Plaatselijk Nieuws v. Buuren :t Is een feit dat de belas- ingediend dit had moeten gebeuren 2 Vergadering van den raad der gemeente HEUSDEN, op Maandag 30 Januari, des n.m. half acht. Voorzitter: EdelAchtb. Heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden met uitzondering van den heer A. de Haan. maanden nadat hij zijn aanslag-biljet had ontvangen en dit is niet gebeurd.^ Ten tweede is door getuigen voldoende bewezen, dat de heer v. Dijk meer dan 90 dagen de beschikking over een ge meubileerd vertrek heeft gehad en zelfs een tijdje met zijn gezin hier heeft ge woond daarom stellen B. en W. voor, tegen de beslissing van Ged. Staten in beroep te gaan bij de Koningin. Spr. leest hierop het beroep voor. De heer Ruitinga vraagt, of hier een afschrift van het besluit van Ged. Staten aanwezig is. Op het toestemmend antwoord van den Voorzitter, vraagt de heer Ruitinga, of de beslissing van Ged. Staten gegrond is geweest op het feit, dat de heer v. Te ongeveer 7.45, opent de Voorzitter Dijk niet 90 dagen in de gemeente heeft gewoond. De Voorzitter antwoordt ook hierop toestemmend. Door den heer v. Dijk is zijn bezwaarschrift bij Ged. Staten per soonlijk mondeling toegelicht en heeft verklaart, niet langer dan 2Vj maand de vergadering. Hierop leest de ambte naar ter secretarie de notulen der vorige vergadering. Op de vraag van den Voorzitter of een der heeren aanmerking heeft op de gelezen notulen, zegt de heer Metselaar, dat het door hem gesprokene niet goed in Heusden te hebben gewoond. De ge- is weergegeven. Spr. heeft niet bedoelt, meente Heusden was daarbij niet ver dat de bestrating van de Botermarkt tegenwoordigd, omdat het gemeentebe- niet noodig is en die aan de Wijksche stuur meende, dat de heer v. Dijkniet- poort wel. ontvankelijk zou worden verklaard, omdat De Voorzitter merkt op dat men met hij te laat met dit bezwaarschrift kwam. de bedoeling niets te maken heeft, Met algemeene stemmen wordt hierop daarbij geven de notulen niet woordelijk overeenkomstig het voorstel van B. en het gesprokene weer, spr. verzoekt den W. besloten heer Metselaar mede te deelen hoe of Wijziging gemeentebegrooting 1927 hij het dan wel gezegd heeft. i en 1928, Begrootingswijziging moet De heer Metselaar zegt dit niet goed meer te weten, doch spr, heeft bedoeld dat de bestrating aan de Herptsche poort en Oudheusdensche poort, zoowel als^die aan de Wijksche poort voor moeten gaan, voor de bestrating van de Botermarkt, die nog in goeden toestand is, omdat de huizen aan genoemde poor ten scheuren door het drukke autover keer. Voorzitter. Ik begrijp u niet, er staat toch dat de bestrating van de Wijksche poort voorrang moet hebben voor die van de Botermarkt, wat u bedoelt, daar mede hebben wij niets te maken, heeft verder iemand bezwaar tegen de notulen Daar geen der heeren verder een aan merking heeft, worden de notulen vast gesteld zooals zij zijn gelezen. Mededeeling van ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat mijn heer de Haan hem heeft kennis gege ven, dat hij wegens dringende zaken niet op de vergadering kon tegenwoordig zijn. Ingekomen is a. Goedkeuringsbesluit van Ged. St. van het raadsbesluit tot onderhandsche verhuring van een perceeltje grond aan v. d. Griendt te Oudheusden b. Verslag toestand der gemeente, Verslag van den Directeur van het vleeschkeuringsbedrijf, Idem van de Volksgezondheid, Idem van de com missie voor de arbeidsbemiddeling. Deze verslagen worden voor de leden ter inzage gelegd. Rekeningen over 1926 en begrootingen over 1928 der Godshuizen. Als gebruikelijk worden deze rekenin gen en begrootingen in handen gesteld van een commissie, om te onderzoeken. Eveneens als gebruikelijk worden door den Voorzitter als commissieleden aan gewezen de heeren de Moll, de Haan en Metselaar. De beide aanwezige heeren, verklaren zich tot dit onderzoek bereid. Benoeming van een lid van het Be stuur der Godshuizen, wegens gewone aftreding van den heer J. Zonneveld. Door de regenten der Godshuizen wordt naast den aftredende ter benoeming aan bevolen de heer J. H. Tupker. De heer Zonneveld wordt met alge meene stemmen herbenoemd. Verzoekschriften voor restitutie van rioolbelasting. De Voorzitter deelt mede dat een verzoek om restitutie in ingekomen van den heer G. v. Everdingen voor bet pand in de Pelserstraat, dat niet bewoond is geweest en een zelfde verzoek van de familie v. Bokhoven voor het pand aan ervan slechts de Oudheusdensche poort, dat ook onbe- den, door woond is geweest. B en W. stellen voor, deze verzoeken toe te staan, omdat adressanten recht op restitutie hebben. De raad gaat met dit voorstel accoord. Vaststelling van de vergoeding in de exploitatiekosten der R. K. bijzondere school over 1926. De Voorzitter licht toe, dat deze ver plaats hebben onder anderewegens overschrijving post verplegingskosten krankzinnigen f 850.post verbou wing woning naast het stadhuisterug betaalde pensioenstorting, deze betreft het te veel betaalde bedrag f 66. door Mej. Kramer, welk bedrag wel door het Rijk wordt teruggestort, doch dat over de gemeente moet loopen. Ook met het oog op het groot aantal noodslach- tingen in 1927 moet de begrooting van het vleeschkeuringsbedrijf worden ge wijzigd. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijzigingen besloten. B en W. worden gemachtigd tot het houden der jaarlijksche verhuringen en verpachtingen. De Voorzitter kan nog' mededeelen, dat het besluit in de vorige vergadering genomen en waarvoor hij art. 70 der Gemeentewet heeft toegepast, reeds uit gevoerd zou kunnen worden, dat even wel door de Kroon in deze nog geen beslissing is genomen, zoodat spr. voor stelt, deze beslissing eerst af te wachten, alvorens tot uitvoeriug van bedoeld raadsbesluit wordt overgegaan. De raad gaat hiermede accoord. Bij de rondvraag zegt de heer Leen- houts dat door een gedeelte van de bewoners dezer gemeente, de mindere bloei der stad wordt geweten aan het ontbreken van electrischen stroom, ter wijl een andere groep het wenschelyk acht, dat het gas door electrischen stroom wordt vervangen, opdat zich hier bedrijven kunnen vestigen en kleine be drijven zich kunnen ontwikkelen. Spr. gelooft, dat deze laatste meening niet erg gefundeerd is, immers groote be drijven verwekken zoo noodig zelf hun electriciteit, terwijl kleine bedrijven hun benoodigde kracht kunnen verkrijgen door aanschaffing van een motor. Tegen de vervanging van het gas door electrici teit uiten andere menschen weer het bezwaar, dat zij dan hun kookgas zouden moeten missen. Door dat de Katholieke gestichten hun eigen elec- trische verlichting hebben gekregen, moet de gasfabriek reed3 eene goede afnemer missen, dan gaan er geruchten dat het blok Vischmarkt, Botermarkt, eveneens zijn eigen electrisch licht wil gaan ontwikkelen, wat van dit gerucht waar is weet spr. niet, doch mocht het zoover komen, dan zou de gasfabriek wederom verschillende afnemers moeten missen en zou het er wel eens van kunnen komen, dat het verbruik van het gas zoo gering werd, dat het bestaan bereikt zou kunnen wor- zeer hooge tarieven Spr. vraagt of het daarom niet gewenscht is een raadscommissie in het leven te roepen, die een en ander eens goed onder de oogen ziet. De Voorzitter verklaart tegen het in stellen van een dergelijke commissie niet het minste bezwaar te hebben, doch acht het beter in dezen voorloopig nog een afwachtende houding aan te nemen. goeding eerst kan worden vastgesteld, Het loopend contract met de gasfabriek nadat de rekening is vastgesteld. Het bedrag bedraagt f 6.54 per leerling. Het voorstel van B. en W., om de vergoeding op dit bedrag vast te stellen, wordt met algemeene stemmen aange nomen. Vaststelling van het voorschot op de sub 6 gemelde vergoeding voor 1928. Dit voorstel wordt vastgesteld op 80 pCt. van het laatst uitgekeerde bedrag, dus op f5,23 per leerling. Voorstel van B. en W., om beroep in te stellen tegen de beslissing van Ged. Staten, houdende vernietiging van den aanslag als woonforens van A. C. van Dijk te 's Hertogenbosch. De Voorzitter zegt, dat de heeren zich wel zullen herinneren, dat de heer v. Dijk in 1926 eenigen tijd woonachtig is geweest en een kamer beschikbaar heeft gehad in de woning, thans bewoond door den heer Jonker. Hij heeft deze woning meer dan 90 dagen bewoond en is daar om aangeslagen in de forensen belasting. Van dezen aanslag is de heer v. Dijk in beroep gegaan bij Ged. Staten, die hem op zijn woord hebben geloofd en hem is van dien aard, dat het ieder jaar kan worden opgezegd. Nu heeft de Directeur der gasfabriek een tijdje ge leden aan spr. medegedeeld dat er een nieuwen gashouder geplaatst moet wor den, doch deze zou voor men daartoe over ging, gaarne eerst meer zekerheid willen hebben over den duur van het contract, want het plaatsen van zoo'n gashouder is een kostbaar iets. Mocht de concessie worden opgezegd, dan dacht de Directie er natuurlijk niet aan tot de plaatsing van genoemden gashouder over te gaan. Komt dus het verzoek van de gasfabriek, wat niet zoo heel lang meer zal duren, dan is er gelegenheid genoeg om een en ander een3 goed onder de oogen te zien en komt van zelf alle voor en tegen aan de orde. Spr. merkt nog op dat iedereen wel weet, dat het onmogelijk is gas en electriciteit beiden in deze ge- meente te hebben. De heer Leenhouts verklaart heelemaal geen bezwaar er tegen te hebben zoolang te wachten. Spr. wist niet dat een der gelijk verzoek was te verwachten. Daar niemand verder het woord ver in het gelijk hebben gesteld. B. en W. langt sluit de Voorzitter de vergadering, is gebleken, dat deze beslissing onjuist is. Eerstens had de heer v. Dijk niet- ontvankelijk verklaard moeten worden, omdat zijn bezwaarschrift te laat was HEUSDEN. De Voetbalver. »JULIANA« heeft Zondag j.l. niet zeer fortuinlijk ge speeld. Het 1ste elftal speelde te Waspik legen »Brabantia Ic en verloor met 31, niettegenstaande het zichtbaar ia de meerder heid was. Twee van de drie doelpunten was dan ook uitsluitend aan eigen schuld te wijten. Het 2de elftal speelde op eigen terrein tegen »Baardwyk IIIc en verloor met 41. Dit elftal zal er ons inziens heel goed aan doen wat méér op hun spel en wat m i n d e*r op de beenen van hun tegenstanders te letten, daar een en ander soms zeer onaangename gevolgen heeft. Eerst wanneer zij dit goed inzien kan er van voetballen» sprake zyn. ALMKERK. Dezer dagen had de werk man J. T. het ongeluk, terwyi hij zyn werkzaamheden verrichtte op de vlasfabriek vaa den heer J. v. Varik, dat hij zoodanig met zyn hand bekneld geraakte tusschen de machine dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. A.s. Vrijdagavond hoopt de Zondag school vereen. iSamuek alhier in de con sistoriekamer der Herv. Gem. een leden vergadering te houden. A.s. Donderdag 2 Februari hoopt de Herv. Jongelingsvereen. »Eben Haëzerc alhier in de zaal van den heer Dekker haar jaarfeest te vieren. AALBURG. Naar men verneemt heeft de heer D. Hille, Ouderling der Ned. Herv. Kerk, als zoodanig bedankt. ANDEL. De Hervormde Meisjesvereen. »Tabithac is voornemens op Dinsdag, 28 Februari a.s. haar jaarvergadering te houden. Aangezien het stoomgemaal het Pompveld niet kan malen staan de aldaar liggende landerijen grootendeels onder water, hetgeen vooral voor het bouwland zeer na- deelig is. Het knechtje van A. de Fyter al hier had het ongeluk met zyn hand tus schen een bietenmachine te geraken. De wysvinger van de linkerhand werd bijna afgesneden, terwijl ook de middel vinger werd geblesseerd. Dr. de Vries uit Almkerk legde een voorloopig verband, waarna hij naar Dr. Brouwer te Gorinchem werd gebracht. B.-BROEK. Woensdag 25 Januari j.l. hield de Hervormde Jongelingsvereeniging «O'oadja» alhier onder veel belangstelling haar 2e jaarvergadering onder leiding van hun eere-voorzitter Ds. van den Berg, die allereerst iaat zingen Psalm 65 vers 1 en voorgaat in gebed. Daarna opent de voor zitter de vergadering met een welkomst woord en leest verder voor Psalm 118. Hierop volgt het jaarverslag van den secre taris, vervolgens wordt de inleiding gegeven door A. van Herwijnen handelende over Matheus 7 vers 1 tot en met 14, waarop een geanimeerde discussie volgt, voorname lijk betn-ffsnde vers 6 waarop de voorz. hun verwijst naar Handelingen 13 het laatste gedeelte, de tegenspraak der Joden tot Paulus te Antiochië. Daarna wordt een kwartier gepauzeerd, doch wordt vooraf gezongen Psalm 145 vers 1. Tijdens de pauze worden alle gasten Onthaald op chocolademelk. Na de pauze worden aller eerst de geluk wenschen overgebracht door de zusterverenigingen, verder werd een opstel geleverd vLicht en Wegwijzer» door P. van Herwynen, welke zich ten slotte vereendigd met den inleider, Want de poort is eng, en de weg ia nauw die tot het leven leidt, en weinigen die de zelve vinden, zoo zegt de opsteller. Verder wordt voorgedragen »De historie van den klompenmaker die voorzanger wilde worden» door N. de Graaft, hetwelk een daverend applaus verwierf. Opstel »Niet tet de Hei ligen maar tot Christus alleen, door C. Lankhaar, voordracht >Het klokkengeslag» door P, W. Com bee en een opstel »De reis naar Nijmegen» dat werd ingeleid door H. de Graaft en ten slotte nog een voor dracht »Domburgs torenbrand» door J. Boom. Verder spreekt de voorz. noch een woord iu het belang der vereeniging er, zet het nut daarvan uiteen, eo sluit verder met dankzegging de vergadering, doch laat vooraf zingen Psalm 72 vers 11. CAPELLE. Door de Commissie tot wering van schoolverzuim werd in het afgeloopen jaar 17 keer vergaderd, voor welke vergaderingen 33 personen opgeroepen waren, die zich te verantwoorden hadden wegens overtreding der leerplichtwet. Het aantal schoolverzuimen bedroeg 110, waar- vao er door de Commissie na onderzoek 93 ongeoorloofd werden geacht. Opmerke lijk is dat de meeste verzuimen plaats vonden in de maanden Mei, Juni en Juli. In den loop van het jaar ontstonden in de commissie door het vertrek van den heer P. A. J. Holst naar Soest en wegens het overlijden van den heer J. Osrleraans Mz. een tweetal vacatures, in welke opengevallen plaatsen voorzien is door de benoeming van de heeren A. Dees en L. P. Oerle- maus. Bij het dezer dagen door de ver eeniging van Leeraren gehouden examen slaagde onze dorpsgenoot A. v. d. Hoek voor het diploma boekhouden. Hij genoot zyn opleiding by den heer Siemer te Waal wijk. Op de door de vereniging Waalwyk e. o. gehouden clabtenoonstelling van kippen behaalde de beer L. Dijkstra uit deze ge meente de volgende onderscheidingen met zijn inzendingen Wftte Leghorn, oude en jonge 2 eerste prijzea en een eere-prijs, Koekoek Plym R. 2 eerste prijzen, een eere-prys en een prijs voor op een na de mooiste haan der ten toonstelling Ancona's, 1 eerste prijs en 1 eere-prijsWelsomers, 2 tweede prijzen en 1 eere-prijs. Wel een bewijs dat deze fokker prima kippen heeft. Het echtpaar J. A. Dekkers aan de W. v. Gendsvaart'alhier, hoopt Dinsdag 14 Februari e.k, zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Aan belangstelling zat het hun dien dag niet ontbreken. Bij de in deze gemeente gehouden keuring van trekhonden werden er vau de 127, 32 afgekeurd. Onze dorpsgenoot de heer A. H. is benoemd tot adjunct-commies by de posterijen en telegrafie te Amsterdam. CAPELLE. Open brief van den heer A. M. Verheijden Adz. aan Ds. Ewoldt te Raamsdonksveer. 's-Grevelduin-Capelle, 28 Jan. '28. Den Heer Ds. EWOLDT, Ned. Herv. Predikant, Raamsdonksveer. WelEerwaarde Heer, Met dezen neem ik de vrijheid, als lidmaat der Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse, mij tot UEd. als Consulent vaD Capelle te richten, met beleefd verzoek, het navolgende ter kennis te brengen aan Kerkeraad en Kerkbestuur mijner gemeente. Reeds tweemaal vonden in kort tijds- bestek in het Ned. Herv. Kerkgebouw in Capelle dingen plaats, die meerdere orthodoxe lidmaten meer en meer eene j ergernis wordt, en waaraan mijnsinziens een einde dient te worden gemaakt, te meer, omdat onder de oude Voorzitters van het Kerkbestuur wijlen de heeren A. Huijsman en C. de Rooi Mzn. dergelijke toestanden niet geduld werden. Ter illustratie deel ik U het volgende mede: circa 40 jaren geleden zong een uitstekend mannenkoor op tweeden Kerst dag, na afloop van den ochtenddienst, vierstemmig het U welbekende Kerst lied „Eere zij God in den hooge", waarna Ds. J. J. Ruijs ons dankte en toesprak. De overvolle kerk stelde dit zeer op prijs. Destijds had ik de eer, hiervan niet al leen Voorzitter doch ook zanger te zijn ea accompagneerde dit lied met orgelspel. Later heb ik getracht, dit nog eens te herhalen, doch eenparig werd door dezen Predikant en den Voor zitter van het Kerkbestuur dit voorgoed geweigerd. Ds. Ruijs, met wien ik steeds op goeden voet ben blijven staan, voegde mij toe in een gesprek „Waar is het begin, waar het einde We leefden toen in een zeer groot overgangstijdperk met hevige beroeringen iu deze streek, reden waarom men dubbel voorzichtig was. Na zijne uiteenzetting, heb ik ZijnEerwaarde dan ook volkomen gelijk gegeven 1 Wat is nu verleden jaar en kortgeleden j gebeurd Van den kansel is wellicht onbewust aanbevolen, de jaarverga dering van de jongelingsvereeniging bij te wonen op zichzelve niets kwaads. Ik heb evenwel uit goede bron verno men, dat hier tooneelstukjes (alias samen spraken) bij de vleet werden voorgedra gen, zóó zelfs, dat enkele aanwezigen zich geërgerd huiswaarts begaven. Het aanwezige grut was om circa l uur, anderen om 2 uur des nachts thuis I Persoonlijk ben ik voorstander van zang en rederijkerij of desgewenscht genaamd „samenspraken", ter algemeene ontwik keling, mits van spotternij met Gods dienst eu zedekwetsende smetten vrij. Ik vind en vele weldenkenden met mij dat dit niet in een kerkgebouw thuisbehoort. Wij beiden weten zeer goed, dat onze kerkgebouwen, zooals door eene andere Christelijke kerk, niet worden ge wijd, doch bij officieele opening vau nieuwbouw worden deze dan toch ge wijd aan den dienst van God, ondanks alle verschil van meening op Godsdien stig terrein. Het zijn gebouwen, waar samenkomsten worden gehouden voor iets hoogers voor een gemeenschap pelijk gebed of loflied, en waar alle i aardsche beslommeringen enkele oogen- blikken worden vergeten. De Kerk dient dus niet gebruikt te worden voor too- neelvoorsteliingen, poppenkast, bioscoop, enz. waardoor ze slechts wordt ontheiligd of ontwijd. Door Uwe Eerwaarde Ambtsbroeders in de groote steden of industrie-centra wordt geklaagd over den afval der kerk, meest door intellectueelen èn onverschil- j ligen. Ik vind het te betreuren, dat ook in deze Gemeente zelfs de laat ik ze maar even noemen semi-intellectueelen, doopbelijdenis en huwelijksinzegening niet meer wenschen te ontvangen 1 Het kan niet uitblijven, dat door de tegen woordige averechtsche propaganda en politiek in onze Herv. Gemeente het aantal lidmaten zienderwijze zal slinken en zeker nog meer, wanneer dergelijke tooneeltjes volgende jareu weer plaats hebben, zeer tot schade eener eertijds bloeiende Gemeente. Het is UEd. evenzeer als mij bekend, dat wat hier gebeurde, niets vreemds is. Jezus dreef toch immers reeds in de dagen Zijner rondwandeling op aarde kooplieden, geld wisselaars enz. uit den tempel te Jeru zalem. Johs. 2 vs. 1416 1 Laat dit Kerkeraad en Bestuur tot voorbeeld zijn 11 Tot slot wil ik UEd. nog mededeelen, dat het bij mij niet voorligt, om de jongelui zonder kennis te laten op het gebied der Schriftuur in geenen deele ik ben er zelfs vóórstander van, doch op eene andere manier als tegen woordig plaats vindt. Voor dergelyke feestavonden zijn hier ter plaatse ge legenheden te over, die in orde gebracht kunnen worden in overeenstemming met het beoogde doel. Gaarne zag ik, dat aan mijn weDsch voldaan werd. \Vee8t UEd. persoonlijk overtuigd van mijne hoogachting en minzaamst groetend teeken ik U Eerw. Dw. Dnr., A. M. Verheijden Adz. Lidmaat der Ned. Herv. Kerk van Capelle. EETHEN. Gedurende afgeloopen maand werden ter secretarie ter keuring aange geven 28 varkens, 7 koeien, 9 kalvereD, 7 schapen, 1 veulen, 1 geit en 2 paarden. Aantal buisslachtingen 34. Gedurende de maand Januari werden 17 personen voor den dienstplicht inge schreven, waarvan 9 met broederdienst. Loop der bevolking over 4927. Aantal inwoners op 31 Dec. 1927 M. V. Totaal 4254 4076 2330 Geboren 25 25 50 Ingekomen 32 36 68 1311 1137 2448 Vertrokken 76 74 150 Overleden 48 15 33 1217 1048 2265 RAAMSDONKSVEER. De R. K. Too- neelvereen. sKunst na Arbeid« geeft 12 en 13 Febr. een uitvoering ten bate van Herwonnen Levenskracht. De collecte voor de Generale Kas bracht ongeveer f13.op. Door de T.B.C, Commissie van den Chr. Nat. Werkm.bond werd f 138.77 opgehaald voor een te stichten Sanatorium voor kinderen van Werkmansbonders. De opperman B. T. alhier had het ongeluk bij zyn werk aan zyn knie zulke kwetsuren op te loopen, dat opname in het ziekenhuis te 's Bosch noodzakeiyk bleek, waarheen hy per auto vervoerd is. De alhier gehouden collecte voor de vereen, van Bijbelverspreiding te Am sterdam, heeft circa f 47.50 opgebracht. WOUDRICHEM. By de plaats gehad hebbende keuring van trekhonden werden van de 37 ter keuring aangeboden honden, er 27 goedgekeurd en 10 afgekeurd. Door de zorg van den Algemeenen Nederl. Wielrydersbond is op den hoek KerkstraatVisschersdijk in deze gemeente een wegwijzer geplaatst, welke in een sedert langen tijd bestaande behoefte voor ziet, daar vele vreemdelingen, vooral naar en vanaf de veerboot, dikwijls verkeerd reden. l Gedurende het tijdvak 20 tot en met 26 Januari j.l. werden aan de visch markt alhier aangevoerd 34 winterzalmen van 14 tot 20 pond. De prys bedroeg f2.tot f2.60 per pond. Op de Nieuwe Maas werd met de zalmnetteu een snoek gevangen van 16 pond. Besteed werd verder voor snoek brasem gronders baars dunne aal voorn 4050 cent 27—32 47-22 17 25 45-50 8—15 alles per pond. WERKENDAM. Donderdag 26 Januar j 1. hield de Herv. Chr. Meisjesveree n »Fébé« haar derde jaarfeest in de Oude School Dank zij de milde bijdragau van vele begunstigers kon de vereen., die tot dusver haar jaarfeest in samenwerking met de oudere zuster-vereeniging »Mirjam« vierde, thans veor de eerste maal zelfstandig een avond organiseeren. Naast besturen en afgevaardigden van verschillende vereenigingen, hadden ook verscheidene begunstigers en verdere ge- noodigdeo aan de uitnoodiging tot bijwoning gevolg gegeven, zoodat de Oude Sohool vrijwel geheel gevuld was toen de Presi dente van »Mirjam«, Mej. Lammers, na het zingen van Ps. 150 1 op de gebrul- kelijke wyze opende. Naar aanleiding van het Schriftgedeelte Markus 4 26-34, sprak Mej. Lammers vervolgens eeu toepasselijk woord, waarna de Secretaresse van »Fébé«, Mej. Cor Bogers, in een keurig verslag de voor naamste gebeurtenissen in 't afgeloopen jaar weergaf. De beide leidsters, de dames Cor Bogers en Bets de Vries, mochten haar vaak moeiiijke taak onafgebroken vervullen, terwyi verder van een gezond, opgewekt vereenigingsleven gewag werd gemaakt. Momenteel telt de vereeniging 70 begun stigers en 27 leden. De verdere leiding van den avond be- rustte by den heer I. de Lange deze sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen en gaf daarna aan de afgevaardigden gelegen heid han gelukwenschen uit te brengen. Vertegenwoordigd warenda Herf. Meisj es vereen. »Mirjamc, de Geref. Meisjes- vereen. »Dient den Heere», de Herv. Chr J. V. »Maranatha» eo de Herv. Knapen. tingen omhoog zijn gegaan. Wat de over komst betreft een; eed heeft de secretaris daarvoor niet afgelegd, vrat het in de couranten schrijven betreft dat is niet van mij, daar was ik het zelf nkt mede eens. Ik heb er zelf met J. v. d. Schans over gesproken. *t Was niet de bedoeling Slot in 't volgend nummer.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2