Marktberichten. Buitenland. Plaatselijk Nieuws B. en W. accoord Benoeming armmeester wegens perio dieke aftreding van den heer G. v. d. Koppel. De aftredende wordt herbe noemd met 9 stemmen. De heer L. v. Drunen die mede door B. en W. op de aanbevelingslijst was geplaatst verkreeg 1 stei? terwijl een stem in blanco was uitgebracht. Benoeming lid der Commissie tot we ring van schoolverzuim. Aftreding G. Ver hoeven en A. v. Dijk. De Voorzitter merkt op, dat zich een eigenaardig geval voor doet. De heer G. Verhoeven was in de commissie benoemd als ouder van kinderen die de openbare school bezoeken, de heer A. v. Dijk, als ouder van kinderen die een bijzondere school bezoeken. De openbare school is even wel opgeheven, zoodat beiden thans in aanmerking komen voor ouder van kinderen die een bijzondere school be zoeken B. en W. stellen voor uit beide candidaten een keuze te doen, om dan daarna een lid voor de openbare school te benoemen. De h. A. v. Dijk verkreeg 6 de heer Verhoeven 4 stemmen, terwijl 1 stem onwaarde werd verklaard zoodat de heer v. Dijk is gekozen. Voor de openbare school bevelen B en W. ter benoeming aan de heeren P. Sterkenburg en S. Hoevenaren. De h. Sterkenburg werd met 9 stemmen al3 zoodanig benoemd. Benoeming lid der Commissie vau schooltoezicht. De heer Smeenk merkt op, dat deze commissie niet meer is samengesteld, zoo als art. 176 der Wet op L. O. dit eischt wegens de opheffing der openbare lagere school. De Voorzitter erkent dit, na het be wuste artikel te hebben geraadpleegd en verzoekt den heer v. Steen. Voorzitter v. genoemde comm., eerst deze kwestie in een vergadering v. deze commissie te be spreken. De benoeming wordt dienten gevolge aangehouden. Daar verder niets te behandelen is, sluit de Voorzitter de openbare verga dering en gaat de raad over in geheim comité, ter behandeling van reclames tegen belasting jajanslagen. zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 7.50f 13.50 Idem (klein) f f Eendeieren f 6 65—f 9 45 Aanvoer 39 000 stuks. HET EINDE. «Moet U niet een kleinigheidje van dei Sultan van Marokko koopen 's BOSCH, 14 Dec. Op de markt va heden werden aangevoerd 2016 stuks 1288 stuks hoornvee, 557 biggen, 11 zeugen, 108 schapen lamm., 52 kalveren De pryzen waren als volgt: Kalfkoeiei f210 f390, kalfvaarzen f200 4 1340 magere ossen en koeien f 120 a t 225, vette ossen en koeien le kw. 52 2e kw. 46 et. p. p., pinken f 90 4 f170, zeugen f 55 4 f75, biggen fl.25 4 fl.50p. w. schapen f 18 4 f30, lammeren f 16 a f 22. Verdere mededeelingen le kwaliteit vet vee goed prijshoudend. Overigens handel iets trager, niet geheel prijshoudend. GOR1NCHEM, 12 Dec. Op de veemarkt waren aangevoerd 256 runderen, 0 nuch tere kalveren, 162 overloopers, 543 biggen, 3 geit of bok, 0 schapen, 0 lammeren. De volgende prijzen weiden besteed zware kalfkoeien f 350 f400 melkkoeien f 275f 325 kalfvaarzen i 2*'0 t 250 guiste vaarzeu f 160t 2U0 po ken i 90 -f 120 graskalveren f t nuchter> kalveren f f overloopers t 24t 30, biggen f 8f 12, schapen t t lammeren f f geiten f 4 I 8.— ROTTERDAM, 13 Dec. Ter veemaiki waren beden aangevoerd 163 paarde 1 veulens, 1402 magere runderen, 1056 vette runderen, 157 vette kalveren, 462 nuchtere kalveren, 220 graskalveten, 277 schapen of lammeren, 227 biggen, 8 bok ken of geiten, 7 overloopers. Pryzen per stuk van mager vee: melk koeien f200 425, kalfkoeien f205 435, stieren f130 500, pinken t 130 —160, graskalvereu t 60 105, vaaizn 1180230, paarden f 200—325, slacht paarden f 100—170, hitten f 1(j0190 veulens f 75-100, biggen t 713, biggen per week f 1.25f 1.75, overloopers 118— 26, fok-nuchtere kalveren t 20— 26, slacht- nuchtere kalveren f 1418. Be EeUeriamehe eierveiliig. Op de io ons Veihngslokaal, Warmoe- LUXE VISCH l «Bijte se «Wat sou het 1 As je tegeswoordip geen heel diner met hors d'oeuvre d'r by an je hakie hangt, hebhe se mooi maling an je Ic Feestelijke herdenking; van het tienjarig bestaan der Werklie- denvereeniging «Helpt Elkan der« te Wijk. Woensdag 7 Dec. jl. heeft de Werk liedenvereniging „Helpt Elkander" te Wijk haar tienjarig bestaan feestelijk herdacht. De Voorzitter K. v. d Velden, opende deze vergadering met een feestrede. In de eerste plaats heette hij alle aanwezi gen hartelijk welkom op dezen avond, maar in het bijzonder den afgevaardigde van de zustervereniging „Helpt Elkan der" te Andel, benevens den beer Roza, hier tegenwoordig die als afgevaardigde van deze vereeniging, in het Dagelijksch Bestuur dezer gemeente is vertegen woordigd. Hunne tegenwoordigheid stelde hij op hoogen prijs. Verder memoreerde de Voorzitter de oprichting, het bestaan en wat in deze tien jaren in het belang der vereeniging en de leden is gedaan en verkregen. Deze vereeniging is op 7 Dec 1917 opgericht op neutralen grondslag, opdat een ieder lid er van zou kunnen worden De leden kozen uit hun midden een bestuur, welke de Koninklijke goedkeu ring voor de vereeniging aanvraagde. Deze goedkeuring werd verleend en de vereeniging had recht van bestaan. Het toe» bestaande bestuur had een ruim arbeidsveld voor zich om voor den verderen opbouw van de thans jubi- leerende vereeniging en in het belang van hare leden werkzaam te zijn, be nevens in 't bijzonder voor hare „zieken", die als lid bij deze vereeniging waren ingeschreven. Vooral tijdens de mobilisatie, met al zijne ellende, waardoor het bestuur dezer vereen, genoodzaakt was zich met ver- schil'ende verzoeken tot het gem.bestuur, den Minister en het Nat. Steuncomité te wenden, om te verkrijgen, waar zij recht en aanspraak op hadden. Thans is onze vereeniging met vier leden in het gemeentebestuur vertegen woordigd, die daar ook uwe belangen behartigen. Twee trouwe leden zijn ons door den dood ontvallen, die nooit meer in onze vereeniging kunnen terugkeeren. Maar er zijn er ook, die onze vereeniging hebben verlaten (om welke reden dan ook) die wél kunnen terug keeren, om wederom lid te worden van deze vereeni ging. Het mag mijn inziens geen reden zijn van de leden, die onze vereeniging hebben verlaten, omdat hunne belangen niet meer werden gediend, of omdat georganiseerd zijn niet meer noodig is, dit is nu zeker zoo noodig als ooit. Laat daarom een ieder trachten, leden te werven, opdat na deze feestelijke her denking, onze vereeniging weer ia bloei moge toenemen. Hiermede is deze feest avond geopend. Daarna wenechte de heer P. Hoesen, voorzitter van „Helpt Elkander" te An del en afgevaardigde van deze vereeni ging. de jubileerende vereeniging geluk met haar tienjarig bestaan, spoorde de leden aan, dat zij zich achter hun actief bestuur zouden scharen, daar hij uit de openingsrede van d n voorzitter heeft mogen constateren, wat het bestuur in deze tien jaar in het algemeen belang heeft gedaan, benevens door de leden dien zij als afgevaardigden naar den raad zonden. Houdt deze allen in waarde met den voorzitter aan het hoofd, want deze heb ben uw belangen en recht in de moei lijke mobilisatiedagen gediend. Het spijt spreker dat hij hier zoo weinig vrouwen ziet, deze behoorden ook hier te zijn, dan hadden zij ook kunnen constateeren, wat voor hunne gezinnen door de vereeniging is verkregen Spreker hoopt dat de vereeniging in bloei moge toenemen, en dat zij haar 20 jarig bestaan ook nog zal vieren. Verder bracht dei' Heer B van Loon als Penningmeester dezer vereeniging verslag uit over de afgeloopen 10 jaren, waarvan de totale inkomsten waren f7449 25 Uitgaven f7365.50 Batig saldo f 83 75 Hierna overhandigde de heer van Loon aan den Voorzitter een geschenk, wat bleek te zijn een vulpenhouder met gouden band, waarin gegraveerd stond „Helpt Elkander". Hierbij memoreerde hij, dat, toen tien jaar geleden, als een spruitje dat uit de aarde opschoot, in uw ge dachte opkwam, om een vereeniging op te richten, zij het mij vergund, U op dezen heugelij ken avond van ons tien-jarig bestaan namens mijne medeleden een woord van waardeering toe te spreken. Ik doe dit dan ook vrijmoedig, omdat ik weet, wat u in deze afgeloopen tien jaren voor ons en onze vereeniging ge daan hebtgeen moeite is u ooit te veel geweest, wanneer het de belangen der vereeniging of onze persoonlijke belangen betrof Mijnheer de Voorzitter, om u voor alles dank te brengen, is voor mij en de leden een behoefte, om alles aan te halen wat u voor ons gedaan hebt, acht ik overbodig, dit is den leden allen be kend, daarom hebben wij gemeend u voor dit alles een blijk van waardeering te moeten geven, wees er van overtuigd, dat dit van ons is een blijk van achting en dankbaarheid, en spreek de wensch uit, dat de geachte Voorzitter, het nog vele jaren moge gebruiken, tot weizijn van „Helpt Elkander" en gij nog vele jaren het voorzitterschap moge waar nemen. De heer v. d. Velden dankte de aan wezigen voor het prachtige geschenk hem gegeven en stelde dit geschenk op zeer hoogen prijs. De waardeering van de leden is voor hem nooit zoo tot uiting als thans is geschied op het vieren van ons tienjarig bestaan, zegt verder, dat hij steeds zijn beste krachten zal geven voor het belang dezer vereeniging, zoolang zijn gezondheid dit toelaat. Te uim 10 uur sloot de Voorzitter deze feest vergadering, dankte zijn medebe stuursleden, die vanaf de oprichting tot heden in alles hem steeds ter zijde hebben gestaan, de leden, die vanaf de oprichting de vereeniging getrouw zijn gebleven, sprak de hoop uit, dat zij nog lang lid zullen blijven van „Helpt Elkander", verder de aanwezige muzi kanten die dezen feestavond hebben op- luisterd, door het geven van eenige nummers muziek, spoorde daarna de leden nogmaals aan hun best te doen leden aan te werven, opdat onze ver eeniging, binnen kort weer aan 't zelfde ledental is van voorheen, dankte ook de afgevaardigden van Andel voor hun tegen woordigheid en dat hun aanwezigheid een aansporing zij, voor de leden. En tot slot wekte de heer Hoesen de leden nog op, vooral hun Voorzitter te steunen, op dat „Helpt Elkander" een vereeniging zij, waarop men trots is, hiervan lid te zijn. LASTIGE HUISBAZEN I «Jawel, buurfrou, ik op een bovenhuissie uit, en vond t'r een in de Derde Gramumdwars, *n toen seit die huisbaas, h*p u geen kiridere, geen grammofoon, geen honde geen katte, en ik seg nee, maar 'k wil uwes wel waarskou we as datter soms 'n druppel van me reus fait opgericht* «Anti Cigaret Clubs door meer dan 1000 huisvrouwen een petitie inge diend, strekkende tot het instellen van een nationaalsigaretteriverbod I Treinaanslag. In het station GuÖ*e by Pittsburg is een uit Washington komende trein gederailleerd, waardoor een conducteur werd gedood en 2 personen worden gewond. Uit het onder zoek naar de oorzaak is gebleken, dat de bouten uit de rails waren verwijderd. o Vier kinderen verdrenken. Te Haselünne by Osnabiück zijn 4 kin deren vari 4 tet 13 jaar, die met een lad- derwagentje over een plank het water wilden paaseeren, in de Hasekolke gevallen. Voor dat hun hulp kon worden gebracht, zyn zy verdronken. Een sigaretten-verbod. Te Chicago is op instigatie der onlangs De heer en mevrouw van Bogen-Dik en hun zoontje, ofde erfelijkheidsleer in het gedrang I GIESSEN. Op de Donderdagavond ge houden verkiezing voor notabelen der Ned. Herv. kerk, werden herkozen de heeren J. v. Herwijnen eri P. Verhoeven en gekozen in de vacature van den heer H. de Lorm Jzn. de heer H. A. Kant Czn. GENDEREN. Tot ambtenar ter secretarie is benoemd de heer H. A. Vos te Veen, thans werkzaam als volontair. Zaterdag 17 Dec. zal alhier in de consitorie plaats hebben de verkiezing van Ouderl. en Diaken. Stemgerechtigde lid maten worden daarby opgeroepen van des 's avonds 6.30 tot 7 30 uur. Ds. v. d. Horst is voornemens Zondag 4 Maart 1928 by de Ned. Uarv, Keik alhier zijn intrede te doen, na des vooimiddags bevestigd te ziju. Als be vestiger zal zoo mogelyk optreden zijn 85-jarigen Vader, de WelEerw. H--er P, C. v. d. Horst, emeritus predikant te Velp. 's GRAVEMOER. Donderdag 22 Dec., des 's avonds 7 uur, zal in de Chr Geref, Keik alhier in gecombineerde vergadering optreden, voor de Mannen en Jongelings- vereeniging, de WeiEerw. Heer Ds. de Vries—van Rynsburg met het onderwerp: «Sceva of Chrisiusc. By de Herv. Kerk alhier is her kozen tot Ouderling den heer H. Faro en tot Diaken den heer C. Mouthaan. NEDERHEMERT. Bij de op Woensdag gehouden stemming voor een Notabel in de vacante plaats van wylen den heer G. L. v. Genderen is gekozen de heer L. v. Gende- ren. N1EUWENDIJK. Zondagavond om 6 uur zal de Zendingsvereen. haar jaarver gadering houden in de Geref. Kerk als dan hoopt voor haar op te tredeu ds. Kooien. Deze week werden aangevoerd 400 eieren, men besteedde voor kipeieren f 10.50 per 100 stuks. Zaterdagavond hield de Schoolvereen. haar gewone najaarsvergadering, de opkomst was schitterend. De aftredende bestuursleden C. van Helden en Jac. v. d. Stelt Am. werden herkozen. De heer Joh. v. d. Stelt Gzn. hield een leerzame rede. Zondagavond werd na de Godsdienst oefening stemming gehouden voer Ouderling en Diaken. Gekozen werden voor Ouderling F. Wisse en herkozen G. Heyblom en voor Diaken herkozen K. v. de Stelt Azn. en gekozen Jac. v. d. Stelt Mzn. In de afgeloopen week hield de J. V. «De Zaaier« haar jaarverg. onder leiding van hare Eere-Voorzitter. Ds. de Bruin, Uit het verslag bleek, dat de vereen, zich in bloende toestand bevind. De voordrachten en opstellen waren bij zonder goed te noemen. Om circa elf uur sloot de voorz de vergadering. De heer N. Soyers heeft zijn be noeming' tot directeur van het mannenkoor O. G. aangenomen. De collecte gehouden by 't dankuur voor 't gewas bracht f 689.32 op. DE MUZIKALE KEUKENMEID.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 10