LETTERS ARTIKELEN GROOTST EHVOORDEELIGST KLEEDINGM AC AZIJN OP MAAT EN GEREED Vooralle standen ^Voor elke smaak ^Voor iedere beurs L ziet in onze etalages dmect het verschi'l van elegante coupe- elijke pasvorm en soliedc iegelijk met anderen: f k .sfK onze prijzen: Moderne ülsters «anafj 5.2.5 Winterjassen .7.25 winterjekkers.3.50 Kinderjasjes .- .2.== Kinderjekkers. .1.25 in Plaatselijk Nieuws Buitenland, RAVEN SWAAY'S ia kleine gemeenten zooals hier en te Nieuwknik en Vlijmen een afschrift wordt gegeven. Secretaris. Wil men iemand uitzoeken die de begrooting voor een gulden wil overschrijven is mij dit goed. Dobbelsteen. Ik stel voor afschrift der begrooting beschikbaar te stellen voor de raadsleden tegen een bedrag van f2. Dit voorstel wordt met 4 tegen 3 stem men verworpen. Het voorstel van den heer v. d. Water om in 't vervolg een exemplaar te laten circuleeren wordt met algemeene stem men aangenomen. Nadat de heer v. Beurden nog de aandacht heeft gevestigd op den lantaarn bij Honcoop sluit de Voorzitter de ver gadering. STORMVLOED BIJ JAPAN. 6 Groote schepen vergaan. Naar gemeld wordt heeft op den Stillen Oceaan een geweldige stormvloed gewoed, tengevolge waarvan ter hoogte van Kam- schatska een 9 tal groote schepen is ver gaan. De Japansche regeering heeft Ja- pansche en baitenlandsche vaartuigen het verlaten van de Japansche havens verboden. CYCLOON IN BRAZILIË. Volgens hier ontvangen telegrammen, is de stad Ponta Grossa in den staat Parana in Brazilië, 'n stad van ongeveer 20.000 inwoners, gedeeltelijk door een cycloon ver woest. De schade is zeer groot. Omtrent het aantal dooden en gewonden zijn nog geen berichten ontvangen. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. 200 dooden. Op de lijn SerajewoMostar is een spoor brug inhestort, terwyl een personentrein er over ging. De trein storte in een 50 M. diepe ravyn. Bijzonderheden ontbreken nog, maar men geloofd dat minstens 200 personen om het leven zijn gekomen. De groote schipbreuk op de Braziliaansche kast. Beter afgeloopen dan gedacht. Over den ondergang van hetltaliaansche stoomschip «Principessa Mafalda* worden nog de volgende bijzonderheden medege deeld De catastrofe had plaats tegen zeven uur 's avonds, toen de passagiers aan het diner zaten. Het 3chip is blijkbaar zeer snel ge zonken zoodat een deel der passagiers niet meer in staat was de reddingsbooten te bereiken. Kort nadat het water begonnen was het schip binnen te dringen, volgde een ont ploffing, waardoor het schip nog meer be schadigd moet zijn. Reeds terstond nadat het .water begon binnen te dringen, gaf de bevelvoerende officier den marconist bevel de noodseinen uit te seinen, waarop spoedig vyf stoomschepen ter plaatse verschenen. Tydeos het zinken van het schip speelden zich aan boord onbeschrijfelijke tooneelen van een paniek af. Moeders zochten hun kinderen te redden, mannen hun vrouwen, zoodat het slechts met moeite gelukte de reddingsbooten voor zinken te behoeden. Vele passagiers sprongen over boord, alleen van een reddingsgordel voorzien. Het red dingswerk duarde den geheelen nacht en werd bij het aanbreken van den dag nog voortgezet. Aan de redding van de schipbreukelingen van het Italiaansche stoomschip «Princi- pessa Mafaldac i3 niet, zooals aanvankelijk werd gemeld, deelgenomen door het Duitsche stoomschip «Athenas* doch door het Neder- landsche stoomschip «Alhena* van de reederij van Nievelt, Goudriaan en Co. te Rotter dam, dat zich op weg bevond naar Monte video en Buenos Ayres. Dit schip heeft 500 geredden aan boord en stoomt naar Buenos Ayres op. Uit Montevideo wordt nader gemeld, dat de oorzaak van de ramp geweten zou moeten worden aan het feit, dat de Mafalda met een dryvend wrak in aanvaring zou zjjn gekomen. De eerste gelande passagiers bevestigen, dat er een heftige ketelontploffing heeft plaats gehad, maar of dat vóór of na het stooten op de klip is geschied, is nog niet uitgemaakt. Nu men langzamerhand een beter over zicht heeft kunnen krjjgen, blijkt, dat zich 1208 personen aan booud van de Mafalda bevonden, waaronder 240 man van de bemanning. De Mafalda bleef nog 4 uur drijvend nadat ze haar noodseinen had verzonden. Wat het aantal slachtoffers betreft berichten uit Rio de Janeiro zeggen, dat het aantal slachtoffers hoogstens 60 is. Plaatselijke agenten van de Itali aansche Stoomvaart-Mij. te Buenos Ayres hebben een telegram ontvangen dat allen op 68 na gered zijn, terwijl blykens een telegram uit Montevideo, de eigenaar van de Mafalda bericht heeft ontvangen, dat er nog slechts 34 passagiers ontbraken. BAELMANN GOB.INCHEM, "Voordeeligf adres voor goedpassende Dames- en Heerenkleeding, alsmede voor Hoeden Pelterijen Stoffen enz. HEUSDEN. Dinsdagavond j.l. hield «De Heusdensche Harmonies hare gebruikelijke jaarvergadering in Café «de Gouden Leeuw* alhier. Tegenwoordig was ook de Beschermheer, Mr. C. W. van Ommeren, benevens ver schillende Donateurs. De directeur, de Heer Joh. van Berkel uit Ammerzoden, zorgde vooraf voor een stukje muziek. In het openingswoord van den Voorzitter, de Heer A. Bax, dankte deze den Bescherm heer voor diens moreelen en financieelen steun, in het afgeloopen vereenigingsja&r ondervonden. Daar de Harmonie nu op advies van haren geachten directeur omgezet is in een fanfarecorps, deelde de Voorzitter mede, dat het ingetreden jaar wederom fioancieel moeilyk zal vallen, omdat reeis tot aankoop van een viertal Saxophones is overgegaan. Dank zjj het ondernemend Bestuur der vereeniging, die de fiaancieele moeilijkheid gedeeltelijk wist op te lossen. Hierna werd overgegaan tot behandeling der punten, volgens agenda. Notnlen, Rekening en Verantwoording van Secretaris en Penningmeester waren keurig in orde. Nu volgde de stemming der aftredende Kunstlievende en Werkende bestuursleden. Dat alle bestuursleden hunne fanctie's goed waarnemen, bleek uit de stemming, waarby alle aftredende leden weder herkozen werden. Allen namen hunne benoeming aan. By onderlinge verkiezing door het Bestuur werden allen weder in hunne zelfde functie's benoemd, behoudens een kleine wyziging doordat de Heer A. J. van der Kolk tot Vice-Voorzitter werd gekozen. Vervolgens werden de Statuten nagezien en na verschillende besprekingen vastgesteld. Nog eenigen der aanwezigen richtten het woord tot Bestuur en Leden, hen aan sporende, om onder de voortreffelijke leiding van den Directeur, de toekomstige «fanfare* op te voeren. Algemeen werd besloten voort te gaan onder den naam van «Heusdensche Fanfare* De Voorzitter dankte hierop een ieder voor hetgeen zij hadden gedaan voor de vereeniging, ook op dezen avond en sprak den wensch uit dat onder de eminente leiding vaD Directeur en Bestuur de toe komstige fanfare moge groeien en bloeien. Dat ieder ingezetene van Heusden dan ook deze vereenigiog vooral financieel steune, door by te dragen aar, het nieuwe vaandel, dat zy binnenkort hoopt aan te schaffen. Ten slotte werden nog enkele marschen ten gehoore gebracht en bleef men nog een poosje de gezelligheid van deze jaarver gadering bewaren. Naar wy vernemen heeft de Gem. Zangvereeniging «Crescendo* alhier besloten op 16 November a.s. hare eerste winter- uitvoering te geven. Zooals wij van deze vereeniging kunnen verwachten, heeft zy ook ditmaal weer een byzonder mooi zang programma samengesteld, terwyl tevens getracht zal worden de medewerking te verkrijgen van de heeren v. d. Akker uit 's Bosch. Door de leden der vereen, is reeds een Blijspel in studie genomen, n.l. «Het Duistere Punt*, blijspel in 3 bedrijven door G. Kadelburg en R. Presber, voor 5 dames en 7 heeren. Ook wat tooneel betreft levert «Cres cendo* steeds goed werk, zoodat wij niet twijfelen of deze uitvoering zal weer voor velen een genotvollen avond worden. Zondag a. s. speelt het le elftal d Juliana* een comp.wedstrijd tegen W.S.C. II uit Waalwijk, op het terrein naby de brug. BRENGEN U GELUK Het 75ste EXTRA-CADEAU reeds afgegeven. (fietsen, waschmach., naaimachines enz.) Aanvang 2 uur. Het 2e elftal speelt te 's Bosch een comp. wedstryd tegen B.V.V. 5. Aanvang 12 uur. Blijkens in dit Nr. voorkomende advertentie zal a.c. Woensdag 2 Nov. voor het Dep. Heusden van de Maatsch. tot Nut van 't Algemeen optreden, de heer Willem van Capellen, de bekende Declamator. De meesterlijke vertolking van de werken van Herman Heijermans, Multatuli en anderen, is voorzeker een ieder bekend, vooral wel aan de talrjjke radioliefhebbers, die dezen begaafden Declamator welhaast eiken Zater dag kunnen aanhooren en thans in de ge legenheid zijn den heer Van Capellen per soonlijk te leeren kennen. In het programma vonden wy o a. ver meld Ahasverus Herm. Heijermans Schakelsdito Een angstige Droom dito Ëatavus Droogstoppel Multatuli zoodat wij elkeeu kunnen aanraden, zich op 2 Nov. onder het gehoor van den heer Van Capellen te scharen. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Heusden maakt bekend, dat ingaande 31 October a.s. de open- stellingsuren op werkdagen van het kantoor worden gewijzigd en vastgesteld als volgt Post- en Telegraaf en Celgesprekken Telefoon 8—12, 14—16 30, 18—1930. Telefoon voor rechtstreeks aangeslotenen uit de aan gesloten perceelen 8—16.30, 18—19.30 De openstellingsuren voor Telegraaf en Telefoon van het Station te Nederhemert worden eveneens gewijzigd en vastgesteld op de hierboven voor Hausden aangegeven uren. J.l. Woensdagmiddag had een kindje van den schipper, welke aan de los wal boomstammen moest laden, het ongeluk van het schip te water te vallen. Gelukkig bemerkte de schipper dit spoedig en wist zijn kind van een wissen dood te redden. As. Woensdagavond 7 uur zal in de Ned. Herv. Keik alhier een Dankstond voor het gewas worden gehouden, waarby Ds. Huijgens hoopt op te treden. ALMKER/C. A.s. Dinsdagavond 6.30 u. hoopt Ds. Benders van Rijswijk, voor de Herv. Gern. alhier, dankuur te houden voor 't gewas. Mej. v. Haaften-Bat alhier, is thans benoemd als tijdelijk onderwijzeres aan de 2e O. L. School te Woudrichem. Dinsdag 1 Nov. a.s. hoopt de raad dezer gemeente in een openbare vergade ring bijeen te komen. BENEDENLANGSTRAAT. De naschaar van den akker is dit jaar bevredigend. De herfstknollen zijn zoowel wat bla deren als knollen betreft redelijk ontwik keld. De mangelwortelen en knolraf>en ge ven slechts een klein gewas. CAPELLE. J.l. Woensdag had de zoon van de Wed. S. alhier, werkzaam op de stoomschoenfabriek van de firma Kerst Oerlemans, het ongeluk met zyn hand onder de stanz-machine te geraken met het nood lottig gevolg dat hjj zich onder genees kundige behandeling van Dr. Kohier moest stellen. Naar men ons mededeelt hoopt Ds. Bartelema uit Zeist a.s. Dinsdagavond 7 uur, een spreekbeurt te houden voor de Herv. Jongelingsvereeniging alhier. 's GRAVENMOER. Den lsten Nov. a.s. is het 25 jaar geleden dat de heer P. Christ tot klokkenist en koster der Ned. Herv. Kerk alhier werd benoemd. Door den raad dezer gemeente werd tot armmeester benoemd de heer P. Mel- sen, tengevolge van het bedanken door den heer W. Versteeg. MEEUWEN. A. s. Dinsdagavond om kwart voor zeven, hoopt in de Ned, Herv. Kerk alhier op te treden de heer Schooner- beek van Ermelo. NIEUWENDIJK. De vrouw van C. K. kwam des 's morgens tot de onaangena me ontdekking dat de geit welke zij' wil de gaan melken, zich opgehangen had. Donderdag herdacht de Bondsring „Altena'' van Geref. Jongel. Vereen, haar 25-jarig bestaan alhier. In de kerk trad als spreker op Ds. W. v. 't Sant van den Haag met een opwekkende rede ge teld: „Heilig instinct''. Er was tamelijk veel belangstelling. Hierna werd in het Instituut nog een nafeest gehouden met leden en genoodig- den. Toespraken en voordrachten wisselden elkander af, zoodat dit samenzijn een ge zellig verloop had. Dat ook hier suikerbieten geie— verd zijn die zeer slecht waren bleek deze week. Een landbouwer had van 400 roede land als opbrengst niet meer dan 7000 K.G. netto. Deze week werden aangevoerd 1050 eieren. Kipeieren f 10.20. Eendeneieren f 7.05. Alles p. 100 st. i pilllUH fegi«gp|ggS[ SM - V fóincL - B E R G EIJ K t ST U F K E N S

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2