Plaatselijk Nieuws hoogte van wat er aan de hand was. De inbreker de heer Paal zag al spoedig dat het een bekende was trok een browning en schoot op den iospecteur. Da heer Paul zette echter door. Hij greep den inbreker in de kraag en een worsteling ontstond. Nog viermaal moest de inbreker tijdens de worsteling geschoten hebben. De heer Paul werd in den arm en twee maal in de longen getroffen. Hy zeeg ter aarde en gaf bloed op. Zoo spoedig mo gelijk is hij naar het Roode Kruis-zieken- huis gebracht. De doctoren vreezen voor zyn leven. Op de schoten kwamen verscheidene politieagenten aangeloopen. Het volgende schijnt gebeurd te zijn Toen kapitein N. Gerlach zyn woning op de Houtrustlaan 22 binnenkwam, be merkte hij, dat er vreemd bezoek was. Er was een kerel in huis. Hy greep den indringer aan en een worsteling volgde, maar de man wist te ontsnappen en rende de straat op. Op dat oogenblik kwam inspecteur Paul aan. Anderen zeggen, dat er drie inbrekers in het huis zijn geweest. De misdadiger is gegrepen en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. De heer Paul schijnt geen gelegenheid te hebben gehad om zijn revolver te trekken. De toestand van inspecteur Paul. Tal van autoriteiten en particulieren heb ben hun deelneming betuigd met het lot van inspecteur Paul. De Minister van Justitie heeft eveneens van zyn belangstelling en deelneming blijk gegeven en den hoofd commissaris verzocht, hem op de hoogte te houden van den toestand van den in specteur. De toestand is naar omstandig heden niet onbevredigend. de vechtpartiTmet doodelijken afloop te veghel. Het slachtoffer overleden. Men schrijft uit Veghel De 26-jarige P. de M., die Woensdag avond j.l. naar wordt vermoed toevalliger wijze het slachtoffer werd van een vecht partij, is Zaterdagmiddag aan de bekomen steekwond overleden. Op zyn sterfbed vroeg men hem te zeg gen wie de dader was, waarby hy ant woordde «Laat dien mensch maar loopen. Ik sterf toch. Ik vergeef wat hij mij heeft aangedaan.* De rijks- en gemeen tepolitie arresteerden verscheidene personen. Ook Zondag werd het onderzoek voortgezet en is opnieuw gearresteerd de 24-jarige D. een der gebroeders die Woensdag j.l. onmiddellijk na de vechtpartij in hechtenis werden genomen en die thans bekend heeft het mes gehanteerd te hebben en aan M. de steekwonde te hebben toege bracht. Het wapen is gevonden en in beslag genomen. De dader is de zoon van een ge- eerde boerenfamilie uit Vorstenbosch. O EEN BRUTALE SINJEUR. Zaterdagavond is in een winkel der Unie Maatschappij aan het Westeinde in Den Haag een brutale poging tot diefstal gepleegd. Tegen 6 uar vervoegde zich in den win kel een als heer gekleed persoon, die tegen de winkeljuffrouw zeide, dat hy hoofdin specteur van de Unie Maatschappij was en den stand van zaken in de verschillende winkels moest controleeren. Hij wenschte dan ook een overzicht te hebben van de kas. Daartoe begaf hij zich, vergezeld van de juffrouw, naar het kantoor, achter den winkel gelegen, en snuffelde het kas boek na. Vervolgens -zeide hy, dat hij ook het aanwezige geld moest nagaan. Want het gebeurde dikwijls, dat er valsch geld onder was. De juffrouw overhandigde hem den stapel bankbiljetten, die in den loop van den dag in den winkel waren ontvangen. Het ge drag van den zoogenaamden hoofd inspec teur vond zy echter toch zonderling en zy hield hem daarom in de gaten. De man bemerkte dat, deed plotseling een greep naar het geld en stormde met eenige bankbiljetten het kantoortje uij. De juffrouw liep hem dadelijk na onder het roepen van «Houdt hem 1* Even buiten den winkel werd de man door voorbijgangers aangehouden en aan de politie overgeleverd, De bankbiljetten had hy op zijn vlucht verloren. Het bleek te zyn een 34-jarige kleermaker W. genaamd. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. o GEVAARLIJK SPEELGOED. Een vader waarschuwt in de Tel. te gen het gevaar van sommige soorten speel goed, dat op Koninginnedag, op kermissen en dergelyke zoo graag gekocht wordt. Speciaal wyst bij op de verschillende blaas instrumenten. Zoo kostte, schrijft hy, een metalen haantje, het vorig jaar op Koninginnedag gekocht, aan een myner kinderen het le ven. Het kind haalde op een gegeven moment lucht in, inplaats van te blazen, tengevolge waarvan het pennetje, dat het geluid voortbrengt, in de longen van den kleine gezogen werd. Operatief ingrypen mocht niet meer baten binnen twee uur was het kind dood. Laten ouders toch vooral voorzichtig zyn en nauwlettend toe zien, wat zij hun kinderen in handen <"*¥<991 DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Het gevaar van zelf aangelegde leidingen. Vrijdagavond omstreeks 9 uur begaf de 19 jarige kleermaker J. Zeem ever zich in de ouderlijke woning aan de Heer Ker- ?tantstraat 71 c te Rotterdam naar den zolder om daar in een zelf vervaardigd badkamertje een bad te nemen. Na circa tien minuten boorden zyn vader en moeder, die in de huiskamer waren gebleven, hun zoon een luiden gil geven, terwijl het electrische licht in huis plotseling uitging. De vader snelde naar boven, waar bij zijn zoon tegen den wand van het kamertje in het met water gevulde bad vond staan, terwyl een zelf-aangelegde electriscbe lamp met pendel hem over den arm hiüg. Door snel de lamp uit het, in den wand aange brachte stopcontact te tfekken, schakelde de vader den stroom verder uit, waarna hij zyn bewusteloozen zoon onder steunde. Deze viel in het bad, doch de vader wist het bad spoedig te laten leegloopen, terwyl hij het hoofd van den bewustelooze boven water hield. Inmiddels waren de geneesheeren dr. Schoep en dr. Bavinck ter plaatse versche nen, doch alle pogingen om de levensgees ten op te wekken faaldende doctoren moesten tenslotte den dood door den elec- trischen stroom constateeren. Vermoed wordt, dat Zeemeyer het lampje van een baak heeft willen halen en dat toen, door een mogelijk niet-opgemerkt defect aan het lampje of aan den pendel, de stroom door zijn in het badwater goed-geleidend-lichaam is gegaan. H. M. DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA TE KATWIJK. Zaterdagmorgen hebben H. M, de konin gin en prinses Juliana te Katwijk 'len be zoek gebracht aan de beide villa's die door H. M. de koningin aldaar zijn gehuurd in verband met de studies van prinses Juliana aan de Leidsche universiteit. De volgende week zal prinses Juliana zich voor goed te Katwijk vestigen en 13 September haar lessen als studente aan de universiteit te Leiden aanvangen. VERDRONKEN. Te Wouw is de 21-jarige J. H., toen hij met eenige vrienden was gaan zwem men in de Leemputten, blijkbaar plotseling onwel geworden, tengevolge waarvan hij in het riet aldaar is verdronken. Zijn lijk is gevonden. o— DOODGETRAPT. Te Barchem (Overysel) is de landbou wer A. H. door een trap van zijn paard gedood. INBRAKEN TE BUSSUM. Te Bussum is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op drie plaatsen ingebroken. In een drogisterij Verl. Oud-Bussummer- weg drong men binnen door de achterdeur te forceeren. Er wordt echter niets ver mist. In het naastgelegenhuis, een siga renwinkel, werd een glazendeur uitgesneden en werd uit een doos f 50 gestolen. Uit een schuurtje van een perceel op den Oad-Bussumerweg werd een rijwiel buit gemaakt. Feestelijke opening van de school met den Bijbel te Woudrichem, op Koninginnedag n.m. 3 uur. Woensdag had onder buitengewoon groote belangstelling de inwijding plaats van de school met den bijbel, gevolgd door instal latie van het personeel. De gymnastiekzaal der Openbare school was daartoe door B. en W. welwillend af gestaan. De 72 kinderen, waarmede de school begint, waren mede aanwezig. Ver schillende autoriteiten op onderwys gebied o.a. de Hoogwelgeb. Heer E. L. A. baron van Voorst tot Voorst, Inspecteur L.O. gaven blyk van hun belangstelling, terwyl van den heer Burgemeester der gemeente, die uit stedig was een telegram van gelukwensch binnenkwam. Mededeeling werd gedaan van een verzonden telegram van gelukwensch aan H.M. de Koningin. Spontaan volgde daarop het Wilhelmus. Na een kort wel komstwoord door den Voorzitter, de heer P. van Straten, ging de plaatselijke Predikant Ds. van Willigen voor in gebed en werd gezongen Ps. 68 10. Voorgelezen werd Samuël 7. De predikant schetste den strijd voor het Chr. Onderwys sedert de vorige eeuw, wees op de verplichting der Chr. Ouders hun kinderen naar de school met den Bijbel te zenden ter nakoming van hun doopbelofte. Z.E.W. installeerde daarna met eenige hartelyke bewoordingen Hoofd onderwijzer en onderwyzeres in bun dienst werk en richtte zich tenslotte nog tot Be stuur, ouders en kinderen. Daarna was het woord aan den W.E.G, heer W. N. Koppers, bestuurslid der vereeniging. Deze gaf een historisch overzicht van de oprichting, verdere ontwikkeling en totstandkoming der school. Hij schetste den stryd die ruim 45 jaar heeft geduurd en teekende de hard nekkigheid waarmede de Raad der gemeente het stichten dsr school had tegengewerkt. Het recht had echter met Gods hulp ge zegevierd en dankbaar werd nu het bezit stryd te meer gewaardeerd. Hij bracht hulde aan de nagedachtenis van den W.E. Heer Ds. C. B. Oorthuis, vroegere predikant alhier, die den eersten stoot gaf in Mei 1882, Dr. J. W. f. Gobius du Sart, die later voorzitter was, P. Verhagen vroeger burgemeester, eveneens jaren president en dankte veleD nog in leven zijnde bestuurders en oud-be stuurders voor hun werk ten opzichte van deze school, doch eindigde met alleen den drieëenigen God den lof te brengen. In 1921 werd ons verzoek aan den Raad om een gedeelte van de Openbare school reeds afgewezen. Men ging toen niet verder, hetgeen jammer was, daar wij anders reeds lang in het bezit waren geweest van de school. Op de aanvraag van het tegen woordig bestuur in Maart 1926 was door gegaan met het gewenschïe resultaat. Spre ker nam als motie voor zijn rede de zinspreuk Driemaal is scheepsrecht.* Tweemaal heeft de vereeniging de handen gestooten en ten derde male gelukte de poging. Toen de Vereeniging de laatste maal haar verzoek deed ging alles tamelijk vlug. 9 Maart 1926 deden wij de aanvraag, 4 Mei 1926 wees de raad die af, 22 Sept. '26 stelden Ged. Staten den raad in het ongelyk en 22 Nov. bevestigde H.M. de Koningin de beslissing van Ged. Staten* Dank bracht hij aan het College van B. en W. voor de loyale medewerking tot uitvoering van H.M. besluit, waardoor wy 1 Sept. onze school konden openen en niet minder aan den Hoogwelgeboren Heer E. L. A. baron van Voorst tot Voorst, Inspecteur L. Odie van zijne belangstelling blijk gaf door de opening bij te wonen. De persoon van het benoemd Hoofd, de heer v. d. Heetcamp, werd gekenschetst als een eerlijk en trouw Christelijk onder wijzer, terwijl van Mej M. H. Korteweg, onderwyzeres, eveneens de beste verwach tingen worden gekoesterd. Wy hopen te vens door ons onderwys het geestelyk peil van de Woudrichemsche jeugd op te voeren. Het schoolgeld zal niet hooger zijn dan bij het openbaar onderwijs, terwijl de kwaliteit niet minder zal zijn. Openbaar en bijzonder behooren evengoed te zijn. Concurrentie hebben *wij niet op het oog. Het personeel doet gelijke examens. Alleen achtten wij voor christelijke ouders christelijk onderwijs voor hun kinderen een eisch en waar nu in de gemeente beide soorten aanwezig zijn, dienen wy het christelyk te kiezen. Voor op of aanmerkingen kunnen de ouders by hestuur of onderwijzend personeel steeds terecht. Trouw vergaderingbezoek wordt aanbevolen. Opgewekt wordt vertrouwen te stellen in bestuur en onderwyzers. De school met den Bijbel zij een monument van Godstrouw voor de gemeente. Gezongen werd Gez. 2:1. Het woord was daarna aan den heer Inspecteur van het L.O., die verklaarde behoefte te hebben gehad al viel het hem ook moeilyk de opening bij te wonen. Hy heeft zich vaak geërgerd over den te genstand in den Raad. Bestuur, Predikant en personeel bracht hij dank voor de vrien delijke woorden. De heer M. D. van Wendel de Joode, loco-Burgemeester, dankte voor de woorden van lof door het bestuur aan het adres van B. en W. gebracht. Voor dezen keer wil hij die bloempjes wel aanvaarden, daar in den tegenwoordigen tijd overheidsper sonen weinig lof wordt gebracht. Door den grooten stryd der school hier zal het bezit hier hoog worden aangeslagen. Een christen is niet alleen een goed staats burger, maar ook een goed gemeenteburger. Hij sprak de beste wenschen uit voor school en personeel. De heer J. Gras bracht als Voorzitter van den Chr. Schoolbond voor den Alblas- serwaard en Noordbrabant, een welkomst groet namens dien bond over. Wij werken niet ovei haast, aldus Z. E. Vermoedelijk zit dit in den drassigen bodem, doch wat er dan ook in dien bodem vast zit, zit goed, zoo ook met de school. Als oud leerling van de Kweekschool te Gorcum, feliciteerde spr. den hoofdonderwijzer en beval school, personeel en bestuur in de bescherming des Allerhoogsten aan. De heer J. Soukens, oud-bestuurslid, was het een vreugde de opening te kunnen by wonen van een school, waarvoor ook hij had gewerkt en veel smaad had moeten verduren. Hy prees de standvastigheid der ouders, die ondanks het werken van tegenstanders hun handteekening getrouw bleven, terwyl een afvallige uit eigen be weging in den schoot der vereenigiog was teruggekeerd. Met dankzegging sloot daarop de pre dikant de byeenkomst, waarna als slotzang volgde Ps. 84 3. Aan het slot van het samenzyn stelde de heer Koppers voor den predikant by acclamatie te benoemen tot Eere-Voorzitter der vereeniging. Hij wenschte den pre dikant, die mede een yverig strijder was voor de school, met een zachten, band aan de school te verbinden. Met handgeklap werd de predikant tot Eere-Voorzitter be noemd, welke functie door Z.E. met blyd- schap werd aanvaard. Daarna werden de kinderen onthaald op versnaperingen en aan hen een tekst uitgereikt. Vervolgens werd de school bezichtigd en ten slotte door de geïllu streerde pers een foto van school en be stuur gemaakt. HEUSDEN. Bij Kon. Besluit van 27 Juli j.l. is door den Minister van Oorlog bepaald, dat het door de provincie Noord- Brabant te dragen aandeel in de tot 23652 tot gewoon dienstplichtige bestemden voor de lichting 1928, bedraagt 2441. De navolgende gemeenten moeten leveren Heusden 4 Almkerk 7 Andel 1 Dronen 9; Dussen 40; Eethen 4; Engelen 9; Giessen geen Hedikhuizen 4 Herpt 2 Nieuwkuyk 4 Oudheusden c.a. 1 Rijswijk 2 Sprang-Capelle 12 Veen 2 Vlijmen 12 Waalwijk 23 Waspik 7 deWerken c.a. 12; Werkendam 7; Woudrichem 2; Wijk c.a. 6. Vrijdagavond te omstreeks 8 uur heeft in bet Aarkanaal nabij Kattenbrug, onder de gemeente Leimuiden, een droevig ongeluk plaats gehad. De 20 jarige schippersknecht P. Smits, die hier bij den heer L. Bix is opgegroeid, en die den laatsten tijd dienst deed op de motorboot «Sperwer II* van de Binnen- vaart-Maatschappij te Amsterdam, beging de onvoorzichtigheid om met een branderde lucifer den stand van de stookolie in het reservoir na te kijken. Een hevige explosie volgde. Smits werd waarschijnlijk onmid dellijk gedood en in het water geslingerd. Een uur later werd zijn lyk opgehaald met brandwonden overdekt. De motorboot is door de politie inbeslag, genomen. Zaterdag- en Zondagavond had in de benedenzaal van den heer P. Verheij wederom een bioscoop-voorstelling plaats door den heer C. Krikke uit 's-Hage. De heer Krikke had een schitterend programma samengesteld met als hoofdfilm De Gevangene van Zenda*. Vooral het schitterende dubbelspel van Henry Ainley als «Koning* en »Rassendeyl« toonde ons de by na ongelooflijke prestaties der filmindustrie. Ook voor het comische gedeelte had de heer Krikke zorg gedragen, zoodat ongetwyfeld allen hiervan hebben genoten. Zondag spselde «Juliana I* een vriendschappelijke wedstryd te Haaften (Geld.) welke wedstrijd door Haaften werd gewonnen met 81. Het tweede elftal «Juliana* speelde een wedstryd tegen Haarsteeg welke wedstrijd door Haarsteeg met 3 0 werd gewonnen. In de heden Dinsdagavond gehouden raadsvergadering werden de nieuwe raads leden door den Voorzitter geïnstalleerd. Tot Wethouders werden benoemd de heer H. A. J. M. Verhoeven (R. K.) en de heer A. de Haan (Prot.) ANDEL. Door de opgerichte Oranje vereniging is thans den datum van het te houden feest definitief op a.s. Vrijdag bepaald. Het programma luidt als volgt Aanvang vm 10 uur (z.t.) met kinder spelen voor schooljongens en -meisjes, o.a. hardloopen met hindernissen, mastklimmer, aardappelwedstrijd, turf loopen en wasch ophangen. Des namiddags 2.30 uur (z.t.) wordt met «Aodel'8 Fanfarecorps* naar het ter rein gemarcheerd, waar verschillende spelen plaats hebben voor jongens en meisjes van 13 tot en met 16 jaar en boven 16 jaar, o.a. ringryden per fiets, kussengevecht, mastklimmen en stoelendans. Om 4.30 uur (z.t.) heeft een ringrijderij plaats voor paren, waarby het verplicht is dat één der deelnemers ingezetene van Andel is, en daarna voor ruiters. Vervolgers geeft de Rijvereen. «Het Land van Heusden en Altena* een demon stratie en heeft voor mannen boven 40 jaar een konijnenvangst plaats. Des namiddags 8 uur (z.t.) concert van «Andel's Fanfarecorps* en humoristen- wedstrijd. Teneinde het dorp een feestelyk aanzien j te geven, worden de inwoners verzocht hun vlaggen uit te steken. In het gevormd eere-comité hebben reeds zitting, de heeren A. D. van der Schans, Burgemeester, eere-Voorzitter der Oranje- vereen. B. van Andel. P. Zegwaart, Bronkhorst, J. de Feyter Mzo., Jac. den Besten, terwyl nog eenige heeren zullen worden uitgenoodigd. Zaterdagavond gaf «Andel's Fan farecorps* op de muziektent een goed geslaagd concert. De bloempjesverkoop bracht ongeveer f10.op. By de Ger. Kerk alhier is beroepen Ds. C. D. Douma te Oostkapelle. AMMERZODEN. Woensdagavond l.l. brachten de fanfarecorpsen «St. Cecilia* alhier, «Oefening Baart Kunst* uit Well en «De Volharding* uit Kerkwijk, alle onder leiding van den heer Baselaar, een serenade ten huize van Notaris H. C. de Jongh, in verband met diens benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Nadat het Wilhelmus gezamenlijk ge speeld was, nam onze EdelAcbtb. Heer Burgemeester het woord en hield een schitterende toespraak tot den geridderde, voornamelyk in zijn kwaliteit als Dykgraaf van dit gewest. Spr. memoreerde hierbij het tactisch en beleidvol optreden van dyk graaf De Jongh in de bange Januari-dagen van 1926, aan wiens optreden het zeker te danken is, dat de Bommelerwaard voor besloot zijne toespraak met den wensch. dat God nog vele jaren den heer De Jongh spare voor zijne familie eD ook voor dit gewest, dat toch zooveel aan hem te danken heeft. De muziek speelde hierna nog enkele opgewekte marschen, waarna de heer De Jongh zijn hartelyken dank betaigde voor de hem gebrachte buide, en voor de mede werking welke hij tijdens de critieke dagen in Januari 1926 van de zijde der bevolking heeft mogen ondervinden, en aldus hebben medegewerkt tot behoud van den Bomme lerwaard. ALMKERK. De najaarsstierer.keuring voor deze gemeente zal plaats hebben op Maandag 19 Sept. a.s. nm. 4 uur (Z.T.) Naar wy vernemen, zal het concert van het Fanfarecorps «Nooit Gedacht*^ welk op 31 Aug. wegens bijzondere om standigheden niet doorging, thans plaats hebben op a.s. Zaterdag 10 Sept. nm. 7 u. BENEDEN LANGSTRAAT. Naar vette varkens er. ook exportvarkens blijft steeds goede vraag. Voor deze laatsten besteedt men f 0.65 per K G., levend gewicht. CAPELLE. De in het café van Mej. de weduwe A. v. d. Haart alhier gevestigde postduivenvereniging «De Luchtvaart* hield j.l. Zondag roet oude en jonge duiven een wedvlucht vanuit Vilvoorde, met den vol genden uitslag J. Verhagen 4 H. Rozenbrand 2 en 5 A. Versteeg 3, 4, 18, 19 N. v. d. Velden 6 H. v. Campen 7, 42, 20, 25 H. Nieuwenhuizen 8 G. v. Wanroov 9,15 Th. v. Boxtel 10, 21, 23; H. Dekkers 11, 43; de Rooy 14, 17, 22, 26; H. Snoeren 16 en A. v. Moergestel 25. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid* onder leiding van den heer A. Christ en de gemengde zangvereniging »'t Rozeknopje*, onder leiding van den heer N. Shyers, zullen a.s. Zaterdag, 10 dezer op de Nieuwevaart een concert geven. Naar de betrekking van tijdelyk onderwijzeres aan de Chr. school a.d. Loon- schendijk hebben zich een 50 tal sollicitanten aangemeld. Het verfwerk der Geref. Kerk en pastorie alhier is eindeiijk na bekomen overieg bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan D. Rjjken te dezer plaatse. DUSSEN. Het bericht omtrent het korenrijden op Zondag 28 Augustus j.l. en voorkemende in het Nieuwsblad voer het Land van Heusden en Altena waarin vermeld stood, dat S. zijn wagen met vier paarden uit het land moest trekken is ge heel en al overdreven. S. heeft wel koren gereden op dien dag doch van vastrijden is geen spraken. J.l. Zondagmiddag deed Ds. J. J. Kuiper (Em. pred. van Vreeswijk), na des voorraiddags bevestigd te zijn door ds. Feijkes van Sleeuwijk met een predikatie over Hand. 13 vers 38 39, zijn intreede bij de Ned. Herv. kerk alhier. De nieuwe leeraar had voor deze ure tot tekstwoord gekozen 2 Cor. 5—20. Aan het einde van zijn predikatie richtte Ds. Kuiper vriendelyke woorden tot zijn bevestiger Ds. Feijkes tevens consulent, tot den kerkraad, en toi Ds. v. d. Berg van Eethen, kerkvoogden en notabelen tot eeni ge vrienden van Vreeswijk, tot de Gemeente voorzanger Organist en koster. Hierna werd Z.Eerw. toegesproken, door den Consulent Ds. Feijkes welke de Ge meente verzoekt staande hunnen nieuwen herder en leeraar Psalm 1199 gewijzigd toe te zingen Zoowel des 's morgens als des namiddags was het kerkgebouw meer dan vo). Zondag won de voetbalclub «Dus- sensche Boys I* met 32 van Waspik. De prijs der eieren bedraagt deze week 8 cent. In de gisterenmorgen gehouden raadsvergadering is tot le wethouder ge- kozen de heer J. van Steen met 7 van de 11 stemmen en tot 2e wethouder met 6 van de 11 stemmen de heer P. A. v. d. Pluim. ELSHOUT. Zondag hield de Postduiven- vereen. «De Soelvliegers* een wedvlucht vanuit Goes. Prijzen werden behaald als volgt G. Sluijmers, 1, 3, 4, 6, 15, 16, 17 en 21e prijs. M. v. Huiten, 2, 7, 8, 9,10,14, 20 pr. W. de Hart, 5e p. Gebr. Verhoeven, 14, 12, 21 pr. P. de Graag, 13 en 22 pr. W. v. Deurnen, 18 en 20 pr. A. Duister, 49e pr. Eerstgeteekende M. v. Huiten. Eerste overduif L. Poddeweyn. GIESSEN, De najaarskeuring van springstieren zal voor deze gemeente plaats hebben te Almkerk op 19 Sept. a.s. des nam. 4 uur. 's GRAVENMOER. Onder de kinderen breidt zich de mazelen al meer en meer uit. Tot nog toe echter van geen kwaad aardig karakter. POEDEROIJEN. De zitting van ijk en herijk van maten en gewichten, zal voor deze gemeente plaats hebben in de Openb. school te Aalst, op 21 Sept. a.s. des nam. van 14 uur. Door den heer Commissaris der Koningin is bepaald, dat voor de lichtiDg 1928 in deze gemeeDte 4 dienstplichtigen —O— V - V-.- L.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2