PUROL Bickmorin A. VERSCHUUR-BAERT, A. BAAIJENS Botermarkt 88 verwonding! dadelijk I Plaatselijk Nieuws dat zij met ons moeten medestrijden voor een betere en rechtvaardiger samenleving. Ten slotte nog een enkel woord over de wethoudersbenoeming. Wij stellen voorop, dat onze onthouding bij deze ver kiezing niet voortkwam uit antipathie tegen de personen die hier als onze mede leden zitten. Wij wenschen echter gee nerlei verantwoordelijkheid te dragen voor de samenstelling van het Dagelijksch Be- stnur der gemeente, zoolang er niet een redelijke kans bestaat, dat wij in dit college invloed kunnen uitoefenen ten gunste van de door ons gestelde eischen van practische gemeentepolitiek. Boven dien is met ons geen overleg gepleegd over het bezetten der wethouderszetels. Wij achten ons niet geroepen, mede wet houders te verkiezen behoorende tot een andere partij of groep zonder meer. Wij staan op het standpunt, dat voor het bezetten der wethoudersplaatsen overleg dient te worden gepleegd. De houding der anti-rev., die met den heer P. J. v. Brakel overlegd hebben om de wethouderszetels te bezetten, is dan ook o. i. volkomen correct. En van hun standpunt bezien, was dit de beste op lossing. Wij zouden er zelfs geen be zwaar tegen hebben gehad, dat het resul taat van dit overleg vooraf was gepubli ceerd. In den volksmond wordt zoo iets wei eens aangeduid met den naam van „gekonkel". Doch dit is niet juist. Het is volkomen verklaarbaar, dat de anti-rev., die van huis uit zeer conservatief zijn, zich verbonden hebben, met den eveneens zeer conservatieven heer Van Brakel. Wij kunnen dat begrijpen. Ook wij zouden, aannemende dat wy drie raadszetels bezitten en wij hadden hier een democratisch gezind raadslid, niet anders hebben gehandeld. Hoogst waarschijnlijk zouden wij dan ook tot overeenstemming zijn gekomen, aangaande het bezetten der wethoudersplaatsen. Dit neemt evenwel niet weg, dat wij ten allen tijde overleg met onze tegenstanders uit gesloten hadden. Dit hangt voor een groot deel af van de plaatselijke omstandigheden en verhoudingen. En per slot van reke ning hangt het van den wil der kiezers af, wie hier als wethouders komen te zitten. M. d. V. Hiermede ben ik gekomen aan het einde van deze beschouwingen. Nu zou men tot ons deze vraag kunnen richtengy hebt hier wel woorden van kritiek doen hooren, maar in welke rich ting zoudt gij willen sturen Wat is uw program Het is hier natuurlijk niet de plaats, om ons gemeente-program te behandelen. Wy zitten hier niet in een cursusverga dering. Ik zal dus volstaan met een korte aanhaling uit de inleiding tot ons ge meente-program, waarin o. a. dit wordt gezegd De sociaal democratische gemeente politiek stelt zich ten doel, de organen en instellingen der gemeente op de beste en ruimste wijze dienstbaar te maken aan de geestelijke en stoffelijke behoeften der ingezetenen, waarbij gestreefd wordt naar het grootst mogelijk gerief voor de be volking en rekening wordt gehouden met haar economische positie. Langs dezen weg bevordert de sociaal-democratische gemeente-politiek de socialistischegedachte, werkt zij mede aan de versterking van het besef der noodzakelijkheid eener so- sialistische regeling, schept en ontwikkelt zij de organen die voor de leiding van eene gemeenschappelyke voorziening in algemeene behoefte onontbeerlijk zijn. De sociaal-democratische gemeente-politiek kan zich intusschen niet ten doel stellen in de een of andere gemeente het socia lisme te vestigen. De vestiging daarvan kan slechts internationaal en nationaal tot stand komen op den grondslag van gemeenschappelijk bezit van grond en productiemiddelen. Het leggen van dezen grondslag ligt buiten het bereik van eenigen gemeenteraad. Aan de hand van deze beginselen trachten wij ons werk in de gemeenteraden te volbrengen. Ten slotte nog dit. De vraag, of de samenstelling van den nieuwen raad de verwachting geeft dat meer in democra tische richting zal worden gestuurd, moet ontkennend worden beantwoord. Met den heer P. J. v. Brakel vormen de anti-rev. een gesloten meerderheid. Tegenover zich zullen zij vinden 2 sociaal-democraten en wellicht in vele gevallen ook de oud wethouder Van Veen, die als eenling hier zittend verstandig zal doen zich openlijk aan onze zijde te scharen door toetreding tot onze partij. Onze conclusie is, dat van dezen raad voor de arbeiders niet veel is te verwachten. Wij kunnen ons er op voorbereiden, dat de meeste onzer voorstellen zullen worden van de hand gewezen. Desondanks zullen wij voortgaan onzen plicht als ver tegenwoordiger van de S. D. A. P. te vervullen. Wy zullen de eischen der strijdende arbeidersklasse met taaie volharding blijven verdedigen. De Voorzitter meent in deze beschou wingen een tegenstrijdigheid te moeten constateeren, eerst wordt er in gezegd, dat met de partij geen overleg is ge pleegd en later dat overleg is uitgesloten. Wat de toespeling over opruiming van krotten betreft, meent spr. dat het moge lijk is dat er een paar woningen zijn die voor opruiming in aanmerking zou den komen, doch veel krotwoningen zijn er niet. Wat de toespeling betreft over werk voor de werkloozen, meent spr. dat ook deze niet juist is, hij is van msening, dat B. en W. met de werkloozen wel degelijk rekening houden en laten zij door dezen geen groote werkzaamheden verrichten, als het noodig is, dragen zij deze toch vaak kleine werkzaamheden op. De zwartgallige meening over de 4-jarige zittingsperiode der Wethouders kan spr. niet deelen, hij vertrouwt, dat B. en W. de belangen der gemeente naar hun beste weten zullen behartigen. Spr. is op dit punt niet zoo somber ge stemd als de heeren van de fractie der S.D.A.P. Waar de heer Hooykaas echter heeft gezegd, dat hij op enkele punten nog nader wil terugkomen, wil hij dezen gaarne het woord geven. De heer Hooykaas merkt op, dat hij zich misschien niet duidelijk heeft uit gedrukt, althans naar zijne meening bestaat er geen tegenstrijdigheid in zijn bewering dat geen overleg is gepleegd en zijn latere bewering dat overleg niet mogelijk is. Spr. heeft alleen willen doen uitkomen dat de S.D.A.P. van de thans zittende Wethouders niets heeft te ver wachten omdat deze van huis uit zeer conservatief zijn. Immers de heer v. Dalen behoort tot de Antir. Partij en de heer P. J. v. Brakel staat naar spr. meening het dichtst bij de St. Geref. Partij. Spr. bedoelt hiermede niets per soonlijks, herhaalde malen heeft hij op deze plaats voor zijn beginselen strijd gevoerd, doch steeds heeft hij daarbij het persoonlijk karakter vermeden. De heer P. J. v. Brakel zegt, dat de heer Hooykaas hem rangschikt bij St. Geref. Partij een bericht in het Gorin- chemsch Nieuwsblad noemde hem in de verkiezingsdagen kleurloos, terwijl een berichtgever van het Nieuwsblad van Heusden hem als rapalliaan bestempelde. Spr. meent dat socialist en rapalliaan allen tot dezelfden rommel behooren. De heer Hooykaas merkt op, dat de heer v. Brakel hier woorden gebruikt, die hij als fatsoenlijk man niet mag ge bruiken, hij zou het van dezen dan ook verstandig achten als hij zijn uitdruk king terug nam. Spr. meent dat de heer v. Brakel niet het recht heeft, het als een beleediging te beschouwen als hij hem rangschikt als het dichtststaande bij de St. Geref. Partij. De socialistische partij in een adem te noemen met de rapaille partij is voor de op een na grootste partij van ons land wel een persoonlijke beleediging. Toen de heer v. Brakel in een plaatselijk blad als rapalliaan werd betiteld heeft spr. deze wijze van bestrijding terstond afgekeurd. Spr. mag voor zoo iets echter niet ver antwoordelijk worden gesteld. Als de heer v. Brakel de S.D.A.P. op een lijn stelt met de rapallianen, geeft hij blijk wel een klein kind te zijn, dat het ver schil tusschen die partijen niet kent. De Voorzitter meent dat het hier niet de plaats is om les te geven in de politiek. De heer Hooykaas zegt, dat het niet aangaat, de politieke partij die op een na de grootste partij in ons land is, in een adem te noemen met de rapalli- aansche partij. De social, partij, die tracht de menschheid op een hooger peil te brengen, mag niet worden gelijk gesteld met de rapallianen. Spr. dringt er nog maals op aan dat de heer v. Brakel, de woorden, die hij misschien in drift heeft geuit terug neemt. Hierop wordtovergegaan tot behan delen der begrooting zelve. Plaatsing van een post groot f 100,voor toetre ding tot het Werkloozenbesluit. De Voorzitter zegt, dat deze kwestie reeds herhaalde malen is besproken en B. en W. meenen, dat het voor een kleine gemeente niet gewenscht is, tot het werkloozenbesluit toe te treden. De heer Hooykaas zegt, dat het waar is dat er slechts weinig georganiseerde arbeiders in de gemeente zijn, dit acht spr. juist een reden te meer om wel toe te treden, het behoeft daardoor voor de gemeente ook niet veel te kosten. Komen de georganiseerden zonder werk, dan krijgen zij een uitkeering waarvoor zij zelf het grootste bedrag aan contributie moeten storten. Een bedrag van f 100 acht spr. geen gruot offer, om de aan geslotenen bij werkeloosheid een uit keering te bezorgen. De Voorzitter zegt dat B. en W. over deze kwestie ook hunne gedachten heb ben laten gaan. Vroeger is de gemeente al eens aangesloten geweest en heeft zich toen teruggetrokken omdat er in het geheel geen georganiseerden meer wa ren, waarschijnlijk hebben deze veor hun lidmaatschap bedankt omdat de contri- brutie te bezwarend wa", en dat er een werklooze was die geen steun kon krij gen. Daarbij werkeloosheid komt hier weinig voor dank zij het feit, dat de directie der steenfabriek, haar perso neel geregeld aan het werk heeft gehou den, waarvoor deze Directie in een vorige vergadering openlijk lof is toegezwaaid. Thans zijn er misschien 8 of 9 aange slotenen, een getal dat toetreding naar de meeniog ran B. en TT. niet wettigt. De heer Hooijkaaa meent zijn voor stel te moeten handhaven. De heer Kanselaar merkt nog op, dat als er geen ingeschrevenen zijn de gemeente ook niet behoeft te betalen. Wordt er evenwel iemand van de ingeschrevenen werkeloos, dan krijgt hij als de ge meente is aangesloten zijn volle loon uitbetaald gedurende 13 weken, is dit niet het geval, dan krijgt hij slechts de helft. De Voorzitter meent dat in geval van werkeloosheid de bedeeling moet bij springen. B. en W. springen altijd bij als dit noodig is. De heer Kanselaar kan dit niet be- oordeelen, hij hoorde kort geleden nog jaist het tegenover gestelde beweren. De Voorzitter meent dat zich een enkel geval wel eens kan voordoen, doch in de meeste gevallen helpen B. en W. steeds als dit noodig is. Het voorstel Hooijkaas en Kanselaar wordt hierop in stemming gebracht en ver worpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Hooijkaas, Kanselaar en v. Veen. Verhooging post ondersteuning tot f 1500.- De heer Hooijkaas zegt dat hij heeft gemeend dat deze post iets moet wor den verhoogd, opdat de hulpbehoevenden iets meer uitgekeerd kan worden. Twintig gulden per week is een klein bedrag om te bedeelen dit bedrag moet werke lijk te laag worden geacht. De Voorzitter meent dat dit slechts een persoonlijke opvatting is, de een zal zeggen dat net veel, een ander dat het weinig is. B. en W. zijn wat de bedeeling be treft niet overmatig zuinig geweest en de som van f 1000.is het vorig jaar niet uitgekeerd. Hadden B. en W. bij den raad aan moeten kloppen, om ver hooging van den post, dan was er voor het voorstel van de heerenHooijkaas en Kanselaar iets te zeggen geweest, thans adviseeren B. en W. den post op f 1000,te handhaven. Het voorstel van de heeren Hooijkaas en Kanselaar hierop in stemming gebracht wordt ver worpen met 4 tegen 3 stemmen, de zelfde heeren stemden voor als bij den vorigen post. Post schoolvoeding en kleeding groot f 50.—. De heer Hooijkaas zegt dat deze poBt reeds meermalen is voorgesteld de bedoe ling der voorstellers is hoofzakelijk bedoeld voor het verstrekken van schoei sel. Het is wel waar dat het bedrag gering is, doch de voorstellers willen hoofdzakelijk den raad zich doen uit spreken, of zij een post op de begroo ting willen brengen. B. en W. hebben gemeend afwijzend te moeten adviseeren, omdat het ver strekken van schoeisel tot groote moei lijkheid kan leiden, aan wie moet schoei sel worden verschaft en aan wie niet? De heer v. Veen is het met dit voor stel niet eens, hij vreest dat dan ten slotte iedereen om schoeisel zal komen i vragen en dan zal het bedrag van f 50. bij langen na niet voldoende blijken. De Voorzitter zegt dat het voor B. en W. een groote moeilijkheid zal opleve ren om uit te maken wie schoeisel moet worden verstrekt en wie niet. De heer Hooijkaas merkt op dat de voorstellers verwachten dat er niet zoo veel liefhebbers zullen opdagen, zij ver onderstellen, dat de meesten ingezetenen te veel eergevoel bezitten, om voor schoeisel in aanmerking te willen komen. Vooral in het begin zullen er slechts weining zijn. De Voorzitter verwacht het tegendeel, als er schoenen gratis zijn te halen, dan zullen de menschen in massa komen opzetten. Het voorstel Hooijkaas en Kanselaar wordt hierop in stemming gebracht en verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Hooijkaas en Kanse laar. Post f50 voor schoolreisje. De Voorzitter voelt er wel iets voor om voor dit doel een bedrag op de be grooting te plaatsen, 50 gulden lijkt spr. echter te veel, met f 10 kan wel worden volstaan want de kinderen sparen immers zelf ook. De meerderheid van B. en W. was er echter niet voor een post op de begrooting te brengen. De heer Hooijkaas zegt dat het wel waar is dat de kinderen zelf ook sparen, doch er zijn heel wat menschen die dit niet kunnen, waarvoor 10 ets. per week nog een bezwaar vormt, en dan is het toch treurig dat deze kinderen van het genot en leerzame van een schoolreisje verstoken blijven, misschien dat evenwel met iets minder kan worden volstaan. Het is de voorstellers niet in de eerste plaats om het bedrag te doen. De Voorzitter stelt voor, dat dan eerst gestemd zal worden of een post op de begrooting zal worden gebracht, daarna zal, indien noodig, over de hoegrootheid worden beslist. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten geen post op de begrooting te plaatsen. Voor stemden de heeren Hooijkaas, Kanselaar en v. Veen. Post groot f 10 voor de afdeeling Zui- lichem voor Volksonderwijs, voor de reizende bibliotheek. De Voorzitter zegt dat B. en W. de gevolgen van dit voorstel hebben over wogen en hebben gemeend te moeten adviseeren om niet op het voorstel in te gaan. Immers door het toekennen van een subsidie zouden B. en W. ver plicht zijn een controle uit te oefenen op de lectuur, wat practisch onmogelijk is. De heer Hooijkaas meent dat de uit oefening der controle voor B. en W. niet zoo'n groot gevaar kan opleveren, daarbij deze controle komt sp. tegenover het geneesmiddel voor paarden en runderen bij druk- en schrijn wonden. Proefdoozen tegen toezending van 10 cent porto GRATIS verkrijgbaar bij de Fa. JOHAN SMULDERS, - Vughterstraat 33 - 's Hertogenbosch - Tel. 659 de organisatie waarvan de reizende bibli otheek uitgaat zeer ongepast. Men vindt er boeken bij van allerlei richting, zoodat zelfs een gereformeerde organisatie best boeken van het nut kan betrekken. Reeds eenige malen is een kist met boeken in Zuilichem gearriveerd en nog nooit is er aanmerking op den inhoud daarvan gemaakt. Het is een groote organisatie die de boeken zendt en het ffjkt spr. absurd, om voor een bedrag van f 10 voorwaarden te stellen. Het voorstel wordt hierop in stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen ver worpen. Dezelfde heeren stemden voor. Plaatsing pomp in het huis op de aanlegplaats. De heer Hooijkaas dit voorstel toe lichtende zegt dat het naar zijne meening tot de taak van de gemeente behoort, dat als zij een woning verhuurt, dan ook zorgt voor de drinkwatervoorziening dier woning. De huurder is thans ver plicht bij de buren drinkwater te gaan halen. De Voorzitter zegt dat B. en W. ook dit voorstel hebben overwogen en mee nen te moeten adviseeren er niet op in te gaan. De gemeente heeft den „bol" met de woning verpacht, onder voor waarden dat de woning weer aan een ander verhuurd mag worden. B. en W. achten het nu een groot bezwaar, een pomp te slaan vlak bij de rivier, te meer wijl de buren steeds genegen zijn geweest water te verstrekken. Spr. vreest, dat, als op het voorstel werd ingegaan de gemeente op groote kosten zou komen. Voordeeliger zou het dan zijn om de woning te verkoopen en dan zal het de vraag zijn of de kooper er een pomp zal aanbrengen. Het voorstel in omvraag gebracht wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen, alleen de heeren Hooykaas en Kanselaar stem den voor. Verandering verordening op de hef fing van schoolgeld. B. en W. stellen voor om op dat voorstel niet in te gaan, omdat er een wetsontwerp aanhangig is om de regeling voor de heffing van school geld te veranderen. Als men nu wijzigt loopt men gevaar dit binnenkort opnieuw te moeten doen. De heer Hooykaas wil de vraag stellen of zijn voorstel billijk is, nu klimt de schaal voor de heffing op met f500. terwijl zijn voorstel luidt: de opklimming met f 250.te doen geschieden. Iemand met een inkomen van f1000.betaalt evenveel als iemand met f1490.dit is onbillijk en daaruit blijkt dat de ver ordening niet in den haak is. De heer Kanselaar vraagt of het niet tot moeilijkheden zal leiden, als het be drag van het schoolgeld wordt vastge steld en de betrokkene weigert te dan betalen De Voorzitter merkt op, dat men hier geen les behoeft te gaan geven in ont duiking, ieder verzoek om ontheffing wordt op zichzelf behandeld. Spr. kan op de vraag van den heer Kanselaar geen antwoord geven. De heer Hooykaas wil hierop bij de rondvraag nog even terug komen. Het voorstel tot wijziging der veror dening op de schoolgeldheffing wordt hierop in omvraag gebracht en verwor pen met 4 tegen 3 stemmen. Motie om over te gaan tot progressieve heffing voor de plaatselijke inkomsten belasting. B. en W. adviseeren niet op dit voorstel in te gaan, omdat een extra zware progressie voor deze gemeente niet noodzakelijk wordt geacht. De motie wordt in omvraag gebracht en verworpen met 4 tegen 3 stemmen. De heer Hooykaas zou thans nog iets willen vragen over den post van f 850. ten behoeve van v. Zon, die in een krank zinnigengesticht is opgenomen. Is de bedoelde persoon door de politie of door het gemeentebestuur in het gesticht ge plaatst. De Voorzitter antwoordt dat dit op last van den Officier van Justitie is ge schied. De heer Hooykaas meent, dat dan de kosten niet ten laste der gemeente be hoeven te komen. De Voorzitter zegt, dat er geen vonnis is gewezen, was dit wel het geval geweest, dan zou de heer Hooykaas gelijk heb ben, doch de Justitie is voorzichtig. De heer Hooykaas noemt het een rare geschiedenis, de man is opgepikt omdat men hem verdacht een strafbaar feit te hebben gepleegd, en om nu iemand in een gesticht op te sluiten zonder dat er een vonnis is gewezen en het feit dus niet bewezen is, vindt spr. vreemd. De Voorzitter zegt, dat de raad daar niet over heeft te oordeelen, dit doen de rechters, de gemeente is verplicht de benoodigde gelden op de begrooting te plaatsen. De heer v. Dalen merkt op dat v. Z. door den dokter is onderzocht en deze achtte opname in een gesticht nood zakelijk. De heer Hooykaas wil niets af doen aan de kunde van dr. Warnsinck, doch een dergelijk onderzoek behoort niet door een gewoon dokter te gebeuren, doch door specialiteiten. De heer Kanselaar zou er op willen doen wijzen, dat verpleging in een derge lijk geval ten laste der justitie behoort te komen. De Voorzitter zegt hiertegen geen be zwaar te hebben, doch spr. verwacht er niet veel heil van. De begrooting 1928 wordt hierop met algemeene stemmen vastgesteld. Bij de rondvraag informeert de heer Hooykaas hoe of het staat met de elec- triciteit8voorziening. De Voorzitter antwoordt dat deze kwestie nog in voor-onderzoek is. De ingenieur heeft na twee jaar wachten eindelijk de tarieven toegezonden. B. en W. hebben wenschelijk gevonden den ingenieur uit te noodigen de noodige aanwijzigingen te doen en inlichtingen te verstrekken aan belangstellenden. De ingenieur heeft echter gezegd dat hij dit niet doet. Thans heeft het gemeente bestuur zich tot de P.G.E.M. gewend. De heer Hooykaas wil nog even terug komen op de kwestie v. Maren over ontheffing vaa schoolgeld. Dit verzoek was in de vorige vergadering vergeten en inmiddels heeft v. Maren verminde ring gehad, hoe is dit mogelijk? De Voorzitter kan hierop direct geen antwoord geven, doch zal de zaak na zien. Hierop wordt de vergadering met dank gebed gesloten. D.D.D.-zeep Carbol-zeep Hout-zeep Sunlight-zeep Poeder-zeep Parol-zeep Teer-zeep Scheer-zeep Karnemelk-zeep Toilet zeep DROGISTERIJ NEUSDEN Wittebroodstraat 52. ANDEL. Op 10 November a.8. zal voor het Comité van Winterlezingen alhier op treden Ds. A. G. Wolff van Vreeland. ALMKERK, In de jl. gehouden ver gadering van de Herv. Ver. »Schrift en Belydenisc alhier werden tot bestuursleden herkozen de heeren J. Proyssen en Joh. de Wittterwyl tevens voor Notabelen der Ned. Herv. Kerk Candidaat gesteld werden de heeren A. J. v. Dis, A. Penning (Senior) en C. Camp, alle aftredende leden. Tot hoofd der Chr. school te Waard huizen is benoemd de heer A. P. van Esch te Spui by Terneuzen. Ds. B. B. v. d. Hoorn Em. pred. der Geref kerk van Domburg, thans wonende te Bussem, herdacht dezer dagen zyn 50-jarig ambtsjubileum. Z.Eerw. was vanaf 1881 tot 1885 werkzaam in deze Gemeente. De collecte gehouden j.l. Zondag in de Herv. Kerk alhier, ten baten voor Evangelisatie-arbeid te Donkerbroek (Fr.) bracht op ruim f36. Aan het herhalingsonderwys a. d. Chr. Herv. School alhier worden door 12 leerlingen deelgenomen. BENEDEN LANGSTRAAT. De oogst van appels en peren valt niet geheel tegen, al is het fruit niet zoo overvloedig en ook niet zoo mooi. Met den prys gaat het echter ook al evenals met andere artikelen. Goede soorten appels en peren worden verhandeld van 10 tot 12 cent per K.G. DUSSEN. De voetbalclub aDussensche Boys* heeft met 21 gewonnen van »Be Raedyc van Hank. Onze dorpsgenoote Mej. E. R. slaagde te Utrecht voor het candidaats- examen Natuur- en Wiskunde (I). Ge slaagde en familie proficiat. NIEUWENDIJK. Voor het Comité voor Winterlezingen hoopt D.V. deze winter op te treden Ds. W. Seinen van Opperdoes, Ds. P. C. de Veij-Mesdagh van Rotterdam, Prof. Dr. J. Waterink van Amsterdam en Mr. H. Byleveld van 's-Gravenhage. Zondagavond hield de Jongelingsver. »De Zaaierc voor een stampvolle zaai een propagandavergaderlng. Op de geleverde onderwerpen viel een drukke bespreking. Het was enn leerzamen avond. Omstreeks 9 uur sloot ouderling v. d. Helden deze vergadering. Zaterdagavond had de gewone jaar- Iijk8che verhuring plaats der zitplaatsen in de Geref. Kerk, de opbrengst bedroeg plm. f 800.meer dan verleden jaar. De totaal opbrengst was f 8030. Een begin van brand ontstond door dat een zoontje van A. O. in het schuurtje met lucifers speelden. Toegeschoten hulp bluschten den brand. Deze week vergaderde de ijsclub »Eendracht« in het Instituut, besprekingen werden gehouden voor den a.s. winter. De Voorzitter, O. Walraven, besprak uitbreiding van het Bestuur' wegens de vele werkzaamheden. Het voorstel werd aan genomen. los en in luxe verpakking, door grooten omzet steeds versch verkrijgbaar, alsmede alle Verkade's artikelen. Doos 3Gen 60,Tube 8 Oct. Bij Apoth.en Drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 7