W Spit in den rug Kloosterbalsem Parijsche Rodeforieveii Rechtzaken. Bickmorin Openbare vergadering van den Raad den gemeente WASPIK,opVrydag 9 Dec. 1927, dee nam. 6 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer Dekkers. Secretaris WelEd. Heer B. v. Schijndel Afwezig: de Heeren Rubbens en Smits. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onver anderd worden vastgesteld. De Voorzitter stelt aan de orde: Verstrekking van leermiddelen aan de Chr. Bijz. school. De Voorzitter acht het wenschelijk dit punt in geheime vergadering te behan delen. Na heropening der vergadering stelt de Voorzitter voor het door het school bestuur gevraagde bedrag ad f 426 90 beschikbaar te stellen, waartoe met alge meens stemmen wordt besloten De Voorzitter zegt dat B. en W. een conferentie hebben gehad met van Strien over de verbetering van wegen. Spr. deelt mede, dat op de eerste plaats voor verbetering in aanmerking komt de toe gangsweg naar het station. In dezen weg zullen platte keien worden gelegd. De stukken steen zullen dan worden gebruikt voor verbetering der zandwegen. Het pad op het Dijkje zal waar zulks noodig is worden verbreed. De kaden aan de beide havens zullen een goede verbetering ondergaan. Te Waspik-Boven zal een macadam-weg worden aangelegd vanaf van Iersel door de Lange Steeg tot de Vrouwkens- vaart. De Diepstraat zal worden bestraat van keien die overblijven van de kaden. De heer Brokx vraagt of de Voor zitter met den heer van Strien ook gesproken heeft over zg. ijzerkeien. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Er moet echter nog begrooting worden gemaakt. De heer Ruitenberg zegt dat macadam en grintwegen niet meer geschikt zijn voor het tegenwoordige verkeer. In een naburige gemeente heeft men den Ned. Toeristenbond aangeschreven die aanstonds een ingenieur de wegen hebben laten opnemen. De heer Brokx vreest dat indien men een ingenieur laat komen het veel geld zal kosten, hetgeen de heer Ruitenberg ontkent. De heer Langer werf vraagt den Voor zitter inlichtingen omtrent het sluitings uur voor café's. De Voorzitter zegt dat het sluitings uur is bepaald op 11 uur. In sommige gevallen kan echter door hem verlenging worden gegeven. De vergadering wordt daarna gesloten. Bedrijfsvereeniging Nationale Boeren Onderlinge». Waar uit het jaarverslag btykt, dat voor alle te verwachten lasten voldoende ge Ineens is het er Ineens, terwijl Ge een stoel verzet, een krant opraapt of een andere oogenschijn- lijk onschuldige beweging maakt, schiet de pijn in Uw rug. Als ge er het minst op voorbereid bent, krijgt Ge het Spit in Uw rug. AKKER's „Geen Goud zoo goed VOOR „DEMI-SAISON." MODERNISEEREN. m mm korte taille kan men op deze wyse moderni* MODERNE JUMPERS. STRIKKEN. het geneesmiddel voor paarden en runderei bij druk- en schrijnwonden. Proefdoozen tegen toezending van 10 cent porto GRATIS verkrijgbaar bq de Fa, J0HAN SMULDERS, - Vughterstraat 33 - 's Hertogenboscb - Tel. 659 In de algemeene vergadering der Bedryfs- vereenigidg »Nationale Boeren Onderlinge», (uitvoering Land en Tuinbouwongevallen- wei 4922), die op 7 December 1927 in Hotel zl'Europe» te Utrecht is gehouden. Nagenoeg alle afdeelingen waren ver tegenwoordigd. De directeur deed mededeeliog, dat in verhand met de by de Tweede Kamer ingediende wyzigingen der Land en Tuin- bouwongevallenwet, op 29 September j.l., in den Haag een bespraking heeft plaats gehad met vertegenwoordigers van alle Bedrytsvereenigiogen, teneinde deRegeerLg aan de band der in de praktyk opgedane ervaring, van advies te kunnen dienen. Verder doet hy mededeeliog, dat de vorig jaar in uitvoering genomen ziekte verzekering onder de leden een ruime deelname heeft ondervonden, zoodat hiermede in een behoefte is voorzien. Anders is het met pensioen- en ouderdomsverzekering der leden zelf. Het belang daarvan blijkt nog niet voldoende bij de leden te zijn door gedrongen. Het jaarverslag, de rekening en balans bevatten onder meer de volgende gegevens Het ledental vermeerdei de, niettegen staande verschillende mutatiën, met 159 en steeg tot 7167, welke, ingedeeld in 32 afdeelingen, in alle provinciëa gevestigd zyn. Het totaal bedrag verzekerd jaarloon bedroeg tot f 14.299.585 47, hierin is begrepen een bedrag van f 884.68210 der Vrywillige Verzekering. In totaal werden 1036 gevallen aange geven waarvan 20 werden afgewezen als zijnde geen bedryfsongevat of bedrijfsziekte. Hieronder waren 5 gevallen met doodelyken afloop. Aan 5 getroffenen, welke blijvend invalide werden, werd een levenslange uit- keering toegekend. Terzake wettelyke aansprakelijkheid der leden werd in 6 ge vallen schadeloosstelling verleend. De verlies en winstrekening gaf in ont vangst en uitgaaf een bedrag aan van f 93 635 21. Hiervan moest door de leden worden opgebracht aan premie f 82 775.75, hetgeen voor de groep landbouw-overeen- komst met f 6.per f1000.jaarloon. Hierby moet worden opgemerkt dat door de leden bovendien de kosten moeten wor den opgebracht, welke komen ten laste der afdeelingen, wegens nitkeering en genees kundige behandeling gedurende de eerste zes weken der arbeidsongeschiktheid, be nevens de daaruit voortvloeiende admini stratiekosten. Uit den aard der zaak waren deze kosten in de verschillende afdeelingen varieerend en bedragen vanaf f 2.50 tot f 8.per f 1000jaarloon. De balans sluit met een debet en credit van f 378.279.67, waaronder een efleeten- bezit van f 238 100. EEN ERNSTIG AUTO ONGELUK heeft plaats gehad te Maassluis. By de kruising vari den Rijksstraatweg reed een autobus van de Eerste Vlaar- dingsche Autobus Mij., op een van Maassluis komende stoomtram. De chauffeur werd gedood, terwijl de eenige passagier licht gewond werd. reserveerd is en daarnaast een flinke reserve is gevormd voor algemeene doeleinden, was hij van oordeel niet te veel te zeggen als hij constateerde, dat de N.B.O. zich in ffnanciëel opzicht, krachtig heeft ontwikkeld. Deze resultaten ge*eu des te meer vol doening, wanneer wy daartoe in aanmer king nemen, dat de omslag 8 pCc. lager is dan vorig jaar. Op voorstel van het Bestuur werd het laagste bedrag, waarvoor een Vrywillige Verzekering kan worden afgesloten, bepaald voor personen beneden 20 jaar op f 2. per werkdag en voor personen van 20 jaar en ouder op f 3 per werkdag. Verder werd op voorstel van hst Bestuur besloten gebruik te maken van de bevoegd heid, tot vroegere aflossing der obligatie- leening over te gaan en reeds dit jaar vyfduizend gulden uit te loten, welk bedrag met 1 Mei a.s. aflosbaar zal worden ge steld. Hebt Ge Akker's Klooster balsem in huis - en omdat dit middel in zoovele gevallen te pas komt, zijn velen niet gerust, wan neer niet een pot in hun kast staat - dan kunt Ge U van stonde aan met dezen weldadigen balsem laten wrijven. Het zal U verbazen hoe snel Uw aanval verdwijnt Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1.— Vergadering der KAMER VAN KOOP HANDEL EN FABRIEKEN voor de Langstraat, gehouden 8 Dec. 1927. Tegenwoordig zyn vijf leden van de af- deeling Grootbedryf en acht leden van de afdeeling Kleinbedrijf. Voorzitter B. Timmermans Verschure. Secretaris M. A. J. van Liempt. 1. De Voorzitter doet mededeeling, welke uitvoering is gegeven aan de besluiten in de vorige vergadering genomen, 2. Ingekomen stukken. Door den Directeur-Generaal der Poste rijen en Telegrafie wordt het advies der Kamer gevraagd betreffende de wenscbe- lykheid om de gelegenheid open te stellen kleine hoeveelheden goederen, ook wanneer deze handelswaarde hebben, per briefpost te verzenden. 'Besloten wordt te adviseeren, dat wanneer voor deze verzendingen een speciaal tarief kan worden vastgesteld, dat in het algemeen lager is dan het gewone briefport, het openstellen der gelegenheid, als voorgesteld, zeer wenschelyk wordt ge acht.' De Voorzitter deelt mede, dat van de Vereenigiging Waalwijks Belang, de be sturen der gemeenten Waalwijk, Tilburg, Sprang-Capelle, de Kamer van Koophandel te Tilburg en van 138 bezitters van motor rijtuigen bericht is ORtvangen, dat adhaesie is betuigd aan het verzoek der Kamer, gericht tot de Staten dezer provincie om de verbetering van den provincialen weg TilburgWaalwjjk spoedig ter hand te nemen. Naar aanleiding van het bericht, dat is ingekomen van den Minister van Water staat in zake de door de Kamer kenbaar gemaakte bezwaren tegen eenige door de Posterijen en Telegrafie voorgenomen reor ganisatie-maatregelen o a. betreffende de degradatie der postkantoren te Made en Geertraidenberg, vermindering van het aan tal posttreinen, opheffing der telefooncentra te 'a Gravemoer en Nieuwkuik, wordt be sloten onder de aandacht van den Minister te brengen, dat by een conferentie met afgevaardigden van het hoofdbestaur der Posteryen en Telegrafie, die eenigen tijd geleden in verband met de reorganisatie plannen (rapport Nolting) werd gehouden, de toezegging is gedaan, dat alvorens ver andering wordt gebracht in den bestaanden toestand, voot' zoover het district der Kamer betreft, overleg zal worden gepleegd met de Kamer, doch dat aan deze toezegging tot heden geen gevolg is gegeven. Besloten wordt tot mede-onderteekening van het collectief adres van de Nederl. Kamers van Koophandel, gericht tot den Minister van Biüueulandsche Zaken en Land bouw, houdeude verzoek tot afschaffing der zakelijke belasting op het bedrijf. Door den heer Frederiks, afgevaardigde voor de vergadering van het Comilé van Actie tot bestryding van den verkoop met cadeaus wordt verslag uitgebracht van de vergadering van 9 November en wordt naar aanleiding daarvan besloten alsoog voor het Comité beschiabaar te stellen een bedrag van f 25.terwijl de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat een zoodanige wettelyke regeling wordt getroffen, dat wordt voor geschreven, dat de geldswaarde van de cadeaux moet worden bekend gemaakt en dat den kooper de keuze moet worden gelaten tusschen het cadeau of de uitbe taling van de geldswaarde. Van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is bericht ontvangen dat de begrooting wordt goedgekeurd. Aan de Middelburgsche Kamer zal als antwoord op haar verzoek om inlichtingen worden bericht, dat het voor het district onzer Kamer var. belang is, dat trein No. 320, die thans te 15 50 uit Esschen ver trekt, zooveel later woidt gesteld, dat daarin kunnen overstappen de reizigers, die met den Pullmantrein uit Parijs komen. 1 De Voorzitter deelt mede, dat door het Bureau der Kamer spoedshalve de volgende brieven zijn verzonden 1. Aan den Inspecteur der Posteryen te Dordrecht een verzoek om verbetering te brengen in de postverzending op Raams- donk, door de poststukken die met den trein, die te 18.83 uit Zwaluwe vertrekt, aan komen te Geertruidenberg, aldaar te laten afhalen. 2. Aan de Gedep. Staten van Noord- Brabant een verzoek, om in aansluiting met reeds vroeger gedane verzoeken van het gemeentebestuur van Waalwijk, van betrok ken landbouw- en fokkersorganisaties, in het belang van de paardenfokkerij in het Land van Heusden en Altena te bevorderen, dat de premiekeuring van tuigpaardheDgsten wordt verplaatst van Breda naar Waalwijk. Naar aanleiding van een van belangheb bende zyde ontvangen verzoek wordt besloten pogingen aan te wenden, dat voor uitvoer van lederen hakken naar Duitschlaad werdt toegepast hetzelfde douanetarief als voor zoolleder is vastgesteld. Op voorstel van den Heer Beerens wordt besloten opnieuw een verzoek te richten tot den Minister van Justitie tot zoodanige wy ziging van de faillisementswet, dat paaien perk wordt gesteld aan de toenemende praktyk, dat een koopman by dreigend faillissement zyn roerende goederen voor den vorm aan derden verkoopt en op deze wijze de crediteuren benadeelt en tegelyk om onderhandsche verkoop van goederen die tot den boedel van de failiet behooren, afhankelijk te stellen van de goedkeuring van crediteuren. Op voorstal van het Bareau wordt be sloten aan te dringen op verbeteriag van den overgang over de nitlaatsluis van het kanaal den Bosch-Droogelen. In verband met het vyftigjarig bestaan der Kamer op 1 Jaouari a.s. wordt besloten op Donderdag 5 Jaouarie a.s. ten 2| uur n.tn. een openbare vergadering te houden tot herdenking van de oprichting, dus zonder »ene zakelijke agenda, terwijl na afloop der vergadering receptie zal worden gehouden. Aan bet slot der vergadering neemt de Heer Beerens met eenige woorden afscheid. Hy zegt met spijt zijn functie neer te leggen waar hy gedurende 6 jaren op zoo zakelijke en aangename wijze met den Voorzitter en de leden heeft mogen samenwerken. Het is dan ook alleen in het algemeen belang, dat spreker meent zich te moeten terug trekken en nu hij niet meer direct in zaken is betrokken, zyn zetel te moeten beschik baar stellen voor hen, die voortdurend in nauw eontact komen met handel en industrie en daarom beter de belangen knnnen die nen, die de Kamer voorstaat. Hij spreekt de hoop uit, dat de Kamer in zijn opvolger een krachtige steun zal vinden by de uit voering harer taak en dat door de aange name samenwerking, die tot heden de vergaderingen heeft gekenmerkt, nog veel goeds in het belang van handel en industrie voor de Langstraat moge tot star.d komen. Na eeu slotwoord van den Voorzitter wordt de vergadering gesloten. Zeer vele der costuums voor vdemi- saisoo» bestaan uit een geplooiden wollen rok een kort, fluweelen jasje. Ja dit fluweelen jasja, hoe snoezig ook, wordt zelfs wel een beetje te algemeen en wie iets bijzonders hebben wil, vervangt't door een zelfde jasje vau donkerblauw laken. Bij dit costuumpje behoort wanneer men 't tenminste tot ver in den heifst wil dragen een smalle fluweelen sjaal in dezelfde kleur of een lange »echarpe« van wol of kortharig bont welke ais een das om den hals wordt gestrikt. We hebbeu 't er nu op gezet op den eersten besten regendag eens een nuttig werkje te verrichten. We gaan onze garderobe voor den dag haien en laten over den geheelen kleuren-voorraad eens critisch 't oog gaan. De mode is gelukkig sinds het vorige jaar niet veel veranderd en we bemerkten tot onze gerust- 'o- stelling dat we 't meeste nog zóó dragen kunnen. Maar toch is er wel 't een en ander dat er niet meer mee door kan. Daar vinden we bijv. een langen rechten mantel in 'n mooie, teere kleur. De zon heeft er danig haar best op gedaan en hij is zoo verkleurd dat we hem niet meer dragen kunnen. Dezen mantel nu laten we netjes in een donkerder tint verven en maken er een aardig winterjaponneije van. Er behoeft maar weinig aan ver anderd te worden, den rug iets ingenomen evenals de schoudernaden. We geven den mantel een prnalleeren ceintuurtje en ver bergen de naden onder een bijpassend galonnetje dat we eveneens rondom het liggende kraagje zetten en om de manchetten. Verder vinden we een aardig, toiletje waaraan niets mankeert, dan dat 't erg ouderwetsch is. 't Heeft een veel te hooge tailleering. Wel is de taillelyn op 't oogenblik een goed stuk garezen, maar zóó hoog is ze toch in geen geval. Deze japon geeft dea niet zeer fraaien indruk alsof men een heel kort bovenlijfje heeft. Een dergelijk toilet is alleen te redden door er, van bypassende of contrasteerende stof 'n schouderstuk in te zetten dat men met punten of schulpen heel aardig op de japon bevestigen kan. Daardoor krygen wij natuurlijk een rok die veel te lang is, maar deze valt gemakkelyk te verkorten. Ge begrypt natuurlijk wel, dat een handige vrouw in omgekeerde volgorde te werk gaat. Ze neemt eerst een stuk van den rok af en fabriceert daar het schouderstuk vau. Op deze wyze heeft ze geen andere stof noodig. Ook ouderwetsche blouses met een te seeren. Nog andere practische manieren van oude japonnetjes, maar daarover zult ge zeker wel eens iets willen hooren over De jamper of sweater zooals men ze tegen woordig meer noemt, blyft gelukkig voor- loopig nog in de mode. 't Is dan ook een heer lijke, gemakkelyke dracht die bovendien niet erg duur is. Staan we in twijfel wat we ons zullen aanschaffen, in een geplooiden rok meteen aardige jumper zyn we altyd gekleed. De moderne jumper is heel dikwijls op futuristische wijze ge garneerd met onregel matige, geometrische figuren. Hoe vreemd deze grillige garneering ook in vroeger dagen geleken zou hebben, 't blijkt toch, dat ze bijna altijd goed doet. Ze heeft iets eigen aardigs, ongewooDS, en toch voelt ons oog zich dikwijls bevredigd dat 't niet zoo precies kan nagaan wat een figuurtje eigenlyk voor stelt. Ook worden de kleuren dikwyls heel mooi tezamen gekozen, met overgangstinten daar waar 't groote vlakken betreft, met gedurfd naast elkaar gezette kleuren bij kleinere garneeringen. Hoe eenvoudig onze mode ook is, ze houdt toch heel veel van linten en kwasten, strikken en lussen. Maar zelfs in dezen smaak blyft ze eenvoudig en gematigd. Zelfs al is de strik enorm groot, zooals byv. op den rok van zomerige baljapponetjes, zoo heeft ze toch weer stijl en is in haar soort eenvoudiger dan de tallooze lintjes en kwikjes waarmed* in vroeger dagen japonnen gegarneerd werden. Een losse strik om den hals, hetzy van heel dun, soepel bont, 't zij een zyden sjaal, of een vlugge strik van japonstof staat bijna altijd kwiek, vooral ais tegenstelling van een recht, heerachtig jasje dat, volgens de nieuwste mode, niet in het midden sluit, maar geheel aan de linkerzijde met een rij knoopjes. WILHELMINE. BOSSCHE RECHTBANK. Meineed A. P., mannenmaker, 29 jaar, te Nieuw- kuyk, stond terecht ter zake dat hij op 13 October 1927 te 's Bosch ter openbare terechtzitting der Arr.-Rechtbank als ge tuige gehoord in zake A. A. v. d. Staak verdacht van diefstal, zich zoude hebben schuldig gemaakt aan meineed. Vanwege het O.M. zijn 4 getuigen ge dagvaard. De zaak is bekend. Er verscheen in ons blad over het verhandelde op 13 Oct. 1927 een uitvoerig verslag. In het patronaats gebouw te Heusden was op een avond diefstal gepleegd ec waarvan Van der S. verdacht werd. Deze was gezien geworden, terwyl hy het patronaatsgebouw binnen ging. Zyn kostbaas A. P. voormeld, stond toen voor het gebouw te wachten en was ook door meerdere personen gezien gewor den. De kostbaas verklaarde echter, in stryd met Wat andere getuigen naar voren brach ten, dat hij met zijn kostganger brood was gaan halen bij een bakker, niet aan het patronaatsgebouw met hem is geweest en na half negen niet meer met hem is uit gegaan. Da diefstal geschiedde later in den avond. De president wees verdachte P. er op, hem tijd genoeg gegeven is zich te be denken. Hy heeft, om zyn kostganger te redden, valsch verklaard en wordt er nu zelf de dupe van. Verdachte houdt pertinent vol dat hij de waarheid heeft gezegd. En de andere getuigen dan vroeg de president. Die liegen als ze het anders zeggen, aldus verdachte. Er werden 4 getuigen gehoord die allen verklaarden overeenkomstig hunne getuige nis onder eede op 13 Oct. 1927. Verdachte bleef ontkennen. Eiseh van het O. M. wegens meineed 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 22 Dec. a.s. Uitspraak van 8 December. A. d. H., de Werken, overtr. Warenwet, appèl kgt. Heusden, vonnis vern. f 30 boete sub. 30 d. h.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6