Firma JOH AN SMULDERS, Klooster- Kinderen GAZELLE RIJWIELEN WILLEM DE BRUIN G°. b2llS£ll\ende prctti0 is hetJict terecht ZegetB..C«Cn goud zoo goed Ijzerhandel GORINCHEM. j Plaatselijk Nieuws Marktberichten. Voor den reclamewedstryd zyn geldpryzen, gouden, zilveren en bronzen medailles en f)laquetten beschikbaar gesteld door de Gemeente en andere openbare lichamen, door een groot aantal autoriteiten en par ticulieren. De markt wordt half elf v.m. officieel geopend door het Gemeentebestuur. Hieraan gaat vooraf een bijeenkomst van genoodigden in Hotel Noord-Brabant. Naast de St. Jansmarkt is er dien dag de groote Veemarkt, waarop ook voor den boerenstand veel is te zien op gebied van veeteelt. De bezienswaardigheden van den Bosch als de St. Janskerk, het Stadhuis, waaronder zyn Rahtskeller, waarin de Brabantsche koffietafel wordt gehouden, bet Provinciaal Museum, enz. enz. vergete enen dien dag ook niet. Denk dus aan 22 Juni, de Bossche St. lansreclamemarkt. AANRIJDING. De aannemer Van Heeswyk uit Oirschot reed met zyn motor een hond aan. Van Heeswyk en een vriend, die op de duozit ting zat, werden van den motor geslingerd. Be vriend bezeerde zich slechts licht, doch Van H. bleek zeer ernstige verwondingen aan hoofd en borst te hebben opgeloopen. Zyo toestand is zorgwekkend. AUTO DOOR STOOMTRAM GEGREPEN. Op den Ryksstaaatweg onder Laren heeft de Gooische Stroomtram een luxe auto aangereden, bestuurd door den heer O. uit Amsterdam. In de auto bevonden rich nog twee dames en een zoontje van den heer O. Dit kind kreeg door glas scherven wonden in het gelaatde andere .personen kwamen met den schrik vry. De nieuwe auto werd zoo goed als geheel vernield. o— BRAND IN EEN OLIETANKBOOT. De Amsterdamsche Brandweer heeft met eenige stralen een kleinen brand ge- bluscht in een olietankboot, liggende in een dok aan den Noorder-IJpolder. De brand was ontstaan doordat achtergebleven vettige aanslag had vlam gevat. Er is slechts geringe schade. BRAND TE AMSTERDAM. Omstreeks halfzeven werd de Amster damsche Brandweer gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken op de bo venverdieping van het perceel Ceintuurbaan 221, bewoond door mej. L. Bakker, die kamers verhuurd. Een zolderkamertje was «n gebruik door den kantoorbediende Minne. Deze gebruikte om eten te warmen een ^petroleumkacheltje. By het openmaken van een kast sloeg hy met de deur tegen de kachel, waardoor deze omviel, en iu brand vloog. In een oogenblik stond het geheeie kamertje in lichterlaaie. Aan de achterzijde sloegen de vlammen fel uit, eoodat de brandweer nog een tweede brand <n de 2de Jan van der Heydestraat dacht te constateeren. De brand, die zich ernstig liet aanzien, was evenwel spoedig bedwongen. Met eenige stralen op de motorspuit was de brandweer, onder leiding van den hoofd brandmeester Janeen, het vuur spoedig meester. Het zolderkamertje is geheel uitgebrand. Alles wat zich daar bevond ging verloren. Be heer Minne was niet verzekerd. Mej. Bakker, die op de beneden gelegen ver dieping eenige waterschade kreeg, was wel verzekerd. VECHTPARTIJ. Maandagavond is te Krimpen a. d. Lek naby de kerk hevig gevochten. De land bouwerszoon W. v. Es werd met een mes in den rug gestoken' Direct werd de bulp van dr. v. Es ingeroepen, die de wond bechtte. Er bleken geen edele deelen ge troffen te zyn. De politie heeft 's nachts nog eenige personen gehoord, waarna is overgegaan tot de arrestatie van een jongmensch uit Krimpen a. d. IJsel. o HET MES. Te Weesp is in een cafe hevig gevoch ten. De messen werden getrokken en zekere D. v. A. werd daarby ernstig aan bet hoofd gewond. De politie heeft de daders gearresteerd. o AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Een doode. Omstreeks 2 uur is op den straatweg vau Stiens naar Leeuwarden, odner Brit- eum een ernstig auto-ongeluk gebeurd. dEen auto, waarin een chauffeur, een dame en drie heeren zaten, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerden, reed van den weg in een sloot. Alle inzitten den bekwamen verwondingen. Nader wordt ons gemeld, dat de auto tegen een boom reed, naar de overzijde van de sloot werd geslingerd en vervolgens te water geraakte. Alle inzittenden ge raakten mede te water. De heer W. Scheepstra uit Leeuwarden werd onmid dellijk gedood. De chauffeur H. Fransen kon zich door het stukslaan van een ruit uit de auto werken en op den wal komen, érnstig gewond is hy naar het St. Bjni- facius Ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. De beide andere heeren, die in de auto zalen, een reiziger uit Groningen en de ♦»e«r a Schootstra uit Leeuworden on mej. H.H. Landbouwers. Het maaiseisoen breekt aan Zoekt Uw voordeel en gebruikt voor Uwe Zeisen en Maaimachines Amerikaansche Carborundum- en Aloxite- Zeiswedsteenen en Vijlen die onmiddellijk scherp maken en onverslijtbaar zijn. Vnghterstraat 33 's HERTOGENBOSCH Tel. 659. In Baarn werd een Landdag gehouden van den Bijzondereo Vry- willigen Landstorm, gewest Nieuwe Hollandsche Waterlinie. Hierboven het défilé langs het terrein, waar H. M. de Koningin-Moeder zich bevond. A. Oncling uit Leeuwarden, wisten zich te redden. Zij liepen een nat pak op en eenige lichte verwondingen. o— i» Vergadering van den Raad der gemeente DUSSEN, op Zaterdag II Juni des v.m. 10 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer Snijders. Aauwezig alle leden, behalve de hee ren v. d. Koppel en van Dijk. De Voorzitter opent de vergadering en leest daarna de notulen der vorige vergadering, die hierop onveranderd worden vastgesteld. De Voorzitter zegt dat hij een kleine mededeel ing in besloten vergadering wenscht te doen en schorst daartoe de openbare vergadering. Tijdens de ge heime zitting komt de heer v. d. Koppel ter vergadering. Na opening doet de Voorzitter mededeeling van eenige in gekomen stukken: a. Dankbetuiging van dokter de Groot voor de fraaie boekenkast hem door de gemeente bij zijn vertrek geschonken. b. Bericht van den heer Koopmans, hoofd v. d. Vieesch keuringsdienst,dat de oprichting van een gemeentelijke slacht plaats is toe te juichen, mits er uitzicht bestaat dat de slachtloonen de kosten bestrijden. Waar dit sterk moet worden betwijfeld en er waarschijnlijk binnen kort wettelijke bepalingen zijn te ver wachten voor huisslachtingen en het uitponden, meent adressant te moeten adviseeren, voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. c Dankbetuiging van H. K. H. prinses Juliana aan gemeenteraad en bevolking der gemeente Dussen voor de geluk- wensch op haar 18den verjaardag. d. Rekening 1926 van de Gezondheids commissie te Waalwijk. e. Afschrift proces-verbaal van de zittingen van Hoofdstembureau en Stem bureau. Al deze stukkeu worden voor kennis geving aangenomen. Onderzoek geloofsbrieven der gekozen raadsleden. De Voorz. wijst de heeren v. Dijk v. d. Koppel en Herman aan voor onderzoek en schorst gedurende dit onderzoek de vergadering. Na heropening zegt de heer Herman dat alle stukken in orde zijn bevonden en de commissie dus voorstelt tot toe lating te besluiten. Met algemeene stem men wordt aldus besloten. Vaststelling vergoeding overeenkomstig art. 101 der L. O. wet 1920 voor de Bijzondere Lagere School voor jongens Wijk B. Met ingang van 1 Mei is de school overgegaan aan Bijzonder onder wijs, B. en W. stellen voor de vergoeding voor het tijdvak 1 April tot 31 Dec. 1926 te bepalen op f43219 en 80 pCt. hiervan, of f345.75 uit te betalen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Aanvrage ingevolge art. 72 der L. O. wet 1920 voor verbouw aan de Bijz. Lagere Meisjes School wijk C. Uit hy giënisch oogpunt dient de privaten van de meisjesschool aan de Nieuwesteeg te Hank dringend eenige verbetering. De begrooting die zoo zuinig mogelijk is opgemaakt bedraagt f308.75. De In specteur op het L O. acht de begrooting ook laag en de verbetering noodzakelijk. B. en W. stellen dan ook voor het ver zoek in te willigen. De raad gaat met dit voorstel accoord. Lidmaatschap afd. Noordbrabant der Vereeniging van Nederlandsche gemeente. De Voorzitter deelt mede dat de ge meente reeds lid is van de Vereeniging van Nederi. gemeenten, doch nog niet van de afd. Noordbrabant. De kosten bedragen voor toetreding f2per 1000 inwoners met een minimum van fö, terwijl de contributie fl6üperl0l>0 inwoners met een minimum van f4. bedraagt. B. en W. stellen voor tóe te treden omdat men de vereeniging nuttig be schouwt, al is dit misschien niet direct voor de gemeente Dussen, in ieder geval toch voor de geheeie provincie. Uit dit oogpunt dient de vereeniging te worden gesteund, daarbij al ziet men op 't oogenblik niet veel belang voor deze gemeente, wie weet of binnen kort niet een punt aan de orde komt, waarom het wel goed is dat de gemeente op de ver gadering, waarin dit punt behandeld wordt, vertegenwoordigd is. Zonder dis cussie wordt hierop besloten dat de ge meente als lid zal toetreden De heer Berm verlaat de vergadering. Wijziging gemeentebegrooting 1927. In verband met conversie van de geld- leening groot f 18 0006 pCt ten be- hoev&e van het Electr. Bedrijf, wenschen Ged. Staten eerst een verklaring van den geldschieter, de Bank van Nederi. Gemeenten, dat deze genoegen neemt met vervoegde aflossing. De Bank heeft be richt te willen medewerken tot conversie per 1 Oct. a.s., doch zij zal per half Augustus hierop terug komen. B. en W. stellen daarom voor dit punt aan te houden totdat bericht is ont vangen van genoemde bank. Toezicht brandbluschmiddelen en op de gevangeuis voor arrestanten. B. en W. zouden voor dit toezicht willen aan wijzen -de gemeente- en de rijksveld wachter en het arrestantenlokaal doen veranderen zooals dit door de overheid woidt verlangd. Als vergoeding voor het toezicht zouden B. en W. de rijks veldwachter vrije woning willen ver strekken, tot heden betaalde hij daar voor f 100 per jaar. Aldus wordt door den raad besloten. Bij de rondvraag zegt de heer Herman dat hij zich weieens afvraagt of de brand spuit in orde is en of deze steeds klaar staat om in geval van brand direct dienst te kunnen doen. Als er in twee, drie jaar geen brand is, is het nuttig dat de spuit minstens eenmaal per jaar wordt ge probeerd en wordt onderzocht of de zuigers en slangen in orde zijn. Spr. heeft het op andere plaatsen medege maakt dat de spuiten een paar keer per jaar werden geprobeerd. De Voorzitter antwoordt dat het brand- weerbestuur is aangewezen om er voor te zorgen dat de spuiten in orde zijn. Het gemeentebestuur beeft nu het voor stel gedaan een inventaris te maken om precies te weten wat er is en waar of het is. Wat het probeeren betreft dit is spr. ook weieens opgevallen en hij heeft hierover ook een bestuurslid der brandweer gesproken en deze heeft spr. gezegd, dat er pas brand is geweest en de spuit toen vanzelf is geprobeerd en toen is gebleken dat zij heel goed werkte. Nu is het toch niet noodig, om waar ze dus betrekkelijk pas geprobeerd is daarom thans opnieuw kosten te ma ken Is er in geen tijd brand geweest dan wordt ze ook geprobeerd. Spr. geeft toe, dat het brandbluschmateriaal niet voldoet aan de eischen die veel menschen er aan stellen, in andere plaatsen heeft men motorspuiten, doch dit vordert be langrijke kosten van aanschaffing en daarbij dient men ook te beschikken over personeel dat er voldoende kennis van heeft en dus ook weer hoogermoet worden bezoldigd. JÉ De heer M. v, d. Pluim merkt op, dat over de brandweer hier niet valt te klagen, bij den jongsten brand werd binnen 2 minuten voldoende water ge geven. Bovendien als in het najaar de spuit wordt geprobeerd, is het een heele toer om de slangen droog te krijgen. De heer Leenmans meent, dat de brandweerlieden niet harder kunnen werken dan zij doen, dit is nog bij den laatsten brand gebleken, toen een groote boerderij op een paar meters afstand met rieten dak behouden bleef door het actief optreden. De heer Middelkoop acht het pro beeren van de spuit wel goed, doch acht het overbodig als er binnenkort brand is geweest. De heer Hermans zegt, dat dit ook zijn bedoeling was. Spr. meende echter, dat de spuit nooit werd geprobeerd, is dit echter wel het geval, dan erkent hij wel wat voorbarig te zijn geweest. Ver der vraagt spr. den Voorzitter, of deze weder evenals het vorig jaar, in de uien- campagne de politie willen doen toezien, dat het water dat gebruikt moet worden als drinkwater niet wordt verontreinigd. De Voorzitter belooft hierop te zullen doen letten. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergadering. AALST. Da plaats gehad hebbende stem ming voor een kerk «oogd der N. H. Kerk in de vacature W. v. Ooijen, had tot resultaat, dat herstemming moet plaats hebben tusschen G. v. Os Gzn. en G. C. Haasakker. Onze dorpsgenoot de heer P. van Ooijen, leeraar aan een kweekschool voor onderwyzers te Middelburg, is ook dit jaar weder benoemd in de commissie belast met het afnemen der M.u.l.o.-examens. De heer v&n Ooyen examineert Fransch in de examen kringen Arnhem en Breda. AMMERZODEN. Dinsdagavond omstreeks 7 uur ontstond brand ia de woning van A. van Hezik aan den dijk alhieriu minder dan geen tyd ging alles in de vlammen op, ook de aaugreuzende woning van de Wed. Nettebreyers. Een en ander is slechts gedeeitelyk en nog zeer laag verzekerd, zoo dat het voor de bewoners een schadepost is. ANDEL. Naar we vernemen hebben zich voor in deze gemeente op te richten Chr. lagere landbouwschool reeds 55 leerlingen aangemeld. Wel een teeken dat een der gelijke school in deze gemeente op zyn plaats is en de landbouwers het nut van eeu zoo danige onderwijsinrichting inzien. De Zing vereeniging »Sursum Cordac alhier is voornemens op Zaterdag a.s. eeu openlucht concert te geven. DRUNEN, 14 Juni. Op de veiling alhier werd besteed voor Kruisoessen f 12.30f 13 per 100 kilo. Asperges 6585 ct. per kilo. Asperges 2e soort 4063 ct per kilo. Aardbeien 50 —70 ct. per kilo. Aardbeien 11 4055 ct. per kilo. Peulen 3146 ct. per kilo. Erwten 3035 ct. per kilo. Rabarber 57 ct. per kilo. Postelein 1114 ct. per kilo. Tuinboonen 1517* ct. per kilo. Sjalotten 4* 5* ct. per kilo. Komkommers 89J ct. per stuk. Komkommers II 5—7 ct. per stuk. Komkommers witte 1216 ct. per stuk. Komkommers witte II 7—11 ct. per stuk. Sla 1 1* ct. per stuk. Savoyekool 46 ct. per stuk. Bloemkool 1217 ct. per stuk. Bloemkool 11 711 ct. per stuk. Seideiy 12 ct. per bos. Peen 68 ct. per bos. Aanvoer kruisbessen 25 500 K.G. 's GRAVENMOER. Onze dorpsgenoote Mej. P. Blom slaagde te Breda voor onder wijzeres. HEDEL. Beroepen is tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Hedel Ds. G. v. d. Wal te Rynaterwaarden. HERPT. Io de vergadering van stem gerechtigde ingelanden van het waterschap Herpt en Herptsche Veld hebben ingelanden besloten het salaris van den secretaris en penningmeester wat voorgesteld was op f 75 en 1100, te brengen op ieder f 50. De jaarwedde van den polderbode ad t525 mag voor volgende keeren niet meer bedra gen dan 1100, De vergoeding voor den stierhouder, voorgesteld op t 250 weid te ruggebracht tot f100. De weleerw. heer Jos. A. J. van Herpt uit onze parochie, l.l Zaterdag in Den Bosch priester gewijd, zal a.s. Zondag iu de parochiekerk alhier om 10 uur zonnetjjd zjjne plechtige eerste H. Mis opdragen. NEDERHEMERT. De verordening dezer gemeente, waarbij de heifiogsfactor voor de inkomstenbelasting voor het dienstjaar 19271928 is bepaald op 1.2 is door de Kroon goedgekeurd. ^RIJSWIJK. Bij C. N. alhier werden vorige week, door een vrouw van een rondtrekkende scharenslijper, een paar nieuwe kousen uit de woning weggenomen. De politie wist de vrouw te Heusden op te sporen, waarna proces-verbaal tegen haar werd opgemaakt. De gekozen Raadsleden dezer ge meente hebben allen hun benoeming aan genomen. RAAMSDONKSVEER. Tot onderwijzer aan de Chr. School werd benoemd de heer C. J. Vermeulen, onderwijzer met Wisknnde te Sondel (Friesland). Voor de Samenwerkende Zendings- vereen, werd een bedrag gecollecteerd van 75 gulden. Voor de slachtoffers van den Storm ramp zal a.s. Zondag in de verschillende kerken worden gecollecteerd. Tot bestuurslid van den Nieuwen Dombosch werd gekozen de heer Andr. Kommers C.Fzn. WOUDRICHEM. Mej. C. L. van der Vlies, tydelyk onderwijzeres aan de le Openbare School in deze gemeente, komt onder No. 2 voor op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare School te Brand wijk. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. ge houden voetbalwedstrijd tusschen W.V. V. en Vitesse uit Gorinchem eindigde met 4-1. Bedankt voor het beroep bij de Geref. Kerk alhier, Ds. D. Driessen van 's-Gravenzande. De zoogenaamde galgvisschery die op de Merwede voor onze gemeente wordt uitgevoerd door de Woudrichemsche vis- schers, is vanwege de geringe vangst, voorloopig weer stop gezet. De gehouden voetbalwedstrijd tus schen D.V.O. en S.V.V. eindigde met 70 in 't voordeel van D.V.O. 's BOSCH, 15 Juni. Op de markt van heden werden aangevoerd 2101 stuks. 890 stuks hoornvee, 970 biggen, 74 zeugen, 67 schapen lamm., 100 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f 220 f 400, kalfvaarzeo f 210 a f 345, magere ossen en koeien f 125 k f 235, vette ossen en koeien le kw. 53 2e kw. 45 ct. p. p., pinken f 90 f150, zeugen f85 k f130, biggen f2.— a f2.25 p. w. schapen f 20 a f30, lammeren f 10 a f 16. Handel vetvee traag, lagere pryzen overigens redelyk prijshoudend, varkens williger. ROTTERDAM, 14 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 298 paarden, 9 veulens, 979 magere runderen, 794 vette runderen, 275 vette kalveren, 806 nuchtere kalveren, 95 graskalveren, 228 schapen of lammeren, 207 biggen, 6 bok ken of geiten, 8 overloopers. Pryzen per stuk van mager vee: melk koeien f210425, kalfkoeien f240 430, stieren f 130—470, pinken f100 160, graskalveren f 3550, vaarzen f170235, paarden f200325, slacht- paarden f 100160, hitten f130210, veulens f 80-140, biggen f 10—20 biggen per week f 1.75f 2.25, overloopers f 25 35, fok-nuchtere kalveren f 2030, slacht- nuchtere kalveren f1218. GORINCHEM, 13 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd 160 runderen, 3 nuch tere kalveren, 232 overloopers, 1077 biggen geiten of bokken, 2 schapen, 90 lam meren. De volgende pryzen werden besteed zware kalfkoeien f 375f 425 melkkoeien f 300—f 375 kalfvaarzen f 200—f 275 guiste vaarzen f 150—f 180 pinken f 90 f 120 graskalveren f f nuchtere kalveren f 15f 25, overloopers f 25f 35, biggen f 12f22, schapen f20f30, lammeren f 12f 18, geiten f ie RsMerdaaiache elerveiling. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende pryzen besteed Kipeieren i 4.05f 6.50 Idem (klein) f f Eendeieren f 4.40f 5.40 Aanvoer 281.000 stuks. ZALTBOMMEL, 14 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 135 biggen, prys f 1220. 118.000 eieren, prys p. st. 5 5i ct. 920 K.G. boter, prys per half K.G. roomboter fl.07|, boerenb. f 0.95 zijn onverwoestbaar, lichtloopend en billijk in prijs. 't Goedkoopste adresjvoor VLECHTPUNT, en HEINIjMGDRAAD. ••vs In een gezin waar kinderen zijn is Kloosterbalsem «I onmisbaar. Hoe voor een moeder, wanneer één der kleinen snikkend komt vertellen dat ze zich bezeerd heeft, dadelijk een middel bij de hand te hebben, dat de pijn verzacht, de wond zuiver houdt en ontsteking voorkomt. Waar kinderen zijn behoort ook Akker's Kloosterbalsem (60 cent) te zijn, die genezend en zuive rend werkt en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6