LETTERS-MARGARINE Weerberic RAVENSWAAY'S Plaatselijk Nieuws LETTERS-KOFFIE - te GORINCHEM, De kwaliteiten zjjn prima. De Prijzen zijn zéér billijk. R E G E N J A S-D E M I S A I S O N in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijo, worden zeer snel verdreven door Ia buisjes van 75 en 40 ct. proefouisje 25 ct. VEERPONT GEZONKEN. De veerpont over de Schie naby Kethel, is aan de zijde van de Rotterdamschen Weg (bij De Kandelaar) tengevolge van den golfslag, veroorzaakt door een voor bijvarend motorschip, gezonken. Met de pont zonk de auto van den heer F. Bijl uit Kethel. f>$Ds veerman en de eigenaar van de auto geraakten te water, doch wisten zich te redden. De auto werd met veel moeite op het droge gebracht. Daarna is de pont gelicht. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Tasschen Mook en Nijmegon is het 5- jarig zoontje van den heer Lichteveld te Cuyk, door het openspringen van het por tier, uit den trein gevallen. Zwaar aan het hoofd gewond, werd het jongetje naar het ziekenhuis te Nijmegen gebracht. o BLIKSEM INGESLAGEN. Te Ansen (gem. Ruinen) is de bliksem geslagen in de woning van den landbouwer J. Kelly. De bewoners, die aan tafel zaten, werden tegen den grond geslagen, doch kwamen met den schrik vry. Het huis stond onmiddellijk in brand en is tot den grond toe afgebrand. o— DE DOOD OP DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den onbewaakten overweg te Vrie- zenveen werd een met 'n paard bespannen wagen door een trein gegrepen. De twee inzittenden werden uit den wagen geslingerd. Een 5 jarig zoontje van den arbeider Lukas werd op slag gedood, terwijl de bestuurder bewusteloos bleef liggen. Zjjn toestand is niet ernstig. Beiden werden per trein medegenomen naar Vroomshoop. Paard en wagen werden hoegenaamd niet beschadigd. Lotus-prijsvraag. De N. V. Ant. Jurgens' Magarine fa brieken te Oss komt ieder jaar met iets nieuws op het gebied van reclame. Thans heeft zy weder een Lotus-prysvraag ont worpen «Hoeveel Lotus in Nederland De Lotus laodkaart, die gratis bij iederen winkelier verkrijgbaar is, vermeldt tusschen de plaatsnamen in verschillende malen de woorden «Lotus zoet als room.* De deelnemers aan de prysvraag moeten aan den voet van deze kaart vermelden hoeveel malen deze 4 woorden op de land kaart voorkomen en hebben daardoor kans op verschillende geldprijzen tot een bedrag van f 20.000, waaronder een hoofdprijs van f 5000. Verdere bijzonderheden kan men vinden in het het Lotus tijdschrift no 69 en 70. Tot 18 October 1927 bestaat de gele genheid het antwoord op de prijsvraag in te zenden. GROOTE OPRUIMING ^biT BAHLMANN GORINCHEM, van DAMES- en KINDER-CONFECTIE en HOEDEN k Contant. 5e ZOMERCONCERT te geven door de «Fanfare der H. Familie* te Heusden. Directeur de Heer W. van Heivoort, Nieuwkuijk op Zaterdag 17 September 1927, op de muziektent des avonds half acht. Programma 1. Feestgroet, Pas Redouble. 2. Aux Bords de l'Escaut (Fantasie). 3. Jovialité, Fantaisie. 4. Le Chef de Corps, Marche. Pauze. 5. Vers l'Avinir, Marche. 6. Vendage et Moisson, Ouverture. 7. Dona Flora, Fantaisie dramatique. 8. Finale. HEUSDEN. Door B. en W. is tot loco burgemeester aangewezen de heer A. A. de Haan. Naar wij vernemen bestaat, by voldoende deelname, het plan hier ter plaatse een Lar.dboowcursus voor Heusden en Om streken te houden, onder leiding van den heer A. Willems, Landbouwonderwijzer te Elshout. Zondag a s. speelt het eerste elftal Jaliana een vriendschappelyken wedstrijd tegen Wilhelmina uit Kaatsheuvel. Aanvang 2 uur N. T. op het terrein naby de brug. Aan de Intern. Solisten, Duetten, Terzetten en Kwartetten wedstrijd op 9 en 16 October a.s. georganiseerd door de Fanfare der H. Familie ter gelegenheid van de herdenking van het 25 jarig bestaan wordt door 62 solisten, 10 duetten en 7 kwartetten deelgenomen. Tevens zal deze wedstrijd op Zondag 9 Oct. officieel worden geopend de3 nam. half een door den Ed. Achtb. Heer H. J. van Eggelen, burgemeester te Heusden. Zaterdagmiddag had in hotel Noord- Brabant te 's-Hertogenbosch een algemeene vergadering plaats van afgevaardigden van den ft. K. Statenkieskring alhier. Wegens verhindering van den voorzitter, den heer M. van Loon, werd de vergade ring geleid door den vice-president den beer W. Eibers uit Waalwyk. Aan de orde was behandeling en vast stelling van het nieuwe reglement voor den Statenkieskring. By de artikelsgewyze behandeling werd slechts een kleine wijziging voorgesteld en aangenomen. Z.h.st. werd het geheele concept aangenomen. Mededeelingen werden gedaan betreffende verschillende regelingen der Rijkskieskring- organisatie. De aandacht werd er op ge vestigd, dat spoedig de reglementen der locale kiesvereenigingen ter goedkeuring aan 't bondsbestuur R. K. H. moesten worden ingezonden opdat de goedkeuring voor 1 Januari zal kunnen geschieden (Hgz.) Op de Dinsdag gehouden ledenver gadering der R. K. Kiesvereen. alhier werd het aftredend bestuur herkozen en tot nieuw lid gekozen de heer Joh. v. Laarho ven. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld Hub. Verhoeven, voorz.L. de Mol, vice-voorz.; G. G. Carpay, secretaris; P. Scheoiehausen, 2e secretarisF. S. M. Schreuder, penningmeester en F. Verhoe ven en Joh. van Laarhoven, leden. De rekening en verantwoording van den Penningmeester werden nagezien en goed gekeurd, waaruit bleek dat de kas met een voordeelig saldo sloot. De Voorzitter dankte den Penningmeester den heer F. S. M. Schreuder voor zyn financieel beheer. Maandag 19 September a.s. zal door de Heudensche Hengslsportvereeniging alhier ledental 74, een buitengewone le denvergadering worden gehouden in hotel «Concordiac waarin als spreker zal optre den den Heer D. A. Flumay te Rotterdam. Hoofdbestuurslid Bonds Penningmeester van den Algem. Hengelaarsbond gevestigd ten Den Haag. Op de Woensdagavond gehouden ledenv. der R. K. Tooneelvereeniging «Kunst en Vermaak* werd besloten voor de 1ste Winteruitvoering op 20 November a.s. een prachtvol tooneelspel ter studie te nemen en werd tevens besloten medewer king te verleenen aan het feestconcert der «Fanfare der H. Familie* op 23 October a.s. Terwyl voor het Intern. Solisten Du etten en Kwartetten wedstryd op 9 en 16 October ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de «Fanfare der H. Familie* een verguld zilveren medaille beschikbaar te stellen. ALMKERK. J.l. Woensdagavond hield de Ring «Altena* van Herv. Jong. ver. in de school te Uitwyk (gem. Almkerk) eene algemeene ledenvergadering. Na 't zingen san Psalm 100 1 en 2 ging de Voorzitter in gebed voor, waarna hij alle een hartelijk welkom toeriep terwhl hij tevens Psalm ÏOO voorlas. Hierna werd de agenda voor dezen avond op zeer correcte wyze afgewerkt (jammer echter dat de belangstelling niet groot was). In de pauze werden alle aanwezigen onthaald op een heerlyke kop koffh. Nadat Dog door eenige personen van de rondvraag gebruik was gemaakt, sloot den Heer v. Vuren deze vergadering na 't zingen van Gezang 180 1 met dankgebed. Woensdag had een zoon v. d. heer v. d. W. het ongeluk terwyl hy bezig was in de smids eenige werkzaamheden te ver richten, dat een zeis (welke zich aldaar be vond) omviel, met 't gevolg dat deze op zijn arm terecht kwam, waardoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. B.-BROEK. De zangvereeniging alhier houdt een verloting, waaraan tal van prij zen zijn verbonden. CAPELLE. De gemeogde Zangvereen. »'t Rozeknopje* en het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid* zullen Zaterdag 17 dezer, des avonds 7 Hur een concert geven voor het voormalig Raadhuis in de Kom alhier. A.s. Zondag houdt de in het café van mej. wed. A. v. d. Haart alhier ge vestigde postduivenvereniging in combinatie met de postduivenvereniging, gevestigd in het café van den heer P. Wagemakers te Kaatsheuvel, een wedvlucht vanuit Mons (B). Het verf- en glaswerk voor het nieuw te bouwen woonhuis voor den heer Zwaans te Kaatsheuvel, is na gehouden aanbesteding opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer J. van der Schans, schilder alhier. De afd. SprangCapelle e. o. van Volksonderwijs houdt a.s. Dinsdag, des avonds een algemeene ledenvergadering bij den heer L. F. van Dongen alhier. De agenda vermeld 1. Opening en notulen; 2. Behandeling beschryvingsbrief voor de alg. vergadering 3. Benoeming afgevaardigde alg. vergade ring 4 Verkiezing nieuw bestuurslid (vac. mej. H. C. Brenkman)5. Ingekomen stukken 6. Rondvraag en sluiting. DRONGELEN. Naar wij uit betrouw bare bron vernemen is alhier opgericht een fanfare-corps. De vereeniging draagt de naam «Excelsior* en het ledental be draagt, tot nu toe veertien. Mogen er nog meer liefhebbers komen opdagen dan zal dit de vereeniging zeer ten goede komen. Helpt allen deze jonge vereeniging steu nen door lid of Donateur te worden. Het bestuur is als volgt vastgesteld C. v. d. Mooren Voorzitter Joh. Donken Pen ningmeester S. Millenaar Secretaris W. v. Gameren Bibliothecaris en C. Kramer ad- viseerend lid. Tot directeur is benoemd de heer Jac. v. d. Mooren te Genderen. Moge de vereeniging groeie en bloeien en haar naam met eere dragen. DRUNEN. Veiling van 15 September. Appelen 2|- -15 per KG. Dirk-Appelen per K.G. Zoete Appelen per K.G, Peren 2 - -31 per K.G. Kool peren per K.G. Spruitjes 20 - -22 per K.G. Princesseboonen per K.G. Stokprincessen 18- -25 per K.G. Z.A. 17- -21 per K.G. Rentegevers 13- -18 per K.G. Prefect 8- -11 per K.G. Duitsche boonen 2- -4 per K.G. Witte kool 3 - -8 per stuk Roode kool 4 - -10 per stuk Savoya kool 2|- -9 per stuk Bloemkool 1- -18 per stuk Andy vie 1- -2 per stuk Sla -2 per stuk Perzikken 1- -4 per stuk Seldery 2- -7 per stuk Ramenas 1- -2 per stuk Komkommers 1- -4 per stuk Kroten 2- -4 per bos Peen 1- -3 per bos Door ons succes met de hebben wij ook. in den handel gebracht onder dezelfde voorwaarden. Vraagt nog heden Uw winkelier. Reeds zijn op de LETTERS-KOFFIE 35 extra cadeaux afgegeven. FIETSEN, NAAIMACHINES, WASCHMACHINES, enz. MEEUWEN. Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat ook den oliehandelaar L. B., alhier, deze week nog aardbeien van den kouden grond pluktetevens plukte bovengenoemde voor de 2e maal peren van denzelfden boom. NEDERHEMERT. Dinsdag 20 Sept. a s. zal de heer Schoonderbeek uit Putten- Ermelo een predikbeurt vervullen, des avonds half zeven (O.T.) N. Z. NIEUWENDIJK. Naar men verneemt zal 17 September te 's Hertogenbosch wor den aanbesteed het asfalteeren van den ryksstraatweg vanaf Sleeuwyk tot Nieuwen- dyk. Deze week werden aangevoerd 5650 eieren. Men besteedde voor kip eieren f7.15, voor eendeneieren f6.60, alles per 100 stuks. By den heer A. Koekkoek Dz. staat een perenboom voor de 2e maal in vollen bloei. De bode W. de Graaf had het ongeluk, terwyl hij in den wagen stapte, zijn been te bezeeren, waardoor een klein wondje ontstond. Na een paar dagen moest de hulp van Dr. de Vries worden inge roepen, die bloedvergiftiging constateerde. De arbeider van den landbouwer J. van Drunen geraakte met geladen kar met steenen en paard te water bij den loewal. De hulp van de firma de Later bleek noodig te zijn, die met alle kracht paard en wagen op het droge bracht. Verdere ongelukken hadden niet plaats. Mej. van der Pluyra geraakte met kar en hond in het diepe water van de Gantel. Haar zuster was zoo kordaat en redde haar van een wissen dood. De opening der te houden bazar ten bate der T.B.C.-bestrydiog zal 2 Oct. plaats hebben. RAAMSDONKSVEER. Tot Wethouders dezer gemeente werden gekozen de heeren E. C. de Wit en J. de Klijn, beiden R.K. Naar wij vernemen zal het Ge meentebestuur zich verweren tegen het door den heer Wolters, architect te Eind hoven, ingesteld hooger beroep van het vonnis der Arr. Rechtbank te 's Bosch van 17 Aug. 1.1.inzake Middenstands woning bouw. Aan het bestuur der R.K. Meisjes school zullen de gelden toegestaan worden benoodigd voor verharding van het school plein. SLEEUWIJK. Zaterdagavond a.s. om 7.30 uur (Z.T.) hopen de Zangvereeniging «Loofd den Heere*, alhier, en de Rys- wijksche Muziek- en Zangvereen., allen onder directie van den heer A. W. v. d. Nat, alhier, een concert te geven op het weiland van den heer C. Scheurwater, gelegen aan den Rijksstraatweg alhier. SPRANG. A.s. Dinsdagavond zal in de zaal vau den Chr. Volksbond alhier, voor de leden van Patrimonium met hunne gezinsleden, de wydings-sameokomst ter gelegenheid van het gouden bonds-ju'oileum van het Ned. Weikl. Verbond «Patrimo nium* in de Domkerk te Utrecht per radio beluisterd kunnen worden. Als voorgangers zullen optredenDs. A. M. Berkhof, Chr. Geref. predikant te Amsterdam Ds. Jhr. J. L. A. Martens van Ssvenhoven, Ned. Herv. predikant te Utrecht en Dr. B. Wielinga, Geref. predi kant te Amsterdam. Voorts tot afwisse- iwg eenige orgelvoordrachten door den organist der Domkerk. WAALWIJK. Naar de E. v. h. Z. verneemt is alhier opgericht de «N.V. Le- derfabriek v.h. Vsn Iersel-Witlox en Co., Waalwijk.* President-commissaris is de heer J. van Iersel, directeuren zijn de heeren Cor. Wit- lox en Jos. Müssgens, allen alhier. Op de statuten werd bereids de Ko ninklijke goedkeuring aangevraagd. WERKENDAM. Maandagmorgen was de motorboot «Buiten Verwachting* van Gebr. Koek op weg naar Tien Gemeten toen ter hoogte van het Willemstad op het Hollandsch diep de wind zoodanig op stak dat zy in levensgevaar verkeerden. Een voorbij varende sleepboot verleende assistentie en sleepte hen de haven te Willemstad binnen. De tien inzittende personen waren allen Werkendammers. Zaterdagmiddag zal W. V. V. I tegen Blauw Wit I en D. V. O. tegen Blauw Wit II te Woudrichem een voet balwedstrijd houden. Tot Loco-Burgemeester is benoemd de heer C. H. Bjgers en by diens afwe zigheid de heer J. J. van Oord. Woensdagavond zal in gebouw «Andreas* een vergadering worden ge houden voor het oprichten van een dam club. Uitslag schietwedstrryd gehouden door de Burgerwachten op het fort «Altena*. Veteranen klasse le pr. W. van Driel, klasse A le pr. P. J. van Berchum, klasse B le pr. J. Visser Jzn. Jr. allen alhier. Tevens behaalde nog een prijs onze dorps- >4 Wanneer de barometer dezen stand aanwijst, is 't ge raden Uw REGENJAS aan te trekken. Hebt U er geen of is deze niet mooi meer, gaat dan naar het Kleedingmagazijn van en voorziet U van een keurige, waterdichte Regenjas, die aan alle eischen voldoet. Vooral de nieuwe wordt U zéér aanbevolen. GEMAAKT EN OP MAAT. Prijzen vanaf f9.75 tot de beste kwaliteiten. Sawiriii-talÉii të' Bergeijk Stufkens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2