ONWEDER. Plaatselijk Nieuws Itjiiiieiiland. Hevige trambotsing bjj Laren. Gemeenterekening 1926. Deze rekening geeft aan een ontvangst voor den gewonen dienst van f24770.59 «n een uitgaaf van f 25258.77, sluitende «Izoo met een nadpelig saldo van f 488.48, De kapitaóldienst geeft aan een oDtvangst van f 48202.40 en een uitgaaf van f 17898.50, sluitende alzoo met een batig saldo van f303.90. Op het dienstjaar 1926 is evenwel nog te betalen een bedrag van f 6773.12| voor den gewonen dienst en f414 01 voor den kapitaaldienst, zoodat het tekort over 1926 plusminus f 7000. bedraagt. Waar dit dienstjaar is begonnen met een nadeelig saldo van f1390.—van het dienstjaar 1924, bedraagt het tekort op 't dienstjaar 1926 dus feitelyk plusminus f5500—. Deze rekening wordt voor de leden ter inzage gelegd. Bij de rondvraag zegt de heer v. Andel, dat hij gaarne een betere regeling voor het torenuurwerk zag. Het gaat er slordig naar toe, dan is het voor en dan achter, wat vaak moeilijkheden oplevert voor tele foon en voor de autobusdiensten. De heer Jiskoot dringt ook aan op een betere regeling voor het uurwerk, het is heel eenvoudig dit bij tyd te houden, alk men even op het hulpkantoor naar den tyd informeert. De Voorzitter zou deze kwestie nader willen bespreken, als de Burgemeester tegenwoordig is, de andere heeren zijn het hiermede niet eens en zouden den klok- kenist door B. en W. willen doen aan schrijven. Aldus wordt besloten. Daar niemand verder het woord verlangt en da Voorzitter nog iets heeft voor ge heim comité, wordt de openbare vergade ring gesloten. Vier doodenzes zwaar- en twintig lichtgewonden. Zondagmiddag, tegen 1 uur, zyn twee stoomtrams van de Oooische Stoomtram onder de gemeente Laren in het Gooi, ter hoogte van villa Groenendaal op elkaar gereden. Vier passagiers werden gedood en 6 personen zwaar gewond, terwjj! tegen de 20 personen lichte kwetsuren hebben gekregen. In den omtrek, waar de tyding van het ongeval al heel gauw was doorgedrongen, heerschte groote verslagenheid over het leed, dat door de betreurenswaardige gevolgen Van de ernstige botsing, in verschillende gezinnen is gebracht. Aangrijpende tooneelen hebben zich afgespeeld voor het St. Jansziekenhuis te Laren waarheen de dooden en zwaar gewonden zyn vervoerd. De conducteur van de tram uit Laren had van den stationschef aldaar opdracht ontvangen ora bjj de uitspanning, den aGooische Boer*, de uit Amsterdam komende extra-tram af te wachten, opdat beide treinen daar op dubbel spoor elkaar zouden kunhen passeeren. Het personeel van de uit Amsterdam kómende extra-tram schynt echter van deze instructie niet op de hoogte te zyn geweest. Er werd zelfs beweerd, dat de machinist van de Amsterdamsche tram de opdracht 'had gekregen do>r te ryden tot het dubbel epoor nabij het station Laren, waar dan de tram van 12.42 zou kunnen passeeren. Hoe 't ook zij, de Atnsterdamsche tram was by den «Gooische Boer* doorgereden. JHij kwam van de Naardehoogte met een vaïrt van circa 25 K.M. de steile helling afryden, terwijl van den anderen kant, even vóór x de bocht bjj de villa Groenendaal, de Larensche tram met een kalm vaartje van circa 15 K.M. reed. Eerst op het allerlaatste oogenblik door de bocht is daar geen uitzicht zag enen van beide treinen het gevaar. Uit «alle macht werd geremd. De machinisten Tan de Larensche tram slaagden er in, nog bytijds te stoppen. De Amsterdamsche tram kon echter niet meer tot stilstand worden gebracht en reed met groote vaart tegen de uit Laren komende Cram op. Het geraas, door de botsing veroorzaakt, was zoo geweldig, dat het tot ver in den omtrek werd gehoord. De machine van de Amsterdamsche tram werd door den schok opgelicht en daarop Werd het eerste open personenrijtuig ge deeltelijk onder de locomotief geschoven. De wagen werd geheel versplinterd. De inzittenden eenige waren tjjdens de botsing uit het rjjtuig gevallen en bleven daardoor gelukkig ongedeerd raakten bekneld tusschen het ijzer en het hout van het versplinterd rjjtuig, dat, zooals gemeld, deels onder de machine was platgedrukt. Verschrikkelijk was het gekerm der slacht offers, die zoo snel als het maar kon, uit hun ongelukkige positie werden bevrjjd. Van alle kanten was direct hulp aan wezig. Ontzettend tragisch was het schouwspel, dat de te hulp gesnelde dokters en ver pleegsters te aanschouwen kregen. Twee Ijjken werden door hen uit de ruïcie te voorschjjn gehaald. Verder ver leenden zij tal van personen, die slechts overblijfsel van het open rjjtuig te bevrjjden waren, directe assistentie. Daar men merkte, dat ook nog twee menschen onder de machine lagen, werd de locomotief opgevijzeld. Bjj het opvijzelen kantelde de machine, waardóór de weg versperd werd. Van de beide personen, die er onder hadden gelegen, waren de levensgeesten al geweken. Een jongetje was onherkenbaar verminkt. Drie dooden in één gezin. In totaal zijn er vier dooden. Diep tragisch is het, dat van deze vier dooden er drie zjjn uit één gezin, n.l. het echtpaar E. LisserVischraper en het 3-jarig dochtertje Margaretha Lisser. Het eenig overgebleven kind uit dat gezin, de 8 jarige Nico Lisser, behoort tet de zwaar gewonden. Het vierde slachtoffer, dat om het leven kwam, is de heer Schreuder, evenals de familie Lisser herkomstig uit Amsterdam. De zes lichtgewonde passagiers konden, na verbonden te zijn, het ziekenhuis weer verlaten. De op de plaats des onheils ge holpen passagiers waren meerendeels door vallend glas licht gekwetst. De passagiers uit de Larensche tram bleven allen onge deerd. Door de botsing waren op den Naarder- weg groote verwoestingen aangericht. Aan vankelijk wilde men direct met het oprui - mingswerk aanvangen, maar op last van de Justitie moest alles bljjven liggen tot na het onderzoek, dat door het parket zou worden ingesteld. o— LANDBOUW. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat de keurin gen van tot dekking bestemde hengsten, die in de boeken der stamboekvereenigin- gen zjjn ingeschreven, in 1927 voor Noord brabant zuilen worden gehouden a. te Bergen op Zoom op Donderdag, der» 22 September e.k. des v.m. 9 uur b. te 's Hertogenbosch, op Vrjjdag 23 September e.k. des v.m, om 8£ uur. c. te Eindhoven op Vrjjdag 23 Sep tember e.k. des n. m. om 1| uur d. te Haps, op Donderdag 13 October e.k. des v.m. om 9 uur e. te Zevenbergen op Dinsdag 18 Oc tober e.k. des v.m. om 9£ uur. De keuringen worden gehouden alleen voor het type trekpaard. De aangifte van de voor de keuring aan te bieden dieren moet geschieden bjj den secretaris der provinciale regelingscom missie, den heer G. J. M. Wagenaar te Heeswjjk, ten minste drie weken voor de keuring. o EEN VASTE LUCHTPOSTDIENST NEDERLAND—INDIE V.V. Naar de heer A. Plesman, de directeur van de Koninklijke Luchtvaart Mij. dezer dagen in de rede, die bjj voor de radio over de luchtverbinding met Indië heeft gehouden, heeft meegedeeld, heeft de K. L. M. zich tot de regeering gewend met voor stellen inzake het instellen van een vaste luchtverbinding tusschen ons land en Indië v.v. Naar hjj aan de »N. R. C.« in ver volg hierop heeft meegedeeld heeft de K. L. M. den minister var. waterstaat voor gesteld een postdienst in te stellen, die voorloopig met acht vliegtuigen zou worden onderhouden, zoodat er van de beide eind punten iedere week een vliegtuig zou kun nen vertrekken. Het schema voor dezen dienst is met den heer Damme, den direc teur-generaal der Posteryen en Telegrafie besproken. De K. L. M. heeft zich op het standpunt gesteld, dat de posterjjeu garantie zouden moeten geven voor een vaste hoeveelheid post per vliegtuig. Op het oogenblik is men aan het hoofd bestuur bezig na te gaan in hoever de post hiertoe in staat zou zjjn. De rekening is, dat met een extra lucht recht van 50 cent per brief een kilogram post f 37.50 zou opbrengen. Volgens de luchtljjn Toulouse-Casablanca (van de maatschappij Lacitoeve) en de ljjn Caïro-Bigdad verkregen gegevens acht de K. L. M. een voor de posterjjen rendabele exploitatie op het veel belangrijkere traject Nederland-r-Indië v.v. zeer goed mogeljjk. De heer Plesman wees er in dit verband op, dat de ondervinding op de genoemde luchtljjnen heeft geleerd, dat grooter fre quentie en korter duur vau het brief ver voer de hoeveelheid brieven, die verzonden wordt, doen toenemen. o DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Vrijdagavond werd de wielrjjder De W. uit Hoeven, die van zjjn werk naar huis reed, onder Zevenbergen door een auto aaugereden, waardoor de man zoodanige verwondingen bekwam, dat hjj kort daarop aan de gevolgen overleed. De ongelukkige was vader van een groot gezin. —O ERNSTIGE AANRIJDING. De beer Th., handelsreiziger te Sittard, werd op den Rjjksweg aldaar door den auto van den heer C. uit Heerlen, zoo ernstig aangereden, dat hjj een dubbele beenfractuur bekwam. Verder sprong hem een slagader en werd hjj aan het hoofd gewond zjjn rjjwiel werd nagenoeg ver nield. In deerniswekkenden toestand werd hy per ziekenauto naar het hospitaal vervoerd. Het ongeluk gebeurde, doordat de auto bestuurder, die aan het proefryden was, in vrjj grooto vaart voor een autobus uit week. Hy was niet voorzien van een ry- bewjjs. Van een en ander werd door de maiécbauseéd proces-verbaal opgemaakt. KONINGIN WILHELMINA DOOR DE POLITIE TE OSLO TEGENGEHOUDEN. Men meldt aan de «Tel.* uit Berljjn Toen H. M. Koningin Wilhelmina te Oslo arriveerde, kwam het tot een zeer pijnlijk incident. Daar de Koningin incognito reisde, waren geen autoriteiten ter begroeting aan wezig. Voor de goede orde bewaakte politie echter den uitgang, waardoor H. M. ver wacht werd. Zonder met dezen maatregel bekend te zyn, passeerde de Koningin met de overige reizigers den gewonen uitgang. Toen zij, buiten het station gekomen, het afgezette gedeelte wilde betreden, werd H. M. door den politiechef op brute wijze teruggewezen. Lachend voldeed H. M. aan het bevel van den politieambtenaar. Toen deze bemerkte welk een blunder hjj ge maakt had, was hij zoo uit het veld geslagen, dat hij geen orde meer onder de opdrin gende menigte kon houden. De Koningin was zelfs genoodzaakt in haar slaapwagen een goed heenkomen te zoeken. Doch ook daarheen volgde haar de* menigte, die met de neuzen tegen de ruiten gedrukt, de bewegingen van H. M. volgde. Ten slotte mocht het een versterkte po litiemacht gelukken het publiek te verspreiden. O TUSSCHEN STOOTBLOK EN GOEDERENWAGEN. Zaterdagmiddag om 5 uur waren eenige jongens, waaronder de 11 jarige Gerrit Pet wonende Wilhelminastraat te Vlaardingen, voor den regen onder een goederen wagen gekropen, staande op het emplacement der Ned. Spoorwegen te Vlaardingen. Op een gegeven oogenblik werd door een locomotief een wagen tegen den stilstaanden goederen wagen gereden, waardoor deze eveneens in beweging kwam. De 11 jarige Pet geraakte bekneld tus schen het stootblok en dea goederenwagen, met het gevolg, dat hjj een zeer ernstige wonde aan de recbterlies bekwam. Door dr. Birnie werd hy voorloopig verbonden en vervolgens in levensgevaarlijken toestand per ziekenauto naar het ziekenhuis te Vlaar dingen gebracht. —O BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 19 jarige schippersknecht A. R. B. Kuipers, van den Bergweg te Rotterdam sprong van boord van het in de Waalhaven liggend sleep&chip War taf te water om te gaan zwemmen. Hij verdween evenwel in de diepte en is jammerlyk verdronken. o IN EEN LUCHTKOKER DOODGEVALLEN In een loods aan de Lekhaven te Rot terdam was de 36 jarige kraanmachinist W. M. Kuipers, uit de Ba irgoenschestraat, bezig om een electrische geleiding te repareeren. Hierbjj klom hjj over een eterniet-plaat, welke gebruikt werd om een luchtkoker af te sluiten. De plaat brak en Kuipers viel in den 10 Meter diepen luchtkoker. Hjj kwam met het hoofd op den betonvloer in den kelder terecht en was op slag dood. Zyn lyk is naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Maandagmiddag heeft zich boven ver schillende plaatsen in ons land een zwaar onweder ontlast. Bjj Nijmegen werd dit onweder vergezeld van een windhoos, die in het dorp Hatert groote schade heeft aangericht. In 2 minuten tijd werden 6 zware hoornen, staande voor en naast de boerenhofstede De halve Regulierenhof van den heer C. Vos als met een slag ontworteld. Twee dezer boomer, vielen op het dak van de woning, sloegen den schoorsteen er van af en maakten een groot gat in het dak. De boerdery van den heer Fr. Sluyer werd eveneens door de windhoos getroffen, het dak der wo- nind kreeg zware schade, terviyl de schuur in elkaar werd gedrukt. In den boom gaard van de wed. Hubers werden 20 groote met vruchten beladen appelboomen ontworteld, terwyl een 20 tal vruchtboomen ter aarde werden geveld in den boomgaard van den heer J. Huisman. Van de woning van deze werd de helft van het dak af gerukt. Het ergst heeft geleden de hofstede van den heer Facon, waar het geheele achterhuis is ingewaaid. Aangezien de hoos gepaard ging met een wolkbreuk werd door het water in deze woning groote schade aangericht. In de keuken stond het water een voet hoog. Bdven Drente ontlastte zich eveneens een zwaar onweder, dat ook daar verge zeld ging van een windhoos vooral het Oosten der provincie met als centrum Borger werd getroffen. Tientallen boomen werden ont worteld, aan vele huizen werd groote schade toegebracht. In de onmiddeljjke omgeving van Eserwjjk werd de achtergevel van een huis geheel ingedrukt. De verbindingswegen naar Borger waren door de mogevallen boomen versperd. Te Steen en Erp heeft een zwaar nood weer gewoed. De oogst, welke nog te velde stond is vernield. Te Etp zjjn boven- getroffen en verbrand. Ook werd veel vee in de weide gedood. Ook in de omgenving van Heerenveen heeft een hevig onweer gewoed. Te Langezwaay en te Knype gingen de boerderijen van de heeren Mast en Koen in de vlammen op. Te Terbant werd de boerderjj van den heer v. d. Zwaag door den bliksem ge troffen en brandde geheel af, een stier kwam in de vlammen om. Eveneens woedde in de omgeving van Tiel een hevig onweer vergezeld van hevige windstooten. Een groot aantal vruchtboomen werd ontworteld, eenige schuren werden van hun daken beroofd en tal van ruiten vernield. HEUSDEN. De vorige week hield de Oranjevereeniging hare jaarlijksche alge- meene ledenvergadering in de Buitensociteit. In tegenstelling met vorige jaren waren voldoende personen opgekomen. Als bestuurslid in de plaats van den overleden heer De Koning, werd gekozen de heer Stap Jr. Na eenige discussie werd besloten, bet kinderfeest dit jaar te doen bestaan uit een goochel voorstelling, welke voor de kin deren in twee groepen, boven en beneden 8 jaar, des namiddags van den 31en Aug. zal worden gegeven op de Buitensociteit. Na afloop hiervan zal een bloemencorso worden gehouden. De opstelling van deze stoet zal geschieden dés nam. 6 uur op de Vischmarkt, waarna een rondgang' door de stad zal worden gehouden, terwijl de prijsuitdeeling wederom op de Buitensociteit zal geschieden. Vele prijzen zijn beschik baar. Aangifte voor dit nummer kan ge schieden tot en met 24 Aug. a.s. bij een der dames Reas of bij Mr. Ruitinga. De muziekgezelschappen zuilen hunne gebruikelijke concerten weer op de Visch markt geven. Wellicht zal nog een optocht met lampions worden gehouden, zoo hiervoor animo beslaat. De Penningmeester legde rekening en verantwoording af, waaruit bleek, dat een zeer klein batig saldo in kas is. Wel is, dank zij het werken van de dames-bestuursleden, het getal leden be langrijk gestegen, zoodat de vereeniging er thans niet slecht voorstaat. In de plaats van Mavr. Van Gulik, die bedankt had als Secretaresse, werd aan Mej. J. M. S. Kramer die functie opge dragen, terwyl Mej. Reas haar zoo noodig zal vervangen. Heden maakt de Jongel.vereeniging «Eben Hsëzer* een pleizierreis naar Den Haag en Scheveningen. Zondag speelde het 1ste elftal «JULIANA* op de Serie-wedstryden, uit geschreven door de «V. V. JULIANAc te Baardwijk, tegen «De Trekvogels* waar het hun mocht gelukken de overwinning te behalen, zoodat «JULIANA* in de Zondag a.s. te houden eiud-wedstryden za! uitkomen, en wel tegen «Vlijmensche Boys* uit Vlymen. X Zaterdag- en Zondagavond had in het Café «De Gouden Leeuw* wederom eeo Bioscoop-voorstelling plaats door den heer C. Krikke uit Den Haag, met als hoofdfilm «Blonde Leen* lste Serie. Het warme weer in aanmerking geno men, was de belangstelling voor deze schit terde film zeer groot. Zaterdag- en Zon dag a.s* wordt het 2de gedeelte vertoond, hetwelk allen zeker zullen gaan zien. Aan de winkeliers van Heusden is de gelegenheid geboden tegen een geringe vergoeding reclame op het doek te bren gen, waarvan reeds door verschillenden gebruik is gemaakt. ALMKERK. Donderdag 4 Aug. j.l. maakten de Herv. Jongel.vereen. «Eben Haëzer* en «Samuël*, alhier, begunstigd door 't prachtig zomerweer, een pleiziei - reisje naar Den Haag en Scheveningen. Al heel vroeg werd de reis aanvaard, om met den trein van 7.34 te Gorinchem te vertrekken, welke hen in ruim een uur in 's Hage plaatste. Allereerst werd een wandeling begonnen door de Residentiestad. (Dank zij hiervoor de byzondere leiding van den heer Kraaiveld, oud-politieagent van 's Hagd, die dezen dag zich als gids voor de vereenigingen beschikbaar had gesteld). Nadat zy gezamenlyk den in- wendigen nensch versterkt hadden, werd een bezoek gebracht aan de le Kamer, Gevangenpoort, enz. enz., waar verschillende gedachten uit de Vaderlandsche Geschie denis weer voor den geest kwamen. Hierna werd de reis voortgezet naar Scheveningen, want daar immers woont de nog zoo zeer beminde oud-Voorzitter van bovengenoemde vereen. Al heel spoedig had men de Doornstraat gevonden, waar de oud-pred. van de Herv. Gera. alhier, in Mei j.l. zyne woning had be trokken. Na een poosje in zijn woning en er buiten vrrtoefd te hebben, werd met Ds. Röih een tweetal kerken aldaar bezocht. Nadat deze pracht van kerkgeboawen in oogenschouw waren genomen, werd het strand bezichtigd, terwyl in dien tyd door enkele persooen een bad was genomen, werd ook de pier enz. onder leiding van Z.Eerw bezichtigd. te hebbtn van den oud-Voorzitter, werd weer per electrische naar 's Hage gereden, om daar nog wat te bezichtigen. Hierna werd met den trein van 19.11 de terug reis naar Almkerk aanvaard. Hoogst voldaan keerden omstreeks 10.30 een ieder naar zijne woning. Een woord van dank aan allen die hebben medege werkt om deze dag zoo gezellig mogelyk te maken, maar in 't bijzonder den heer Kraaiveld, is hier zeker niet misplaatst. De heer S., alhier, had het ongeluk, terwij! hij bezig was een paard te tuigen en deze op hol sloeg, zich aan het hoofd zoodanig ie verwonden, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was, X Thans is alhier eeo begin gemaakt om den provincialen weg vanaf de Ver- iaatsche sluis tot aan den Ippelschendyk, met mastiek te bewerken, 't welk natuur- lyk een belangryke verbetering zal wezen voor het verkeer. Maandagmorgen kwamen de Gebr. V. te Nieuwendijk tot de onaangename ontdekking, dat een zeug, die nog maar pas hare jongen had geworpen en wegende circa 500 pond, dood in tiaar hok lag. AALBURG en HEESBEEN. Zondag j.l. nam onze geachte Predikant, Ds. J. Bus, na een verblijf van 2 jaren en 3 maanden afscheid van zijne gemeente alhier. Des voormiddags trad Z.Earw. te Heesbeen op en bad tot tekst gt-kezen Ezechiël 318 en 19. Na het eindigen der predikatie hield Ds. Bus de gebruikelijke toespraken, waarbij wij tevens opmerkten, dat de heer W. van Kuyk, welke om gezoodheids- redenen had bedankt als Ouderling, dat ambt gedurende twintig jaren naar zijn beste weten heeft vervuld. Ook werd nog toegesproken de heer W. C. Friedli uit Heusden, als vriend en als afgevaardigde van het Classicaal Bestuur. Ten slotte werd op verzoek van den voorzanger den scheidenden Predikant toe gezongen Psalm 121 4. Voor een volle kerk beklom Ds. Bus des middags voor de laatste maal den kansel te Aalburg. Met een predikatie over Efeze 624 nam Z.Eerw. afscheid van zijne gemeente. In ziju voorrede liet Ds. Bus duideiyk uitkomen, hoe moeilijk het scheiden voor hem viel, te meer daar hy ervan overtuigd was, dat de gemeente hem noode ziet vertrekken. Na de predikatie werd allereerst het woord gericht tot den Consulent, Dr. Tjalma uit Veen, vervo'gens tot de aanwezige ring- predikauten, Kerkeraad en Kerkbestuur en allen die een ambt vervullen by het houden der godsdienstoefeningen, hierby vernamen wy, dat de heer E. de Graafl ongeveer 25 jaar het ambt als voorzanger heeft vervuld. Daarna werd Ds. Bus door den Consu lent toegesproken, op wiens verzoek de gemeente haar scheidenden herder en leeraar toezong de zegenbede uit Psalm 134 3. Moge het Ds. Bus in zyne nieuwe ge meente Opheusden in alle opzichten welgaan. VANDEL. Het dochtertje van G. de Fyter geraakte dezer dagen in een sloot. De rietdekker Jan Bouman smaakte het genoegen het kind te redden. CAPELLE. Mej. H. Spierings, aan den Loonschendyk, behaalde deze week het diploma machineschry ver, uitgereikt door het Instituut Pont. Zy genoot haar op leiding by de Eerw. Zusters te Waalwyk. Onze dorpsgenoot A. Christ, directeur der zangvereen. te 's Graver- moer, ontving deze week een prachtig zilveren beker, zijnde den directeursprys voor de afdeeling Zang bij het onlangs gehouden concours te Rotterdam. Met ingang van 16 dezer zal in plaats van den trein 10.44, 's Bosch Lage Zwaluwe, waarmede tot heden alle correspondentie meekwam, de correspon dentie verzonden en afgehaald worden met den trein van 13.45. Ds. A. F. Pop, Herv. pred. te Vaassen, die zooals reeds werd gemeld, heden een bezoek zou brengen aan de N. H. Gem. te L'dyk, van welke gemeente hy een beroep ontving, heeft draadbericht van verhindering gezonden en tevens me degedeeld, dat net aangekondigde bezoek alsnu zal plaats hebben op a.s. Vrjjdag. EETHEN. Maandag slaagde de heer A. J. Platteeuw, Hoofd der school alhier, voor de acte Fransch L. O. 's GRAVENMOER. Verleden week kwam hier het bericht uit Brussel, dat aldaar na een zeer langdurig iyden is overleden, in den ouderdom van 59 jaar, Ds. J. H. Laatsman. De overledene, die in 1890 zich aan de Ger. Kerk van Brielle verbond, ver wisselde die gemeente in 1894 naar hier, alwaar hij tot 1898 arbeidde. Daarna vertrok hy naar Gerit, waar hy zich aan de Chr. Zendingskerk verbond, om in 1919 zich aan diezelfde kerk te Brussel te ver binden. GENDEREN. Er bestaat alhier een levendige vraag naar aardappelen, de prys is iets stygende en loopt tot f 3.25 per H.L. Door de Ned. Herv. Kerk alhier is op haar voormalige Pjedikant, Ds. Rynenburg, emeriflis predikant te Wasse naar, eeo beroeo uitffehracht. —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2