LETTERS ARTIKELEN HEUSGEH El ALTENA wordt bij voorkeur ONZE KLEEDING gedragen, omdat zij degelijk, netjes en billijk van prijs is. Oudste en meestgezochte Kleedinghuis Langendijk B 192-193-194 GORINCHEM. te RAVEN SWAAV'S IS UITGEREIKT. van Plaatselijk tfieuws 1. NIEUWENDIJK. Op Maandag 9 Jan. aal D.V. do Bondsring >Altena< van Geref. J alhier, vergaderen in de Geref. kerk. Aanvang 7 uur. Agenda David als jongeling, door C. Pouli van Almkerk. Verkiezing van een Voorzitter in de vacature G. de Jong. Onze grondslag, door M. v. Helden Wx. en van Nieuwendyk. Vrydag gaf de fanfare aCrescendoc, onder leiding van haren directeur den heer D. v. Ande), haar eerste uitvoering. De opkomst was matig. De muziek welke ten gehooren werd gebracht gaf blyk dat nog flinke studie noodig is. De samenspraken werden goed gespeeld, ieder was daarover zeer tevreden. De arbeider D. v. d. Stelt Jaoz. had het ongeluk in een riethaak te vallen, waardoor hy een gapende wond aan zyn hand kreeg. Dr. Mijnlieiï verleende hulp, daarna werd hy per auto naar zyn woning vervoerd. Benoemd tot directeur der fanfare «Crescendot den heer Snyera van Rveer. Het dochtertje van O. Walraven kwam deze week te vallen op het ys, juist boven der oog ontstond een wond. Dr. Mjjnlief verleende geneeskundige hulp. Deze week werden aangevoerd 1100 eieren. Men besteedde voor kipeieren f 10,per 100 stuks. dente, mej. Dekker, nd ialeidiug, Ver schillende afgevaardigden uit de omliggende gemeenten waren, trotsch het slechte weer, opgekomen, om hunne gelukwenschen over te brengen. Na een gezelligen avond doorgebracht te hebben, keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. Deze avond W6rd met gebed geopend met dankzegging gesloten door den heer Godschalk. SPRANG. De voerman J. v. d. S. kreeg een onbeduidend wondje aan zyn hand. Hier geen acht op slaande zwol de hand en arm een dag later hevig op, wat hem veel pijn veroorzaakte. Dr. W. constateerde bloedvergiftiging en moest de hand direct geopereerd worden. De heer J. v. Beek alhier heeft zijn herbenoeming tot lid van het Burgerlijk armbestuur aangenomen. UITWIJK. Woensdag j.l. hield de IJs club K.M.D. te Waardhuizen-Uitwyk een wedstrijd in hardryden voor knapen van 1214 jaar en van 1416 jaar. De pryswinners waren van 1214 jaar le prys W. vaa Herwynen, 2e prys W. van Haaften, 3e prys J. Tamerus, 4e prys A. van Haaften. Van 1416 jaar: A. van Oudheusden le prys en Z. van Herwynen 2* prys. Voorts werd gereden met hindernissen voor leden boven de 16 jaar. De pryswinners waren le prys A, Nieu- wenhuizen, 2e prys B. de Graaff, 3e prys C. de Graaff, 4e prys A. van Herwynen. BRENGEN U GELUK HET 176ste EXTRA CADEAU (FietseD, Naaimachines, Waschmachines enz) Letterkoffie 52i_ct. p. half pond. Lettermargarine 35 ct. p. half pond. Letterthee 40Rct. p. ons. Lettertabak 30 ct. p. ons. RAAMSDONKSTEER. Gedurende Dec. passeerden 1395 vaartuigen met een totaal inhoud van 153913 ton de Rolbrug. In 1927 in het geheel 2404 vaartuigen met een totaal inhoud van 2465889 ton. De heer M. Kant werd bevorderd tot kommies le klas by de Dir. Belastingen. SLEEUWIJK. Voor de aangifte ter inschryving van den Dienstplicht lichting 1929. zal in het byzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeente-secretarie, op Zaterdag 14 Januari a.8. tusschen 9 en 12 uur voormiddags. Op de weegbrug alhier van dé Landbouwvereen. zyn in de bietencam pagne 607841 K.G. bieten gewogen voor de Suikerfabriek Puttershoek en de Cen trale Suiker Maatschappij. Woensdagavond j. 1. hield de Meisjesvereen. »Dorcasc haar jaarvergade ring in de O. L. school alhier. Deze byeenkomst werd geopend door het zingen van Rs. 103:1. Daarna hield de presi- WERKENDAM. Loop der bevolking over het jaar 1927. Op 31 Dec. 1926 bestond de bevolking uit 1870 m. 1743 vr. totaal 3613 Vermeerdering in 1927 door m. vr. totaal a. Geboorten 41 53 94 b. Vestiging 60 76 136 m. vr. totaal a. Overlyden 30 13 43 b. Vertrek 117 140 257 147 153 300 Bevolking op 31 Dec, 1927, 1824 m 1719 vr., totaal 3543. Dezer dagen kwam het 14 jarig dochtertje van de K. op de ijsbaan met haar hoofd in de punt van een schaats te vallen. Dr. Bresier die juist tegenwoordig was verleende geneeskundige hulp. G. Versluis, werkzaam op »De Bloemplaatc geraakte tijdens het houthakken met den duim zyner rechterhand tusschen zyn ryshaak en een struik bekneld en liep daarby een wondje op. Dr. Mijnlieff constateerde een begin van bloedvergiftiging. De collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de Herv. Chr. School gehouden, heeft ruim f 37.opgebracht. De heer C. de Keyzer Sr. heeft zyn benoeming tot Ouderling by de Geref Gem. aangenomen. De busjes by de uitgang der Ned. Herv. Kerk hebben over het 2s halfjaar 1927 voor de samenwerkende Zendings corporaties f 84.67 epgebracht. De Gem. Zangvereen. »U. D. I.t zal op 10 Januari as. in de Nutszaal alhier een openbare uitvoering geven. GEVONDEN VOORWERPEN Een heerenrijwiel. Inlichtingen te be komen by den gemeente-veld wachter, Hak, te Wyk. BAHLMANN GORINCHEM, vanaf 2 Januari BALANSOPRUIMING. Heeren- en Kinderkleeding. Op goederen naar maat 10% a contant. HEUSDEN. Terwijl A. V., werkzaam was aan de fraisbank in de bankwerkery der firma de Haan Ocriemans alhier, had hij het ongeluk met zijn linker wijs vinger in aanraking te komen met een frais en een fraisenstaaf waardoor hem twee leden van dezen vinger werden afge- kneld. Getroffene werd per aato naar den Bosch vervoerd, teneinde in het Prot. Ziekenhuis aldaar behandeld te worden, doch kon na behandeling zich weder naar huis begeven om verder behandeld te worden door Dr. van Gulik. Zondag a.s. speelt het 4 ste elftal vJulianat een competitie-wedstryd tegen »Brabantia« uit Waspik, op het terrein nabij de brug. Aanvang 2 uur. Zekere M. v. R ia dienst op de scheepswerf alhier had het ongeluk met zyn linkerwijsvinger bekneld te raken tusschen een takelketting, met het gevolg dat hy zich onder geneeskundige behande ling van Dr. v. Gulik moest stellen. Woensdagmiddag kwam de autobus «Altenac vanaf de Vischmarkt naar de Wyksche poort gereden, terwyl de stoom tram met eenige goederenwagens vanaf het tramstation achteruit naar de tramhaven kwam gereden. De achterste wagen pakte de autobus in de zij en dank zy de gladheid van den weg, werd de bus op zy en tegen de wal geduwd. Met eeoige materieele schade aan de autobus liep dit ongeval byzonder goed af. Donderdagmorgen reed een benzine auto van de A. P. C. tegen de schuur van de Automaat onder Oudheusden, waar door zy eenige schade opliep. w Voor de tweede maal in deze winter kleeft de ingevallen dooi een einde gemaakt aan de ijssport. Dinsdagmiddag werd er nog druk gereden op de gracht onder Oud heusden. De vaart langs Aalburg naar Woudrichem is weer geopend, zeer ten gerieve der booten, die genoodzaakt waren de reis naar Rotterdam door de Bergsche Maas te maken. ALMKERK. Voor de Geref. Jong. Vereen. j»Sainuek alhier sprak de Weleerw. Heer Ds. Dolleman van Giessen-Nieuwkerk over het onderwerp »Het boek Job«. Gezongen wordt Ps. 119 48. Gebed. Een keurige rede, gevolgd met diepen aandacht, door een helaas weinig talrjjk publiek. Weinig Bybelboeken bieden zooveel scha keering, ge&ieteu zooveel bewondering als het boek »Job«. Hoe vol literaire schoon heid 1 Spr. haalt telkens verschillende mooie passages aan. Hoe aangrypend tragisch de inhoud 1 Carlysle spreekt van de oudste koraalmelodie, diep en zacht, ontlokt aan het menschelijk hart. Spr. schetst dan den ouden aartsvader in zijn rijkdom en in den donkeren nacht van zyn ellende, waarvan de meest zwarte faze wel gevormd wordt door de vervloeking van zyn geboortedag en het bedillen van het werk des Heeren, waarin hy anderzyds tevergeefs uitziet naar een woord van troost en vurig verlangt naar een middelaar die zyn onschuld zal bewyzen, waarin hy door vrouw en vrienden verlaten toch den Heere bljjft aankleven, ofschoon den Rechtvaardige van onrechtvaardigheid verdenkend. God spreekt tot Job in een onweder, doet zijn nietig als creatuur diep gevoelen. Zoo geheel verootmoedigd vindt Job terug den vrede. Ook wordt hij weer geheel gerehabiliteerd. Gezongen wordt nog Ps. 89 4 en 7. Ondertusschen collecteert men voor de J.V. Deze collecte bracht ruim fll op. Op 11 en 12 Jan. a.s. zal alhier, telkens van des voormiddags 9 tot 11 uur op 't erf van den heer C. Dekker, door den gem. veldwachter Kraaiveld een keuring van trekhonden worden gehouden. En wel den 11 Jan. voor de wyken B, C, D, en E, den 12 Jan. F en G. Terwyl den 13 Jan. deze keuring zal plaats hebben te Nieuwendijk, aan het Instituut aldaar van des voorm. 9 tot 11 uur. BOKHOVEN. Woensdag is in »Casino« te 's Bosch de Heerlijkheid »B»khovet,c niet de daaraan verbonden Heerlykheidsrechien, het Wellveer, de visscheiy »Hei P-«kw*.e.c in generale massa ingezet op t 370 10U en de uiterwaard »De Beek waarde undei A m- merzoden op f37.100. Het geheel der Heerlijkheid beslaat een oppervlakte totaal van 147.28,42 Hectare. Als bekend werd te Bakhoven in 4363 een kapel gesucht welke in 1369 door den Luikschen Bisschop Jan van Arkel tot parochiekerk verheven werd. In deze kevk bevindt zich het rijke graf monument in renaisseancestyl, waaronder graaf Engelbert van Immerzeele van Bok hoven en diens zoon Tbeodorus begraven tyn. Er zyn ook Bog historische grafzei ken. De Heerlijkheid Bokhoven kwam by trans actie in 1800 in het bezit van de Bataaf- eche Republiek, later aan den markies De Mirepoix, gehuwd met een dvchter van den prins De Montmorency Laval te Parijs, in wiens geslacht ze tot heden gebleven is). NIEUWENDIJK. De Landbouw Vereen. „Vooruitgang" alhier vergaderde Donder dagavond. Daar de Voorzitter afwezig was werd deze vergadering geleid door den 2e Voorzitter den heer J. den Dek ker, na een woord van welkom wer den de notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen was een voorstel tot Reor ganisatie van het Centraal Bureau. Be- VEEN. Bij de gehouden verhuring van zitplaatesn in de Ned. Herv. Kerk was veri. animo. Di nt ng volgegiag nde p:ijs zen omhoog. De opbrengst was circa 50 pCt. hooger dan 't vorig jaar. Bij de Dinsdagmiddag gehouden hardrijderij door de ijsclub werd ,n wed- sloten werd op de voorjaarsvergadering .ff J stnid gehouden onder de jongens om een besluit dien aangaande te nemen. ij -c j j i geldprijzen. Er werd gereden door jongens Hierna werd door den secretaris de van ld tot lo jaar en van 15 tot 17 bestellingen voor kunstmes aangenomen er werd verzocht die niet bestelde dit als nog bij den secretaris te doen. Bij de rondvraag komt G. Tollenaars met het voorstel om een besproeien aan te koo- pen, welks voorstel door velen wordt ge steund. Er wordt opdracht gegeven om prijs opgave te vragen, en dan op de voorjaarsvergadering verder te spreken. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. jaar. Er was veel lust Van de eerste j club werd de le prijs f 5.00 gewonnen i door Mi Timmersmans Az. en van de j tweede club werd de eerste prijs f 7.50 gewonnen door N. Jiskoot. Er werd dien middag druk van de ijsbaan geprofi teerd. J.l. Maandagmiddag had alhier een aanrijding plaats tusschen een groote.au- tobus van de „Onderneming" en een vrachtauto uit 's Bosch. Laatst genoem de kwam bij de z.g. steenen palen met groote vaart de hoek omrijden, terwijl de autobus geheel rechts hield. Een aan rijding was het gevolg waardoor de auto bus in de zijde deerlijk werd gehavend en het bijzonder weinig scheelde of zij was van de dijk gevallen. WELL. Door het college van Notabe len in de Ned. Herv. Kerk alhier is be noemd tot kerkvoogd, in de plaats van den heer M. van Ballegooijen (aftr.), de heer A. J. Bakker, die de benoe ming heeft aangenomen. A** WOUDRICHEM. Gedurende het jaar 1927 werden ter gemeentesecretarie voor den Vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 97 koeien, 325 varkens, 43 kalveren en 12 schapen en werden 99 bewijzen voor huisslachting afgegeven. De Rijksontvanger alhier vestigt de faandacht belanghebbende erop aat voor 20 dezer de tabaksvergunning over 1928 a.d. f 5.— moet worden betaald, ter voor koming van vervolgingskosten. De vergunning (gele kaart) moet wor den meegebracht om daarop kwitantie te ontvangen. WERKENDAM. Uitslag wedstrijden ge houden door de ijsclub „Werkendam en de Werken". Dinsdag werd ^en hardrij derij gehouden waarbij werd gereden ten bate van de armen door de heeren M. Paans, G. Visser, P. van Berchum, C. Ruitenberg, J. Klop, C. de Keijzer, N. Groeneveld en Zijlstra (een mud eier kolen en 5 pond spek). Later reden nog ten bate der armen de heeren R. Rui tenberg, H. Groeneveld, J. Jonker, D. de Keijzer, C. van Oversteeg en P. Ver- doorn (4 pond spek). Beschikbaar waren gesteld door de heeren slagers Jac. Leeuw, 40 pond spek; Gebr. Verheij 30 pond spek; C. Sas 20 pond spek. Door den heer C. W. Deenik werden nog vier 10 pondsbrooden geschonken. Woensdag had de ringrijderij plaats voor paren. Voor heeren en dames wa ren er 14 paren uitslag: D. de Krijzer en zuster le prijs 3 -ringen, J. van Dnel en F. Paans le prijs 3 ringen. A. de Vries en M. Visser 2e prijs 2 ringen. Voor hee ren waren er 10 paren uitslag.- P. Deenik en J. Kallewaard le prijs 3 ringen; P. Dekker en C. v. d. Straaten 2e prijs 2 ringen N. en H. Groeneveld 2e prijs 2 ringen; C. v. d. Straaten. en P. Dekker en G. C. v. d. Wiel en broer te zamen een 3e prijs. WASPIK. Voor den vleeschkeurings dienst werden in de afgeloopen maand terts ecretarie aangegeven 27 varkens, 7 runderen en 1 kalf. Door Gedeputeerde Staten is goed keuring verleend aan het besluit van den raad dezer gemeente tot het instellen van twee jaarmarkten boven de thans testaande en wel eene op den eersten Donderdag in April en eene op den der den Donderdag in November. Tot Voorzitter van het Algemeen Burgelijk Armbestuur is voor liet jaar 1928 aangewezen de Heer J. Smits. De belasting op tooneelvertoonin- gen en andere vermakelijkheden bracht over het afgeloopen jaar f 640.07 op. Door de Tooneelvereeniging .,En- tre Nous" zal op Zondag15 Januari voor de gewone leden en op Maandag 16 Januari voor de stemgerechtigde le den eene uitvoering worden, gegeven in de Harmoniezaal van den Heer II. van ler- sel. Opgevoerd wordt het blijspel in drie bedrijven „Hallo, met Mars 31'. Onze dorpsgenoot de Heer B. de Bont behaalde bij de te Capelle ge houden liardrijerijen den eersten prijs. Tot organist aan de St. Theresia- kerk te Waspik-Boven is aangesteld de Heer W. van Onzenoort. ZUILICHEM. Door de afdeeling Zui- lichem van de fabrieksarbeiders bond is tegen Dinsdag a.s. een feestavond be legd begeleid met muziek en humor. STUFKENS BERGEIJE Bossche Ct.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2