Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. 4786 Woensdag 15 Februari BEHOORENDE BIJ HET ■Vergadering van den Baad der gemeente OUD-HEUSDEN, op Zaterdag HFebr des v.m. half elf. Voorzitter EdelAchtb. Heer v. Liempt. 'Aanwezig zijn alle leden, behalve de heer Lijsten. De Voorzitter opent de vergadering, Idoeh wil alvorens met de afwerking van de agenda te beginnen, aangezien het de eerste vergadering van dit jaar is, de le den met hunne gezinnen een gelukkig 1928 toewenschen. Tevens uit spr. de beste wenschen voor de geheel© bevol king. Hierop worden de notulen gele- lezen. Op de vraag' van den Voorzitter of een der heeren ook op- of aanmerkin gen op deze notulen heeft, zegt de heer Sprengers, dat er niet in opgenomen is, dat de gelden voor de hondenbelasting terugbetaald zouden worden, spr. zag er dit gaarne alsnog in vermeld en waar om is dit geld nog niet terug betaald? Voorzitter iamtwoordt dat het de be doeling is, om die ingezetenen, die het vorig jaar belasting betaald hebben, daar van dit jaar vrij te stellen. Sprengers. Er is toch besloten om het bedrag terug te betalen, waarom is dat niet gebeurd? Het spijt me dat ik daar nu weer op terug moet komen, maar waarom wordt dat geld niet terug be- ;aald Voorzitter. Het is waar, dat besloten is ot terugbetaling, doch de menschen zou- en het dan direct weer moeten terug stalen. Sprengers. Het is door de ingezetenen n onrechte betaald, zij hadden dit di et moeten terug hebben. Wanneer wordt e hondenbelasting betaald. Voorzitter. In Januari gaat de veld wachter hiervoor door de gemeente. Sprengers. In elk geval, het bedrag is nog niet terugbetaald, waardoor maar praatjes door de gemeente gaan, het was veel flinker geweest als het bedrag direct terugbetaald was. Voorzitter. B. en W, meenden, dat het beter was om die menschen die ben on rechte hebben betaald, dit jaar vrij te stellen. v. Herpt. Dat meenden B. en W. toen er van terugbetaling niets kW. om. Sprengers. Het was beter geweest, als het terstond was terugbetaald, want hoe gaat het met hen die het vorig j «ar wel en nu geen hond meer hebben. Voorzitter. Voor 't oogenblik is er niets meer aan te veranderen. Sprengers. Ik hoorde het niet in de no tulen vermeld en daarom maak ik er aan merking op het was toch besloten Voorzitter. Wij zullen de notulen aan vullen. Ingekomen stukken: Procesverbaal van kasopneming', waar uit blijkt dat alles in orde is bevonden. Circulaire van den Commissaris der Ko ningin over aanschaffing van sohuim- bluschapparaten. B. en W. moenen dat aanschaffing voor deze gemeente t« kost baar zou zijn, bovendien zijn er reeds kleinere apparaten aanwezig, zoodat het college voorstelt niet tot aanschaffing over te gaan, overeenkomstig dit voorstel wordt besloten. Schrijven van Ged. St. over wijziging van het reglement op het ^Burgerlijk Armbestuur met het oog op uitbesteding van armlastingen in gezin nen. Besloten wordt aan de door Ged. St. voorgestelde wijziging te voldoen Aanbieding verslag der Volkshuisves ting. Wordt ter visie gelegd. Nota van aanmerkingen door Ged. St. op de gemeenterekening 1926. De Voorzitter zegt dat deze a nmer- kingen slechts van administrati -ven aard zijn en de cijfers der rekening niet wor- Iden gewijzigd. Spr. vraagt of aan de aanmerkingen van Ged. St. kan worden voldaan. De heer Sprengers verklaart er prijs top te stellen dat deze nota, wordt voor gelezen, de raadsleden kunnen tr mis schien iets uit leeren. De Voorzitter voldoet aan dit verian- gten en leest een heele lijst van aanmer kingen voor. De heer Sprengers merkt na deze1 le zing op dat er nogal eenige aanmuLjcingen gemaakt worden. Met algemeen© stemmen worden B. en W. gemachtigd aan de door Ged. St. gemaakte opmerkingen te vol doen. Nota van aanmerkingen op de ge- meentebegrooting 1928. De Voorzitter licht toe, dat bij deze aanmerkingen er een is, waarmede B. en W. zich niet kunnen vereenigen Ged. St. verlangen dat de post verk jop boomen in de Drunensche Steeg, op de kapitaal- dienst wordt verantwoord en er een ka pitaals uitgaaf tegen over w rdt ge steld. B. en W. beschouwen deze ontvangst evenwel niet als een kapitaals ontvangst, doch als een gewone ontvangsu de ver koop van boomen langs een weg is geen buitengewoon iets, een ander geval zou het zijn, als de gemeente in eens de boo men uit een bosch verkocht. Verder is op de post belastingen uitgetrokken als eind uitkeering voor het belasting jaar 1927 1928 een bedrag van f 1000.— Ged. St. meenen, dat dit bedrag! te hoog is geraamd en het slechts 750.— mag' zijn. Om de begrooting in evenwicht te houden dient f 250.— van den post onvoorzien die f 855.— groot is te wor den afgenomen er blijft dan toch nog vol doende over. Dan maken Ged. St. aanmerking, dat voor aflossing en afschrijving van het G.E.B. slechts f650.— is geraamd terwijl dit f 1000.— moet zijn. De uad heeft evenwel een besluit genomen '-m hier voor geen f1000.—doch slechts 650.— te rekenen aangezien dit meer in overeen stemming is met de waarde van het net. B. en W. stellen voor Ged. St. te berich ten als hierboven aangegeven, met welk voorstel de aad accoorrd gaat. Benoeming der leden van de commis sie voor het gemeentelijk Electriciteits- bedrijf. De Voorzitter zegt, dat in de vorige vergadering vergeten is, deze benoeming te doen en dat door B. en W. wethouder Kleijn ambtshalve is aangewezen als Voorzitter dezer commissie. Aftredend zijn de heeren de Baaij en Lijsten. De heer de Baaij verklaart «n her benoeming niet te zullen aannemen en vraagt of er ook niet raadsleden in deze commissie kunnen worden benoemd waar op de Voorzitter antwoordt dat de wet zooiets niet toelaat. Wethouder Kleijn vraagt of de heer Sprengers niet in de commissie wil zit ten, doch ook deze is daartoe niet be reid. De Voorzitter merkt op dat als de raad er geen prijs op stelt er geen com missie behoeft te zijn. Sprengers. Ik zit in een gedeelte, waar de menschen van electrisch licht versto ken zijn, ik geloof niet dat het daarom de wegj is dat ik lid van deze commissie ben, de raadsleden hier kunnen er veei beter over oordeelen. Voorzitter. Of er in Oudheusden elec trisch licht is of niet doet niets terzake het gaat er alleen maar over, dat de raadsleden mede toezicht houden op het bedrijf. Sprengers. Als de leden uit het gedeelte waar licht is, er niets voor voelen, kan ik dat toch zeker niet. Als het geld op leverde, was het iets andes, doch nu het geld kost voel ik er niets voor. Daarbij .schijnt er iets te zijn dat niet in orde is, anders zouden de heeren hier er niet tegen zijn deel van een commissie uit te maken. Voorzitter U kunt er misschien beter over oordeelen, juist omdat U er geheel buiten staat. Weth. Kleijn u is er juist de man voor, u is een onpartijdig persoon. Sprengers. Zeker, als ik deel der com missie uit maakte, zou ik niemand ont zien, doch de raadsleden hier, zijn er naar mijne meening, meer de aangewezen per sonen voor, er zijn toch altijd nog' twee leden de heeren Brok en de afwezige Voorzitter. Laat ons eerst beslissen of de commissie blijft voortbestaan of niet. Weth. Kleijn stelt voor de commissie te laten voortbestaan, waarmede de raadsleden het eens zijn. Voorzitter. Dan gaan wij ook tot stem ming over, als er een commissie moet zijn, moeten er ook leden voor zijn. Weth. Kleijn. Ik zou de oude leden maar benoemen. de Baaij. Dank je wel. v. Herpt. We hebben het reeds een half jaar», zonder commissie ge laan, ik zou ze maar opdoeken. Thans wordt gestemd over vacature de Baaij. Bij de 2de stemming voor deze vacature verkreeg de heer J. Kleijn 4 stemmen zoodat deze is gekozen. De ge kozene verklaart echter deze benoeming niet te willen aanvaarden. Hierna wordt gestemd over de vaca ture Lijsten. Bij de derde stemming over deze vacature verkreeg de heer J. Brok 5 stemmen en is aldus gekozen. De Voorzitter stelt voor de eventu eel© beslissing over al of niet aanne ming aan te houden, misschien kunnen B. en W. een betere regeling voorberei den en wordt het bezwaar tegen aanne ming weggenomen. De raad gaat hiermede acoo >rd. Wijziging begrooting 1927, Deze wijziging is noodig, omdat enkele postjes zijn overschreden. Met algemeane stemmen wordt tot de voorgestelde wij ziging besloten. Verpachting van het jachtrecht op de gronden der gemeente. De voorz. licht toe, dat de gern. 4 jaar, geleden, machtiging heeft verleend aan het polderbest. om deze verpachtingen te houden. De termijnr hiervoor is thans ver streken, het is nu de vraag zal, de ge meente de verpachting nu zelf houden of het polderbestuur weder machtiging ver- leenen. B. en W. achten het best, dit laatste te doen. De raad gaat hiermede accoord. Rondvraag De heer Sprengers zou een woordje wil len spreken over de wegen in Oudheus den, deze zijn slecht en nu is dezer da gen spr. ter oore gekomen dat iemand met een grijnslach zeide, nu hebben wa een nieuw raadslid, en de Langstraat en Spieringstraat zijn nog nooit zoo slecht geweest. Spr. heeft daarop toen geant woord, dat het zijn gTootste zorg is dat de wegen in de gemeente goed on derhouden worden, want daaraan is voor al te zien of een gemeente vooruit of wel achteruit gaat. Spr. heeft er aan toegevoegd, dat degene die dat zeide en die bij de laatste gemeenteraalsverkie zingen zich voor den Burgemeester zoo verdienstelijk maakte, ook nu eens naar den Voorzitter moest gaan, om zijn hulp in deze in te roepen, zoodat met aller me dewerking beslist een goeden weg is te krijgen. Spr. zou willen voorstellen dat B. en W. eens in de Laagstraat en de Spieringstraat een kijkje gingen nemen, dan zouden zij stellig tot de overtuiging komen dat het zoo niet kan en verbe tering dringend noodig is. Weth. Kleijn merkt op dat B. en W, reeds over deze kwestie hebben gespro ken. De Voorzitter zegt dat men wel kan begrijpen, dat men zijne volle medewer king' in deze heeft. B. en W. hebben reeds besloten er eens een kijkje te gaan ne men en zouden den heer Sprengers, a,ls beter ter plaatse bekend, willen verzoe-: ken dan mede te gaan. Met verbetering der wegen dient men echter nog iets te wachten, op 't oogenblik zijn ze toch niet te verbeteren. De zaak heeft evenwel de ernstige aandacht van B. en W. De heer Sprengers wil ook nog iets zeg gen over de kwestie van het verfwerk der secretarie. Spr. erkent dat dit heel noodzakelijk was, doch het is naar zijne meening op eetnigzins geheimzinnige wij* JtarcbUi!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 5