tegen bespottelijk lage prijzen. Z|E ÉTALAGE. Op alle Heeren-, Jongens- en Katoenen-Costuums extra korting. Purol bij doorzitten en stukloopen der Huid. Buitenland Plaatselijk nieuws Vrydagnacht een met hooi gevulde berg van de wed. A. Dasselaar te Voorthuizen afgebrand. By den landbouwer T. v. d. Broek te Terschuur zyn vyf koeien en by St. Kuyt te Harselaar, gemeente Barneveld, is een koe door den bliksem gedood. Te Deursen is Vrydagnacht door het inslaan van den bliksem de boerdery van H. van Bokstel geheel afgebrand. Alles was verzekerd. Te Adorp (prov. Gron.) is Vrydagnacht de nieuwe boerdery van den landbouwer K. Goldhoorn geheel afgebrand. Te Vierverlaten (gem. Hoogkerk) is Vrydagnacht de boerderij van gebroeders Steen afgebrand. Te Oss is tydens het onweer het huis van den heer B. aan de St. Antoniusstraat, dat door den bliksem werd getroffen, een prooi der vlammen geworden. Tydens een hevig onweder, dat zich Vrydagnacht boven Gouda ontlastte, is een meteoorsteen uit de lucht komen vallen en terrecht gekomen op een riool in de Erasmusstraat. De steen, wegende 12, K.G. en een omvang hebbende van 27X 24X42 cM., sloeg een gat van 75 cM. diepte in den grond. By het hevige onweer, dat Vrydagnacht boven Baarn en Soest woedde, is de blik sem geslagen in het' benedenhuis van den heer - G. Majoor te Soest. Plafond en muren zyn ernstig beschadigd en er ont- ètond een begin vaa brand, die echter Jbytyds kon worden gebluscht. De bewoners die op de bovenste verdieping van het huis waren, hebben geen letsel gekregen. Een geit in de schuur is door het hemelvuur getroffen. VERDRONKEN. De 20 jarige P. de Ronde, wonende Ruitenburgstraat 15 te Vlaardingen, werk zaam op de E. N. Kunstmestfabriek aldaar, had het ongeluk te struikelen en van den «teiger in de Maas te vallen. Hy verdween dadelyk in de diepte en 20 minuten later is zyn lyk opgehaald. Zaterdagmiddag is uit het Wilhelmina- kanaal onder llotterhout opgehaald het lyk van den 65 jarigen A. Snelders, wonende Aldaar. De man werd sinds enkele dagen vermist. Het 2 jarig dochtertje van den arbeider G., te Zetten, is Zaterdag in een tobbe met zeepsop geraakt en verdronken. De 75 jarige H. S., te Oosterhout, is aldaar in een leemput geraakt en verdronken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de monteur H. Buysman, uit Mulheim a. Rjn, onder den invloed van sterken drank verkeerende, in de Verversdyk te Delft geraakt en verdronken. De man was 29 jaar oud, ongehuwd en tijdelyk werkzaam aan de Oliefabriek Calvé Delft te Deltt. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ WOERDEN. 2 dooden. By Woerden heeft een auto-ongeluk plaats gehad, waarby twee personen om het leven kwamen. De familie Vermeulen uit Woerden, bestaande uit man, vrouw en zoon, was in gezelschap van een buur vrouw, mej. Compier, al vroeg per auto weggegaan naar de kerk. Op de magazynsbrug over den Ouden Ryn, die tamelyk hoog is, bleef de auto halverwege staan. Wat er toen precies gebeurd is, weet men niet. De zoon van den heer Vermeulen, die aan het stuur zat, schynt vol gas te hebben gegeven, terwyl zyn stuur naar de brugleuning stond gericht. Plotseling schoot de auto in volle vaart vooruit en reed door de ijzeren brugleuning den Ouden Ryn in. Daarby zyn de heer Vermeulen Sr. en de buurvrouw verdronken. o GEEST VAN ZOUT GEDRONKEN. Zaterdagnacht wilde te Voorschoten de echtgenoote J. R., om te bekomen van ooHrik van ««n donderslag, uit een flesch een teug water drinken. By ver gissing nam zy echter een flesch, waarin geest van zout zat en dronk daaruit. In vry ernstigen toestand is zy naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. STEIGER INGESTORT. By bet verbouwen der R.-K. kerk te Eemnes, is een steiger ingestort. Toen de opzichter H. Eggenkamp en de werkman C. Hagen, op den steiger bezig waren, lieten plotseling de panlatten los, waardoor alle dakpannen op den steiger vielen. Deze bezweek onder de zware vracht en stortte in. Ds opzichter E. had de tegenwoordig heid van geest zich aan een dakgoot vast te klemmen, waardoor hy gered kon worden, De werkman H. raakte echter onder den steiger en bekwam een zeer ernstige been- fractuur. Dr. Gribling uit Blaricum ver leende de eerste hulp. SLAAPWANDELAAR. Te Bussum is 's nachts om 2 utr een knaapje, de 12 jarige E. K., op het Wandel pad aangetroffen. De jongen bleek slaap wandelaar en is door de politie thuisge bracht. o VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN. In het gezin van den koopman M. C. d. L. in de Torenstraat 3 te Groningen, deden zich vergiftigingsverschijnselen voor na het eten van rystebry. De moeder en drie kinderen werden zeer onwel. Zy klaagden o.a. over hoofdpijn. Er werd medische hulp ingeroepen. De doktoren achtten overbrenging van de patiënten naar het ziekenhuis noodzakelyk. —O—-" OPIUMTINCTUUR GEDRONKEN. Een twee-jarig kind van v. H., in de Coenraad8traat te Enschede heeft een fleschje met opiumtinctuur dat de moeder als ge neesmiddel was voorgeschreven weten te bemachtigen en heeft daarvan gedronken. Zoodra de moeder het ongeval bemerkte, werd een geneesheer ontboden. De medische hulp kon niet meer baten de kleine is nog dienzelfden avond aan de gevolgen overleden. O OVERREDEN EN GEDOOD. Een beschonken man, aan wien gewei gerd werd met de autobus vao het Station S.S. Ede naar het dorp te ryden, greep het portier van de bus, toen deze wegreed, viel en werd overreden. De man was dadelyk dood. O— VAN EEN SCHOMMEL GEVALLEN. Zekere S. te Etten had tydens de kermis aldaar het ongeluk van een schommel te vallen. Met een zeer ernstige hoofdwonde werd hy opgenomen. Dronkenschap is de oorzaak van het ongeval. BEKLEMD °GERAAKT. Een werkman te Amsterdam is tusschen twee kipkarren van den zandtrein van Hembrug naar haven West bekneld ge raakt. In zorgwekkenden toestand is de ongelukkige naar het Gasthuis vervoerd. BOERENWAGEN TE WATER. Te Leiderdorp is by het uitwyken voor een auto een met paard bespannen boeren wagen in het water by den Hoogmadesche weg gereden. Vier kinderen en een 80- jarige arbeider, die in den wagen zaten, konden met moeite worden gered. EEN STEIGER INGESTORT. Op Tassel werd een Electr. Centrale ge bouwd. Men werkte reeds op een steiger. Hiervan brak een steunbalk. Vier werk lieden vielen naar beneden. Drie grepen zich vast en bleven zoo hangen. De viede smakte op den grond en werd ernstig be zeerd opgenomen. o VERLOREN EN TERUGGEVONDEN. Vrydag deed de schipper Stein uit Hoogeveen by de politie te Leiden aangifte dat hy een bedrag van f 1025 aan bank biljetten, welke hy des morgens van de Leidsche Postspaarbank had gehaald, had verloren. By het ontwaken Zaterdagmorgen vond hy het bundeltje bankbiljetten voor zijn kooi liggen. Vermoedelyk beeft by het geld na het in ontvangst nemen, in plaats van in de binnenzak van zyn vest, tusschen zijn ondergoed gestoken en is het 's avonds by het zich ontkleeden op den grond ge vallen. MOTORRIJDER DOOR DEN TREIN GEDOOD. De trein, welke om half tien aan de halte Hekendorp arriveert, heeft Zondag tusschen voornoemd station en de halte Lange Ruige Weide een motorrijder, ko mende uit de richting Utrecht, op een onbewaakten overweg overreden en gedood. Het lyk werd onherkenbaar verminkt. o— BRANDSTICHTING. Te Amsterdam zyn een kapper en diens zwager gearresteerd, daar zy er van ver dacht worden brand te hebben gesticht in de zaak van eerstgenoemde. De brand werd 's nachts door buren ontdekt en de brandweer vond eenige z.g.n. vuurhaarden en een flesch terpetyn, die op verdachte wyze was geplaatst. TREINBOTSING°TE HEERLEN. Op het stationsemplacement te Heerlen zyn Ziterdagmiddag, naar de »Crt.« meldt, twee treinen op elkaar gereden, welke botsing geen meoschenlevens gekost heeft, doch belangryke materieels schade heeft veroorzaakt. Vlak by den overweg naar de Oranje Nassau-mjjnen is een rangeerend treindeel door te ver doorzetten door een onveilig signaal gereden tegen den juist naar Maastricht vertrekkenden werkliedentrein van 17 uur 50. De rangeerende locomotief greep den werkliedentrein aan den zykant en ver splinterden een twee-assigen bagagewagen totaal. De hoofdconducteur, die in deze wagen zat te schryven, kreeg wonder boven wonder slechts een onbeduidende hoofd wonde. Van een derde klasse rytuig, dat achter den bagagewagen reed, werden de voorste twee compartimenten ingedrukt. Verschillende mijnwerkers, die in het tweede compartiment zaten, waren bang geworden door het geschreeuw, in den achtersten coupé gevlucht. Zy konden ongedeerd den wagen verlaten. Werk lieden uit de werkplaats en personeel van Weg en Werken maakten de baan weder vry. Een zeer groot aantal dooden en voor znillioenen schade door een onweder met wolkbreak in het Ertsgebergte. Men meldt uit Berlyo Het Ertsgebergte is Vrydagnacht ge troffen door een verschrikkelijke ramp, waarby volgens de laatste nog oncontro leerbare berichten 170 menschen om het leven zyn gekomen. Omstreeks 11 uur had een wolkbreuk plaats, zooals men in deze streek nog nimmer had aanschouwd. In enkele oogenblikken tyds steeg het water van de Mü glitz en van de Gottleuba, twee beekjes, die door nauwe dalen naar de Elbe stroomen, eenige meters en vulden de dalen geheel. Met donderend geweld sleurde het water alles wat het op zyn weg vond medezware, eeuwenoude hoornen werden ontworteld, bruggen en huizen omvergeworpen, telegraaf- en tele foonpalen meegesleurd. De spoorweg werd vernield, De verschillende stadjes en dorpjes in deze streek zyn alle zeer ernstig ge teisterd. Het zwaarst had Berggieshübel te lyden, waar volgens de laatste berichten 45 menschen om het leven zyn gekomen. T« Rotterndorf telt men 20 dooden, te Neuendorf 14, te Gottleuba 10 en io het wereldberoemde Glashütte, het centrum van de horlogefabricage, eveneens 10 dooden. Het gehucht Oelsengrund is geheel ver woest, alle 25 huizen zijn volkomen door bet water weggevaagd. In alle dorpen vermist men tal van lieden en men vreest, dat vele vermisten in bet water zyn om gekomen. Een inwoner van Glashütte vertelde aan bet »Acht Uhr Abenblatt", dat de ramp zich in slechts enkele minuten afspeelde. Het had den geheelen avond geonweerd en de menschen hadden den indruk, dat er een tweede zondvloed op til was. Dit bleek echter nog slechts een inleiding te zyn. Omstreeks 11 uur drong plotseling een golf van wel twee meter hoogte het dal binnen. In enkele oogenblikken tijds stond het station twee meter onder water. Een stampvolle trein, die op het punt stond van vertrekken, werd door het water in gesloten. In enkele seconden tyds steeg het water in de wagens tot een meter hoogteeenige passagiers, die in hun doodsangst uit den trein sprongen, werden door den stroom meegesleurd en kwamen in de golven om. De andere passagiers bleven echter in den trein en moesten eenige uren tot aan het middel in het water blyven zitten voor zy gered konden worden. Het dorpje Berggieshübel is verreweg het zwaarst getroffen. Men vreest dat er van de 130 inwoners 60 a 80 zyn ver dronken of door het instorten van huizen, zyn gedood. Op het oogenblik zyn politie en soldaten aan het werk om de puin* hoopen op te ruimen. Men vindt onder het pyin nog voortdurend lyken. 12 Huizen zyn spoorloos verdwenen, van tal van andere huizen zyn de gevels of zymuren ingestort. Te Pirna zyn tot dusverre reeds 21 dooden komen aandryven. Al deze dooden zyn afkomstig uit de hooger gelegen berg dorpjes en zyn vele kilometers door het water meegesleurd. Voorts drytt er voort durend zeer veel verdronken vee aan. De schade in het Ertsgebergte wordt door de Saksische regeering op gemiddeld 12 millioen mark geschat. Alleen te Gottleuba bedraagt ze 3 4 millioen. —O—" EEN IERSCHE MINISTER VERMOORD. De Iersche Vrijstaat is heden het tooneel geweest van moord op zyn minister van Justitie en Buitenlandsche Zaken, Kevin O'Higgins, die tevens vice-president van den Vrijstaat was. De minister verliet, zooals gewoonlijk zyn huis, om de mis by te wonen in de kerk, die slechts op enkele minuten afstand van zijn huis is gelegen. By een kruispunt werd hy aangevallen door drie jongelieden, die daar op hem hadden staan wachten, terwyl om den hoek een groote toerauto gereed stond. De aan vallers vuurden hun revolvers op O'Higgins af en de minister werd onmiddellijk ge troffen en zakte ineen naast een lantaarn paal. Toen O'Higgins reeds op den grond lag, vuurden de jongelieden opnieuw, waarna zy in volle vaart met den auto wegreden. De minister overleed des middags om 5 uur. Er hebben nog geen arrestaties gehad. HEUSDEN. Door den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, is in de vacature J. Soukens benoemd tot lid der Gezondheidscommissie, gezeteld alhier, de heer J. L. G. Kingmans te Woudrichem. - Mej. J. van .Bennekom alhier, behaalde het diploma knippen en naaien. Zij genoot hare opleiding van het Franciscus Xaverius Gesticht te Vlijmen. Het eerste elftal »Juliana« heeft Zondag deelgenomen aan de Serie-wed strijden, uitgeschreven door de V.V. Groen- Wit te Zaltbommel, waar het hun echter niet is mogen gelukken een prys te behalen. Maandagmiddag gaf de firma Bikkers Zn., brandspuitenfabrikanten te Rotter dam een demonstratie met een autobrand spuit nabij de Wyksche poort, by welke demonstratie het gemeentebestuur van Heusden en Wijk en de brandmeesters uit die gemeenten tegenwoordig waren. Met een straatbreedte van 30 m.m. dikte werd by een capaciteit van 800 liter water per minuut een hoogte van 20 meter be reikt, terwyl voor 4 straalpijpen nog vol doende water werd aangevoerd voor water stralen van een dikte van 16 m.m. De spuit werd gedreven door een Ford motor, die in stilstand overgeschakeld kan worden op de werktuigen der spuit. ALMKERK. a.s Woensdag n.m 7 unr hoopt de beroepen pred. Ds. Iterson van Gelselaar alhier voor de Herv. Gem. op te treden. j.l. Zaterdag maakte de leerlingen v. d. hoogste klasse der Chr. Herv. school alhier onder leiding van het onderwyzend per soneel, een reisje naar Roestelbergen en om streken nadat in Waalwyk een der grootste schoenfabrieken van die Gemeente was be zichtigd, keerden zy omstreeks 5 uur huis waarts. a.s. Zaterdag n.m. 7 uur zal in de Geref. Kerk alhier, de jaarlyksche verhuring van zitplaatsen worden gehouden. Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat by den koopman W. O. te Uitwjjk (gem. Almkerk) 6 eenden in 4 maanden tyd 614 eieren legden. ANDEL. De kinderen der bjjzondere school alhier zullen op Vrijdag, 22 Juli a.s. onder geleide van het onderwyzend perso neel een uitstapje maken naar Scheveningen. Naar we vernemen heeft de heer G. Versteeg bedankt als Voorzitter der Chr. Zangver. «Sursum Cordac. CAPELLE. Ds. A. M. den Oudsten te Middelharriis heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. Tot afgevaardigde naar de in het begin van Augustus te Leeuwarden te houden Algemeene Vergadering van het Nederl. Onderwijzersgenootschap is door de afd. Waalwyk dezer vereeniging benoemd de heer E. Colet, hoofd der O. L. school in de Kom alhier. De landdag van de Ned. Herv. Jon- gelingsvereenigingen, die op 20 Aug. e.k. alhier zal plaats hebben, wordt gehouden <>p een weiland van den heer Adr. Verhoeven aan de Hoogevaart. Tydens het onweer in den nacht van Vrydag op Zaterdag werd één in het weiland in den Buitenpolder alhier loopend paard van v. d. S. uit Sprang door den bliksem getroffen en gedood. By het dezer dagen gehouden examen hehaalden de jongedames A. Mouthaan, M. v. d. Schans, A. v. d. Schans, N. Paans en L. van Ommeren uit deze gemeente het diploma costuumnaaien. Zy genoten haar opleiding by de Eerw. Zusters te Waspik. - Op Woensdag 20 dezer zullen de leerlingen uit de hoogste leerjaren der Open bare Lagere School in de Kom, onder leiding van het onderwyzend personeel een school reis naar Rotterdam en Scheveningen maken. DUSSEN. Beroepen by de Herv. gem. alhier Ds Kuiper, Em. pred. van Vreeswjjk. RAAMSDONKSVEER. De heer V. viel van een ladder in de papierfabriek per auto moest hy naar huis worden vervoerd en wegens zware inwendige kneuzingen op genomen in het R. K. ziekenhuis. Alhier doen zich veel gevallen voor van mazelen gelukkig tot nu toe met geen kwaad gevolg. Door de missienaaikring zal 14,15 en 16 Aug een verloting worden gehouden ten bate van het arme kind. De heer P. kwam met zyn hand tusschen een ijzeren plaat en de lorrie, deze werd zoodanig gekwetst dat ^roeping van VOORTZETTING DER GROOTE OPRUIMING F1 JOH. DE MOL HEUSDEN. Het 2de elftal speelde tegen een gecomn. I en II elftal H.V.V. uit Haarsteeg, welke wedstryd door H.V.V. met 41 werd gewonnen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2