Eerste Blad S. D. LANKHUYZEN Co's BANK A. BAAtJENS Botermarkt 88 A. VERSCHUUR-BAERT, FEUILLETON telep. No. is Raamsdonksveer. Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4743 Vrijdag 16 September 1927. Zij, die zich op dit Blad vcenschen te abonneeren ontvangen de tot 1 Oct verschijnende nummers GRATIS Binnenland ^nd VAN ALTÉNA Dit blad verschynt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden /1.25, en franco per post beschikt fl.40. Afzonderlijke cummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 nar en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. De toestand op onze wegen. i. De toestand op onze wegen wordt zoo zoetjes aan onhoudbaar en de ongelukken, die de dagbladen dagelijks melden, leve ren hiervoor wel het afdoend bewijs. Als men veel op onze wegen vertoeft bespeurt men terstond hoe weinig men- schen zich houden aan de regels van den weg en hoevelen hun leven en dat van anderen in de waagschaal stellen. De met trekdieren bespannen voertui gen bewegen zich vaak langs onze wegen alsof er geen ander vervoer op is. Zij wijken veel te laat of onvoldoende uit en bevinden zich bij voorkeur midden op den weg, ter wijl het ook niet zelden gebeurt dat de voerman op de kar zit te slapen. Gelukkig echter dat vele paarden wijzer zijn dan hun koetsier, want vanzelf begeven zij zich veelal naar den kant van den weg waarheen hun geleider hen had behooren te sturen. Hoe dikwijls ziet men niet plotseling een paard en wagen in snellen draf van een boerenerf komen en even plotse ling den weg oversteken zonder dat de bestuurder zich er eerst van heeft over tuigd of de weg wel vrij ie. Hoe menigmaal ziet men vee drijven langs de wegen of wat nog erger is b.v. een losloopend paard voor zich uitjagen naar de weide, terwijl de drijver er achter rijdt op zijn rijwiel. En hoe vaak laat men dit werk niet aan kinderen over En dan de wielrijders! Zij beschouwen zich de goeden niet te na gesproken als de meesters van den weg. Het meerendeel beweegt zich naast elkaar rijdende voort zonder de noodige plaats te laten voor andere weggebrui kers. En wanneer zij dan b.v. worden ingehaald door een auto dan verdoelen zij zich zoodanig dat er aan eiken kant van den weg een paar gaan rijden. Juist deze wijze van rijden is zoo ge vaarlijk, omdat de auto daardoor soms- tijds te weinig ruircte wordt gelaten om te kunnen passeeren en eene aanrijding er maar al te dikwijls het gevolg van is. Velen houden vrachtauto's vast en laten zich medesleepen. Dit is een buitenge woon gevaarlijk kunstje en vooral op onze smalle wegen, waarop twee auto voertuigen elkaar maar nauwelijks kun nen paeseeren. De tegenkomende auto moet dan maar den berm van den weg op, wat vooral De Amerikaansche Millionair EEN PAKKENDE ROMAN VOL SENSATIE. (Vrij bewerkt naar het Engelsch.) O 32 «Omdat,ging Hermann voort, >ats gij U op dit zeer zonderlinge oogenblik ge- drongen voelt mij als Uw gast te behan delen ik ben vandaag buitengewoon tam.* Op een blik van Vere, die misleid werd door baar gevoel van medelijden met zijn eenzaamheid, inviteerde Keriy hem. Hermann was charmant* Nooit te vo- reB had Kerry hem zoo vroolyk. zoo opgeruimd, zoo vol sprankelenden geest, zoo vaardig met goed moedigen spot ge zien. De koffie was reeds lang geserveerd. Koning Kerry zat onrusting heen en weer te schuiven op zyn stoelhij hield er niet vao, dat het zoo laat werd. Maar Her mann ratelde nog maar steeds door en te gen bun wil waren zij gedwongen te la chen. Langzamerhand begonnen de gasten te verdwijnen en Vera's tafeltje was een der vier laatst bezette in de zaal. «Ik geloof, dat we nu maar moeten in den winter, wanneer de wegbermen door de vele regens drassig zijn, groot gevaar kan opleveren. Vooral des Zondags kan men in kleine provinciesteden en op dorpen de gewoonte waarnemen dat fietsers, over hun fiets hangende of er op steunende, zich midden op den weg plaatsen en wel zoodanig dat het verkeer er door gehinderd wordt. Aan autosignalen stoort men zich niet omdat men mogelijk hoopt dat de auto bestuurder het oude rijwiel zal kapot rijden om eene stevige schadevergoeding te kunnen vorderen. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam heeft naar onze meening zeer terecht den vinger op de wondeplek ge legd en de volgende corpsorder uitge geven „Het heeft mijn aandacht getrokken, dat veel agenten, die vaak met lofwaar- digen ijver waken tegen verkeersover tredingen van autobestuurders, niet steeds voldoende aandacht schenken aan de gedragingen der wielrijders. Het heeft er dikwijls allen schijn van, dat zij de auto's als het eenige gevaar beschouwen in ons hedendaagsch verkeer, en het gevaar veroorzaakt door het verkeer met rijwielen, daaraan geheel ondergeschikt achten, niet alléén, doch wielrijders on gestraft en openlijk de schaamtelooste overtredingen tegen de regels van het verkeer laten begaan, zonder daartegen ook maar het minst op te treden. Deze opvatting is onjuist. Naast het gevaar van het autoverkeer bestaat in Amsterdam in ten minste even groote mate bet gevaar van het verkeer met rijwielen, hetgeen in deeerste plaats zijn oorzaak vindt in het groote aantal dier verkeersmiddelen. Amsterdam telt er ruim twee maal 100,000, dat is op iedere zeven inwoners 2 rijwielenen ver der doet het er niet in het minst aan toe dat de wielrijders, die de verkeers- voorschriften niet voldoende naleven, veel aanleiding geven tot ernstige onge vallen. In het algemeen kan worden gezegd, dat de wielrijder zich aan de verkeer8voorschriften, die toch voor de veiligheid van het verkeer in den ge- heelen omvang zeer zeker stipt dienen te worden nageleefd, veel minder stoort dan de autobestuurders en daardoor als gezegd, zij het niet direct en ook niet steeds met opzet, dan toch indirect de oorzaak is van veel verkeersongevallen. Van de talrijke overtredingen, die men dagelijks veel door wielrijders ziet plegen, worden genoemd het afsnijden van boch- Kiespijn-poeders -tinctuur -watjes Atol-tandpasta Odol- Pebeco- Tandpoeder (los). Insectenpoeder „HELIOS". Kukirol likdoornpleisters. -voetbad. Likdoornzalf „DE GEDÉ". DROGISTERIJ HEUSDEN Wittebroodstraat 52. Zij stonden op en Hermann maakte zijn verontschuldigingen. «Het spijt me, dat ik u allen zoo lang heb opgehouden,c zeide hy. Terwijl zij bezig waren met den kellner af te rekenen kwam Lord Fallingham met een gezelschap, dat in vroolijke stemming verkeerde, binnen. Juist wilde hij aan een tafeltje gaan zitten, toen hy den millionair in het oog kreeg. «Hoe maakt U het, mijnheer Kerry vroeg bij hartelijk. «Ik maak U mijn compliment over het welslagen van al uw plannen en het doet me slechts leed, dat dit succes oorzaak is dat er een van de merkwaardigste bezienswaardigheden van Londen gaat verdwijnen.c «Bedoelt U my daarmede vroeg Kertv goed gehumeurd. «Ik bedoel Uw kristallen paleis,c zeide de Lord. Koning Kerry schudde het hoofd. «Het zal nog heel lang duren voor het kristallen huis verdwynen gaat,c zeide hy. De jonge Lord keek hem verbaasd aan. «Maar u gaat verhuizen uit Glasshousse Street,c hield by vol. «Ik ging er vanavond heen om U op te toeken ik kom er juist vandaan. >U bent er juist vandaan gekomen herhaakle Kerry in verwondering. «Ja, ik beb een kennis bij me uit Indië, wien ik graag het huis wilde laten zien, en helaas 1 er was niets bizonders meer te zien «Wat bedoelt U toch Koning Kerry's ten, het op verkeerde wijze inhalen en voorbijrijden, het zich vasthouden aan andere voertuigen, het rijden op korten afstand achter auto's, met het gevaar dat wanneer deze vaart verminderen, de wielrijder óf tegen de achterzijde van de auto botst óf genoodzaakt wordt plotse ling er achter vandaan te rijden tot groot gevaar, niet alleen van zichzelf, doch ook van hen, die van de tegenover gestelde zijde komen, het niet behoorlijk rechts rijden bij het ingehaald worden, welke overtreding zeer dikwijls gepleegd wordt op de wegen buiten de Singel gracht, zooals Nassau- en Stadhouders kade, het dikwijls met 4 of meer wiel rijders naast elkaar rijden, waardoor niet voldoende ruimte voor ander verkeer ter beschikking blijft, het vervoer van te groote vrachten, het niet stoppen bij stilstaande trams, op plaatsen, waar het voor de veiligheid van passagiers noodig ie, het na gekregen bevel van stoppen, overschrijden van stoplijnen, het niet, althans niet tijdig geven van een teeken in welke richting men wenscht te rijden, tenslotte het rijden zonder bel en met niet voldoend werkende rem. Met het oog op het groote belang van een geordend verkeer in onze stad, waarin het rijwielverkeer een belangrijk onder deel vormt, draag ik het straatdienst- doenst personeel met nadruk op om naast een onverzwakt toezicht op auto verkeer nauwlettend op het naleven van de verkeer8voorschriften geldende ten aanzien van wielrijders, met name op de hierboven genoemde, toe te zien en in voorkomende gevallen tegen overtreders met gestrengheid en volgens de wet op te treden. Ook moet terdege rekening worden gehouden met de belangen van de voetgangers." Wordt vervolgd. PRINSES JULIANA. Prinses Juliana, studente aan de Leidsche Hoogeschool, heeft zich thans te Katwyk gevestigd, waar zij Zaterdag met hare koninklijke ouders haar intrede deed. Er was natuurlijk een kolossale belangstelling ook al viel de regen bij stroomen neer. De burgemeester en andere autoriteiten verwelkomden het koninklijk gezelschap. De burgemeester hield een rede waarvoor de Koningin en de Prioses dankten. Daarop werden bloemen aangeboden en 'n autotocht gemaakt door de versierde straten naar de villa's der Prinses. Op de kade, aan het eind waarvan die villa's liggen, had men met behulp van haringtonnen, netten, bakens, enz. een goed geslaagde eere-poort doen verrijzen, over een groote lengte van dezen boulevard, aan zee gelegen, een dak van vischnetten was aangebracht, waar van aan weerszijden een draperie, eveneens van netten afhing. De Koninklijke familie stelde zich op het bordes van de villa op, waarna haar een zanghulde werd gebracht, waaraan de plaat selijke oranjevereenigingen deelnamen. ben niet verhuisd met mijn kantoor. «Ik begrijp U niet al te best,c zeide Fallingham langzaam. «Het is er heele- maa! donker en er hangen twee groote biljetten naast de deur, waarop staat, dat het kantoor verplaatst is naar Piccadilly Circus No. 106.c Een oogenblik ontmoette de verschrikte blik van Elsie dien van den millionair toen wendde hij zich snel tot den glim lachenden Hermann. «Ik begrijp net,* zeide hij zonder stem verheffing. «Wat begrijpt U, mijnheer Kerry vroeg de ander. «Ik begrijp, waarom U bij ons bent komen zitten, zeide Kerry, «en nu heb ik de explicatie van Uw aangename con versatie bier.* Met een verontschuldiging verliet hy hen en snelde weg. Hy riep een taxi aan en in halsbrekende vaart hing bet naar het kantoor. Alles was duister bij keek door de ramen naar binnen, doch kon de safe niet zien. Hy opende de buitendeur en trad binnen. Hy draaide de contactknop van bet licht om, doch bet brandde niet. Snel ging hy weer naar buiten en riep een politieagent. Hier is mgebroken, zeide hy. «Ingebroken, mynheer 1 Wel, ik dacht, dat U vanavond het meubilair had laten overbrengen. «Wie heeft die plakkaten hier Hango ut AGENTSCHAP YAN DE AMSTERDAMSCHE BANK A'üAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. fiBF" Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA Ten slotte defileerden ongeveer 3000 schoolkinderen voor de Koninklijke familie. WELDADIGHEIDSZEGELS. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Lanbouw heeft bepaald dat de a.s. uit gifte van weldadigheidszegels evanals de vorige jaren, weder ten goede zal komen aan den arbeid voor het bescherming- en hulpbehoevende kind. De Nederlandsche Bond tot Kinderbe scherming is eveneens weer belast met de propaganda en de verdeeling. De zegels zullen worden verkrijgbaar gesteld in de frankeerwaarden 2, 5, 7J, en 15 cent met een verkoopprys van resp. 4, 8, 11 en 18 cent. Zij zullen de wapens dragen van de provinciën Overijsel, Gronin gen, Drente en Limburg. o— DE OPENING DER STATEN-GENERAAL. De samenstelling van den stoet bij de plechtige opening van het nieuwe zittings jaar der Staten-Generaal op a.s. Dinsdag zal weder dezelfden beperkten omvang hebben als de laatste jaren gebruikelijk was. Bevestigd wordt, dat H. K. H. Prinses Juliana aan de plechtigheid zal deelnemer*. Zij zal in de door acht paarden getrokken statiekoets tegenover H. M. de Koningin plaats nemen. o DE MAASWATER-AFVOER. Naar «Da Volkskrant* meldt, zal Don derdag 22 September te 's Gravenhage een bespreking gehouden worden tusschen den minister van Waterstaat en vertegen woordigers van Ged. Staten van Noord- Brabant, Gelderland en Limburg, om te beraadslagen over de bijdrage van deze provincies in de kosten van verbetering van den waterafvoer van de Maas, ter voorkoming van overstroomingen. O DOOR DE TRAM DOODGEREDEN. Dinsdagmiddag is de 55 jarige P. de Ridder, Maoritsstraat, op den Bcezemsingel bij de Veemarkt te Rotterdam, door een «Ik weet het niet, zei de man. «Toen ik in dienst kwam, was alles donker en waren deze biljetten aangeplakt. Ik dacht dus, dat alles in orde was.* Hy floot en spoedig kwamen er twee zijner collega's aanlooper. Te zamen gin gen zij naar binnen en vonden al spoedig den waker in zijn kamertje bedwelmd. Alle licbtleidirgen waren doorgesneden. De deur van de safe wijd open en was op het eerste gezicht geheel onbescha digd, Koning Kerry uitte een kreet. «Leen me even je lantaarn,* zeide hij en onderzocht snel den inhoud van de safe. Een stapeltje papieren de belang rijkste voor hem - was verdwenen. «Maken jullie hier maar rapport van, zeide bij «intusschen zal ik iemand laten komen om het licht io orde te maken.* Hy ging in zyn privékantoor zitten met niet meer licht, dan dat van een kaars en daar vond Elsie hem. «Is er iets gestolen ?c vroeg zy. «Een pakje papieren,* zeide hy rustig «doch, gelukkig, is er niets van de zaak aangeraakt.* «Bent U er zeker van dat dit pakje pa pieren van U weg is vroeg zy. Het was echt een vraag voor een vrouw en bij glimlachte even. «Gaat U maar even zelf kijken,zeide hy«hier is een electrische lantaarn.* Zy giDg naar de zaal, waar de safe stond doch herinnerde zich na plotse ling, dat zy niet eens wiet wat zij ging «k tramwagen van lijn 10 overreden. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd bij aankomst al daar bleek hy reeds te zyn overleden. SIGARET ENTBENZINE. Terwijl een motorrijder uit Maastricht te Leende (N.-Br.) benzine bijvulde, stak hij een sigaret aan, waardoor de benzine vlamvlatte. De man wierp de slang der aftapinrichting weg in de richting, waar zich eenige kinderen bevonden, wier kleertjes in brand geraakten. Omstanders snelden toe en doofden de vlammen. Twee kin deren kregen brandwonden, terwijl de moeder van een der kinderen en een der omstanders eveneens vrij ernstige brand wonden kregen. o1 NOODLOTTIGE KLAP. De student B. aan de Oranjeplantage te Delft kwam met zyn auto thuis en wilde den wagen achteruit naar binnen rijden. Hy waarschuwde daarbij eenige personen dat hij achteruit zou gaan. Misschien is een hunner toch door de auto aangereden, want plots kreeg de student onverhoeds een slag op het oog, waardoor het glas van de lorgnet, die hy droeg, brak en in. het oog drong. De personen, die de student niet kende, vluchtter. De student werd op last van den dokter dadelijk naar de oogheelkundige kliniek in Den Haag vervoerd, daar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Verdacht van deze mishandeling, is door de politie de 27 jarige C. K. in arrest gesteld. los en in luxe verpakking, door grooten omzet steeds versch verkrijgbaar, alsmede alle Verkade's artikelen. Zij ging terug naar Kerry. «Het is stapeltje lange enveloppen,* zeide hij, «waarop geschreven staat Betref fende Particuliere zaken van Kerry.* Zij knikte en ging heen. Op den vloer zag zy iets leggen een lange smalle en veloppe, zorgvuldig gezegeld, lag op zyn kant tegen de safe aan. Zij raapte die op en las Trouwacte van K. Kerry en Hen- riette Zeberliefl. Het meisje staarde naar de enveloppe. ZeberlieflDe zoster van Herman I Zij bracht de enveloppe aan Kerry die haar aannam zonder iets te zeggen en diep in gedachten verzonken, bleef zitten, Hy zat daar nog, toen de daageraad reeds lang verschenen was en het drukke zakenleven van Londen weder zyn gang gi°g* Er werd aan de deur geklopt en een bediende verscheen met een telegram. «Zoo juist gekomen, mynheer drin gend.* Koning Kerry opende het en las «Kom me voor den laats ten keer be zoeken. Morgen ga ik scheep naar Zuid-Amerika om mijn fortuin weder op bouwen. Kom naar Park Lane. Er is niets te vreezen.c ki 1.1-' GI« fWordt vervolgd.) voor feet LanI van Heusden si AltsnejeLangstraat en mi Binelerwaard

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1