Gemaakte Goederen 85 89 69 89 Stuk Goederen 11 23 36 14 29 174 144 25 21 Bedden Dekens 1825 1450 59 39 575 625 625 375 Ledikanten - Matrassen 17 1375 II50 Geslagen ijzeren Ramen lfimieitlaiiil Plaatselijk Nieuws Land- en Tuinbouwwereld. Marktberichten. gso 16°° 29°° 2)00 Een bontmantel was tot heden de typische de meest uitgesproken dracht voor den winter. Men haalde dit warme kleedingstuk niet eerder voor den dag dan wanneer de echte koude dagen begonnen. De mode, die er soms behagen in schijnt te scheppen, de seizoenen te verwisselen, heeft ru, hoe vreemd 'took moge klinken, bont mantels voor den zomer belacht Ze zijn van heel fijn, soepel bont vervaar digd, men kleurt ze in streepen en ruiten of brengt er zwarte vlekken op aan, alsof ze van een woeste panter af- in verschillende afmetingen met en zonder tochtwangen steeds voorradig bij de Firma JOHAN SMULDERS Vnghterstraat 33 's-HERTQGENBOSCH Telefoon 659 R. of Fokregisterkoeien, minstens 2 maal zoo rondwandelen en rondslenteren gekalfd misschien genieten ze ook en kunnen a. Hooge productie-dieren 's avonds spreken van een prettigen uit- 2e prijs Cato 59054 R. van W. C. gaansdag. Maar in hoeverre worden al de moeiten en zorgen, aan de voorbe- kometig zijn, terwijl 't heel dikwijls slechts de geschoren huidjes zijn van zachtmoedige geitjes. Deze mantels zijn natuurlijk bedoeld voor koele dagen en worden zoowel in de auto als op de stadswandeling gedragen. Ze bieden het voordeel dat men er, zonder last van de koude te hebben, de heel fijne, luchtige zomertoiletjes onder kan dragen van crêpe georgette of mousseline. Landbouwtentoonstellingen. Het seizoen der tentoonstellingen is nagenoeg voorbij. Er is veel gezien en geleerd, maar dat ze ten volle aan hun doel hebben beantwoord, mag zeker niet worden gezegd. Ook al wordt gaarne erkend, dat het tentoon gestelde en j nu denk ik meer bepaald aan de land en tuinbouwproducten veel meer een j juist beeld geven van de gewassen, zooals ze in werkelijkheid worden verbouwd. In zooverre zijn onze tentoonstellingen in de laatste jaren ongetwijfeld vooruit gegaan. De groote vraag die telkens bij ons rust, is„Wat wordt er van de exposi ties mee naar huis genomen, wat wordt er geleerd,'-fv.Diii^erldirfaiTiTiitfrTQlror-a kpme, bij velen." Meermalen kwam die vraag bij ons op, inzonderheid ale we de tal rijke bezoekers door de tenten langs de tafels zagen schuifelen. Zagen ze wer kelijk wat; waren ze, aan het andere einde de tent verlatende, ook maar iets wijzer geworden? Twijfel was niet mo gelijk. Daartoe was allereerst noodig een rustige, aandachtige beschouwing en dan leiding, voorlichting. De laatste wordt dikwijls gegeven, vaak staat er bij de stands een persoon die, gevraagd of ongevaaagd, een en ander verklaart en toelicht. Maar dan kunnen alleen zij, die vlak bij hem staan, er iets van hooren en meenemen Kan dit niet anders worden; kan hierin geen ver betering gebracht worden De redactie van „Het Boerenvakblad", oordeelende als wij, meent van wel. Zij meent, dat de volgende eischen moeten worden gesteld1. veel beschikbare ruimte 2. niet te groote drukte3. or delijke verdeeling en afwisseleng van de explicatie aan de verschillende groepen op vaste uren. De Schrijver wenscbt de aanwezigen in groepen te verdeelen, b.v. op een dag, wanneer alleen jonge boeren of cursus leerlingen worden toegelaten. De groepen bezoeken de verschillende afdeelingen en worden daar aan de hand van het geëxposeerde door vakkundigen in het kort voorgelicht omtrent een of ander onderdeel van de landbouwwetenschap. Bij een zoodanige regeling zal er zeer zeker heel wat meer dan thans worden meegenomen van de voorwerpen, de kaarten, foto's, profielteekeningen enz waarbij wordt stilgestaan. Ieder jaar treft men op de tentoonstellingen stands aan betreffende het landbouwonderwijs, proef- statioes, seruminrichting, hetstaatsbosch- beheer en de Heide-Mij.verreweg de meeste bezoekers gaan er aan voorbij, zon Ier dat ze iets wijzer zijn geworden. Zeer jammer. Een regeling als boven genoemd kan hierin voorzien. Overwerkte Zenuwen Mijnhard ts Zenuwtabletten- Manshemden, prima katoen Vrouwen hemden, soliede, Vrouwen broeken, prima Blauw keper Mansbroeken, Manchester Mansbroeken, •po £40 OIO Wit katoen, prima kwaliteit Wit en grijze molton, Kapok bedstel, Kapok bedstel, Molton dekens, Molton wiegdekens 49 Wollen dekens Gestikte dekens, Satinet dekens, Jaquard dekens, Tocht dekens, 4.25 |40 Houten ledikanten, Houten kinderledikanten Wit laké kinderledikanten 21.00 Spiraal matrassen 10.50 y90 50 Staaldraad matrassen, HOOGS Stssnivjsg. TSZ,. OU misdrijven tegen de zeden. —o HERKEND. Het te Z-iandam uu een der grachten opgehaalde lijk van een manspersoon is herkend. H-t blijkt den 63 jarigen Am sterdammer Jan Orier te zijn, die een be zoek aan zijn alhier wonende zuster had gebracht. DOODELIJKE VAL Bij de Pnilips Tabaksfabriek te Maas tricht is zekere T., een weduwnaar, wo nende Jekerweg, die het dak aan het her stellen was, plotseling tan het dak gevallen. Zwaar gewond werd hij per auto van den G.G.D. naar het hospitaal vervoerd, waar hersenschudding werd geconstateerd. Hij is daar overleden. o—- INBRAKEN IN 'T GOOI. Te Lareu zijn in de laatste 2 tal van kleine inbraken gepleegd, plaatsen werd reeds ingebroken en werden snoeperijen, eetwaren, kleedingstukken en kleine geldhedragen vermist. Op klaar lichten dag is by de fam. Terweijden al daar een bankbiljet van f 40 uit een kast gestolen. Ali weken Op 7 OVERBOORD GESLAGEN. Bij het invaren van de buitenhaven te Hansweert, is de vrouw van den schipper van het zeilschip »Ora et Ltbora« door de giek overboord geslagen. Door het vlugge optreden van de bemanning van de sleepboot »Eu A -ant 40« kon de vrouw nog bijtijds gered worden. -O OVERLEDEN. De Duitsche timmerman A die onder Zoeteroeer van een steiger is gevallen bij den watertoren, die wordt gebouwd voor den watertoren der Tien Gemeenten, is in het ziekenhuis te Delft overleden. JACHT OP EEN FIETSENDIEF. De politie uit Schipluiden gaf telefonisch kennis aan de Delftsche, dat daar een flets was gestoleD. Onmiddellijk begaven twee rechercheurs zich naar den Sebipluidenschen- weg. Toen een wielrijder uit die richting naderde, werd hij gesommeerd halt te houden. Aanvankelijk trachtte hij snel door te rijden, doch toen een der recher cheurs zijn rijwiel voor hem op den weg gooide, sprong hij er af, de sloot over en liep het weiland in. De andere rechercheur, die hem nasprong, wist hem te grijpen. Na een langdurige worsteling overmande men hem. Het bleek te zyn de 32-jarige J. H. K. uit Leiden, een oude bekende van de justitie. De fiets die hij bereed, was niet uit Schipluiden, maar aan de Buitenwateislooi te Delft ontvreemd. K. was n.l. van plan, naar Leiden terug te rijden, had zich in de richting vergist en was daarop teruggereden. EEN GEVAARLIJK INDIVIDU. In een perceel aan de Heere.ngracht te Amsteiriam is een 27-jarige man aange houden, die in bedoeld perceel met een revolver een loketruitje had stukgeslagen en hierdoor naar het kantoorlokaal was gekropen, waar een vrouw werkzaam was, welke laatste op het zien der revolver op straat is gevlucht. DRIE BOERDERIJEN AFGEBRAND. De bewoners van het dorp Heeze werden plotseling opgeschrikt door het geluid der brandklok, meldt de Meier Oct., een drie tal boerderijen op het Kruis, bewoond door A. Wijffelaars, J. van Doorn en J. Thijs, stonden in lichte laaie. Dank zij spoedig toegeschoten hulp kon men een gedeelte van den inboedel redden. Het vee werd gerede op enkele varkens na. De oorzaak is onbekend. Assurantie dekt de schade. VERDRONKEN. De 45-jarige Jacob v. d. Berg, wonende Hoogelaan te Vlaardingen, toen hij mede voer met een motorschuit naar Delft en daarop een rijwiel, dat tusschen de kisten stond wilde verzetten, door het verliezen van zijn evenwicht in de Vlaardingsche Vaart gevallen, ter hoogte van den Willems- oordschen weg onder Vlaardinger-Ambacbt. Hij werd levenloos opgehaald. o KETEL GESPRONGEN. In de fabriek van de N.V. Nationale Olie- en Vet-industrie, aan de Westvest te Schiedam is een olieketel gesprongen. De deksel van den ketel werd wegge slingerd. De olie vloeide door de fabriek. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Er waren op het moment van de explosie geen menschen in de afdeeling, waar de ketel stond. Bijna alle ruiten van de fabriek zijn gesprongen. De bouwpolitie stelde een onderzoek naar de oorzaak van de ont ploffing in. o— UIT ATJEH. Een telegram uit Koeta Radja meldt, dat een patrouille, onder leiding van kapi tein G. F. V. Gosenson, den kwaadwillige Si-Dawat heeft neergelegd. Er werden klanke wapens buitgemaakt. ZEDENMISDRIJF. De gemeentepolitie te Ridderkerk beeft gearresteerd den 70 jarigen A. v. d. L WRIGLEY'S DERDE INTERNATIONALE ZWEMWEDSTRIJD IN EUROPA. Vermoedelijk in Augustus 492 3 zal Wrigley, de bekende kauwgommagnaat, een derde internationale zwemwedstrijl uit schrijven, welke ditmaal in Europa gehou den wordt. De eerste wedstryd, van het eiland Catalina naar de Califomische kust, werd door George Young, een 47-jarigen Canadees gewonnen. De tweede, in het Ontario Meer, werd vorige maand gewon nen door Viei kö'ter, een Duitscher. Om nu aan de vele Europeesche zwemmers, voor welke de overtocht naar Amerika te kostbaar was, ook een kans te geven, zal de Derde Wrigley Marathon waarschijnlijk te Berlijn gehouden worden, om f 425 000 aan prijzen. Bijzonderheden zijn nog met bekend, doch wij vernamen reeds dat de deelname voor iedereen openstaat en dat geen inschrijvingekosten geheven worden. AALST. De campagoe op de steen fabrieken alhier is geëindigd. Trots het minder gunstige weer van dezen zomer, waardoor men niet steeds door kon werken, is toch nog het respectabele aantal van 20 millioen steenen gefabriceerd, waarvan circa 42 millioen op de «Rijswaard en 8 millioen op de «Rietschoof* BOMMELERWAARD, Donderdag 22 Sept. vergaderde in café v. Genderen te Wellseind de afd. Kerkwijk v. d. B. O. G. Door het minder gunstige weer was ae op komst niet groot. Er werd gesproken over een cursus in bedrijfscontróle, welke gegeven zou worden in Gameren. Dit was vooral voor de leden in Hemert te ver, zoodat men probeeren zal dezen cursus in Aalst of Hemert te doen geven. Voor een cursus in fruitteelt waren niet voldoende deelnemers. Besloten werd, enkele sprekers uit te noo- digen voor een lezing over landbouwonder- werpen te houden in de verschillende plaatsen waar leden woonachtig waren. BABILONIENBROEK. Zaterdag 24 dezer had de kolenhandelaar A. v. d. Mooren alhier het ongeluk met kar en paard te water te raken en wel met zulk een vaart dat de kar ten ondersteboven in den wetering terecht kwam. Met ver eende krachten werd kar en paard op bet droge gebracht en kon v. d. M. met eenige averij de reis weder voortzetten. Enkele H.L. kolen gingen verloren, bij zelf kwam met den schrik en een nat pak vrij. EETHEN. De in deze gemeente ge vestigde Fok- en controlevereeniging heeft voor de eerste maal ingezonden op den Centraleo Fokveedag vanwege den Bond voor Fokvereenigingen in Noordbrabant. Waar zjj hierbij moet concurreeren tegen vele bekende dieren uit de fokcentr. Roo sendaal en Zevenbergen, die met zeer tal rijke inzendingen uitkwamen, mag haar resultaat zeer goed geacht worden. De volgende dieren werden bekroond Tweejarige stieren Koba's Consta^tjijf.. 7594 S van J. C. prys uato oyuoi K. van Branderhorst te Eethen prijs 58408 R. van J. C. Wink te Wijk. b. Andere dieren 3e prijs Francijna 154 Fokreg. en 4e prijs Jansje 54220 R., beiden v. C. M. Donken te Drongelen. Melkvaarsen met erkende afkomst 1 maal gekalfd. 2e prijs Janneke 60400 S. en 4e prijs Gijsje 60402 S., beiden van Gebr. Oarle- mans van der Schans te Drongelen. Pinkvaarzen van erkende afkomst (12-19 maanden) le prys Teuntje 711294 Jv. van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Groepen van drie eigengefokte volbloeden van ééu eigenaar, minstens anderhalf jaar oud Janneke, Gijsje en Teuntje van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. HEESBEEN. In verslag stierenkeuring van 20 Sspt. j 1. gehouden te Genderen, is abusievelijk verzuimd te vermelden dat de zwartbonte stier van den heer A. P. Boll alhier ook is goedgekeurd. NEDERHEMERT. Zaterdagavond gaf de fanfare »Concordia« alhier een concert, ter inwijding van haar nieuwe vaandel, 's Middags was een optocht door het dorp en over het Eiland gehouden, waarbij de milde gevers konden zien, hoe welbesteed hun giften waren aan het keurige vaandel. Moge «Concordiac onder haar nieuwe vaandel dikwijls gelauwerd uit den strijd wederkeeren. SLEEUWIJK. In den nacht van Woens dag op Donderdag is in het Ziekenhuis ie Gorinchem overleden de heer Philippus van der Giezen, oud gemeente-veldwachter al hier. Met hem is heengegaan een onzer meest geachte ingezetenen, een man van karakter, die ongetwijfeld bij velen niet spoedig vergeten zal worden. De heer van der Giezen trad 47 Mei 1897 bij de politie in dienst werd als zoo danig aangesteld in onze gemeente op 5 Augustus 4903, doch zag zich genoodzaakt na 21 jarigen dienst op 1 October 1918 wegens gezondheidsredenen ontslag aan te vragen. Zijn tyd van pensioen was evenwel geen tyd van rust voor hem. IJverig en voort varend als hij was, bleek hy niet de man te zijn die zich uit het dagelijksch leven kon terugtrekken. Al spoedig had hij zich een nieuwe taak, een nieuwe werkkring ge schapen en in den handel, waarvoor hy den laatsten tijd dan ook leefde, vond zijn werk zame geesten bedrijvige natuur bevrediging. Niettegenstaande hij wist dat deze werk zaamheden sloopend op zijn gestel werkten, kon hij er niet toe overgaan rust te nemen en tot op de laatste dagen van zijn leven bleef zijn hart verpand aan de zaak, welke hij van uit den grond had opgehaald. Als handelsman was hij dan ook gezien en ieder deed met hem gaarne zakeo. Ook op maatschappelijk en politiek ter rein bewoog de heer van der Giezen zich tal van jaren. De functies van Voorz. van den Vrijh. bond, van lid van den Gemeenteraad, welke hij bekleedde of bekleed heeft, bewijzen wel dat hij ook op dat gebied een gewilde persoonlijkheid was. In hem ziet de familie heengaan een i trouwen liefdevollen echtgenoot en zorgzaam I vader terwyl de gemeente in hem verliest een geacht en geëerd burger. SPRANG. Onzen dorpsgenoot H. Ry- ken slaagde te Breda voor het examen politie-diploma, WAALWIJK. Dinsdagmorgen ontstond bij den heer H. in de St. Antoniusparochie een schoorsteenbrand die met eigen midde len werd gebluscbt. B. en W. stellen den raad eene regeling voor waarmede practiscb bereikt wordt dat de Herv. Gemeente behoudens geringe beperkingen de vrye beschikking krijgt over een eigen begraafplaats en bij de ter aardestelling van de overleden leden, behoudens in achtoeming der wet, naar eigen goeddunken kan handelen. GORINCHEM, 26 Sspt. Op de veemarkt waren aangevoerd 573 runderen, 6 nuch tere kalveren, 482 overloopers, 542 biggen 2 geiten of bokken, 0 schapen, 0 lam meren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeieri f 375f 400 melkkoeien f 300 f 350 kalfvaarzen f 200f 250 reiding der tentoonstelling besteed, inder- guiste vaarzen t 150f 480 pinken f 90 daad beloond door verrijking der kennis f 120 uraskalveren f 30f 60, nuchtere kalveren f 45f 25, overloopers f 25f 35, biggen f42f20, schapen f f lammeren f f geiten f 6 f 8. ZALTBOMMEL, 27 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 92 biggen, prijs f 846. 32 000 eieren, prijs p. st. 8 9 ct. 840 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter f4.30, boerenb. f 4.30. ROTTERDAM, 27 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 233 paarden, 36 veulens, 4670 magere runderen, 804 vette runderen, 420 vette kalveren, 548 nuchtere kalveren, 724 graskalveten, 326 schapen of lammeren, 346 biggen, 16 bok ken of geiten, 22 overloopers. Pryzeo per stuk van mager vee: melk koeien f200420, kalfkoeien f220 425, stieren f 120—460, pinken f140 175, graskalveren f 40—90, vaarzen f 140475, paarden f200350. slacht- menigte in groepen; 4. goede duidelijke paarden 1100—200, hitten f125—200, veulens f 75-100, biggen f 846, biggen per week f 1.50f 2.00, overloopers f 20 30, fok-nuchtere kalveren f 20 30, slacht- nuchtere kalveren f 40 17. Be Kotterdamsehe eierreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.50f 9.50 Idem (klein) f f Eendeieren f 5.70f 7.25 Aanvoer 90 000 stuks. kalmeeren en worden gesterkt door deZenuwstillende en Zenuwster kende Glasen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 's BOSCH, 28 Sept. Op de markt van heden werden aangevoerd 2252 stuks. 1256 stuks hoornvee, 863 biggen, 34 zeugen, 49 schapen lamra,, 50 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f220 a f370, kalfvaarzen f210 a f 335, magere ossen en koeien f 120 a t 220, vette ossen en koeien 4e kw. 52 2e kw. 45 ct. p p., pinken f 100 A f 165, zeugen f 65 A f 440, biggen f1.50 A f 1.75 p. w. schapen f 17 A f27, lammeren f 14 a f 23. Handel vet vee prijshoudend, Kalfsvee traag, lagere prijzen. Overigens trage handel. reclame prys 1.30-1.10 Mansbroeken, zw„re kwaliteit gr-le keper 4.1595 geel ka toen 4.354.10 gele keper 4.20 95 Mans-Boezeroenen, pticna kw«lit<*H rtri! 1.35 Blauw keper Jassen, prima kwaliteit en pasvorm zware kwaloeit keper sulletje kwaliteit 4 75 Khaki Manshemden, ijzer- sterk voor dagelijks gebruik 325 050 voor dames hemden 22| 17J Graslinnen, extra zwaar voor heeren hemden 33 29 Graslinnen, voor lakens Reclame aanbiedieg 55 Geel katoen «oor hemden zware kwaliteit 28 —49 Geel katoen voor lakens prima kwaliteit 45 Geel keper voor vrouwen broeken, prima kwal. 2529 Wit flanel, extra mooie kwaliteiten 32g 22J Rec'ame prijs 35-32g Wit jeans, prima kwaliteit voor pantalons en nachthemden 34 2 persoons compleet 22.50 1 persoons compleet 19.00 Kapok bedstel, 2 persoons, zware vulling groote maat 1.10 2 persoons 6.50 Wollen fantasie dekens 7.75 2 persoons 2 psrsoons 2 persoons mooie dessins 29°° 7.25 8.45 1.75 775 59° 69° 7.25 1 persoons Houten ledikanten, 2 persoons 8.25 Ijzer ledikanten met spiraal matras, reclame prys 41.50 9 95 J 90 systeem Aoiing, 2pets. 19.50 Kapok matras, 2 persoons 39 00 Kapok matras, 2 persoons 29 00 Zeegras matras, 1 persoons 15 50 Zeegras matras, 4 persoons 44.50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6