JSl-7-P'SAMANDELTJES- MODERN FOTO-ATELIER COERTSE VERGROOTINGEN FAMILIEGROEPEN LIJSTEN KODAKS PLATEN - CAMERA'S AMATEUR-ARTIKELEN Binnenland Buitenland Marktberichten. EIND 119 GORKUM TEL. 266. Ontploffing. De werkman K. te Hilvarenbeek, had het ongeluk zich op de schoen fabriek van de firma Bressers deer lijk aan het gelaat te branden, door het ontploffen van gas bij het aan zetten van een motor. In zorgwekken- den toestand werd de man naar het ziekenhuis te Titburg vervoerd. Er bestaat groote vrees, dat de man een zijner oogen zal moeten missen. Doodslag te Hoogeveen. Bij een ernstige vechtpartij is den 17-jarigen J. O. Boertien te Holl- veld, onder Hoogeveen, de halsslag ader doorgesneden, waardoor bijna oogenblikkelijk de dood intrad. Een aantal personen die bij de vechtpar tij waren betrokken waren gearres teerd. De 18-jarige B. H. heeft be kend de dader te zijn. Een Paaschduitje. De broodbakker K. van de West kruiskade te Rotterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een zij ner broodbezorgers Zaterdag de klan ten heeft bediend en er toen met de opbrengst van het verkochte brood vandaar is gegaan. Ernstig ongeluk. De 20-jarige werkman E. Gaiser, te Delft is op de glasfabriek aan den Haag weg door een der grijparmen, van de machine gegrepen en daar mede door den gloeienden glasoven gesleurd. G. werd deerlijk verminkt en is in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Verdronken. 'Het 3-jarig kind van den arbeider ;W. M. nabij het Gommelen onder Udenhout geraakte in de Leij nabij de woning. Pogingen door een ge neesheer aangewend om de levens geesten op te wekken, faalden. Door den trein gedood. De 20-jarige E. Watermans te Rot terdam is door een goederentrein aan gereden en gedood. Kapitein verdronken. Zondagmorgen is aan de Vondelin genplaat onder de gemeente Pernis binnengekomen het Ned. s.s. .Bus- sum" van de Houtvaart Mij. Vinke ten Co. te Amsterdam. Vermist wordt de kapitein Pron ker, gewoond hebbende te Amster dam, die vermoedelijk in het laatst van Maart op den Noord-Atlantischen Oceaan overboord is gevallen en ver dronken. Inbrekers te Utrecht. In een manufacturenzaak aan de Lange Elizabethstraat te Utrecht heb ben eenige inbrekers zich toegang weten te verschaf fen door middel van inklimming door een tuimelraam bo ven de voordeur. Een brandkast werd geopend met een sleutel, die in de buurt was opgehangen aan een spij ker, zoodat de buit van f 1500 ge makkelijk te veroveren viel. Ook in een zaak a. d. Oude Gracht heeft men zijn slag geslagen, daar viel den heeren een bedrag v. f 1800 in handen, dat uit een kasregister werd ontvreemd. De politie heeft in verband met deze inbraken 2 koop lieden aangehouden, evenals een ge scheiden vrouw tegen wie men erns stige verdenking heeft. Allen zijn in arrest gesteld. Door autobus overreden. 'Het 4-jarig zoontje van den heer B. te Bergen op Zoom werd op den weg naar Nieuw-Borgvliet door een autobus overreden en ernstig gewond. In zorgwekkenden toestand werd de kleine naar het ziekenhuis overge bracht. 'Van het dak gevallen. De timmerman van B. te Veghel, Idie werkzaamheden verrichte op 't dak der f-irma Coenen aldaar, had het ongeluk zijn evenwicht te verliezen ten te vallen. Met een ernstige hoofd wonde en een ribbreuk werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Kind uit den trein gevallen. Zondagavond is omstreeks half 9 op de lijn Gouda-Den Haag, tusschen de stations Rijswijk en Zoetermeer, 'n vreeselijk ongeluk gebeurd, waarvan teen vierjarig dochtertje van den heer iN. Oudshoorn, wonende te Gouda, het slachtoffer werd. De heer Oudshoorn reisde met zijn vrouw en kind. Het kind zat op de bank en tuurde naar buiten. Vermoe delijk' heeft het met den voet den veiligheidshefboom van het portier naar omlaag gedrukt. Toen het een oogenblik' later voor het deurtje ging staan, raakte dit open en viel het kind naar buiten. Onmiddellijk werd aan de noodrem getrokken en de trein tot stilstand gebracht. Tegelijkertijd pas seerde echter een trein van den ande ren kant en vermorzelde het kind. De ontstelde ouders, die bij het zoe ken behulpzaam waren, vonden 300 Meter verder het deerlijk verminkte lichaampje van hun eenig kind. o Aan een groot gevaar ontsnapt. De heer P. notaris te Schooldam, (N.H.) reed in zijn auto, een gesloten Renault, naar den Zuidelijken aanleg steiger van een der kettingponten te Velsen, met de bedoeling over te va ren. De pont lag echter niet aan den steiger, zoodat de heer P. zijn auto tot stilstand wilde brengen. Juist op het kritieke oogenblik, toen de auto op slechts eenige meters van den afsluitboom was, geraakte de gaspe daal onklaar, waardoor de gastoevoer niet meer afgesloten kon worden. De auto reed met een f linken gang op het diepe kanaal af. De afsluitboom werd door de motorkast omhoog ge tild en de auto reed den steiger op. Gelukkig had de bestuurder nog de tegenwoordigheid van geest, om zeer krachtig te remmen, waardoor het hem gelukte, den wagen op slechts 2 Meter afstand van den kant van den steiger tot stilstand te brengen. Het scheelde dus weinig of de heer P. was met z'n auto in de diepte ver dwenen. De auto werd ernstig be schadigd, de heer P. kwam gelukkig met den schrik vrij. In brand geraakt. De dienstbode van den kantoor houder der Posterijen te Rijen, is bij het aanmaken van een gasfornuis in brand geraakt. Met ernstige brand wonden werd zij naar het ziekenhuis te Breda vervoerd. Haar toestand is ernstig, evenwel niet hopeloos. Slordigheid of fraude Op last van den Officier van ju stitie der Rechtbank te Arnhem zijn door den burgemeester der gemeente Valburg de boeken en de geheele ad ministratie in beslag genomen van de Coop. Veilings Vereen. Midden-Be- tuwe te Zetten. Naar de geruchten willen, zijn er fraudes ontdekt in het beheer, dat overigens zeer slordig en onoordeelkundig gevoerd moet zijn. De Paaschdrukte. Het is op tal van plaatsen met de Paaschdagen verbazend druk geweest. Op Scheveningen was het den 2en Paaschdag zoo vol, dat zich op het einde van den middag lange files van wachtende menschen bij de trams vormden. De tram kon het aantal passagiers eenvoudig niet aan. De drukte, die op den Leidschen- weg heerschte, kan men zich niet voorstellen. Van Wassenaar af reden de auto's tot Den Haag in ééne file, Pleizierig was het nu juist niet te midden daarvan te zitten, want men schoot slecht op. Langs den weg van de bloembollenvelden was de negotie van losse bloemen in vollen gang. Het passagiersvervoer per trams ten autobussen etc. was aanmerkelijk hoo- ger dan verleden jaar met de Paasch dagen. Offerblokken gelicht. Twee jongens verpleegden van de stichting „Hoenderloo" te Hoender- loo, W. en P., resp. 18 en 20 jaar oud, zijn aangehouden wegens het ledigen van een offerblok in de Ned. Herv. kerk aldaar, waaruit zij door verbreking van het slot f 12 hebben ontvreemd. W. is te Zutphen aange houden en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Zijn kameraad P. eveneens. Ongeluk bij het hindernisspringen. De luitenant der cav. v. d. Minne, uit Deventer, is terwijl hij met zijn paard aldaar over een hindernis wilde springen, van het paard gevallen. Hij raakte onder het dier en werd door een trap ernstig aan het hoofd ge kwetst. De getroffene werd naar zijn woning vervoerd. Verdronken. De 18-jarige H. G. te Maastricht is ter hoogte van de Sandersbrug in het kanaal verdronken. Een slechte rustplaats. Een automobiel bestuurd door den heer Janssens, uit Huil, onder Box tel, heeft op den Helvoirtscben weg twee personen, die daar op den weg lagen, aangereden. Een hunner, T., werd ernstig gewond en per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Botsing tusschen tram en auto. Te Amsterdam zijn op den hoek van de Kattenburgervoorstraat een vrachtauto en een motorwagen van lijn 13 met elkaar in botsing geko men. De gevolgen van deze botsing waren zeer ernstig. De auto werd n.l. door de tram op het trottoir gewor pen, dat langs' de spoorbaan loopt. Daar liep het bejaarde echtpaar Goed. De vrouw werd door den achterkant van de auto getroffen en aan den slaap ernstig gewond. Het tweeja rig dochtertje van den chauffeur, dat naast hem zat, viel en werd door glasscherven gewond. Beide gewon den werden naar het ziekenhuis ver voerd. Het meisje kon, na verbonden te zijn, met haar vader naar huis gaan. L>e 72-jarige vrouw was er zoo ern stig aan toe, dat zij enkele uren later is overleden. Brutale inbraak. Een brutale inbraak heeft plaats gehad in den boekhandel van de fa. Joachimstal aan de Jodenbreestr. te Amsterdam. De ongenoode gasten hebben zich toegang verschaft door een aangren zend perceel vanwaar zij door het wegzagen van planken in het trap portaal, in den winkel konden komen. Daar .hebben de indringers een hee- le verwoesting aangericht. Het kas register werd geforceerd en het daar in aanwezige geld weggenomen. Ook zijn verschillende offerbusjes van liefdadige instellingen door de inbrekers geledigd. Verder hebben zij nagenoeg alle in den winkel aanwe zige vulpenhouders en vulpotlooden ontvreemd. De inbraak moet zijn gepleegd door personen, die volkomen op de hoogte van de situatie waren. Geachte Medeburgers l Op een theevisite wordt er meestal over kleeding enz. gesproken. De een zoekt het hier en de ander daar, doch ik wil U een goede raad geven Zoeli niet meer naar een adres voor Uw bleeding: naar maat, want W. H. IJRIK,hoek Visscliersdyb GORCUM, is m y n en ook Uw adres. Wil U tegen matigen prijs een costuum, dat in coupe, stof, voerings en afwerking in alle opzichten moet vol doen, dan kunt U nergens beter terecht Geen autobus- of andere reiskosten voorden vergoed, maar daarvoor ontvangt U de g el ijk werk l MET CR ATI 5 GRENADINE SAUS EEN HEERLIJK NAGERECHT PUD DIN GEAB RIEK GR ON NGE N O— O o O o— o— o O o -o— o o— O Brand met een luchtje. Het Runeöhotel te Stockholm is geheel afgebrand. De eigenaar van liet hotel, die het eerst eenige dagen geleden had gekocht, is met zijn vriend gearresteerd onder ver denking het vuur te hebben aangesto ken. In het hotel is reeds herhaaldelijk brand uitgebroken en eenigen tijd ge leden brandde het restaurant af, waarbij de toenmalige eigenaar den dood vond. - o 1000 Meter brandslang in actie In de Wie sens traste te Berlijn is even voor halfzes brand op een houtstapel plaats uitgebroken. Het werd een gewel dige brand, die door 7 jafdeelingen brand weer werd bestreden. De slangen hadden een gezamenlijke lengte van meer dan 1000 meter. Eerst nadat van alle kanten liet vuur onder water kon worden geno men, was het mogelijk den brand te iso- leeren en de omgeving te redlen Tragisch. Een onderofficier te Potsdam vroeg verlof om met een militair voertuig zijn ouders af te halen. Op weg naar de kazeme werd de wagen door en tram wagen geramd waardoor de moeder van den onderofficier werd gedood en hijzelf, zijn vader en een mennende korporaal ernstig werden gewond. o Paaschongelukken. Tijdens de Paaschdagen hebben te Ber lijn verschillende ernstige auto-ongeluk ken plaats gehad. Bij Zweckau in Saksen reed een commissaris van politie, uit Leipzig, die met zijn dochter en vrouw per motorfiets met zijspan een uitstapje maakte, tegen een auto. De commissaris kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij dood bleef liggen. Zijn dochter werd ern stig, zijn vrouw lichter verwond Op den Langenhornerstraatweg kwam een auto, waarin zich enkele vliegers be vonden, in botsing met een melkwagen. De vlieger Bohne, die de auto b'tsiuurde, werd op slag gedood. Zijn borstkas werd ingedrukt. De vlieger Maulenberg bleef ongedeerd. Van de overige 3 inzittenden werden 2 dames ernstig gewond Uit Saarbrucken wordt gemeld, dat op den straatweg tusschen. Singrist en Was- selnheim in de Vogezen een band van de auto van den koopman Sachs uit Saar brucken sprong. De auto kwam tegen een boom terecht en viel vervolgens van een hoogte van 3 meter naar beneden. Een dame, die in de auto zat, werd tegen een boom geslingerd en stierf, terwijl zij naar liet ziekenhuis werd vervoerd. De overige inzittenden kwamen er met lichte verwon dingen af. De auto werd geheel vernield. Het Paasclischieten. Te Warschau zijn door het z g. Paascli schieten 2 personen gedood en 11 ernstig gewond. Het gebruik van het Paascli schieten is in Polen vooral na den oor log zeer toegenomen en eischt ieder jaar tal van slachtoffers —o Noodlottige botsing. Uit New-York wordt gemeld dat twee wagons van den Metropolitanspoorwec tegen elkaar zijn gebotst. Beide wagens zijn getelescopeerd Twee reizigers wa ren op slag dood, een 30-tal anderen liepen verwondingen op, eenigen hunner verkeeren in levensgevaar. o- Overstroomingen in Canada In de Canadeesclie provinci Quebec hebben enorme overstroomingen in het laatst, der vorige week veel schade aange richt. Vier personen zijn omgekomen. Bij Drummond ville is de expresstrein van Quebec naar Montreal ontspoord Twee wagons vielen in de St. Francitrivier, met het gevolg dat twee reizigers zijn verdronken. Zalmvisscherij in den Rijn Een telegram uit Karlsruhe d.d. 10 April meldt Ter bevordering van de zalmvisscherij in den Rijn werden bij Karlsruha 490.000 jonge zalmpjes, uit de br oedi n r i c h tin gen Augst en Liestal, uitgezet in tegenwoor digheid van Nederlandsche deskundigen, Het grootste deel der kosten draagt Ne derland. —o Nieuwe aardbevingen. Uit Angora wordt gemeld, dat te Smyr na. en in de omgeving opnieuw aardschok ken zijn gevoeld. Daardoor zijn weerver- schillende huizen vernield. In het ge heel zijn thans te Smyrna en in de om liggende dorpen ongeveer 20000 huizen vernield. Onder de bevolking heerscht weer een paniek. Voor zoover tot nu toe bekend zijn echter geen nieuwe men- schenlevens te betreuren. o Griezelige vondst. In een autobus te Berlijn vond men 'n groot pak, dat de lijken van twee pas geboren kinderen bleek te bevatten. De politie werd gewaarschuwd en deze nam de lijkjes in beslag. Uit het onderzoek bleek dat een knecht van een ziekenhuis die de lijkjes van de kort na de geboor- te overleden kinderen naar een ander zie- j kenhuis moest brengen, liet pak in de au tobus had laten liggen, zoodat men niet met een misdaad te doen had, zooals men eerst meende. o— Gevaarlijk spel van een 10-jarigen knaap. Te Friedland in Mecklenburg wilde 'n metselaar zijn gereedschap uit een schuur halen. Bij het aanvatten van de deur klink viel hij dood neer en 2 arbeiders werden bij het aanraken van de klink ge troffen en ernstig aan de hand verbrand. E(.n 10-jarige schoolknaap had de lioht- leiding met de deurklink verbonden, om den metselaar schrik aan te jagjn Zijn slachtoffer laat een weduwe met 3 kinde ren na. -—o Een bezetene. Te Namborn in cle Rijnprovincie heeft een dronken F ranse h douanebeambte vol gens de Neunkirchner Ztg. 2 jongj Duit- sciiers doodgeschoten en zich daarna in zijn woning gebarricadeerd. Door de land- jagers belegerd, opende hij het vuur en loste 80 schoten op hen af, zonder er iemand te treffen. Ten slotte stak hij zijn dak in brand Toen men hem vond had hij u-ai kogel in liet hoofd. o Levend verband. Een hevige brand heeft Paasch-Maan- dag te Cisco een farm in de aseh gelegd- waarbij 8 personen om het leven zijn ge komen. Te Desschei in België is een hoe ze afgebrand, waarbij een 80-jarige man den dood vond in de vlammen. Slachtoffer der wetenschap Zaterdag j.l. is de bekende directeur van het Moskousche Instituut voor Bloed- oveibrenging, prof. Bogdanof, overleden aan de gevolgen van een wetenschappe lijk experiment, waarbij hijzelf een liter bloed uitwisselde met een, student, die tu berculeus was en aan malaria leed O Visschers verdronken. Een visschersschuit sloeg door een zwa re golf bij Youghall in Ierland om Drie visschers zijn omgekomen, slechts een werd gered. De zware lederen kleeren der visschers verhinderde hen te zwem men. Gelukkig gered! Op Paaschzondag beklommen 13 schools? kinderen uit Stockholm den top van den Areskoetan, een van de hoogste bergen van Noord-Zweden. In de duisternis wer den zij door een sneeuwstorm verrast. In het hotel van het nabijgelegen plaatsje Are werden alle Paaschfestivit aten afge broken en een expeditie uitgezondtin. Alle kinderen werden gered. Driftige agent. In het plaatsje Hagen-Mühle bij Solin gen geraakte een politie-agent in een twist gesprek met enkele jongelui Plotse^ ling tarok hij zijn sabelbajonet en stak een van de jongens in de borst. De agent is gearresteerd. Motorbootramp. Een met 20 personen bezette- motorboot sloeg op liet Como-meer om; 10 d,r op varenden verdronken jammerlijk o— 's BOSCH, 11 April. Op de markt van heden werden aangevoerd 2332 stuks. 1327 stuks hoornvee, 810 biggen, 55 zeugen, 78 schapen iamm., 62 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f205 a f365, kalfvaarzen f200 a f 320, magere ossen en koeien f 125 a f 225, vette ossen en koeien le kw. 52 2e kw. 46 ct. p. p., pinken f110 a f175, zeugen f60 a f 90, biggen f 1.40 f 1.60 p. w, schapen f22 a f35, lammeren f 18 a f 25. Verdere mededeeiingen Handel over 't geheel willig. G0R1NCHEM, 9 April. Op de veemarkt waren aangevoerd 638 runderen, 8 nuch tere kalveren, 150 overloopers, 692 biggen, 2 geiten of bokken, 18 schapen, 32 lammeren De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 375f 425 melkkoeien f300f350; kalfvaarzen f200f275; guiste vaarzen f 180f 250 pinken f 80 f 130 graskalveren f f nuchtere kalveren f 18f 25, overloopers f 24f 30. biggen f12f 18. schapen f25f30, lammeren f10f 12, geiten f 12f 15. ROTTERDAM, 10 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 209 paarden, 0 veulens, 1905 magere runderen, 895 vette runderen, 340 vette kalveren, 2154 nuchtere kalveren, 47 graskalveten, 184 schapen of lammeren, 38 biggen, 8 bok ken of geiten, 964 overloopers. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f195—390, kalfkoeien f200 400, stieren f 120—500, pinken f85 130, graskalveren f 60 95, vaarzen f170225, paarden f200325, slacht- paarden f 100170, hitten flOO180, veulens f 80-160, biggen f611, biggen per week f 1.10f 115, overloopers f 15 28, fok-nuchtere kalveren f 1520, slacht- nuchtere kalveren f 812. Be Retterdamche eierreüing. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4.85f 6.00 Idem (klein) f f Eendeieren f 4 95f 5.30 Aanvoer 190.000 stuks. ZALTBOMMEL, 10 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 56 biggen, prjjs f915. 418.000 eieren, prijs p. st. 55J ct. 820 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter f 1.25, boerenb. f 1.30. I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6