was een piano uit hel huis vervoerd, waarvan beweerd wordt, dat deze bommen zou ingehouden hebben. Ook dit spraken zij ten eenenmale tegen. Het huis wordt ongeveer een jaar door hen bewoond en zy zijn 'ongeveer drie tot vier jaar in Leiden, Tot eenige arrestatie is niet overgegaan. Ingekomen stukken Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot wijziging der gemeente- begrooting 1926idem van het raads besluit tot verkoop 28 Canadaboomen. Ontvangst bericht van Ged. Staten van het vastgestelde Huish. reglement voor de Commissie tot wering van Schoolverzuim, eu van de aanvulling van de algemeene politieverordening. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Nog is van Ged. Staten een schrijven ontvangen over het Huish. reglement voor de Commissie tot wering van Schoolverzuim. Ged. Staten wenschen, dat 2 maal per maand vergaderd wordt en niet aiieeu telkens als er iets is. B. en W. stellen voor aan het bezwaar van Ged. Staten tegemoet te komen en te bepalen dat de Commissie den l8te en 3den Donderdag van iedere maand 's avonds half negen za! vergaderen, en dat van buiten gewone vergadering schriftelijk zoo moge lijk 24 uur van te voren zal worden kennisgegeven. De raad besluit overeenkomstig het voor stel van B. en W. Beslissing over de geloofsbrieven der op 17 Mei j.l. gekozen Raadsleden. De Voorzitter wijst als commissie van onderzoek aan de heerenvan Everdingen, de Mol en de Haan en schorst tijdens het onderzoek de vergadering. Na heropening zegt de heer v. Everdingen, dat alles in behoorlijke en keurige orde is bevonden, zoodat de Commissie niet anders dan tot toelating kan adviseeren Aldus wordt besloten. Benoeming van een lid van het Bestuur der Godshuizen, ter vervanging van wylen den heer R-ckleben. Aanbevolen werden door het College der Godshuizen de heeren J. H. Roza en J. M. v. Wijk. De heer J. H. Roza verkreeg 5 de heer J. M. v. Wyk 1 stem, zoodal gekozen is de heer J. H. Roza. Rekening 1926 en begrootiog over 1928 van de Gezondheidscommissie. De rekening die sluit met een batig saldo van f 330.04 wordt door den raad goedgekeurd. Op de begrooting 1928 is als bijdrage van de gemeente Heusden uitgetrokken een bedrag van f 95.90 nl. 5 ets. per inwoner. Met dit hedrag zal bij de gemeentebegroo- ting 4928 worden rekening gehouden. Wijziging der gemeentebegrooting en der begrooung van het vleeechkeuringsbedrijf beide over 1926. Op de gemeentebegrooting moet het aan deel der gemeente in de kwade posten met f 4480 40 worden verhoogd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. ook verbaasd hebben opgekeken naar dit bedrag dat restitutie voor te veel betaalde gem. inkomstenbe lasting beteekent. Het Vieeschkeuringsbedryf heefteen winst opgeleverd van <342.50 dat onder de aan- aangesloten gemeenten moet worden verdeeld. Bside begroetingen moeten met de betreffende posten worden gewijzigd, waartoe door den raad rnet algemeene stemmen wordt besloten. Verzoek om vrijstelling van schoolgeld. De Voorzitter zou dit punt gaarne in besloten vergadering behandelen. Verder stellen B. en W nog voor om de jaarwedde van den ambtenaar ter sec retarie met ingang van 1 Juli a.s. met 100 gulden te verhoogen, wegens het feit dat genoemde ambtenaar dan 5 jaar in dienst is. Zonder discussie wordt aldus besloten. Daar geen der heeren iets voor de rond vraag heeft, sluit de Voorzitter de open bare vergadering en gaat de raad over iu geheime zilting ter behandeling verzoek om vrijstelling van schoolgeld. Vergadering van den Raad der gemeente HEUSDEN, op Maandag 13 Juni 4927, des nam. half acht. VoorzitterEdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen. Aanwezig alle leden, behalve de heer F. Verhoeven, die bericht van verhiudering heeft gezonden. De Voorzitter opent de vergadering, de ambtenaar ter secretarie leest de notulen der vorige vergadering, die hierop na een kleine opmerking van den beer Ruitinga ""fl U.1.U HEUSDEN. Wederom heeft de v.v. «Juliana* lauweren geoogst, en wel ditmaal op de Serie-wedsttijden, uitgeschreven door de v.v. «R.W.B.* te Besoyen. De eerste wedstrijd welke «Juliaoa« speelde werd door haar gewonnen, doch in de finale waarin zij tegen een 3a klas N.V.B. elftal kwam te staan, konden zy het niet bolwerken zoodat zy met den tweeden prijs, zyuden een zilveren lauwer tak, tevreden moesten zyn. Dat «Juliana* haar naam weet hoog te houden blijkt wel hieruit dat zy op de 5 Serie-wedstryden waaraan zy in haar een jarig bestaan deelnam, telkens een prys behaalden, ri.l. 4 maal een tweede en 1 maal een eerste prij3 (een zilveren beker). Wij hopen dat «Juliana* nog verschil lende pryzen zal behalen. Bij het te Arnhem afgenomen examen door de federatie van Ned. Stenographi- leeraren, slaagde voor 't diploma Stenoe graphie B. (80 woorden per min.) o.ra. onze stadgenoote mej. T. van Strien. Woensdagavond werd in het ver- eenigingsgebouw eene ledenvergadering ge houden van de R. K. Tooneelvereeniging «Kunst en Vermaak* alhier. Deze vergadering werd tevens bygewoond door den hoogeerw. heer deken Wouters, beschermheer der *gigui« ien den wel- eerw. heer kapela» "*uten, regisseur, die afscheid v&rUj^HIl H nam w„ aan dit concours in de afdeeling gens zijne overplaatsing als kapelaan te Veldhoven. Met eene waardeerende toespraak richtte de president, de heer Joh. v. Laarhoven tot den scheldenden regisseur het woord en bracht hem dank voor het vele dat Zijo Eerw. voor de vereeniging heeft verricht. Als blijk van waardeering en erkentelijk heid bood spr. namens alle leden een blij vende herinnering aan. Zijn Eerw. dankte de leden voor hei prachtig cadeau en de woorden tot hem gericht. Hij zeide noode van deze ver eeniging afscheid te nemen. Nadat de hoogeerw. heer deken eenige waardeerende woorden tot Zyn Eerw. had gesproken bleef men nog een poosje bijeen, waarna de president deze vergadering sloot. Ook alhier had zich een comité gevormd met het doel in onze gemeente gelden in te zamelen om by te dragen tot leniging van den nood van de slachtoffers van de stormramp in Gelderland en Overyssel. Dit comité bestond uit de heeren H. J. van Eggelen, Burgemeester G. van Ever dingen, Hub. Verhoeven, wethouders L. M. de Mol, A. de Haan, F. H. Verhoeven, P. F. Schmiehusen, mr. W. Ruitinga, raadsledenmr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter L. G. van Gendt, Notaris dr. A. H. L. Otto, A. van Gulik, R. H. A. J. Verhoeven, geneeskundigen J. H. Verhoeven, hoofd der Openbare School G. G. Carpay, Hoofd R. K. Jongensschool W. I Opstelten, postdirecteur M. J. van Riet, Rijksontvanger. De collecte werd Zaterdagmiddag ge houden en bracht op f354.98, Naar wij vernemen zal het R. K. Heusdensch Mannenkoor, directeur de heer Chr. Merkx Jr., in Augustus deelnemen aan het concours te Ammerzoden en wel in de tweede afdeeling. Ook de «Heus densche Harmonie* zal deelnemen en uitkomen uitmuntendheid. "V(ln de volgende maand zal ons carillon voorzien worden van nieuwe aria's. H„t h.»1 uur zal dan spel... .Dahli.., het half uur «Limburg miin Vaderland*, terwijl u t met de beide kwartieren het voorspel van beide stukjes zal worden ten gehoore ge bracht. Van de 509 candidaten die deel hebben genomen aan het schriftelijk ge deelte van het examen voor candidaat ge meente-secretaris, zijn er 149 toegelaten lot het mondeling gedeelte. ANDEL. De Heer H. Verzijl, alhier behaalde te Arnhem hei diploma contro leur fok- en conti óle-vereeniging van den A(g. Ned. Zuivelbond. Hij ontving zijn opleiding van den Heer J, Lankhaar, werk zaam aan de Zuivelfabriek te Nieuwendijk. De collecte ten behoeve van de ge troffenen bij den stormramp in Overysel en Gelderland heeft m deze gemeente ruim f 230 opgebracht. Andei's Fanfarecorps gaf Zaterdag avond op de tent 111 de Achterstraat haar tweede zomerconcert. Hoewel het weer koud kon worden genoemd, was er toch een lalryk publiek opgekomen en ook dezen avond bleek wederom, dat Aridel's Fanfare corps ook buiten de gemeente een goede reputatie geniet. De diverse muzieknummers werden door de vereen, uitnemend gespeeld en het aan wezige publiek kou iu alle opzichten tevreden zyn. De bloempjesverkoop bracht plm. f 15 op. De prys der aardappelen loopt alhier omhoog en op het oogeubhk moet. men voor goede kwaliteit reeds van f 5 50 tot f 5.75 per H,L. betalen. De heer .1. v. Wynen alhier is ge slaagd voor het schriftelijk gedeelte candidaat gemeente-secretaris. Door los loopende honden werden verleden week een 15 tal konynen wegge haald, wat voor de betrokkene een schade post is. Het is te wenschen dat zy die zulke houden hebben, wat beter de gemeente verordening naleven. Door de Geref. gemeente Andel, Giesen en Ryswijk is beroepen den Heer Ds. Kalkman te Krimpen a.d. Lsk. Het dochtertje van den heer E. te Heusden dat voor eenige dagen alhier by de fam. over was, had het ongeluk voorover van een stoel te vallen met het gevolg dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. AALST. Onze dorpsgenoote, mej. Joh. Klop, thans werkzaam op «Vrederust* te Bergen op Zoom, verkreeg, by het door de Rijkscommissie afgenomen examen in zieken verpleging het Diploma B. V ALMKERK. j.l. Donderdagavond had een zoon van den landbouwer v. L. alhier het ongeluk, terwyl hy met paard en wagen een boodschap deed en 2ich even in huis begaf, dat 't paard en rytuig met 2 in zittende jongens op hol sloeg. Een der inzittende wist er al heel spoedig af te springen terwijl de andere, wonder boven wonder, geen letsel bekwam, alhoewel de wagen tegen een steenen paal geraakte en hierna terecht kwam in een sloot, waaruit hij spoedig met vereende krachten op 't droge werd gehaald. Herv. Gem. alhier, Ds. A. Kardolus van Suameer (Fr.) XBABILON1ËNBROEK. Naar wij uit 'goede bron vernemen hoopt het Mannekoor «Volharding* alhier met medewerking van de gunstig bekendstaande vereen. «Rys- wijks fanfare*. Gem. Zangvereen. «De LoLtem* Ryswijk, Sorsum Corda Andel, en «T.O.G.I.D.O* Veen een openlucht concert te geven op Zaterdag 19 Juni a.s. op het landgoed van den heer W. O. van der Beek, nabij de O. L. School. Wij twijfelen niet of er staat ons een genot vollen avond te wachten. BENEDEN-LANGSTRAAT. Daar op het oogenblik veel vraag is naar vette varkens stijgen de biggen in prijs en gelden san 1347 gulden per stuk. GIESSEN. Door het plaatselijk Groene Kruis albler zal voor belangstellenden een Moeder-Cursus gegeven worden te beginnen met Augustus. Naar we vernemen zal de fort wachter alhier, sergeant majoor Baljet naar elders worden overgeplaatst. POEDEROIJEN. Ten provinciehuize te Arnhem is dezer dagen aanbesteed het ver zwaren van den Maasbandyk iu de gemeente Poederoijen en Zuilichem en het maken van aanbermingen bij een drietal langs dien dyk aanwezige hoeken. Alleen de firma C. J. v. d. Hoeven te 's-Gravenhage had ingeschre ven voor f 274.700. Waarschyoljjk zal een nieuwe aanbesteding worden gehouden. EETHEN. Door de afdeeling «Land van Heusden en Altena der Ned. Pom. Vereeni ging* zal op 24 Juni in de Openbare school alhier een vergadering worden gehouden. Na afloop daarvau zal de heer K. Onrust, Technisch Ambtenaar 4 e klasse bij den Plantenziektekundigen Dienst te Oudenbosch eene lezing houden over «het bespuiten van fruitboomens, terwyl vervolgens onder zyn leiding eenige aauplanting en de rusultalen van de verschillende proeven genomen door bespuiting met Carbolineum van onderschei dene firma's zullen worden bezichtigd. een paar jonge da mes is alhier een bedrag van f 27.35 in gezameld voor de stormramp. KAATSHEUVEL. Omtrent de inbraak bij de Fa Schalkenvan Vught verneemt het D. v. N. De ongewenschte bezoekers zyn over het kerkhof gegaan en door deu tuin en zijn zoo achter de fabriek gekomen. Hier weid een deur opengebroken, zoodat zij door de fa briek in het kantoor konden komen. De brandkast werd geforceerd en ongeveer f 3000, voornamelijk zilvergeld meegeno men. Het is aan de marechausséa en gemeente-i politie reeds gelukt een spoor van de daders te ontdekken. Onze dorpsgenoot de Heer W. Baaien student aan de R, K. Kweekschool te Her- togenöosch slaagde dezer dagen voor het examen onderwijzer. Op 23 Juni a.s. zal in de voormalige openbare lagere school een cursus in pluim veeteelt worden geopend, voor vrouwen en meisjes. WAALWIJK. l)e voorbereidende werkzaamheden der te houden W in kelweek zijn op het oogenblik zoo ver gevorderd dat wij hel volgende kunnen medédeelen De lijd is bepaald op 27 Augus tus tot 3 September. De regeling der werkzaamheden is opgedragen aan de Centrale van Actie met verschillende Sub-Comi- té's, n.l. voor Financiën. Feeslelijk heden, Versiering en Verlichting, Wedstrijden in de étalages, Pers en Reclame. Het werk van liet comité Feesle lijkheden wordt geregeld en uitge voerd in samenwerking met Waal- wijks Belang. De opzet der Winkelweek is grootsch. Dat is ook noodzakelijk om liet tieoogde succes te bereiken. Om het welslagen te verzekeren, moei heel de winkelstand van Waal wijk zijn volle medewerking verke nen. Dal men hiervan overtuigd is, blijkt wel uil de verschillende flin ke bijdragen, die reeds toegezegd zijn. Wij hebben de gegronde hoop dal dit voorbeeld door alle winkeliers van Waalwijk zal gevolgd worden. Hier toe zal men in de gelegenheid gesteld worden door hel Comité van Finan ciën, dat in de volgende week haar taak zal beginnen. Om den winkeliers liet bijdragen te vergemakkelijken, zal 1ne.11 in de gelegenheid gesteld worden om des- gewenscht de bijdragen in wekclijk- sclie stortingen te doen. Wij hopen binnenkort verdere mededeelingen te kunnen doen. WOUDRICHEM. In de plaats van den heer J, Siukens is tot opzichter van For tificatiën alhier benoemd de heer C. J. B. Steenaart te Muiden. Gedurende het tydvak 4 —40 dezer werden aan de vischmarkt alhier aange voerd 89 28lonen, wegende van 7 tot 25 pond. De prys bedroeg f4.35 tot f4.60 per pond. Voor finten werd 20 tot 25 cent en voor elft f 1.tot f2.20 pei stuk besteed. gehouden collecte ten behoeve van de Ge nerale Kas heeft opgebracht de som van f32.80. De heer H. de Jager, onderwyzer aan de 4e Openbare school in deze gem., is met ingang van 45 Aug. a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Openbare schoot No. III te Haid inx veld. In de door den Burgemeester dezer gemeeme samengestelde commissie voor het inzamelen van gelden ten behoeve van de getroffenen by den stormramp in Overijssel en Gelderland hebban zitting de heeren .1. B*x Sr., Joh. Daim, A. B. Holster, .1. G. L Kingman?, J. Smits Jz., P. van Stralen Sr T. C. Ottevanger en A. Vink Lzn. De collecte zal a.s. Donderdagmiddag worden gehouden. ZALTBOMMEL. Op de gehouden stam boek keuring werden goedgekeurd de 5 ja rige vosuierrie «ar A. Maas te Aalst, 3 jarige vosmerrie van A. M. Koolhaas te Aalst, bruine merrie van A. de Geus te Gameren, 3 jarige vosmerrie van C. Vervoorn te Brake). Be kroond werd rnet 2e premie de vosmerrie van A. Maas en rnet de 33e premie de vosmerrie van A. M. Koolhaas. FAILLISSEMENT. Pieter Duizer Azn., metselaar te Sleeuwyk (gemeente Da Werken en Sleeuwijk), Rechier-Commissans Mr. Dr. Heyman Curator Mr. Ch. M. J. W tlox te 's Bosch DROGISTERIJ HEUSDEN Wittebroodstraat 52. BLANKE AZIJN op flesch GODSLAMPOLIE BRANDSPIRITUS CREOLIN AMMONIA BOSSCHE RECHTBANK Na 't drinken en klinken. M. J. v. d. S., schoenmaker te Waal wijk en J. de J., koopman te Sprang- Capelle, stonden terecht ter zake dat zij op 3 April te Waalwijk opzettelijk mishandeld A. v. Oorscnot en J, van Zeist met een glas of ander scherp voorwerp hebben gesneden en verwond. 't Was aiies tengevolge van wat ruzie en plagerij by borrel en bier in de herberg. Toen 't sluitingsuur daar was, moesten de klanten opstappen en buiten werd 't toen een geduchte vechtpartij. Aan den meest mishandelde werd hangende de straf zaak f 25 schadevergoeding voldaan. Uit het getuigenverhoor bleek, dat het aanvankelijk ender de jongens, vreugde, vriendschap, rondj?s eri luidruchtigheid was, maar dat allemaal oversloeg in 'n ernstige vechtpartij. Eisch de J. f25 boete; v. d. S. vrijspraak. Uitspraak 3 Juni 4927. WarenwetH. J. v. K., W. v, K. en A. F. v. d. S. te W'datn, f 40 of 20 d. Trekhon<enwetC. de W., Wijk, t 5 of 3 d. ArbeidswetW. v. 't H., Almkèrk, f3 of 2d,; P. v. d. W., Almkerk, 2Xfl of 2X4 d. VusscharywetM. H. v. V., Hedikhuizen, 3 X 11 of 3X4 d. 455 Sr.M. v. M Eethen, t 30 of 15 d. LeerplichtA. d. J.. W'chem, t 2 of 1 d. Mollenwet A. v. L., Heusden, f 5 of 3 d. Jachtwet .1. M. S., Eethen, f 10 of j 5 o, v. v. WoouwageuwetH. d. J., zwervende, t 2 of 1 d. Wet rnidd. v. vervoer J. A. v. W., Genderen, (2X), 2 X f 15 of 2 X 40 d. P. L. v. W.t idem, f45 of 40 d. M. R. wetG. V., Goriuchem, f 3 of 2 d. A. K., Haarlemmermeer, f5 of 3 d. M.regl. B. v. H Genderen, f 4 of 1 d. Gem.verord. IJ. R., A'dam P. v. d. S., C. v. d. V,, W. A. v. B.. allen te W'daro, f3 of 2 d.P. d. H., idem, f5 of 3 d. Prov. Wegenregl, W. v. P., G'chem, f2 of 1 d. KieswetP. v. A,, Veen, e. a., ieder fl of 1 d. 453 Sr. L v. d. B., f5 of 3 d. A. R., Dossen, f40 of 5 d. Rijw. z. licht: J. V., DeWeiken c.a., f 4 of 2 d. D. C. G„ W'dam. e.a, ieder f3 of 2 d. TII.J\IIAKDTs Hoofdpijn Tabletten 60ct Laxeer Tabletten Zenuw Tabletten Staal-Tabletten Maag-Tabletten 60 ct 75 ct 90 ot 75 et Bij Apoth. en Drogisten. Naar wij vernemen, hebben justitie en politie een communistisch complot ontdekt in Jong-lndonesische kringen. Hier ter stede zyn gisteren eenige invallen gedaan o.a in de Emnmsiraat 21 en op het Charlotte de Bjurbonplein 19. 00 ulhi.i- uar. rij.il f Bsdankt voor 't beroep naar de De in de Ned. Hervormde Kerk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2