Plaatselijk Mieuws —o O HEUSDEN. Hedenavond 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk Ds. Huygens voor te gaan in een biduur voor 't gewas. Vrijdagavond werd in »'t Wapen van Amsterdamwederom een dam séance gehouden. Van de 14 gespeelde partyen werden er door den heer Vogelaar uit Andel 9 gewonnen en 4 verloren, terwijl een keer remise gespeeld werd. Aan de R. K. Bisschoppelijke Kweek" school slaagde voor Godsdienstdiploma Bi onze stadgenoot de heer A. A. F. Verhoeven. Uit het jaarverslag 1927 der com missie tot wering van schoolverzuim, blykt dat slechts 3 keer behoefde te worden ver gaderd om nalatigen op hun plichten te wyzen. Bij Kon. Bes!, is tot griffier in de Arr. Rechtbank te Tiel benoemd, Mr. C. W. Andreae, thans subst. griffier by de Arr. Rechtbank te Groningen an eertijds griffier bij het Kantongerecht alhier. De verloting der Pluimvee-vereen. «Heusden en Omstreken* zal morgen Don- deravond 7.30 uar plaats hebben ia het Wapen van Amsterdam. Na afloop dezer verloting zal de directeur der Eierveiling te Geldermalsen eene be spreking houden in het belang der kippen houders. Maandag j.l. herdacht de heer D. Kamerman den dag, dat hy 25 jaar ge leden in dienst trad by de Firma L. J. Veerman. Vele felicitatie's had hy in ontvangst te nemen. Des middags werd 'e Jubilaris met zyn gezin in een eenigg- ns versierde kamer ten haize van zyn «troon ontvangen, alwaar hem namens de Firma een zilveren horloge met ketting en amens het personeel een geschenk van olijvende waarde werd aangeboden, waarna men nog een tydje gezellig bjjeen bleef. AALBURG. Zaterdag had alhier voor de eerste maal de verhuring der zitplaatsen in de Ned. Qerv, Kerk plaats. Er was veel belangstelling. Elk gezin mocht hoog stens twee plaatsen huren. Naar men verneemt bedroeg de totale opbrengst ruim f300, welke ten bate der Diaconie komt, AALBURG EN HEESBEEN. Donderdag 15 Maart hoopt Ds. Montfrans, uit Barneveld, des namiddags om twee uur te Heesbeen en des avonds om half zeven te Aalburg, in de Ned. Herv. kerk op te treden, teneinde een biduur voor het gewas te houden. AMMERZODEN. Toen Zaterdagmiddag de monteur J. v. E. uit Tiel, ten huize van den aannemer J. F. G., alhier, bezig was met het stellen van de nieuwe elec- tro-motoren, geraakte hy net zyn linker hand tusschen een der machinerieën bekneld, en wel zoodanig, dat hem twee vingers letterlijk werden afgesneden. Onder hevige pyn moest hy zich onder geneeskundige behandeling stellen. ALMKERK. Op Zaterdag 17 Maart a.s., n.m. 6.30 uur, zal alhier de varkansver- eeniging »Aller Belangc, in de zaal van den Heer C. Dekker, eene algemeene leden vergadering houden. De collecte gehouden in de Herv. Kerk alhier, ten bate voor de Evangelisatie- Arbeid te Voorne en Putten, bracht op ruim f18.— Donderdag j.l. bracht den beroepen predikant bij da Herv. Gem. alhier (D3. Odé van Hoogvliet) een bezoek aan deze gemeente. Nadat de kerk en de in aan bouw zynde pastorie in oogenschouw was genomen, werd door velen gebruik gemaakt om met Z.Eerw. kennis te maken. A.s. Woensdagavond 6.30 uur, hoopt Ds. Jonkers van Waspik, voor de Ned. Herv. Gem. alhier biduur te houden voor 't gewas. AALST. Vorige week was door de afd. Aalst van de Gelderm. Eiermijn een ver gadering belegd in café »De Pauwc. Aan wezig waren ongeveer 30 leden. Uitgekeerd was aan de afdaeling f7 32. Geleverd waren over 1927 (Maart—December) ruim 70 000 eierun. Na afloop werden een 8-tal voer- en drinkbakken onder de aanwezigen verloot. ANDEL. De oudsté ingezetene dezer gemeente, Mej. de Wed. Van Tilburg, is in den ouderdom van 97 jaren overleden. B.-BROEK. Zondag arriveerde op de kerk alhier de ooievaar. Het zal lang been* waarschynlyk met deze koude anders uog niet meevallen. BENEDEN-LANGSTRAAT. De handel in hooi en stroo is kalm gestemd. Er wordt nog wel geregeld gekocht, maar de stemming is toch flauw. Men besteedt voor het goede handelshooi f 19 a f 20, roggestreo f 13 a f 14, haverstroo f 12. Alles per 500 K.G. CAPELLE. J.l. Donderdag hield de A. R. Kiesvereeniging «Nederland en Oranje* alhier haar achtste jaarvergadering onder leiding van haren voorzitter, den heer K. Alblas. Deze opende de vergadering, liet zingen Ps. 25 4, las vervolgens Openb. 21 en ging daarna voor in gebed. Door den secretaris werden notulen en jaarverslag gelezen. Uit het laatste bleek dat de toestand der vereeniging bevredigend blyft, hoewel meer opkomst der vergadering een ideaal is, dat blijft wenken. De penningmeester was zeer tevreden over den financieelen toestand. In weerwil van veel uitgaven voor verkiezingen en verspreiding Prot. Noordbr., was er nog een saldo van f 4.21 Ds. Snoek sprak daarna zyn opwekkende rede uit, die met groote belangstelling ge volgd werd. Als uitgangspunt had Zyn Eerw. genomen l Timoth. 2. vers 13. De vermaning door den apostei hier gegeven, geeft spreker stof te handelen over: 1. waaruit ze vloeit, 2. wat ze vraagt en eindeiyk wat ze bedoelt. Op deze nuttige lezing volgde nog eenige bespreking. Voorts werden nog een drietal brochures verdeeld, om onder de leden te circuleeren n.l. Ouo de vryheid door H. de Wilde. De heer G. Koenen, aftredend bestuurslid, wordt met byoa algemeene stemmen herkozen, terwyl in een nog vacante functie voorzien wordt door de verkiezing van den heer D. Rijken. Tot slot spreekt de voorzitter nog een waardeerend woord aan bestuur en leden voor hunne medewerking in het af* geloopen jaarbindt allen op het hart om actief te blyven en in den nazomer, zoo God wil, weer met vernieuwden moed den arbeid te hervatten, speciaal met het oog op den ernst der zaken, wat aangaat de verkiezingen te houden in 1929. Nadat Dog gezongen Ps. 121 1, ging de heer A. Hommel voor in dankgebed en sloot de voorzitter de vergadering. In de een dezer dagen gehouden vergadering van de onlangs opgerichte tuin- bouwver. «Capelsche onderlinge tuinbouw- vereen.c genaamd, werd een definitief bestuur benoemd, bestaande uit de beeren P. L. F. Treffers, voorz., J. A. H. de Wit, secr.- penn., A. Dekkers, H. Moathaan en C. Sterrenburg, commissariséen. A.e. Donderdag geeft het muziek gezelschap «Kunst na Arbeid* te dezer plaatse haar laatste uitvoering in de zaal van den heer H. Mes, onder leiding van haar directeur, dan heer A. Christ. J.l. Maandag bracht de by de Ned. Herv. Gem. a.d. L'dijk beroepen predikant, Ds. A. A, v. d. Kooi ait Kampen een bezoek aan deze gemeente. Na kennismaking met kerkbestuur en Kerkeraad werd onder leidiog van een paar heeren dezer colleges pastorie en kerk bezichtigd, waarna Zijn Eerw. des avonds 7 uur voor een groot aantal belangstellenden in het kerkgebouw een spreekbeurt hield. Dezer dagen ontving de heer F. J. Wittebol alhier, een gift groot f 30. van H. M. de Koningin, teneinde in de gelegenheid te worden gesteld een nieuwen trekhond aan te schaffen. Vorige week werd van een rijwiel, staande in de gang der O. L. School alhier, een rywielbelastingplaatje ontvreemd. Het plaatje was met een yzerdraad aan het balhoofd bevestigd en gemerkt met de letters >M. N.t De zaak is in handen der politie. A.s. Dinsdag 20 dezer des nam. 4 aar, zal in de Chr. School te Sprang gelegenheid worden gegeven tot kostelooze vaccinatie, terwyl Woensdag d.a.v. des nam. half vier de gelegenheid hiertoe is opengesteld in de O. L. School te Vryh.- Capelle. Vrijdag j.l. des avonds half zeven werd in het vergaderlokaal aan de Hooge- vaart alhier, een openbare vergadering ge houden, uitgaande van de S. G. P. te dezer plaatse. Na opening door den Voorzitter A. Ros werd het woord gegeven aan den heer Kuiper, daartoe overgekomen uit Rotterdam, teneinde een lezing te houden over «Oierheidspolitiek*. Met gespaanen aandacht werd deze leerrijke rede door de vele aanwezigen gevolgd. DRUNEN. Veiling S Maart. per K.G. Appelen 5lSJct. Bellefleur 44—18* II 7-13 Ossekoppen 12—15| Eiadener klompkes 9-13 Koningsrood 40—13J Zoete Campagne 40—12 Bellefleuren 7—42 Huismans 6—11 Brederode 18-24 Kleiperen 10-13 Spruiten 49—61 II 30—45 Witlof 44—18 Schorseneeren 20—23 Spinazie 28—36 II 20—24 Knolraap 2J-3 Wortelen 3—8 Witte Wortelen 3-4 Juin 13—15J Sjalotten 14—16 Kipeieren f0 88 Eendeneieren -0.80 per bos Keelen 3-3* Prey 3—22 Seldery 3—5 Schorseneeren 7—9 Voortaan des Dinsdags en Donderdags veiling te uur nam. DUSSEN. De varige week is aan de Amsterdamsche Universiteit bevorderd tot Dokter in de letteren en wysbegeerte op proefschrift, C. Suetoni Frarquilli visa Ti- beri C. 23 C. 40, de Weleerw. Pater J. R. Rietra S.J. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Woensdag, den 14en Maart 1928, des namiddags ten 3 uur. Agenda 1. Ingekomenstukken en mededeelinger. 2. Vaststelling kohier hondenbelasting. 3. Af. en overschryviDg en wijziging der begrooting 1927. 4. Vaststelling der verordening op de heffing en invordering der G.E.B. 5. Ouinvorderbaarverklaring vau achter stallige belastingaanslagen. WERKENDAM. De voetbalwedstrijd gehouden tusschen «Merwede* uit Gorcum en »W. V. V.* eindigde met gelijken stand, n.l. 11. De match gehouden tusschen «Blauw Wit I* te Woudriehem en »D. V. O.* al- hien eindigde met 01. GENDEREN. Benoemd tot machinist aan de Coöp. Stoomzuivelfabriek alhier, de heer W. Molenbrogge, thans als zoodanig te Loon op Zand. Ds. Van der Horst is voor nemens hedenavond 7 nar, in de Ned. Herv. Kerk alhier, voor te gaan in een biduur voor het gewas. 's GRAVENMOER. Heden avond 7 uur zal Ds. E. W. Akkerhuis van Maassluis in de Ger, Kerk voorgaan in een bidstond voor kot gowas. Morgon, Donderdagavond 7 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden voor de Jengel.vereen. «Ora Et Labors*, de WelKerw. Heer fis. Tan Willigen van HERPT. Alhier is eene commissie samengesteld om plannen te beramen en eene begrooting dsr kosten te maken om eene stierboudery op te richten. Een 19 tal deelnemers hebben zich reeds aan gesloten. Moge er nog meerdere volgeD, opdat dit zeer noodzakelijke plan tot stand komt. P. F., die met Vastenavond te Heusden werd verwond en nog in het R. K. Gasthuis verblyft, is thans aan de betere hand. Hy heeft dezer dagen het bed even mogen verlaten. Zyn toestand is zeer ernstig geweest, maar nu is er aanmerkelijke verbetering te bespeuren, dank zij de goede zorgen van Dr. Van Gulick en de Eerw. Zusters. NIEUWENDIJK. Trydagavond brandde deor onbekende oorzaak de landbouwers* schuur van den Heer J. Steek tot den grond toe af. Veel hooi en kunstmest kwam in de vlammen om. De firma Van Andel eu De Graaff alkier, slachtte deze week een koe, waarin niet minder dan 160 pond vet aanwezig was. De heer C. de Hoog, die deze week bloedvergift aan zyn hand kreeg, is naar het ziekenhuis te Gorinchem overgebracht. POEDEROIJEN. Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat by den heer A. v. Ravenhorst alhier, op het dak een spreeu wennest is gevonden met jongen. SPRANG. A.s. Donderdag hoopt de Jongel.vereen, op G. G. «Timotheus* alhier, in het Ger. Kerkgebouw op feestelijke wjjze haar 30 jarig bestaan te herdenken. De agenda vermeld naast de gewone ver slagen een voordrachtwedstrijd, enkele on derwerpen, voordrachten, muziek en zang. Zaterdagavond I.I. kwam de afd. «Patrimonium* alhier in jaarvergadermg bijeen. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereen, zich in een toenemenden bloei mag verheugen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. KlootwykFringsC. J. de Rooy Mzn. en Adr. v. d. Schans. Tot bestuurslid voor den Chr. Volksbond werd in de vacature C. J. de Rooij be noemd J. VosSpuibroek en tot afgevaar digden naar het jaarfeest der Jong.vereen. op G. G. werden benoemd Jac. Ophorst •n J. Vos. By het punt «varia* werden door ver schillende leden de belangen der afdeeling bepleit. Deze vergadering, door den 2nn Voorz. met gebed geopend, werd door den Secr. met dankzegging gesloten. A.s. Zondagavond zal by de Ger. Kerk alhier, biduur voor 't gewas worden gehouden, waarbij als voorganger hoopt op te tredeu Ds. J. Snoek van 's Capelle. WAALWIJK. Vrydagmorgen had op het stationemplacement alhier een ernstig ongeluk plaats. De 55-jarige gehuwd spoor wegarbeider van Dommelen, geraakte bij bet rangeeren tusschen de buffers van een goederentrein bekneld. De borstkas werd hem iDgedrukt en stervende werd hy het station ingedragen. Door B. en W. is op de voordracht geplaatst voor de benoeming van een nieuwen directeur voor het gemeeatelyk licht- en waterleidingbedryf no. 1 J. H. Brunklaus, ambtenaar aan de gemeentelyke gasfabriek te Tilburg en no, 2 J. van Vliet, ambtenaar aan het hoogovenbedryf te IJmuiden. Voor het Comité van Winterlezingen alhier, zal op 20 Maart in het gymnastiek lokaal der le openb. school optreden, Ds. Hoekendyk van Rotterdam. Gedurende het tydvak van 28 Maart werden aan de vischmarkt alhier aan gevoerd 39 zalmen welke f 1.70 tot f2. per pond opbrachten en 2 schotjes van f 0.80 tot f 1.25 per stuk. Besteed werd voor brasem 2530, snoek 30—35, baars 15 20. voorn 10 15 cent, alles per pond. Adres van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Langstraat verzonden aan den Minister van Waterstaat. STRAFZITTING VAN HET KAN- TONGERECHT TE HEUSDEN, Uitspraken 2 Maart. Scheepv.regl.W, d. W., Werkepdam, f 3 of 2 d. ArbeidswetA. v. D., A'kerk, f 3 of 2 d. TrekhondenweiA. H. v. V. eo C. v. d. P., Ryswijk, f 5 of 3 d. Pol.regl.J. W. en S. J., zwervende, A. J. d. B., Heusden, ieder f 10 of 5 d. Gemt.verord.A. Z. en B. H. B., Werkendam, f3 of 2 d.; P. S. (2X) G. K. (2X), Werkendam, ieder f 5 of 3 d. f 10 of 5 d.D. S., Werkendam, f 5 of 3 d.W. D. en W. D., Almkerk, f 3 of 2 d. v. v. 314 Sr.G. v. W., Aalburg, f 5 of 3 d. 424 Sr.J. Y,, DeWerken c.a., f 5 of 3 d. 461 Sr.D. H., Almkerk, f 6 50 of 4 d. 427 Sr.A. K., DeWerken, en H. H., Tlycaen, 13 of 2 d. M R.wetJ. Qr. N., Aalburg, f 5 0/2 d. M.regl.A. A. v. d PDussen, f 3 of 2 d. 4- f 2 ef 4 d.C. P., Dussen, f3 of 2 i Rijwiel z. licht: H. P. C., Veei, e. a., ieder f 3 ef 2 d. Ongelukken. Een. zandtrein, komende van Leeuwar den, heeft bij den overweg Met-s la wier een vrachtauto aangereden, die toebehoorde aan G-ebr. van der Ley uit Oost jrnqkerk. De auto werd totaal versplinterd. Da chauffeur, de 36-jarige D. Birgema, ge huwd en vader van 3 kinderen, werd in zorgwf kkenden toestand opgenomen en naar Leeuwarden overgebracht. Te Middelburg is in het- ziekenhuis op genomen de 17-jarige landarbeider M. G. uit O uwer kerk, wien door een drijfriem van 'n motor een oog werd uitgeslagen, terwijl het andere ernstig werd gekwetst. De 188-jarige Collaris uit Hoansbroek is bij het laden van kolen op de terrei- reinen van de staatsmijn „Emma" tus- schen de buffers geraakt en op slag ge dood. De daggelder D. Roelofsen uit Eder- roen is te Renswoude bij het delven van zand en leem onder invallen lem grond bedolven geraakt. Bij het ontgraven bleek, dat de man inmiddels overleden was'. Op het dak van de ijzergieterij van de Artillerie-inrichting aan de Ilem'orug waren twee arbeiders bezig, ijzeren pla ten aan te brengen. De 19-jarige R. de Rooy sprong, om de ijzeren platen ge makkelijker naar boven te krijgen, op een lager gelegen dak, waarbij hij op een glazen lichtkoker terecht kwam. Daardoor viel hij van een hoogte van vijftien meter. De jongeman was op slag dood. De 33-jarige gehuwde arbeider H. de- ning uit Moordrecht is aan de kunstmeat- fabriek te Cappelle aan den IJssel ander losse kunstmeststof geraakt. Hij is 's avonds i n het ziekenhuis Eudoki u te Rot ter dam aan de gevolgen overleden. De 47-jarige mevrouw C. v. d. G„ van Sw ietenstraat 93 te 's-Gravenhage, wilde een kussen uitkloppen buiten het raam van de eerste verdieping. Zij verloor het evenwicht, viel en kreeg een schedel breuk. Toen de geneeskundige dienst kwam was zij reeds overleden. De veehandelaar C. Verboom uit Ter •Aar is met zijn auto in het Aarkanaal gereden en verdronken. De vermoedelijk- oorzaak is waarschijnlijk het weigeren van de stuurinrichting. Te Middels turn geraakten terwijl zij de kachel aanmaakte do kleeren van mej. C. P. in brand. Met hevige verwon dingen is zij in het ziekenhuis te Gro ningen opgenomen. Haar toestand is le ven sgevaarlij k. Brand te Hilversum. Een garage en twee auto's verbrand. Zondagmorgen is brand uitgebroken in ide garage van den expediteur W. P. Klein, te Hilversum waarin twee hem toebeboorende vrachtauto's stonden. Be expediteur wilde een wagen naar bui ten rijden en op dat oogenblilc geraak te de anderie vrachtauto door onbekende oorzaak in brand De brandweer die spoe dig ter plaatse was wiet het vuur tot do garage te beperken. Deze en de daar aanwezige vrachtauto's zijn totaal ver brand. liedrif-gelijke bankbreuk. Verduistering van twee millioen. Te 's-Gravenhage is in zijn woning gearresteerd de Haagsche advocaat Mr. L. P. D., waarnemend directeur van de Disoontobank voor Credietinstellingen verdachtl van bedriegelijke bankbreuk tot een bedrag van -ruim twee millioen, in het faillisement van deze bank, waarvan vroeger Lieberman directeur was. De aangehoudene is in het Huis van Bewaring ingesloten. Woudriehem, met het onderwerp De Twee Getuigen. Openb. 41 vers 3 tot en set 13. WAALWIJK. In samenwerking met; de politie van Kaatsheuvel werd door do Waalwrjksche politie gearresteerd en naar Den Bosch overgebracht A. v. B. uit Kaatsheuvel die aan den Roïstelberg poogde eenige dames aan te randen met oneerbare bedoelingen en bij de vlucht dier dames zich meester maakte van een taschje met geld en eenige gouden sier raden. WOUDRICHEM. Voor rekening der C. S. M. worden door den agent H. reeds bieten gekocht. De prijs bedraagt, voor levering tot en met 17 Nov. IS gulden, na 17 Nov. 15 gulden. Voor 't zaad wordt 0.50 gulden per K.G. berekend terwijl 140 gulden voorschot per H A. wordt verstrekt. ZU1LICHEM. De keuring veor de lich ting 1929 zal voor deze gem« «.he plaats hebben op 3 April te Zaltbocamel. Door de Hoofden van de Besturen ieec G «meenten in het) Land van Alhana, fa samenwerking met die vaja da Bastarea vaa eenige bel*nghebbmid.a gen&eeaitja» is .opnieuw 4a aandacht da*; Betjtwrinj ja vrangd voor het spoedige tot stand ko men van een overbrugging van de Bergt sche Maas bij het Keizersvear, door een dd. 20 December 1927 tob hare Majesteit de Koningin gericht adres. In dit adres wordt, evenals in die van 11 September 1911 en van Juli 1916 waarnaar wordt verwezen, in het bij zon der de aandacht gevraagd voor de locale belangen, die voor het Land vin Aitena zijn betrokken bij een vaste verbinding over de Bergsche Maas ter plaatee ais in het adres is aangegeven. Zeer terecht wordt er op gewezen, dat een streek met een rijken bodem door haar geïsoleerdheid ernstig wordt belem merd in hare economische ontwikke ling. Nog niet zoo lang geleden ward in ver. band met de plannen voor het bouwen van loc aal-spoorwegen, ontworpen dooi de Locaal—SpoorwegMaatschappij „Mid den Brabant", de hoop gekoesterd, dat het isolement, de onoverkomelijke hin derpaal voor de prosperatie van de eer tijds zoo welvarende landstreek, zou wor den opgeheven. Deze hoop werd verijdeld, omdat de plannen der Maatschappij dooi verschillende oorzaken, verband houden de met de economische conjunctuur, niet tot uitvoering kon worden gebracht. De ontwikkeling van het motorvoer tuig opent voor menig afgelegen gebied breede perspectieven voor een doelmatig snelverkeer, met al de commercieel® voor- doelen daaraan verbonden. Voor heb Land van Altena zullen echter die vooruitzich ten niet bestaan, wanneer de streek var- stoken blij ft van een vaste verbinding over de Bergsche Maas bij Keizersiveer. In ons adres van 1 Augustus 1927, waaraan toegevoegd een uittreksel ait het jaarverslag 1926 onzer Kamer, vas- tigden wij reeds de aandacht van Uwe Excellentie op de teleurstelling, die ter platlelande is gewekt door di wij ze waar op een bestemming is gegeven aan de middelen, die beschikbaar komen dooi de wegenbelastingwet, terwijl wij in het zelfde adres gelegenheid vonden te wijzen op de noodzakelijkheid bijzondere aan- dacht te schenken aan de middelen, dit noodig zijn om de ecom. ontwikkeling v. het platteland te bevorderen. Wij wezer toen op de bedenkelijke ontvolking ran het platteland met do daaraan verbonden sociale en economische nadIon. Naar onze bescheiden meening doet ziet tlians eene uitnemende gelegenheid voei om bevrediging te geven aan de recht matige verlangens van het platteland dat niet ten onrechte klaagt, dat de groote centra voortdurend dermate de aandacht op hare belangen weten te vestigen, dat die van het platteland worden voorbijga zien. Deze gelegenheid is daarom zoo bijzna der geëigend, omdat niet alle Ju zoo spe ciale locale belangen daarbij betrokken zijn, doch omdat het werk der over brugging van de Bergsche Maas daaren boven een verkeers vraagstuk van veel rui mere strekking tot een bevre liganda op lossing brengt. In de dezer dagen in de pers verspreide beschouwingen van het Propaganda-Co- mité voor Wegenverbetering wordt nog eens zeer bijzonder de nadruk gelegd op het nationale belang, dat gediend is met eeen spoedige tot stand koming van be tere revier overgangen. Daartoe wordt ook gerekend een vaste brug bij Keizers veer Alleen op deze wijze is te voorkomen, dat het verkeer uit de Zuidelijke Provinciën zich nog meer zal oriënteer m naar de Belgische en Duitsche centra. In deze beschouwingen wordt gewezen, kjn terecht; op de groote onzekerheid, die nog- steeds heerscht ten aanzien van de uitvoering van de op het Rijkswegenplan g brachte vaste verbindingen over de groote ri vieren. Het ligt in de bedoeling, dat de geu zamenlijke Noordbrabantsche Kaniers var Koophandel binnenkort nader op het vraagstuk van de verbetering dir rivier- overgangen zullen terugkomen. Zonder hierop vooruit te willen loopen meenen wij toch in de bijzondere belangstelling van Uwe Excellentie te mogn aanbere- velen het verzoek, gedaan namens de Besturen van zoovele gemeenten, gelegew in het district onzer Kamer, ga daan bij het adres, dat wij hiervoor hebben aan gehaald. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2