7e adres. LETTERS ARTIKELEN zetter van de r/rwa BERGEIJK t5TUFKENS 'om ch/c en goed gek/eed ie gaan toch in Gonkum V fir RAVENSWAAYS LETTERS-ARTIKELEN Het 284ste extra cadeau is uitgereikt. Plaatselijk Nieuws p|fi||p Joh. de Peuter, Wed.Raams, Jan v. Vark, Adr. v. d. Pluym, P. Heymans, A. Ver hoeven (smid), L. Middelkoop, G. v. d. Beek Gzo., allen te Dussen P. Vos Johzn., Joh. Splinters, J. Vos Jaczn., J. v. d. Heuvel, Ant. Uijthoven, C. Heijstek, Joh. Thur Mzn., Meiresonne, Joh. Struik, Fr Colet, P. Vos Andrzn., L. v. d. Beek, H. Kleinlo >g Hzn., Jac. Branderhorst, G v. d. Beek, Joh. Thur Jzn. (van Meiresorme), Blees Versteeg. Wed. A. Splinters, A. van Wijnen, G. J. W. Branderhorst, Jac. Burg hout, Wed. C. Verdoorn, A. Arendse, W. Combé, allen te Genderen. 1 kunstmoeder St. de Haan te Meeuwen K. J. A. Wal raven te Genderen. 5 jonge hennen M. de Raad te Meeuwen Adr. Verhoeven en W. Wijtvliet beiden te Dassen M. de Fyter te Meeuwen, H. d. Heuvel Jzn. te Genderen. Na afloop hiervan werd deze druk be zochte vergadering gesloten. BAHLMANK GORINCHEM. Het adres voor goed passende DAMES- en HEERENKLEEDING. HEÜSDEN. In Januari 1929 zal het 50 jaar geleden zyn, dat H. M. de Koningin- Moeder hare intrede deed in ons Vaderland als echtgenoote van wylen Koning Willem III. Naar men weet ligt het in de bedoeling Hare Majesteit op dien gedenkdag een hulde blijk aan te bieden van de Nederlandsche vrouwen. Daarvoor zal ook in onze stad, in den loop der volgende week een collecte worden gehouden, terwjjl alle vrouwen en meisjes boven de 15 jaren worden uitgenoodigd hare handteekening te plaatsen op een by het huldeblijk te voegen lyst. Tot het teekenen van deze lyst, zal ge legenheid bestaan ten stadbuize op iedere namiddag der volgende week, uitgenomen Zaterdag, van 2 tot 4 uur. Zondag a.s. speelt het le elftal »Juliana« zijn laatste competitie-wedstryd tegen »Quick« uit Waalwyk, op het terrein naby de brug. Aanvang 2 uur. Nu het seizoen voor de zalmvisschery teneinde spoedt, kan geconstateerd worden, dat in de afgeloopen maanden de vangst op da Maas in de nabijheid der stad zeer slecht geweest is, zoodat er door de vis- schers, ondanks den hoogen prijs, geen dag geld kan worden verdiend. Hoogstens ving men er slechts een paar per dag, wat Diet loonend is. Het bericht voorkomende in de Pro». Bossche Courant van Woensdag 14 April, meldende, dat de heer v. Berkel, directeur van de Heusdeusche Fanfare, als zoodanig ontslag zou hebben genomen, is naar wjj vernemeo, onwaar. Woensdagavond 8 uur werd in Cafe de „Gouden Leeuw" bij P. Ver- lieij de jaarvergadering gehouden van de Heusdensche Hengelsportver- ieeniging. Hoewel de opkomst der le den vrij goed was te noemen, schitter den toch vele leden door afwezig heid. De Voorzitter opende de vergade ring en heette de aanwezigen wel kom, waarna de notulen werden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Voorlezing werd gedaan van ingeko men brieven over verschillende hen- Igelconcoursen. De Secretaris leest daarna het jaarverslag, dat een luid applaus ontlokte. De Penningmeester deed vervolgens rekening en verant woording, waaruit bleek, dat de toe stand der kas heel gunstig is. Door den Voorzitter werden de heeren Ant. v. Dijk, Joh. Sens en F. v. Diem aan gewezen de rekening met bescheiden na te zien om hierover in een volgen de vergadering verslag uit te bren gen. De aftredende bestuursleden W. v. Helden, J. v. Donk en P. Verheij, werden met een groote meerderheid herkozenzij verklaarden hunne be noeming weder te willen aanvaarden. Tot leden der kascommissie voor het dienstjaar 1928-'29 werden be noemd de heeren H. v. Herwaarden, P. Schmiehausen en G. v. Hemert. Tot afgevaardigden naar de jaar vergadering van den Algem. Henge- laarsbond op 20 Mei a.s. te Amster dam werden gekozen de heeren S. van Eeuwijk en P. Schmiehausen. Besloten werd op Zondag 22 April leen onderling vischconcours te hou den. Bijeenkomst en afmarsch des morgens 9 uur van café Ant. v. Dijk, waar ook na afloop van den wed strijd de prijsuitdeeling zal plaats heb ben. Voor dit concours werd een kunstvoorwerp beschikbaar gesteld door den WelEd.Gestr. Heer Mr. C. [W. v. Ommeren en een Alum, visch- lemmer door den Secretaris der ver- leeniging. Een regelement voor dezen wedstrijd werd vastgesteld en contro leurs daarvoor aangewezen. Voorden laanvang der vergadering werden de leden in de gelegenheid gesteld een vischacte aan te vragen, waarvoor de Ireer Ant. v. Delft tegenwoordig was, iom deze aanvragen in te schrijven. De Voorzitter bracht den heer Var» Delft dank voor zijn bereidwilligheid len voor de moeite, die hij zich hief ivoor heeft getroost. Te circa half elf sloot de Voorz. deze geanimeerde vergadering. De heer J. H. Tupker, die in aanmerking komt, om de vacature voor lid van den raad, ontstaan door het vertrek van den heer A. J. Leen- houts, aan te vullen, heeft het stem bureau kennis gegeven, dat hij zijn benoeming niet wenscht aan te ne men. In de Woensdag gehouden zit ting van het stembureau werd be noemd verklaard de heer J. J. Oer- lemans, die eveneens bedankte. Thans komt daarvoor in aanmer king de heer B. Stap, die naar wij ver nemen de benoeming heeft aange nomen. Woensdagavond gaf de Kna- penvereen. met medewerking van het gemengd kinderkoor in de bewaar school voor een goedgevulde zaal haar propaganda uitvoering. Het was volgens het programma te zien, dat we iets goeds, iets moois hadden te verwachten. Nu onze verwachtingen zijn weer door deze jeugdige knapen verre overtroffen. Hun voordrachten en samenspraken waren goed geko zen, en werden zeer goed ten gehoore gebracht. Maar vooral mogen we de medewerking van ons Kinderkoor niet vergeten te vermel den. Zeer schoon en gevoelvol wer den hun liederen gezongen. Bijzon dere vermelding verdient wel het dubbelduet „De Schoonste bloem", hetgeen bij de aanwezigen bijzonder in den smaak viel. Al hun liederen getuigden van onvermoeide studie, die hun door den heer Bouman ge heel belangloos gegeven werd. Moge de Knapenvereen. ons nog menigmaal met zoo'n avond verras sen. Aan het eind van het program, werd Mej. Hoekstra, organiste, voor hare medewerking als bewijs van sym pathie door de vereeniging een prach tige mand met bloemen aangeboden, welke dankbaar werd aanvaard. AALBURG. Begunstigd door het fraaiste voorjaarsweder dat men slechts wenschen kan, hadden op Paaschmaandag alhier de door de Voetbalvereen. „Wilhelmina" uitge schreven wedstrijden plaats. Zeer veel belangstellenden woon den deze wedstrijden bij. Ongeveer 1000 kaarten voor tioegang tot het terrein werden verkocht, zoodat vei lig mag worden aangenomen dat het aantal personen dat Maandagmiddag op het terrein is geweest over de 1000 ging. Ook langs den dijk was de drukte geweldig, vooral nabij het ter rein was het voor de talrijke wiel rijders, auto's, enz. vaak een heele toer zich een doortocht te banen. Niet alleen „Wilhelmina" profiteer de van de wedstrijden, doch nering doenden en zij die gelegenheid boden voor het bergen van rijwielen maak ten een goeden dag. De voetbalvereen. uit 's Bosch was niet opgekomen. De voorwedstrijd werd gespeeld door Wilhelmina II en D.V.O. uit Haarsteeg. D.V.O. wist te winnen met 1—0 en behaalde hierdoor de bron zen medaille. Hierna ving de bekerwedstrijd aan. Juliana I uit Heusden speelde tegen Juliana II uit Baardwijk, welke laat ste vereeniging wist te winnen met 1—0. Vervolgens speelde Boys I uit Dus sen tegen H.V.V. uit Haarsteeg. H.V.V. wist te winnen met 4—1. Daarna had een tusschenwedstrijd plaats tusschen Wilhelmina I en Ve- llox I uit Gorinchem. Wilhelmina wist te winnen met 2—1 en behaalde alzoo den zilveren lauwerkrans (uitgeloofd door P. van der Velden). Na dezen wedstrijd moesten de win nende vereenigingen, die om den be ker speelden, elkander bekampen. Dit waren n.l. Juliana uit Baardwijk en H.V.V. uit Haarsteeg. Juliana wist te winnen met 3—0 en won alzoo den uitgeloofden beker. Het spel van de verschillende ver eenigingen stond op een hoog peil, ruw spel werd niet geleverd. De prijzen werden na afloop van den wedstrijd uitgereikt door den Voorzitter van „Wilhelmina" de heer K. v. d. Velden. „Wilhelmina" kan met voldoening op dezen goedgeslaagden dag terug zien. Verslag Voetbal-Wedstrijd. WILHELMINA—VELOX 2—4 Als scheidsrechter v. d. Wiel affluit, stellen beide elftallen zich op. Velox wint den toss en speelt met den wind in den rag. Wilhelmina speelt met één invaller, BRENGEN U GELUK Vanaf HEDEN mogen de wikkels en zakken van alle bij elkander ingeleverd worden. TWEE ZEEP-wikkels tellen voor één zak- 30 ZAKKEN is dus één inlevering. Het sparen is nu vergemakkelijkt. terwijl Velox volledig is. Wilhelmina is dadelijk in den aanval dat geen resultaat oplevert. Het spel verwisselt zich om beur ten en verscheidene malen komen beide doelen in gevaar. Na ongeveer 20 minuten spelen, neemt Velox met een onhoudbaar schot de leiding 40. Tot de röst komt er geen verandering meer in den stand. Na de hervatting heeft Wilhelmina het voordeel van den wind en is voordurend in den aanval. Verscheiden kansen gaan echter verloren. Na ongeveer 40 minuten spelen gaat de bal over de zylijo, Bouman gooit vlug io, Treffers krijgt den bal en speelt vlug naar voren, terwijl hij de half-linie passeert zet hij dadelyk voor het doel en de vlog toe- loopende Sluimers schiet onhoudbaar in 4 4. Beide vereenigingen geven zich niet ge wonnen. Na ongeveer 20 min. spelen krijgt v. d. Pol het leder op zijn schoen en zet prachtig voor het doel: eeB der Velox spelers zet het hoofd onder het leder en kopt in eigen doel. De stand is 24. Nog enkele minuten zijn beide vereenigingen in den aanval, maar io den stand komt geen ver andering meer. Wilhelmina heeft het voor deel met 24 te winnen en krjjgt den lauwerkrans, uitgeloofd door P. van der Velden, en plaatst die in haar pryzeokast. Door een commissie uit de in gezetenen van Wijk en Aalburg, zal binnenkort aan de gemengde zang- vereeniging „Con Amore" een prach tig vaandel worden aangeboden. ALM KERK. Door den heer Groe- neveld te Woudrichem is het met selwerk voor de nieuw te bouwen Pastorie der Ned. Herv. Kerk alhier, welke door den heer en de dames noek was geschonken), aangeno men. Ter gem.-secretarie alhier, zijn thans aanvraagformulieren verkrijg baar gesteld voor Vischakten. J.l. Maandag behaalde de heer G. Duizer alhier, op het solistencon cours, een 3e prijs in de 3e afdeeling, met Trombone. ANDEL. Bij den heer v. Vliet heb ben zich ongenoode gasten toegang tot zijn woning verschaft. Naar we vernemen is evenwel slechts een be drag van f 10 ontvreemd. De timmerman D. G. Mans al hier, kwam zoodanig van den zolder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2