Vreest geeji exam,en MIJN HAR DT's cieerd, gezien het weinige dat in de scha len overbleef. Na een verder geen geannimeerd onder houd over verschillende zaken der fruit teelt betreffende, en nadat tal van aan wezingen zich nog als lid van de afdeeliny hadden opgegeven sloot de Voorzitter de vergadering. Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwyl Uw geest helder blijft ÉÉNU WTARLETTEN behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. By Apoth. er» Drogisten Vergadering van den Baad der gemeente HEDIKHUIZEN op 28 Juni 1927, des nm. 5 uuri VoorzitterÉdelAchtb. Heer van BokhoVëh. Secretaris: WeïËd. Heer Couwenberg. Afwezig zijn de heeren v. d Heijden en Buijs als de Voorzitter de vergade ring opent. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd wor den vastgesteld. Ingekomen stukken Koninklijk Besluit van 16 Mei, waarbij het beroep van den raad tegen het be- flluit van Ged Staten tot niet goedkeuring der begrooting 1927 ongegrond is ver- ïklaard en zoodat mitsdien op deze begr jo- ting behooren te worden gebracht de belooning voor een ambtenaar ter secre tarie en die voor den gemeentebode De Kroon besliste, dat, wat de ge- «neentebode betreft de raad thans wel fcereid is eene belooning tot f 400,op de begrooting te breDgen, doch dat met Ged. Staten moet worden aangenomen dat een jaarwedde van f 400,voor den gemeentebode onvoldoende is te achten. Brief van den Minister van Binnen- landsche Zaken van 4 Juni 1927. Onderwerp Bericht op adres van 15 April 1927 betreffende klacht gemeenteraad Hedikhuizen. Krachtens machtiging van de Koningin van 29 April 1927, no. 61, heb ik de eer U mede te deelen dat de aangelegen heid vermeld in Uw nevenvermeld schrij ven, mij, na verkregen inlichtingen, geen aanleiding geeft tot eenigerlei tusschen- 'tomst. De Minister van Binnenlandsche 7aken en Landbouw. Dobbelsteen. Wij hebben dit schrij ven ontvangen, doch er staatna ver- 'ktfegen inlichtingen. Nu is de vraag, of zij aan het juiste adres zijn ingewonnen, daarom zouden wij het navolgende schrij ven willen verzenden. VoorzitterDat kun je zelf verzenden, ik stuur geen adres meer weg. Dobbelsteen. Dat moet, ik zal het ■schrijven even voorlezen. Voorzitter. Ik luister niet, ik ben er niets nieuwsgierig naar. De heer Dobbelsteen leest hierop het navolgende adres voor, terwijl de Voor zitter voortdurend hamert en zegt niets naet het schrijven te maken te hebben. Aau Zijne Excelentie de Minister van Binnenlandsche Zaken te 's Gravenhage. Excellentie, Uw schrijven van 4 Juni 1.1. in ant woord op een door ons aan Hare Majes teit, de Koningin der Nederlanden, ge richt schrijven van 15 April 11., kwam in ons bezit en namen we van deu inhoud goede nota. Of de door U verkregen inlichtingen juist zijn, zullen we in het midden laten, ook op verdere tusschenkomst zullen we «iet aandringen, maar wel zouden we het op prijs stellen, indien de door ons ge stelde vragen positief werden beantwoord. Ons komt het voor, dat, wanneer door eenigerlei oo zaak, onze vragen onbeant woord Avorden gelaten, hierdoor een ge vaarlijk precedent wordt geschapen en wetswijziging op onderhavige puntende beste oplossing zou zijn. Met belangstelling Uw antwoord wach tend, Hoogachtend, De Raad der gemeente Hedikhuizen. Hedikhuizen, 28 Juni 1927. Dobbelsteen (terwijl hij het adres naar de Voorzitter schuift). Hier ligt ons antwoord. Voorzitter. U kunt dat gerust houden, ik verzend het toch niet. Hier is het antwoord van de Koningin en ge kunt niet hooger, of je moet je tot den Vol kenbond wenden. Dobbelsteen. Ik doe het voorstel, dit schrijven te verzenden. Voorzitter. Ik stuur niets weg. Winkel. Het zijn allemaal klets praatjes Voorzitter, (tot den Secretaris die het schrijven wil opnemen) Laat liggen. Dobbelsteen. Ik wensch dat hier nota van wordt genomen. Voorzitter. Ik neem er geen nota van. v. Hemert. Het lijkt hier wel een fltovjetregeering, men heeft hier niets te zeggen. v. Vrede. De raad heeft dus niets in te brengen. Voorzitter, v. Vrede je moet je mond v. Vrede. Ik kan mijn mond beter houden als U. Ingekomen is nog besluit van het Centraal Stembureau tot benoemd-ver klaring van de gekozen leden van den Raad. Procesverbaal van kasopneming op 18 Juni, waarbij alles in behoorlijke orde is bevonden. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit, waarbij het verzoek van J. Sleegers is ingewilligd. Begrooting 1928 van de Gezondheids- Vergadering commissie te Heusden, waarop als bij- drage voor de gemeente Hedikhuizen een bedrag is uitgetrokken van f 69,05 Rekening 1925 van hetzelfde College. Onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen raadsleden. De Voorzitter wijst als leden voor de commissie van onderzoek aan de heeren Winkel, Dobbelsteen en v. Vrede, en schorst de vergadering tijdens dit onder zoek. Na heropening verklaart de heer Dobbelsteen, dat alle stukken in orde zijn bevonden en de commissie dus tot toelaten adviseert. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten. Wijziging begrooting 1926, welke wijzi ging noodzakelijk is met het oog op het bedrag van f 1109,5) aan kwade posten. Wijziging begrooting G.E B. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijziging besloten. De heer Dobbelsteen vraagt of de kwade posten een gevolg zijn van te hooge aanslagen, waarop de Voorzitter antwoordt dit niet te weten, het Rijk stelt de aanslagen vast, de gemeente krijgt dan geregeld hare uitkeeringen, terwijl aan het eind van het belasting jaar de eindafrekening volgt. Vaststelling vermenigvuldigensfactor voor de gemeentelijke Inkomstenbelas ting dienstjaar 192728. Om aan het bedrag te komen, dat op de begrooting voor de Gem. Ink bel. is uitgetrokken, dient hefzelfde heffingsper centage van het vorig jaar nl. 8 pCt. te worden gehandhaafd. B. en W. hebben alles nog eens nagezien en durven geen lager percent voor te stellen. v. Hemert. Ik dacht dat het wel een half percent minder kon zijn. Voorzitter. De verpachtingen hebben f2800minder opgebracht, daarbij een bedrag van f1100aan kwade posten, daarom is het niet geraden minder te heden v. Hemert. Dan behoeven ze op de als we je oproepen, dan kom je niet. Dobbelsteen. Ik behoef geen voorstel te doen, het voorstel is er al, je moet je daar alleen aanhouden. v. Vrede Ik zou nog even willen vragen of de lantaarns niet wordèn af genomen gedurende de zomermaanden, die staan maar te verroesten, we hebben zooveel werklieden, dat daar toch wel tijd voor zal zijn. Voorzitter. Ik sluit de vergadering. van den Raad der gemeente VEEN, 28 Juni v.m. 10 uur (O.T.) ÉdelAchtb. Heer R. J. van zoo te gaan roepen over ver wordt voor Haarsteeg ook niet zoo te juichen. v. Vrede. Ik zou het maar 'n half percent lager stellen, anders is er geen reden tot juichen. Winkel, v. Vrede je moogt geen knip oogjes geven aan v. Hemert. v. Vrede. Ik heb den man niet eens gezien. Dobbelsteen. Van dergelijke opmer kingen moet je niet eens notitie nemen. Voorzitter. We kunnen niet verlagen, we werken toch reeds met een nadeelig slot. v. Vrede Dan behoeft de Secretaris ook niet laging Aanbieding gem.-verelag de leden ter inzage gelegd. De agenda is biermede afgewerkt. Dobbelsteen. Ik wou het nog wel eens hebben over de kwestie van de gemeente-arbeiders die hier vast aan de gemeente zijn verbonden, wat is het loon van die lui Voorzitter. Vragen moet je schrifte lijk indienen. Dobbelsteen. Nu moet je niet dwars zijn, ik heb voorstellen. Dat loon was vroeger lager als nu, ja ik weet het niet u wilt geen antwoord geven, doch heel den winter door is het hetzelfde gebleven. Ik zou willen voorstellen het terug te brengen op wat het voorheen was. Brand. Voor de wintermaanden. Dobbelsteen. Is dat niet f 2.25 en voor den zomer f2 50 per dag Winkel. Ik wou daar wel iets over zeggen, volgens het voorstel van Dobbel steen moet het 25 ets. omlaag, wat zal dat nu voor 2 werklieden gedurende 3 maanden aan bezuiniging geven. Dobbelsteen. Geen 3 maar gedurende 6 maanden. Winkel. Als we nieuwe noodig heb ben zullen wy ze wel weer krijgen, doch de menschen moeten toch verdienen. Dobbelsteen. Dan zou ik willen voor stellen, dat ze geregeld komen, nu komen ze als het in hun kraam te pas komt. Het voorstel Dobbelsteen hierop in stemming gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 1 stem. Wethouder Winkel stemde tegen. Voorzitter. Wij zijn aan het eind der vergadering, ik sluit ze dus. Dobbelsteen. Ho, Hoik heb nog meer voorstellen te doen. Voorzitter. Stel maar voor. Dobbelsteen. Ik wou het ook nog wel eens hebben over v. Krugten, die is aan de gemeente gekomen en maar stilzwij- genden gemeente-arbeider geworden. Deze moet hetzelfde loon hebben als de werke- loozen. v. Hemert. Het is hier geen filantro pische inrichting. Voorzitter. Wat wil je dan? Dobbelsteen. Ik zou dit ook willen brengen op 70 pCt. Komt hij te kort, dan moet bij maar bij andere instellin gen aankloppen. Dit voorstel in omvraag en stemming gebracht, wordt aangenomen met 4 tegen 1 stem. Wethouder Winkel stemde tegen. Voorzitter. Je maakt den man onge lukkig. Dobbelsteen. Dan zou ik nog willen wijzen op de grasverpachtingen. De raad zou deze houden en ik heb heelemaal geen bericht ontvangen. op Dinsdag Voorzitter Doveren. Secretaris WelEd. Heer J. Timmermans Aanwezig alle leden, behalve de beer Jac. van Bollegoojjen. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het gebed, de Secretaris leest daarna de notulen der vorige verga dering, die hierop onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van den heer A. Vos, dat hj zijne benoeming tot lid der schattingscom missie aanneemt. Kennisgeving van de heeren J. v. d Pol, C. Schreuders, M. Smits, A. 't Lam J. van Andel en D. Jiskoot, dat zy hunne verkiezing tot lid van den Raad aannemen Bericht van het Centraal Stembureau dat van den heer Timmermans nog geen bericht is ingekomen, dat hy zijne ver kiezing tot lid van den Raad aanneemt De termjjn voor het indienen van dit be richt is heden verstreken, zoodat geacht mag worden, dat de heer Timmermans zijn lidmaatschap niet wenscht te aanvaar' den. Opvolger is thans de heer Jac. van Ballegocyen. Nog zjjn ingekomen de stukken van den regeeringsaccountant, die een onder zoek heeft ingesteld naar den fiuancieelen toestand der gemeente. Nota van aanmerkingen door Ged. St op de gemeentebegrooting 1927. Behalve een aanmerking louter van ad ministratieven aard, maken Ged. Staten aanmerking op het vastgestelde heffings percentage voor de plaatselyke inkomsten belasting, naar aanleiding van den betref- fenden post op de begrooting. Het belastbaar inkomen is geschat op f 125 000.de post op de begrooting als opbrengst van deze belasting is geraamd op f7500. met 5 pCt., door den Raad vastgesteld komt men slechts aan een bedrag van f 6250.dus niet aan het op de be grooting uitgetrokken bedrag, om daaraan te komen dient het heffingspercentage op 6 pCt. te worden gebracht. Ged. Statea adviseeren hieraan te voldoen, aangezien zij anders de gemeentebegrooting niet kunnen goedkeuren. Voorzitter. Neen, dit moet 6 pCt. worden. Smits. Is by de begrooting ook een schryven aan Ged. Staten gericht De Secretaris zegt, dat een memorie van toelichting is toegevoegd. De heer Smits zou gaarne vernemen, wat in deze memorie van toelichting is opgegeven. De Secretaris voldoet aan het verlangen en leest de betreflende memorie van toe lichting voor. v. d. rol. Ged. Staten wisten dus heel goed dat de cijfers berekend zyn naar 6 pCt., terwyl het heffingspercentage op slechts 5 is gesteld, dat klopt niet met de cyfers. Smits. Hoe kwam het op 6 pCt., als wy dat toen hadden geweten, dan zou het bedrag niet zoo op de begrooting zyn ge bracht. Ik weet niet of ik er zelf by ben geweest, doch het schynt toen niet goed te zyn toegelicht, we hebben toen een stommiteit begaan, eerst hebben wy de verhooging toegestaan en later waren wy er tegen. Voorzitter. Er is niet3 tegen, dat als je iets niet begrijpt om inlichtingen vraagt, doch voorgelezen zyn de cyfers. Smits. Als er een verandering in de begrooting wordt aangebracht, waarom wordt dat dan niet toegelicht. De Secretaris verklaart dat dit wel de- geljjk is gebeurd. De heer v. d. Pol zegt, dat de cyfers allen woordelijk zyn voorgelezen. 't Lam. 't Is eigenaardig dat noch Smits, v. Billegooyen of Jiskoot er iets van weten. Voorzitter. Je moet de cyfers hebben hooren voorlezen. Schreuders, We hebben steeds gekeken naar de f5000 die nog te kort kwamen, al brachten wy hel percentage op 6. Ik vind het de omgekeerde orde, eerst kon beter het percentage worden vastgesteld, voor dat de post op de begrooting werd gebracht. Voorzitter. Ik vond het beter als de begrooting door een paar leden werd on derzocht. Smits. Ik begrjjp wel, dat wy! de post op de begrooting berekend is op een per centage van 6, Ged. St. 5 niet goedkeuren. 't Lam. Wat helpt een procent, wy komen er toch niet mee. Smits. Als wy een kloppende begrooting konden krygen met dat 1 pCt. dan was bjt iets anders. Het is wel gek, dat by de begrooting is gerekend op 6 pCt. en dat het later door den Raad nogeens wordt vastgesteld op 5. Voorzitter. Ik vind het onverantwoord van Ged. Staten, dat zy het zoo hebben laten loopen. Als ze op tyd aanmerking op de begrooting hadden gemaakt, dan zou bet niet zoo zyn geloopen. Smits, Wy blyven met 5 pCt. aan 't knoeien, doch ook met 6 pCt. Schreuders. Op de laatste vergadering is gezegd, dat voorstanders van 6 pCt. evengoed hun motieven hebben, dan zy die voor 5 pCt. zyn, terwyl hun motieven voor de gemeente misschien van meer be lang kunnen zyn met het oog op steun van de ryksregeering. Men dient, voor men een beslissing neemt, grondig te on derzoeken of ook bet uiterste is beproefd, het zou wel eens kunnen blyken, dat dit 1 pCt. meer, van machtig veel beteekenis kan zyn. 't Lam. Als wy de belasting verhoogen, dienen wy ook den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud te verhoogen. Schreuders. Daar wordt ernstig over gedacht. Voorzitter. Verhooging van den aftrek is ook een bezwaar, evengoed als een pro gressieve heffiog ook een bezwaar is. v. d. Pol. Voor Veen wel, omdat het hier niets uithaalt. Schreuders. Er is een ryksaccountant 3 dagen bezig geweest. Wat het resultaat van het onderzoek zal zyn is nog moeilijk te zeggen, alles is in voorbereiding, doch zoover kunnen wy wel gaan met te zeggen, dat dit een procent van veel belang kan zyn voor eventueelen rjjkssteun, zoover heeft de accountant zich wel uitgelaten. Voorzitter. Als de regeering bijspringt, dan zal het in ieder geval 6 pCt. moeten worden. 't Lam. Komen daar nog opcenten in de rijksbelasting by v. d. Pol. Als wij daartoe niet besluiten dan niet. Schreuders. Een andere vraag is, of de regeering daar nies op zal aansturen, doch dan durf ik met gerustheid te zeggen, dat met 6 pCt. de uiterste grens is bereikt. Als wy niets doen kan dit van machtig veel belang zijn en zou later misschien wel eens kunnen blijken, dat wij ons te veel op het standpunt hebben geplaatst, dat met 5 pCt. de uiterste grens is be reikt. Al maakt men bij het publiek niet zooveel propaganda door verhooging voor te stellen, toch kan men daarvoor zijn over tuiging hebben, fk stel ook liever 5 als 6 voor, doch wij zitten in de mifère en moeten tot het uiterste gaan om er uit te komen. 't Lam. De voorstanders van 6 pCt hadden duidelijker moeten zijn, als men de belasting verhoogt moet men ook den aftrek verhoogen tot f 600. v. d. Pol. Men mag daarover eerst wel eens zyn gedachten laten gaan, als men den aftrek met f 200.verhoogd is het percentage weg. Schreuders. Ik ben ook voorstarder om den aftrek voor levensonderhoud te verhoogen, f 400 is te weinig, doch als men dit op f 600 brengt dan moet het percentage 7 worden. De Secretaris merkt op, dat de accountant verschillende staten by zich had, ook van omliggende gemeenteo, doch deze was het er mede eens, dat als men het levens onderhoud op f 600 ging brengen, de cp- brengst van 1 pCt. verhooging werd te niet gedaan. De heer Schreuders zegt, dat men niet «noet denken, dat de voorstanders van 6 pCt. vjjandig staan tegenover hen die voor 5 pCt. zyn. Uit het feit, dat van de 7 raadsleden er vier van meerling zyn, dat met 5 pCt. het uiterste is bereikt, blijkt voldoende dat de gemeente niet veel draag kracht bezit. De voorstanders van 6 pCt. willen echter laten zier>, dat zy bereid zyn om offers te brengen, daartoe moet het toch kernen. De heer Jiskoot meent, dat als er uit zicht bestaat, dat de gemeente zal worden geholpen, het wel 6 pCt. zal moeten worden. De heer v. d. Pol zegt, dat de voor standers van 6 pCt. meenen, dat dit de uiterste grens is waartoe gegaan kan worden. In de vorige vergadering was de meerder heid echter van gevoelen, dat met 5 pCt. de uiterste grens reeds was bereikt. De heer 't Lam merkt op, dat Veen een achteruitgaande gemeente is, die nog steeds bljjft teruggaan. v. d. Pol. De accountant was het er ook mede eens, dat er in deze gemeente slechts 3 personen zyn die men met een jrogressieve heffing kan treffen, hij vroeg wat dit voor raenschen waren en toen lem geantwoord werd, dat een er van zeker Veen zou verlaten, was hy het er volkomen mede eens, dat op die manier ook niets was te bereiken. Smits. Ik ben tegen 6 pCt. geweest, doch als wy er door geholpen konden worden dan zou ik er voor zyn, doch dat weten wy niet, de regeering had meer met open kaart moeten spelen en moeten zeggen, als jullie dat doen, zullen wy dit doen. Voorzitter. Ged. Staten hebben de zaak verknoeid. Schreuders. Ik deel die meening niet, zeker Ged. Staten hadden de begrooting vau de laatste jaren niet moeten goedkeuren, doch de raad had nooit zoo'n begrooting moeten maken, waarop slechts fictieve sluitposten voorkomen. v. d. Pol. De Raad heeft ook het vorig jaar gezegd, zoo'n begrooting maken wy niet meer. Voorzitter. Toen is er pas een eind gekomen. Ged. Staten hebben het zoo laten loopen omdat zy voor vereenigen waren. Schreuders. Ged. Staten hebben zich altyd op het standpunt geplaatst, om ons te helpen. Twee jaar geleden hebben zy reeds gezegd, zulke kleine gemeenten kun nen niet op zich zelf blyven bestaan en hebben zy vereeniging voorgesteld, doch Veen wilde niet, trots dat zyn ze ons toch blyven helpen, Smits. Ik geloof, dat Ged. Staten uit goedheid hebben gehandeld, al geef ik toe dat het beter was geweest, als zy anders hadden gehandeld. Schreuders. De vraag is thans, hoe kunnen wy het ia de beste banen leideo. Ged. Staten zeggen, de begrooting is gebaseerd op 6 pCt., de belasting moet daarop dus gebracht worden, anders kunnen zy de begrooting niet goedkeuren. Het is wel jammer, dat het by de begrooting niet voldoende is uitgelegd, doch by B. en W. heeft geen politiek voorge zeten toen zy de cyfers op de begrooting plaatsten, daarby zyn ze ter 'tafel geweest, men heeft ze hier kunnen zien, doch dit is alles achter den rug. De regeering heeft door een accountant gezegd er zullen eenige offers gebracht moeten worden, als ze in den Haag de behulpzame hand willen bieden. Stnits. Dat is nog niet gebleken. Schreuders. Er is gebleken dat ze ons willen helpen, althans in den Bosch zeker. Nu is de vraag mogen wij dat tegenwerken en moeten wy met 6 pCt. toonen dat wy bereid zijn tot het uiterste te gaan, of 5 pCt. vasthouden en daarmede onze armoede te kennen geven. 't Lam. Van tegenwerken is by de voorstanders van 5 pCt. geen sprake. v. Andel. Als wy den aftrek konden verhoogen, dan zou ik zeggen a la bonheure, doch dan zouden wy eigenlyk de vrije hand moeten hebben voor den aftrek, om de eene klasse te stellen op 400.voor een andere 500.en een derde 600. guide». v. d. Pol. Men moet niet vergeten, dat hier ook 50 opcenten op de rijks inkomsten- en 100 percent op de vermogens belasting worden geheven, de betere in komens worden reeds getroffen. Smits. Hoe langer ik er over denk, hoe meer mjj het 't beste lijkt, het op 5 pCt. te houden. v. d. Pol. De accountant had een staatje, waarmede hy aantoonde, dat men in Rjjswyk 8 pCt. heft, doch ik heb gezegd, daar heeft toen misschien een andere klasse van ingezetenen. 't Lam. Als wij een stelsel hadden als te Wyk, met 700.aftrek en f 100 voor elk kind, dan zouden wij het percentage zeker op 8 pCt. moeten brengen. Voorzitter. Als ik mag adviseeren, dan zou ik" het percentage op 6 pCt. stellen, want dat moet er toch van komen. De Secretaris wijst nog op de gevolgen van het niet voldoen aan het verlangen van Ged. Staten en als gevolg daarvan, natuurlyk niet goedkeuring der begrooting, de gemeente komt dan in nog grootere moeilijkheden en de armen-bedeeling staat dan ook geheel stop. De heer Jiskoot vraagt waarom alleen gezinshoofden worden aangeslagen, er zyn jongelui genoeg die ook wel konden mee betalen en afzonderlijk konden worden aangeslagen. Weth. v. d. Pol zegt, dat de jbelasting- heffing geheel by het rijk berust, zoodat de gemeente er niets in heeft te zeggen. De Voorzitter zal thans zyn voorstel, om het percentage op 6 pCt. vast te stellen, in omvraag brengen. De uitslag is dat de stemmen staken, de heeren, Smits, 't Lam en v. Andel stemden tegen, de heeren Schreuders, v. d. Pol en Jiskoot vóór, de laatste verklaarde de noodzakelijkheid in te zien, thans vóór 6 pCt. te moeten stemmen .Adres van de vergunninghouders in de gemeente, die verzoeken hunne Café's, gedurende den zomertyd, geopend te mogen houden tot 's avonds elf uur, vooral voor den Zaterdag is 10 uur te vroeg. De heer v. d. Pol kan zich best met het verzoek vereenigen, 10 uur (Z.T.) staat gelijk met 9 uur oude tyd en dit is in verhouding met de wintermaanden te vroeg te achten. Ook de andere heeren hebben geen bezwaren tegen inwilliging van het verzoek, zoodat het wordt toegestaan. In verband met dit besluit wordt de politie verordening gewyzigd. Hierop wordt met algemeene stemmen de gemeente begrooting 1926 gewyzigd, hoofdzakelijk in verband met het bedrag van f1300.aan kwade posten, hiervoor was op de begrooting slechts geraamd f 300. Nog wordt aangeboden het gemeente verslag over 1926, dat voor de leden ter inzage wordt gelegd. Nadat nog is vastge steld dat Donderdagavond de raad nog even byeen zal komen, om te stemmen over het voorstel van 6 pCt., sluit de Voorzitter, aangezien geen der heeren iets voor de rondvraag heeft, de vergadering. A «jouden, anders moet je maar weggaan echojs ik do vergadering. Voorzitter. Maak maar een voorstel, 't Lam. De heeren gaan dus met 5 pCt. niet accoord.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6