PUROL Binnenland Ruwe Schrale Huid Plaatselijk Nieuws Nederlsndsche Jaarbeurs. Verschillende Zwitsersche fabrieken van zyden, halfzyden, katoenen stoffen en pluche tapijten hebben zich vereenigd om collec tief deel te nemen aan de a s. Voorjaarh- beurs te Utrecht in de afdeeliDg meubelen en woninginrichting. Ontploffing in een postkantoor. Naar het «Leeuw. Nbl.c meldt is Vrijdag ochtend in de bestellerkamer van het postkantoor te Leeuwarden plotseling de inhoud van een doos, die zich tusschen de andere post bevond en er uiterlijk even onschuldig uitzag als deze, ontploft. Een muur werd beschadigd, doch persoonlijke Gebruik bij springende lippen en het allerbeste middel, en dat is Doos 30 ct. ongelukken deden zich niet voor. Bij onderzoek bleek deze doos patronen te bevatten. Daar het natuurlijk streng verboden is dergelyke gevaarlyke zaken de post ter verzending aan te bieden, zal dit mni8je voor den afzender nog wel een staartje hebben. O Hulde van de Nederlandsche vrouwen aan de Koningin-Moeder. De inzameling voor het huldeblijk aan de Koningin-Moeder, zal eerst plaats heb ben in Mei. De regeling hiervan, in over leg met de echtgenooten van de commis sarissen der Koningin en de echtgenooten van de burgemeesters van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, is nog in voor bereiding. O Tweede ontvangst ten Hove. Vrijdagavond hebben de Koningin en de Prins der Nederlanden, in tegenwoordigheid van de Koningin-Moeder en van Prinse3 Juliana de tweede avond-receptie ten konink lijke paleize aan het Noordeinde te 's-Graven- hage gegeven, voor een 500-tal genoodigde dames en heeren. Tot de zeer vele particuliere personen behoorde o.a. de heer H. C. de Jongh, uit Tiel, dijkgraaf van het polderbestuur Bom- melerwaard, boven den Meidijk, die de Koningin, namens de Bommeierwaard dank kwam betuigen voor het bezoek van Hare Majesteit en de door haar betoonde groote belangstelling in de dagen van den water snood. De vorstelijke personen, die omstreeks half tien de groote zaal, waar de invite's zich vereenigd hadden, onder de tonen van een feestmarsch waren binnengetreden, deden zich verscheidene dame3 en heeren voorstellen en onderhielden zich verder met vele der genoodigden. De soiree was middernacht geëindigd. Woonschuit gestolen. De heer N. T. te Den Haag, heeft aan gifte gedaan dat een woonschuit, hem toe- beboorende, en liggende aan de Calandkade te den Haag, gestolen is. o— Auto gestolen. Een in de Museumstraat te Den Haag onheheerd staande auto, toebehoorende aan den heer H. N. uit de Thomsonlaan, is Vrydagavond gestolen. Van de daders is tot op heden geen spoor. Eerst om half één 's avonds bemerkte de heer N. dat zijn wagen een Fiat verdwenen was. De Biesbosch. Bezwaren tegen het tweede inpolderingsplan. In de Donderdagavond gehouden verga dering der Dordtsche Kamer van Koophandel is mededeeling gedaan van een ingekomen schryven van den heer Jan de Jong Bzn, te Sliedrecht, luidende als volgt «Volgens berichten in verschillende cou ranten, heeft de stad Dordt het plan opgevat, ter bestryding van werkloosheid, nog een groote uitgestrektheid landeryen in te pol deren. Ik verzoek de Kamer dringead tegen dit plan ernstig te protesteeren daar het in polderen van nog meer landeryen hier in den omtrek tot enorme werkloosheid in deze streek moet voeren, speciaal langs den ge- heelen dijk van Dordrecht tot Gorinchem. Vermoedelijk vinden minstens 2000 ar beiders hun brood in het griend- en hoepei- makersbedryf, alsmede in het snijden en trekken van riet. Handelaren hebben groote terreinen en loodsen gemaakt, voor berging van deze artikelen, en uit de statistieke gegevens kan blyken, dat de handel in hoepels, biezen riet en aanverwante artikelen toch zeker niet onbeduidend is. De landeryen, die men thans op het oog schynt te hebben, zijn ten deele al kleine polders, ten deele grienden, die een opbrengst hebben, welke tot groote waarde voeren. Nog dezer dagen werd hier op een publieke verkooping circa f 2000 per bunder voor 90 are land en water gegeven, zelfs lagen deze 90 are niet byeen, doch op drie ver schillende plaatsen. Gezien het feit, dat door het geheele land grienden in stand gehouden worden, vooral ook daar, waar het land even goed voor bouwland gebruikt zou kunnen worden, zou het een groote geldverspilling zyn, om van landeryen, die hun geld goed opbrengen als griendland, en die enorm veel werk geven, polderland te maken, te meer daar die werkloosheid in Dordrecht slechts tijde lijk kan verminderen, en een biyvende werkloosheid voor deze streek met zich brengt. De voorzitter stelde voor dit stuk grondig in behandeling te nemen, omdat het een zeer belaDgryke kwestie geldt. Brand in een garage. Door onbekende oorzaak is in een achter een perceel aan de Beltstraat te Enschedé liggende garage van den heer Beltman een daar gestalde auto van dr. Smits totaal verbrand, terwijl twee andere daar staande auto's aanmerkelijk beschadigd werden. Een auto op de spoorbaan. Uit deo Horn meldt men aan de Gr. Crt. Kostbare collectie vlinders. Naar de Rsb. verneemt werd Zaterdag ten overstaan van Notaris Vlug te Rotter dam de akte gepasseerd, waarbij de heer J. H. Juriaanse aan den staat der Neder landen heeft geschonken ten behoeve van het Museum van Natuurlyke Historie te Leiden een hem toebehoorende uiterst kost bare collectie vlinders, zijnde Rhopalocera en ook Heterocera van het Tropische deel der aarde. De collectie bevat ODgeveer 40.000 ex. verdeeld over ongeveer 4500 soorten en zyn in ongeveer 800 laden ondergebracht. Minister Kan zou, naet het oog op het belang dezer schenking persoonlijk te Rot terdam namens den Staat by deze akte compareeren in zyn hoedanigheid van minis ter van Onderwys, K. en W. ad interim. Onder vallenden boom. Het 10-jarig zoontje van den veehouder Aukema te Twyzel, dat naar het vellen van boomen stond te kijken, werd door een vallenden boom getroffen. Het kind heeft een ernstige hersenschudding bekomen. Onze Limburgsche mijnen. Het aantal mijnwerkers bedroeg op 1 Januari 1928: 34461, waarvan meer dan 25.000 ondergronds werkzaam zijn. De totale productie over 1927 bedroeg niet minder dan 9 488.411 ton en zal in 1928 belangrijk de 10 millioen overschrijden. Met een productie van 378 ton per jaar (in 1927) slaat de Nederlandsche onder- grondscbe arbeider het record van al de Europeesche mijnwerkers. O A. N. W. B. en N. W. B. Er is ons gebleken dat bij sommigen nog verwarring bestaat over de juiste be- teekenis van de hierbovengeplaatste initialen van twee bestaande vereenigingen. Nu zich in den N. W. B. bestuurs-ver- wikkelingen voordoen, waarover in de sport en dagbladen telkens artikelen voorkomen, denken blijkbaar sommigen ten onrechte, dat deze den A. N. W. B. betreffen. In verband hiermede achten wy het ge- wenscht er op te wyzeo, dat de A.N.W.B. is de Toeristenbond, de N.W.B. de Wiel- rennersbond, en dat beide bonden geheel afzonderlijk werken. In het hol van den leeuw. Tijdens de jongste zitting van de Arr.- Rechtbank te Breda (Vrydag l.l.) heeft een rijwieldief uit de gang naar de publieke tribune van het rechtbankgebouw een zoo goed als nieuw rijwiel weten te stelen en zonder eenig spoor achter te laten zich uit de voeten gemaakt. o Door een auto gegrepen. Zaterdagmorgen is het zoontje van den fotograaf Raaphorst te Wassenaar op den Sehouwweg door een auto overreden. Twee dokters verleenden de eerste hulp, waarna het knaapje naar het ziekenhuis werd ver voerd, met ernstige verwondingen aan zyn beenen en inwendige kneuzingen. i fe!- Havenuitbreiding te Rotterdam. De Rotterdamsche Raad heeft bedragen van in totaal ruim 6 millioen gulden toe gestaan ter voorziening in de behoefte van loswalruimte in de polders rond de stad. De vergiftiging van kapitein Q ïeck. Naar wij vernemen heeft majoor G., die onlangs ter zake doodslag op den kapitein der militaire administratie Qaeck, door bet Hoog Militair Gerechtshof werd veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf, zich met een verzoek om gratie tot H. M de Koningin gewend. Ook zijn verdediger, mr. Bourlier heeft een dergelijk verzoek ingediend. De ondersteuning aan Maas en Waal. Naar men van officieele zijde verneemt, hebben de gemeenten Druten en Wamel besloten het standpunt in te nemen van Dreumel en Appeltern om niet samen te werken met het comité-Ketelaar inzake den bouw van woningen voor sociaal- achterlyken, tenzij de woningen in eigen dom aan de vier gemeenten worden over gedragen. Tramwagen omgewaaid. Tydens den stormwind van Vrydag waaide op het emplacement der tramweg- maatscbappy 's Bosch-Helmond te Helmond een goederenwagen om. Een pas3eerende arbeider, die vlak by het vallend gevaarte stond, kon juist bijtijds wegspringen. De wagen was niet geladen en met vereende krachten kreeg men hem spoedig weer op de lijn. Legaat van vyf ton aanvaard. De kerkeraad der Ned.-Isr. gemeente te Haarlem heeft een geheime vergadering gehouden om te beslissen over de aan vaarding van de nalatenschap van den heer M. Joles, voor de stichting van een Isr. Ziekenhuis aldaar. Besloten werd de nalatenschap te aan vaarden. Het bleek, dat het netto bedrag, dat voer deze stichting beschikbaar is, niet f 800,000 doch f 500,000 bedraagt. De stichting zal geheel op zichzelf kunnen staan. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilyken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zyn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp ofpyn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. HEIJSDEN. A.s. Vrydagavond hoopt de heer Visser uit Apeldoorn, op uitnoodiging van de Chr. Jongel.vereen, alhier, in de Bewaarschool een lichtbeeldenavond te hou den, waarbij zal worden vertoond «Vis- schersleedi. Van de werf van de firma De Haan Oerlemans alhier, werd Maandag jl. met goed gevolg te water gelaten het stalen Rhein-Hernekanaalschip genaamd «Irmgardc gebouwd voor den heer Philipp Kuhnle in Baden. De hoofdafmetingen ven het schip zijn lengte 80 Meter, breed 9.50 Meter en hol 2.50 Meter, terwyl het laadvermogen circa 1372 ton bedraagt. Het schip is ingericht met 10 laadrui men, salonroef, badkamer etc., terwijl voor het snel heffen der ankers op het voordek een 8 P.K. ankerliermotor is opgesteld. Op de vrygekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dito schip, even eens voor Duitsche rekening. Zondagavond werd door de Fanfare der H. Familie haar aangekondigde 2de groot winterconcert gegeven in haar ver- eenigingsgebouw voor hare donateurs en belangstellenden. De ruime zaal was weder bezet met een zeer talrijk publiek. De vice-voorzitter, de heer F. v. Bladel, opende dit concert met een korte toespraak, waarbij hy allen een hartelyk welkom toe riep, inzonderheid de HoogEerw. heer Be schermheer en kapelaan P. Maas. Daarna werd door de Fanfare onder leiding van haren eminenten directeur, de heer W. v. Heivoort uit Nieuwkuyk een zestal muziek nummers ten gehoore gebracht, waaronder als no. 1 de Feestmarsch Heusden, gecom poneerd door den directeur voor bet a.s. festival, uitgeschreven ter waardige sluiting van de feesten voor haar zilveren jubileum. Deze schitterende compositie vond een dank baar gehoor en oogstte een welverdiend applaus. Ook de grootere nummers waaronder La Fleur de la Reine, Ouver ture, Le Bouquet de Melodie en Jovialilé werden keurig afgewerkt en verdienstelijk ten gehoore gebracht. Vervolgens werden door de solisten, de heeren J. Toethuis, L. v. d. Staak, A. v. Biadel, (Heusden) en J. v. Heivoort hunne prachtige solo's voor Piston, Trombone en Saxophone Sopraan ten gehoore gebracht met de kundige pianobegeleiding van den heer Joh. Verhoevon, pianist te Drunen, waarmede zij op het jl. solisten-concours te Drunen bekroond werden. Alle solisten viel een dankbaar applaus ten deel, de uit voering getuigde van ijverige studie. Daarna werd onder de leiding van den directeur, het kwartet The Cook's Clee van W. Hawkes, door de heeren J. Toethuis, Piston, J. v. Heivoort, Sax-sopr.. P. v. Beers, Alt en A. v. Bladel, Trombone, ten gehoore gebracht, waarmede zy in de le afdeeling een 2e prys behaalden. Vervolgens werden voor en na de pauze door eenige leden der R. K. Tooneelver. Kunst en Vermaakc een tweetal Kom. voordrachten e» een Kom duet, De land- stormer Klaas Pummel voor de keuring, op schitterende wijze voorgedragen, waarmede deze een uitbundig succes oogstten en de lachspieren in beweging wisten te brengen. Ook de grimeur, de heer J. Engelen, komt hiervoor een woord van lof toe, door zyn kunst werd het spel zeer verhoogd. Na afloop sprak de HoogEerw. Deken Wouters eenige waardeerende woorden tot de vereeniging en feliciteerde haar met het groot succes dezen avond behaald. Tevens feliciteerde ZEerw. de solisten met hun succes en den bekwamen pianist de heer Joh. Verhoeven uit Drunen voor zyn keurige oegeleiding. Daarna bracht de viee-voorzitter dank aan den HoogEerw. heer Deken voor zijae schoone woorden en aan allen die medegewerkt hadden tot het welslagen van het zoo in alle opzichten geslaagd concert. Spr. verzocht de moreelen en financieelen steun tet verhooging van den groei en bloei der Fanfare der H. Familie te Heus den. Moge de Fanfare onder de bekwame leiding van haren directeur op het met Pinksteren te houden concours te Boxtel, waaraan de vereeniging hoopt deel te ne men in de 2e afdeeling, een schitterend succes behalen en moge haar talryke deel name ten deel vallen voor haar uitgeschre ven groot Nationaal Festival op 29 en 30 Juni en Zondag 1 Juli a.s. alhier. Een koopvrouw in manufacturen, bezocht de vorige week een juffrouw in deze gemeente en vroeg haar of zy niet wat van haar wilde koopen, want zooals zy vertelde was zy weduwe en moest zij voor hare kinderen op deze wijze den kost verdienen. De juflrouw voelde er eerst niet veel voor om te koopen doch bezweek ten slotte voor de smeekbeden der vrouw en kocht elf el hemdenkatoen tegen 40 cent per el. De koopvrouw was hiervoor zoo dankbaar, dat zij beloofde voor de mede lijdende juffrouw te zullen bidden. Nadat de vrouw betaald was, vertrok zy. Toen de juflrouw een en ander ging nazien, be merkte zy, dat ze van haar briefje van 10 gulden slechts 4 gulden had terug ontvangen en dat zij in plaats van 11 ellen er slechts 7 had gekregen, zoodat zij dure hemden krygt. Een les voor iedere mede lijdende vrouw, om niet direct de mooie praatjes te gelooven en zeker als men van zoo iemand koopt, goed uit de oogen te kijken. Zondag j.l. speelde .Juliana I« een competitiewedstrijd tegen «Quik IIc uit Waalwijk, welke wedstrijd door nJulianac met 41 werd verloren. AALST. Tydens een avondkerkdienst hebben Dinsdag avond ongenoods gasten een bezoek gebracht aan het bakhuis van G. v. B alhier. Van het hierin ter rooking aanwezige spek, bleek een ham te zyn ont vreemd van den heer A. v. O. ALMKERK. Ds. Hakman van Drachten heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier aangenomen. A.s. Woensdagavond hoopt de Herv. Jongel.vereen. «Samuëk in de zaal van den heer J. Pruissen haar jaarfeest te vieren. ANDEL. In een Woensdagavond ge houden vergadering werd defioitief besloten, alhier een Herv. Jongel.vereen. op te richten, waartoe 34 leden toetraden. Vastgesteld werd een reglement voor gemelde Vereen., terwyl goed werd gevonden vooralsnog by geen Bond aan te sluiten. Tot Voorzitter werd gekozen de heer Bronkhorst, hoofd der Chr. Lagere Land bouwschool alhier, terwyl tevens in het bestuur zitting hebben de heeren Joh. Verwijs, D. Millenaar, A. A. van Eethen en M. van Ryswijk. Naar wy vernemen, is het gewoon jaarlyksch onderhoud van de sluis, alhier, opgedragen aan den heer Bouman te Grave. In de gehouden raadsvergadering nam de Raad mat algemeene stemmen, het besluit, om geen subsidie te verleenan aan het Waterleiding-comité voor het Land van Heusden en Altena, terwyl met alge meene stemmen werd besloten adhaesie te betuigen aan het adres van den Burge- mbcu Dussen, over de overbrugging der Bergsche Maas by Keizersveer. In ons volgend nummer geven wy het verslag dezer vergadering. CAPELLE. In het gymnastieklokaal der O L. school in de Kom alhier hield het muziekgezelschap «Kunst na Arbeidc j.l. Woensdagavond 18 Jan. zyn jaarvergadering. Ongeveer half acht opende de voorzitter deze bijeenkomst en heette de aanwezigen welkom, waarna de secretaris de notulen der vorige jaarvergadering voorlas, die on gewijzigd werden vastgesteld. De jaarver slagen van secretaris en penningmeester, waaruit bleek, dat de toestand der vereen, reden totbevrediginggeeft, werden vervolgens door de heeren J. Kraak en E. Coiet uitge bracht. Uit het hierna door de heeren F. Ro zen brand en C. Mouthaan ingestelde onderzoek bleek, dat da rekening en verantwoording van den penningmeester in orde was. De af tredende bestuursleden, de heeren J. Mi chael, E. Colet en C. de Rooy, werden herkozen, terwyl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer W. v. Vuuren, tot 2«n penningmeester de heer A. Spieriogs Azn. gekozen werd. Onder dankzegging voor het in hen gestelde ver trouwen namen de gekozenen hunne be noeming aan. Nadat nog besloten was om in plaats van twee avonden achter elkaar slechts een avoad uitvoering fe geven, sloot de voorzitter ongeveer 9 uur onder daok- zegging voor de belangstelling de vergadering. Dinsdagavond 17 dezer hield de Ned. Herv. jongelingsver. «Lnmanuel* in bet kerkgebouw der Ned. Herv. gem. te dezer plaatse haar 3e jaarvergadering, welke een uitstekend verloop had. Ten 7 uur werd deze bijeenkomst door den heer M. de Rooy, leider der jengelingsvereeniging op georuikelijke wijze geopend. De jaar verslagen van Secretaris en penningmeester die nogal eenigen tijd in beslag namen, werden door deze functionarissen uitgebracht <en gaven blyk, dat de vereeniging zich ia voortdurenden bloei mag verheugen. De avond werd verder aangevuld met samen spraken, voordrachten en opstellen door de leden, die alle op uitstekende wyze werden voorgedragen. ceeds eenige weken geleden bg de regee ring hebben aangedrongen om de bruggen zoowel te Keizersveer als te Goiin'- chem zoo spoedig mogelijk te doen bou ten. Het verwonderde de commissie dat Ged. St. de brug te Gorinchem in een adem noemen met de brug te K-izersveer. Immers voor de provincie Noordbrabant is de laatste brug van veel grooter be lang dan de brug te Gorinchem, als Ged. St. van Noordbrabant moest voor hen de bürg te Keizersveer voorgaan voor de brug te Gorinchem. Spr. zou daarom Ged. St. nogmaals willen ver zoeken meer speciaal him best te doen voor de brug te Keizersveer. De plan nen voor de brug te Gorinchem zijn zeer vaag er bestaat zelfs nog verschil van meening waar zij zal komen, met de brug te Keizersveer is dat niet liet geval hiervoor zijn de plannen reeds in 1S17 gemaakt, alle voor bereidende maat- komen, in de Langstraat heeft mm alle het graven van den Maasmond is de streek i n minder gunstige conditie's ge komen, in de Langstraat heeft men alle verbindingen gekregen, terwij 1 men hier achtergesteld is. Spr. brengt een woord van dank aan de Burgemeester die hunne medewerking tot hiertoe hebben ver leend. Met algemeene stemmen wordt be sloten adhaesie aan het adres te betui gen en tevens Ged. St. over deze kwestie nogeens te schrijven. Verhuring .lokaal raadhuis. De Voorzitter deelt mede dat het ge meentebestuur naar aanleiding van de interpellatie Berm zich tot de P.N.E.M. he^ft gericht met het verzoek voor het gebruik van een locaal onder het gemeen tehuis als bergplaats eenige vergoeding te betalen. De P.N.E.M. heeft de billijk heid daarvan erkent en wil daarvoor f 9.— per jaar betalen. B. en W. hebben dit voorstel goed onder de oogen ge zien en meenen den raad te moetan ont raden op 't voorstel in te gaan, omdat men de vrije zeggenschap dan kwijt is. Daar om stellen B. en W. voor het locaal niet te verhuren, wil de P.N.E.M. dan toch een kleine vergoeding geven dan inoet zij dit zelf weten. De heer Smeenk vindt het voorstel van de P.N.E.M. belachelijk hij zou zeg gen d'er .uit, 't is te dwaas om voor f 9.— per jaar een dergelijk lokaal te Vorhuren. De heer Middelkoop acht het 't beste als de toestand big ft voort bestaan zoo als die tot heden was. De Voorzitter is het hiermede eens, men moet welwillend tegenover de P.N.E.M. staan. De heer Smeenk merkt op dat de r.N.E.M. ook niet zoo welwillend tegen over do gemeente is geweest. Spr. snapt niet hoe men een bedrag van f 9.— druft te presenteeren en nog minder hoe ze zoo'n bedrag uitgerekend krijgen. De Voorzitter zegt dat de gemeente er met de P.N.E.M. ingeloopen is, doch al blijft men daarover aan den gang, daar bereikt men niets mee, het is eenmaal zoo. Het voorstel van B. en W. om niet op de aanbieding in te gaan wordt hierop aangenomen. Onbewoonbaarverklaring woningen wijk c no. 158 en 159. Deze woningen bekooren aan van Veld hoven en worden bewoond door W. v. d. Pluim en Joh. v. Heesch. De eigenaar weigert de noodige herstellingen aan te brengen weshalve de gezondheidscom missie te Waalwijk adviseert de wonin gen onbewoonbaar te verklaren, met last tot ontruiming binneu 6 maand n. Al dus wordt besloten. Aanvulling reglement Burgelijk Armbe stuur. Ook hiertoe wordt besloten. Schrijven van Ged. St. inzake de door den raad ingestelde bedrijfsbelasting, Met de kleine aanmerkingen van Ged. St. zal rekening worden gehouden. Benoeming leden commissie wering van schoolverzuim. Als zoodanig worden be noemd de beeren: J. v. Steen, A. C. v. Gooi, J. Koh ier, A. Severijnen en A. v. Dijk on als leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt benoemd de •heer J. Kohier. Bij de -rl ondvraag zegt, djei heer He-r un an, of, nu de raad besloten heeft de woningen waarin de gezinnen van v. d. Pluijm en, v. Heesch wonen, waarvan een gezin uit 11 personen bestaande, onbewoonbaar heeft verklaard er voor dezp gezinnen niet wat gedaan moet ^worden. De Voorzitter noemt het een moeilijk geval, hij heeft er zijn gedachten ook al over laten gaan, doch spr. ziet nog geen uitweg, de gemeente kan toch be zwaarlijk voor hein woningen gaanjbouwen, doch er verloopen altijd nog 6 maandetn, waarin misschien een oplossing kan wor den gevonden. Hierna sluit de Voorzitter da verga dering. ToêD de winkelier R. Vrydagavond den overweg passeerde naet een personenauto bleef deze plotseling op de lijn staan. Het mocht den bestuurder niet gelukken den motor te doen aanslaan, noch de auto achter- of vooruit te duwen. Ondertusschen naderde de sneltrein, die hier plro. halfzes passeert. Het mocht R. niet gelukken den trein te doen stoppen, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De trein nam de auto een 500 M. mede. Na veel moeite is het wrak van de machine losgemaakt. De trein kwam met ongeveer drie kwartier vertra ging in Groningen aan.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2