Plaatselijk Nieuws stopzetten. Later op den avond was te Enschede de straat- en huisverlicbting weer in orde. Uit verschillende gemeenten in Twente kwamen nog berichten omtrent den hevigen storm, waardoor van verschillende huizen de dakpannen zyn afgewaaid. In Over-Dinkel is een 20 jarig meisje door den wind in den Dinkel terecht gekomen. Zij is bewusteloos opgehaald. Het Rijnschip «Poseidon* geladen met kolen, van schipper Vergauwen uit Ant werpen, is in de Wemeldinger vallei door stormweer overvallen en gestrand. Het schip is verloren. De vijf opvarenden zijn door kapitein Borsje van de sleepboot «Wiljo* gered. Het Rijnschip «Timeraire*, geladen met kolen, schipper L. Spiegelein van Antwerpen, op weg van Dordrecht naar Antwerpen, dat gesleept werd door de sleepboot «DolGjn* van Hansweert, is op de Ooster- schelde naby Wemeldinge ten gevolge van den storm volgeloopen en gezonken. De zeven opvarenden werden door de sleep boot gered. In de Lek bij Leksmond is tengevolge van den storm het motorschip «Willem II* op weg naar Oudewater, met een lading van 43 ton ijzer gezonken. Een belangwekkende Nieuwjaars rede. HEUSDEN. De Plaimveevereeniging «Heasden en Omstreken* bield Donderdag avond in het clublokaal hare jaarvergade ring. Te ruim 7 uur opende de vooriitter de vergadering, heette de aanwezige leden we kom en sprak bij den aanvang des jaars de| beste wenschen uit voor hun gezin en be dryf. De 2e Secretaris gaf voorlezing der no- talen van de vorige vergadering welke zonder op- of aanmerkingen der leden wer den goedgekeurd. Ook de rekening en verantwoording van den penningmeester werd onderzocht en in orde bevonden door de heeren Th. M. v. Hoofl en E. v. Ballegooijen, daartoe door den voorz. aangewezen. Da aftredende bestuursleden F. v. Dijk, A. v. d. Pias en A. de Kemp werden als zoodanig herkozen, terwyl in de plaats van F. Geene, die wegens vertrek naar elders als le secretaris ontslag had genomen, gekozen werd de heer A. J. v. d. Kolk alhier. Ook werd er een gratis verloting ge houden, uitsluitend onder de aanwezige leden. Als 4e prij3 won E. A. van Balle- gooijen eanpractischen yzeren voerbak, terwijl K. v. d. Velden als 2e prijs een electrischen eierschouwer bekwam. Op de volgende driemaandelyksche ver gadering zal weder een gratis verloting gehouden wordeD, waarvoor A. P. Michaël uit Aalburg 3 broedsels eieren, elk van 15 stuks in de rassen Witte Leghorns, Rhode Islands en Barnevelders en C. v. d. Mooren uit Wijk ook 45 broedeieren van Barne velders beschikbaar stelden. Verder werd nog besloten in de maand Maart eene groote verloting te houden, waarvan de opbrengst zoo noodig besteed zal worden voor een nog dit jaar te hou den clubtentoonstelling. Ook hiervoor stelde de heer A. P. Michaël weder gratis ter beschikking 6 Witte Leghorns met haan, by hem af te halen op den leeftyd van 3 maanden, terwijl na hem nog elf prijzen door de aanwezige leden werden geschon ken. Het bestuur werd gemachtigd het aantal prijzen nog verder uit te breiden. Een en ander zal nog nader worden bekend gemaakt. Naar uit nevenstaande advertentie blykt, geeft het «Rotterdamsch Variété Eosemblec, Direeteur Mr. Leonardi Zater dagavond een voorstelling in het Hótel «Het Wapen van Amsterdam*. Daar de meeste zich nog wel de werkzaamheden van Mr. Leonardos gezelschap zullen her inneren van de laatste kermis alhier, ver bonden aan het gezelschap van Bernum Bealy, zullen zeker velen deze voorstelling gaan zien. Voor het 20 Dec. j.l. gehouden examen «Engelsche Handelscorrespondentie* vanwege de L.f.T.E. te Utrecht, slaagde onze stadgenoot de heer H. J. M. Merkx. De heer Merkx genoot zyo opleiding bij den heer C. Bogaerts te 's Bosch. De storm van Vrijdagavond die over ons land trok, heeft ook hier aan eenige daken schade aangebracht, verschil lende schoorsteenen moesten het ontgelden en konden den druk van den krachtigen wind geen weerstand bieden. Groote on heilen kwamen gelukkig niet voor. Hedenavond komt de »Heusdensche Hengelsport* in esn algemeene ledenver gadering bijeen in café Broers, ter behande ling van haar huishoudelijk reglement. Op het solistenconcours, Zondag te Drunen gehouden, en dat uitgeschreven is door de «Harmonie der Jongens-congre gatie* aldaar, behaalde de leden van de «Heusdensche Fanfare* J. van Baardwyk (tuba) een 3e prijs met 94 punten en G. van Overbeek (bugle) een 4ste prjjs met 428 punten, beiden in de 2e afdeeliog. Een mooi succes voor deze leden en voor de «Heusdensche Fanfare* tevens. De bioscoop «Modern* zal Zondag avond in de zaal van den heer P. Verheij alhier weder een voorstelling geven, ver toond zal worden het vervolg van «De Geheimen van New-York. AALBURG. Vrijdag 13 Januari, des avonds om half zeven, hoopt Ds. Maller uit Voorthuizeu voor de gemeente alhier op te treden. Tevens zal er dan collecte voor het Ger. Studiefonds worden gehouden. ANDEL. Loop der bevolking over 1927 1 JaD. 1927 576 m. 555 vr. 1131 Geboren 11 15 26 Overleden 7« 40» 17 Gevestigd 16 35 51 Vertrokken 25 50 75 Vermindering 15. 1 Jan. 1928 571 m. 545 vr. 1116 Naar wjj vernomen hebben, zal de Bioscoop «Modern* die in Meeuwen en Genderen zoo druk bezocht is geweest, ook ons dorp een bezoek breogen, met de wereldberoemde Film «Qjo Vadis*, de groote Christenvervolging, terwyl verder een zeer komisch by-programma zal worden vertoond. Zie aanplakbiljetten. ALMKERK, Woensdagavond 7 uur hoopt de Ring «Altena* van Herv. Jong.- vereen, in de consistoriekamer der Herv. Gem. alhier een algemeene vergadering te houden. X B.-BROEK. J.l. Zaterdagavond circa half zeven reed doer tot nog toe onbekende oorzaak Dr. De Boer uit Dassen met zyn auto van een steile kant in de Wetering nabij de school. J. Lankhaar Az. had de tegen woordigheid van geest op de kap te springen en zoo een achterzyraam met zyn klomp in te trappen. Na eenige moeite gelukte het hem een been te pakken te krygen en zoo een der drenkelingen op den kap te halen. Het bleek te zyn Dr. De Boer. Eveneens werd door eerstgenoemde den chauSaur op bet droge gebracht en van een wissen dood gered. Na by J. C. de Roov van droge kleeren te zyn voorzien, zyo ze per auto van A. de Graaf! (Meeuwen) huiswaarts gegaan. CAPELLE. Naar men ons mededeelt, zal de Gem. Zangvereen. «De Heidebloem* op Donderdag 12 dezer in de zaal van den heer L. F. v. Dongen, aihier, onder leiding van haar directeur, den heer A. v. d. Kolk, een uitvoering geven. By den storm van j.l. Vrijdagavond Is op de tuindery van den heer W. de watermolen stukgewaaid, terwyl op diverse tuinderijen nogal glasschade is. Ook enkele hoornen moesten het ontgelden en van verschillende huizen werden dakpannen afgerukt. Vruesde men eerst dat de ge heels buiteRpolder zou overstroomeD, deze vrees is gelukkig niet bewaarheid. Slechts enkele laag gelegen gedeelten staan blank. Vorige week Donderdagavond trad in de Ned. Herv. Kerk a.d. L'dyk op Dr. Severijn uit Dordrecht, die een rede hield voor den Ger. Zendingsbond. Met belang stelling volgden de aanwezigen de rede van dezen begaafden spreker. Tijdens den middenzang werd een collecte voor de zending gehouden, waarvan de opbreugst f 40.was. Doordat by het binnenkomen onzer haven de schippers des avonds veel hinder ondervinden van de aan de brng staande electrische lantaarn, zal deze door het aan brengen van een andereu reflector dermate veranderd worden, dat dit bezwaar wordt opgeheven. DRONGELEN. Naar wy vernemen, zal het fanfarecorps «Excelsior*, alhier, een uitvoering geven, met welwillende medewerking van een dubbelkwartet uit het fanfarecorps «Oefening en Uitspanning* te Wijk. Een prachtig programma belooft een gezelligen avonk. Zie advertentie. DUSSEN. Door den storm van Vrijdag avond hebben alhier de rieten daken veel te lyden gehad. By verschillende zyn deze opgewaaid. Ook de pannen moesten het ontgelden en zyn er menige afgewaaid. Enkele schuttingen waaiden omver. ^(De heer S. uit Almkerk reed met zyo auto over den weg MadeG'berg. On geveer ter hoogte van het station G'berg waaide een boom omver en kwam op de aato terecht, welke de voorruit en den beugel hiervan alsmede de geheele kap vernielde. Door nog eenigszins zyn hoofd te buigen, voorkwam hy zelf door den boom getroffen te worden. Da heea A. v. d. W. alhier had op de fabriek het ongeluk uit een boom te vallen en werd hierby nogal ernstig gewond. Geneeskundige hulp werd inge roepen. GIESSEN. Loop der bevolking over 1927 1 Jan. 1927 276 m. 251 vr. 527 Gebaren 6 m. 10 vr. 16 Overleden 5 m. 4 vr. 9 Gevestigd 2 m. 7 vr. 9 Vertrokken 13 m. 21 vr. 34 Verminderd 18. 1 Jan. 1928- 266 m. 243 vr. 509 GAMEREN. Het Houfdbestaur van den Nederl. Bund van Gemeente-ambtenaren heeft zich tot Ged. Staten gewend met het verzoek goedkeuring aan de begrooting dezer% gemeente te willen onthouden, zoo lang de jaarwedde van dun ambtenaar ter secretarie, die tot op de helft is terug gebracht, daarop niet tot het volle bedrag voorkomt. SPRANG. De storm van Vrydagavond heeft alhier nog al eenige sporen achter ge laten. Verschillende rieten daken zyn stuk gewaaid en pannen en schoorsteenen afge worpen op de spoorbaan waar deze onze gemeente passeerd, waren enkele palen op da rails gewaaid wat gelukkig nog bytyds door den machinist van den goederentrein bemerkt werd. Het vertrek had hierdoor meer dan een uur vertraging. Toen j.l. Zaterdag den landbouwers zoon A. K. alhier een paard afdraafde, kwam hy te vallen. Doordat hij het paard vast hield, viel dit op zyo lichaam. Met inwendige kneuzingen werd hy opge nomen. Dr. W. constateerde dat vermoe delijk ook een rib gebroken is. Wegens ziekteverlof van de pleeg zuster van het Groene Kruis, wordt de verpleging tijdelijk waargenomen door onze dorpzgenoote, Mej. G. Vos, gediplomeerd verpleegster. WOUDRICHEM Gedurende kei tydvak 30 December tot 5 Januari j.l. werd aan de vischmarkt alhier slechts 1 zalm aange voerd, welke f 2.75 per pond opbracht. Voor voorn werd 4 tot 7 cent per pond besteed. Tot geneeskundige, belast met het voeren der doodschouw is door B. en W. voor het jaar 1928 aangewezen de keer A. A. Giesberts, arts alhier. Gedurende de maaBd December j.l. werden ter gemeente-secretarie ter keuring aangegeven 6 koeien, 28 varkens, 3 kal veren en 1 schaap. WASPIK. Uitslag van den eere-wedstryd in komiscke duetten en solo's gehouden in de concertzaal van den heer Ckr. Montens. 4e prys Duo Winkel Rotterdam f25. 2e prys Duo Damme PrinceDhage f 15. 3e prys Dao Elewout Boeren Breda f 10. 4e prys Duo Hop en v. d. Heuvel Breda f 7.50. De publieksprijs bestaande ait een prach tig kunstvoorwerp werd behaald door den heer Elewout. Bij C. v. D. is een geval van be smettelijke ziekte Dyphteritis geconstateerd. ZUILICHEM. Dezer dagen kwam de ruim 70 jarige wed. van Heusden zoodanig te vallen dat zjj haar arm brak. Eokele jaren terug had deze vrouw een dergelyk ongeluk. Evenals vorige, jaren heeft de heer E. Heldring als voorzitter van de Am- sterdamsche Kamer van Koophandel een 'Nieuwjaarsrede uitgesproken, waarin tal van belangwekkende passages de aan dacht trekken. De wereldhandel-aldus de heer Hel dring- is toegenomen en wel het aan deel van Europa daarin in gr 01tere ma te, dan van andere werelddeeien. On getwijfeld is dit grootendeels te ver klaren uit de stabiliteit van de wissel koersen in de voornaamste landen, wel- ke'in de eerste plaats dietru inter-Euro- peeschen omzet heeft vergemakkelijkt. In dit opzicht zijn de moeilijkheden voor het ruilverkeer geringer dan voorheen; om ook de kunstmatige belemmeringen uit den weg te ruimen, welke de landen doelbewust tegen elkaar in het leven heb ben geroepen en hun welvaart grootelijks schaden, zijn in het afgeloopen jaar ern stige pogingen ondernomen. De voornaamste verdienste van dan Vols kcnbond in 1927 ligt op dit terrein. Spr. herinnerde in dit verband aan de Economische Conferentie. Wanneer deze gunstige strooming aan houdt en geen nieuwe financieele sto ringen zich voordoen, kan men de voort zetting van de ontwikkeling van de han delsbeweging in volgende jaren tege moet zien. Zoolang echter het vraagstuk van de internationale schulden en scha devergoedingen niet een duurzame re geling gevonden heeft, welke met de normale uitwisseling van goederen en diensten en hun verrekening tusschen de verschillende landen vereenigbaar is, blijft de economische verhouding van land tot Land aan ernstige verstoring blootstaan. I j Bij een beoordeeling van den econo- mischen toestand van Nederland dient niet uit het oog verloren te worden, dat het zich nog evenmin als andere landen geheel aan de gevolgen van den wereld oorlog onttrokken heeft. Dit in aanmer king genomen is de algemeene toestand, welke zich in 1927 geleidelijk verhief, niet onbevredigend. Zij, die een snellere vooruitgang zouden wenschen, hebben te bedenken, dat de terugslag, dien men ook bier na de jaren van kunstmatigen voorspoed na den oorlog heeft gekend, minder catastrophaal dan elders is ge- Nveest en dientengevolge, de lijn hier ook niet zoo sterk als daar kan stijgen. Dat er trota alle moeilijkheden verdere, zij het ook geringe beterschap is, moge ons blijden. Ernstig is de 'toestand der nijverheid, 'welke met uitzondering van enkele bedrij ven niet alleen niet bloeit, maar in krimpt en vervalt. Nauw verband hier mede houdt de hier bestaande werkloos heid, die weliswaar van den laat.sten tijd in verband met meer levendigheid in de bouwvakken en het diamantbe drijf afnemende, maar toch ernstig is. Een Gemeentelijke Commissie van on derzoek beveelt nader onderzoek aan naar „de bedrijfsomstandigheden, 'de werk loosheid [in de verschillende branches yan het bedrijfsleven". Enkele van deze aanbevelingen zijn zon der twijfel nuttig, andere acht spr. in economisch opzicht bedenkelijk, maar zonder hierop verder in te gaan, meent hij toch als zijn meening te kjnnen te moeten geven, dat deze maatregelen den belangrijksten factor onaangeroerd laten; het peil der gemeenteloonen waartegen die in de particuliere bedrijven zich op bouwen, beide hooger dan elders. Daar verandering in dien toestand onwaar schijnlijk is, zijn de vooruitzichten voor de ontwikkeling der plaatselijke nijver heid weinig hoopvol. Vergadering van den Raad der gemeente VEEN op Vrijdag 6 Januari des v.m. 10 uur. v Voorzitter EdelAchtb. Heer R. J. v. Doveren. Secretaris WelEdel. Heer J. Timmer mans. Aagwezig alle leden behalve de heer v. Wijk. De Voorzitter opent de vergalering met voorlezing van het formuliergebed, waar na de Secretaris de notulen der vorige vergadering leest, die hierop onveran derd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Schrijven van het Hoofdbestuur van de Nederl. politiehondenvereeniging waarin de gemeente wordt verzocht als lid of als begunstiger toe te treden. Bij dit adies is een schrijven van den Commissaris der Koningin in deze pro vincie gevoegd, waarin Z.Ex. verzoekt ernstige- aandacht aan vernoemd schrij ven te schenken. Op voorstel van den Voorzitter wordt het schrijven voor ken nisgeving aangenomen. Adres van den Bond tegen liet schen den van Gods Heiligen naam door' vloe ken waarin wordt verzocht een bepaling in het 1 even te roepen, waarbij het vloe ken strafbaar wordt gesteld. Aangezien Art. 50 der algemeene politieverordering reeds een dergelijke bepaling bevat wordt het adres voor kennisgeving aangeno men. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin waarin de wenschelijkheid wordt beioogd van de aanschaffing van schuim- brandbluscliapparaten. B. en W. advi- seeren niet t ot aanschaffing over te gaan, in de eerste plaats omdat er geen geld voor aanwezig is, en de tweede plaats dat deze apparaten meer in het belang der maatschappijen zijn, er in de gemeente op een paar uitzonderingen na voldoende water voor blussching aan- wtzig is, en dergelijke apparaten alleen bij begin van brand zijn te gebruiken. Overeenkomstig dit advies wordt met al gemeene stemmen besloten. Adres van de muziekvereeniging „Wil- helmina", de gemengde zangvereeniging T.O.G.I.D.O." en de mondharmonica, ver eeniging „Nooit Gedacht"? In dit adres wordt verzocht, om als de gemeente Veen met de gemeente Wijk en Aalburg wordt vereenigd het gemeentehuis te doen ver anderen, in een lokaal voor het hou den van repetitie's en het geven van uit voeringen wijl een dergelijk lokaal in de gemeente ontbreekt. Met het oog op den finantieelen toestand der gemeente is door de vereenigingen tot beden, niet om een dergelijk lokaal gevraagd, doch waar het gemeentehuis bij vereenigingen ledig komt meenen zij, dat het gevoeg lijk en een dergelijk lokaal was te veran deren en verzoeken zij den Raad een be sluit te willen nemen, als door hen aan gegeven. De heer Jiskoot meent dat de vereeni gingen zeer voorbarig zijn en do zaken vooruitloopen. De heer v. Andel zegt dat als men de buitenwacht hoort de vereeniging reeds tot stand is gebracht, terwijl de heer Smits opmerkt, dat de raad nog niets over vereenigingen bekend is. De heer v. Wijk komt ter vergadering. De laatste spr. meent dat de ver eenigingen bij het nieuwe gemeente be stuur terecht zullen willen komen. De heer Jiskoot zegt, dat hij hierop de vereenigingen ook heeft gewezen, doch het adres moest en zou reeds thans aan den Raad worden gericht. De Voorzitter stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, de Raad kan onmogelijk op het voorstel ingnan de nieuwe Raad zal zoo de vereeniging tot stand komt, daarover moeten beslissen, misschien hebben de vereenigingen dan ook eerder kans op inwilligen van hun verzoek, als thans. De heer Smits zou de vereenigingen toch willen berichten dat zij te vroeg zijn en zij zich met hun verzoek tot den nieuwen raad zullen moeten wenden als de gemeenten vereenig 1 zijn. Aldus wordt besloten. Besluit van Ged. St. van 28 December j.l. waarbij de gemeenterekening 1926 wordt vastgesteld op de bedragen zoo als zij door den Raad voorloopig is vast gesteld. Besluit van Ged. St. van 1928 Decem ber waarbij het gemeentebestuur machti ging wordt verleend, uitgaven fe doen tot de helft der bij de begrooting 1928 ge raamde bedragen. Schrijven van Ged. St. over samen stelling van de Commissie tot Wering van schoolverzuim. Met 1 Januari waren aan de beurt van aftreding de heeren: M. Smits, A. H. van Gessel en A. G. Vos. Alle aftredende worden herbe noemd. Correspondentie betrekking hebbende op de opnieuw aan de gestelde vereeni ging van deze gemeente met de gemeente Wijk en Aalburg. Het eerste schrijven hierop betrekking hebbende is van Ged. Staten per dato 14 December j.l. waarin wordt te kennen gegeven dat het door de regeering ingestelde onderzoek naar den finantieelen toestand der gemeente, den Minister tot de overtuiging heeft gebracht dat de gemeente Ye~n onmoge lijk zelfstandig kan blijven bestaan. Bij evcntueele vereeniging is de regeering bereid de helft der schuld te dekken mits de provincie de andere helft dekt. Niet tegenstaande voor 4 jaar de gemeente de goede raad ran Ged. St. ^n regeering in den wind heeft geslagen, zijn thans nogbereid de behulpzame hand tc bieden. Ged. St. stellen voor de gemeente Veen, evenals zij 18 Juli 1924 wilden te ver verenigen met de gemeente Wijk en Aal burg. Met dien verstande dat de Ebbe zal blijven aan de afdeeling Aalbirg. Gaarne vernemen Ged. St. voor 15 Jan. het gevoelen van den Raad, waardoor het mogelijk zal zijn dat de vereeniging waarschijnlijk nog met 1 Mc-i a.s. tot stand komt. In verband met dit schrijven' heeft het gemeentebestuur zich tot Ged. St. gewend om nadere inlichtingen. Daarop hebben Ged. St. bericht dat de vereeni ging wordt voorgesteld op de basis van het ontwerp van 18 Juli 1921 wijziging heeft daarom niets plaats als alleen ten opzichten de Ebbe. Dat door Regeering en Provincie niet alle schulde wordt gedekt alleen de achterstand tot op den dag dat de gemeente Veen zelfstandig is zal worden aangezuiverd en willen ach terstand wordt geraamd op plusminus f 15000.—. Niet de vaste schulde wordt dus betaald. Verder kan de zelfde Com missie van bijstand als bedoeld van art. 131 der gemeentewet worden benoemd. Ged. St. zouden het op prijs stellen als de benoeming dezer commissie met oog op de kosten en vooral ook voor bespoe diging der zaak kan afloopen zonder stemming. Hoe vlugger een en ander wordt afgewerkt hoe beter. Bovendien is er verder nog een schrij ven van d e r egeering over geldelijke hulp de regeering is bereid direct een voor schot van f5000.— ;te verstrekken, onder voorwaarde dat dit bedrag in overleg met haar wordt besteed en zoo geen overeenstemming wordt bereikt, door middel van een leening zal worden te rugbetaald. Dc heer 't Lam merkt op dat de losse schuld van Veen bij vereenigen dus komt te vervallen. De heer Smits acht de voorstellen der regeermg heel mooi, al» is de Raad voor 4 jaar dan ook tegen het voorstel der regeering geweest. De Voorzitter merkt op, dat men toen nog op het standpunt stond, dat V<_-en, Ve„n moest blijven, men had daarom echter de belasting moeten verhoogen en dat heeft men niet gedaan. v. Andel. Dat 1 of ll/a pCt. kon ons toch niet helpen. De Secretaris heeft zelf gezegd dat liet dan 8 of 9 pCt. had moeten zijn. Als de commissie toen goed op de hoogte was geweest zou je ook wel anders hebben gesproken. 't Lam. Wij waren ook niet op de hoogte. v. d. Pol. Als de commissie niet op de hoogte is geweest, is het haar eigen schuld alle stukken lagen ter inzage, maar Veen moest Veen blijven, het kostte wat het kostte. De Raad was ook wel tegen vereenigen, doch stond op een an der standpunt als de .commissie. v. Andel. Wat is de bedoeling van heli rapport door de commissie voor onder zoek regelende de financieele vorhoudin-' gen tusschen Rijk en Gemeenten. In dit rapport wordt toch meer gevoeld voor samenwerking tusschen gemeente dan wel voor vereenigen. Is in deze zin misschien geen uitweg te vinden? Voorzitter. De Voorzitter voelt meer voor samenwerking tusschen gemeente dan voor vereenigen, doch nu staat men hier voor het feit, dat de Minister ver eenigen voorstelt. Wenschen de heeren de kwestie nu af tte handelen of deze tot een volgende vergadering uit te stel len. De Secretaris licht hierop toe, dat met samenwerking tusschen gemeenten door de Minister meer bedoeld wordt samenwerking tusschen grootere gemeen ten. voor kleinere gemeenten is samen werking niet van veel beteek mis. Schreuders. De heer Smits heeft ge zegd dat het blijkt, dat het voorstel van de regeering voor ons zeer billijk is, en dat is ook zoo. Het besluit om de f 5000.— t e accepteeren zou ik nu maar direct nemen, daarmede zijn wij vooreerst weer geholpen. De Secretaris leest hierop het ontwerp besluit in zake de f 5000.— voor. Smits. Wat de vereeniging betreft dat kunnen wij thans ook wel afwerken er is reeds lang genoeg over geredeneerd, we weten nu wel wat we willen, waar voor moeten wij daar nog eens over vergaderen. 't Lam. We hebben reeds 4 jaren ge probeerd en zijn steeds achteruitgegaan. Voorzitter. Het kan zoo niet blijven. De gemeente kan door vereenigen slechts uit den put komen, zoodat ik u geen anderen raad kan geven, dan tot ver eeniging te besluiten, het is de eenigste manier. Allereerst zal ik echter liet be sluit om het voorschot om ±'5000 te accepteeren in omvraag brengen. Met algemeene stemmen wordt dit be sluit genomen.. Thans vraagt den Voor zitter of een der heeren nog iets over dit punt in het midden heeft te bren gen. De heer v. Andel zou maar tot vereeni gen besluiten en op bet voorstel der regeering, dit is het eenigste redmid-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2