Jan Geertzen, MODERN FOTO WÉIMlil f 32.50 F*. JOHAN DE MOL, VERGROOTINGEN FAMILIEGROEPEN LIJSTEN Plaatselijk Nieuws Kantongerecht fleusden EIND B 119 KODAKS PLATEN - CAMERA'S AMATEUR-ARTIKELEN GORKUM TEL. 266. i Stalen op aanvraag. Coupeur te ontbieden. Voor prima pasvorm en be werking wordt ingestaan. Verzuime niet, zonder eenige ver plichting stalen aan te vragen. HEUSDEN. Openbare Raadsvergadering te ZA.LT- BOMMEL, van Vrydag 27 April. Verschillende ingekomen stokken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt o.m. mede, dat de by publieke inschryving verkochte iepeboomen hebben opgebracht f1075. Dat de opbrengst van de by publieke inschryving gehouden verpachting voor 5 jaren der Gemeentelanderijen onder Bruchem, Driel, Zalt-Bomnaei en Hellouw heeft be dragen f3813.25 en die der gewone publieke jaarlijksche grasverpachting f 18.062 De opbrengst in 1927 was f22.240. Onderhandsche verhuur van de boven lokalen van het voormalige Stadskoffiehuis aan de N.V. Provinciale Geldersche Electri- citeitsmaatschappij te Arnhem, wederom voor den prys van f 600 per jaar, telkens met een jaar te verlengen. Wordt z. h. s. aangenomen. Onderhandsche verbuur van de voor- bovenwoDing boven de Boterhal aan Mej. M. Wolfert voor f 250 per jaar. Wordt z. h. 8. aangenomen. Benoeming lid van de commissie van toezicht op het lager onderwys (periodieke aftreding) van den heer J. B. J. Zoetmulder. Het aftredend lid wordt met algemeene stemmen herbenoemd. Benoeming lid van de commissie voor de gemeentebedrijven, wegens bedanken door den heer Kaasjager, wegens drukke bezigheden. Na een tweetal stemmingen en een herstemming, wordt bij loting de heer A. J. de Jongh aangewezen. Voorstel tot het verleenen van een bij drage van f 10 uit de gemeentekas aan de commissie voor cultureele en economische propaganda ter gelegenheid der Olympische Spelen. Wijl deze propaganda ons land en dus indirect ook onze gemeente ten goede komt, wordt dit voorstel z. h. s. goedgekeurd. Uitgifte in erfpacht van eigendom der gemeente aan den heer J. A. van Hattum te Scheveningen. Verzocht om een termyo van 30 jaren, onder voorwaarde dat de gemeente vrye en volledige beschikking houdt over den rand van den havenwal en 'tgeheele haventalud, tegen een canon van f117 per jaar. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Idem aan de firma Gebroeders van Hattum alhier, wordt eveneens z. h. s. goedgekeurd. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een drietal woniogen wordt z. h. s. aan genomen. Ingevolge advies van den Inspecteur der Dir. Bel. enz. alhier, wordt het vermenig- vuldigingscijfer der plaatselijke inkomsten belasting voor 't komende belastingjaar be paald op 0.9. (Het vorig jaar was dit 1 Door den heer Van Lookeren Campagne zyn een drietal schriftelijke vragen aan B. en W. gericht over de 48 gerooide iepe boomen welke slechts f1175 hebben opge bracht, waarvan voor rooien f 690 is uit gegeven. De heer Van Lookeren Campagne is het niet eens met het antwoord van B. en W. doch meent, dat he) beter is voorlichting van deskundigen te hebben. Na eenige discussie wordt tot dit laatste besloten, b.v. by de Heide-Maatschappy. Bezoek van ouds bekend H6tel Café Bill&rd Restaurant Uitspanning. 8L Jaasstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Ruime auto- garage's Reclamewagens speciaal tarief. 'im De heer Van Lookeren Campagne deelt verder mede, dat door de Maatschappij van Nyverheid en Handel propaganda zal ge maakt worden voor onze plaats, tijdens da Olympiade. Waarschijnlijk zal de gemeente verzocht worden ook hier Goancieelen steun aan te geven en spreker zoa willen (om stagnatie te voorkomen) dat de Raad na reads in principe aan B. en W. daartoe een crediet toestaat. Na eenige discussie, waaruit blijkt, dat de bedoeling is geïllustreerde boekjes over Zaltbommel uit te geven, wordt B. en W. een crediet tot hoogstens f 50 toegestaan voor dit doel. Hierop wordt de vergaderiog gesloten. kerk en Donge-dyk, dan vertoond zich de eene boomgaart na de andere. Sneeuwwitte perenbloesem wisselt af met rose appel bloesem. Als 't Lentegety de heerschappij voert ziet ons boomrijk dorpje er prachtig nit en is een bezoek overwaard. Froit-, groenten- en bloemteelt ver schaffen talryke gezinnen tegenwoordig een goed bestaan. De A.-R. Kiesvereen. xVreest God, eert den Koning* zijn op de jaarvergade ring na vastelliDg der jaarverslagen van den Secretaris en den Penningmeester de af tredende be8tnursleden C. Dekkers Hz. en P. H. Verbagen herkozen en door het chines, uitgebreid. Genoemde firma mag zich verheugen in drukke werkzaamheden. Wel een bewijs, dat de afleveringen met veel sncces plaats hebben. WERKENDAM. W. v. B. alhier liggende met zyn schip te Tilborg, klemde tydens zyn werkzaamheden één zjjner voeten af, even boven den enkel. Uitslag PostduivenvereeD. xWilhel- minac, wedvlucht gehouden van nit Lier (B78 K.M. Loslating der duiven 1 o. Aankomst eerste duif 2 u. 7 min. en 14 sec. Ie en 3e prys J. Zwets, 2«, 4e en 6e pr' A. Mouthaan, 5e pr. B. v. d. Heuvel, 7e en 8e pr. A. Ridderhof, 9s pr. H. de Koter en 10 pr. J. v. d. Wei ff DE EERSTE RADIO-FOTO VAN DE OCEAAN-VLIEGERS OP GREENLY ISLAND. Terwyl Baron von Hüoefeld en Kapt. Koehl op Greenly Island wachttea op matriaai om hun vliegmachine te herstellen, werd bovenstaande foto genomen. De beide vliegers in gezelschap van den vuurtorenwachter en zijn familie, die hun voedsel en onderdak verschaften. AALST. Bij het schoonmaken op den hooizolder kwam H. v. O., door het breken van een der balken, te vallen. Hevig bloedende werd by opgenomen. Een ge neeskundig onderzoek wees uit dat hjj een hersenschudding bekomen was, echter zonder direct levensgevaar. Vrijdagmorgen ontstond een schoor steenbrand in het pand bewoond door W. v. O. Toegeschoten hulp wist met zakken e.d.g. de brand tjjdig te blusscheo. Gezien de dichtbebouwde buurt xhet Gemeente en de sterke wind, mag men van geluk sprekeD dat er zoo vlug hulp aanwezig was. Op Donderdag 10 Mei a.s. zal door Ds. O verduin uit Werkendam in de Vrye Geref. Kerk een huwelijksinzegening plaats hebben. ANDEL. De volgende predikanten zul len op den Hemelvaartsdag a.s. alhier te houden Landdag een rede uitspreken1 Ds. Röth uit Scheveningen 2 Ds. Verdoes Klein uit Dordrecht3 Ds. van Behm uit Breda en 4 Ds. Jonker uit Waspik. BENEDEN-LANGSTRAAT. De aard appelen staan duur in prijs en men besteed dan ook voor kleisoorten van f 8 tot f 8.50 per 70 K.G. DRUNEN. Veiling van 1 Mei. p. K.G. Appelen 12—14 ct. Spinazie Sla vellen 10-18 9 Posteljjn 13—17 Rabarber 6-8 Peulen 90—94 Asperges 70—75 II 55-65 III per stuk Sla I 8—10 x II 5—7 Aardbeien 33j x II 22J Bloemkool 32—43 II 25—32 x III 13—48 per bos Rabarber 4-9 Keelen i-ii Radijs 2— 3\ Prey 26—30 Wortelen 10| 17 'e-GRAVEMOER. De Beta we mag zich op het oogenbiik door de in vollen bloei staande boogerden verheugen in een druk bezoek en terechtWie niet in gelegenheid is, om welke reden dan ook, die straten te bezoeken, kan de Betuwe in bloei in miniatuur zien in ons frisch, groen dorpje, dat met zyn groot aantal boomgaarden een bedanken van A. Prins werd M. Hoefnagel gekozen. Van den landbouwer A. H. kwam kwam een koe zoodanig in een sloot terecht dat ze verder afgemaakt moest worden, hetwelk voor den landbouwer een groote schadepost is, daar het beest niet ver zekerd was. HEDEL. De electrische bediening van de schipbrug is deze week beproefd en in orde bevonden. Ze zal vermoedelijk de volgende week, zeer ten gerieve van het verkeer, worden toegepast. Met het openen en sluiten der brug zyn slechts enkele oo- genblikken gemoeid. OUDENDIJK. Het fanfarecorps xKunst na Strijd*, dir. de heer C. G. van Dijk, hoopt op Hemelvaartsdag deel te nemen aan het concours te Klundert. POEDEROIJEN. Zooals reeds vroeger werd gemeld, werd door het Gecombineerd College van het Polderdistrict Bommeler- waard beneden den Meidjjk, in beroep gegaan tegen de opdracht van Ged. Staten van Gelderland, om den dijk langs de Maas te verzwaren volgens een door ge noemd College gemaakt plan, welk plan naar het oordeel van hat Districtsbestuur veel te kostbaar was en ver boven de financieele krachten van het District ging, te meer waar de lasten toch ai betrekke lijk hoog zijn. Het Districtsbestuur durfde daarom de verantwoordelijkheid niet op zich te nemen om wederom deze groote uitgaaf te doen. Een vanwege den dijk stool gemaakt plan tot dijkverzwaring kon in de oogen der autoriteiten geen genade vinden. Door H.H. Gedep. Staten is daarop het werk ter band genomen en intusschen voltooid, terwyl thans bij Kon. Besluit is uitgemaakt, dat Ged Staten terecht aan het Bestuur van het District last hebben gegeven tot de door hen bedoelde dijk verzwaring, behoudens over eene lengte van 300 M., welke bljjkens nader ingesteld onderzoek niet verzwaard had behoeven te worden. We willen thans hopen, dat de reeds eerder door den Dykstoel in het werk gestelde pogingen om financieelen steun in de kosten van het werk, succes zullen hebben, daar anders de betaling van een dergelijke uitgaaf een onoverkomelijke moeilijkheid zal zijn. RIJSWIJK. De prys der vette varkens bedraagt alhier momenteel 28 ct. per pond voor le kwaliteit. Voor 2e kw. 2627 ct. per pond. Handel traag. Voor jonge biggen besteedt men 714 gld. p. stuk. Handel levendig. WIJK. De laatste weken werd de elec trische timmerfabriek, de firma v. Alphen Zo,, weder aanmerkelijk, tengevolgr van Uitslag der wedstrijd van de voet balvereen. W.V.V. I en D.V.O. I is 3—0 in 't voordeel van eerstgenoemde. Tijdens het onweder van Zondag op Maandagnacht, wiide mej. M. Visser naar een der buren gaan. Door de glad heid van een stoepje kwam ze te vallen en wel zoodanig, dat zjj haar pols brak. Dr. C. Bresier, welke direct werd geroepen, heeft de pols gezet. Hemelvaartsdagen Pinkster-Maandag a.s. hoopt onze voetbalvereen. W.V.V.deel te nemen aan de serie-wedstryden, uitge schreven door de voetbalvereen.x Wilhelmina* te Aalburg. WOUDRICHEM. Voor het comité van WTinterlezingen zal op Woensdag 9 Mei, in de Bewaarschool optreden Ds. Hoekendijk van Rotterdam, met het onderwerp »De reis naar Palestina*. Door den heer J. Holster alhier, werden reeds aardbeien van den kouden grond geplokken. Gedureüde de maand April j.l. wer den voor den Vleeschkeuriogsdieiist ter keuring aangegeven 10 koeien, 24 varkens, 3 kalveren en 1 nuchtere kalf. Naar wy vernemen zal door de Coöp. Boerenleenbank alhier, getracht wor den in deze gemeente te komen tot oprich ting van een vereenigingsgebouw. In verband met de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana gaf Woudrichem's fanfarecorps Maandagavond op de muziek tent een alleszins goed geslaagd concert. WOUDRICHEM. Gedurende het ijjdvak 20 tot en met 26 April werden aan de Vischmarkt alhier aangevoerd 46 zalmen, welke f 1.75 tot f 2.20 per pond opbrachten, 5 elften van f 4.tot f 2.en 6 elften van 30 tot 40 cent per stuk. Besteed werd voor de spiering 9 tot 16 cent per pond. De in de Ned. Herv, Kerk gehouden collecte voor de Zending heeft f79.25 op gebracht. In de gehouden 9e Algemeene Ver gadering van de Coöp. Boerenleenbank alhier werden tot bestuorslid herkozee de heer F. C. Huijser en tot lid van den Raad van Toezicht de heer S. H. Bax. Tevens is met ingang van 1 October a.s. tot kassier benoemd de heer Jae. van der Lely alhier, in de plaats van den heer B. C. Baurman, die als zoodanig bedankte. Blykens het overzicht over het boek jaar 1927 der Coöp. Boerenleenbank werd ïo 1927 ingelegd aan spaargelden f61059.60 en terugbetaald f 34265 96, zoodat op 31 Dec. 1927 belegd was f99861.76. Aan voorschotten werd verstrekt f 25500 en terugbetaald f 12235, waardoor op 31 Dec. 1927 aan voorschotten uitstaat f 39085. In loopende rekening werd uitgegeven f 148104 80 en terugontvangen f133057.64 waardoor er een tegoed blijft van f60548.74. mms Geachte Medeburgers prachtgezicht oplevert. Gaat men langs1 de aanschaffing van een paar nieuwe ma- Op een theevisite wordt er meestal over kleeding enz. gesproken. De een zoekt het hier en de ander daar, doch ik wil U een goede raad gevenZoek niet meer* naar- een adres voor Uw kleeding naar maat, want W. H, BRIK, hoek Viaschersdyk GORCUM, is my n en ook: Uw adres. Wil U tegen matigen prijs een costuum, dat in coupe, stof, voerings en afwerking in alle opzichten moet vol doen, dan kunt U nergens beter terecht. 4 4 21 4— X X X X co 0 1 0 X X X X X X X X X X X X X STRAFZITTING VAN HET KANTON GERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 20 April 1928. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie: Jhr. Mr. J. Twiss Quarles van Ufford. Griffier: Mr. W. Ruitinga. 't Eerst komen voor de tw» Hair- steegsche Heeren N. S. v. B. en M. J. v. II., die de vorige keer ook reels waren verschenen. Immers hadden zij comedie gespeeld als Janus Kalf en Kobus Stier, hadden daarna op den goeden afloop wat te veel aan Bacchus geofferd en vervol* gens op den openbaren weg baldadigheid gepleegd door een wielrijder tot afstap pen te nopen en den bestuurder van een auto te noodzaken door zeer krachtig remmen eene aanrijding met hen Ie voor komen. De Kantonrechter tot getuig:- veldr wachter Obbens Jij bent een nieuweling en nu was het zeker de bedoeling om jou eens te pro be eren, is 't niet? Veldwachter Obbens: Ja Edelachtbare; ze zeiden nog „de politie heeft er niets mede te maken". De wielrijder moest af stappen en verdachten waren tamelijk dronken. De gemeente-secretaris van Hedikhuizen Jac. Couwenberg verklaart dat verdach ten overigens gunstig bekend staan. Kantonrechter: Zoo zie je welke gevol gen zelfs comedie spelen op een boeren dorp hebben kan. Ik zou het tekstboekje wel lel ens willen lezen. Kunt je het me niet eens ter inzage toezenden Verdachte M. J. v. H.zeker, Ed dacht» bare. Kantonrechter 't Is gelukkig dat de secretaris heeft verklaart dat jullie gunstig bekend staat. Maar wees nu voortaan voorzichtig en verklaard dat jullie gunstig bekend staat probeert den nieuwen veldwachter maar niet weer, want je ziet wel dat hij je best aandurft en dat prijs ik in hem. Je krijgt nu ieder f 5.00 of 3 dagen. M. v. D. voerman te Hedikhuizen had een paard, hetwelk aan de rechterborst eene open wond had van circa 5 c.M. middellijn, laten trekken, hetgeen blijk baar erge pijn veroorzaakte. Kantonrechter: Verdachte is niet ver schenen en stelt dus blijkbaar niet veel belang in zijn zaak. Ik stel er meer be lang in wat ik zal laten uitkomen in de straf die ik hem opleg en die luidt f 25.00 boete subsidiair 10 dagen hech tenis. Een dier noodeloos te pijnigen vind ik allerellendigst. Drie kippen van verdachte M S., huis vrouw van .T. B., zonder beroep te Wijk hadden geloopen op een met aardbeien beplant perceel land van haar buurman J. D. Bouman. Kantonrechter: Je bent zeker geen erg dikke vrienden met je buurman is 't wel? f Geen autobus- of andere reiskosten worden vergoed, maar daarvoor ontvangt U degelijk werk t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6