Han komt een woord van lof hiervoor toe. Als afwisseling was op het terrein voor het publiek aanwezig een rad van avontuur waar men koek kon bekomen als het lot gunstig was. De netto opbreogst kwam hiervan ten bate van de Vereeni. tot bestrijding van T. B. C. De inrichting was daarvan geheel belangloos geplaatst door de koekfabriek de Kroes uit Gurkum. Het is te hopen dat de uitslag hiervan, evenals van de verkoop der bloempjes ten bate van de wijkverpleging zeer bevredi gend zal zijn. Om 7 uur begaven zich reeds menschen naar het terrein om zeker te zijo van een goede plaats, ten einde te kunnen genie ten van het concert dat gegeven zou wor den door »Crescendof van Ameide. De toeloop van het publiek was te half acht groot. Groote drommen stonden ge duldig te wachten, om aan de beurt te komeo het terrein te kunnen betredeo. Er heerschte een zeer prettige stemming, hossend en springend trok men rond. De verlichting van het terrein was schit terend. Na het concert zou de bioscoop voorstelling volgen, doch helaas is dit num mer jammelyk mislukt door de onkunde van den operateur en slechte installatie. Hierbij moet opgemerkt worden dat het bestuur der Oranje Vereen, zulks ten zeerste betreurde en er weinig aan kon doen. Eindelijk omstreeks 10 uur kondigde de eerste vuurpijl aan, dat het vuurwerk zou beginnen. Het vuurwerk was mooi. Hst aantal aanwezigen op het terrein was geweldig groot en uit de stemming die er heerschte moet wel worden opge maakt, dat iedereen zich vermaakte, zoo dat het bestuur wederom is gebleken, dat het op prijs wordt gesteld door de inwo ners van Werkendam en de Werken c. a. om ieder jaar de verjaardag van onze ko ningin op feestelijke wijze te herdenken. Het publiek heeft verder in hooge mate meegewerkt om alles zoo prachtig te doen verloopen geen wanklank werd gehoord, daarom een woord van hartelyken hiervoor op deze wijze is getoond, dat het enorme werk en moeite, welke het Bestuur zich moet getroosten, wordt gewaardeerd. Werkendam kan met genoegen op dit feest terugzien. Ook komt nog een woord van lof toe aan het muziekcorps »Kunst na Arbeid* uit den Biesbosch die mede de historische optocht opluisterde, ook dit corps heeft goed werk geleverd. Het Bestuur der Oranje vereen, verzocht ons langs dezen weg de burgerij hartelyk dank te zeggen voor de verleende mede werking. De vele vlaggen die men zag wapperen verhoogde de feeststemming in hooge mate. Openbare vergadering van den Raad der gemeente SPRANG CAPELLE, van 6 September 192/, des nam. 3 uur. Tegenwoordig Meijer, Voorzitter benevens de leden v. d. Hoeven, van Willigenburg, Middelkoop, Michaël, van der Heijden, Kerst, Oerlemans, Rijken, Zwart, Vc en Sneep. Secreetarie de heer van den Berg. Beëediging Raadsleden. Nadat de vergadering door den Voor zitter is geopend werd tot beëediging der raadsleden overgegaan. Na het afleggen der vereischte eeden, spreekt de Voorzitter een woord van dank aan den ouden Raad voor al het geen deze in het belang der gemeente heeft gedaan en voor de medewerking die hij steeds heeft mogen ondervinden. De leden van den nieuwen Raad wenscht hij geluk met hunne benoeming, daarbij de hoop uitsprekende dat zij steeds werk zaam mogen zijn in het belang der ge meente en dat het onderling vertrouwen en de noodige samenwerking nimmer mogen ontbreken. Spreker vraagt mede werking en steun in het bestuur der gemeente en zegt wederkeerig zijn volle medewerking toe. Hij besluit met den wensch dat het de gemeente in het vierjarig tijdvak dat op heden weer is aangevangen goed moge gaan. De vergadering betuigt instemming met het gesprokene. Benoeming Wethouders Bij de eerste stemming worden uitge bracht op R. Middelkoop 6 stemmen, op J. v. d. Hoeven 5 stemmen, zoodat is benoemd de heer R. Middelkoop, die onder dankbetuiging aan de leden die hunne stem op hem hebben uitgebracht de benoeming verklaart aan te nemen. Bij de volgende stemming worden uit gebracht op J. Oerlemans 6 stemmen, op G. J. van Willigenburg 5 stemmen, zoodat is benoemd de heer J. Oerlemans, die eveneens onder dankbetuiging voor de op hem uitgebrachte stemmen ver- Maart de benoeming aan te nemen. De Voorzitter zegt dat als gevolg van deze benoemingen de aftredende Wet houders niet langer deze functie zullen vervullen. Spreker wil daarom van deze gelegen heid gebruik maken hen dank te zeggen vooral wat zij in de voorbijgegane jaren voor de gemeente hebben gedaan en voor den steun die hij in zoo ruime mate steeds van hen mocht ondervinden Vaak heeft hy beslag gelegd op hun tijd, doch nimmer was het hen te veel en nooit heeft de goede verstandhouding in dit college ook maar iets te wenschen overgelaten. Spreker zal dan ook steeds met genoegen terugdenken aan den tijd waarin hij met hen mocht samenwerken en hij hoopt van harte dat ook bij hen de jaren die thans achter hen liggen en waarin zij deel uitmaakte van het dage lij ksch bestuur der gemeente in aange name herinnering mogen voortleven. De nieuw benoemde Wethouders wenscht hij geluk* met de benoeming die hen is ten deel gevallen. Hij hoopt en vertrouwt ook van hen te mogen ondervinden de medewerking en steun die hij van hunne voorgangers mocht ontvangen en dat de goede verstand houding in het college die een voor waarde is voor vruchtbare samenwerking ook in de toekomst zal blijven voort duren. De heeren v. d. Hoeven en van Wil ligenburg zeggen den Voorzitter dank voor de waardeerende woorden tot hen gericht. Zij spreken de wensch uit dat ook in het nieuwe college de verstand houding moge zijn als in dat thans heeft opgehouden te bestaan. Daarna wordt de vergadering gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente WIJK c. a„ op Dinsdag 6 Sept 1927, voorm. 11 uur. De Burgemeester is afwezig, verder zijn alle heeren tegenwoordig. Het oudste raadslid de heer G. P. L. Bouman. treedt voor deze vergadering als Voorzitter op en opent de vergade ring met lezing van het formuliergebed. Hierop leggen de raadsleden in zijne handen de vereischte eeden af. Daarna worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Benoeming Wethouders. Bij de eerste stemming verkreeg de heer K v. d. Velden 6 stemmen, terwijl 1 stem in blanco was uitgebracht. De benoemde verklaart de benoeming te willen aannemen. Bij de tweede stemming verkreeg de heer B. Roza 4 stemmen, terwijl 1 stem was uitgebracht op G. v. d. Pol en 2 stemmen in blanco waren uitgebracht. Op de vraag van den Voorzitter of de heer Roza zijn benoeming wilde aan nemen, verklaarde deze een beslissing hierover 24 uur in beraad te willen houden. Aanbieding gemeente-rekening 1926. Deze rekening geeft voor den gewonen dienst een ontvangst aan van f66669,50 en de uitgaaf van f58155 13, sluit alzoo met een batig slot van f8514.37. Voor den Kap. dienst een ontvangst van f2213.05 en een uitgaaf van f1658.525, sluitend dus met een batig saldo van f 554,52. Aanbieding rekening, afd. Aalburg. Ontvangst gewonen dienst f 5412,81 uitgaaf f 3075,065batig slot f 2337,45®. De Kap. dienst sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van fs264J40. Rekening G. E. B., sluitend met ten nadeelig saldo van f 6078,34. Deze rekeningen worden in handen eener Commissie gesteld, bestaande uit de heeren C. v. Heiden, J. v. Pol en G. v. d. Pol. Wijziging gemeente-begrooting. Het verven der gemeente-gebouwen vordert met eenige bijkomende werken een bedrag van f2000,welk bedrag afgeschreven kan worden uit het batig saldo der rekening 1926. Verder is voor aankoop grond van den Hoogen Maasdijk een bedrag noodig van f 520.welk bedrag overgeschreven kan worden uit het batig slot van den Kapitaaldienst der rekening 1926. Verder moest begrootings-wijziging plaats hebben voor een bedrag van f 960,aan kwade posten, f 500,aan koop grint, wat kan geschieden uit den post onvoorziene f 555,70verhooging van den post belastingen met f 460, verhooging post achterstallige inkomsten met f 500, Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijziging besloten. Vaststelling instructie Gemeente Ont vanger. Deze instructie wordt vastge steld, zooals zij door B. en W. is aan geboden. Aanbieding rekening Burgerlijk Arm bestuur 1926. Deze rekening wordt voor onderzoek in handen gesteld eener Commissie, bestaande uit de heeren B. v. Loon, J. v. d. Pol en C. v. Heiden. Mededeeiing proces-verbaal kasop- neming, waarbij bleek in kas te zijn f 11686.waarvan werkelijk in kas f 680,bij de Boerenleenbank geplaatst f 10,006,bij de giro f 1000. Idem der afdeeling Aalburg, in kas f2691,35*; bij de giro geplaatst f 2316 46. Idem bij de Administrateur van het G. E. B. in kas f213,87; bij de Boeren leenbank geplaatst f 150. Deze mededeelingen worden voor ken nisgevingen aangenomen. Ingekomen stukken Verzoek van den pachter van de aan legplaats J. v. d. Maaden, om ontheffing der kosten van de acte der verpachting, waarvoor een bedrag staat vermeld van f60.a f70.Door het vervallen der registratie bedroegen de werkelijke kosten slechts ruim f 6.zoodat het B. en W. billijk voorkomt het verzoek toe te staan en alleen slechts de werkelijke kosten te doen betalen. De raad gaat hiermede accoord Adres van de Zangvereeniging „Con Amore" om behalve des Vrijdags ook nog des Dindagsavonds de beschikking over het Gymnasiieklokaal te mogen hebben. Dit adres dat pas is ingekomen, wordt op verzoek van den heer Roza voorge lezen en kan waar het geen punt van besprekingen in de vergadering van B. en W. heeft uitgemaakt in deze verga dering echter niet worden behandeld. De heer Ro7a heeft evenwel voorlezing verlangt, wijl in het adres staat aange geven, dat men over het afstaan van den Dinsdagavond, die thans in gebruik is bij het Kinderkoor „Jong Leven", met den heer Wolters overleg zal plegen. Spr. had het beter gevonden, dat men dit overleg eerst had gepleegd, want kan het Kinderkoor om de een of andere reden, den Dinsdagavond niet verwis selen, dan kan naar zijn meening van inwilliging niets komen. Het adres wordt hierop aangehouden tot de volgende vergadering. Alvorens de raad overgaat in besloten vergadering, wenscht de heer v. d. Velden nog even iets te zeggen en wenscht hij in de allereerste plaats een woord van dank te brengen voor het vertrouwen dat zij, die hem benoemden als Wet houder, in hem stellen, in het bij zonder aan hen, die niet tot zijn partij behoo- rende, hem toch hebben gestemd. Uit het feit, dat zijn collega Roza niet die stemmen heeft verkregen, die op hem zijl-; uitgebracht, mag naar spr. meent, niet de conclusie worden getrokken dat Wethouder Roza de belangen der ge meente niet zoo goed zou hebben be hartigd als zijn persoon. Gaarne wil spr. hier verklaren dat Roza, als 2de Wethouder, de belangen der gemeente zeker zoo goed heeft gediend als hij. Spr. twijfelt er niet aan of ook de andere heeren zijn daarvan overtuigd. Vooral in de electriciteitskwestie is het Weth. Roza geweest die er zich heeft ingewerkt en zich alle moeite en opoffering heeft getroost, om deze kwestie voor de ge meente zoo voordeelig mogelijk op te lossen. Spr. kan niet nalaten hem daar voor openlijk dank te zeggen. Hij hoopt dat Wethouder Roza eer hij deze ver gadering verlaat nog zal kunnen beslui ten de benoeming te aanvaarden, opdat hij dezen in de a s. periode van 4 jaar weer naast zich zal zien als Wethouder. De heer G. v. d. Pol wil nog even dank zeggen, nu het meerendeel der tegenwoordige raadsleden zijn 3de zit tingsperiode ingaat, aan Wethouder v. d. Velden voor de samenwerking. Spr. hoopt dat deze samenwerking er ook zal blijven in de 4 jaren die voor ons liggen, en dat onder Gods zegen de belangen der gemeente zullen worden behartigd tot haar welzijn. De heer v. d. Velden wil nog gaarne verklaren, dat hij voor zich, niet anders zal handelen, dan hij tot heden heeft gedaan en steeds rekening zal houden met de plaats waar hij woont. De Voorzitter vraagt nogmaals aan den heer Roza, of hij thans niet kan besluiten de benoeming tot Weth. aan te nemen. De heer Roza antwoordt hierop, dat, als men thans een antwoord van hem ver langt, hij bedankt voor de benoeming. De Voorzitter verklaart, dan niet op een antwoord te willen aandringen. De openbare vergadering wordt hierop gesloten Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat de administratie van het G. E B heelt voorgesteld, een circulaire tot de ingezetenen te richten, waarin het nut en voordeel van het electrisch licht wordt uiteengezet. De Secretaris leest deze circulaire voor, waaraan de raad zijn goedkeuring hecht. De Voorzitter wil hier even verklaren, dat hij tot begin 1927, zonder gegronde redenen, nog niet was aangesloten aan 'het G. E. B. Dat nu hij dit wel is, gaarne wil verklaren, dat hij en zijn huisgenooten zeer over het licht zijn voldaan. De heer G. v. d. Pol zegt den Voor zitter dank voor zijn woorden, te meer wijl de heer Bouman, het electrisch licht als raadslid zelf mede heeft bin nengeloodst. Hierop sluit de Voorzitter de verga dering. V* vanzelf in de komende periode voor zal zitten we natuurlijk wel hiermede dat komen dat van gedachten wordt gewis-de Credietwaardigheid minder wordt, de seld, doch hoopt dat de eventueele laagste tarieven zouden komen op een debatten eteeds zakelijk mogen zijn, en 8 a 9 gulden pier jaar. gemiddeld tarief dat men dan ook eteeds moet bedenken f25.en hoogste tarief f60.per jaar. zjt om belangen der Nu vind ik het wel noodzakelijk dat we dat men hier gemeente te behartigen. Nogmaals wensch ik u allen geluk. Benoeming Wethouders. Stemopnemers de heeren Herman en Berm. Bij stemming le Wethouder behaalde de heer v. Steen 7 stemmen en de heer W. D. Middelkoop 4 stemmen. 2e Wet houder T. A. v. d. Pluijm 6 stemmen MIJNH ARDT's Hoofdpijn Tabletten 60 ct Laxeer Tabletten 60 ct Zenuw Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Haas-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente DUSSEN, op Dinsdag 6 September 1927. Voorz. J. J. H. Snyders, Burgemeester. Voorzitter. Alvorens tot vergaderen over te gaan wil ik even gedenken de hier niet teruggekeerde leden J. Lee mans van Hank en Joh. van Dijk uit Dussen, vooral de heer J. Leemans welke als vertegenwoordiger voor den landbouw hier vanaf 1901 zitting heeft gehad, doch ook de heer van Dijk welke slechts ééne periQde zitting nam. Beide heeren heb ben steeds zooveel in hun vermogen was de gemeentbelangen behartigd waar voor ik haar nog van harte dank breng. Hierna worden de leden geïnstalleerd en na den eed te hebben afgelegd wenscht de Voorzitter hen geluk met hunne be noeming als zoodanig en zegt dat bet een drinkwatervoorziening krijgen, doch kunnen we het wel betalen Eea plan voor de heele etreek zou zoo wat f1000 kosten, 't is 4 a 6 cent per inwoner ea zou voor onze gemeente komen op f150 a f200. Spreker vindt in het belang der gemeente dit bedrag zeker te moeten storten. Voor eene gemeente als Dussen, is watervoorziening werkelijk noodig en en de heer J. v. Balkom 5 stemmen, I om zelf aan te leggen is onmogelijk, zoodat herkozen zijn de heeren Jos. v. Steen en T. A. v. d. Pluijm. Tot vervanger burgemeester wordt door uitgestrektheid B. en W. aangewezen het oudste lid in meente Middelkoop, ook personen Zijn er hij die commissie die bekend zijn met de en inwoners dezër ge- jaren, zijnde de heer Marius v. d. Pluijm. De Voorzitter wenscht beide Weth. geluk met hunne benoeming en zegt blij Brabant." Voorzitter. Ze zouden dan op dezelfde mannier te werk gaan ais de Mij. „West- te zijn dezelfde Weth. wederom terug te hebben. Dhr. v. Steen brengt de leden, die op hem stemden dank voor het in hem ge stelde vertrouwen en zegt te zullen trachten de belangen der gemeente zoo lang en zoo goed mogelijk te zullen behartigen en hoopt nog vele jaren in hun midden te mogen verblijven. Ingekomen een schrijven van H. Han- raeds, R. K. Priester te Venlo om toe kenning van f 10voor subsidie R K. milit. Vereen, wat met het oog op den slechten financiëelen toestand der ge meente niet wordt gegeven en daarom voor kennisgeving wordt aangenomen. Schrijven omtrent Land en Tuinbouw om met de gezamelijke gemeenten Ca- J pelle, Waspik, 's-Gravemoer enz. te ko- I men tot stichting van eene Lagere Tuin bouwschool welke dan zou komen te Capelle in het voormalige Raadhuis aldaar. B. en W. zijn van oordeel in het be lang van vele jongelieden uit deze ge meente hierbij aan te sluiten. Aldus wordt besloten. Schrijven van den Voorzitter der ver- eeniging „Voor Eer en Deugd" te Roer mond, om zoo noodig eene gemeentelijke politieverordening vast te stellen waarin het wordt verboden, dat personen van tweeërlei kunne vrij langs openbare wegen liggen. Voorz. Het lijkt mij uit de politie rapporten voor deze gemeente niet noo dig, daar zulks hier slechts sporadisch voorkomt. M. v. d. Pluijm. 't Is te hopen, dat 't niet voor zal vallen, dat 't noodig blijkt, doch als men Zondagsavonds eens de polder door rijdt, dan ziet men toch wel dat 't gevaarlijk is om kinderen alleen te laten gaan Voorz. Ik ontvang toch weinig rap porten over openbare wegen, doch krijg zoo maar een slechten indruk van Hank, voor Dussen zelf vind ik het beslist niet noodigdoch wilt U er een voorstel van maken, ook goed, als U denkt dat 't noodig is, ik ben ook tegen overtredingen der zedelijkheid. Herman zegt, 't met M. v. d. Pluijm eens te zijn en zegt hier niet te bedoelen de volwassenen, doch 'tis werkelijk noo dig voor de kinderen van 1618 jaar, zoo'n verordening in te voeren. Voorz. Ik krijg een slecht gezicht op den Polder en de onzedelijkheid moet bestreden worden, doch om nu voor een enkeling een blaam te werpen op de heele gemeente, door te verklaren dat zoo'n verordening beslist noodig is, vind ik overdreven, men kan dan altijd nög zien bij een eventueele verandering der politieverordening. Middelkoop. Een verordening zal niet veel helpen, denk ik, daar het kwaad zich dan toch zou verplaatsen op par ticulier terrein eriz. Jongbloets Middelkoop denkt, dat 't kwaad zich zal verplaatsen op particulier terrein, doch de politie kan daar ook proces verbaal opmaken. De Voorz te krijgen, doch heeft zelf nog nooit iets bizonders gezien, hoewel hij er nu niet speciaal op gelet heeft ook, hem dunkt, men moet niets stootends doen tegenover het meerendeel dat zichzelf hoog wil houden, en er is toch niets tegen dat personen na een wandeling wat gaan zitten, 't Zou een blaam op de gemeente werpen voor een paar per sonen. Dan deelt de Voorz. mede, dat een zekers A. Z. Raams welke hier rondliep en teekenen van krankzinnigheid ver toonde, op rekening der gemeente Gouda is opgezonden naar het krankzinnigen gesticht „Voorburg" te Vucht. Ingekomen goedk. begrooting 1927. Een aanvrage van Gebr. van Wijk, ondernemers van een autobusdienst „Onze Dienst" te Genderen, om subsidie wordt aangehouden. Rapport R. K. Drankbestrijding te Hank, waarop de Voorz. Da voorlezing aanmerkt, dat hij het volgend jaar liever een ander rapport zou ontvangen, een meer financieel overzicht, b.v. de te korten en zooal meer, zoodat we weten waarvoor de subsidie is. v d. Koppel. Dit is een verslag der werkzaamheden. Ingek. proc verbaal kasopname gem - Ontvanger waaruit bleek alles in orde was. Drinkwatervoorziening. Voorzitter. B. en W. zijn opgeroepen om op 12 Aug. j.l. een vergadering bij te wonen omtrent drinkwatervoorziening. Ik ben daar geweest als ook wethouder v. d. Pluijm. Toen ik daar heen ging dacht ik nog niet eens aan een water leiding, doch kreeg een heel andere® kijk op de zaak toen ik ze daar had hooren spreken en zou dan n.l. voor deze streek een N.V. worden opgericht Middelkoop We hebben anders met 't electr. licht geleerd, want hoeveel buizen zou men hiervoor weer niet noodig hebben dit zijn honderden kilometers. Voorz Er is nog niets besloten, doch dit komt later wel met de garantie levering. Ik heb het hier ter sprake gebracht, daar ieder voor zich er dan eens over kan denken en oordeelen. Middelkoop. Gewoonlijk wordt nu de mooiste zijde voorgesteld. Nu geloof ik niet, dat de bevolking onsympathiek er tegenover staat en al zouden ze f 10 moeten betalen, ze dit nog liever zouden doen, dan zooals nu dat slootje scheppen. Voorz. Er zit natuurlijk nog een ge weldigen hoop in. Een uitgaaf voor den arbeider van 16 cent per week, vind ik niet te veel, 't is wel een uitgave, maar ze krijgen toch hiervoor wat goeds, en beter gesitueerden kunnen wel f25 be talen. Middelkoop, 't Is voornamelijk voor de arbeiders, de beter gesitueerden heb ben gewoonlijk nog wel ander drink water doch we mogen deze zaak eerst wel eens van alle kanten bekijken. Jongbloets. Er mag ook wel rekening mede worden gehouden of de menschen zelf de aansluitingen moeten betalen. Voorz. Nieuwe huizen zijn dan ook verplicht, de leiding er aan te leggen, doch dat zijn zaken voor latere bespre kingen. Middelkoop. Wanneer Rijk en Pro vincie zich niet garant stellen, is het voor onze gemeente ondoenbaar. Voorz. Dus genoemd bedrag dan maar beschikbaar stellen. Jongbloets. Als het maar geen goed naar kwaad geld gooien is, we hebben nu eenmaal al geleerd met de P.N.E.M. Voorz. Ja zeker, maar dat was een ander geval. We krijgen hier een des kundig plan en dat was bij de P N.E M. niet en dan wanneer we hier even over de Maas gaan, kunnen we wel eens in- formeeren bij familie of kennis. Middelkoop. Als men nu eens zou vragen aan 't publiek dan verwacht ik eenzelfde antwoord als op 't oogenblik over de Pnem, n.l. 't is wel duur maar ik zou 't toch niet graag meer missen. Besloten wordt een bedrag beschikbaar te stellen als vorengenoemd, 4 k 5 cent per inwoner zijnde floO f200. Dan wordt verslag uitgebracht van de Commissie op schooltoezicht en Land arbeidersstichting. Goedgekeurd wordt rekening aan ontvangsten f1143 96 Idem aan uitgaven f 1041.23 Batig Saldo f 102.73 Begrooting eveneens aan inkomsten en uitgaven op f 1106.02 B'fcüitseiijk \ieiivvs Tut wethouder zijn J. Ivens en L. van Run. AMMERZODEN. gekozen de heeren ALMKERK. Maandag j.l. slaagde te Goriucnem voor 't examen school raad mej. zegt, wel een anderen kijk D. A. Verschoor alhier. Beroepen bij de Geref. Kerk Waardhuizen (Gem. Almkerk) Cand. M -lies ie Groningen. Dezer dagen vuur examen kraam Dekker alhier. ANDEL. Door den Raad dezer ge meente zijn tot wethouders benoemd de heeren C. Verwys (aftr.) en J. G. Schou ten. te P. slaagde te Utrecht verpleegster Mej. K. door verschillende gemeenten. Nu BRAKEL. Door den Geë fdendag van den Dorpspolder Brakel is besloten het verzoek van de muziekvereeniging «Oefening baart Kunst* alhier, om op een stukje poldergrond aan de z.g. Draaiboom alhier een muziek tent te plaatsen, toe te staan. De zitting voor ijk en herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben op 20 Sept. des vm. van 912 uur en des nam. van 1—4 uur, in een lokaal der openbare school. Door den Heer Commissaris der Koningin is bepaald dat voor de lichting 1928 uit deze gemeente 6 dienstplichtigen zullen moeten worden ingelijfd. Door den Keuringsdienst van Waren in het gebied 's Bosch zijn in het tweede kwartaal in deze gemeente 24 inspecties ingesteld in winkels enz., waarvan 6 in bakkeryen. Genomen zyn 6 monsters melk, geene ondeugdelijk bevonden genomen 1 monster van andere waren en hebben plaats gegad 5 afkeuringen van waren voor den verkoop. ELSHOUT. In de gehouden openbare aadsvergadering zyn tot wethouder gekozen Kliin.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6