LETTERS ARTIKELEN BALANS-OPRUIMING te GORINCHEM, KORTINGEN VAN 10 tot 50°|0. Reiskosten worden vergoed. Plaatselijk Nieuws is uitgereikt. jas te koopen tegen lagen opruimingsprijs. gesloten. RAVEN SWAAV s gaat iedereen naar de GROOTE van Om daar een warme Winterjekker, Ulster, Winterjas of Jongens- Ier afd. leest voor Ps. 77 en spreekt daarna •en woord van welkom. Van Herpen leest hierop zyn referaat «oor. Nu zingt men Ps. 25 6 en sluit men ie vergadering. Het aantal aanwezigen was niet groot. ALMKERK. A.s. Dinsdag n.m. 2 uur hoopt de raad dezer gemeente in een open bare zitting bijeen te komen. As. Zaterdagmiddag 24 dezer zal alhier in de Consistoriekamer der Herv. Gem. gelegenheid zijn, tot bet betalen van zitplaatsen. en HOEDEN nog bijzondere koopjes verkrijgbaar. BAHLMANN GORINCHEM. HEUSDEN. De Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagschool van de Ned. Herv. Kerk zal geschieden 2e Kerstdag 's avonds om 6 uur, en van de Zondagschool der Geref. Gem. eveneens om 6 uur, beiden in hun kerkgebouw. Naar we vernemen zullen de Jonge- lings- en Knapenvereen. op Donderdag 29 December in de Bewaarschool een licht beeldenavond geven ten bate van het Ned. Zendingsgenootschap. C. v. Kooten te Genderen had op de scheepswerf alhier het ongeluk zyn rechteroor zoodanig te verwonden dat het er als 't ware aan flarden by hing. Woensdagavond had in hotel »Het Wapen van Amsterdams eene vergadering plaats om te komen tot oprichting van een biljartclub. Na eenige bespreking spraken alle aanwezigen zich uit voor oprichting, waartoe vervolgens besloten werd. Bjj de gehouden stemming werd het voorloopig bestuur samengesteld als volgt: Tj. Jonker voorzitter, J. Meinders secretaris, J. Verboeven penningmeester. De club-avond werd vastgesteld op elke Maandag vanat 8 uur te beginnen op 26 Dec. e.k. (2e Kerstdag). Op dien avond kunnen nieuwe leden zich aanmelden bij den Secretaris. De vereeniging kreeg den naam »Heusdensche Biljartvereniging »D(oor) O(efening) S(terk)«. J Na de strenge vorst van Maandag n Dinsdag, zoo streng als in jaren Diet is voorgekomen, is plotseling de dooi inge vallen. Op de rivier de Maas had het ijs zich Dinsdagmiddag vastgezet, zoodat de overtocht naar Nederhemert was gestremd en de pont onder Bern eveneens buiten dienst was gesteld. Donderdagmorgen was er weder bewe ging in het ijs gekomen en thans is er zoo goed als geen dryfijs te zien. De plannen van de Heusdensche IJsclub voor de organisatie van een ysfeest, vallen dus weder iu het water, eu van de viering van de Kerstdagen in een ouderwetsch sneeuwkleed zal waarschijnlijk niets komen. Gisteren Donderdag hield de heer J. Dry ver uit Santpoort, voor het Departe ment Heusden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zyn aangekondigde lezing over Vogelleven in Nederland*. Deze vooral voor vogelliefhebbers interes sante lezing, werd door een niet zeer talrijk publiek aangehoord, bij de aanwezigen zal zy zeer zeker de belangstelling voor de vogels hebben aangewakkerd. De lezing werd met lichtbeelden ver duidelijkt. GENDEREN. Onder voorzitterschap van den heer G. v. d. Beek L Gzn., had deze week een ledenvergadering plaats van de Cuöp. Stoomzuivelfabriek »Op Hoop van Zegen*. In zijn openingswoord stelde de Voor zitter de nieuwe Directeur de heer Swart aan de vergadering voor, waarby hij tevens woorden van erkentelijkheid sprak tegen over den vorigeD Directeur de heer Kamphuis Verder weidde de Voorzitter woorden van gedachtenis aan het overleden lid van het Bestuur, wylen de heer J. v. d. Heuvel, en aan het overleden lid van den Raad van Commissarissen, wijlen den heer C. v. d. Kolk, terwyl tijdens dit plechtig oogen- blik op verzoek van den Voorzitter, alle leden van hun zitplaats verrezen. De hoofdzaak van de agenda was Be stuursverkiezingen. Als bestuurslid werd met algemeene stemmen berkozeu de heer G. v. d. Beek L.Gzn. Gekozen als zoodanig werd de heer J. v. d. Heuvel Jzn., zoon van het overleden bestuurslid. Als commissaris werd herkozen de heer Jac. Buis en als zoodanig gekezen de heer Ant. v. d. Kolk, zoon van den I overleden Commissaris. Aan het einde der vergadering richte de heer Swart nog eenige woorden tot bestuur en leden. NIEUWENDIJK. Zondag werd als na- gift gecollecteerd voor het Dankuur voor 't Gewas, een bankbiljet van f60. De totale opbrengst bedroeg heden f749.32. Maandagmiddag werd onder groots belangstelling de ysbaan met de muziek geopend. Na eenige stukken ten beste te hebben gegeven, werd graag gebruik gemaakt vaa de schaatsen. Deze week werden aangevoerd 5000 eieren. Men besteedde voor kip- eieren f 10.50 per 400 stuks. L.l. Zondagavond om 6 uur hield de Zendingscomm. met de leden der kerk haar jaarvergadering in de kerk. De op komst was goed. De Voorzitter der commissie, Ds. De Bruin, opende de samenkomst op de ge bruikelijks wijze, terwyl hy eenige mede- deelingen deed over ons zendicgsterrein te Magalang. Da Penningmeester bracht financieel verslag uit over het boekjaar 1 October 19261 Oct. 1927. De inkomste* be droegen f 695.Voor den arbeid der zending was f 530.beschikbaar. Daarna sprak de heer De Koning, Hoofd eener M.U.L.O. school te Bandteng, die verschillende mededeelingen deed over hat schitterende licht en de donkere schaduwen va* Iasulinde. De keer Da Koning ein digde met dankzegging. A.s. Denderdag hoopt da Landb.- vereen. aVooraitgang* eene ledenvergade ring te houden in het Instituut. Bespreking zal worden gehouden tot aankoop van kunstmest. De collecte gehouden voor de ver strooiden in Indië, bracht f 34.75 op. RAAMSDONKSYEER. Aan den heer C. H. Boons, werd als laagste inschrijver opgedragen het ophalen van het straatvuil. Door de kinderen der Herv. school werd gedurende het laatste half jaar onge veer 59 gulden voor de Zending byeen- gebracht. De landbouwvereeniging op 't Darp heeft zich aangesloten by den N. C. Boeren bond. RIJSWIJK. 1 Jan. a.s. zal het 25 jaar geleden zyn dat Mej. van der Meiden, als onderwijzeres aan de O. L. school alhier werd verbonden. De muziekvereeniging »Kunst en Vriendschap* alhier, hoopt 2e Kerstdag des avonds in de O. L. school een open bare uitvoering te geven. SPRANG. Bij ooderhandsche aanbe- BRENGEN U GELUK HET 160ste EXTRA CADEAU (Fietsen, Naaimachines, Waschmachines enz) LETTERKOFF1E LETTERTHEE LETTERMARGARINE LETTERTABAK 52| cent per half pond. 40 cent per ons- 35 cent per half pond. 30 cent per ons. steding is door den heer Bos alhier, deD bouw vao een woonhuis langs de Besoyensehe steeg opgedragen aan den aannemer C. Timmermans alhier en door J. van Zeist aan den aannemer J. Scholt te Waalwijk. De heer P. Huisman alhier is be noemd tot Voorzitter van het waterschap »de Binnenpilder van SpraBg*. Woensdagavond vierde de kinderen der Ned. Herv. Zondagschool in het Herv. kerkgebouw Kerstfeest. Om c.a. 6 uur werd dit feest op gebruikelyke wyze ge spend. Na behandeling der Kerstgeschie denis, werden door de kinderen verschillende toepasselijke liederen gezongen. Op flinke wyze werden ze onthaald, terwyl bij het vertrek aan elk nog eenige versnaperingen en een cadeautje werd ter hand gesteld. Vele ouders en belangstellende waren in het kerkgebouw aanwezig. Na sluiting keerde de jeugd in opgewekte stemming ou c.a. 9 uar huiswaarts. Den 2e Kerstdag hoopt de zang- vereen. vExcelsior* alhier een uitvoering te geven. Door het Chr. Gemengd zangkoor »Looft den Heere* werd j.l. Woensdag avond, onder leiding van haar directeur de heer Nelis uit Waalwyk een goed geslaagde uitvoering gegeven. De opgevoerde koor nummers, zoowel als de solo's en duo's getuigde vau een goede voorbereiding. Voldaan keerde de muziekliefhebbers huiswaarts. Den 2e Kerstdag hoopt onze korf balclub N. E. O. een vriendschappelyken wedstryd te spelen tegen O. N. A. uit Tilburg, op het N. E. O. terrein aan het Oosteinde alhier. Voor de betrekking van onderwij zeres, zonder hoofdacte, aan de School voor Chr. Volksonderwijs alhier hebben zich een groote 40-tal sollicitanten aangemeld. Donderdagavond l.l. gaf het muziek gezelschap »Sirena« onder leiding van haar directeur, de heer Bieseling uit Kaatsheuvel, in het café »Hofmaoc een drukbezochte uitvoering. Zoowel de muziek als de eo- mische voordrachten deden het publiek geniete*. Om 12 uur keerden allen vol daan huiswaarts. SLEEUWIJK. Het Kerstfeest voor de kinderen der Zondagsschooi zal 2« Kerstdag 'g avonds 5.15 uur worden gehouden. Deze week heeft de Meisjesvereen. Dorcas t wederom haar jaarlyksche uit- deeiing gehoaden Dit jaar werden 75 stuks goederen vervaardigd. De heer P. Huisman, hoofd der Chr. School alhier, is in de laatste ver gadering van den Raad der gemeente her kozen met algemeene stemmen tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs. Tot Ouderling bij de Geref. Kerk zijn gekozen de heeren J. van Andel Cz. en G. van 't Sant en tot Diaken de heer D. Middelkoop. De wedstrijd voor kinderen, Woens dag gehouden door de ysclub »Hermine« alhier, luidt als volgt Jongens beuede* 14 jaar J. v. Andel, le pr. I. Roeland, 2e pr.A. de Regt, 3s pr. Jongens van 1113 jaar: B. de Jong, le pr. H. v. Herwynen, 2e pr.C. Bovenaan, 3e pr. Jongens van 4315 jaar: H. Ver schoor, le pr. T. v. Pvederooyen, 2e pr. Meisjes beneden de 11 jaar: A. Duizer Ad., le pr. H. v. Herwynen, 2e pr. Meisjes van 1113 jaar." H. de Regt, le pr.J. Kolff, 2e pr.A. Kooi, 3e pr. VEEN. Op 31 Dec. a.s. vm. zal in de consistoriekamer der Herv. Kerk gelegen heid wordvn gegeven de pachten der zit- planten te voldoen over 1927. Daarna zal de verhuring plaats hebben van de banken. Alhier is een mondharmonica-club opgericht onder den naam van »Nooit Gedacht* met aanvankelijk 21 leden. Tot bestuursleden zyn gekozeru Arie Vos voor zitter, J. de Fyter secretaris, Arie van der Velden penningmeester, terwyl tot directeur is benoemd de heer J. van Dam uit Gorinchem. WIJK. Zaterdagmiddag is in de open bare lagere school alhier door een der heeren van de P.N.E.M. een lezing ge houden voor onderwijzend personeel van hier en uit de omgeving over electriciteit. Het doel dezer lezing was, de onderwijzers eenig inzicht te geven over de gevaren, die kunnen voortvloeien uit de onoordeel kundige behandeling bij electriciteit, opdat deze de kinderen daarin kunnen voorlichten. Een 30-tal hoofden van scholen en onder- iKÉfe' flfel jkass r'K AALST. Tengevolge den vorst van de laatste dagen zya de werkzaamheden be treffende het vervoer van grond bestemd voor de steenfabriekde Rietseboaf* stop gezet. v. ALMKERK. De ringen »Noord- er Zuid-Altena* kwamen 16 Dec. l.l. ii groepenvergadering bijeen in de consistorie kamer der Geref. kerk alhier, Hier werd een referaat geleverd door vr. v, Herpei over ^Levenswijding*. Gezongen wordt Ps. 119^17. De voorz 2e kerstdag (26 december) zijn onze magazijnen otmze gemeente is. De gemeentebegrooting, dienst 1927 wordt overeenkomstig het voorstel gewij zigd. Herkozen worden tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim de^ieeren: C de Boon, L. Verdoorn, H. Groentveld, A. te Gussinklo en J. Kant. Over de wijziging van de instructia van den monteur van het G.E.B. volgt een heele discussie waarbij geregeld van het onderwerp wordt afgedwaald. Volgens dc instructie mag de monteur geen bijwerk verrichten. De heer de Waard merkt op dat de man dan geen bestaan heeft. De heer Bogers komt met bet voor stel in de instructie te doen opnemen dat het aan den raad moet overgelaten worden of al dan niet neven betrekkin gen mogen worden aangenomen. Hiermede kan de heer de Waard zich vereenigen Na deze kleine wijziging wordt de instru- tic vastgesteld. Tot monteur van het G.E.B. wordt her- benoem de heer P. J. van Eeden te de [Werken. Van de gemeente te Baarn is bericht ontvangen dat zij de tijdelijke geldlce lling bij hen gesloten volgens besluit van 13 Mei 1927 willen verlengen tegen een rente van 4 drie vierde pCt. De raai gaat met dit voorstel accoord. Bij de gebruikelijke rondvraag infor meert dc heer Bril of de riooleering bij Riewingen-Rijkers veranderd kan worden. De heer Groeneveld zou het werrk tus- scben B. en W. meer verdeeld willen zien CAPELLE. De Chr. gemengde zang- vereeniging „Excelsior" zal in samenwer king met de Chr. gemengde zangvereeni- ging „Excelsior" uit 's Gravemoar op Woensdag 28 dezer in de Ned. Herv. kerk te 's Gravemoer onder leiding van onzen dorpsgenoot, den heer A. Christ, een uitvoering geven. Naar men ons mededeelt is tot secretaris der Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs in de gemeente Sprang-Capelle benoemd de heer A. Dees. In de dezer dagen gehouden ver^- dering der landbouwvereeniging voor Ca- pelle. Vrijhoeve-Capelle en Sprang zijn de aftredende bestuursleden, de heeren B. v. d. Hoeven, A. v. d. Hoeven en J. v. d. Schans herkozen. J.l. Donderdag 22 dezer, bracht Ds. A. v. Griethuijzen uit Zuid-Beierland, daar nu soms alles teveel op een persoon j beroepen predikant bij de Ned. Herv. gom. neerkomt. De Voorz. zal in de volgende alhier, eeD bezoek aan deze gemeente verga-dering het oordeel van B. en W. hier Na kennismaking met den kerkeraad en omtrent te kennen geven. het kerkbestuur werden pastorie en het De heer Vink wil de privaten zooveel kerkgebouw bezichtigd, waarna Z.E. des mogelijk op de rioolen doen aansluiten avonds 7 uur in de kerk een predikbeurt hield. J.l. Donderdagavond 22 dezer vier den de kinderen der Chr. school aan den Loonschendijk het Kerstfeest in de Ned Herv. kerk aldaar. De leiding voor dezen avond berustte bij het hoofd van genoom- de school den heer M. J. Juursema, die deze bijeenkomst op de gebruikelijke wij- In DAMES- en KINDERCONFECTIE ze opende, waarna een toepasselijk vers en zou voor de schippers een betere en meerdere ligplaats willen hebben. Na het beantwoorden van deze vragen sluit de Voorz. de vergadering. werd gezongen en tevens een schriftge deelte op de geboorte van Christus be trekking hebbende werd gelezen. Hierna ging do leider over tot vertelling van bet Kerstverhaal. Gedurende de pauze werden de kinderen op de meest guitige wijze getracteerd, terwijl zij tevens als aandenken voor dezen avond een blij vend geschenk ontvingen. Na de pauze werd door de overigen van het personeel der Chr. school een toepasselijke ver telling gedaan. Een en ander werd opge luisterd door het zingen van Kerstliede ren met vioolbegeleiding. Circa 8 uur werd deze bijeenkomst op de gebruike lijke wijze gesloten en gingen zoowel kin deren als ouders hoogst voldaan huis waarts. Een woord van dank aan allen die er het hunne hebben toe bijgedragen om dezen avond zoo uitstekend te doen slagen is hier zeker niet misplaatst. ■'■Mk DEZE KOUDE BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2