Tweede Blad HO 4724 burgerlijke Stand. Huwelijk. la. JOH. DE MOL, HEUSDEN Jao Geertzen. GROOTE UITVERKOOP 85 89 69 89 1450 59 39 575 625 625 775 375 De Kroon voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ih Gemaakte Goederen Stuk Goederen Bedden - Dekens 1825 11 23 36 14 29 174 144 25 21 Ledikanten - Matrassen m 1 Huwelijks-uitzetten. HOOGE STEENWEG. TEE-911 BEHOORENDE BIJ HET CAPELLE over de maand Juni. Geboren: Corneiis Adriaan z. van A. Vos en T. van Cam pen Pieter z. van A. Konings en A. van SeistKarei Johan z. van G. S. Both en J. E. VarossieauAdri- ana Johanna d. van J. A. van Dongen en D. RamsteynHerbert z. van G. Paans en B. KerstNeeltje Johanna d. van A. Kruijf en J. C. v. Thielen. Getrouwd: P. J. Kuysten 28 j. en G. W. Groene veld 27 j.G. Geenen 29 j. en M. D. de Bie 24 j. P. J. v. Dongen 24 j. en H. A. Bogers 24 j.J. Makkinje 26 j. en E. Kistemaker 23 j. Overleden: Th. A. Molegraaf 14 m. Maria de Bie, wed. J. v. d. Mast, 89 j. Jan Alok, wedn. van J. Holsters, 78 j. "W. van Beek 67 j.G. Genuit, wedn. v. C. van Zeist, 79 j. VEEN over de maand Juni. Geboren: Marrigje d. v. C. Verbeek en H. v. d. Bergh Anna d. v. F. Tim mermans en A. v. Rijswijk Corneiis z. v. M. Honcoop en H. v. Wyk. EETHEN over de maand Juni Geboren: Arida Antonia Pieternella d. v. T. van Noordennen en L. Kwakernaak Mechelina Wilhelmina d. van C. v. Rijswijk en A. A. Hartong Gerdina Johanna d. van A. Vos en T. J. Straver; Neeltje Adriana d. van K. J. Walraven en S. v. d. Graaf Jan Teunis Corneiis z. van S. H. Hartmans en G. Kuijntjes. Gehuwd: M. Hagen 35 j. en J. de Jong 37 j.J. Donkersloot 25 j. en E. E. v. d. Beek 21 j.D. W. v. Meegdenburg 44 j. en J. C. v. d. Beek 37 j.B. de Heer 22 j. en A. J. Treffers 20 j. Overleden: A. de Jong Saakes 7 ra. J. Branderhorst 9 m.J. Nieuwkoop 36 j., echtg. v. A. Oosterkamp. WOUDRICHEM. Geboren: Jacoba d. van Ph. Struik en A. R. v. Straten Alida d. van J. de Koter en A. VinkAlide d. van C. van Straten W. M. Vink. Getrouwd: W. Nieuwenhuizen, 28 j. en L. van Straten, 27 j. Overleden: Maria van Straten, 74 j., wed. van Ph. Struik. ANDEL, over Juni. Geboren: Amerentia, d. van B. van Andel en P. M. VerwysMartyntje, d. van J. C.. van Noorloos en J. Elshout. Getrouwd: P. van den Boom, 24 j., met B. Lankhaar, 26 j.T. van Hou we lingen, 23 j., en H. de Waal, 21 j. A. Slagmolen, 28 j., en J. van Noorloos, 26 j.A. A. Verdoorn, 21 j,, eo H. Kleijn 21 j. Overleden: Bellejanus van der Nat, 66 j., echtg. van A. Straver Jacob Naayen, 78 j., echtg. van J. van Zee. NEDERHEMERT over de maand Juni. Geboren: Elizabeth d. van E. Oomen en E. Vos. Gehuwd: K. de Noo 26 j. en H. Bouman 29 j. Overleden: J. Leuvensteyn 87 j„ wedn. van A. de Weert. WASPIK over de maand Juni. Geboren: Johannes Simon z. van C. Kemmere en G. A. v. BozelHuberdina d. van J. v. Delft en J. C. C. Schapers;] Dina d. van J. J. van Irsel en J. A. Broek hoven Johanna Henrica Maria d. van J. A. Kamp en H. J. de BontCorneiis Adriaan _Wij [leverenT'onder speciaal gemakkelijke^conditles Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concnrreerende prijzen. z. van A. M. C. Heyblom en C. Schep Corneiis Pieter Jan z. van M. Kielen en H. C. DobbelaarCatharina Maria d. van A. Boons en M. D. HeykaritAnna Maria Theresia d. van G. L. Akkermans en E. W. H. de Wit. Gehuwd: A. C. Hessels 33 j. en C. Verschure 33 j. A. J. Verschure 25 j. en M. v. Hooren 21 j.H. J. Timmers 33 j. en H. J. v. d. Put 27 j.H. A. Leemans 33 j. en A. van Beijnen 34 j. C. Schellekens 28 j. en G. Smits 24 j. A. van Dongen 30 j. en A. M. de Bont 24 j. O v e I e d e n C. A. v. d. Kaa, 85 j., wed. van H. Smits A. A. Broekmans 70 j., wed. van L. KampA. Claassen 87 j., wed. van M. Bink. van ouds bekend H6tel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Ruime auto- garage's Station N.A.B.O SLEEÜWIJK-'s BOSCH Vergadering van den Raad der gemeente WOÜDRICHEM 6 Juli 1927, des namiddags 7 uur. Voorzitter de heer Jac. van der Lely. Secretaris de heer Chr. van Ryswijk. Tegenwoordig de leden Holster, v. Wen- del de Joode, van Straten, Spoor Viveen en van der Wiel, Afwezig is het lid Schaap. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formuliergebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Ter tafel komen de volgende ingekomen stukken a. besluiten van Gedeputeerde Staten dezer proviocie d.d. 4 Mei j.l. houdende goedkeuring der raadsbesluiten van 10 April t. v. tot wijziging der gemeente-be grooting en der begrooting van hetG.E.B. voor 1926 b. Koninklijk Besluit van 16 Mei j.l. No 49 waarbij goedkeuring is verleend afeh de vastgestelde verordening tot hef fing van een gemeentelijke inkomstenbelas ting c. bericht van ontvangst van Gedepu teerde Staten d.d. 27 April j.l. van de verordening der algemeene Politie-verorde ning voor deze gemeente d. besluit van als voren van 8 Juni jl. houdende goedkeuring vau het raadsbe sluit dd. 19 April jl. tot het in eigendom overdragen van 2 lokalen der le Openbare school aan de Vereeniging tot stichting'en instandhouding van scholen met den Bybel e. proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, aangevende in ontvangsten f 127586,27, in uitgaven f 126565.75, zoodat in kas was f 1020.52. f. mededeeling van den Voorzitter van het centraal stembureau dat de benoemd verklaarde leden van den Gemeenteraad allen hunne benoeming hebben aangeno men, benevens het proces-verbaal van dat stembureau g. schryven van A. Schriek dat hy zyne benoeming tot lid der Schattingscoa- missie voor de R. I. B. aanneemt en van A. C. Havelaar dat hy de benoeming niet aanneemt h. mededeeling van de N. V. P. N. E. M. dat de slotafrekening van het G. E. B. bedraagt f 7137,02 i. afschrift van de rekening en verant woording van de Chr. Bewaarschool over het jaar 1926. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. In verband met een schryven van den Pensioenraad wordt ingetrokken de vastge stelde pensioensgrondslag voor den weg werker A. van Vugt, aangezien deze slechts voor 1 jaar is aangesteld. Op voorstel van B. en W. wordt daarna besloten eervol ontslag te verleenen op zyn verzoek aan H. de Jager, onderwyzer aan de le openbare school, wegens zyne benoeming te Hardinxveld. Op voorstel van B. en W. wordt ver volgens goedkeuring verleend aan de in gekomen rekening van de Gezondheidscom missie, gezeteld te Heusden over het jaar 1926, terwyl het op de begrooting voor 1927 voorkomend bedrag als aandeel dezer gemeente op de gemeente-begrooting zal worden overgenomen. Op een ingekomen adres van de Land en Tuinboawvereenigiog «Vereen igd Altenac om voor hare vergaderingen gebruik te mogen maken van een lokaal der 2e Open bare school wordt op voorstel van B. en W. goedgunstig beschikt. Daarna komt in behandeling een be zwaarschrift van A. van der Wiel tegen den opgelegden aanslag in het vergunnings recht over het jaar 1927 1928. De Voorzitter deelt mede dat reclamant in zijn bezwaarschrift zijn verminderden bieromzet aangeeft, doch niet dien in ge distilleerd, waarom door B. en W. was verzocht ook dezen op te geven. Hierop heeft adressent mede gedeeld een en ander mondeling te zullen toelichten. Het lid van der Wiel zegt dat het bier niet gaat om de zaak of hy f 5.meer of minder vergunningsrecht moet betalen,^ doch op den voongrond plaatst voor zyn recht op te komen. Hij zegt dat indien er reden tot verandering in zyn aanslag aanwezig waren, deze eerder tot verlaging dan tot verhooging hadden moeten leiden, daar toch sedert het vorig jaar in zyn lo kaliteit geen vergaderingen meer worden gehouden van de Land- en Tuinbouwver- eeniging en den Melkveehoudersbond, ter wijl ook de uitbetaling van de melk van dien bond niet meer by hem plaats heeft, welke feiten alle aan wethouder Holster bekend zyn. Hy herinnert aan een ge sprek, hetwelk hy eens met den voorgan ger van den Voorzitter had over een aan slag van een belastingplichtige, waarbij gemelde voorganger mededeelde dat er bij bet aanslaan drieërlei systeem bestaat, n.l. het rechtvaardigheids, het piep- en het pestsysteem. Aangezien hier alle rechts grond ontbreekt is hy van meening dat laatstgemeld systeem thans op hem is toe gepast. De Voorzitter deelt mede dat van een en ander geen sprake is en dat de ver hooging van den aanslag door B. en W. is gebaseerd op het feit dat de lokaliteit thans des Zondags geopend is, hetwelk bij den vorigen eigenaar niet het geval was en het bezoek vermeerderd is. Het lid van der Wiel merkte nog op dat voorheen altijd Zondags niet werd ge sloten. Het lid Holster zegt dat de aanslag is opgelegd volgens gronden die recht en bil lijk zyn en merkt op hierover verder niet te hebben willen spreken, waren het niet, dat het lid van der Wiel menigmaal zyn naam heeft genoemd. Hy geeft uitleg waarom de vereenigingen geen gebruik meer van de lokaliteit maken, n.l. omdat boven consumptie ook nog zaalhuur moest worden betaald, in verband waarmede hy nog voorlezing doet van een schryven van den vertegenwoordiger van den Melkvee houdersbond. Het lid van Straten merkt op dat hier wordt gesproken over dingen die absoluut buiten den Raad omgaan en hier ook niet thuis hooren. Het lid van Wendel de Joode vindt het allerellendigst dat over zoo'n bagatel de Raad een uur wordt beziggehouden en zegt dat het hier gaat om den door B. en W. opgelegden aanslag te weerleggen of deze redelyk is of niet, doch hierby geen punten naar voren dienen te worden gebracht die andersdenkenden grieven en prietiaen. In eert volgende vergadering zullen B. en W. met advies aangaande het bezwaar schrift komen. -v Daarna komt ter"^afel een adres van twaalftal ri»iervenl$rs uit deze ge- Manshemden, prima katoen reclame prijs 1.30-1,10 Mansbroeken, zware kwaliteit gele keper 1.1595 Vrouwen hemden, soliede, geel katoen 1.35—1,10 Vrouwen broeken, prima gele keper 1,20-95 Mans-Boezeroenen, prima kwaliteit dril 1.35 Blauw keper Jassen, prima kwaliteit en pasvorm Blauw keper Mansbroeken, OIO zware kwaliteit keper Manchester Mansbroeken, 025 soliede kwaliteit 4 75 Khaki Manshemden, yzer- 050 sterk voor dagelijks gebruik J20 240 29°° |40 Kapok bedstel, 2 persoons compleet 22.50 Kapok bedstel, 1 persoons compleet 19.00 Kapok bedstel, 2 persoons, zware volling Molton dekens, groote maat 1.10 Molton wiegdekens 49 Wollen dekens 2 persoons 6.50 Wollen fantasie dekens 7.75 Gestikte dekens, 2 persoons Satinet dekens, 2 persoons Jaquard dekens, 2 persoons Tocht dekens, mooie dessins 7.25 8.45 4.25 1.75 Wit katoen, prima kwaliteit voor dames hemden 22|17£ Graslinnen, extra zwaar voor heeren hemden 3329 Graslinnen, voor lakens Reclame aanbiedieg 55 Geel katoen voor hemden zware kwaliteit 28 19 Geel katoen voor lakens prima kwaliteit 45 Geel keper voor vrouwen broeken, prima kwal. 25—29 Wit flanel, extra mooie kwaliteiten 32|221 Wit en grijze molton, Reclame prys 35-32| Wit Jeans, prima kwaliteit voor pantalons en nachthemden 34 Houten ledikanten, E90 1 persoons 7.25 Houten ledikanten, C90 2 persoons 8.25 Ijzer ledikanten met spiraal- Q50 matras, reclame prys 11.50 Houten kinderledikanten 790 9.95 Wit laké kinderledikanten 1750 21.00 Spiraal matrassen 10.50 J90 Staaldraad matrassen, 1COO systeem Auping, 2pers. 19.50 Kapok matras, 2 persooDB 39.00 Kapok matras, 2 persoons 29.00 Zeegras matras, 1 persoons 15.50 Zeegras matras, 1 persoons 14.50 een meente om in te trekkert-J*®* 'n de be trokken verordening voorkoh$fnd artikel betreffende het door hen verschiiJdigd aan- leggeld aan het veerhoofd. B. en W* 8t®l- len voor op het verzoek afwyzend t<& be schikken. Het lid Spoor zegt dat hoewel hy by de vaststelling der verordening voor betaling was, het thans toch onbillyk vindt dat de rivierventers moeten betalen, terwyl de visschers vry van betaling zyn. Hy stelt voor het artikel in te trekken en aan den pachter een evenredige vergoeding toe te kennen. Het lid Viveen merkt op dat hetgeen hy by de behandeling over deze zaak heeft gezegd zich thans in de praktyk reeds doet voelen. Hy steunt het voorstel Spoor. Het lid van Wendel de Joode zegt dat onderscheid moet worden gemaakt tusschen het aanleggen van de visschersbooten en het inladen van goederen in booten van venters. In verband met de Koninklyke goedkeurig van de verordening zou hy tot wyzigiug willen overgaan indien de pacht- tyd is verstreken. Na nog eenige bespreking wordt beslo ten het verzoek tot een volgende vergade ring aan te houden. De Voorzitter deelt vervolgens mede dat door B. en W. een begrooting is opgemaakt van de noodig geoordeelde verbeteringen aan de 2 lokalen der le Openbare school die voor het byzonder onderwys zullen worden bestemd en aan de overige lokalen Oe kosten van eerstgemelde zyn begto"- op f 960.02 van laatstgemelde op f 698.72 (otaal f 1658.74. Tevens is ingekomen vao het Bestuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bybel de begrooting, goedgekeurd door den Inspecteur van het Lager Onderwys, van de eerste inrichting der te stichten bijzon dere school en voor de aanschaffing van leermiddelen, welke in totaal bedraagt f 2121.57. In verband hiermede verzoeken B. en W. een crediet toe tea taan van 4000.De voorzitter zegt dat in vergelijk met andere plaatsen, de begroo ting zeer zuinig is opgesteld. Na eenige bespreking door het lid Viveen en een vraag van het lid Spoor of de ver beteringen, die aan de lokalen der byz. school worden aangebracht ook aan die der openbare school zullen worden aangebracht, wordt m. a. s. besloten het gevraagde cre diet te verleenen. Daarna komt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven der nieuw benoemd ver klaarde leden. Tot commissie van onder zoek wordt aangewezen de leden Spoor, Viveen en van Straten. Nadat de vergadering een oogenblik is geschorst, brengt het lid Viveen uit en zegt dat alle stukken in bevonden en de commissie adv ,'eden toe te laten, waartor^ vervolgens m\ a. s. wordt besloten. jaarna wordt door B. en aangeboden de réJpnfeg over het die,9§tjaar 1926, be- het G. E. B. en est uur. Tot leden erzoek dier rekeningen de leden Spoor, van nevens van het Burger! der commissie van oi worden aangewezen der Wiel en Viveen. Wegens het niet aannemen der benoe ming als lid der Scbattingscommissie R. I. B. door H. C. Havelaar heeft hiervoor een nieuwe stemming plaats, waarby worden uitgebracht op J. Bax 3, op J. Struik 2 stemmen en 1 in blanco, zoodat eerstge melde is benoemd. Gewyzigd wordt daarna de begrooting voor het dienstjaar 1927 en tevens be sloten het toegestaan crediet ad. t 4000.— voor verbouw der le Openbare school en kosten van eerste inrichting der byz. school te vinden uit den post «Etndsaldo van het G.E.B.c, onder voorwaarde, dat gedurende 5 jaren elk jaar f 800.weder worden ingekocht. By de rondvraag geeft het lid Spoor in overweging in de plaats van den beer de Jager aan de le Openbare School een tydelyke leerkracht aan te stellen en wyst hij tevens op den slechten staat waarin de straatpompen verkeeren. Het lid van der Wiel deelt nog mede dat door de caféhouders in Mei j.l. een adres aan den Burgemeester is gericht om gedurende den zomertyd het sluitingsuur der café's met een uur te verlengen, waarop bericht is ingekomen dat de zomertyd niet meer als byzonder geval c kan worden aangemerkt en de beslissing over het later sluitingsuur by den Raad behoort. Hy stelt daarom voor het sluitingsuur Bedarende den zomertijd voor iederen avond op 11 uur te bepalen. Het lid van Straten kan zich met het voorstel vereenigen, doch wenscht voor Zondags geen later sluitingsuur te bepalen. Het lid van Wendel de Joode zegt dat dat alle winkels om 10 uur zyn gesloten en zou de café's ouder dezelfde rubriek willen scharen. Het lid van der Wiel merkt op dat het niet hetzelfde is als met winkels. De menschen, die de geheele week van huis zyn, willen wel eens een poosje ontspan ning hebben. Ook vreest hy dat niet» verlenging van het sluitingsuur het bruik op den openbaren weg in hand werken. lid Viveen zegt dat waj, zyn per- 80onliike\S^e"'"g aangaat de kroegen altjjd wel geslotenTSSS®^ zÜJJi'ftibn moet even wel de oogen openmföden voor de werke- lykheid. Hy zegt misschien wat voorbarig te zyn als hij opmerkt dat het wellicht in de bedoeling van de rechtsche raadsmeer- derheid zal liggen voortaan de kroegen op Zondag te sluiten en vraagt of die heeren gelooven dat het publiek, hetwelk thans die gelegenheden bezoekt, dan in de kerk terecht zal komen. Hy gelooft dat men dan naar de stad zal trekken en de prac- tische uitwerking geen zin zal hebben. Hy is voor het voorstel van der Wiel. Het lid van Wendel de Joode zegt dat de gelegenheid tot drankgebruik niet moet worden uitgebreid en is het niet met de meening van v. d. Wiel eens dat herberg bezoek ontspanning is. Het lid Spoor zou gedurende den zomer tijd het sluitingsuur op 11 uur willen zien bepaald. Voor het voorstel v. d. Wiel stemden daarna Viveen, Spoor en v. d. Wiel en tegen Van Wendel de Joode, Van Straten en Holster, zoodat hierover de stemmen staken. Daarna deelt de Voorzitter nog mede, dat op advies van den Directeur van het Ryksbureau voor de Monumentenzorg ie besloten 4000 oude steenen aan te koopen voor de eventueele restauratie van den toren, waarmede de raad zich m. a. st. vereen igd. Daarna wordt de vergadering gesloten. -J.V4 Va-'I'V «M '*m lÜièii'iHliBiTl jtiemblad r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5