LETTERS-KÖFFIE en MARGARINE I met den grootsten lof Winter-Tentoonstelling GORINCHEM. 2 2 P r Tl de heer K. v. d. Mooren. Plaatselijk Nieuws zij brengen IJ GELUK. reeds zijn 45 extra cadeaux afgegeven. over onze schitterende van OVERJASSEN en JEKKERS gereed en op maat. ENTHOUSIAST is men over de prachtvolle mo dellen en prima kwaliteiten, maar vooral over de LAGE prijzen. - BEZICHTIGT alsnog deze tentoonstelling en overtuigt U van de waarheid. schuren en een zijdefabriek verwoest zijB, DE NOOD IN HET STROOMGEBIED VAN DEN RIJN. De Rjju 3 meter boven normaal. 200 Sappeurs zijn te Feldkirch aangeko men, die, tezamen met Oostenrijksche troe pen, aan 't werk zijn getogen om het gat in den dam bij Schaan met takkenbosschen te dichten. Uit Bjch3 wordt voorts gemeld, dat de toestand in da gemeente Rogwil nog steeds zeer ernstig is. Een steeds hooger stygende vloed doorstroomt deze streek, zoodat het water bij vele huizen tot aan de eerste verdieping komt. De redding van de in gevaar verkeerende bewoners dertien familie's met in totaal 60 personen zal haast niet mogelijk zijn. De boot van een veerman, die bij de huizen poogde te komen, stootte aan stukken tegen een boom, de man kon zich ternauwernood in den boom redden. Eerst 's avonds wist men den man te bevrjjden. Twee huizen en een aantal stallen werden door den stroom vernield, Ongeveer tweehonderd menschen uit het dorp konden in veiligheid gebracht worden. Het scheepvaartverkeer tusschen Schafï hausen en het meer moest gestaakt wor den, daar de schepen niet meer onder de brug door konden. De waterstand op den Rijn is bij Mann heim in de laatste dagen meer dan 3 meter boven normaal, BAHLMANN GORINCHEM, SEIZOEN-OPENING in alle afdeelingen. Bezichtigt onze schitterende etalage's Appeldijk-Burgstraat. Het einde van den Zomertijd De klokken verzetten Wij herinneren onzen lezers er aan, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag de zomertijd eindigt. Zaterdagavond voor men zich ter ruste begeeft, zette men zijn klok ken een uur achteruit. —O HEUSDEN. Zondag a.s. speelt het eer ste elftal ».luiiana« een vriendschappelijken wedstrijd tegen »H E.C. II® uit Waalwijk op het terrein nabij de brug. Aanvaog 2 uur. Op Zaterdag 8 October hoopt de Ctir. Knapenvereeniging »Da Jonge Garde® haar vijf-jarig bestaan feestelijk te herden ken. Er zal een keurig programma afgewerkt worden, waarbij de schitterende voordrach - ten en samenspraken, zangnummers, tableau's enz. We zien deze eerste uitvoering door onze Knapenvereeniging te geven, met be langstelling te gemoet. Op de Waterstaats begrooting zjjn o.m. de volgende bedragen uitgetrokken Onderhoud en verbetering van de Maas, de afgedunde Maas, het Heusdensch ka naal, de Bergsche Maas, het Oude Maasje en den Amer en daarmede in verband staande uitgaven f 226.000 (v.j. f 200.500). Voor onderhoudswerken enz. in verband met de verlegging van de uitmonding van de Maas wordt uitgetrokken f 99.400, Waaronder f 33.631 voor onderhoud wer ken vau de Bsrgsche Maas, f 5178 onder houd kanaal 's-Bosch—Drongelen, f 2000 baggerwerk in dat kanaal, vernieuwingen van de order- en bovendekken van de brug over de Bergsche Maas bij Heusden f 3000, eenige werken te Nieuwkuik f 4850. Naar ons wordt medegedeeld zal de »Heusdensche Harmonie® worden om gezet in een fanfare. De groote moeilijk heid om voldoende goede krachten aan de klarinetten te krjjgen heeft hiertoe doen besluiten. De koperen instnmenten zul len nu worden versterkt met 4-tal saxophones. ALMKERK. Beroepen bij de Ge- ret. Kerk alhier Ds. W. Seinen te Opperdoes. De najaarspaardenmarkt voor deze gemeente zal plaats hebben op Vrijdag 7 Oct. a.s. De heer G. C. Kloosterman, Hoofd der Chr. School te Waard huizen is in gelijke betrekking be noemd te Eindhoven. J.l. Woensdag bracht de be- beroepen predikant bij de Ned. Her vormde Gemeente alhier, Ds. A. Buurman van Wijk bij Duurstede, een bezoek aan deze gemeente. Na dat Pastorie, enz. was bezichtigd, trad Z.Eerw. des avonds voor een flink gevuld kerkgebouw op. Naden dienst werd door velen gebruik ge maakt om met Z.Eerw. kennis te maken. CAPELLE. J.l. Dinsdagmiddag had op't jcerkhof der Ned. Herv. Gern. aan den Loonschendijk de plechtige ter aardebestelling plaats van het stof felijk overschot van den vorige week Vrijdag te Vrijh.-Capelle zoo plotse ling gestorven J. Oerlemans Mz., weth. der gemeente Sprang-Capelle. De kist werd door personeel der N.V. Adr. Oerlemans en Zn. graf- met hof werd gesproken door Ds. Jon kers Ned. Herv. pred. te Waspik en door den heer A. Oerlemans, namens de N.V., waar de overledene tal van jaren in betrekking is geweest. Diep bewogen verlieten allen daarna het kerkhof, medenemende een weemoe digen indruk van deze plechtigheid. Zaterdag 1 Oct. a.s. zal een districts-vergadering gehouden wor den van Christel, besturenbonden te Dordrecht. Door het bestuur van den Christel, besturenbond Sprang-Cap. zijn tot afgevaardigden voor deze vergadering benoemd P. Faro en C. van Heijst en tot plaatsvervanger C. de Rooij. Vanwege de afd. Sprang-Ca pelle van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond zal in de 2e helft van Oct. e.k. een groote propa ganda-vergadering worden gehouden in de Heistraat. Twee hoofdbestuur ders hopen dan als sprekers op te treden. Door het Centraal Stembureau te Sprang-Capelle zijn tot raadsle den benoemd de heeren J. Kraak en C. B. Timmermans. Eerstgenoemde in de plaats van wijlen den heer J. Oerlemans en laatstgenoemde in de plaats van den heer M. Zwart, welke wegens vertrek ontslag heeft geno men. De aan den Loonschendijk op gerichte Herv. Jongel. vereen, op Ceref. grondslag draagt den naam van „Gideon". Zij telt momenteel 16 •leden. Het bestuur is samengesteld als volgtDs. Slemper uit Besoijen, voorz., C. Haverhals, secr., J. Paans, penn., P. Rijken, biblioth. en W. Ha verhals, algemeen sec. De bijeenkom sten worden gehouden iederen Maan dag des avonds half acht in de consi storie der Ned. Herv. Kerk aldaar. Tot predikant der Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse is beroepen Ds. v. d. Wal te Rijnsaterwoude. Onze dorpsgenoot G. Manden makers, werkzaam als stationsamb tenaar te Tilburg, slaagde dezer da gen voor arbeider-telegrafist bij de Ned. Spoorw. en is als zoodanig overgeplaatst naar Woensdrecht. J.l. Donderdag bracht de bij de Ned. Herv. Gem. aan den Loon schendijk beroepen predikant Ds. J. H. Koster te Montfoort eenbezoek aan die gemeente. Na kennismaking met kerkeraad en kerkbestuur wer den de pastorie en het kerkgebouw in oogenschouw genomen, waarna Z. Eerw. des avonds zeven uur in de kerk een predikbeurt hield, die door een groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. Verschillende tuinders alhier, zullen in de a.s. wintermaanden hun bedrijf weer aanmerkelijk vergrooten door het plaatsen van z.g. warenhui zen en door uitbreiding der plat— glascultuur. Wel een bewijs, dat de tuinbouw te dezer plaatse nog steeds vooruitgaande is. DUSSEN. Een dezer nachten wer den bij de Wed. Nederveen alhier, 4 jonge hennen ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. Vergadering van den raad de zer gemeente op Dinsdag' 4 «Oct. 1927, des namf 4 ,uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanbieding gem.- rekening dienst 1926. 3. Aanbieding gem.-begrooting dienst 1928. 4. Uit loting van schuldbrieven. Bij den heer v. H. trapte het eene paard het andere zoodanig dat de hulp van een veearts moest wor den ingeroepen. Zaterdag zal de voetbalclub „Dussensche Boys I", spelen tegen „Be Raedy" van Hank. DRUNEN. "Veiling van 29 September. Appelen Dirk-Appelen Zoele Appelen Peren Koolperen Princesseboooen Stokprincessen Z.A Rentegevers Prefect Duitsche boonen S'amboonen Tomaten Wortelen Juin Witte wortelen Witte kool Roode kool Savoye kool Bloemkool Andijvie Sla Perzikken Ramenas Komkommers Meloenen Kroten Peen Preij Seldery HERPT. A.s. 2|16 per K G per K.G. per K.G, 1—29 per K.G. per K.G. 20 —36 per K.G 18 -36 Der K G. p°r K.G RAVENSWAAY'S I 1 (Fietsen, naaimachines enz VRAAGT NOG HEDEN CIRCULAIRE. sfp I noemd mej. J. v. Os uit Genderen. dijk zal wederom gehuurd worden. Door den Minister was dispensatie verleend 'om deze leerkracht buiten per K.G. ^e lijst van wachtgeldsters te benoe- 10 30 per KG men. Zij, die zich op willen geven als lid der Gem. Zangver. „Julia na", kunnen dat doen 's Woensdags avonds tijdens de repetitie of bij het vereeniging. 4—48 per K.G. per K.G. 40 45|per K.G. 40 10 per K.G 4 5J per K.G I bestuur dezer Zij, die als lid na 11 Nov. a.s. toe treden moeten inleggeld betalen. Op de j.l. gehouden vergade ring van de Geref. J. V. „Timothe- us" afd. B. werden tot bestuursle den herkozen de heeren J. H. Kra mer, penningm.A. v. Herpt, biblio- hecaris en gekozen de heeren W. Brienen, voorz. en Z. Wijnands, vi- 5 8^ per K.G. WIJK. Naar wij vernemen hee/t de ce-voorz. 4 4J per K.G. Ed.Achtb. Heer R. J. v. Doveren, Zaterdag 8 Oct. a.s. zal in de 6—12 per stuk burgemeester dezer gemeente hetee- Ned. Herv. Kerk de verhuring plaats 7—13 per stuk re-voorzitterschap aanvaard voor de hebben van de opengevalfen zit- 1 7 pm. St„k te houden bazar. Voorzitter dezer ba- plaatsen. 8 October zal er in de oon- 2je «er stuk zar 's heer N. v. d. Maaden, Sec- 1 oi Lr ct.,D retaris de heer M. de Graaff, penn. P u, j Als datums zijn thans definitief per stuk vastgesteld Woensdag 19, Donderdag per stuk 20 en Zaterdag 22 October. Zij die 1-3 1-45 per stuk 1035 per stuk 24 per bos 24J per bus 619 per bos 10 47 per bos Zondag 2 Oct., zal de harmonie „de Eendracht" een concert geven in het café van J. Verhoeven. Aanvang des avonds half zeven. MEEUWEN. Bij de op 28 Sept. j.l. te Meeuwen gehouden merriekeu ring, werden de volgende prijzen toe gekend I. U/g-jarige merriën le prijs Nanci, vader Ebert, van J. P. Dibbits te Almkerk. 2e Nolina, v, Holand van D. van Buuren te Meeuwen. 3e, Nolara, v. Holand van G. J. W. Branderhorst te Eethen. 4e Norala, v. Cicero van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans te Drongelen. 5e, Ningli, v. Zwingli van Gebrs. Oerlemans-v. d. Schans te Drongelen. 6., Nukje, v. Holand van D. van Buuren te Meeuwen. 7e, Nebertha, v. Ebert, van Gebrs. Jac. en i\dr. Smits te Waspik. II. 2l/2-ja.rige merriën. Ie prijs, Manatha, v. Friedel van G. v. d. Beek te Dussen. 2e, Maline, v. Ebert van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans te Drongelen. 3e, Nalanda, v. Holland van G. J. W. Branderhorst te Eethen. Als jury fungeerden de heeren J. C. v. Bokhoven te Herpt en Vermeu len te Heusden. NEDERHEMERT. Woensdaga vond 5 Oct. des avonds 7 uur hoopt voor de Herv. gemeente alhier (Z.Z.) op te treden de heer Schoonderbeek uit Putten-Ermelo. SLEEUWIJK. Tot tijdelijk onder wijzeres aan de O.L.S. alhier is be- sistoriekamer der Geref. Kerk van 89 uur gelegenheid zijn voor het betalen van de plaatsgelden en het afdragen van de bijdrage. WASPIK. Door do vereenigiging »Was- pik's Be!ang« is besloten aan den gemeen teraad het verzoek te richten om behalve de reeds bestaande markten, neg twee speciale veemarkten in te stellen. Het verzoek zal in de eerstvolgende vergadering worden behandeld. Tot Geestelijk Adviseur der Ver eeniging »Het Wit-Gele Kruis® is benoemd de WelEerwaarde heer kapelaan Damen. Zaterdag 8 October des namiddags 2 uur zal in de voormalige openbare lagere j ?chuol gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting. WAALWIJKJ Het houwen van twee winkelhuizen in de Stationstraat voor re kening van de heeren Th. de PefDr en A. Brok, is opgedragen aan den heer H Maas voor de som vari f 42.652 Dinsdagmiddag te 42 uur werd door B en W. ten Raanhuize een openbare io- nog iets wenschen te schenken wor den verzocht dit af te dragen bij den heer Andr. Schouten of den heer M. de Graaff. Mocht, men, wat men wil schenken nog niet gereed hebber., dan wordt verzocht het te schenken voorwerp toch reeds bekend te ma ken aan een dezer heeren. Hieronder volgt nog een opgaaf van gevers Droste cacaofabrieken, A.dam. T. J. de Bekker, sigarenfabrikant te Empel. A. v. Zeideren, Schoonhoven. Mej. Ruizeveld, Rotterdam. Gebr. Raan, Middelburg. Klinkert en Co., Zwolle. Fa. Gijsman, Leiden. M. J. Kessels, Tilburg. Mej. Roza-Wittebol, Heusden. Renza Roza, Heusden. De dames P. v. d. Maaden, T. de Kok-v. Wijk, H. v. d. Mooren. A. v. d. Mooren, G. v. I ilburg, G. l ui- schrijving gehouden voor slooping te ver ster. A. Roza, A. Krop, Tohanna v. d. Polde heeren K. de Kok, Andr. Schouten, R. J. v. Suilekom allen te Wijk. WERKENDAM. De collecte in de Geref. Kerk gehouden voor de V. U. heef ruim f 40 opgebracht. Alhier is een damclub opge richt in gebouw „Andreas" onder den naam van Res-Nao. Aanvanke lijk traden 15 leden toe. Tot bcst.- leden zijn gekozen de heeren B. H. v. Eijbergen, voorz.M. H. Vos, secr. en L. D. Rijkers, penningm. Op de jongste bestuursverga dering van de IJsclub Werkendam en de Werken werd besloten de jaar vergadering te houden op 11 Nov. a.s. des avonds 8 uur bij den heer J. B. Zwets. Het ligt in de bedoeling evenals het vorig jaar een paar schaatsen te verloten. Het terrein van den heer P. Dek ker, gelegen aan den Sleeuwijkschen koopen een steenen loods, een houten bergplaats en drie arbeiderswoningen, staan de op te terreinen van de gasfabriek. Ingeschreven werd M. Klerkx, Drunen f 4510 N. de Wit, Drunen f 1312 W. v. Heesch en A. Krols-v. Huiten, Waalwijk f 615 De Kort, Kaatsheuvel, voor de houten loods f 455 Gunning na goedkeuring van Ged. Sta ten. Naar wij vernemen stellen B. en W. den Raad voor een geldlesnlng aan te gaan, groot f700 000, waarvan f 500 000 voor conversie en f 200 000 voor het bouwen van een gasfabriek en eenige arbeiders woningen. Op 4 October 1926 werd de heer H. J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel over eenkomstig de voorwaarden, waaronder het Rijk subsidie verleent, voor één jaar be- Grootste en Oudste Kleedinghuis te Vraagt reizigersbezoek en zichtzendingen. 'T'\OVlï' -R Spruitjes f. IEDEREEN SPREEKT STUFKENS f-.1* V? .ft'. - v -f" - -v't'

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2