OPEN PLEKKEN Schoolreisje Wijk. liiirgerlijke Stand. fitiiineiilaiid De eerste fruitverpachting heeft alhier ten overstaan van notaris Cool plaats gehad. Naar we vernemen waren de prijzen nog al hoog. AMMERZODEN. Voor het groot natio naal concours voor harmonie- en fanfare gezelschappen, gemengde- en mannenkoren op 13, 14 en 15 Aug. a.s., hebben zich 33 gezelschappen aangemeld. St. Caecilia zal dus waardig haar tachtig-jarig bestaan kunnen vieren CAPELLE. Toen Maandagmiddag A. M. v. d. Beek alhier in functie was als aanspreker bleef hij plotseling op straat dood. Naar men ons mededeelt heeft Ds. 6. H. de Jonge, eertyds predikant by de Geref. Kerk alhier, thans te Lutjegast, een beroep ontvangen naar de Geref. Kerk te Nieuwerkerk (Z.) By het gemeentelijk gymnasium te 's Bosch gehouden overgangs-examen wer den in deze gemeente bevorderd van de le naar de 2e klasse G. v. d. Hoeven, van de 3e naar de 4e klasse C. Verhoeven en J. Kohier en van de 5e naar de 6s klasse Mies Middelkoop en W. üeymans. GIESSEN. Aan den schilder A. 't Hooft alhier is opgedragen het verven van banken en lokalen der le Openb. School te Wou- drichem. GORINCHEM. Wy vernemen dat door de firma C. F. van Mill alhier, een aan haar garage grenzend gebouw is gekocht, ter grootte ongeveer van 130 M2. Dit gebouw zal binnen enkele weken by de bestaande garage worden getrokken, waar door dan de totale beschikbare ruimte voor stalling van Automobielen ongeveer 700 M8. wordt. HERPT. Dinsdagavond ongeveer 8 uur, had binnen deze gemeente aan de overzijde der Maas, op den Nieuwendyk, een auto ongeluk plaats, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. Een heer en dame uit Winters wijk reden met tamelijke snelheid den dijk uit, toen plotseling het stuur defect geraakte. De wagen reed tegen een boom maar kwam gelukkig eerst in een hoop steenen terecht, waardoor de botsing met den boom in kracht aanmerkelijk verminderde. Niet tegenstaande dat, werd de heer, die aan het stuur zat, door de voorruit geslingerd en bekwam daardoor een paar diepe snee- wonden in het gelaat en achter het oor. De dame bracht het er zonder letsel af, terwyl de schade aan den wagen nogal meeviel. De heer en dame werden door de autobus van den heer Struick naar den Bosch getransporteerd, waar de heer zich onder geneeskundige behandeling moest Stelen. MEEUWEN. Naar wy vernemen zal de heer A. de Graaft, automobielhandelaar, zyn zaak belangrijk uitbreiden. Door hem en den heer S. alhier is aangekocht het ruime pand van den heer Van der Zaken te Waalwyk. Dit van ouds bekende café zal dus verdwijnen en herschapen worden in een uiterst modern ingerichte automobiel- zaak met showroom en reparatieinrichting. In de showroom zullen steeds verschillende bekende merken geëxposeerd worden. De zaak zal gedreven worden onder den naam van N.V. De Graaft en Co's automobiel handel. OUDENDIJK. Zaterdag 23 Juli, 's avonds 6 uur, geeft het fanfarecorps Kunst na Strydeen concert op de tent. WERKENDAM, Dezer dagen maakte de Herv. Meisjesvereen. »Febéc een uit stapje naar Den Haag en Scheveningen. *8 Morgens werden bezichtigd het Paleis, Panorama Mesdagh en de Byenkorf, waarna 's middags met een der wagens van de »Amova« een rondrit werd gemaakt door Den Haag. Op Scheveningen werd veel genoten aan het heerlijke strand. Des avonds ging men met de electrische tram naar Den Haag en daarna met de trein en per autobus huiswaarts, na een heer lijken en genotvollen dag. De busjes welke by de uitgangen der Ned. Herv. Kerk zyn opgehangen voor de Samenwerkende Zendingscorporaties, hebben over het le half jaar 1927 opge bracht f 80.20. De collecte gehouden voor den ge- wapenden dienst in onze gemeente gehou den, heeft f 11.20 opgebracht. Zondag a.s,, des middags te 3 uur zal Ds. W. M. A. Kalkman zyn afscheids- predikatie houden. De morgen en avond Godsdienstoefeningen zullen alsdan niet plaats hebben. Tot de le klasse van het Gymna sium te Gorinchem is toegelaten A. W. J. MynliefFbevorderd van de le naar de 2e klasse G. Visser, van de 3e naar de 4e A. Mynlieff en van de 5e naar de 6e H. C. Visser, allen alhier. WOUDRICHEM. Veiling 20 Juli 1927. Blauwputte f 4.60f 5.30 per H.L. Schoolmeesters f 2.60f 3.70 per H.L. Kruisbessen 10—14 ct. per K.G. Bloemkool 4—12 ct. per stuk. Roodekool 58 ct. per stuk. Savoyekool 56| ct per stuk. Uien 4| ct. per bos. Vanaf Vrijdag 29 Juli a.s. zal voorloopig éénmaal p»r week fruitveiling worden ge houden. aanvangende 40 uur v.m. .Zomertijd11 ZALTBGSfi&EL. Veiling van 18 Juii. Aardbeien m.m. 9—15 ct. per pond Frambozen 42—16 Kersen 9—12 Spaaansche kersen 22-34 Napoleons 10-18 Roode bessen 14—23 K.G. Kruis 5—13 Groene 9 6 Janbazen Uitjes O ot 1 co 11 Schoolmeesters 4 Blauwputten 4£ Dikke muizen 4£ Eerstelingen 5 Eigenheimers 7 Wagenaars 14—26 Meloenen 20 stuk Perziken 8 GIBBONS Patent Knife Sharpeners Engelsche MessenaanzettersJ in gewone- en luxe-uitvoering. FIRMA JOHAN SMULDERS, Vughterstraat 33 's-Hertogenbosch. Soliede Wederverkoopers gevraagd. - Stop die pijn. doorgeloopen plekken, smetten, de hin derlijke ongemakken bij warm weer, kan men voorkomen door de open plekken onmiddellijk met Akker's Kloosterbalsem in te wrijven, wanneer hevig transpireeren of roodzien op de Mogelijkheid van het optreden AKKER'S ^er aandoening duiden. KLOOSTERBALSEM Evenals de vorige jaren hebben ook thans weer de Wyksche kinderen een schoolreisje gemaakt. Dit maal was het doelRotterdam. Eu alweer mogen we zeggen, dat het prach tig geslaagd is. Alweer heel veel gezien en genoten. Een schat van kennis hebben ze opgedaan en daar gaat het maar om I Een kort verslag van de reis moge hier volgen 's Morgens om zes uur ongeveer waren de meesten al aanwezig, en weldra kwam een groote nieuwe autobus van den Heer P. J. Furster aanrollen, welke natuurlijk met groot gejuich werd verwelkomd. Spoe dig hadden allen een plaatsje veroverd, vyf en dertig kinderen onder geleide van drie onderwijzers. De motor werd aangezet en onder het zingen van alleilei toepasselijke vroolijke liederen tuften we naar Drunen. Ze genoten al volop, en de oogen glinsterden, zoo vol waren ze, van het mooie, heerlijke, dat komen zou. N >g een poosje geduld, en daar kwam de trein Wat een geroep en getrappel van ongeduld Wat een blijde kreten, toen de trein eindeljjk stilstond en de portieren geopend werden t Geen wonder Er waren er weer verschei dene by, die nog nooit een trein gezien hadden I En nu mochten ze er zelfs in zitten Wat een feest, wat een feest Maar dat niet alleen. Als het enkel en alleen voor plezier ging, dan zou er van die schoolreisjes niet zooveel werk gemaakt worden. Hoofdzaak is en bljjft, dat de kinderen zooveel zien en leeren. En als veel ouders zulks beseften, dan gingen er veel meer kinderen mee. Doch hierover straks nog een enkei woord. Wat zagen de kinderen dan wel In de eerste plaats natuurlyk alles, wat met de spoorwegen in verband staathet station, perron wachtkamers, wissels, rails, de trein zelf, coupé's, verlichting, remtoestel enz. enz. Zeker ze hebben van al deze zaken wel eens gehoord, maar nu hebben ze 't gezien, met hun eigen kykgrage oogen gezien. En wat zou beter zyn Dan passeer den we natuurlyk verschillende dorpen en steden, met mooie kerktorens byvoorbeeld te Waalwyk, Raamsdonk en Waspik Schoenfabrieken enz. enz. In Lage Zwaluwe overstappen. Nu weten ze meteen wat loverstappent is, begrypt U En alles zoo mooi geregeld 1 Weldra kwamen we nu aan de groote brug over het Hollandsch Diep by den Moér- dyk. Dat vergeten ze niet moer En in Dordrecht konden ze al het bedryf van een stad zien. Toen IJselmonde met z'n tuinbouw. En eindeljjk daar na deren we Rotterdam 9Wat 'nstade. 9 Wat 'o hooge huizen.c »Kjjk 'ns wat hoog U 9 Neen maar, zie daar isle Der- geijjke uitroepen klonken om en om, en door elkander. Allen verdrongen elkaar voor de ruiten, om toch maar te zien het drukke verkeer, de vele bruggen, auto's trams, transportfistsen, verkeersagenten enz. enz. te veel om op te noemen. Over de groote Willemsburg, vanwaar we al een iedee van de havenwerken kre gen, stoomden we Rotterdam binnen haltUitstappen station Beurs. Nu be gon bet pas 1 Eerst een wandeling door de stad. Door het drukke Rotterdam. En is dat dan niet gevaarljjk Zoo vraagt misschien een bezorgd ouder. Neen, dat is niet gevaarljjk, juist, omdat het zoo veel kinderen bjj elkaar zjjo. Weet u hoe dat er naar toe gaat LuistertDe kinderen loopen netjes twee aan twee, de onderwjjzeis er naast. Pas op, nu ko men we bil) een druk punt 1 Dat wordt oppassen..,. Maar kjjk, daar staat een verkeersagent. En die man vangt geen vliegen boor Zie, daar gaat zjjn linker hand omhoog. Dat beteekent9 halt En nu zjjn andere hand9 halt l< En wat is 't gevolg Er is een remming in 't verkeer gekomen. Alles staat stil auto's, paarden, wagens motorrjjtuigen, fietsers ja zelfs de tram I.... Nu mogen de kinderen heel kalmpjes doormarcheeren en worden door niemand gehiuderd. Eerst, als ze veilig aan den anderen kant zijn, gaat alles z'n gewonen gang weer. Ziet u, dat het gevaar maar denkbeeldig is Op de wandeling kwamen we door de Rotterdamsche Passage. We zagen verscheidene groote winkels en magazijnen. Heel mooi troffen we het, doordat voor een étalage een duikerpak uitgestald wa3, het welk natuurljjk goed bekeken werd. Toen we onze wandeling beëindigd had den begon de tocht door de havens. Dat is een leerzaam tochtje geweest hoor Groote schepen lagen er, van de Holland- Amerikaljjn Wat een kanjersDaar gaat wat in !c Langzaam stoomde onze boot door de verschillende havens, zoodat we alles goed konden zienheel veel ele vators, hjjschkranen, die al maar bezig waren met het overladen van steenkolen, jjzererts etc. Dan de reuzen veerboot van het Wagenveer. De gebouwen van de Rotterdamsche Droogdokmaatsch. depetro- leumetablissementen, scheepswerven, meel fabrieken. Aan de Maashaven een groot graansilo aan de Rjjnhaven het van ouds bekende Blaauwhoedenvaem. En dat was overal een leven van belang. Gefluit van stoombooten, gerammel van kettingen, ge gil van sirenes en gestamp van machines. De tocht duurde anderhalf uur en de kin deren (ook de grooten zullen 't niet licht vergeten...... Vervolgens bracht de tram ons naar de diergaarde. Ook dat was heerlijk voor de snaken. Natuurlijk moesten er olienootjes worden gekocht, om uit te deelen onder apen, herten, antilopen, wilde zwijnen, beren, wolven, dassen, kangoeroe's, olifanten enz. enz. Al de dieren opnoemen zou onmogeljjk zjjo. Verschillende soorten van uitheemsche zoogdieren, vogels enz. Een evenement was het voederen der zeehonden. Prachtig waren ook de plantentuinen. Allen genoten en het weer werkte uitstekend mee 's Middags een lekker zonnetje, niet te warm, juist om in een goede stemming te komen. Drie minuten van de diergaarde verwjj- derd ligt het station. Goed vyf uur stapten we daar heen en toen bracht de trein ons weer naar Brabant.- De kinderen toonden nog weinig teekenen van vermoeidheid. In tegendeel, ze hadden nog wel wat willen bljjven. In Drunen werden we weer in de autobus opgenomen en vroolgk zingend en klingend ging het weer naar Wjjk. Een woord van dank aan den Heer P. J. Furster, die belangeloos z'n autobus be schikbaar stelde. Wel voldaan gingen allen huiswaarts. Wat zullen ze heerljjk geslapen en gedroomd hebben Wat zien de kinderen voor weinig geld een menigte dingen op zoo'n schoolreisje. En hoe jammer is het, dat er toch nog ouders zjjn, die het nut niet inzien of willen inzien. Zoo gemakeljjk komt het bedrag bjj elkaar, als ze direct beginnen te sparen, met 5 cent per week. Door één ding maken sommigen het duur. N.l. doordat ze de kinderen nog zooveel zak geld extra meegeven. En dat is heusch niet noodig, want ze worden voldoende getracteerd. Enfin, dat moet ieder zelf weten. Laten we besluiten, met de hoop uit te spreken, dat er het volgend jaar nog veel meer mee gaan en dat allen ouders de oogen open gaan voor het groote nut, dat gelegen is in het maken van school reisjes. H. A. WOLTERS. Vergadering van den Raad der gemeente WIJ K, op Dinsdag 19 Juii des v.m. half twaalf. De Voorzitter is wegens ongesteldheid afwezig, zoodat als Voorzitter fungeert Wethouder v. d. Velden. Met den Secretaris zijn mede tegen woordig de heeren B. Roza, G. v. d. Pol, G. P. L. Bouman en B. v. Wijk, dus afwezig de heeren B. v. Loon en J. v. d. Pol. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het formuliergebed, waarna de Secretaris de notulen der beide voorgaande vergaderingen leest, die daarop onveranderd worden vast gesteld. Ingekomen stukken Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit, houdende aankoop van eenige perceeltjes grond van het Wa terschap „den Hoogen Maasdijk". Wordt aangenomen voor kennisgeving. Verzoek van de ingezetenen H. C, Jurrie en J. v. Rijswijk, om de huur van het stukje gemeentegrond, dat zjj in gebruik hebben, van f5.terug te brengen op f2,50 per jaar. B. en W. stellen voor, waar kiwilli- rilE»g van het verzoek hun billijlf ?oor- /«omt, daaraan te voldoen. I Met algemeene stemmen wordt eenkomstig dit voorstel besloten Gunning aanlegplaats. De Voorzitter deelt mede, dat slechts 7JViDgSblljet is inëeleverd, n.l. 2 i1 te8®nwoordigen veerman J. v. d. Maaden, die heeft ingeschreven voor l b25.—- De verpachting gaat in op 20 Aug. 1J27 en geldt voor een tijdvak van 5 jaren. De betreffende acte wordt door den Secretaris voorgelezen, waarop de Raad met algemeene stemmen besluit, de aanlegplaats voor het ingeschreven bedrag aan den veerman J. v. d. Maaden te gunnen. Hierop wordt het reglement, houdende bepalingen betreffende aan boord zetten en afhalen van personen, goederen en vee aan- en van voorbijvarende stoom booten voor de aanlegplaats vastgesteld Verven openbare scholen en raadhuis. Aangezien het een belangrijk werk betreft, hebben B. en Wgemeend eerst den raad te moeten hoorener is wel een vroeger raadsbesluit om werken van eenige beteekenis publiek aan te be steden, doch B. en W. vernamen gaarne eerst nog eens het gevoelen van den raad. De heer v. Wijk acht het een moei lijke kwestie, waren er meer schilders in de gemeente dan was het gemakke lijk, dan kon men het werk onder deze ambachtslieden aanbesteden, nu er echter slechts een is, is het moeilijker, hoewel spr. het toch ook bezwaarlijk vindt, gemeentewerkzaamheden door niet in gezetenen te doen uitvoeren. De heer Bouooan merkt op, dat de gemeente een opzichter heeft, die kan nagaan of het werk behoorlijk wordt uitgevoerd. Spr. zou zich houden aan het genomen raadsbesluit en het verven publiek aanbesteden. De Voorzitter meent, dat er wel iets voor het gesprokene door den heer v. Wijk pleit doch dat het voor de gem zaak is, hare werkzaamheden zoo goed en goedkoop mogelijk gedaan te zien krijgen. De heer v. Wijk verklaart hier ook voor te zijn, doch als er een begrooting gemaakt kon worden, dan kon den schilder uit de gemeente gevraagd wor den of hij het voor die begrooting wil uitvoeren. Spr. heeft ook niet de be doeling, om, waar er slechts een schilder is, deze het verfwerk maar op te dragen, omdat hij belasting betaalt, natuurlijk dient ook rekening te worden gehouden met de gemeente-financiën. Een andere vraag is, of de gemeente-opzichter een begrooting voor dit verfwerk kan maken. De heer Roza meent, dat aan aanbe steding ook een groote moeilijkheid is verbonden, omdat men dan een opzichter dient te hebben, anders kan aanbesteding tot gevolg hebben, slechter werk. Als iemand het krap aanneemt, dan zal hij geneigd zijn om te zeggen, er dient wat gemasseld te worden, anders kan ik er niet mede uit, daarom zou spreker er voor zijn door een üinke deskundige een begrooting te doen maken, dan kan men eerder verwachten, dat er ook goed werk wordt geleverd. De Voorzitter zegt d*t bij verfwerk de groote moeilijkheid zit, dat dit meer dan bij andere werkzaamheden het ge val is, een vertrouwenskwestie is, al wordt het verfwerk niet aanbesteed dient men toch een opzichter te hebben. Of de gemeente-opzichter daarvoor de noo- dige capaciteiten bezit, weet spr. niet, deze is wel bouwkundige, of hij echter voldoende verstand heeft van verfwaren kan spr. niet zeggen. De heer Bouman merkt op, dat de gemeente-opzichter van Wijk, steeds zijn werk goed heeft verricht. De Voorzitter wil dit gaarne beamen, v. Wijk heeft steeds tot aller tevreden heid zijn werkzaamheden verricht, doch men krygt als men het werk uit de hand gunt, meestal zooveel na-uren waardoor men later nog een groote reke ning krijgt. Het gemeentebestuur heeft wel rekening te houden met deamb.lieden in de gemeente, doch in de eerste plaats met de belangen der gemeente zelf. Er zijn rekeningen van ambachtslieden in gekomen, die meer dan bar waren, gaat de gemeente dus tot aanbesteding over, dan is dit niet haar schuld, doch de schuld van de ambachtslieden zelf. Spr. vergt niet dat men voor niets werkt, doch er moet een grens zijo. De heer Bouman zou zich willen houden aan het eenmaal genomen raadsbesluit, er is besloten werken van eenige betee kenis aan te besteden, spr. zou zich aan dit besluit willen houden. De heer G. v. d. Pol is ook van het zelfde gevoelen. De heer v. Wijk zegt als een dergelijk besluit eenmaal genomen is, men zich daaraan ook heeft te houden, spr. is evenwel van meening, dat aanbesteding alleen zou geschieden onder de ambachts lieden uit de gemeente en dat geen van buiten mede konden inschrijven. De heer Roza is van meening dat aan besteding een gevaarlijke zijde heeft, in groote gemeenten is dat wat anders, daar heeft men deskundig personeel die con trole kan uitoefenen, als men tot publieke aanbesteding besluit, dan kau men daar later niet meer van afwijken en moet men alles aanbesteden, daarbij waar is de grens tusschen kleine en groote werk zaamheden, het is al meer gebeurd dat men oorspronkelijk dacht dat het slechts een klein werkje was en men later be merkte dat het een groot werk werd. Spr. meent dat men bij aanbesteding eerder de hand zal lichten, dan wanneer het werk uit de hand wordt gegund. Hij blijft er bij dat als men aanbe steedt, men ook een opzichter dient te hebben met voldoende kennis en zal men dan per slot, al wordt het al iets goedkooper aangenomen;, dan nog niet duufder uit zijn? L De heer v. Wijk meent ook dat als men tot aanbesteding overgaat men een opzichter dient te nemen, daarbij als men nu aanbesteedt moet men zich daaraan ook steeds houden. De heer Bouman stelt voor het verf werk publiek aan te besteden, en de verf vooraf te laten keuren. Spr. acht de gemeente-opzichter bekwaam genoeg, mocht hij dit niet zijn, dan zal een zijner zoon's die hiervoor zekei* voldoende capaciteiten bezitten, dit wel voor hun vader willen doen. Het verder toezicht zou spr. over willen laten aan B. en W., hij vertrouwt hen dit gerust toe. De heer G. v. d. Pol wenscht dit voor stel te steunen. Hierop in stemming gebracht, wordt het aangenomen met "6 tegen 2 stemmen. De heeren Roza en v. Wijk stemden tegen. De heer v. Wijk vestigt bij de rond vraag de aandacht van B. en W. op den torenspits, de leien vallen er te gemak kelijk af. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hier aan reeds hun aandacht hebben gewijd en de leidekker, die de nieuwe wijzers heeft aangebracht, een onderzoek hebben doen instellen. Naar aanleiding van diens advies hebben B. en W. gemeend met het oog op de gemeente-financiën, de herstelling nog een paar jaar uit te stellen. Weth. Roza wil hieraan toevoegen, dat de leidekker van oordeel was, dat als men nu tot herstelling overging dit toch slechts voor een paar jaar was, omdat ook het houtwerk vernieuwing behoefde. B. en W. hebben daarom gemeend, met het oog op de kosten, die nog al belangrijk waren, thans niet tot herstelling te moeten overgaan, doch dit later ineens afdoende tot stand te brengen. De heer Bouman zegt dat hij inder tijd heeft gevraagd om op gevaarlijke punten waarschuwingsborden te plaatsen, de raad heeft hiartoe zelfs een besluit genomen, doch tot heden zijn die borden niet geplaatst. Spr. zou thans opnieuw willen aandringen op de plaatsing van een waarschuwing bij de schuur van de Wed. A. de Waal en bij den heer v. d. Heuvel, om automobilisten opmerkzaam te maken op de stoep bij de Wed. v. d. Maaden, het treurig ongeval met het 12-jarig dochtertje van M. v. Tilburg heeft weer bewezen, dat het ook daar een zeer gevaarlijk punt is. Ook plaatsing van een waarschuwing bij den heer Michaël te Aalburg acht spr. dringend noodig. Hij geeft toe dat men door plaatsing van deze borden, ongelukken wel niet geheel zal voorkomen, doch hij meent, dat de gemeente dan heeft gedaan wat zij kon doen. De Voorzitter geeft toe dat indertijd een besluit tot plaatsing van waarschu wingsborden is genomen, dit is geschied in een vergadering, waarin hij als Voor zitter optradt. Uitvoering van een derge lijk besluit ligt evenwel niet op zijn weg, de Burgemeester is daartoe de aan gewezen persoon en die achtte de plaat sing niet noodig. Spr. zou Bouman daarom willen verzoeken, zijn voorstel te herhalen in de vergadering, waarin de Burgemeester zelf tegenwoordig is. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit hij de vergadering. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Teunis Hendiinus, z. van J. H. voor den Dag en A. de Jong Neeltje, d. van J. C. Schoon en M. Paans. Getrouwd: M. van Eizelingen, 24 j.} en W. van Breugel, 21 j. Overleden: Teuntje Ritmeester, 31 j echtg. van D. Roza Jan W. van Noorloos, 24 j. Heiltje M. van Beest, 1 j. Bastiana Visser, 10 mnd. EEN OOSTENRIJKSCH MEISJE VERMIST Namens het Hongaarsche Kindercomitié verzoekt de Commissaris van politie te Leiden bekend gemaakt te worden met de ver- hlytplaats van een Oostenrijksch meisje, Tneresia Kogelman, oud 18 jaar, laatstelijk gewoond hebbende te Fürstenfeld in Stier marken, Zjj is in het begin der vorige maand naar Nederland vertrokken en niet op de plaats van haar bestemming aan gekomen. Vermoedt wordt, dat het meisje in verkeerde handen is geraakt. NEDERLAND EN BELGIE. Een missieve van den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant aan de Burgemeesters. Dezer dagen richtte de Commissaris der Koniogir-: de volgende missieve tot de Bur gemeesters der grensgemeenten »Gelyk bekend is, is het reeds enkele malen voorgekomen, dat in Nederlandsche gemeenten biljetten werd verspreid of aangeplakt, welker inhoud op de verhouding tusschen Nederland en België slechts een ongunstigen invloed kan hebben. Ofschoon de Nederlandsche regeering niet heeft na gelaten de Belg. regeering daarop te wyzen, behoeft het geen betoog, dat het in de eerste plaats ligt op den weg der betrok ken Nederlandsche autoriteiten om tegen herhaling te waken. Op verzoek van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, die ter zake overleg heeft gepleegd met zyn ambt genoot van Buitenlandsche Zaken, heb ik de eer U namens hem uit te noodigen er vooral toe mede te werken, dat onge- wenschte handelingen als bovenbedoeld, naar mogelijkheid worden tege fegaan.« 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 *ri 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 10