Jan Gesrtzen, Gratis J. van well i.Doormalen /üQ d n o Gratis J- van Well v. Doormalen Souvenirs Heusden Plaatselijk Nieuws Verkrijgbaar Vragen op rechtskundig gebied Ruime auto- garage's waarde f3.50 waarde f0.20 f ze behandeld, wat toch niet noodig was Het motief waaioin spr. niet zijn hand- teekening voor goedkeuring heeft gezet, lag hierin, dat het art. 44 der gemeente wet niet toelaat dat een onderhandsche aanbesteding plaats heeft buiten een openbare vergadering en zonder dat de- ze aanbesteding, daar ter sprake is ge weest. Het was pas vergadering geweest, de secretarie was reeds ontruimd en toen kwam men een paar dagen laUr zijn handteekening verzoeken om zijn goed keuring aan deze onderhandsche aanbe steding te verleenen. Spr. dacht toen wat zit daar nu weer achter, hij wil niet beweren, dat het er niet am ver diend is, doch de prijs van f160— voor het behangen en verven van een vertrek op het gemeentehuis lijkt spr. t ch nog al hoog, met wat minder had het ook wel in orde gebracht kunnen worden. Nu zullen de menschen zeggen, het zit er nogal aan, terwijl er op alle moge lijke wijze bezuinigd moet worden. Bo vendien waarom is een inwoner gepas seerd, Rooijmans heeft leen lokaai 16 jaar geleden geverfd, en de verf zit er nog' op, wel een bewijs dat het goed is geweest. Spr. zou de werkzaamheden zoo veel als mogelijk is, door ingezetenen willen doen verrichten en er niet mede buiten de gemeente gaan, als het niet noodig is. Bestaat daar overwegend be zwaar tegen, dan zou spr. de werkzaam heden publiek willen doen aanbesteden. De Voorzitter zegt dat B. en W. meen den dat het beter was dit werkje onder hands aan te besteden. Toen B. m W. het over den prijs eens waren zijn op voor stel van spr. de raadsleden nog even ge kend, als er een strooming tegen was ge weest, had dan nog even een vergade- ring belegd kunnen worden, doch 6 le den verklaarden zich voor de gunning. De verver heeft al jaren voor de ge meente gewerkt, zeer ten genoege van B. en W. Weth. Ivleijn zegt, dat de verver op 't oogenblik werkeloos was en dat B. en W. daarom meenden dat het. thans goed- kooper zou gebeuren, dan wanneer het in Mei gedaan werd. De heer Sprengers blijft er bij da-, men op de manier, zooals thans is gehandeld buiten zijn boekje gaat art. 44 der ge meentewet laat zoo iets niet toe en een ingezetene passeeren is ook ni t zooals het hoort. De Voorzitter zegt dat zoolang als hij Burgemeester is het verfwerk steeds aan Sambeek uit Drunen is opgedragen, ook thans waren B. en W. er ejnsfommig voor. Wat het passeeren van Rooijmans betreft,de oorzaak daaarvan ligt in on aangenaamheden die plaats hebben ge had, voor spr. hier Burgemeester was en over welke onaangenaamheden, hij liever niet in de openbare vergadering spreekt. Spr. acht de kwestie thans vol doende besproken, het is gebeurd en er is niets meer aan te veranderen, in het vervolg zal evenwel met de gevoelens van den heer Sprengers worden rekening ge houden. De heer Sprengers merkt nog op, dat er zooveel mogelijk bezuinigd dient te worden. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit de Voorzitter de openbare vergadering. IJLT GEBRUIK VAN CARBOLINETJM OP DE BOOMKWEEKERIJEN. De Inspecteur, Hoofd van den Planten- ziektenkundigen Dienst vestigt de aan dacht, in het bijzonder van alle boom kweekers, op de zeer groote wensche- lijkheid alle houtige gewassen op hunne kweekerrjen te bespuiten met een '1% pCt. vruchtboom-carbolineum oplossing. De noodzakelijkheid, dat alle in ons land gekweekte gewassen aan de hoogste eisclien van zuiverheid en afwezigheid van ziekten en insecten voldoen, wordt steeds dringerder. Dit dient niet alleen om de productie van goed en gezond fruit voor ons eigen land zoo hoog mo gelijk op te voeren, maar ook om de ge wassen, die naar het buitenland uitge voerd zullen worden, aan de steeds hoo- ger wordende eisclien inzake afwezigheid van ziekten en parasieten te laten vol doen. Ten feinde een zoo gpoot mogelijk deel van de productie onzer boomkweekerijen voor uitvoer naar het buitenland geschikt te maken, is een krachtige ziektebestrij ding op de boomkweekerijen volstrekt noodzakelijk en vruchtboom-carbolineum is een der krachtigste middelen om al thans aantasting door insecten (voor zoo ver deze in den winter in den toestand van larve, pop of volledig insect op de gewassen aanwezig zijn) tegen te gaan. Een zorgvuldig uitgevoerde bespuiting met 7i/2 pCt. vruchtboom-carbolineum van alle boomkweekerij gewassen (vruchtboo- men en struiken, laanboomen ..n sier heesters, rozen, Buxus, Coniferen enz.) is daarom zeer noodzakelijk te achten. Het is thans (begin Februari) het oo genblik om deze bespuiting uit te voe ren; voor de meeste gewassen kan zij tot in de maand Maart geschieden. Ik heb achter in de huif van mijn kar een ruit laten maken volgens voorschrift. Nu kom ik in de provincie Gelderland en wordt door de Byksveldwacht aange houden, omdat geen spiegel op de kar bevestigd is. Nu is mijn vraagwanneer de ruit achter in de huif aan de wet voldoet, ben ik dan ook nog verplicht een spiegel op de kar te laten bevestigen. B. W. WASPIK. Zondagavond werd in het café van den heer J. Heimans de tweede winter- uitvoering gegeven door de tooneelvereen. •Vriendenkring*. Opgevoerd werd »Als je nog een moeder hebt*, levensschets in 4 bedrijven en Janus de Wonderdokter* blyspel in 2 bedrijven. Aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van Mej. Wed. P. v. Dalen. A. de Grauw f 1564. C. Roovers f 1535. Gebr. Boom f 1515. V or het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer G. Boogmans werd ingeschreven door J. de Rujter f1290. Gebr. Boom f 1260. Beiden gegund aan Gebr. Boom. A.s. Zondag wordt in het café van den Heer Chr. Montens een uitvoering ge geven door het trio De Winkel uit Rotterdam. WERKENDAM. Heden Woensdagavond 7.30 uur, zal voor het Dep. Werkendam der Mij. tot Nut van 't Algemeen optreden de WelEd. Heer Mr. J. J. Fock uit Den Haag, die een zeer intressante lezing met lichtbeelden zal houden over Venetië, Tijdens den storm van Vrijdag op Zaterdag zijn in de Rehobothschool ver schillende ruiten stukgewaaid. In eenige klassen kon geen school worden gehouden. Op de Merwede is een motorboot ge laden met rijshout tegen een krib geslagen en gekapsijsd. De noodvlag werd toen geheschen. Een Fransche sleepboot en een parlevinker, welke assistentie trachten te verleenen, mochten hierin niet slagen. Van een motorboot van schipper M. v. d. Kil, liggende in het Dok alhier, is de stuurkast in elkaar gewaaid. Allerwege is veel schade aangericht, en door den hoogen waterstand is veel band en hout weggedreven. WERKENDAM. Maandag 20 Febr. a.s. des avouds 7 uur zal voor de Herv. Chr. Jongel. en Jongem.vereen. Maranatha in haar vereen.gebouw optreden, de Wel Eerw. Heer Ds. P. G. de Vey Mestdag van Rotterdam, met het onderwerp •Jeruzalem en neven-gemeenten*. Donderdag 23 Febr. des avonds 7 uur, hoopt de Herv. Meisjesvereen. Mirjam haar jaarjeest te vieren in de Oude school. De bakker J. v. d. W. brandde zyn hand tegen den over en liep daarbij een wondje op. Na eenige dagen moest hij zich onder geneeskundihe behandeling stellen. Dr, Eynlieif constateerde begin van bloedvergiftiging. BOSSCHE RECHTBANK J. J. v. D., Sprang, mishandeling, 2 mnd, gev. civ. vord. f 125.75 toegewezen. liezoek van ouds bekend Hótel Café Billard Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Reclamewagens speciaal tarief. een origineel Gilette Scheerapparaat voor ieder kooper van Falmo- live Chaving Cream k 90 ets. Grootestr. 207, WAALWIJK. A- bouwen, verbouwen, plannen, bestekken, teekeningen, toezicht, billijk tarief. Aanbevelend A. MICHAËL, AALBURG een pakje Palmolive Schampoonig voor ieder kooper van een stuk Palmolive zeep a 25 ets. Grootestr. 207, WAALWIJK. in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te Heusden in boomschorslijstje k 45 CENT PER STUK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6