r&i Jan Geertzen, Ruime auto garage's Buitenland Plaatselijk tfieuws •Vele duizenden beten *ich tot op heden onbetuigd in het Zeodingsbareau te Oegsi- geeet wacht men op bet antwoord ran reien, 't Geldt bier niet een taak ran enkelen. Brand te Amsterdam. Zaterdagavond is te Amsterdam brand uitgebroken op de tweede rerdieping van het perceel Transv&alkade 3a. De bewoner, de 71-jarige E. J. Witt, die in de achter kamer by een petroleumkachel zat te lezen, trok, toen hy zich eren naar de keuken zon begeven, bij het toorbyloopeu de kachel om. De weg stroomende olie zette in een oogwenk alles in lichte laaie. De oude man trachtte aanvankelyk de vlammeD met een tafelkleed te dooven. Hy slaagde daarin niet en liep eenige brandwonden aan zijn handen op. Met de bewoners van 3 hoog bleef Diets anders over dan te vluchten. De brandweer werd, doordat het vuur fel -uitsloeg, vooral aao den achterkant van de woning, herhaalde malen gealarmeerd. Toen zy met een aantal motorspuiten ter plaatse kwam, hadden de vlammen ook de derde verdieping reeds aangetast. De brand weer wist het vuur op de zoldertrap te stuiten. De brand, die met twee stralen op eeo der motorspuiten bestreden werd, verwoestte de achterkamer der tweede en derde verdieping en ten deele ook de keukens. De woning op de eerste etage alsmede de gelykstraats gevestigde slagery kregen ernstige waterschade. De verschil lende bewoners zyn verzekerd. Chamberlain in ons land. Zaterdagmorgen heeft de familie Cham berlain een bezoek gebracht aan de ver zameling schilderyen en teekeningen vandr, C. Hofstede de Groot te diens huize aan het Lange Voorhout te 's Gravenhage. De familie Chamberlain gebruikte het noenmaal by de familie Loudon, op de bui tenplaats Voorlinden c te Wassenaar. Daar na hebben Sir Austen en zyn familie de opening door den Engelschen gezant van de tentoonstelling van schilderyen van Neville Kytton in de Koninklyke Kunstzaal »Kley kamp* bijgewoond. Vervolgens werd een thee gebruikt ten huize van den heer R. Henry Norweb, eerste-secretaris der Ame- rikaanscbe Legatie, en mevrouw Norweb. De koningin heeft Zaterdagavond om 7| uur den Britschen minister van Buitenl. Zaken, sir Austen Chamberlain, in audiëntie ontvangen, benevens den Britschen gezant, graaf Granville. Aan den disch van de koningin en prinses Juliana zaten aan sir Austen Chamberlin, K. G., en lady Chamberlin, graaf Granville en lady Granville, minister Beelearts van Blokland en mevr. Beeiaerts van Blokland, geb. jonkvrouwe Snoeck, alsook verschillende leden van haar gevolg. De tafel was versierd mek narcissen, 's Avonds na afloop van het Mengelberg» concert heeft de Amerikaansche gezant te 's-Gravenhage, de heer Richard M. Tobin, ter eere van de familie Chamberlain, die by hem logeert, een souper gegeven. Ook hier waren weer vele gasten, Verdronken. De veehouder A. v. d. Meer te Terhome (Fr.) is Zaterdag uit zijn bootje gevallen en verdronken. Ia een bunkergat gevallen. De 32-jarige T. Beuker van den Spoor- dijk te Barendrecht is aan boord van het in de Waaibaven te Rotterdam liggend s.6. »Meranka« in het bunkergat gevallen. Met eenige gebroken ribben is hy in het Ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. o Uit de manden-industrie. Naar de vVolkskr.c meldt, is Zaterdag de staking geproclameerd by de firma Prinsen en Van Halder te Haarsteeg, om vattende de voor genoemde firma werkende arbeiders in de Langstraat alsook te Ammer- zoden. De leiding dezer staking berust by den R. K. Bond van Houtbewerkers St. Antonius van Padua te Utrecht. Vice-president Raad van State. H. M. de Koningin heeft Zaterdagmiddag dr. F. A. C. graaf van Lynden van San- denburg ten koninklijken paleize in het Restaurant Uitspanning. 8t. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Reclamewagens speciaal tarief. j Noerdeinde als vice-president van den Raad van State ter beëdiging ontvangen. Auto door een trein gegrepen. Zaterdagavond is op een onbewaakten overweg tasschen Wezep en Hattemerbroek een vee-vrachtauto uit Wezep door den sneltrein, die om half zeven van Utrecht te Zwolle aankomt, aangereden. Twee kinderen van zekeren Wilf te Wezep, die voor pleizier een eindje meereden, werden vermorzeld. De geheele trein ging over de beide slachtoffers heen. De vader der beide kleineD was in de nabijheid toen het vreeseiyke ongeluk zich afspeelde. De bestuurder van de auto, Schilstra, werd zwaar gewond opgenomen. Eenige koeien, die zich op den wagen bevonden, werden gedood. De aanslag op den Koning van Italië. Nederlandsche sympathie. Onze gezant te Rome heeft telegrafisch de opdracht ontvangen, aan de Itaiiaanscbe regeering de levendige sympathie der Neder landsche regeering te betuigen in verband met den op den koning van Italië gepleeg- den mislukten aanslag. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. F. Beeiaerts van Blokland, heeft met hetzelfde doel een bezoek aan den Italiaanschen gezant gebracht. smaakt als room HEUSDEN. Op de Zaterdag gehouden verpachting der Kermisvermakelijkheden op het terrein, ter gelegenheid van het Groot Nationaal Bondsfestifal alhier, op 29, 30 Juni en 1 Jali a.s., werden de volgende standplaatsen gegund voor Consumptie en Danstent, M. J. Struik Wafel- en Pof fertjeskraam, Draaimolen en Lucbtschommel, Paling- en Zuurkraam, Schiettent en Hoofd van Jut, Sigarentent, Lachspiegeltent, Acrobatenteot, Koekkraam, Oliebollenkraam. Onze stadgenoote Mej. E. Klyn behaalde op het elf-Provinciëo concours, uitgeschreven door de N.V. Artsilk te Breda, de volgende pryzen2de pr. Nationale wedstrijd eD 2de pr. Provinciale wedstrijd. Dit bekroonde handwerk is tentoongesteld op de 16 ie Beurs der Dameskroniek, welke van 1322 April te Amsterdam wordt gehouden iu het R, A. I. gebouw. 13 April. Voor de Pluimveevereen. >Heusden en Omstreken* op de Gelder- malsensche Eierveiling geveilde eieren brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f5 07 Bruin f 5.27 Eendeneieren f 4.57 Alles per 100 stnks. Wy herinneren er aan, dat in deze week 's middags van 2 tot 4 uur ten stad- buize gelegenheid bestaat voor vrouwen en meisjes boven de 15 jaren om kosteloos hare handteekening te plaatsen op een Ijjst, bestemd om te worden gevoegd by het huldeblyk voor H.M. de Koningin-Moeder. Het 3 jarig dochtertje van S., wo nende aan de Herptsche pad, geraakte met haar vingertje zoodanig tusschen een dicht slaande deur, dat de top geheel werd af gekoeld. Het bestuur van de Heusdensche Hengelsportvereeniging heeft voor het visch- concoun, dat op a.s. Zondag gehouden zal worden, behalve de prachtige pryzen, ge schonken door de WelEd.Gestr. Heer Mr. C. W. Ommeren en den heer v. Laar hoven, nog een 20-tal aardige prijzen be schikbaar gesteld. Alle visch komt in aanmerking, behalve snoek, baars en paling. AALBURG. Donderdag, 19 April, des avonds om half zeven hoopt de heer Van Leeuwen uit Schoonrewoerd in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. ANDEL. In den loop dezer week zal een collecte langs de huizen worden ge houden voor aanbieding Huldeblijk aan H.M. de Koningin-Moeder. De Heer F. van Duist is gekozen tot Bestuurslid van den ring aAltena* van Hervormde Joogelingsvereenigingen. Op Hemelvaartsdag a.s., zal van wege de Herv. Jongelingsvereeniging alhier een Landdag worden gehouden. ALMKERK. Op de 21e Pinksterdag a.s. zal alhier, vanwege de Ger. Kerken, een Zendingsdag worden gehouden. Vrijdagmiddag had een Zoontje van den heer v. B. alhier het ongeluk, terwijl hij met paard en wagen de Voorsteeg passeerde en doordat het paard schrok van een passeerende vrachtauto, te water te geraken. Gelukkig wist men na een poosje paard en kar weer op 't droge te werken persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den vee handel bestaat niet veel vraag. Men be steed voor kalfkoeien van f 300f 375, melkkoeien var. f225— f300, voor kalf- vaarzen van f200f300, graskalveren van f70—f 100, nuchtere kalveren van f10— t 20. BRAKEL EN POEDEROIJEN. Belang hebbenden worden er aan herinnerd dat ter gemeentesecretarie verkrijgbaar zyn aanvragen tot het bekomen van vischakteu voor het nieuwe dienstjaar. Het verdient aanbeveling deze tydig aan te vragen. CAPELLE. Dinsdag j.l. hield de Chr. Besturenbond van Sprang-Capelle in de consistorie te Vrijhoeve-Capelle haar jaar vergadering. De Voorzitter, de heer P. Faro opende deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna hy de aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de afgevaardigden der verschillende jongelingsvereenigiDgen. Hierna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen, goedgekeurd en onver anderd vastgesteld. Vervolgens bracht de secretaris, Jac. Vos, zyn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat zijn aangesloten 5 af- deelingen met 318 leden. Iu 1927 werden 9 vergaderingen gehouden en 4 andere vergaderingen door bestuursleden bijgewoond om het pleit voor de Chr. sociale beweging te voeren. Van het gratis geneeskundig advies werd weer een ruim gebruik ge maakt. Het ledental van het T. B. C. fonds bleef stabiel. Opgericht werd in den loop van het jaar een kolen-inkoopvereen., welke zich in een flinke belangstelling mocht verheugen. Het ledental hiervan steeg tot 100 leden. Het finantiee! verslag gaf een batig slot van f2.50 aan, Namens de controle commissie voor de rekening en verant woording deelde de heer C. de Rooij mede dat de boeken en verdere bescheiden van den penningmeester in orde zjjn bevonden. Tenslotte behandeld de Voorzitter bet onderwerp >Levensvreugde en Levens roeping* waarop een korte bespreking volgde. Na een woord van dank sluit de Voor de vergadering en gaat de Secretaris ia dankzegging voor. Het glas- en verfwerk van een nieuw te bouwen meelfabriek voor de fa, A. L. Sneep k Co. alhier, is opgedragen aan Gebr. van der Waals te dezer plaatse, De j I. Zondag gehouden collecte voor de Chr. School aaD den Loonschendyk heeft ruim f 25.opgebracht. DUSSEN. Dezer dagen geraakte de landbouwer Z R. alhier, terwyl hy per flets in de Polder »'t Noordeveldc eenige werkzaamheden moest gaan verrichten, met de fiets te water. Zeer opgefrischt wist bovengeaoemde met de vVeloc om zyn bals, waar hy in verward zat, zich op het droge te werken en kon R. zich spoedig naar zijn woning begeven, om de natte kleeren voor droge te verwisselen. Op Vrjjdag 20 April 1928 zal de Raad dezer gemeente een openbare ver gadering houden, des namiddags ten 3 u. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Verslag volkshuisvesting en Gemeente verslag. 3. Uitkeering ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920. 4. Wijziging belastingverordening. ELSHOUT. In deze gemeente heeft zich een Comité gevormd onder leiding van Mevr. van Liempt-Verwiel, met het doel om gelden en handteekeningen in te zamelen voor het huldeblyk van H.M, de Koningin- Moeder. Het Comité bestaat nit de dames Sprengers en Piron voor Oudbeusden en Brok en Kolmans voor Elshout. De dames zullen reeds deze week een begin maken met hun rondgang langs de huizen. '8 GRAVENMOER. Naar men ons mede deelt zal het Fanfarecorps Euterpe deel nemen aan het Groot Nationaal Concours te Rotterdam op tweede Pinksterdag. De vereeniging zal uitkomen in de afdeeling uitmuntendheid. Wy wenschen Directeur en werkende leden veel succes. KERKWIJK. Den heer H. Blom, tim merman te Aalst, is opgedragen het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer H. Haasakker te Nederhemert, voor de som van f 5600. KAATSHEUVEL. Naar men verneemt, is de heer Corn, den Eogelschman, alhier, overgeplaatst als commies He klasse naar Woudrichem. POUDEROOIJEN (Aalst) Den 8 April jl. herdachten de heer A. J. H. Maas, wet houder alhier, en zijn echtgenoote den dag dat zy 25 jaar geleden in het huwelyk traden, welk feit den 10 April werd ge vierd. Op dezen en volgende dagen is deze geachte tamilie, die zich hier en op vele plaatsen zooveel vrienden en kennissen heeft verworven, dan ook als 't ware overstroomd met belangstelling. Uit onze plaats alleen zagen wy een groot aantal personen hunne felicitaties aan het zilveren paar betuigen. Zoowel voor- als namiddags stond de toeloop niet stil. Een schat van bloemen merkten wij in de woning der jubilarissen op, be nevens een groot aantal andere stoffelijke blyken van hulde en waardeering, Tot laat in den avond bleef een zeer groot gezel schap in de gastvrije woning der familie gezellig bjjeen. Zooals reeds gezegd, ook uit omliggende plaatsen werden vele geluk- wenschen ontvangen en kwamen zeer velen persoonlijk. Wel een bewijs, dat de familie Maas in ons dorp zeer geacht en bemind is, Wij wenschen het zilveren paar gaarne nog vele gelukkige jaren. SPRANG. Zaterdag speelde onze korf balclub N.E.O. een wedstryd tegen Quik uit Tilburg. Het spel eindigde met 51 in het voordeel van N.E.O. G. v. d. Hoven kwam met zyo fiets, toen hy de Dijkstraat uitkwam met een anderen fietser in botsing. V. d. H. viel van zyn fiets, waarby hy inwendige kneu zingen opliep, zoodat hij de geneeskundige hulp van Dr. W. moest inroepen, Het dochtertje van B. G. uit Helmond had op den Roestelberg het ongeluk te vallen, waardoor zy haar schouder ont wrichtte, welke door Dr. W. alhier gezet werd. \"VEEN. Morgen (19 April) hopen de echtelieden L. v. Tilborg en C. Heermans deB dag te herdenken, waarop zy 50 jaar geledeu door den band des huwelyks wer den verbonden. Het Ijjdt geen twyfel of de krasse oodjes zullen dien dag vele blyken van belangstelling ondervinden. WOUDRICHEM. Da Rijksontvanger alhier maakt bekend, dat de aanslagen in de Inkomsten- en Vermogensbelasting, be lastingjaar 1927/28, moeten worden af betaald vóór 1 Mei a.s., voor zoover de biljetten niet later zijn gedagteekend dan in November 1927. Voor de buitengemeenten is daarvoor alsnog op de zitting in Mei zonder kosten gelegenheid. Gedurende het tjjdvak van 6 tot en met 12 April werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 16 zalmen, welke fl.95 i -—O O— Uezoek van ouds bekend Hótel Café Bill&rd o —o Vonk uit een schoonsteen veroorzaakt groote schade. Door het overspringen van een vonk uit een schoorsteen werd een huis bij Cux- hafen in de Zidlungerheide in de asch de bosch werden aangetast. De brandweer gelegd. ONok de heide en het aangrenzen- was machteloosmeer dan 200 bunder heide en 100 bunder bosch zijn ver nield. Ongelukkig schot. In de militie-karzerne van Carroccio bij Milaan ging Vrijdagmorgen plotseling het geweer van een militiesoldaat af toen de ze het met een hand vasthield om zijn gordel om te doen. Het schot trof een groep militie-soldaten, van wie er 2 ge dood en verscheiden gewond werden o Onverantwoordelijk spel Te Schwerin in Mecklenburg liehben kinderen bij het spelen een klein .in jon gen gekneveld en in een lekke visschers- fcoot vastgebonden Daarop duwden de kinderen de boot het S c li we rn ner meer in, waar de wind haar steeds verder van den oever dreef, terwijl zij langzaam vol water liep. Den jongen was een prop in den mond roepen. Zijn speelgenootjes d*ien niets gestopt, zoodat hij niet om hulp kon om hem te redden. Door een toeval merkten roeiers de zinkende boot op en konden op het laat ste oogenblik het kind van den dood door verdrinking' redden. o Griezelige vondst In een beek te Molenbeek bij Brussel heeft men het lijk gevonden van een 50-jarigen man. Het lijk vertoonde veie wonden aan hals en borst. o Huis ingestort. Te Carpentras in Frankrijk is een huis ingestort. Twee kinderen zijn omgeko men, hun ouders werden zwaar gewond. o Koudegolf in Polen. Op het oogenblik heerscht boven Polen een koudegolf. Te Warschau en in Zuid- Polen is 35 centimeter sneeuw gevallen. Te Warschau heerschte Vrijdaeg een kou de van 8 graden onder nul. o— De Oceaanvlucht geslaagd De „Bremen", bemand met Köhl, lei der, baron Von Hünefeld en den comman dant van het Iersche militaire vliegoorps Fitzmauriee, heeft de Oceaanvlucht vol bracht, zij het ook, dat men niet te New- York is aangekomen, doch een noodlan ding aan de Canadeesche kust heeft moe ten maken. Vrijdagn heeft den geheelen dag op het vliegveld Mitchel-Field, bij New-York, een buitengewone drukte geheerscht Fr was een ontzaggelijke menschenmenig+e op de been en het terrein had veel van een le gerkamp weg. Tal van handelaars had den zich met allerlei waren opgesteld en maakten uitstekende zaken De me nigte waehttte natuurlijk vol spanning op de berichten omtrent de „Bremen", doch tot bijna 11 uur Amerikaanschen tijd werden slechts weinig betrouwbare berichten ontvangen. Om half elf werd het eerste bericht der Canadeesche ma rine bekend, dat een vliegtuig boveu Ringsport in Nieuw-Zeeland was gezien, in West-Zuidwestelijke richting vliegen de waarvan men vermoedde, dat het de „Bremen" was. Daarna volgden met min of meer lange tusschenpoozen berichten uit verschillende plaatsen, waar men liet Vliegtuig had zien passeeren, dat om 11.45 uur boven Yarmouth in Nieuw- Schotland en om 1.45 uur boven Broek- ton in de buurt van Boston in den staat Massachusetts gesignaleerd werd. De spanning nam voortdurend toe Op het Curtiss-vliegterrein stond het Junker vliegtuig gereed, dat met mej. Junker wilde opstijgen om de „Bremen" tegemoet te gaan. Het vliegtuig begaf zich enkele malen naar het vliegterrein van Mitchel- Field, door de menigte luidruchtig toege juicht. Verder werden op het Mitchel- Field 7 vliegtuigen gereed gehoulen om de Bremen" tegemoet te vliegen Allerlei tegenstrijdige berichten kwa men nu los, tot Zaterdagochten l defini tief gemeld werd, dat de „Bremen" op 't Greenlyeiland (aan de kust van Cana da) een noodlanding had moet n doen. De eerste rapporten over de „Bremen", welke te Quebec ontvangen zijn, waren van de vliegers zelf. De landing van het vliegtuig werd gemaakt op een klein be vroren meertje op het Greenly-eiland. Het zag er niet naar uit, dat het toestel erg beschadigd was bij die landing, maar een nader onderzoek bewees, dat de schade grooter was dan aanvankelijk gedacht was, zoodat er eenige dagen heen zullen gaan met de herstelling. Ondanks het feit, dat de vliegers een viertal benauwde uren hadden doorge bracht toen zij in den mist rondvlogen, zonder zich ook maar eenigermate te kun nen oriënteeren, waren alle drie de vlie gers in de allerbeste conditie De vlie gers hadden zoolang mogelijk rondgevlo gen, maar zij waren ten slotte door het opraken der benzine gedwongen te lan den op het eerste het beste stukje grond, dat daar geschikt voor was. De bomaanslag op den Koning van Italië. Algemeen wordt gezegd, dat de bom aanslag, die te Milaan is gepleegd, de grootste is, welke ooit op het Appe- nijnsche schiereiland is voorgekomen; een aanslag, die uitsluitend offers onder de militaire troepen, die den weg afzettere, welken de koninklijke stoet zou volgen, onder de aan den kant geschaarde Jeug- organisaties en de toeschouwers heeft geëischt. Voor de nagelaten betrekkingen der slachtoffers is een steunactie op touw gezet. Toen de stoet, welke twintig auto's telde, alsmede talrijke motorrijwielen der politie, de plek des onheils naderde, was men reeds ver gevorderd met h"t oprui men der aangerichte schade en het ver binden der slachtoffers. Onmiddellijk stel den de consulaire ambtenaren en andere autoriteiten die voor den inging der Jaarbeurs de komst van den koning af wachtten, hun auto's voor het vervoer der gewonden beschikbaar. De opwinding onder het publiek was ontzettend. Als een loopend vuurtje ver spreidde zich het bericht van den aan slag door de stad en onverwijld nam de politie de noodige veiligheidsmaatregelen. Alle telefonische gesprekken mei het bui tenland werden stopgezet en pas horstel! •nadat het officiëele communiqué over het gebeurde was verschenen Op alle naar de grens rijdende treinen bevonden zich beambten der geheime politie Telegrafisch werden de hoog©re justitie ambtenaren te Rome van het gebeurde in kennis gesteld. Zij vertrokken direct naar Milaan, waar de politie reeds met het zoeken naar de daders begonnen was Behalve de burgemeester van Milaan, die een belooning van 100.000 lire heeft uit geloofd voor het vinden der schuldigen, stelde ook de Bond van Oorlogsvermink ten 10.000 lire beschikbaar. Er werd over niets anders in de stad gesprokenop straat stonden de men- schen in dichte groepjes bijeen, en voor 't koninklijk paleis, waar koning Emanu el na de opening der Jaarbeurs zijn in trek had genomen, stonden duizenden, die den vorst toejuichten. Het aantal dooden is tot 23 gestegen Uit Milaan wordt nog gemeld: De Milaansche recherche heeft een man gearresteerd, die, naar zij m^ont, de hoofdschuldige was bij den aanslag op den Koning. In verband met verdere ar restaties is zijn naam echter nog niet be kend gemaakt. Smokkelaar verdronken. Tolbeambten te Tourcoing bemertken twee smokkellaars, die over de Fr nsch— Belgische grens wilden trekken. Een van hen werd gevat, de ander sprong in het kanaal van Roubaix, doch het gelukte hem niet het water over te zwemmen en hij verdronk voor de oogen der douanen Duur betaald autoritje. Twee Zweedsche zeelui hadden te Ant werpen een autoritje gemaakt en wilden daarna zonder te betalen op hun schip springen. Een hunner viel in het water en verdronk. De andere heeft daarna betaald. o Oude vrouw vermoord. Te Mulhem in Vlaanderen heeft men een oude vrouw dood in haar woning ge vonden. Zij had een gapende hoofdwonde en lag in een plas bloed. Daar geld werd vermist heeft men hier met een roof moord te doen. Tramontsporing. Door het slecht functioneeren der rem men is te Algiers een tram ontspoord Twee personen werden gedood, ongeveer 20 min of meer ernstig gewond O Onder zand gestikt. Kinderen speelden in een zandgroeve te Woluwe bij Brussel, toen zij door een grondverschuiving plotseling werden be dolven. Allen werden gered, behalve een 11-jarige knaap, die onder het zand ge stikt bleek te ziju. •«."..ca

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2