^and van altena FEUILLETON Buitenland Binnenland ;,T *"ïJ- - Yimr i' nmém Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4744. Woensdag 21 September 1927. Zijdie zich op dit Blad wenschen te abonneeren ontvangen de tot 1 Oct. verschijnende nummers GRATIS Parlementair Overzicht. Dit blad verschjjnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en fraaco per post beschikt fl.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën 'worden tot Dinsdagmiddag 1 nor en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. De laatste ronde. Aan den vooravond van het nieuwe parlementaire jaar. Als het Prinsjesdag is. Vra gen en antwoorden. Eén doel. Op Zaterdag 17 September, om 3 uur in den namiddag, kwamen de Staten-gene raal, in vereenigde vergadering bijeen. Deze vergadering was wel op een buitengewoon uur belegd, doch niet van langen duur. De eenigste reden voor deze bijeenkomst was de sluiting, door minister Kan, in naam der Koningin. Daarna gingen de heeren naar huis, nadat natuurlijk eenige vriendelijke woorden waren gesproken jegens den kamervoorzitter, voor zijn geduldige en voorbeeldige leiding, om heden Dinsdag terug te komeu voor den langverbeiden Prinsjesdag. Ook dit jaar zal de Opening der Staten- generaal een bijzonder karakter dragen, evenals verleden jaar. Vorig jaar immers vond het historische feit plaats, dat de leden der s.d.a.p, voor de eerste keer de opening der Staten-generaal doer H.M. de Koningin, zouden bijwonen. Dit jaar is er iets anders nu zal het de eerste keer zyn, dat H.M, de Koningin behalve door Prins Hendrik, ook vergezeld zal zijn van Prinses Juliana, de meerderjarige Kroonprinses. Een even eens historische gebeurtenis dus, die zich in de grafelijke zalen zal voltrekken. En de grijze baron van Voorst tot Voorst zal weder den presidentszetel bezetten. Hij werd reeds opnieuw benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer. En luidt art. 109 van de Grondwet niet jBij een vereenigde vergadering worden de beide Kamers als slechts ééne beschouwd en nemen hare leden naar willekeur door elkander plaats. De voorzitter der Eerste Kamer heeft de leiding der vergadering» Lou de Visser, die als een goed dienaar van den grooten heer in Moskou in zijn wiek geschoten was door den oproep van Sir Deterding in den petroleumstrijd tegen Rusland, waarin hij o.m. het pnbliek vroeg om in zijn eigeo belang, »sterk door daden, den strijd tegen het bolsjewisme te onder steunen en zoodoende de regeering te helpen in haar streven om de nationale industrie tegen het naderende bolsjewistische gevaar te beschermen,had aan minister de Geer de noodige vragen gesteld, of de minister van dien oproep kennis had gehad, enz. Nee, antwoorde minister de Geer, ook namens zijn collega's, de oproep was niet opgesteld De Amerikaansclie Hillionair EEN PAKKENDE ROMAN VOL SENSATIE. (Vrij bewerkt naar het Engelsch.) ;:o- 33 »Voor den laatsten keer,® herhaalde Kerry. Hij stak bet telegram in zija zak, nam zijn hoed, riep een taxi aan en gaf het adres op aan den chauffeurPark Lane, 410. »Dus je bent gekomen?® zei Hermann. »Voor den laatsten keer,c zei de ander. »Zeker,c toen »wat is dat vroeg Hermann snel. Koning Kerry had een krant op tafel neergelegd, dien hij onderweg gekocht had. Hij had Hermann's mededeeling gewantrouwd en de krant gekocht om de vertrekdata der verschillende schepen na te zien en te weten te komen of er den volgenden dag een mailboot naar Zuid Amerika vertrok. En, voor zoover hij na kon gaan, had Hermann Zeberlieff de waarheid gesproken. Hermann greep de krant en plotseling werd zijn gelaat hard en vertrokken. Over zijn schouder heen las de millionair SCHIETPARTIJ IN WHITECHAPEL,® WELBEKEND ANARCHIST GEARRES- en gepubliceerd met vaorkennis en goedvinden der regeering. Of de regeering het streven dat in den oproep tot uiting kwam, geen gevaar voor den vrede achtte Och, vond minister de Geer, de vrede tusschen twee vredelievende landen loopt door een derge lijke omroep geen gevaar Bovendien we hadden toch een zekere vrijheid van mee- ningsuiting voor particulieren in Nederland. Van ingrijpen meende de .regeering zich dus te moeten onthouden. Of dit antwoord den gansch niet lauwen Lou zal bevredigen We hebber: er zoo een voorgevoel, dat we er nog eenige vriendelijkheden over te hooren zullen krijgen, straks, bij de algemeene be schouwingen. Meneer Hermans, uit de Eerste Kamer, kwam voor een verdoold schaap op, dat zelfs in de gevangenis niet veilig moest zijn ge bleken voor de grijpvingers van den fiscus. Aan een gevangene moest namelijk, volgens een mededeeling in het Maandblad voor be rechting en reciasseering, een aanmaning tot betaling van inkomstenbelasting zijn ge zonden, met den vollen naam van den ach- terstailigen betaler er op en ge-adresseerd aan de strafgevangenis. Als dat waar was, dan vond meneer Hermans dat toch wel a! te ijverig van de belastingambtenaren. Of liever gezegd hij vond het meer dan ergerlijk. Dan werd nog een wijziging van de Vei ligheidswet aangekondigd, welke hoofdzakelijk ten doel heeft de werkingssfeer der wet uit te breiden, zoodat deze zich niet meer uitsluitend zal beperken tot fabrieken en werkplaatsen. Ofschoon het nog wel eenigen tijd zal duren, voordat het wetsontwerp in de Kamer komt, omdat eerst nog het advies van den Hoogen Raad van Arbeid moet worden ingewacht, waarna het nog den Raad van State moet passeeren. En ten leste is er nog een wetsontwerp, waarvan men nu eens mag aanuemen, dat de Kamer er geen zwaarwichtige discussie aan zal wjjden. Zelfs Lou de Visser zal er niet boos om worden. Het is namelijk een handels verdrag met Ethiopië en het is gesloten in de Fransche en Amharie-taal 1 Alzoo is dan de laatste ronde ten einde. Alom in den lande hebben gemeenteraden en andere besturende colleges den belangrij ken bestuursarbeid hervat. Als laatste komen nu de beide Kamers der Staten-generaal. De parlementaire machine op het Binnenhof zet zich weer in beweging. De honderd en vijftig afgevaardigden betreden weer den tredmolen, die de machine aan haar roteeren- de beweging helpt. Een nieuw jaar van parlementaire bedrijvigheid staat te beginnen. De Kamers zullen welhaast weer weerklinken van de felle discussies en woordenwisselingen en redevoeringen van elk der 150 volks vertegenwoordigers. Die elk hun meening zuilen willen zeggen. Allen op hun manier TEERD.« »De Moordenaar legt een volledige be kentenis af.® Hermann las de regels snel. De gearresteerde man was Miche- lofï en hij zou alles verraden. Alles zou nu uitkomen de kleine Ros zou niet aarzelen alles en iedereen erbij te betrek ken om zijn eigen huid te redden of tenminste vermindering van straf te be komen. Dus hij had een volledige bekentenis afgelegd Waarvan De krant gaf slechts een kort bericht. »De gevangene gaf een langdurige ver klaring, welke gecontroleerd werd,« zeide de krant en legde dan uit, hoe de politie bezig was den eigenaar op te sporen van een groote som gelds, welke op den ge vangene gevonden was. Dus het was alles aan den dag geko men. Hij smeet de krant op de tafel. Het spel was uit. Hij moest nu den laatsten wanhopigen worp doen en dan Vaarwel Hermann Zeberlieff »Dat bericht heeft je tamelijk overstuur gemaakt, niet zei Koning Kerry. Hij had in de taxi het berichtje even doorgelezen. »Zoo erg maakt het me niet overstuur,c zeide de ander. >Het verandert rajjn plan nen een beetje en het kan ook zijn, dat iouw plannen er .dpQF.v«r«»vWd wor^ denken en streven. Maar allen toch mei dit eene doelvoor de welvaart en ten behoeve van het Nederlandsche volk. Zoo als elk dat ziet, en zooals elk dat het beste oordeelt. En het is wel eens goed, dit te bedenken, al zijn we het dikwijls oneens, met de opvattingen van een fractie of lid daarvan. Allen hebben mogen althans slechts hebben een doelen dat is, het wel zijn van Nederland. HIJNHARDT's Hoofdpijn Tabletten 60 ct Laxeer Tabletten 60 ct Zenuw Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Haag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. EEN ONTZETTEND FAMILIEDRAMA IN BELGIE. In een villa te Spa, welke eenigen tjjd geleden door een familie uit Deurne be trokken was, heeft zich een ontstellend familiedrama afgespeeld. De familie bestaande uit man, vrouw en dochter de zoon verbleef toevallig te Antwerpen had juist gemaaltijd. Plotseling werd de vader krankzinnig en gaf zijn vrouw een slag met een groot mes. Toen zij wilde vluchten, kreeg zij een twee den slag, waardoor de hoofdslagader door gesneden werd. Zij was terstond dood. Vervolgens keerde de krankzinnige zich tegen zijn dochter. Deze vluchtte zwaar gewond naar de eerste verdieping en riep luidkeels om hulp. Toen rende zij naar den tuin en bezweek in de armen van een geestelijke, die op het lawaai kwam toe geschoten. Toen de geestelijke den onge- lukkigen krankzinnige wilde naderen, sneed deze zich de keel af. o VIJF VLIEGERS VERDRONKEN. Uit Belgrado wordt gemeld, dat bjj oefe ningen een watervliegtuig, bemand met 5 aspirant-onderofficieren, in zee is gestort. Allen zjjn verdronken. KINDEREN EN VUUR. Terwijl te Uithuizen de arbeider W. van der Schaaf en zijn vrouw op het land werk zaam waren en de drie kinderen van 6, 5 en 2 jaar thuis waren, brak in hun woning plotseling brand uit. Het jongetje van zes jaar had een kool vuur uit de kachel ge haald en ze, in een krant gewikkeld, in het rieten dak gestoken. Spoedig stond het huis in lichtelaaie, zoodat van den inboedel weinig gered kon worden. Een varken en twee geiten kwamen in de vlammen om. den. Ik heb heel weinig tijd,® Hij keek op zijn horloge. Kerry zag een gepakt valies staan en een overjas over een stoel liggen en vermoedde dat Zeberlieff voorbereidselen gemaakt had om te vertrekken. »Maar dat beetje tijd, dat ik heb,® ging Hermann voort, »moet nuttig be steed worden. Voor de laatste maal, Ko ning Kerry, wil je me helpen »Met geld Neen I Hoe dikwijls heb ik je geholpen en steeds heb je den bij stand, dien ik je verleende, later gebruikt om tegen mij te ageeren »Ik moet precies een rond millioen heb ben,® zei de ander. »Ik ga naar Zuid Amerika, waar een man met ondernemings geest ruimschoots gelegenheid heeft om daarmede nog iets te bereiken.® »Van mij krijg je niets.® Herzie dat plan oogenblikkeljjk.® Kerry wendde zich om. Er was een revolver op hem gericht. Herzie je meening of je bent een lijk,® zei Zeberlieff kalm. »Ik zeg je, dat ik wanhopig ben. Ik moet uit het land hier, vandaag nog of je moet me helpen niet alleen met geld, maar op alle mogelijke manieren...® Er werd luid op de deur geklopt. Ze- berliefïs vertrokken gezicht werd heel bleek, doch hij ging naar het venster en keek naar buiten. Drie mannen, ongetwijfeld potiliemannen in burger, stenden aan de deur. Het jongetje van twee jaar dat te bed lag kon nog joist intijds worden gered. Verzekering dekt de schade. o— BRAND Een schuur van J. van Dooren te Strijp by Eindhoven is afgebrand, waardoor een groote voorraad hooi en £troo verloren giog. Twee varkens en een geit kwamen in de vlammen om. Bovendien gingen een kar en eenige landbouwgereedschappen in de vlammen op. Verzekering dekt de schade. Men vermoedt dat de hooibroei de oorzaak van den brand is. —o GEMOEDELIJK. In de gemeente Bergh is bet bij de jongste wethoudersverkiezing vroolyk toe gegaan. Van de 15 raadsleden behooren er 13 tot de R. K. Staatspartij, maar bijna allen zijn gekozen op eigen Ijjsten en van een eensgezinde fractie is allerminst sprake. Daar alle leden ook voor het wethouder schap gelyke geschiktheid bezaten en men toch tot een resultaat moest komen, werd besloteni» de stamkroeg, die trouw voor iedere vergadering wordt bezocht, om het baantje te kaarten. Ea zoo werden »Klaverboer« en »Schop« penboer® wethouders van Bergh. O ONGEVAL VOORKOMEN. De Haagsche Ontsmettingsdienst zou een perceel in de Emmastraat te Loosduinen ontsmetten. De bewoners hadden het huis verlaten en dit werd op de gewone wijze door ambtenaren van den Omsmettirigs- dienst bewaakt. Een 6 jarig zoontje van den bewoner zag echter toch kans, in het huis te komen. Het ventje werd dadelijk bewusteloos door de dampen, welke in de vertrekken hingen en door de chemische ontsmettiogspreparaten werden veroorzaakt. Men bemerkte het spoedig en nadat het kind weer in de frissche lucht was ge bracht, kwam het spoedig weer tot be wustzijn. AUTO-ONGELUK. Zaterdagavond omstreeks 7 uur zjjn op den Rotterdamscheweg te Delft een auto van den heer Borsje uit Gouda, en een auto van den heer Zuurdeeg uit Rotterdam, met groote snelheid tegen elkaar gereden, doordat eerstgenoemde een voor hem uit rijdende auto wilde passeeren en te laat bemerkte, dat de weg niet vrij was. Beide auto's werden zwaar beschadigd, persoonlyke ongelukken vieien niet voor. De heer De Graaf heeft met behulp van een kraanwagen de wrakken van de auto's uit elkaar gehaald en vervoerd. ONDER DE TRAM. Te Winschoten wilde Zaterdagmiddag de rangeerder by de stoomtram «Oostelijk Groningen®, S. Meijer, voor de tram langs loopen. Ongelukkigerwijs geraakte hjj met schoot. Maar terwijl hij de woorden uitte, sprong Kerry naar voren en sloeg zijn arm in de lucht. De twee grepen elkander aan, de witte handen zochten zijn keel, maar Kerry kende de kracht van den ander en zijn zwakke punt. Zeberlieff was machte loos in zijn handen. Juist draaide hjj hem om, toen de deur openvloog en tweeman- men naar binnen stormden. Voor zij hun gevangene echter konden grijpen had deze zich gebukt en den revolver, die in de worsteling gevallen was, opgeraapt. Een kleine knal, en met dat eigenaardige lacbje, zoo specifiek voor Hermann Zeberlieff, viel deze ruggelings op den grond. Kerry viel op zijn knieën naast hem neer en lichtte het achterovergebogen hoofd op. »Halt Konickj'e kuchte de stervende Hermann. Dit is een gelukje voor jou voor jou en Elsie Er kwam een dof waas over de oogen en met dat waas, dat het knappe gelaat van Zeberlieff stempelde met het stempel des doods, ging Hermann naar den Rechter. Die alle dingen weet. Een der politiemannen boog zich over hem heen. »Hij is dood,® zeide hij, ter- wijl bij overhemd en boord van de stille figuur losmaakte. Met een ruk ging hij weder overeind staan. »Mija God !c bracht hjj uit. »Dat is een vrouw MMyteUil m een voet onder een der wielen. De voet werd ernstig verminkt. Nadat een eerste verband was gelegd, werd M. naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht, waar hem alle vijf de teenen met een deel van den voet werden geamputeerd. o VOLTREKKING DOODVONNISSEN. Uit Batavia wordt geseind Aan 4 Bantamsche communisten, [die ter dood veroordeeld waren, is in de ge vangenis te Pandeglang het vonnis vol trokken. o GOED AFGELOOPEN. Te Leiden is Zaterdagavond een schutting voor een in aanbouw zijnd huis omgevallen. Drie kinderen van ongeveer drie tot zes jaar, die in de straat speelden, liepen vrij ernstige verwondingen op. De bouwpolitie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. f 750 ACHTER DEN SPIEGEL VAN DE W.C. In een der café's op den Bergweg te Rotterdam bemerkte Vrijdag een fabrikant dat bij een bedrag van f 750 aan bankpapier uit zijn portefeuille vermiste. Hij deelde dit aan den caféhouder mede, die hevig ontstelde, dat zooiets in zyn zaak gebeurd was. Onmiddetijk deed hij de deuren van zyn café sluiten en deelde tevens aan alle bezoekers mede, dat niemand het café mocht verlaten alvorens de politie een onderzoek had ingesteld. Spoedig verschenen dan ook de politiemannen, die een uitgebreid onder zoek instelden. Dit onderzoek strekte zich ook uit tot de W.C., daar de caféhouder had opgemerkt dat zoodra hij mededeelde, dat niemand het café mocht verlaten, iemand zich ijlings naar de nuttige gelegenheid had begeven. Op de W.C. werd het vermiste bankpapier gevonden en welachter den spiegel. De persoon, die zoo noodig van de W.C. had moeten gebruik maken (een bewoner van Den Haag) werd medegenomen naar het politiebureau aan den Bergsingel. —o— #-"ï VERDRONKEN. Nadat gebleken was, dat al eenigen tjjd aan den kant van het Apeldoornsche kanaal te Laag-Soeren een damesmantel lag, is daar ter plaatse gedregd en werd na eenigen tjjd het Ijjk gevonden van de 19-jarige dienstbode G. P. uit Dieren. Het meisje was 's morgens voor een boodshap uit haar dienst vertrokken en is door onbekende oorzaak te water geraakt. —oI EEN GOEDE VANGST. De Utrechtsche politie heeft aangehouden een 24-jarige landbouwer uit Zeist, verdacht van diefstal van fietsen, rijwielmerken en portemonnaies. Zijn opsporing werd ver zocht door de burgemeesters van Driebergen, Laren en Breukelen en de commissarissen van politie te Zwolle, Zutfen en Delft. »Mijn vrouw,® zeide hij en keek naar de doode vrouw aan zijn voeten. »Nooit had ik het vermoed nooit.® Vera's oogen vertoonden spooren van tra nen. »En tcch, nu ik eraan denk zij liet mij nooit in haar kamer komen, nooit mocht een bediende haar helpen en nu kan ik me verschillende kleinigheden herinneren, die mijn verdenking hadden kunnen wakker roepen.® »Het was de schuld van haar moeder, zeide Kerry. »Haar moeder kende de wetten der Vereenigde Staten niet en dacht in haar onwetendheid, dat de bezittingen en goederen van je vader automatisch op een zoon zouden overgaan en dat een doch ter geen erfrecht daarvan had. Zjj ver langde ontzettend naar een zoon en toen Henrietta kwam was haar ziel totaal ge schokt. De dokter werd overgehaald om het kind als een jongen aan te geven. Zjj werd in dit bedrog bijgestaan door Hen- riette's karakter want Heariette had de manier van doen en de manier van denken van een man. Hierin was zjj ook een man, dat zij noch medelijden noch spijt of berouw kende. Zjj liet rustig een mooi meisje verliefd op haar worden, zon der haar haar geheim te vertellen. Toen het ontdekt werd, pleegde het meisje zelf moord waar8cbijoljjk kent U de om standigheden wel.® n HeusdGü en eJaLaiigstraat en de SammsterwaarEi f ——O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1