LETTERS ARTIKELEN WM ONZE GROOTE begint a.s. Zaterdag 17 December. Grootst en meest bezocht kleedinghuis te GORINCHEM. Overjassen, Ulsters, Jekkers, Regenjassen, Costumes, Broeken, Werkkleeding en Kindergoederen Bezoekt Plaatselijk Nieuws RAVEN SWAAY f S O Ia ééa dag voorgoed verdwenen door A. A. olie. Zend postw. van 2 gulden aan Importhuis AGENCO te Zeist. Bij geen succes zenden wij Uw geld terug. ZULLEN DE STAATSMIJNEN AAN NOORD-BRABANT GAAN LEVEREN In de Maandag te 's-Bosch gehouden vergadering van de afd. Noord Brabant, van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten, gaf de heer E. Bruinwald Riedel, Dir. van het Advies- en Organisatiebureau van ge meentebedrijven der Vereeniging, een uit eenzetting betreffende de plannen der Staats manen in Limburg inzake de gaslevering in de geheele provincie Noord-Brabant. De inleider begon met er op le wijzen, dat de plannen der Staatsmynen van zeer wyde strekking zyn. Het cokesovengas leveren de Staatsmijnen reeds aan Sittard en Heerlen, terwyl Roermond en Venlo zullen volgen. Het ligt in de bedoeling met de gaslevering in Brabant te gaan tot aan de Zeeuwsche grens toe. De prys zal bedragen 2 8 cent per M3 levering loco gashouder, terwijl by eene afname van meer dan 1 millioen M3 gas een reductie gegeven wordt van 0.2 cent per M3 tot een maximum al naar de afname van 0 9 cent per M3. Wat betreft de gemeenten, die een eigen gasfabriek hebben, is het in com mercieel opzicht beschouwd, de vraag of de eigen productiekosten hooger liggen dan de prijs, dien de Staatsmynen berekenen. Zoo ja, dan is het van den economischen kant bekeken, voor de betreffende gemeen ten voordeeliger het gas van de Staats mynen te betrekken. Voor de gemeenten, die geen eigen fabriek hebben, staat de zaak veel een voudiger. Voor deze bestaat nu de moge lijkheid gastoevoer te krygen, terwyl het anders niet wel mogelyk zou zijn. 't Is voor deze gemeenten heel gemakkelijk te berekenen wat de verkoopsprijs van het gas zal moeten zijn daartoe moeten eerst be rekend de exploitatie- en de distributie- kosten. Uit den aard der zaak zullen de ge meenten, die rechtstreeks liggen aan het primair hoogdruk-net der Staatsmynen in gunstiger conditie komen dan de meer achteraf gelegen gemeenten. De kwestie van de afvloeiing vac per soneel van de bedryven in de groote ge meenten, houdt volgens spr. verband en kon wellicht opgelost worden met de vraag naar personeel in kleine gemeenten, die geen gasfabriek hebben en zich bij de Staatsmijnen aansluiten. De voorzitter bracht dank aan den in leider. In verband met het gesprokene stelde hy, namens het bestuur voor, om aan het Advies- en Orgaaistiebureau voor gemeentebedrijven der Vereeniging op te dragen, om in nauwe samenwerking met eene door deze vergadering te benoemen commissie van advies (resp, het afdeelings- oestuur) collectieve onderhandelingen te openen met de Staatsmynen te Heerlen inzake de gasvoorziening van Noord-Brabant en voorts de organisatie dezer voorziening zoover mogelijk voor te bereiden. In DAMES en KINDERCONFECTIE en HOEDEN nog bijzondere koopjes verkrijgbaar. ÖABLMANN GORINCHEM. HEUSDEN. Maandagavond na afloop der repetitie werd in het verenigingsge bouw de halfjaarlyksche ledenvergadering gehouden der xFanfare der H. Families. M-dedeeling werd gedaan van de ingekomen inschrijvingsformulieren van concoursen en festivals. Besloten werd op 2en Pinkster dag 1928 deel te nemen aan het groot Nationaai Concours te Boxtel, uitgeschreven door de R. K. Gildebonds Harmonie. Door den Secretaris werd medegedeeld, dat door den EdelAchtb. Heer v. Eggelen, Burgemeester dezer gemeente, vergunning is verleend tot het houden van een Ker- messe d' Eté, ter gelegenheid van het groot Nationaal- tevens Bondsfestival, dat ter viering der herdenking van haar 25 jarig oprichtingsbestaan wordt gehouden. De datums van dit festival werden gesteld op 29 Juni (Petrus en Paulus) 30 Juni en Zondag 1 Juli 1928. Een tweetal aan- eengelegen terreinen, zoodat festival en kermesterrein van elkander gescheiden worden, aan het Burchtplein, zyn voor deze gelegenheid beschikbaar gesteld. Op verzoek van het Bestuur zal a.s. Zondag 18 dezer, des middags 12 uur, door den EdelAchtb. Heer Burgemeester de prijsuitdeeling geschieden der diploma's en medailles aan de prijswinnaars van de solistenwedstryd, gehouden op 9 en 16 Oct. j.l. De Fanfare zal daarbij hare medewerking verleenen en zal eenige mu zieknummers doen uitvoeren. De Vice-Voorzitter bracht na afloop hulde en dank aan den Secretaris, voor zijne werkzaamheden in 't belang der vereen, verricht. De Secretaris dankte den Vice- Voorzitter en den Directeur, den heer W. van Hel voort, voor den »Feestmarsch Heusden*, gecompagneerd voor de gelegen heid van het a.s. Festival. Naar we vernemen, is de heer Kujjpers, technisch ambtenaar by den Rijkswaterstaat te Utrecht, aangewezen om den heer Leenhouts, die als zoodanig te Leiden benoemd is, te vervangen. Zondagavond trad hier op voor de leden der R. K. Debatingclub en belang stellenden, de bekende voordrachtkunstenaar, de heer Jan Boezer uit Den Haag, met een met zorg gekozen programma, waarop ernst afwisselde met Inim. Waar we hier reeds 't vorig jaar kennis met hem maakten was de verwachting hoog, doch zonder overdrijving, hy was zoo mogelyk nog beter en heeft de aan wezigen enkele uren geschonken van on verdeeld kunstgenot, zoodat de vereeniging hem te gelegener tijd gaarne zal uitnoo- digen nogmaals zijn declamatorisch talent ten beste te komen geven. Ween8dagavond werd door een zestal beste biljarters uit deze plaats, een wedstrijd gespeeld tegen een zestal uit Waalwyk, in de zaal van bet Hotel »Het Wapen van Amsterdam*. Voor dezen wedstryd bestond veel belangstelling en Heusden maakte een heel goed figuur, zooals uit onderstaanden uitslag blijkt Heusden Waalwyk Meinders 75 L. Moonen 56 Jonkers 72 v. Eethen 75 v. Eeuwjjk 30 v. Schyndel 75 Raveusteijn 75 Beerens 64 Nieuwkoop 75 Kools 56 Franco 75 Moonen 67 402 393 Hoogste serie Franco 15, hoogst gemid delde Meinders 3}. De wedstryd werd zeer vriendschappelijk gespeeld. yCDoor de goede zergen van »Het Groene Kruis* alhier en de afd. Eethen c.a., wordt er dezen winter een cursus ge geven in bakeropleiding. Dat hiermede in een groote behoefte wordt voorzien, zal iedereen toestemmen. De cursus wordt gehouden in de U.L.O. school alhier en wordt geleid door Dr. Van Gulick en Mej. De Haan, beiden alhier. ALMKERK. Aan het stoomgemaal alhier, is als 2e machinist benoemd de heer R. Jonkers van Drongelen. Te Bergen, is op 59-jarigen leef tijd overleden Ds. Dekker, Em. pred. van Waardhuizen (Gem. Almkerk). Op 21 Dsc. hoopt den beroepen predikant bij de Herv. Gem., Ds. Luiendyk van Nieuwerkerk a. d. IJssel, een bezoek te brengen aan deze gemeente. Woensdag 14 Dec. bestond de Manufacturenzaak v. d. heer P. H. Rombout alhier 50 jaar, welk feit in huiselyken kring feesteljjk werd herdacht. CAPELLE. Da heer P. Michael heeft zyne benoeming tot Kerkvoogd by de Ned. Herv. gemeente a. d. Leonschendijk aan genomen. De bij de Ned. Herv. kerk alhier beroepen predikant Ds. A. v. Griethuyzen te Zuid-Beierland, zal op Donderdag 22 Dec., des nam. half zeven in het Ned. Herv. kerkgebouw een predikbeurt vervullen. Evenals vorige jaren ligt het in het voornemen der afd. Spraog-Capelle e.o. van Volksonderwijs om haar leden in den loop van den winter weder een gezelligen avond aan te bieden. Voor dezen avond is door de tooneelvereeniging der afdeeling in studie genomen het bljjspel in 4 be drijven »Het Generaalsvrouwtje*. By de j.l. Dinsdagmorgen gehouden stemming voor 2 notabelen der Ned. Herv. Gem. alhier, werden gekozen de heeren J. G. Addink en N. C. van Eek. Toen de winkelier H. K. op de Nieuwe Vaart j.l. Dinsdagavond met zijn paard en kar thuis kwam, bleef plotseling zijn paard dood. Wel een schadepost voor genoemden winkelier. DRONGELEN. Door de goede zorgen van het Groene Kruis alhier, wordt dezen winter een cursus gegeven in bakeroplei- BRENGEN U GELUK HET 150ste EXTRA CADEAU IS UITGEREIKT. (Fietsen, Naaimachines, Waschmachines enz LETTERKOFF1E 52} cent per half pond. LETTERTHEE 40 cent per ons LETTER MARGARINE 35 cent per half pond. LETTERTABAK 30 cent per ons. ding, welke cursus te Heusden wordt gehouden. Voor de gemeente Eethen is de leiding in handen van Mej. Nieuwkoop-Verspielle, die reeds zoovele jaren belangloos hare beste krachten aan het Groene Kruis gaf en waar ook alle gewenschte inlichtingen voor de later gedipl bakers kunnen worden verkregen. De doktoren zullen dus in de toekomst goede hulp krijgen bij verlossingen, terwyl de Wijkzuster daardoor al haar tijd kan besteden aan de overige patiënten en het Groene Kruis weer met dezen nieuwen tak van werkzaamheden nuttig voor de gemeente kan zijn. NEDERHEMERT Nz. Dinsdagavond a.s. half zeven zal bij de Wed. J. v. d. Vliet optreden de heer Schoonderbeek uit Putten. RAAMSDONKSVEER. De heer J. Bieze, onderwijzer aan de Chr. M.U.L O. alhier, werd benoemd als zoodanig te Den Lemmer. SLEEUWIJK. Zaterdagavond a.s. zal van 5 6 uur nam. gelegenheid bestaan tot betaling der zitplaatsen der Ned. Herv. kerk over het afgeloopen jaar. Daarna zal worden overgegaan tot verpachten der zitplaatsen voor 1928. VEEN. Het kinderkoor »Jong Leven*, directeur de heer H. Wolters, hoopt a.s. Zaterdag in de zaal van den heer Verbeek een uitvoering te geven. Wij twyfelen niet of deze uitvoering zal met een druk bezoek vereerd worden. (Zie advertentie). In de gehouden vergadering van de IJsclub, in het café vau den heer Ver beek, is tot secretaris-penningmeester ge kozen de heer C. Herrewijn. yi'Voor de cultuur der aardbeien be gint men zich hier nogal te interesseeren. Door de tuinbouwvereeniging werd een party broeiramen aangekocht. Een lid van deze vereeniging deed eene bestelling van 60 stuks. Ook andere leden waren voor aanschaffing. We zullen hopen, dat hier mede succes zal worden vei kregen. WERKENDAM. Het diploma maatknip- pen, Syst. Snelapparaat werd behaald door onze dorpsgenooten da dames J. Groene- veld, D. de Graaf, B. de Graaf, A. Hakkers, C. Ritmeester, C. v. d. Steenhoven, F. v. d. Steenhoven en M. v. d. Werff, Zy verkregen hun opleiding van mej. C. M. van Oversteeg. De Weleerw. Heer Ds. J. Overduin heeft voor het beroep naar de Geref. Gsm. te Vlaardingen bedankt. Donderdag 22 Dec. a.s. des avonds 7 uur zal voor de Herv. Chr. Jonge!, en Jongera. vereen. sMaranatha* in de Oude School optreden de Weleerw. heer Ds. H. Janssen, leger en vlootprediker in alge- meenen dienst. Onze vroegere dorpsgenoot de Weleerw. heer Ds. J. v. d. Pol, pred. by de Ned. Herv. kerk te Heeg, heeft een beroep ontvangen naar Cure^io (West- Indtë) Holl. Gemeente. WOUDRICHEM. By de Dinsdag j.l. gehouden aanbesteding voor het vervoeren van straatvuil was de laagste inschrijver F. Smits alhier voor de som van f 49 aan wien het werk dan ook gegund is. Veiling van 14 December 1927. Ossekoppen 78}ct. per K.G. Goud-Reinetten 912 ct, II 34} ct. Bellefleur 67} ct. II 24 ct. Stoofperen 46} ct. Knollen 3} ct. per stuk. Bij het op 7 Dec. te Dordrecht gehouden examen voor kantoorstenograaf, systeem Pont (130 letergrepen per minuut), staagde de heeren G. Koppers en C. van de Water alhier. Zij genoten hunne op leiding te Woudrichem. 1UILICHEM. Evenals vorige jaren zal op Zaterdagen van 1 tot 2 uur, te be ginnen Ziterdag, wederom boeken van de reizende bibliotheek worden uitgereikt, deze zyn verkrygbaar bij H. W. Kanselaar. Voor het aanvragen van kostelooze rijwielplaatjes is wederom gelegenheid op Zaterdag 17 Dec. van 2 tot half vier in de Openbare School. .- -y-l* - .vt-Vi' - 1 *8sfr' sgw Getrouw aan onzen Stelregel, ieder seizoen met de nieuwste goederen uit te komen, zullen (ook aan 't einde van dit winterseizoen) alle nog voorradige gemaakte tegen zéér verlaagde prijzen, met kortingen van 10 tot 50 onze magazijnen. Wij ver goeden bovendien nog uwe reiskosten. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan. pCt. worden opgeruimd. Voor eiken stand, voor elke beurs, voor elke leeftijd. Langendijk B 192, 193, 194. Er werden 18 getuigen gehoord, onder wie twee deskundigen. Volgens de dagvaarding wordt aan b klaagde ten laste gelegd, dat hij in den van 29 op 30 Augustus 1927 te Roermond in het slaapvertrek zijner woning opzet telijk en met voorbedachten rade zriae ech tgenootc Maria Elisabeth Versteeg door worging van het leven heeft beroofd, terwijl bovendien nog is ten laste gelegd, dat hij ten tijde en ter plaatse als voor meld, na gemelde feiten in zijn woning te hebben gepleegd, opzettelijk in die woning brand heeft gesticht, door op zettelijk beneden op de trap, die naar de bovenverdieping leidt, den looper, en in de werkkamer, gelegen tusschen voorka mer en keuken naast den damessalon, opzettelijk een hoeveelheid haar en don zen, na die voorwerpen met spiritus, al thans met benzine, althans met een brandbare vloeistof te hebben overgoten, in brand te steken, zoodat die looper. dat haar en die doozen in brand zijn geraakt en levensgevaar jbe duchten wia voor zijn zich in die woning bevindende personeel, met name Maria Baeten, Je anne Puquesnoy, Ch. Aengenent en J. van Soest, en gemeen gevaar voor goede ren, vooral voor de omliggende huizen is te duchten geweest. De eisch luidt levenslange gevange nisstraf. Het Philips laboratorium. Een vleiend oordeel van prof. Compton. In een interview, dat een correspon dent van de „United Newspaper Informa tion Service", waaraan o.a. zijn aange sloten de „New York Herald", „Chicago Tribune'' en „Le Matin", een dezer dager hield met prof. Arthur H. Compton uit Chicago, den winnaar van den Nobelprijs voor natuurkunde voor 1927, sprak dez- de meening uit, dat het natuurkundig laboratorium van de N.V. Philips Gloei lampenfabrieken de eerste plaats inneemt in Europa, en dat het eenige laboratori um is, dat op een lijn staat met die van d.© twee groote Amerikaansche maat schappijen, de Genetal Electric Comp. en de Western Electric Comp. AAMBEIEN. Spr. geloofde, dat bet aanbeveling ver dient het vraagstuk van de gaslevering door de Staatsmynen collectief te bezien. Hy waarschuwde er voor hiermede niet te wachten totdat deze zaak van hoogerhand aangepakt wordt. Spreper gat in overweging om in deze commissie op te nemen vertegenwoordigers der 4 grootste gemeenten. -VT-V hmri BALANSOPRUIMING BERGEIJK 3TUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2