Tweede Blad No. 4747 vrijdap 30 SeptGmUer J\ikv~ voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 1 xxxxxxxxxxxx 'IvxMoel bzderveeri BEHOORENDE BIJ HET Stop die rheumatiek Kimlemihriek. Beste jongens en meisjes: De antwoorden op de vorige raadsels zijn 1. Een gegeven paard ziet men niet in den bek. 2. Schoen sc—h oen. En een hoen is toch een kip? 3. De aanhouder wint. De nieuwe raadsels zijn: Het eers'e van de nieuwe raadsels is nogal moeilijk. Het is dus aan te ra den, wel heel goed je best te doen. Lui ster maar eens 1. Vul onderstaande figuur zoo in, dat op den bovensten regel het gezochte woord komt te staan. Het is de naam van een voorwerp, dat bijna ieder mensch bezit en waarin iets weggeborgen wordt. Als je de andere regels ook goed invult, vormen de beginletters, van boven naar onder gelezen, weer het woord van den eersten regel. 2 Xoooooooooo 3 Xooooooooo 4 Xoooooooo 5 Xooooooo 6 Xoooooo 7 X o o o o o 8 X o o o o 9 X o o o 10 X o o 11 X o 12 X 2 is een schip met kanonnen aan boord. 3 is het laatste stuk van een rivier. 4 is een boom, die altijd zijn takken laat hangen. 5 is een groot rijk, dat uit eilanden be staat. 6 is een specerij, die men bij het eten nuttigt. 7 is een schaaldier. 8 vindt men bij den timmerman en ook aan den vinger. 9 vindt men in de muziek. 10 is een lange boot. 11 is het tegenovergestelde van uit. 12 een klinker. 2. In den volgenden zin komen vijf woorden voor, waarmee je een spreek woord van 5 woorden kunt vormen Luister goed, Jan :als iemand je vraagt, wie je dit werk heeft opgedragen, dan zeg je, dat je mij ontmoet hebt en doet, wat ik je opdroeg, goed begrepen, Jan OOM KAREL. Het hols van de honderd slapers. Vrij naar een oud sprookje Nadruk verboden alle rechten voorbehouden. 1 Heel, heel lang geleden, woonden er in een ver land een koning en een Ko ningin. De koning heette Komyntje (omdat hij zoo dol was op spikfceltjes- kaas, je weet wel, die heet eigenlijk Komijnenkaas) en de koningin heette Zonnestraaltje, omdat ze altijd zoo vrien delijk keek, dat het net was, of de zon heerlijk scheen, zelfs al regende het pijpestelen Op een goeden dag gebeurde er iets heel bijzonders in het paleis van Koning Komijntje en koningin Zonne straaltje. Ze kregen namelijk een heel lief. klein kindje, een dochtertjeNu, jelui kunt wel begrijpen, hoe blij de koning en de koningin daarmee waren. Daarom besloten zij, als het kindje ge doopt werd, alle goede feeën voor het doopfeest uit te noodigen. En het kindje zou heeten Prinsesje Roosmarie. Toen de dag van het doopfeest was aangebroken, kwamen al de goede feeën uit het rijk der feeën aangezweefd op haar gazen vleugeltjes en bogen zich over de wieg van Roosmarie. En ze wuifden het kindje vriendelijk toe, raak ten het met haar tooverstafjes aan en zeiden allerlei goede wenschen. Deeene beloofde, dat het kindje een lief ge zichtje zou krijgen een ander beloofde haar een lief hartje, een derde zou haar gelukkig maken, een vierde wilde haar een lang leven toewenschen. Maar ter wijl al die goede feeën daar zoo vrien delijk rondom de wieg stonden en ko ning Komijntje en koningin Zonnestraal tje blij toeketen, ging opeens de deur open en het w as net, of alle vroolijkheid en blijdschap uit de kamer verdwenen en het heel donker werd. Want wie kwam daar binnengestapt, met e n ver schrikkelijk kwaad gezicht? Een booze fee. Ze stampte boos met haar stok op den grond en riep uit. Het is me wat moois, hoor. om alle feeën uit te noo digen op het doopfeest, en mij thuis te laten Een schande is het 1 Jelui wil den zeker de taarten en de koek alleen opeten, is het niet? Maar wacht maar eens even, ik zal jelui straffen. Niemand durfde iets te zeggen. De booze fee stapte op de wieg toe, keek naar het lieve kleine kindje en lachte boosaardig. „Ha," riep ze uit, „ik zal ook een wensch voor het kind doen 1 Als ze opgegroeid zal zijn, zal ze zich in haar vinger prikken en dan zal ze in slaap vallen, om nooit weer wakker te worden I" Daarna lachte de booze fee nogmaals kwaadaardig, stampte met haar stok op den grond en verdween door de deur. Koning Komijntje zette een gezicht, of hij geen spikkeltjeskaas meer lustte en koningin Zonnestraaltje begon zacht jes te huilen. „O, goeie feeën", huilde ze, kunnen jelui daar niets tegen doen „We kuunen het alleen een beetje minder erg maken", zeiden de goede feeën, en dat is, dat ze wel weer wakker zal worden, als ze in slaap is gevallen. Maar hoe lang dat zal duren, dat weten we niet. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol Vragen op rechtskundig gebied Gaarne bad ik eenige inlichtingen. Ik ben 3£ jaar in de zelfde betrekking werkzaam. Intern. Nu ben ik ziek geworden en geopereerd, de operatie's en ligging heb ik v. d. Raad van Arbeid gehad. Ben ik nu verplicht om het voor-onder zoek te betalen, of mijn werkgever en heb ik ook reebt op uitkeering van loon Ik ben weer terug in de zelfde betrek king. V. H. Zonder meerdere gegevens kan ik uwe vraag niet beantwoorden. Gaarne zal ik n.l. nog vernemen of uwe dienstbetrekking is aangegaan bij de week, bij de maand, by de drie maanden of bij het jaar en tevens wanneer uw loor. wordt uitbetaald. Sedert 1 Mei 1895 heb ik de vergun ning voor den verkoop van sterken drank op mijn naam gehad. Nu moet ik het pand door mij bewoont verlaten, moet ik nu de vergunning overdragen, of kan ik die in een ander pand overbrengen, om daar sterken drank in gesloten flesschen te verkoopen. A. M. Overdragen eener vergunning aan een ander laat de wet niet toe wel kunt u haar naar een ander pand overbrengen, doch alleen op 1 Mei, d.i. het begin van een vergunningsjaar. Ik was ook inschrijver naar het over zetveer, doch daarvoor misgevallen. Nu moet de nieuwe pachter het veer met 1 October aanvaarden, doch ik heb nog geen woning. Kan men mij nu noodzaken, zonder dat ik eenige opzegging heb gehad, de woning op dien datum te verlaten A. M. In de pachtsom van het veer zit de huur van het veerhuis inbegrepen, zoodat u ge acht kunt worden het huis te hebben ge huurd. Doordat uwe pacht van het veer eindigt met 1 October a.s., eindigt alsdan ook automatisch de huur uwer woning. Opzegging is in het onderwerpelijk geval dus niet noodig. Indien a ra 1 October in het huis blyft wonen kan niemand u er zonder meer uitzetten. Immers is daarvoor noodig een vonnis tot ontruiming van den Kantonrechter. Mijne dochter heeft op haar 19e jaar een onecht kind gekregen, waarover een vreemde voogd is geworden. By deze vreemde is het kind tot nu toe gehuisvest. Nu is mijn dochter, die thans 27 jaren oud is, een paar jaar geleden gehuwd en heeft bij haar huwelijk met haar man het kind erkend. Wie is nu baas over het kind, de voogd of myne dochter W. D. v. H. Wanneer enkele jagers onder elkander een jacht pachten, kan dan één van die jagers onbezoldigd veldwachter of althans bfëedigd worden, om zelf op die jacht toe te zieu A. A. Rechtzaken. VonnisseB uitgesproken op 21 Sept. C. B. te S'eeowijk, overtr. Rijn vaart- reglement, vonnis Kantonrechter Tiel ver nietigd, vrijgesproken. Vonnissen uitgesproken door den Politie rechter op 21 Sept. H. G. te Zaltbommel, mishandeling, 24 d. gevang. A. P. te Brakel, beleed, van een ambtenaar, f25 of 10 d. h.K. A. v. D. te Hedel, mishandeling, f40 of 20 d. h. o— KANTONGERECHT ZALTBOMMEL. Uitspraken op 15 en 20 Sept. StrooperijJ. W. v. T. te Zuilichem, f5 of 2d. w.t. C. H. te Poederooijen f10 of 10 d. h. HinderwetA. J. v. V. te Zaltbommel 5 of 5 d. h. VAN LEAR BLACK IN DE FOKKERFABRIEKEN. De heer Van Lear Black bracht Vrijdag een bezoek aan de Fokker fabrieken, waar hem een souvenir werd aangeboden. Op onze foto v.l.n.r. de heeren Scholte, Platz, Guillenard, Generaal Snijders, Ir. Stephau«_¥jJO Lear Black, G. G. Vattiir -o In het plaatsje Heizbach bij Wiesbaden beeft in een vlaag van waanzin een boerin haar vier kinderen, van 4 tot 10 jaar, in een put geworpen en is er ook zelf nog bijgesprongen. De vrouw en het oudste Hierboven geven wij een foto van het gebouw der Chicago- Tribune. In dit gebouw dat 33 verdiepingen hoog is, is het bedrijf van deze wereldcourant gevestigd. Ongevallenwet: K. v. B. te Brakel f10 of 10 d. h. WoningwetP. A. v. d. B. te Zuili chem, f 25 of 25 d. b. Trekdier onbeheerd laten staan G. v. B. te Aalst, f 2 of 2 d. h. RiviervisscherijreglementG. V. te Zui lichem, f 6 of 6 d. h. Motor- en RijwielreglementH. v. O. te Hedel, f10 of 10 d. h. J. V. te Zui lichem, H. J. O en H. M. v. D., beiden te Ammerzoden, L. S. te Zuilichem, allen t 3 of 3 d. h. Openb. dronkenschapS. C. te Zalt bommel f 3 of 3 d. h. Buitenland HAAR KINDEREN IN EEN PUT GEWORPEN. VERJAARSPARTIJ, DIE IN EEN SCHIET PARTIJ EINDIGT. Een vroolijke verjaardagparty is te Ham burg gevierd. In een café werd zooveel van de goede gave genoten, dat de feest vierenden begonnen de tafels en stoelen kort en klein te slaan. Toen de rekening moest worden betaald na de vernieling, wilden zij ook den waard molesteereD, doch deze greep uit de toonbanklade een revolver en schoot ep de verjaaardag-menschen, dat het een lust was. Toen twee lijken in het café lagen, gingen de overigen er vandoor. De waard is gearresteerd. Aardig en frisch kan 't staan, wan neer b.v. uit een donkerblauw of zwart japonnetje zoo'n paar witte geplisseerde ballonmouwtjes komen kyken. Dikwijls wordt ook de voorbaan der japon hier mede in overeenstemming gebracht. Of anders brengt men hier of daar op de japon een kleine garneering aan in de anderen verdronken. NIEUWE OPGRAVINGEN TE POMPEI. ONBETROUWBARE POLITIEMANNEN. Niet minder dan 41 politiebeamhten, zyn de 5 deel van de politiemacht van Memphis (Missouri), worden beschuldigd in de uit oefening hunner bediening geld te hebben aangenomen, in ruil waarvoor zij de drank smokkelaars hun gang lieten gaan. Zy zijn onmiddelijk geschorst toen in den winkel van een wegens whiskey-verkoop gearres teerden kruidenier een bezwarende boek houding werd aangetroffen, waarin de namen voorkwamen van 51 personen, waaraan hy 80000 dollar had betaald ge durende een periode van 21 maanden. Uit Pompei wordt gemeld, dat aldaarbij nieuwe opgravingen in het atrium van een huis een kostbare houten kast is aangetroffen, welke in een steenen muur was ingebouwd. Door de gloeiende lava w»s de kast gespaard gebleven. De kast bevat o.a. het bronzen beeld van Apollo en eeri zeer kostbaar zil veren servies, dat buitengewoon fijn bewerkt is. Psirijsclie Modeforieven EIGENAARDIGE VONDST. Een baanwachter bij Klaptan in Tsjecho- Slowakye vond in het bosch 11 flesschen en 3 doozen met oude munten uit de 17e eeuw. Duitsche inflatie bankbiljetten, eenige horlogekettingen mi een heerenriog. De eigenaardige vondst is aan het districtsbestuur overgeleverd, Op 't eerste gezicht zijn onze japon nen nog even eenvoudig als altijd. Maar wie er een beetje meer verstand van heeft of wie al eens zelf getracht beeft, een mooi modern toiletje samen te stel- len, weet wel dat deze eenvoud dikwijls I meer schyn dan werkelijkheid is. Kun stig zijn plooisels en plissees aange bracht, smaakvol reepen van dezelfde stof tot garneering verwerkt, kleine bor- j duursels en stiksels, geappliqueerde of ingezette stukjes stof ter versiering ge- bruikt. Heel dikwijls bestaat de japon uit twee verschillende stoffen en tegenwoor dig krijgen ook de mouwen hun deel van de tweestoffen-fantasie. Want een faniasie is 't zeker, een mouw, die in twee kleuren en in twee geheel ver schillende stoffen is uitgevoerd, zooals b.v. in flaweel en zijde of in voile en kant. of in kant en zijde, enz. Bij voorkeur past men dit maaksel toe bij de zoogenaamde ballonmouwen, welke tusscheu elleboog en pols een ballonvormige verwijding hebben. Het bovengedeelte, tot even beneden den el leboog, is meestal van donkerder of ste viger stof dan het benedengedeelte. DE INBREKER ONDER DE SOFA. Een koopman in de Branden burgerstrasse te Berlijn, merkte dat een paar voeten onder de sofa in zijn huiskamer uitstaken. Hij knipoogde tegen zijn familieleden, haalde stilletjes zijn revolver en gelastte den vreem- s deling van onder de sofa vandaan te komen, j De man antwoordde met een paar revol verschoten en daar de koopman zyn familie leden riiet aan gevaar wilde blootstellao, sloot hij de deur en riep de politie. Toen deze kwam, had de inbreker zich in de woning gebarricadeerd en schoot door de voordeur heen, echter zonder iemand te raken. Toen zyn munitie was verschoten, gaf hij zich over en bekende reeds den geheelen dag onder de sofa te hebben gelegen. Jfieuwsblad Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheumatiek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer ge heel van rheumatiek bevrijd blijven, be hoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn als het geval is. De oorzaak is gewoon lijk urinezuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en andere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren ge zond en geregeld werken. Bij slecht weer en na een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren ver zwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbelangrijk ste organen te versterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij kans niet van rheumatiek verschoond te blijven. Verzuim geen kostbare tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de mins te rheumatische pijn voelt; wek de trage nieren op en versterke ze, en bevrijd, u zoodoende van nierverschijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en die ellendige urinestoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 34 (Wordt vervolgd). ARR.-RECHTBANK TIEL. blmjr or. atef

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5