Geen Geweten. Gratis Burgerlijke Stand. FEUILLETON Marktberichten. Buitenland. g1ag°" Ramen. Binnenland P ij nluoK^clieren VlffSK Scheren choon Scheren Mijnhardt's Hoofdpijn es p ij ri tten Velen zullen nu wel in zien, dat ze tot nog toe, bij zaad- en pootgoed aan koop een verkeerd gebruik maakten van het woordje „nieuw". Tevens is het hun nu bekend, dat als ze werkelijk „nieuw" zaad willen hebben van gang bare rassen, dat het verkrijgbaar is, en dat men onder „nieuw" of Origineel zaad verstaat, zaad dat van begin tot het einde, onder controle stond van terzake deskundigen ::o Reeds ontbreekt het vaak aan het allernoodzakelijkste en mijn moeder klaagt, dat zij voor de eerste maai sinds dertig jaar bij de leveranciers schulden heeft moeten maken. Daar bij komt nog, dat vaders practijk van week tot week vermindert. De advo- 'caten beklagen zich over zijn nalatig heid en mijnheer Tobias, de eigenaar van een groot woningbureau, die zulk leen goede klant is, geeft geen op drachten meer, sedert vadtor hem op zekeren dag bijna buiten de deur ge zet heeft. Het was een groot onge luk, dat men juist dit harde amDt voor den zachtzinnigsten en meest medelijdenden man ter wereld moest bestemmen." „Maar dat is verschrikkelijk, dat mag onmogelijk zoo langer duren?! Vader Leopard moet zijn medelijden opzij zetten, wanneer het voor hem fen de zijnen zulke verderfelijke ge volgen heeft." Met een weemoedigen glimlach schudde Heieen het hoofd. „Hij heeft zich dat al wel honderdmaal voorgenomen, als mijn moeder hem verwijten maakte maar hij kan niet handelen tegen zijn natuur in en ten Gen -Agent rC. DE VRIES, Winsum (Gron.) slotte zouden wij hem toch ook niet anders wenschen dan hij werkelijk is. Ais ik maar in staat was zooveel te verdienen, dat hij den drang van zijn goed hart kon volgen, zonder zichzelf daarbij te gronde te richten! Ik zou nog wei graag een betrekking voor de avonciuren willen aannemen, als ik er maar een kon vinden." „Neen, neen, dat zult ge niet doen protesteerde Duringhoffen met groote beslistheid. „U ziet er bovendien ai bleek en overwerkt genoeg uit. Er moet een anderen uitweg gevonden worden. Uw vader meende straks, dat ik voor deze mooie kamer veel te weinig huur betaalde en na rijp overleg ben ik tot de overtuiging ge komen, dat hij gelijk heeft. Wan neer ik mij op ander gebied een beet je inkrimp Thans was de beurt aan Heieen om te blozen. Met een smeekend gebaar hief zij haar hand omhoog en viel hem in de rede. „Neemt mijn vader tot zulke middelen reeds zijn toevlucht?" vroeg zij en haar stem beefde. „Maar dat moogt u natuurlijk niet ais ernst opvatten. Het zou vree- selijk zijn, ais u zoudt kunnen ge- Iooven, dat wij u wilden uitbuiten." „Maar wie spreekt er dan van uit buiten! Ergens anders zou men mij waarschijnlijk in het geheel met toe staan, mijn scheikundige proeven te verrichten en er is mets natuurlij ker, dan dat ik „Neen, nooit," viel zij hem bijna heftig in de rede. „U mag niet zoo spreken, want dan doet u mij ver driet. Ik weet heel goed, dat uw ge zondheid er danig onder lijdt door uw rusteloozen arbeid en uw kommer Stillen spoedig de hevigste Beide in buisjes van 30 en volle levenswijze! Ik zou nooit den moed gehad hebben u daarover te sprekenmaar aangezien de omstan digheden het nu eenmaat gewild heb ben zou ik u toch willen zeggen, dat dat Zij had zichtbaar al haar dapper heid bijeengeraapt, maar deze bleek nu toch met voldoende te zijn want zij verstomde plotseling en sloeg in groote verwarring de oogen neer. „Nu, juffrouw Heieen?" vroeg Du ringhoffen hartelijk. „Wat zoudt u me dan graag willen zeggen? In dien het een berisping is, zegt u het mij dan maar gerust. Zijn wij dan geen oude vrienden?" Haar donkere oogen vestigden zich weer op zijn gelaat en een vochtig waas, dat ze zonderling verheerlijkte, vertoonde zich voor zijn verbaasde blikken. ,,U zondigt tegen uzelf, mijn heer Düringhoffen, wanneer u voort gaat op deze wijze te leven. Het is immers onmogelijk, dat men gezond kan blijven, indien men zooals u noch ontspanning, noch verstrooiing kent en ais men zich bij den meest inge spannen arbeid slechter voedt dan een bedelaar". De jonge chemiker glimlachte. „Uw bezorgdheid zou mij verlegen kunnen maken, juffrouw Heieen maar zij is goddank ongegrond. Ik ben krachtig genoeg om het zonder scha delijke gevolgen een paar moeilijke jaren vol te houden. Wanneer men zoo weinig eischen aan het leven «stelt, als ik, kan men zich ook in beperkte omstandigheden heel behaaglijk ge voelen." „Dat is nu juist de kwestie dat u zoo weinig eischend bent," hield in verschillende afmetingen met en zondertocÏÏTT*"»&geg_steeds voorradig bij de Firma JOHAN SMUL! Vnghterstraat 33 's-HERTOGENBOSCH het jonge meisje voi. „Ik vrees, dat u op zekeren dag tot uw eigen na deel zult ondervinden, dat u buiten al uw werken en studeeren verzuim hebt, wat men zich later nooit meer verwerven kan." „Wat bent u ernstig en verstandig, juffrouw Heieen! Hebt. u in uw tegen- woordigen werkkring al deze levens wijsheid verzameld?" Misschien wel! Maar u beschouwt het als ongepast en onvrouwelijk het geen ik daar zei, niet waar?" „Dat is de bel van de huisdeur, niet van het kantoor," sprak zij. „Ik moet weg om open te doen." Een oogenblik later werd buiten een welluidende mannenstem hoor baar en onmiddellijk daarop werd de jonge chemiker verrast door de komst van een heer, dien hij bij den eersten oogopslag hield voor een vreemdeling. Eerst na den vertrouwelijken groet „Goeden morgen, Düringhoffen! Ken je me dan in 't geheel niet meer?... doemde in hem de herinnering op, dat hij dit gezicht en deze gestalte meer had gezien. „Artois!" sprak hij verwonderd. „Wat voor wonder is er geschiedt, dat jij mij een bezoek brengt?" „Nu, daarvoor is niet bepaald een wonder noodig," lachte de doctor. „Men vergeet zijn oude vriendenniet na een paar luttele jaren." Het scheen bijna, alsof in V'alentin EEN ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Een persoon overleden. Te Tilburg heeft op het Piusplein een vechtpartij plaats gehad, waarbij A. Pijnenburg ernstig aan het hoofd werd gewond. De getroffene is aan de gevolgen overleden. In verband met dezen doodslag zijn twee perso nen aangehouden. DOOR DE TRAM VERMORZELD. Te Veghei werd ter hoogte van de ijzeren Aabrug de 64-jarige A. Hurkens verpleegde in het Gast huis door een goederentram ge grepen en geheel vermorzeld, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Het on geval is vermoedelijk het gevolg van het feit, dat de man, die eenigszins doof was, de tram niet heeft hooren aankomen, terwijl hij op het nood lottige oogenblik juist van plan was de tramlijn over te steken. De machi nist voelde door een schok, dat er iets gebeurd moest zijn. Het bleek, dat het slachtoffer afgrijselijk was verminkt. Het hoofd was van den romp gescheiden. Den bestuurder treft geen schuld. ER NIET INGEVLOGEN. D winkelier A. v. d. V. te Leiden, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een juffrouw, gekleed in ver- pleegsteroostuum heeft getracht hem te bewegen tot het plaatsen van een advertentie in een blad, dat werd uit gegeven door het diaconessenhuis te Leiden.' De advertenties moesten vooruit worden betaald. v. d. V. wilde daar niet op ingaan. Achteraf is gebleken, dat bij het Di aconessenhuis van een door deze strekking uitgegeven blid niets be kend is. EEN LUGUBERE VONDST. In de bosschen bij Valkenburg, in het z.g.n. Peelboschje zijn door zekeren Élofman uit Valkenburg 2 lijken gevonden die in vergevorderde staat van ontbinding verkeerden. Zij lagen onder een dikke laag boom bladeren en waren nagenoeg geheel tot skeletten vergaan. In de nabijheid werd een revolver gevonden. In de overjas van den man bevon den zich de initialen J. F. De man heeft een grootte van ongeveer 1.80 meter. Uit op het lijk gevonden papieren blijkt alleen, dat de man J. H. F. is, zonder woonplaats of verdere aanwij zing. Beide lijken hadden schotwonden door het hoofd. Beiden zijn van Rotterdam af komstig en sinds een viertal maanden vermist. VIER PROCESSEN-VERBAAL TEGELIJK. Een venter in potlooden uit Leiden die geen vergunning had om te Noordwijk te venten en dit toch deed, trad hierbij zoo brutaal tegen de bur gerij op, *dat men zich bij de politie beklaagde. De politie slaagde er ech ter niet in hem op heeterdaad te be trappen. Eenigen tijd later werd hij echter verbaliseerd wegens het rij den met een rijwiel op een voetpad. Tevens bleek zijn rijwiel niet voorzien van een belastingplaatje. Met het 2e verbaal werd het rijwiel in beslag genomen. Uit balóorigheid ging hij toen in een raamkozijn zitten, wat eveneens in Noordwijk verboden is. Toen hij aan een waarschuwing hier over geen gevolg gaf, volgde het der de proces-verbaal. Hij ging zich toen te buiten, trad het vloekverbod met vweten en... het vierde proces-verbaal volg&q. ORATORIUM-UITVOERING TE 's BOSCH. Bosch' Gemengd Koor zal in sa menwerking met Zalt-Bommel's Man nenkoor en het Dameskoor „Excel sior" te Zaltbommel in het Concert gebouw te 's Hertogenbosch op Zon dagmiddag 13 Nov. (volksconcerten Maandagavond 14 Nov. 't groote Ora torium „Manasse" van Friedrich He- gar uitvoeren. Het versterkt orkest van het 6R.I. te Breda begeleidt, zoodat in totaal 250 personen aan deze uitvoering meewerken. Tevens zijn de beste Nederland- sche solisten geëngageerd n.l. Mevr. Sophie BothHaas sopraan en de Heeren Louis van Tulder tenor en Jac. Caro bas-bariton. De Heer v. Tulder zingt de groote titelpartij in dit werk. Het geheel zalt staan onder leiding van den Heer Frans van Amelsfoort te 's Hertogenbosch, dirigent van de drie genoemde vereenigingen. 's HERTOGENBOSSCHE VEEMARKT. De aanvoer van runderen in deze week, 1768 stuks, overtreft belang rijk de gemiddelde weekaanvoer, on geveer 1100 stuks. Dit feit demon streert duidelijk de groote .vooruit gang der Bossche veemarkt, niette genstaande nieuwe veemarkten te Breda en Tilburg in hare onmiddel lijke nabijheid zijn opgericht. Over de eerste drie kwartalen van 1927 werden in totaal aangevoerd 85.837 stuks of 15.905 stuks meer dan in het gelijke tijdvak van 1926. Düringhoffens herinnering die oude vriendschap, waarop zijn voormalige studiemakker zich beriep, nog slechts heel vaag voortleefdewant ondanks de vriendelijkheid, waarmee hij de toegestoken hand van den ander drukte, lager toch zichtbaar een ze kere terughouding in zijn gedrag. Doctor Artois ging niet zonder ee nige voorzichtigheid op een van de drie oude rieten stoelen zitten, die in de „luxueus gemeubileerde salon," aanwezig waren en begon met een bewonderenswaardige vrijmoedigheid over de meest verschillende dingen uit voorbije en tegenwoordige tijden te keuvelen. Met een tinteling van spot in zijn stem, die bepaald vroo- lijk stemde, vertelde hij over zijn al lesbehalve interessante en nog minder winstgevende werkzaamheden in een chemische fabriek te Frankfort aan den Oder en hij wist in zijn verhaal enkele zoo amusante episoden in te vlechten, dat er telkens een glimlach over Düringhoffens gelaat gleed. „.Overigens," viel hij zich zelf plot lijn blik ken nogmaals in het "armoedig ge- j j seling m de rede, terwijl hij zijn meubeld vertrek liet rondgaan, „het geheim om in de chemie een rijk man te worden, schijn jij ook nog niet te hebben ontdekt. Professor Wall- roth zingt geestdriftig lofliederen op je capaciteitenmaar het ziet er hier in je appartementen in 't geheel niet uit als bij een man, die zich op groo te resultaten kan beroemen." .j F. C. HU1JSER. Landbouwonderwijzer, Woudrichem. CAPELLE. Geboren: Johannes, z. van A. Cha- bot en C. Verbeek Jan, z. van S. v. d. Galien en J. C. de Geus Cornelis, z. van D. A. Vos en C. D. Vos Ntcolaas W., z. van A. M. voor de Poorte en E. Kuy- sten Barta T., d. van C. J. Schellekens en P. A. Kuysten Arnoldus A., z. van G. A. Stam en S. J. KerstMaurits W., z. van M. Mandemakers en C. Groeneveld Johannes L., z. van A. v. Vuuren en kj v. Beek Johannes E. J., z. van J. Th, de Wit en C. Segeren Pieter, z. van A. Snijders en J. de Rooij Adriana, d. van D. Vos en H. A. Branderhorst. Getrouwd: J. de Rooij, 21 j. met J. W. Konings, 48 j.A. Sprangers, 48 j., met N. J. de Rooy, 42 j.0. D. v. Peer, 20 j., met J. Hommel, 21 j. Overleden: G. v. Seist, 71 j. echtgen. van M. Faro; T. A. Metzke, 19 j.H. Koenen, 75 j. echtgen. van P. v. BerkelA. Qairijns, 69 j. echtgen. v. J. Zwart; A. M. Rgkers, 21 j. EETHEN. Geboren: Antonie, z. van C. v. d. Mooren en M. Hagen. Getrouwd: B. A. de Graafl, 23 j., met M. Vos, 25 j.G. de Graaö, 25 j., met M. A. v. d. Beek, 28 j, O v e r 1 ij d e n W. in 't Vald, 47 j. A. P. van Daalen, echtgen. v. H. Elstaout, 34 j. J. v. d. Heuvel, echtgen. v, A. Branderhorst, 69 j. G v. Wijk, wed. v. H. Vos, 91. ,'s GRAVENMOER. Geboren: Jacob, z. van E. Rut- ters en C. Nederveen Dina, d. van A. Suijlekom en A. Roseobrand Gijsbert J., z. van J. van Dongen en P. J. de Geus. Overleden: J. Blom 72 j. A. C. Melsen 10 maanden. VEEN. Overleden: A. Timmermans, 4 j. WERKENDAM. Geboren: Johanna d. van L. v. d. Brugge en H. J. v. DnelWilhelmina Margaretha d. vao G. C. v. Apeldoorn en M. He GrootPieren z. van D. Roodvant en L J. Vroegindeweij Maaike d. van P v. Elzelingen en G. P. VinkMaaike Jan- nigje d. van L. A. v. d. Heuvel en H. Hoftijzer Anna Christina Adriana d. van A. Hakkers en C. A. RibbensJacobus Aerianus z. van C. Stoop en B. v. d. Pyl Pieternella d. en Teunis z. van W. de Vries en A. Versteeg Cornelis z. van B. A. v. d. Heuvel en T. van Elzelingen Jan z. van Z. v. Breugel en A. v. Vuuren. Lesenl. aangeg. kind van P. Negreijn en A. de Boer. Ondertrouwd: E. J. M. van Vugt 25 j. en W. Mol 20 j. Getrouwd: O. A. Groeneveld 26j. en W. v. d. Assem 27 j. Overledeu: WL Kolb 56 j., echtg. van G. P. de GelderA. de Boer 37 j., echtg. van P. Negreijn A. P. Heijstek 58 jechtg. van A. Vrasen C. Versluis 31 j., echtg. van E, Vlasblom N. Rijken 87 j., wed. van J. de Jager. ROMAN VAN REINHOLD ORTMAN. 15) genezen zal U niemand, d/ch de wereld beroemde Oprechte Win samer Zalf zal U in een/aar dagen genezen van de hevigste sneenpuisien, bloedvinnen, negenooger^fopen beenen, snij-, brand- en opey wonden, zwe rende borsten, winterlanden en voe ten, dauw-, baann- en ringworm, oude en verwatynoosde wonden, en alle mogelijke wonden van doorhgzen, smetten, kloven, barsten enz. enz. Duizenden liblers zijn door deze roem rijke Zalf radicaal genezen. Dagelijks ontvangen/wij brieven van dankbare gesezingaf. Attesten ter inzage. Prijs p/ bus t 0.75 en fl,35. Venftrggbaar bij Apoth., Drog. en vele ^Winkeliers. 's BOSCH, 9 Nov. Op de markt van heden werden aangevoerd 2756 stuks. 1768 stuks hoornvee, 830 biggen, 6 zeugen, 78 schapen lamm., 74 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f210 k f395, kalfvaarzen f200 4 f350, magere ossen en koeien f 120 a f 220, vette ossen en koeien le kw. 51 2e kw. 45 ct. p. p., pinken f 95 a 1170, zeugen f 60 k 190, biggen fl.25 k fl.50p. w. schapen f 18 a f30, lammeren f 16 a f 24. Verdere mededeelingen Aanvoer ruim, trage handel, goede kwa liteit bleef prijshoudend. GOR1NCHEM, 7 Nov. Op de veemarkt waren aangevoerd 252 runderen, 1 nuch tere kalveren, 118 overloopers, 733 biggen 4 geiten of bokken, 0 schapen, 0 lam meren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 300f 400 melkkoeien f275—f300; kalfvaarzen f200—f275; guiste vaarzen f 150f 200 pinken f 80 f 410 graskalveren f 40f 80, nuchtere kalveren f 15f 25, overloopers f 25f 30, biggen f 8— f 13, schapen f f lammeren f f geiten f 4 f 8. ZALTBOMMEL, 8 Nov. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 86 biggen, prijs f 714. 20.000 eieren, prijs p. st. 10Jlij ct. 820 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl.25, boerenb. fl.25. ROTTERDAM, 8 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 214 paarden, 11 veulens, 1628 magere runderen, 996 vette runderen, 194 vette kalveren, 515 nuchtere kalveren, 460 graskalveien, 403 schapen of lammeren, 368 biggen, 16 bok ken of geiten, 47 overloopers. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 200 —435, kalfkoeien f 240 440, stieren f 110 470, pinken f130 165, graskalveren f 50—110, vaarzen f180230, paarden f200325, slacht- paarden f 100175, bitten f120200, veulens t 75-100, biggen f 714, biggen per week f 1.25f 1.75, overloopers f 18 30, fok-nuchtere kalveren f 2025, slacht- nuchtere kalveren f 12—18. De Retterdantche eierreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 6.50f 11.30 Idem (klein) f f Eendeieren f 5.50f 7.40 Aanvoer 54 000 stuks. VALSCHE MUNTERIJ OP GROOTE SCHAAL. Te Parijs is eeo valsche munterszaak ontdekt, die veel lykt op de geruimen tijd geleden aan bet licht gekomen vervalsching van Hongaarscbe bankbiljetten. Ofschoon de autoriteiten niets mededeelen, staat het vast, dat 3 personen zijn gearresteerd. Een van ben is de bankier Blumenstein, uit Birlijn. Het verluidt, dat de 3 gearresteer den Hongaarsch bankpapier in Parijs hebben ingevoerd met het doel, vervalschingen te maken op groote schaal op de Fransche markt te werpeu. Veel valsche HeDgaarsche bankbiljetten zyn in beslag genomen. Verder verluidt, dat deze zaak een politiekeo ach tergrond zou hebben. De vervalsching zou bestaan uit het voorzien van afgestempelde Hongaarscbe bankbiljetten, met opdrukken van Fransche of Engelsche bankinstellingen. Daardoor zou het mogelijk zyn, het baok- papier te verkoopen. De Fraoscbe autori teiten zouden zich in verband met deze zaak in verbinding hebben gesteld met de Hon gaarscbe regeeriDg. TWEE EN-TACHTIG JAAR BIJ ÉÉN FIRMA. Te West Bromwich is op 91-jarigen leeftijd overleden John Hughes, die in Sep tember j.l. afgetreden was als directeur- generaal van een firma in weegtoestellen en haar toen 82 jaar gediend bad. Op 9 jarigen leeftyd was hy als bood- scbapsjongen in dienst gekomen en gaande weg tot den hoogsten post opgeklommen. Hughes bracht verschillende verbeteringen in weegtoestellen aan, op welke de firma patent nam. De laatste verbetering was er een, die ingevoerd werd toen hy al 90 jaar was. Hij had een eenvoudig recept voor oud wordeneen tevreden gemoed, vaste ge woonten, bijtijds naar bed en niet te laat opstaan eo belangstelling in de dagtaak. »Als men zijn tyd goed gebruikt, hoeft men niet bang te zyn voor den ouderdom placlhyhij te zeggen. Bij Apothekers en Drogisten" DE OVERSTROOMINGEN IN NIEUW-ENGELAND. Naar uit New-York wordt gemeld, zijn de slachtoffers van de overstroomingeu in Nieuw-Engeland door een nieuwe ramp be zocht. Een felle Noord-Westelijke sneeuwstorm is losgebarsten. Het aantal dakloozen is met 50 000 vermeerderd. DE EERSTE SNEEUW. Na de prachtige dagen van de vorige week is het weer ook in Engeland eens klaps omgeslagen en op tal van plaatsen in Schotland, op de High Peak in Derbis- hire en de heide in Yorkshire is de eerste sneeuw in den nacht van Zondag op Maan dag gevallen. De thermometer daalde des nachts te Londen tot 23 graden Fahrenheit of een val van 34| graad by 3 dagen geleden. De weervoorspelling luidtkoude, die ten minste een volle week zal aonhouden. O OPSTAND BIJ DE RUSSISCHE MARINE. Volgens berichten uit Kroonstadt zou onder de bemanningen van de Russische oorlogsmarine eenige dagen geleden een opstand zija uitgebroken. Voor de onder drukking zouden militairen strijdkrachten oit Leningrad noodig zijn geweest. Het bericht avn den opstand is lat-gs een om weg naar Riga gekomen, daar de Russische bladen niets over den opstand mogen schiyven. Het zou bier betreffen de be manningen van twee oorlogsschepen. De opstandelingen zijn tenslotte ontwapend en gevangen gezet. EEN NEEF VAN DEN KONING VAN SPANJE GEARRESTEERD. In politieke eu diplomatieke kringen te Parijs heeft bet groot opzien gebaard, dat, naar eerst thans bekend wordt, een neef van den koning van Spanje, prins Ferdi nand van Bourbon, met een anderen Spaanschen grande, verleden week Vrydag wegens onbetaalde rekeningen in hotels en restaurants is gearresteerd. De Spaansche ambassade is tusschenbeide gekomen. Men vermoedt, dat de prins nu wel weer in vrijheid zal worden gesteld. Hij wilde haar het tegendeel bewe ren, maar het eerste woord bestierf hem reeds op de lippen. Want bui ten werd gebeld en Heieen richtte haar schreden onmiddellijk naar de deur. O —o zonder dat Uw huid èiukgaat of naschryot, ook al is Uw baard nog^ïoo zwaar en hard, indien U slechts vóór heW inzeepen de baardoppervlakte inwrijft raefS^en weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL I Wordt vervolgd.) i i - 1 li

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6