Schrale Ingezonden. Winterlezing te Wijk. Plaatselijk Nieuws veen gezakt en verdronken. Twee anderen konden gered worden. Op het Aduarderdiep onder Ezinge zijn vier jongelui uit Saaksum do-er het ijs gezakt. Twee jongens, beiden wonende te Saaksum, konden niet gered worden. Het lijk van een hunner, den zoon van den beer Franssens, is reeds gevonden. Het lijk van den andere, den zoon van den beer Rozema, is nog niet gevonden. Doodgevroren. De reeds bejaarde waclitsman Zwaan, die des nachts toezicht hield bij het herstellingswerk aan een remming in de Visschershaven te IJmuiden en daartoe verblijf hield op een in de nabijheid liggend vlot, is daarvan te water geraakt. Hij wist zich zelf te redden ©n om zijn kleeren te drogen zette hij zich nabij een kachel, die in een hokje op het be doelde v lot stond, neer. Vermoedelijk is de man versuft geraakt, want des mor gens troffen de werklieden hem door de koude bevangen geheel verstijfd aan. On- lijk gevischt van een vrouw zonder eenig herkenningsteeken, of kleedingstuk en naar schatting ongeveer 20 jaar oud. Mijnheer de Redacteur, Naar wij vernemen is door den Raad j der gemeente Eethen in zijn laatst ge houden vergadering besloten aan een Ambtenaar ter secretarie met ingang van Januari a.s. een jaarwedde toe te ken- aen 'van f 400. Dit besluit is niet ge nomen in een openbare vergadering, doch in een geheime zitting (in een onder onsje) is daarover beraadslaagd en be sloten. Slechts een lid heeft zijn stem tegen dit voorstel laten hooren. ,Vij vra gen ons af. waarom deze geheimzinnig heid? Waarom dit voorstel niet in het openbaar behandeld? Of mochten de ge- meentenareu en vooral de belastingbe talers niet weten dat hier werd beslo ten tot een jaarlijksche terugkeerende middellijk trachtte men de levensgeestm uitgaaf \an f 100 voor al in den tegen- weder op te wekken, doch het mocht niet wool'digen tijd, nu alles roept om bezui- meer baten, daar hij inmiddels overleden ai§ing> cmdat de belastingen ondrage lijk zijn geworden? Mogen de kleine boe ren, de middenstanders en de arbeider, die hier met moeite en zorgen hun zuur- was. v O— Rijwielbelastingmerken. De minister van Financiën vestigt er de aandacht van gebruikers van rijwielbelas- verdiende centen moeten gaan offeren op het lailtaar van den belastingplicht, tingmerken op, dat de merken voor het weten boe met de finantien der ge- jaar 1928 aan de voorzijde zijn voorzien i tneente wordt omgesprongen van een open ruimte, welke rebezigd bier genomen besluit lijkt in strijd mag worden om daarop ean naam of art. 44 der gemeentewet, is^ in ieder wel eenig ander herkenningsteeken te §eval in strijd met den geest dier wet, doen graveeren. Tegen beschadiging van het merk, dat door een beschadiging ongeldig zou worden] —moet worden gewaakt. -o Een ijsdam voor de haven van Muiden. Voor de haven van Muiden bevindt zich momenteel een ijsdam, waardoor het welke voorschrijft dat in het openbaar motten worden behandeld punten of za- Totdat een dienaar van zijn hof hem kwam mededeelen, dat onder de gevangen Isra ëlieten er een was, Daniël, die voorgaf, den droom te kunnen herhalen en de uit legging ervan geven.. O, en nu waa de Koning zeer verontrust! Nu moest één van het volkje, dat er prat opging, den tockomstigen Wereldgebieder te zullen voortbrengen, hem den droom verklaren! Wat beteekende dat En dan nog dit Die droomuitlegger heette: Daniël. En Daniël had voor den koning Ne- bucadnezar een geheel anderen klank als voor ons. Want Daniël beteekent„Af gezant van God"... „Afgezant van God"... De koning was wel zeer verontrust.... En nu openbaarde Daniël aan den koning zijnen droom. We kunnen het allen na lezen in Daniël 2., te beginnen met vrs. 29....„Gij, O, koning zaagt een beeld, welks hoofd was, van goud, zijn borst en zijn armen van zilver, zijn buik en zijn dijen van koper, zijn schenkelen van ijzer, zijn voeten eensdeels van ijzer eensdeels van leem".... En ook de uitlegging kun nen we nagaan (vrs. 37)... „Gij, O, koning Vechtwater, dat naar zee stroomt, in houders te verdedigen? Eischt de omvang verband daarmede zeer hoog staat. Er zal getracht worden den dam te doen ken, de finantien der gemeente betref- "jt dat gouden hoofd...." We zien het, fende. Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk de mackt3 ea het aanzien worden ei-door of dit besluit zal door het Koninklijk ^geheeld, sterkte en de heerlijkheid vernietigingsrecht worden getroffen. Maar afgezien hiervan vragen wij, is het voorstel van Burgemeester en Wet- der gemeenteadministratie een bezoldigd ambtenaar ter secretarie? Kan de tegen- springen. De Vechtstand, welke ongeveer 1 Meter boven die der Zuiderzee staat, zal inmiddels zeer snel dalen, waardoor het ijs op de Vecht zeer onbetrouwbaar het ijs op de Vecht zeer onbetrouwbaar wordt. o— Het vergiftigde broodje. De 70-jarige bewoner van Heerenveen die, verdacht van medeplichtigheid aan de door zijn schoondochter gepleegde po ging tot vergiftiging, in het Huis van Be waring te Leeuwarden was opgesloten, is op vrije voeten gesteld. o Debet aan 20 diefstallen. In verband met een diefstal gepleegd in de Lakexstraat te Eindhoven waarbij f270 werd gestolen, heeft de politie den 19-jarige K., wonende te Eindhoven, aangehouden K. heeft bekend den dief stal te liebebn gepleegd en tevens be- woordige Secretaris de secretarie werk zaainheden niet meer af? Maar hoe is het dan te verklaren dat deze gemeente ambtenaar naast zijn secretariaat allerlei baantjes en betrekkingen aanneemt o.a. Gemeenteontvanger, Kassier eener Boe- ienKenbank, Secretaris van verschillen de Waterschappen, Kerkelijke admini stratieve betrekkingen enz. enz. die niet allepn veel tijd van hem vorderen, wil hij ze tenminste goed waarnemen, maar die hem bovendien telkens en telkens weer nopen van de secretarie afwezig te zijn. En is het dan niet uiterst bedenkelijk van den Gemeenteraad, dat terwijl de Secretaris allerlei bezoldigde baantjes op zich laadt en daarvoor dus voldoende tijd beschikbaar heeft, het tegenover de belas ting] etalers aan te durven een bezoldigd ambtenaar ter secretarie aan te stellen, eens weende en uitriep: Nu heb ik ver- de piacht en praal van dat groote Babij- lonische wereldrijk, dat zijn culminatie vond in Babel en diens machtigste koning Nelucadnezar. Vrs. 39: „En na u zal een ander koninkrijk opstaan lager dan het Uwe." Dat is het zilveren borststuk met de twee armen. En z'n vervulling in de wereldhistorie? De Meden en Per zen twee naburige volkeren, hebben het oude Babel verwoest en zijn zelf de heerschappij gaan voeren over een nieuw wereldrijk, dat ook machtig was en groot, maar toch niet zoo schitterend als het oude Babijlonie. En daarna de buik van koper...De Grieken ontwikkelen zich tot een machtig volk, dat herhaaldelijk strijd voert' tegen de Perzen. (Perzische oor logen! Darius, Xerxes, Xenoplion!) En verder de later opstuwende Macedoniërs, onder aanvoering van Filippus en daarna, onder diens zoon Alexander den Groe ten, bij genaamd „De Veroveraar" Alex ander, zoo machtig, dat hij een groot deel van de beschaafde wereld onder zijn macht bracht in enkele jaren tijds, Alexander, die zoo machtig was, dat hij terwijl liet voor het overgroote doel van kende hij debet te zijn aan ongeveer 20 de gemeentenaren buitengewone zorg andere diefstallen te Eindhoven, waarbij baart hun belastingcenten bij elkaar te hij geholpen was door een kameraad, ze keren J. S. Deze S. is eveneens door de politie aangehouden en heeft ook een bekentenis afgelegd. Beiden zijn ter be schikking gesteld va.n de justitie te 's Hertogenbosch. Brutale overval te Zaandam. Te Zaandam is Zaterdagmorgen kwart over zeven de concierge van de firma Albert Heijn, toen hij op weg was van het kantoor naar de fabriek, op le Dam- kade, door twee onbekende personen aan gevallen, door hen mishandeld en van zijn tasch beroofd. De daders waren van meening, dat de krijgen. Een Belastingbetaler. E then, December 1927. Op Vrijdag 23 December 1.1. is hier ter plaatse de eerste Christelijke Winterle- •ïog van dit seizoen gehouden. Als spr© ker trad op de Heer v. d.Wal uit 's Hertogenbosch, met het onderwerp „Het visioen van Nebucadnezar en'de vervulling hiervan in de Wereldgeschie- driet, omdat er .niets meer voor mij te veroveren valt. Heel kort duurde zijn wereldrijk, want op jeugdigen leeftijd reeds stierf Alexander. Onder vier van zijn generaals werd zijn rijk nog een tijd lang voortgezet, maar er was reeds ver brokkeling. En nu volgt het laatste wereldrijk, dat der Romeinen, voorgesteld door de ijzeren schenkelen van het beeld. Mach tig waren de Romeinen, en al de volke ren rond de Middellandsclie Zee brach ten zij onder hun heerschappij, (vrs. 40 „En het vierde koninkrijk zal hard zijn gelijk ijzer, aangezien het ijzer alles ver maalt en vergruist..." En tenlaatste de voeten en teenen, ten deele van pottenbakkersleem en ten denis." Spreker begon met de voorlezing van Daniël 2 vrs. 29 45, het Schrift- deele van ijzer. Een gedeeld koninkrijk, lccncierge de loonen voor het personeel gedeelte, waarin Daniël aan den Konnig j veel koninkrijken dus, en geen wereldrijk naar de fabriek bracht, doch sedert een Nebucadnezar diens droom openbaarde meer!... Simsons streven en ook het stre- jaar wordt dit niet meer door hem ge daan. De tasch bevatte alleen papieren. De daders wisten in dit, om dien tijd, drukke stadsgedeelte ongehinderd weg te droom droomt en er de uitlegging van ■komen. De concierge, de heer Kandel is verneemt. met licht© verwondingen vrij gekomen. Hierna wist de koning echter niets. Hij en, als afgezant Gods, de uitlegging er ven zijner nakomelingen, om- alles te ver- van gaf. Vervolgens het eerste gedeelte eenigen onder één heersclier, maar dan Daniël 7, waarin de Profeet zelf eenen een aarsclien lieerscher, zal verijdeld wor den door den Hemelschen koning. Na de aldaar,' meldt de „Msb.". O Vrouw verbrand. Donderdagavond geraakte mej. A. Dub beldam te Pernis door een ongevai. met de petroleumkachel in brand, in ernsti- gen toestand werd zij naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht, waar zij in den nacht van Vrijdag óp Zaterdag aan Uit Marseille wordt gemeld, dat bij een proefvlucht een watervliegtuig is neergestort. De vijf inzittenden werden gedood. O Het drama te Roermond. De substituut-officier van justitie bij Watervliegtuig neergestort; ^5 dooden. q0(j jie(; aanbiden, Nebucadnezar kon on mogelijk vermoeden, hoe de grondvesten van zijn staat reeds wankelden, kon niet vermoeden het Goddelijk Raadsbesluit, dat den ondergang, van zijn machtig rijk tot doelstelling had! Maar een ding met den droom van Nebucadnezar. Den wist Nebucadnezar welIn de nabij- droom van Daniël zelf, voorkomend in t "d„ *1,4.t, i .i. T, J 1. CL V, - Iheid vau ziiu riik wooade ©eo. volkje een Daniël 7, en de uitlegging hiervan is hprnpt? °aen? w gGT klein volkje. En dit volkje verkondigde eveneens belangwekkend en dkidelijk de dier Ppphth^ra n61) TT en was er trotsck °P> dat hit haar mid- toekomst voorspellend. Daniël zag vier dier Rechtbank m de zaak tegen den kap- den eens zou opstaari een wereldgebie- P6r Weg6nS m°°rd. °F der, een wereldleer aar, een machtig Jvo- Romeinsche heerschappij zien wa gem wereldrijk meer opkomen. Heel veel ko king der beide gedeelten. Eerst schilderde ninkrijken zijn er, voorgesteld door de Een onbetrouwbare boekhouder. hij macht en aanzienlijkheid van Ncbu- tien teenen van het beeld. Te Woerden is de boekhouder van het cadnezar, die was een machtig koning, Maar nog was de droom van koning waterleidingbedrijf der gemeente Lin- over een machtig rijk Ja, een machtig Nel ucadnezar niet geheel verteld en uit schoten aangehouden als verdacht van rijk, maar een rijk, dat toch de kiemen gelegd door Daniël.... Dan. 2 vrs. 34: .verduistering van een aanzienlijk bedrag, van het verval alreeds in zich droeg. „Dit zaagt gij, totdat er een steen aige- door h em geïnd voor de waterleiding Hierna wist de koning echter niets. Hij houwen werd zonder handen, die sloeg was verblind, door de pracht en praal, dat beeld aan zijn voeten van ijzer en door de schoonheid en glans van weten- leem en vermaalde ze"... vrs. 35 de schap, die hem omringde. Immers, het steen die het beeld afgeslagen heeft, oude Babylon, was een schitterende stad. werd tot eenen grooten berg, al zoo dat De sclroone kunsten werden er intens be- hij de geheele aarde vervulde. En de öefend. Geleerde mannen spreidden er hun 'verklaring in vrs. 44 en 45: De God des wetenschappelijk licht over de bevolking. Hemels zal een koninkrijk verwekken. Trotsohe paleizen troonden er, een hooge Dit zal al die andere koninkrijken verma- muur omringde dit alles.-Neen, Nubucad- len en te niet doen, maar zelf zal het de bekomen brandwonden is ovciledeu. I acz;irdje zicR koning voelde in hoogste in alle eeuwigheid bestaan. Nadere uit- instantie, Nebucadnezar, die zich als een legging is hiervoor overbodig. We zien alleen hierin de voorstelling van de komst van het Vrederijk van Chistus, met De zen als Koning. We hebben ons, voor 't gemakkelijk overzicht, tot nu toe bezig gehouden De rede werd met belangstelling aan gehoord door een niet talrijk mnar aan dachtig gehoor. HEUSDEN. Het welbekende gemengd koor 9Coq Amorec te Wijk is uitgenoodigd zijn medewerking te verleenen aan den kunstavond, welke door «Heusdenseh Man- nar,koor* tegen 't begin der volgende maand georganiseerd zal worden. »Con Amorec zal weiwiliend zyn me dewerking verleenen en uitvoeren »Dien Avond en die Roozec, gecompareerd door den heer C. J. M. Merkx en opgedragen aan den heer P. Kallenbach. Onze stadgenoot, den heer Joh. Bonman, is tydelyk benoemd tot onder wijzer aan de openb. school te Brakel. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hnlppostkantoren werd gedurende de maand D*c. ingelegd f17721 04, terugbetaald f 12201,13. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het oammer 10127. De uren van openstelling van de navolgende hulpkantoren zijn ingaande 1 Januari 1028 gewijzigd en vastgesteld als volgt A. Post, Telegraaf en celgesprekken Telefoon. B. Telefoon voor rechtstreeks aange slotenen uit de aangesloten perceelen. ELSHOUT A. 9114, 1415|. 18-19. B, 9—lij, 14—16, 18-19J GENDEREN A. 8J-11, 14—15J, 18—19. B. 8J-12J, 1416J, 18-19J. VEEN: A. 9—12. 14—15J, 18—19 B. 8|12|, 1416|, 18 19|. DRONGELEN A, 8J—11, 14-16. 18—19. B. 8J—11, 14— 16J, 18-19. EETHEN. A. 8»11, 14—15|, 18—19 B. 8|—11, 14— 16J, 18—19 Tot Notabelen by de Ned. Kerk alhier, zijn herkozen de beeren A. Bax en Ant. v. Rijswjjk. ALMKERK. A.s. Zaterdagmiddag zal alhier de jaarlijksche verhuring van zitplaat sen im de Herv. Kerk plaats hebben, Bedankt voor 't beroep naar de Herv. kerk alhier Ds. Luiendijk van Nieuwerkerk a.d. IJssel. ANDEL. Het Bestuur van het water schap »Het Pompveldc heeft besloten het afgebrande stoomgemaal met machinisten- woning weder op te bouwen. De herbouw is gegund aan de aannemers A. J. A. Smits en H. van Noorloos, beiden alhier. De heer A. Verbeek is aangesteld tot tijdelijk onderwijzer aan een Chr. school te Eindhoven. Sinds Donderdag j.l. is de vaart op de Maas wederom gestremd. Door de IJsclub »Andel Vooruitc is de baan op den Hoek onder Poederooyen wederom geopend. BENEDEN LANGSTRAAT. In den vee- handel bestaat weinig vraag. Er wordt besteed voor kalfkoeien van f325 tot f400, melk koeien van f 225 tot f 300, voor kalfvaarzen van f190 tot f225, graskalveren f40 tot f 85 en nuchtere kalveren van f 10 tot f 20. BABILONIENBROEK. Voor de afdee- linh Eethen van de H G S. hoopt Maandag 9 Januari by Wed. Verbeek op te treden Ds. J. Willemse, Herv. predikant te Gro- rnet het onderwerp »Het altaar des Heeren op Karme|l door Elia herstelde. (Zie advertentie). vrouw tot 20 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. De verdediger van den verdachte heeft eveneens hooger beroep aangeteekend. o Doodelijke val. ning, die over 't Al zou heerschen... Dc Israëlieten... Maar die Israëlieten waren immers ge vankelijk gevoerd binnen de muren va.n zijn stad, de stad van Nebucadnezar'! In de machinefabriek van de N.V J j T weten ke'* aRen> de Babijlonische ten Horn, te Veendam, is de 50-jarige G^augenschaP der Israëlieten. N werkman T. Tonkes gevallen en daardoor uu de drooiQDe koning bad overleden. De man laat een weduwe met dien geheel vergeten. Alleen wist hij, twee kinderen achter. 11 droom gedroomd en 's morgens was at hij er zeer door verontrust was. En e beste toovenaars en droomuitleggers van zijn hoj. konden hem den droom ver- ellen, noch de uitlegging ervan geven. Lijk opgehaald. Nabij het pontveer te Ameide is Ret monsterdieren uit de kokende en brui sende zee opstijgen, n.l. achtereenvolgens een leeuw, een beer, een luipaard en een afschuwelijk, schrikkelijk monsterdier, groot en sterk. Dit laatste dier had t.ien hoornen. Die vier dieren zijn vier Ko ningin opstaande uit de aarde. En wat de tien hoornen van het vierde dier betreft, dat zijn tien koningen, die zul len opstaan uit het vierde koninkrijk. Alzoo zien we het equivalent van Ne- bucadnezars droom. "VVe kunnen bet allen nalezen in Daniël 7. Ten slotte wees spreker nog op de revolutionaire stroomingen aan onze tij den, overeenkomende met vrs. 25. DRÜNEN. Veiling 30 December. per K G. Goudreinetten 815j ct. Bellefleur 10 -lij II 4 8 Kafappnlen 6—8 Eisdener Klompkes 4-8 Graawe Reinetten 5—7 Zoete appelen II 2 6£ Stoofperen II 8-11 Spruiten 43—51 Kroten 6—8 Juin 1215 9 Sjalotten 9,12 per stuk Roode kool 16—18 II v 4-12 Savoye kool 2—11 9 Boerenkool A c* I H T* per bos Seldery 4 5 Prey 31—45 per K G. Kippeneieren f 1 60 Mendeieren 11 30 DOEVEREN. Beroepen tot predikant der Ned. Herv. Gem. ds. Pots uit Bdthoveri. DUSSEN. A.s. Zaterdagnamiddag zal in de Ned. Herv. kerk, zoowel als in de Geref. kerk de jaarlijksche verhuring van zitplaatsen plaats hebben. Oudejaarsavond ontstond een begin van brand bij Mej. Wed. W. H. alhier. Door het kranig optreden (in 't bij zonder van J. v. M wist men het nog tijdig te klusschen. Genoemde J. M. echter bekwam nog al brandwonden, zoo dat h(j zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Zondag betrad den ZeerEer.w. Heer Pastoor alhier voor het eerst na zijne ziekte en operatie den kansel om ijjoe parochi anen in mooie bewoordingen een zalig en voorspoedig nieuwjaar toe te wenschen en tevens bracht Z.Eerw. dank voor de ge beden door de parochianen tijdens zijn ziekte gestort. Dat God onzen zoo alge meen beminden Herder nog vele jaren mag sparen, is de wensch van alle parochianen. 's GRAVEMOER. Voorgaande week gaf de Chr. Z*ngver. ^Excelsior* in het Ned. Herv. kerkgebouw een uitvoering. Het ruime kerkgebouw was byna geheel gevuld. Onder leiding van haren ijverigeo direc teur den heer A. Christ uit Capelle werd het programma op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Met genoegen mogen de leden en haar directeur op diea avond terugzien. Door den bouwkundige L. M. Lou- wet alhier werd onderhands aanbesteed het bouwen eener electrische schoeofabriek genaamd N.V. Zeelandia voor rekening der heeren M. Hoefnagel alhier en A. Roelse te Vlissingen. Het metselwerk werd opge dragen aan den heer Kauweaberg te Don- gevaart, het timmerwerk aan den heer L. Louvet alhier, als zijnde de laagste in schrijvers. GENDEREN. De Geref. M. V »Bidt en Werkt* heeft in Dec, 1927 uitge deeld 76 stuks, a.l.5 manshemden, 3 vr. hemden, 6 jongenshemden, 2 meisjes hemden, 6 boezeroenen, 6 borstrokjes, 5 directoirs, 4 jongensbroekjes, 5 onderjurk jes, 9 schortjes, 6 p. kousen, 2 p. hand schoentjes, 6 theedoeken, 3 lakens, 2 dassen, 2 mutsen, 4 jurkjes en wat ver snaperingen voor een paar zieke meisjes. Voor de Zending werd nog vervaardigd 24 theedoeken en 16 Indische sloopen. RIJSWIJK. Op Donderdag a.s. zal al hier optreden Dr. Van der Valk uit Rot terdam, met het onderwerp»D« nade rende Anti-christ*. SPRANG. Het driejarig zoontje van zekere v. d. S. trok een pot met warme koffie van de tafel, waardoor het zulke brandwonden opliep, dat de halp van Dr. W. moest worden ingeroepen. Vrouw v. D. had het ongeluk, toen zij in de kamer op een ladder stond, dat een sport brak, waardoor zij op den grond viel en verschillende kwetsuren opliep, waardoor de geneeskundige hulp van Dr. W. noodzakelyk bleek. VEEN. Loop der bevolking gedurende het jaar 1927. Bevolking op 31 Dec. 1926 515 man nen, 489 vrouwen, totaal 1004. Geboren 15 m. 13 vr. tot. 28 Gevestigd 13 ra. 13 vr. tot. 26 Vermeerdering Overleden Vertrokken 28 m. 26 vr. 5 ra. 25 m. 4 vr. 36 vr. tot. 54 9 61 tot. tot. Vermindering 30 m. 40 vr. tot. 70 Bevolking op 31 Dec. 1926 515 m. 489 vr. tot. 1004 Vermeerd. 28 m. 26 vr. tot. 54 Totaal 543 m. 515 vr. tot. 1058 Vermindering 30 m. 40 vr. tot. 70 Blyft 513 m. 475 vr. tot. 988 Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1927 513 mannen, 475 vrouwen, totaal 988. Levenlooze aangiften 2. Huwelijken 3. WASPIK. Woensdag 18 Januari a.s. zal het 25 jaren zyn geleden dat de heer Adriaan Laokhaar werd aangesteld tot koster der Ned. Herv. Kerk. Het zal den geachten jubilaris, die op denzelfden dag zjjne 25- jarige 9chtvereeniging herdenkt, met aan bewyzen van belangstelling ontbreken. Tot arbeider-telegrafist aan het station alhier is aangestold de heer Clement uit Boxtel. Loop der bevolking in 1927. Bevolking 1 Jan. 1927 1739 m. en 1629 v. Totaal 3368. Vermeerderd gedurende het jaar door Gaöoorteo 49 m. 43 vr. Totaal 92 Vestiging 86 89 9 175 Totaal 135 ra. 132 vr. Totaal 267 Verminderd gedurende het jaar door Overlijden 17 in. 24 vr. Totaal 41 Vertrek 81 94 175 Totaal 98 m. 118 vr. Totaal 216 Vermeardering 37 m 14 vr. Totaal 51. Bevolking 31 D«c. 1927 1776 m. en 1643 vr. Totaal 3419. Levenloos aangegeven 3. Gesloten huwelijken 39. WAALWIJK. Dat over het algemeen weinig voor de Ka.uer van Koophandel wordt gevoeld, blijkt uit de gehouden stemming voor leden van de afd. Kleinbe drijf. Van de 286 kiezers hebben slechts 39 aan de stemming deelgenomen. Gekozen werden de heeren Van Beek te Made, Van Eijkelenburg te Waalwijk, Frederiks te Kaatsheuvel, Van Leisel te Waspik en Mortier te Waal wijk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2