*-AND van altena FEUILLETON Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4742. Woensdag 14 September 1927. Zij, die zich op dit Blad wenschen te abonneeren ontvangen de tot 1 Oct. verschijnende nummers GRATIS Dit blad verschynt "WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en frajtéo per post beschikt fl.40. Afzonderlijke cummers 6 cent. Int. Telefoon no, 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Vergadering van den Raad der gemeente AMMERZODEN. Nadat door de nieuwbenoemde raads leden de bij de wet vereischie eed is af gelegd, wenscht de Voorzitter allen geluk met de herbenoeming (de oude raad is weer in z'n geheel terug daar niet gestemd is geworden) want in een tijd als thans, vol stryd en beroering, is dit z.i. zeker de moeite waard, dit hier nog eens even te benadrukken. Spr. hoopt dat Gods zegen op hun arbeid moge rusten en steeds dezelfde aangename toon in de vergaderingen moge heerschen als te voren. Tot wethouder werden gekozen In de vacature L. var Run L. van Run, met 6 stemmen, 1 blanco. In de vacature S. J. Ivens S. J. Ivens, eveneens met 6 stemmen, 1 blanco. Beiden nemen hunne benoeming aan en danken den raad voor het in hen gestelde vertrouwen. De Voorzitter deelt nog mede, dat de onlangs gehouden collecte, teu bate van de slachtoffers van de stormramp, heeft opgebracht f 499,472. De kosten van het verfwerk aan O. L. school en schoolhuis hebben bedragen f 209 en van het Gemeentehuis f 80. De gemeenterekening over 1926 wordt in handen gesteld van een commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren J. van Wordragen, A. van de Graft en Joh. van Geffen. Evenzoo de rekeningen der Burg. Arm besturen van Ammerzoden en Well over 1926—1927. Aan de fanfare «St. Cecilia* wordt een bedrag vau f 15 toegekend voor het be schikbaar stellen van een medaille of lau wertak, als prijs voor het gehouden mu ziekconcours. Aangenomen wordt verder het voorstel van B. en W., om het electrisch net uit te breiden naar en te Wordragen met 4 lampen voor de straatverlichting. Op het verzoek van M. Dank lof, C 37 te Well, tot opheffing van de onbewoon baarverklaring zijner woning, wordt gunstig beschikt. Het verzoek van de Hoofden van Land- 'oouwwintercursussen tot het van gemeente wege doen geven van voorbereidend land bouwonderwijs, wordt, daar de raad alge meen van gevoelen was, dat de te ver wachten resultaten niet zullen opwegen tegen de hooge financieels oilers welke hieruit voor de gemeente zullen voortvloeien, voor kennisgeving aangenomen. Be AmerikaaDsche Jlillionair EEN PAKKENDE ROMAN VOL SENSATIE. (Vrij bewerkt naar het Engelsch.) O 31 »Maar daar hebben wij het thans niet over. Wat ik U wilde mededeelen is dat er nog slechts eenige duizenden staan tus- schen mij en de armoede.* 9Daar heb ik toch niets mede te maken Kerry wa3 kortafhij verspilde geen woorden aan zijn bezoeker. «Maar met m.j heel veel,* viel Hermann snel in. «Nu moet u me helpen U hebt me in eeD verschrikkelijken toestand gebracht en nu verzoek ik U mij de be hulpzame hand te reiken om er uit te komen. U bent, zooals ik weet, een buitenge woon zachtaardig man en U zoudt zeer zeker niet wenschen, dat een medeschepsel gedwoDgen werd beneden zijn stand te gaan leven.* Er was weinig zachtheid in Kerry's ge laat te bespeuren. Zijn lippen stonden Etrak, zyn oogen waren koud. «Ik doe mets voor u niets !t zeide hij. «Niets niets Hermann haalde zijn schouders op. «Dan ben ik bang, dat ik U zal moeten Openbars vergadering van den Raad der gemeente WASPIK, op Dinsdag 6 Sept. 1927 des namiddags 6 uur. Voorzitter de Edelachtbare Heer P. Dek kers, Burgemeester. Secretaris de Heer B. van Schyndel. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, en stelt daarna aan de orde de bcëediging der nieuw benoemde raadsleden. De nieuw benoemde leden van den raad leggen achtereenvolgens in handen van den Voorzitter de bij de gemeentewet gevorderde eeden af. De Voorzitter herdenkt in eenige woorden het droevig overlijden van den Heer W. Klaassen, cue door den wil der kiezers tot lid van den raad werd benoemd, doch door diens onverwacht overlijden geen zitting in het raadscollege had kunnen nemen. Een woord van dank werd gebracht aan de leden van den raad die niet meer in het college zijn teruggekeerd. Spreker wenscht hun in hunne zaken veel geluk en voorspoed toe. De nieuw benoemde leden wenscht hij geluk met het vertrouwen dat de kiezers in hun hebben gesteld, en hoopt dat zij de belangen der gemeente op onpartijdige wijze zullen behartigen. De notulen der vorige verg. worden vervol gens voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter stelt vervolgens aan de orde de benoeming van twee wethouders en wijst tot stemopnemers aan de Heeren B. Langerwerf en D. C. van der Rijken. De heer A. Brokx vraagt of de wethouders ook eenigen invloed kunnen uitoefenen by de benoeming van een lid van het armbestuur. De Voorzitter zegt dat volgens het re glement op het Burgerlyk Armbestuur B. en W. een voordracht opmaken van twee personen nadat het Armbestuur is gehoord. Uit die voordracht is de raad verplicht een keuze te doen. De heer van der Rijken vraagt of de stemopnemers verplicht zijn over de uitge brachte stemming geheimhouding te bewaren. De Voorzitter zegt dat volgens het regle ment van orde bij de benoeming van per sonen twee leden van den raad tot stem opnemers worden aangewezen, wy! de stem briefjes ongeteekend moeten worden ingeleverd kunnen de opnemers niet zien door wien gestemd wordt. Tot stemming overgegaan verkregen bij de eerste stemming de Heeren Rubbens 8 stemmer, en Verschuren 3 stemmen, zoodat is benoemd de heer E. J. Rubbens. In de vacature Vloeimans verkregen de Heeren Vloeimans 8 stemmen, Verschuren 2 stemmen en Rekkers 1 stem zoodat is benoemd de Heer A. Vloeimans. De Heeren Rubbens en Vloeimans ver klaren, onder dankbetuiging voor het weder in hen gestelde vertrouwen hunne benoeming aan te nemen. Intrekking raadsbesluit tot verkoop van grond. De Voorzitter zegt, dat in de vorige verga «Mij dwingen Een medelijdend lachje kwam er op de lippen van den grijsharigen man. «U dwingen,herhaalde de ander. Ziet U, myuneer Kerry, U hebt een vrouw. «Wij zullen over haar niet spieken,* zeide Kerry heesch. «Ongelukkig genoeg moet ik wel over haar spreken,* ging Hermann voort. Zijn toon was zacht en vriendeljjk, haast streelerid. «Ziet U, zij kan eenige rechten op mij doen gelden. Ik voel een zekere verantwoorde- lykheid tegenover haar, gedachtig aan den edelen naam, dien zy droeg voor zij met U trouwde eD, voegde hij er bedachtzaam aan toe, «voor U haar verliet.* De ander antwoordde niet. «Voor U haar verlieU herhaalde Her mann. «Het was een zeer ongelukkige aangelegenheid, nietwaar En ik vrees, dat U zich niet gedragen hebt met die buiten gewone beleefdheid, die grootheid van hart, welke naar de Pers hedeh ten dage van U zegt, Uw meest bewonderenswaardige eigenschappen zijn.* «Ik heb mij eerlyk tegenover haar ge dragen,* zeide Kerry op vasten toon. «Zij trachtte mij te ruineeren begon zelfs tegen mij te concurreeren achter myn rug en maakte gebruik van hetgeen zij ais mijn vrouw, tot dat doel, te weten was gekomen. Zij was een infame vrouw.* «Is,* mompelde de andere. «Dat is zij, dan,* zei Koning Kerry. Als U uit haar naam komt met Uw ver dering is besloten aan den Heer M. van Ierse) een perceel grond te verkoopen, van Iersel heeft thans verklaard dat hij den grond niet in eigendom wenscht te aanvaarden, waarop de Voorzitter voorstelt het vroeger genomen raadsbesluit in te trekken. Met algemeene stemmen wórdt daartoe besloten. Aanbieding begrooting. De Voorzitter biedt den Raad aan de be grooting voor het dienstjaar 1928. Evenals vorige jaren zal de raad deze begrooting in eene bijeenkomst onderzoeken. Aanbieding gemeenterekening over het dienstjaar 1926. De Voorzitter vraagt of de raad eene commissie wil benoemen om te onderzoeken. De Heer van der Rijken acht de benoeming eener commissie van onderzoek wel noodig. Wei heeft de accountant geregeld de admini stratie van den gem.-ontvanger gecontro leerd, doch spreker acht het wel nuttig dat de rekening ook door een raadscommissie werd nagezien. Tot ledon der commissie van onderzoek werden vervolgens benoemd de heeren D. C. van der Rijken, J. Smits en J. Schaaps meerders. De Voorzitter deelt mede, dat de belasting op tooneelvertooningen en andere vermake lijkheden bij gelegenheid der j.l. gehouden kermis f 465,10 heeft opgebracht. De Voorzitter zegt dat de schoonmaakster van het gemeentehuis Jacoba Buijs in het huwelyk treedt. Spreker zou willen voor stellen haar een gratificatie te schenken van f 10. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. De heer Brokx vraagt den Voorzitter inlichtingen omtrent de benoeming van een Arm meester. De Voorzitter acht het wenschelyk dit punt in eene besloten zitting te bespreken, waartoe wordt besloten. Na heropening der openbare vergadering wordt met algemeene stemmen besloten in artikel 2 van het reglement van het Bur gerlijk Armbestuur de woorden «uit een voordracht* te doen wijzigen in de woorden «op een aanbeveling*. Niets meer aan de orde zijnde en geen der leden meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Vergadering van den raad der gemeente HEDIKHUIZEN op Dinsdag 6 Septem ber n.m. 7 uur. Voorzitter EdelAchtb. heer v. Bokhoven. Secretaris WelEdel. heer Couwenberg. Aanwezig alle leden. Nadat de vergadering door den Voor zitter is geopend worden de notulen der vorige vergadering gelezen. Op de vraag van den Voorzitter of een der heeren op- of aanmerkingen op deze notulen heeft zegt de heer Dobbelsteen dat de woorden van den Voorzitter, dat hij het raadbesiuit waarin van Krugten 70 pCt. loon zou worden uitgekeerd niet zou uitvoeren en dit voorstel in de eerste dezen muur richten.* Hermann knikte. «Maar laten wij eens aannemen, dat ik Uw vrouw voor de oogeri van het ver wonderde Londen ten tooneele voer ver onderstel, dat ik zeg Deze dame is Me vrouw Koning Kerry, de weinig geliefde van Mijnheer Kerry, enzoovoort eDZoovoort «Dat zou mijn besluit niet kunnen ver anderen,* zei Kerry. «Dien hefboom kunt ge niet gebruiken om mij U geld te doen geven.* «Wy zullen zien 1* zei de ander. Hy nam zijn hoed op, knikte tegen Kerry en verliet de kamer. Kerry stond nog lang na het vertrek van zijn bezoeker, als aan den grond genageld en zijn gelaat was bleek en oud. VIER EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. De Man, die Enveloppen stal. Zonder kloppen opende Hermann Zeber lieff een kleine deur van een huisje in Hember Street, Commercial Road. Óp de eerste verdieping bleef hij staan en klopte aan een kamerdeur. «Entrez!* riep een vroolijke stem. «Kom binnen schreeuwde Micheloff, die in zijo hemdsmouwen een lange dunne sigaar zat te rooken. «Kom binnen, mon vieux «Doe de deur op slot,* zei Hermann, «ik heb belangrijke dingen te, zeggen en vergadering op nieuw aan de orde zou stellen, door dezen niet zyn gebezigd. Spr. verzocht derhalve deze zinsnede uit de notulen te schrappen. De Secretaris houdt staande dat deze woorden door den Voor zitter wel zyn gebezigd, waarbij wethou der Winkel zich aansluit. De heeren Dobbelsteen en v. Hemert ontkennen dit, wat de Secretaris de woor den ontlokt«Ik schrijf hier toch geen leu gens, maar zoo de waard is vertrouwt hy zijn gasten.* Hierop brengt de Voorzitter al of niet goedkeuring der notulen in om vraag. De heeren Winkel en v. d. Heijden stemmen voor goedkeuring de heeren Dob belsteen, v. Hemert en v. d. Brand tegen, terwijl de heeren M. v. d. Water en v. Beurden buiten stemming blijven, omdat zij bij de vergadering niet zijn tegenwoor dig geweest. De meest hinderlijke kwaal Foste r's Maagpillen De heer Dobbelsteen vraagt of het raads besluit over deze kwestie al is uitgevoerd, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt. De raadsleden leggen hierop in handen '■an den Voorzitter de vereischte eeden af. Hierop heeft benoeming der Wethouders plaats. De Voorzitter stelt voor eerst te stemmen voor een Wethouder voor Hedik- huizen. De heer Dobbelsteen is het daarmede niet eens, er wordt gestemd over Wethouders zonder bijvoeging welk gedeelte der ge meente zij zullen vertegenwoordigen. Bij de stemming vcor de vacature J, C. Win kel, kreeg deze 4 stemmen terwijl 3 stem men op den heer M. v. d. Water werden uitgebracht. Bij de stemming voor de vacature P. v. d. Brand, verkreeg de heer M. v. d. Wa ter 4 de heer Dobbelsteen 3 stemmen. De Voorzitter wenschte de raadsleden en de Wethouders geluk met hunne benoeming en spreekt de hoop uit, dat de nieuwe raad de belangen der gemeente op een betere en nettere manier zal behandelen dan dit in de afgeloopen 4 jaar is gebeurd. Verder wil spr. er niets over zeggen. De heer Dobbelsteen metkt op dat het niet aan de raadsleden, doch veel aan B. W. heeft gelegen. De Voorzitter antwoordt hierop dat voldoende is uitgewezen waar aan dit gelegen heeft. De heer v. Hemert merk op dat de inlichtingen op een vei keerde plaats zijn ingewonnen. «Vriend,* ging bij voort, toen de deur door Micbekff op slot gedaan was, «ik heb belangryk werk.* Micheloff keek Herman een beetje twy- felend aan. «Het is een teusachtige onderneming, zeide bij het onderhoud werd gevoerd in het staccato Fransch van Marseilles «de waker alle omstandigheden zijn tegen een welslagen. En de safe het is een combinatieslot ja Hermann knikte. «Ik heb redenen om aan te nemen, dat hij elke week de combinatie verandert waarschijnlijk is zij gisteren weier ver anderd. Je kunt het probeeren met plotseling kwam er een licht in zijn oogen «probeer, Elsie,* zeide hij langzaam. Micheloff knikte. «En als het daarmee niet gaat, dan de zaak maar opblazen. Ik laat de details aan jou over. Alleen dit ik wensch een pakje waarop staat «Privé.* Laat alles liggen, wat betrekking heeft op zaken, doch breng ieder papier mee, dat gemerkt is «Privé.* Hij liet twee honderd pond achter en ging heen. Dien avond zaten Koning Kerry, Elsie, Marion, Gorden Brsy en Vera Zeberlieff in den schouwburg en na afloop der voor stelling gingen zij met Vera naar de «Club der Zeshonderd,* waar zy lid van was. Het souper was uiterst gezellig en zy amuseerden zich kostelijk. Ingekomen stukken verschillende aanvra gen om subsidie deze zullen by de be grooting worden behandeld. Schrijven van den heer Bouman scheeps werf te Heusden, waarin deze mededeelt dat op den weg naar het fort 10 k 42 doode of half doode iepenboomen staan. Adressant vraagt deze onderhands te koo- pec. De Voorzitter zegt dat hy eens heeft wezen kijken, drie boomen zijn reeds dood en de andere vertoonen kenmerken van de iepenziekte, zullen dus in den loop van een half jaar ook wel dood zyn. Wethouder Winkel vraagt of het niet voordeeliger is, dan nu reeds te verkoopen. Ook Wethouder v. d. Water acht het beter met verkoop niet te wachten als de boomen toch dood gaan. De heer Dobbelsteen zou er tegen zijn ze uit de hand te verkoopen. Ook de Voorzitter is hier tegen, doch voor ze gerooid mogen worden moet zoo als bekend is, eerst toestemming worden verkregen. We kunnen ze dan met de houtverkooping van dezen winter veilen. Aanbieding gemeente-rekening 1925 sluitende voor den kap. dienst met een ba tig saldo van f 1446.922 en voor den ge wonen dienst met 714.392. Aanbieding rekening G. E. B. Aanbieding Gem. begrooting 1928. Beide rekeningen en de begrooting worden gedurende 14 dagen ter inzage ge legd en voor onderzoek in banden gesteld van de heeren v. Beurden en Dobbelsteen. De Voorzitter deelt mede dat door het overlyden van den Voorzitter van de Elec- trieciteits-commissie een nieuwen Voor zitter moet worden benoemd, terwijl we gens periodieke aftreding van heeren Dobbel steen en v. d. Brand een stemming moet plaats hebben. Het is gebruikelijk dat een Wethouder als Voorzitter optreedt. De heer v. d. Water wordt met 6 stemmen tot Voorzitter benoemd. Bij de eerste stemming verkreeg de heer Dobbelsteen 6 stemmen en was dus gekozen, de heer v. d. Brand verkreeg 3 de heer v. Beurden 3 en de heer v. d. Heijden 2 stemmen. Bij de derde stem ming ging het tusschen de heeren v. d. Heijden en v. Beurden en kreeg de heer v. d. Heijden 5 de heer v. Beurden 2 stemmen zoodat de heer v. d. Heijden werd gekozen. Bij de rondvraag infor meert de heer Dobbelsteen of zijn laatsten brief ook is verzonden. Voorzitter. Vragen beantwoord ik niet hebt u geen voortellen; dan sluit ik de vergadering. Dobbelsteen. Ik zou nog even willen terug komen op de kwestie van Krugten of die f 2.50 of 70 pCt. loon krijgt. Voorzitter. Dan zal ik het opnieuw in omvraag brengen. Dobbelsteen. Laat u daarover geen dis cussie toe, ik mag dat toch wel even toe lichten. Wy gaan naar den winter en u gar g opgedier.d was, zeide zij zachtjes tot hem «Hermann is hier. Hy zit een beetje links achter n. Hij knikte. «Ik zag hem binnenkomen,* zeide hij. «Ik verwacht geen byzonder gevaar van hem hier. Hij keek op zijn horloge. ga alsjeblief nog niet weg,* smeekte het meisje. «Ik ga nog niet weg, maar, zooals u weet is het steeds mijn gewoonte 's avonds nog even op het kantoor te gaan kijken, voor ik naar huis ga en ik wilde maar eens zien hoe laat het was.* Hermann Zeberlieff had de beweging gezien en bij stond plotseling op, terwijl bij den eleganten heer Hubbard, wiens gast hij was, zonder eenige verontschuldi ging liet zitten, en wandelde naar bet tafeltje van Kerry. Een doodelijke stilte heerschte er bij zyn komst. Van waar bij stond kon hij neerzien op Koning Kerry en op zijn zuster en er lag een breede grijns van goed-gemeurdheid op zijn knap gezicht. «Voelt er iemand iets voor, hier,* zeide hij langzaam, «om een beetje te doen aan wetenschappelijke oorlogsbijl- begraving Hij sprak tegen het geheele gezelschap. Er was er niet een bij, die hij niet be- leedigd had. voar ligt Lanil vai Heusdes en straat en ile Boramelorwaari! Alom verkrijgbaar voor menschen op leeftijd is verstopping. Foster's Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide aal laxeermiddel voor ouden van dagen. S f 0.65 per flacon.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1