PUROL bij Brand- en Snijwonden Ituiteiilaiid Plaatselijk Nieuws Overleden: A. voor den Dag 7 in, P. SterkeDburg 50 j., echtg. van A. van Rosmalen. grooter wordt de vraag naar de Op rechte Winsnmer Zalf. Dit is de oorzaak dat deze Zalf zalke reusachtige resultaten bereikt. Zij geneest dan ook geheel pijnloos binnen een paar dagen de hevigste steenpuisten, bloedvinnen, negenoogen, dauw-, baard- en ring worm, winterhanden en voeten, snjj-, oude en verwaarloosde wonden, smet ten, kloven, barsten, zwerende borsten, open beenen en alle mogelijke wonden. Duizenden lijders zijn door deze roem- rijke Zalf radicaal genezen. Dagelijks ontvangen wij steeds attesten van dankbare genezing. Prys per bus f0.75 en f 1.35 Verkrijgbaar bij Apoth., Drog. en veie Winkeliers. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gron.) Aan een wissen dood ontsnapt. De Zweedsche revuester Karin Gertmann is te Stockholm als door een wonder aan den dood ontkomen. Zij had een lied ge zongen en kwam voor het voetlicht om voor het applaus te bedanken. Op hetzelfde oogenblik viel donderend een zware yzeren draagbalk achter haar neer joist op de plaats waar zij nog voor een seconde had ge staan. De zangeres bleef ongedeerd. De voorstelling ging gewoon door. Zelfmoord op een kerkhof. Een Duitscher, Wilhelm Wobebo, oud 56 jaar en wonende te St. Gillet, beeft gezelfmoord op het graf van een bloedver want. Op den knal van het schot kwam men toegeloopen, doch de ongelukkige over leed na eenige oogenblikken. Omtrent de beweegredeoen tot deze wanhoopsdaad ver keert men in het onzekere. Lawine maakt 3 slachtoffers, Bij Frutigen (Zwitserland) is een groote lawine neergestort. Drie arbeiders, die op den weg naar Adelboden aan het werk waren, werden bedolven. Het lyk van een hunner werd reeds geborgen naar de beide anderen wordt nog gezocht. Muiterij in een Engelsch-Iodische ge vangenis. la de gevangenis te Allahabad zyn 100 gevangenen aan het muiten geslagen. Zy deden een aanval op den cipier en sneden den directeur den neus af. Andere bewaarders snelden te hulp en verstrooiden de muiters, die daarop een toevlucht op het dak zochten. Nadat zy hier tweemaal vergeefs gesommeerd waren om zich over te geven, vuorden de bewaar ders. Een muiter werd gedood en zestien werden gewond. Ten slotte werd men den gevangenen baas, maar ook eenige bewaarders liepen kwetsuren op. O Een uurwerk, dat 10.000 jaar loopt. Naar bet Zwitssrsche telegraafagentschap mededeelt is het een ingenieur te Bern ge lukt een uurwerk te construeeren, dat vrij wel het perpetuum mobile benadert. Het wordt voortbewogen door energie, die ont staat uit verandering van de temperatuur en van den atmosferischen druk. Het uur werk zon meer dan 100.000 jaar kunnen loopen. o Tusschen walsen vermorzeld. Iq de ijzergietery Donawitz in Oostenrijk raakte een jonge arbeider op de loopbaan van de walsinricbting. Hy werd door de walsen geperst en tot een onherkenbare massa vermorzeld. o Liefdesdrama in Walenland. Een Viaamsch meisje had te Luik kennis gemaakt met den meesterknecht van de fabriek waar zy werkte. Toen zy vernam dat de man gehuwd was, brak zy de be trekkingen met hem af. De meesterknecht heeft haar daarop met revolverschoten gedood. —o— Pest in Britsch-Indië. Volgens de Chicago Tribune wordt Hyde rabad in Britsch'lodië op verschrikkelyke wyze door de pest geteisterd. Er zouden dagelijks 100 sterfgevallen zyn. Meer dan 150.000 personen zyn uit de stad gevlucht die thans volkomeu verlaten schynt. Io de regeeringskampen worden 26,000 men- schen verzorgd. Vliegongelukken. Een Duitsch postvliegtuig op weg van Barcelona naar Marseille, moest naby Rout- peilla een noodlanding doen. De 5 reizigers bleven ongedeerd. Een tweede Duitsch vliegtuig op weg vaa de Rivèra naar Stuttgart moest in de buurt van Avignon landen, waarbij de beide passagiers licht werden gewond. Zij kondeo echter hun tocht naar Stuttgart voortzetten na te Avignon te zyn verbonden. Uit Tarragona wordt gemeld dat een Fransch handelsvliegtuig in brand is geraakt. De piloot en 2 passagiers zyn in de vlammen omgekomen. ANDEL. De gemeente-veldwachter J. Fondse alhier, herdacht Dinsdag j.l. onder veel blijken van belangstelling den dag dat 25 jaren by de politie verbonden was. Andei's Fanfarecorps bracht 's avonds een serenade. Aan B. Versluis alhier is voor 1928 opgedragen het verfwerk aan de Wilhel- minasluis alhier benevens het verfwerk te Heusden, Bern en Heesbeen, terwyl aan A. J. A. Smits alhier het timmerwerk aan gemelde sluis is opgedragen. De alhier opgerichte Jongelingsver. draagt den naam van «Obadja.c Het lokaal der Chr. Lagere Landbouw school zal worden gevraagd voor het houden der wekelijksche vergaderingen. In het vervolg zullen slechts als lid worden toegelaten personen, die den leef- tyd van 18 jaren hebben bereikt. BENEDEN LANGSTRAAT. Er wordt besteed voor kalfkoeien van f 325 tot f 400 melkkoeien van f300 tot f365 voor kaIf- vaarzen van f 200 tot f 285 voor vaarzen hokkelingen f185 tot f215 nuchtere kal veren van f 10 tot f20. GIESSEN. Onze oud-dorpsgenoot Mr. M. van Vugt zal Vrijdagavond 27 Januari voor ke radio spreken over het onderwerp «Middenstand en Huurkoop*. Het stoomgemaal het Pompveld begint zijn voltooiing reeds te naderen, hetgeen in verband met den hoogen stand van veel beteekenis mag worden geacht. HEDEL. Uitslag der aanbesteding van het bouwen van een heerenhuis voor reke ning der gemeente Hedel op Dinsdag 24 Januari 1928, voorm. 11 uur, ten Gemeente huize. Gebr. van Vianen te Ammerzoden f 6826 Joh. Goesten te Ammerzoden f 6791 H. Blom te Aalst f 6494 A. W. Merkz te Ammerzoden f 6494 Joh. Merkx te Ammerzoden f 6360 RIJSWIJK. Terwyl Maandagavond een autobus van de Onderneming passeerde, had een jongen de aardigheid den chauffeur met een zaklantaarn te belichten, tengevolge waarvan deze moest stoppen. De Kanton rechter, die in de autobus was gezeten maakte proces-verbaal op. SLEEUWIJK. De datum der uitvoering van de Chr. Gemengde Zangvereenigiog «Loof den Heerec is tbaus definitief vast gesteld op Zaterdag 4 Febr. a.s. in de Chr. School alhier. Op Maandag 6 Febr. a.s. te 7 u. zal in de Ned. Herv. Kerk vanwege de Yereeniging tot bestryding der tuberculose Woudrichem e. o. de film worden ver toond «Achter de wolken sohyot de zon.c VEEN. Voor de Nationale Militie 1929 hebben zich ten raadhuize laten inschryven 9 personen. By de alhier gehouden keuring van trekhonden werden aangevoerd 30 exempl. waarvan 7 stuks werden afgekeurd. WAALWIJK. In het magazyn van den heer Van Gelder, huidenhandelaar alhier, is ingebroken. Gewekt door het geblaf van den hond, toog de heer Van Gelder op endezoek uit. De dieven, bemerkende dat men hun in hun pogingen kwam storen, kozen het hazenpad. Een zak met haar was reeds over de heining gewerkt, terwijl er nog twee gereed lagen om eveneens over de heining te worden gegooid. De dieven zagen zich eea waarde van f 350.ontglippen. WIJK. Bjj Kon. Besluit van 21 Jan. 1928 is opnieuw benoemd, met ingang van 2 Febr. 1928, tot Burgemeester der gemeenten Veen en Wyk en Aalburg, R. J. van Doveren. Nabij den draai bij den Molendyk had een aanryding plaats tusschen twee auto's, n.l. een van de koekfabriek uit Uden en de andere van den heer Mouthaan, melkrijder alhier. De botsing was nog al hevig en kwam zoodanig aan, dat de auto van den melkryder zijn weg niet kon vervolgen en op sleeptouw moest worden genomen door een wagen der firma Furster. Ook de andere had aanmerkelijk averij. Naar wy vernemen, zal de uitvoe ring die door de fanfare Oefening en Uit spanning op den 2en Kerstdag zou zyn gehouden, doch die toen door byzondere omstandigheden niet kon doorgaan, thans worden gehouden op Zaterdag 4 FeOr. a.s. Zie advertentie. Granaat ontploft. Tijdens bouwwerken te Nieuwpoort ont plofte een granaat, waardoor beide bee nen en handen van twee arbeiders werden afgerukt. De een bezweek, de ander werd do odelij k gewond. —O— —O— Vergadering van den raad der gemeente ANDEL. op Vrijdag 18 Jan. des n.m. 2 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer A. D. v. d. Schans. Secretaris WelEdel. Heer B. v. Andel. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het gebed de secreta ris leest daarna de notulen der vorige vergadering die onveranderd worden vast gesteld. Benoeming leden commissie tot we ring van schoolverzuim. i De aftredende leden de heeren: Ca- lame, B. v. Andel, v. Houwelingen en J. de Feijter worden allen herbenoemd. Besluit gewone verpachtingen 1928. B. en W. worden gemachtigd de gewone jaarlijksche verpachtingen te houden. Onafgedane zaken. De Voorzitter merkt op, dat hiermede bedoeld wordt, het verzoek van het Wa terleiding Comité voor het Land van Heusden en Altena, waarin een subsidie van 4 ets. per inwoner wordt verzocht voor het opmaken van een plan, waarbij de mogelijkheid onder het oog wordt ge zien, om genoemde streek door een water leiding van drinkwater te voorzien. He denmorgen hebben B. en W. hierover nog een bespreking gehad met den heer v. d. Velde, Inspecteur voor de Volksge zondheid en den Voorzitter van voornoemd comité de heer H. J. v. Eggelen. burge meester van Heusden, die voor deze be spreking naar Andel waren gekomen. Hot resultaat van deze bespreking is geweest, dat do meerderheid van B. en W'. niet kai> advisee ren, de gevraagde subsidie be schikbaar te stellen. Spr. persoonlijk was aanvankelijk van meening dat een der gelijk plan niet prachtisoh uitvoerbaar zal zijn en nog kan hij de uitvoerbaar heid niet zien, doch als leek wil hij al vorens over deze kwestie een definitieve beslissing te nemen, gaarne het oordeel vernemen van meer bevoegden op dit gebied en niet gaarne zou spr. de ver antwoordelijkheid dragen, als door de houding van de gemeente Andel, het be doelde onderzoek achterwege zou blij ven. Spr. liis» van oordeel dat de subsidie valn 4 ets. per inwoner gelijkstaande met een bedrag van f 45.— niet geweigerd mag worden. De heer Schouten wil ook oven zijn standpunt kenbaar maken. Door een door spr. ingesteld onderzoek acht hij de uit voerbaarheid van een waterleiding voor het Land van Heusden en Altena uitge sloten acht, althans zeker zonder dat daarbij de bewoners de verplichting tot aansluiting wordt opgelegd. Weinig min der weegt bovendien het bezwaar dat een waterleiding voor een streek als deze waar de bewoners zeer verspreid wonen, op zulke kosten zal komen, dat de bewo ners een te zwaren last op de schouders zou worden gelegd, want over het geheel genomen is de draagkracht der bewoners hier gering. Spr. acht daarom een derge- gelijk plan onuitvoerbaar en hoewel spr. overtuigd is van het belang dor zaak, meent hij niet voor de gevraagde subsidie te mogen stemmen. Zeker f 45.— is wel een klein bedrag en door het toekennen der subsidie is men tot niets gebonden, doch dit laatste meent spr. niet geheel waar, men mag zich dan formeel tot niets verbinden moreel doet men dat wel. door het toekennen der subsidie spreekt men zich in beginsel uit, voor aanslui ting. Finantieel neemt de gemeente geen en kele verplichting op zich, doch moreel spreekt zij met het toekennen der sub sidie de wenschelijkheid uit tot aan sluiten en spreekt zij zich uit dat de tot standkoming eener waterleiding niet uit gesloten is. De eerste stap wordt gezet op een voor deze streek gevaarlijk ter rein. Wethouder Verwijs zegt het met de re deneering van den heer Schouten eens fee zijn en zich op hetzelfde standpunt te plaatsen. Ook de heer v. Houwelingen verklaart het hiermede eens te zijn. De Voorzitter zegt dat hij de redenee ring Schouten gedeeltelijk onderschrijft-. Zullen de berekeningen voor betere drink watervoorziening van dien aard zijn, dat zal blijken dat daarmede op de schouders der bewoners te zware lasten zullen wor den gelegd en de raad dus niet zal kun nen of mogen besluiten om aan te slui ten, dan zal spr. de eerste zijn den raad deze aansluiting te ontraden, omdat hij ook overtuigd is, dat de inwoners hooge kosten niet kunnen dragen, dat deze kosten evenwel te hoog zuil -n zijn, daarvan heeft spr. nog geen zekerheid, hij wil deze eerst berekend zien door deskundigen. De heer Schout-en heeft daarvan een meer breedvoerige studie gemaakt of die studie van dien aard is, dat het is zooals de heer Schouten het zegt dit staat bij spr. nog niet vast. Behalve dit zou bij het uibreken van een epidemie spr. niet de verantwoordelijkheid willen dragen iets onbeproefd te hebben gelaten, wat misschien deze epidemie bad kunnen kee- ren, althans dat hij niet zou hebben mee- werkt om een onderzoek naar de moge lijkheid te doen instellen. Behalve voor betere drinkwatervoorziening voor meusch en dier is naar spr. meening ePii waterleiding van belang voor den landbouw omdat thans vaak om mensch en dier van water te voorzien, schade moet worden berokkend aan den land bouw, ook van die zijde bekeken is een waterleiding voor de streek een be lang, als dit van elkaar gescheiden kan worden dan zou de landbouw daarbij welvaren. Dit laatste is wel een secundai re bijkomstigheid hoofdzaak blijft voor spr. een betere watervoorziening, de ze kerheid dat deze practisch onuitvoerbaar is heeft spr. niet. Wat de al of niet verplichte aansluiting betreft ook Jaar- mede zal men bij de berekeningen reke ning moeten houden. Verwijs. Besmettelijke ziekten zijn niet te voorkomen, hoe vaak werken menschen niet in het veld, ver van de watei leiding verwijderd, die dan toch slootwater drin ken? voorzitter. Hierover zouden wij een heel debat kunnen opzetten, als iemand op die wijze zijn gezondheid in gevaar wil bren gen moet hij dat zelf weten. De vraag is alleen heeft de raad bij het voor ko men van besmettelijke ziekten zijn plicht gedaan en kan hen dan geen verwijt tref fen iets te hebben nagelaten. v. Houwelingen. Heeft men in de steden dan geen besmettelijke ziekten? Voorzitter. Dit is weer een ander punt, ik zou niet gaarne willon beweren, dat men met het beste drinkwater geen typhus meer zal krijgen. De ondervinding heeft echter geleerd, dat water de ty phus verspreid en de heer v. Houwelingen sluit doch ook deuren en zijn brandkast. Schouten. De Secretaris der Gezond heidscommissie, die bij het onderhoud tegenwoordig was, moest zelf erkennen, dat Andel wat de watervoorz. betreft er heb beste voorstond. Vele gem-enten zul len nog heel wat moeten doen \-er zij aan de kosten zijn die Andel hiervoor heeft gemaakt. De Voorzitter zegt dat de geme-nte zich tot niets bindt en geen risico loopt, dorh daar liep mijnheer v. d. Velden juist vast. Zoodra het goed rendeert, moet aan Rijk en Provincie het vcoi geschoten bedrag worden terug betaald, daaruit blijkt dat het Rijk wel voorschiet doch niets geeft. Voorzitter. De bedoeling is dat een maatschappij wordt gevormd waavan de ingezetenen voor een zeker bedrag drinkwater zouden kunnen krijgen en dat Rijk en provincie de mogelijkheid daarvan garandeeren. Mocht de maatschappij niet rendeeren en niet voldoende opleveren, om rente en aflossing te betalen, dan kan daarvan nooit de gemeente de dupe worden, en betalen Rijk en provincie het te kort. Was er eenige risico voor de ge meente aan verbonden dan kan van het plan zeker geen sprake zijn, omdat er gemeenten zijn die onmogelijk nieuwe ver plichtingen op zich kunnen nemen. Wat de verplichte aansluiting betreft, hier over worden de gemeenten nog gehoord, men heeft streken waai- deze verplich ting niet bestaat b.v. in Zuid-Limburg. Schouten. Ik ben niet bevo gd te zeg gen, dat men het niet goed berekend zal hebben. Doch ik heb gelezen dat in Zeeuwsch Vlaanderen wel verplichte aan sluiting bestaat, zonder verplichte aan sluiting acht ik het plan geh^l onuit voerbaar. Voorzitter. Ik verwacht van verplichte aansluiting niet wat u er van verwacht, wat heeft men aan aansluitingen die niet betalen. Schouten. Bij de berekening der plan nen zal men toch rekening moeten hou den met het getal aansluitingen en ook op wanbetalers moeten rekenen. De ge meente zal toch hebben te z >rgen dat op zeker tijdstip, het vastgesteld aantal aansluitingen er is. Ik heb gelezen dat dit niet ging en toen werd de veld wachter er langs gestuurd. Voorzitter. Voor alle streken is de re geling niet hetzelfde. Hoe het nader hand zal moeten gaan daaraan zijn wij nog lang niet toe. Wat de moreele ver plichting van latere aansluiting betreft, die kan ik niet inzien, de raad kan zich dit voorbehouden, blijken de kosten te hoog of staat de raad de regeling niet aan dan sluit men niet aan. Schouten. Ik ga van het standpunt uit, dat het al of niet geven van de ge vraagde bijdrage wordt beschouwd als de thermometer van belangstelling, die bij de gemeente voor het plan bestaat. Hier moet niet tegenover gesteld worden, dat ik niet toestem dat betere watervoor ziening van belang is. Doch het toestaan van het gevraagde bedrag is gebaseerd op zekere verwachting van uitvoerbaarheid, door de uitgebreidheid der streek en het verspreid wonen der bewoners, acht ik het plan onuitvoerbaar. Men moet niet vragen wat het zal kosten een waterleiding aan te leggen, als men ziet wat het electrisch uot heeft gekosl en wat is een net voor verlichting tegenover een waterleiding. Wordt aansluiting niet consequent door gevoerd, dan vervalt ook het hoofdmo tief n.l. de hygienë. Voorzitter. De heeren die van morgen hier zijn geweest schijnen te vreezendat als Andel en Giessen niet m doen, het heelt plan staat of valt. Nu Oudheusden het niet doet en Andel en Giessen doen het ook niet, bestaat er kans dat het niet t ot een berekening komt. de Fijter. Als wij nu toe geven en wij doen het later niet dan wordt de verant- 1 woordelijkheid nog grooter. Voorzitter. Dan heb je cijfers en is alles niet zoo vaag als thans. Wij hebben dan cijfers tegen welk bedrag wij water kunnen krijgen en dan is het slechts de vraag kan de bevolking dat dragen? bohouten. Finantieel is de zaak correct dat het buiten de belasting penningen omgaat, doch een groot bezwaar is ook dat een belangrijk deel der bewoners het water niet kan krijgen en er van ver stoken zullen blijven. Nu wordt er wel ge zegd dat wij ook het streekbelang in het oog moeten houden, doch zoo moet ons ook heit gfnneenschaps gevoel zeker be- heerschcn in eigen gemeente en is bet steeds een bezwaar dat niet iedereen kan worden aangesloten. B. v. aan de sluis wonen 7 gezinnen, het opperwater wordt voor den mensch veroordeeld, doch die menschen hebben niets andeis. Om over zoo'n grooten afstand een buis te leggen, van af den dijk, is te kostbaar, veronder steld, dat de hoofdbuis door den dijk komt,als hij door den Uitgraaf komt wordt het nog duurder. Het is niet bil lijk dat die menschen uitgesloten blijven, evenals b.v. den Biesheuvel ook daar is niet aan te beginnen. Voorzitter. Ook deze kwestie stel ik me voor kan aan de commissie worden voorgelegd en zal door deze onder de oogen moeten worden gezien. Op 't oo genblik i s niet te zeggen wie wel cn wie niet aangesloten zal worden, daarbij gaat het toch ook niet aan, te zeggen wij willen niet aansluiten, omdat niet iedereen aangesloten kan worden. Wij hebben de zaak nu even, wel voldoende besproken en zal ik dus net al of niet beschikbaar stellen van het bedrag in omvraag brengen. v. Houwelingen. De menschen in An del hebben al lasten genoeg. Zeker goed drinkwater is aangenaam en ieder zal dat wel billen hebben, doch per slot moet het worden betaald. Voorzitter. Dat de menschen reeds las ten genoeg hebben, weet ik minstens zou goed als iemand anders en ik zou er ook beslist niet voor zijn hen meer lasten op te leggen, als het boven de finaacieele draagkracht der b:woners gaat zou ik er nooit voor zijn te vinden, maar juist omdat ik niet overtuigd ben dat het boven de draagkracht zal gaan, wil i k eerst een deskundig onderzoek zien. Voor de heer Schouten schijnt dit wel vast te staan voor mij niet. Van ver plichte aansluiting verwacht ik ook niet veel, althans niet op financieel gebied. Ik zal althans evenwel het voorstel van de meerderheid van het college van B. en W. om geen bedrag beschikbaar te stellen in omvraag brengen. Met alge meen^ stemmen wordt dit voorstel aan genomen. Verzoek v. d. Burgem. v. Dussenomaan het adres tot de regeering gericht om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot overbrugging van de Bergsche Maas te Keizersveer adhaesie te willen be tuigen. (Men kan dit adres lezen in het raadsverslag van de gemeente Dussen opgenomen in ons nummer van Woens dag j.l.) B. en W. stellen voor wel adhaesie aan het adres te betuigen, doch in eenig- zins gewijzigden vorm als heft gevraagd wordt. Voor Andel is overbrugging van de Merwede van grooter belang, als de overbrugging van de Bergsche Maas, daarom zouden B. en W. willen verzoeken beide bruggen gelijk te doen bouwen. Met algemeene stemmen wordt besloten in dezen zin adhaesie te betuigen. Wijziging begrooting 1927. Deze wijziging moet plaats hebben met het oog op het grootere verlies van het eleclisoh bedrijf dat f 400 hooger is. Dit feit is niet zoo erg als het zich laat aanzien, omdat in dit bedrag de aansluiting van de stallen zit, plus de plaatsing van 2 krachtmeters a f 80.— per stuk zoodat het bedrag voor het grootste gedeelte rendabel is belegd. Met algemeene stemmen wordt tot de voor gestelde wijziging besloten. Wijziging begrooting 1928. De wijziging lis slechts van admini stratieven aard. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Rondvraag. De heer v. Vliet vestigt de aandacht op den waterstap aan de Maas nabij de Rib deze is onvoldoende om op en af te loopen. Spr. vraagt of niet weer een houten stap kan worden gelegd zoo als dit vroeger daar was. De heer Schouten is het er mede eens, dat de toestand te wenschen overlaat, vraag is evenwel of dit zoo gemakkelijk zal zijn te verbeteren. De Voorzitter licht toe dat de vroegere stap moest worden afgebroken en dat het bestuur van het waterschap Oudland v. Altena op wiens terrein de stap iigt toen heeft beloofd de zaak in orde te zul len maken. Besloten wordt dat het ge meentebestuur zich tot genoemd water schap zal wenden met het verzoek den stap in orde te brengen. De heer Naaijen vraagt of tusschen de woning van K. Roza en het hulppost kantoor niet een lichtpunt kan worden bijgeplaatst, het is daar een donkeren hoek. De Voorzitter stemt toe dat het bij plaatsen van een lichtpunt daar drin gend noodig is spr. zegt toe ter hoogte van de werkplaats van Mans een licht punt te zullen doen bij plaatsen. De heer v. Vliet zegt, dat het vorig jaar reeds beloofd is dat de open plaat sen in de boomplanting langs de wegen zouden worden aangevuld, het begint zoo zachtjes aan naar het voorjaar te gaan zoodot het hoog; tijd wordt daar aan te denken, anders wordt het weer te laat. De Voorzitter zegt dat hij over deze kwestie met de familie Naaijen k effe ge sproken e n deze familie is wel genegen met h et verlangen van den raad rekening te houden doch wil ook graag handelen naar het verlangen harer huurders en deze laatsten maken bezwaar voor hun woningen boomen te doen planten, met het oog op het uitzicht en het feit hoe meer boomen hoe modderiger het wordt. De andere plaatsen zullen evenwel zoo spoedig mogelijk worden aangevuld de boomen daarvoor zullen worden besteld. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergade ring.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6