voor het Land un Heusdgn en AltenajeLansstraat gQdB Bommelerwaarü Dit nummer bestaat uit 2 maden. Costuns naar maat vanat S. D. LANKHUYZEN Co's BANK Drogisterij A. lersctiuur-Baert I I I Fa. JOHAN DE MOL, f 32.50 Het sluiten van verzekeringen. ^nd van alten» Uitgave: Firma L. J. VEEKMAN, Heusden. No. 4793 Vrijdag 9 Maart 1928. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Binnenland Buitenland Dit blad verschynt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.2b. en franco per post beschikt fl.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. lut. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar p!r"tsruimU. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 aar en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Stalen op aanvraag. Coupeur te ontbieden. Voor prima pasvorm en be werking wordt ingestaan. Verzuicoe niet, zonder eenige ver* plichting stalen aan te vragen. heusden. Het aantal processen dat tegenwoordig gevoerd wordt over niet betaalde ver zekeringspremie^ is grooter dan ooit te voren. Eenerzijds is zulks te begrijpen, omdat het aantal voorwerpen, dat voor verzekering vatbaar is, als 't ware met den dag toeneemt Maar toch is die toename niet evenredig met de vermeer dering van processen in zake verzeke- ringsaangelegenheden. Wat nu is daar van de oorzaak Sommigen zoeken de oorzaak hierin dat inspecteurs en agenten, waarvoor de maatschappijen in den regel welbe spraakte personen kiezen, de menschen hun zaak zóó mooi weten voor te stellen, dat men er te lichtvaardig toe overgaat om eene of andere verzekering te sluiten. We zouden niet gaarne zeggen, dat in specteurs of agenten met valsche voor spiegelingen succes voor hunne maat schappijen trachten te verwerven, maar wel durven we beweren, dat de lichtzijden der te sluiten verzekeringen te veel naar voren worden gebracht, terwijl op de keerzijde der medaille te weinig de aan dacht wordt gevestigd. In den regel begint eene agent met een bezoek te brengen aan iemand, van wien hij met eenigen grond kan ver wachten, dat hij eene verzekering wenscht. Bij dat bezoek probeert hij het zoo voor te stellen, dat eene verzekering bij zijne maatschappij de eenig ware is, want deze biedt zooveel voordeelen als geen andere. Wordt er op ingegaan dan wordt fluks ee« formulier voorgelegd, dat men maar te onderteekenen heeft, daar de agent zelf wel voor het overige zal zorgen. Heeft het bezoek van den agent geen succes gehad, dan wordt men eenige dagen daarna vereerd met een bezoek van een inspecteur, die met buitengewone welbespraaktheid tracht te verkrijgen, wat den agent niet gelukt is te bereiken. Is nu de inspecteur gelukkiger dan de agent dan wordt on- middelijk een formulier ter onderteeke- ning aangeboden, hetwelk na ondertee- kening snel in een actetasch verdwijnt en den inspecteur verheugd doet zijn over zijn verdiende procenten. Het onderteekenen van bedoeld for mulier geschiedt maar al te dikwijls op veel te lichtvaardige wijze. Immers verbindt men zich in de allereerste plaats om de premie op den vervaldag te be talen zonder bij zich zelf rijpelijk over wogen te hebben of de financiën zulks in de toekomst wel steeds zullen toe laten. Gedoogen de financiën de vol doening der premie over een bepaald tijdvak niet dan is men bet kind van de rekening, daar dan de premie óf langs gerechtelijken weg wordt ingevor derd. hetgeen groote kosten met zich brengt óf men krijgt slechts 't zij direct 'tzij later een zoodanig bedrag der be taalde premiën terug dat de maatschappij er verreweg het meeste garen bij spint, terwijl men de verzekering bovendien kwijt is. Ook is in het formulier de clausule opgenomen dat men verklaart met de voorwaarden, waaronder de verzekering wordt gesloten, op de hoogte te zijn en dat men zich verbindt die te zullen na leven. Nu zou dit heel goed zijn als men zich inderdaad vóór het sluiten der verzekering van den inhoud der voorwaarden op de hoogte had gesteld, maar zeer dikwijls gebeurt het dat de verzekerden nimmer van eenige voor waarden kennis hebben genomen, ja zelfs dat haar bestaan hun geheel on bekend is. Werden als regel de voor waarden nagegaan vóór het formulier werd onderteekend, dan zouden er naar 0nze meening heel wat minder verzeke ringen worden gesloten dan thans het geval is. De verzekering wordt meestal gesloten voor een bepaald aantal jaren, b v. 3 of 4, zulks o.m. met deze voorwaarden, dat zij wordt geacht voor eenzelfde tijd vak door te loopen, indien zij niet vóór een bepaalden datum per aangetee- k end en brief is opgezegd. Wordt nu de verzekering om de een of andere reden per gewonen, niet aangeteekenden brief opgezegd dan zijn er heel wat maatschappijen, die zoodanige opzegging niet accepteeren. De verzekerde echter is in de vaste veronderstelling dat hij op tijd beeft kennis gegeven dat hij zijne verzekering beëindigd wil zien en is heel erg verwonderd, wanneer hem na zijne opzegging nog eene quitantie voor te betalen premie wordt aangeboden. Hij weigert te betalen met als gevolg eene procedure voor den rechter, welse door den verzekerde wordt verloren, omdat hij zijne verzekering niet per aangeteekenden brief heeft opge zegd, hetgeen ingevolge de door hem geteekende voorwaarden had behooren te geschieden en wat niet is gebeurd vanwege totale onbekendheid met die voorwaarden. Wanneer voor het Kantongerecht te Heusden en zoo zal het wel zijn bij alle Kantongerechten ten plattelande processen over verzekeringsaangelegen heden worden gevoera, is het antwoord van gedaagde-partij maar al te dikwijls „alles was mij zóó mooi voorgespiegeld dat ik te goeder trouw maar geteekend heb, doch de voorwaarden die heel klein gedrukt op mijn polis staan, heb ik nooit doorgelezen". Nu kan men wel zeggen, dat de verzekerde kennis had behooren te nemen van de voorwaarden alvorens te teekenen, maar ieder die maar eeniger mate op de hoogte is van d© plattelandeche toestanden, zal onmid dellijk moeten toegeven dat men er nog veel te goeder trouw is, zoodat men alleen maar afgaat op hetgeen de in specteur of de agent heeft kunnen goed vinden mede te deelen. Het doel van het vorenstaande is geenszins het sluiten van verzekeringen te ontraden, maar wel om hen, die voor nemens zijn eene verzekering te sluiten, in ernstige overweging te geven zulks niet te doen enkel en alleen op grond van hetgeen wordt gezegd door inspec teur of agent. Na het door dezen naar voren gebrachte te hebben gehoord, ga men alles nog eens kalm bij zich zelf na en make daarbij eene studie van de voorwaarden, waaronder de maatschappij de verzekering aanbiedt. En acht men zich zelf niet in staat om over een en ander te kunnen oordeelen, dan vrace men advies aan een meer ontwikkeld persoon. Vast staat dat het te weinig doordacht sluiten van eene verzekering tot groote moeilijkheden kan leiden. Van dit laatste weten heel wat bewo ners van het Land van Heusden en Altena mee te praten en daarom is het dan ook dat wij meenden goed te doen met het schrijvan van dit hoofdartikel telef. no. is Raamsdonksveer. AGENTSCHAP VAN DE AMSTEBDAMSCHE BANK A'DAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK.) SÊF" Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA HEUSDEN, Wittebroodstr. 52. JE ADRES voor: Drogerijen - Chemicaliën - Verbandstoffen - Verfwaren. Depot Dierengeneesmiddelen van Laboratorium »DE DENNEBOOM* te Rotterdam Wij hebben van een zeer gunstig bekend staande fabriek aangekocht een partij uitschot-sigaren welke verkrijgbaar zyn tegen den prijs van vijf en ze> cent. Per kistje van 100, rasp. f4 75 en 15 50. Botermarkt NIEUWSBLAD IJK. 4 Brutale treinxoof. In de buurt van Jalapa (Mexico) heb ben goed gewapende bandieten 'n trein overvallen, waarbij 3 passagiers gedood en 10 gewond zijn. Na den bagagewagen te hebben geplunderd, maakten zij zich uit de voeten. Er zijn federal* troepen gezonden om de bandieten te achtervol gen. Door spiritisme krankzinnig. Het personeel van een Karinthisch sta tion toonde groote belangstelling vooi spiritisme. Dagelijks werden er in een der lokalen van het station spiritistische seances gegeven. De leider van de bewe ging was de hoofdportier JohannSchan- perl, een Stiermarker van geboorte. De zer dagen vonden zijn collega's het lijk van Schauperl. In een brief deelde hij mede, dat hij in een seance, die Zondag a.s. zou worden gegeven, mededeelingen uit de andefe we reld zou doen. Waarschijnlijk is de mar. door de beoefening van het spiritisme krankzinnig geworden. De ongelukkige laat een weduwe met 7 onmondige kinde ren na. -v-O— School afgebrand. Uit Portholle (Ontario) wordt gemeld- dat de Trinity College-school, de meest bekende Anglikaansche school van Cana da door brand is verwoest. De schade wordt geraamd op 700.000 dollar. O— Ontploffing aan boord. Bij een ontploffing in een machineka mer van de Spaansche stoomboot Juar op de hoogte van Bilbao zijn 3 man gedood. O Tragische dood. Te Kamerijk in België was eeen passie spel opgevoerd. Toen een kanunnik na af- loop der voorstelling de acteurs b dankte, viel deze geestelijke plotseling dood op den grond. f Door gloeiend ijzer gedood. In de hoogoveen afdeeling van de Fric- drich Wilhelms Hutte te Muhlhausen (Rijnland) liep gloeiend ijzer uit c m giet vorm in een lokaal, waarin zich 3 arbei ders bevonden. Twee der arbeiders wer den zoodanig verberand, dat zij na. korten tijd:o verleden. De derde kon op zij sprin gen, doch werd niettemin levensgevaar lijk ge wond. heer Flokstra. afgebrand. In het schuurtje, dat geheel gevuld was met stroo, hebben de beide jeugdige kinde ren van den heer Fokstra, een 4-jcrig en een '2-jarig meisje vermoedelijk met luci fers gespeeld. Men zag plotseling de vlammen uit slaan; redding was toen niet men moge lijk. Toen de brand gebluscht was, vond ;men de verkoolde lijkjes van de beide kinderen. Een onbekend gever. Een gever, die onbekend wenscht. te blijven, verblijdde de Ned. Herv. Gem. te Hees met de schenking van de villa ,,Lang kat", liggende naast een kerk der Gemeen te aan den Hazenkampschenweg, om te ge bruiken als pastorie. Dit gescheenk is des! te meer welkom daar de Gemeente twee predikanten heeft, en slechts één pastorie. De kogelmenscli onzacht neergekomen De bekende artist Wibiralls, die zich eiken avond uit een kanon laat schieten, hetgeen men ook in ons land heeft kun nen zien gebeuren, kwam Zondagavond te Stuttgart zoo ongelukkig in het net terecht, dat hij bewusteloos mo,st wor den weggedragen. Uiterlijk letsel was niet aan hem waar te nemen. Door een olifant doodgedrukt. In den Dierentuin te Bazel is een jonge oppasser, die een olifant wilde voederen, gedood. Het dier drukte hem met zijn slurf tegen de tralies. De borstkas was ingedrukt, en de oppasser moet onmiddel lijk dood zijn geweest. Deze olifant, heeft vroeger nog een anderen oppasser ge dood. Zes kinderen levend verbrand. Te Tife Dake in Canada jieeft een zwar« brand een groote hoeve in de asch ge legd. Zes kinderen vonden den dood in de vlammen. O— Blikfabriek afgebrand. Te Turn bij Peplitz in Tsjecho Siowakiji is de blikfabriek Hahn door brand volko men vernield. De schade bedraagt vele millioenen, en 400 arbeiders zijn broode loos geworden. Een gezegende^ ouderdom. In het Lotharingsche dorpje Petit- Re- derching heeft de weduwe Kries haar Olsten verjaardag gevierd en kon van kinderen, 5 kleinkinderen en 62 achter kleinkinderen de gelukwenschen in ont vangst nemen. O— Berucht inbreker. Voor de Rechtbank te Maastricht stond terecht de 24-jarige Duitscba- C. E. C.. thans gedetineerd, de man, die in de laatste maanden van het vorige jaar de mijnstreek door tal van inbraken onveilig maakte. Hij had in liet- laatst van Septem ber een drietal inbraken gepleegd 1 e Kerk- rade en daar heel wat gouden, zilveren voorwerpen, geld, kleeren en ondergoed buitgemaakt en bijna alles in Duitschland te gelde gemaakt. Het O. M. eischte drie jaren gevangenis straf. Uitspraak 20 dezer. O Een hardhandige varensgezel De varensgezel C. P. kreeg hooploopeu- de ruzie met den kapitein van en dei booten van Vereschure's Stoombootdien sten, liggende in de Piushaven tiJ Til burg De varensgezel ging weldra tot handtastelijkheden over en bracht ten slotte zijn kapitein een zoodanigen stomp toe, dat deze achterover tuimelde eu in de haven viel- Hulpvaardige voorbijgan gers konden den man gelukkig nog bij tijds op het droge brengen. D» vechters baas was 'm intusschen gesmeerd. Ei is evenwel van een en ander aangifte ge daan bij de politie. 88 Dezelfde gever schonk aan de Ned. Herv. Gem. te Hees f 10.000, ond r t oor. waarde dat dit bedrag tegen een lage ren te zal worden geleend aan de Diaconie van de Ned. Herv. Gem. te Nijm gen vooi uitbreiding van het Prot. Tehuis voor ouden van dagen „Levensavond", opdat daarin ook enkele bewoners van Hoes zullen worden opgenomen. In waschkuip verdronken. Te Amsterdam, is tijdens een korte af wezigheid van de moeder, de 4-jarige Anna. Lydekker in een waschkuip ge vallen. Het kind was reeds verdronken toen de moeder, die enkele oogenblikkcn de woning had verlaten, terugk erde. o- De vice-president Raad van Stat -. Naar wij vernemen heeft mr. dr. W. F. v. Leeuwen, vice-president van den Raad van State aan H. M. de Koningin eervol ontslag uit zijn betrekking gevraagd. Door sleeperswagen overreden. Te Dorst onder Oosterhout is de 5- jarige knaap J. Dons onder een sleepers wagen geraakt en gedood. Overboord gevallen en verdronken. Te Nieuwwaal is overboord gevallen en verdronken de schippersknecht J. Siessen uit Melissant. Twee kinderen verbrand. Te Smilde is een klein schuurtje, ge legen naast de boerenwoning van dm Bejaard echtpaar door inbreker mis handeld. Het Dagbl. v. N.-B. meldt: Het rustige plaatsje Stavenisse op het eiland Tholen is door een brutali in braak met geweldpleging in rep en roer gebracht. Door openschuiving van een raampje aan den achterkant van het huis heeft de dader zich toegang verschaft tot het huis van den landbouwer Cornelis van Luyk Onder het raampje stond een rijwiel, dat netjes op zij was gewerkt. De dadei moet er van op de hoogte geweest zijn, dat zich in het huis een kistje met geld bevondhij heeft het heele huis door zocht, zonder het te kunnen vinden Daar na verschafte hij zich toegang tot het slaapvertrek van Van L. en zijn vrouw, die van het gestommel wakker werden. Met een stuk ijzer blijkbaar als wa pen meegenomen is de onverlaat mar en vrouw te lijf gegaan, en bracht hur ernstige wonden aan het hoofd en elders toe, welke echter geen direct levensgec vaar opleveren. Zelfs toen het mishandelde echtpaar; luidkeels om hulp begon te roep n, is de dader nog niet direct gevlucht, maar trachtte ook nog een zich in de slaapka mer bevindende kast te dooTsnuff ren. Toen te hulp geschoten buren het huis begonnen te omsingelen, is de inbreker door de voordeur op de vlucht gegaan. Het eerste onderzoek werd ingesteld door de gemeentepolitie van Stavenisse: later arriveerde ook de Rijkspolitie uit Bergen op Zoom die vinger afdrukken,; o.a. bij het raampje nam. Als vermoedelijke dader is inmiddels gearresteerd een zekere II. een boeren zoon uit Stavenisse, die niet al to goefi bekend staat, reeds van meer diefstallen verdacht werd en den laatsten tijd op vrij grooten voet leefde. Nader wordt gemeld, dat de verdacht! naar Breda is overgebracht. O- Onder aarde bedolyen. In de Pontanusstraat, te Nijmegen iE de arbeider W., terwijl hij eon kuil groef, door instortende aarde bedolven. De man geraakte wel een meter onder den grond IJlings toegeschoten voorbijgangers' wis* ten hem spoedig uit te grav n. In ba- wusteloozen toestand en met inwendige kneuzingen werd hij naar het Canislusü Ziekenhuis vervoerd. Inbraak te Leiden. Op klaarlichten dag, is, terwijl dc bewoners afwezig waren, ingebroken ter huize van den vroegeren fotograaf J, Jonker aan den Witten Singel 74- te Lei den. Door den tuin achter het huis zijxw de dieven binnengekomen. Alles is ovein hoop gehaald. Geld wordt er niet ver mist. Voor een waarde van f 500 aan gom den en zilveren voorwerpen wordt ver* mist. Van de daders geen spoor. Nader meldt men ons, dat de politie e® in is geslaagd nog denzelfden dag klaar, heid te brengen in de inbraak. Als vermoedelijke daders zijn gearres teerd de 19-jarige B. St. en de 18-jarige P.. SI., beide goede bekenden van de justin tie. Een aantal der gestolen voorwerpen is hij verschillende winkeliers in beslag ge nomen. Naar een derden medeplichtige wordt nog gezocht. Zij blijken zich ook te hebben schuldig gemaakt aan de kortgeleden m pleegde inbraken ten huize van den he^r Postu- mus aan den Rijnsburgerweg en in de wcw ning van den heer De Haak aan de Ma- rienpoelstraat te Leiden. Vuurwerkfabriek in de lucht gfe vlogen Vele dooden en gewonden Uit Semarang wordt geseind, dat te Koedoes een vuurwerkfabriek in de lucht is gevlogen. Verscheidene huizen in het Chineeseche Kamp zijn beschadigd, even als de woning van deen controleur binnen landsch bestuur. Zeven doctoren zijn naar Koedoes vertrokken. De veldpoli tie ene vrijwilligers zijn begonnen met hel opruimingswerk en het vervoeren van. de gewonden. Tot dusvenre zijn 20 lijken gevonden en 50 gewonden weggehaald. Velen moeten nog ondeT de puinhoopen van do ruim 100 verwoeste huizen liggen. De politie, het bestuur en de gezonds heidsdiensten uit den geheelen omtrek verleenen hulp. De verwoesting strekt zich over een gToot gebied uit. —O Assistent door koelies aangevallen. Aneta seint uit Medan: Op de ondernef» ming Tanah Oelok van de gelijknamige Cultuur Maatschappij hebben, zes koelies den assistent Barth aangevallen. Zij kap ten hem een hand af en brachten hem een hoofdwonde toe. De oorzaak van den aan. val was een door den assistent toe ge dien den klap. Enkele maanden geleden waa s

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 1