Gostüürns naar maai vanaf F\ JÖH4N DE MOL, f32 50 4 4 4 4 4 4 4 4 Plaatselijk Nieuws *üe den vijand slaat. Maar Eiraim, de volksstam aan de Westzijde var. den Jordaan, treedt Jefta twistend tegen en dreigt hem en zijn huisge nooten te verbranden. Deze stam toch wilde liever vooraan staan en draalde dan ook Jefta ter hulp te snellen. Maar nauwelijks heeft hij de over winning bevochten, of Efraim toont zich beleedigd. Zoo ontbrandt de bur gerkrijg. Gilead bezet de veeren aan den Jordaan en stelt als herkennings- teeken het „Schibboleth." Daar Efraïm echter zijn bepaald dialect heeft, spreekt zijn inwoner dan cok 't wachtwoord verkeerd uit en verraadt daardoor zijn afkomst. Ge volg, dat hij wordt gedood. Zoo heeft ieder land zijn eigen taal. En verlies der taal, beteekent verlies van zelf standig bestaan. Zoo heeft ook de Keik des Heeren haar taal, de taal van den H. Geest. Deze taai kent de iwereld nietzij spreekt van socialisme en communisme, van vrijheid, gelijk heid en broederschap. De taal der kerk is de taal der zielsuitredding. Verlaat gij die taal De uiterlijke be lijdenis bepaalt nooit iemands inner- lijken staat. En uitwendig is er veel (gelijkheid. Doch God kent de roer selen der ziel. Kent gij 't wachtwoord van Gods Volk. Dit wachtwoord is„Door ge nade zalig." Gezongen Ps. 25 6 en eenige num mers door Andei's zangvereen. onder leiding van den heer A. v. d. Nat van Sleeuwijk. Onder dit zingen wordt ge collecteerd. Als derde spreker trad Ds. Jonkers van Waspik op met een rede over „Brengt ze tot Christus". Deze dag is voor spr. een blijde dag, deze ure (in verband met den landdag! een blijde ure. Tot oen Heiland klwam eens een jongeling met de vraag, hoe hij za lig Ikon worden. Deze vraag maakt dezen jongen man zoo aantrekkelijk, omdat hij daardoor toont geen ma terialist te wezen, 't Antwoord van 'Jezus brengt evenwel teleurstelling. De jongeman ziet zich geplaatst voor een offer. En Christus raakt een ge voelige plek in zijn hartde zelfzucht. De uitkomst is dan ook bedroevend hij kon niet scheiden van zijn rijkdom. Jezus vraagt een offer. Ook van u! In onze dagen is er plaats voor de wereld, plaats voor de begeerlijkheid der öogen, maar voor Christus Brengt 't Evangelie maar hoe wei nigen luisteren! En toch Hij, Hij al leen, moet zijn 't middelpunt, het cen trale deel van al onze beschouwingen. Toch moeten we niet moedeloos wor den, maar voortgaan met kracht, om de medemenschen te brengen tot Je zus. Gods zegen is vaak zoo bescha mend. Werden niet op dien Pink sterdag 3000 zielen toegedaan Welnu brengt ze dan tot Hem. Brengt ze tot Hem den heiden, den verstokten Jiood, den arme, den ellendige uit uw omgeving. Onze tijd klaagt over de misdadig heid der jeugd. En school noch kerk, ■noch vereeniging, noch organisatie kan de satanische macht fnuiken. Maar gelooft de macht van het Evan- igelie en bidt! Het devies van derf heilsoldaat zij 't uweHeel de we reld voor Christus 1 Spreker laat zingen Ps. 68:16. Kwartier pauze. Het gemengd koor van Babiioniën- broek heropent het samenzijn met en kele aardige liederen waarop Ds. J. van Beem van Breda zijn rede uit spreekt. Deze droeg tot titel„Twee erlei Zegen". Spr. deelt een ervaring mede van Marken, zijn eerste standi plaats, waar hij een ouderling ont moette, die niet alleen goed thuis was op de wijde watervlakten, maar look in den Bijbel, waarin een van de wie treffende uitspraken isWelza lig, die den God Jakobs ter hulpe heeft. En dan moet vooral nadruk igelegd op Jakobs. Het leven van de zen aartsvader is geweest een leven van strijd. Klaagt hijzelf niet over „moeite en verdriet". Aangrijpend is ook de bladzijde van zijn sterven. Op zijn sponde brengt hij vooral twee groote gebeurtenissen naar voren •Bethel en den dood van zijn teerbe minde Rachel. Dan zegent hij zijn zonen. Karakteristiek zijn vooral de namen van Jozef's zonen Efraïm wasdom) en Manasse vergetel heid). En deze beide nu, is de twee erlei zegen, dien Jakob heeft onder vonden. Vergetelheid. Niet als de oude Grie ken, die wenschten en verkregen bij den doorgang door de rivier de verge telheid, maar zooals Jakob die ont ving, na zijn worsteling met God. Weggenomen was toen de last der zonde. Maar boven de vergetelheid uit, gaat de wasdom. Als zijn aard- sche lichaam wordt gesloopt, wordt zijn hemelsch lichaam gebouwd. Als 5en spreker kregen we te hoo- ren, den oud-voorzitter en thans iee- relid van den Ring, n.l. Ds. Röth van Scheveningen, die in zijn rede voornamelijk sprak over het „Volgen van Christus". Volgen doet ons denken aan den igids in de bergstreken, die den toe rist den weg wijst. Volgen is verstan delijk beredeneerd gemakkelijk. Maar het volgen van het kruis is zoo moei lijk, omdat 'c strijdt met onze eigen begeerte. Dit volgen eischt gehoor zaamheid, vraagt liefde, veronderstelt trouw. Trouw was Abraham toen hij Izaak offeren ging. Gehoorzaamheid vraagtWat wilt Gij, dat ik' doen zal. Liefde plaatst voor de keuze alles of niets. Na het zingen van Gezang 156: 1, dankt spr. Ds. v. d. Berg, die zijn functie als Ringvoorz. voor 't laatst waarneemt voor bewezen diensten en wenscht hem Gods zegen toe. Ds. v. d. Berg neemt nu nog 't woord en sluit de bijeenkomst. Hij gaat voor in dankgebed. Voor prima pasvorm en be werking wordt ingestaan. AALST. Onder vele blijken van be langstelling uit de gemeente her dachten Donderdag W- van Ooijenen echtgenoote hun 40-jarige echtveree- niging. Donderdagavond gaf de fanfare „Prins Hendrik", alhier, haar twee de zomerconcert aan „De Rietschoof". Enkele jonge dames verkochten bloempjes, waarvan de opbrengst ten bate aer vereeniging kwam. GAMEREN. Werd vorige week aanvankelijk gevreesd, dat de nacht vorsten veel schade aan de aardbeien zouden hebben berokkend, bij nadere beschouwing is gebleken, dat zulks over het algemeen bijna alles zal mee vallen. De aardappelen, die reeds boven den grond stonden, zijn echter zoo goed als allemaal afgevroren, zoodat dezen eenigen tijd er door zullen na komen. OUDENDIJK. Donderdag 1.1. be haalde op het Groot Nat. Concours voor Muziek- en Zanggezelschappen te Klundert, ons fanfarecorps „Kunst ne Strijd", directeur de heer C. G. v. Dijk te Almkerk, in de afd. Uitmun tendheid de navolgende prijzen le prijs met 259 punten, lauwerkrans, 2 medailles geschonken door H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden en directeursprijs. Hulde aan directeur en leden, voor de buitengewone wijze waarop zij de twee moeilijke nummers, zoowel ver plicht als eigen gekozen nummer heb ben uitgevoerd. Ferme jongens! Uw strijd moge zwaar geweest zijn, de kunst heeft wederom gezegevierd. Na al de lauweren de laatste jaren behaald, zet dit de kroon op uw werk. „De Westhoek" die een versiag van het concours geeft, schrijft „Kunnen en mogen wij ons niet ge ven aan onderscheiding op punten of anderszins een uitzondering meenen wij te moeten maken met „Lcnte's ontwaken" gespeeld door de fanfare „Kunst na Strijd" te Oudendijk. Wat 'n mooi corps, wat 'n rotsvast geheel, wat 'n blijheid en vrijheid in gebondenheid, wat 'n prachtovergave aan de leiding, wat 'n besturing aan overmeestering van het instrument, wat 'n inleven in de compositie, wat 'n liefhebben van 'c lied. Rente's ont waken gaf Lente-wekken, Lente kwam in, Lente was ër, Lente was 't, del senore tonen dulden geen tegen spraak, kenden geen twijfel, de diep teerdoorvoelde solo's droegen het aan als een geschenk van Gocl. Het was genoemde vereeniging die na afloop concert gaf in 't park, toen weer dat ingrijpende mooie, dat staan de geheel ons bekoren kwam. We danken daarvoor." Er heeft zich een voorioopig comité gevormd, om te trachten gel den bijeen te brengen voor den aan koop van een vaandel, om dit ten geschenke te geven aan het fanfare corps „Kunst na Strijd", als waar deering voor hetgeen door deze ver eeniging wordt gepresteerd. Voor uit werking van een nader plan zal een openbare vergadering worden gehou den. Er was heden veel vraag naar vette varkens, de prijzen zijn danook stijgende. Besteed wordt 30—32 ct. per pond, levend gewicht. SLEEUWIJK. De heer alhier, hakte zich bij het den zoodanig in zijn hand, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Toen de heer v. A. rijwielher steller alhier, een auto van benzine had voorzien, wilde de auto weerver der gaan, waarbij deze over zijn voet reed en het openstaande portier te gen zijn knie sloeg, waardoor dit li chaamsdeel zoo werd toegetakeld, dat hij verscheidene wfeken zijn werkzaam- J. v. P., riendwie- beden zal moeten laten varen. "V Maandagmiddag j.l. passeerde nier H. M. Koningin-Moeder met een auto deze gemeente en vertrok met de Veerboot om half vijf naar Gorin- chem. Jammer echter dat men er niet op voorbereid was, omdat dan voor waar veel belangstellenden aanwezig róuden zijn geweest. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk. Meermalen hebben zij, die jaarlijks voor de K. v. K. moeten betalen zich de vraag wel eens gesteld, waarvoor dit instituut in het leven is geroepen. Welnu, wij zijn thans in staat onze lezers duidelijk te maken waarvoor zij jaarlijks hun zuur verdiende centjes hebben te offeren. De leden van de K. v. K. ontvin gen dezer dagen navolgend schrijven, 'twelk wij verzoeken eens aandachtig te lezen Waalwijk 11 Mei 1928. Aan de Leden der Kamer, Het Bureau onzer Kamer is ge plaatst voor eene beslissing, waarvoor het meent niet de verantwoordelijk heid op zich te mogen nemen. Ten aanzien van het drukken van het jaarverslag is in de notulen der vergadering van den 16 Juni 1927, waarover omtrent de opdracht van dit werk van gedachten is gewisseld, de volgende conclusie opgenomen „De vergadering is van oordeel, dat er in de gegeven omstandig heden alles voor te zeggen is, dat de firma Tielen de verslagen drukt, mits daarvoor niet meer moet wor den betaald, dan bij andere druk kers. In verband daarmede wordt besloten vóór het geven van op drachten voeling te houden met an dere firma's om zich van een juiste prijsberekening te overtuigen". Wij hebben in deze conclusie een aanwijzing gezien om telkens op nieuw aan verschillende drukkerijen offerte te vragen voor het drukken van het jaarverslag. Zoo hebben wij thans aanbiedingen gevraagd van drie firma's, die daar- voor naar onze meening in aanmer king zouden komen en werd ons het werk geoffreerd respectievelijk voor f 577.50, f 525 en f 330. De twee eerste offerten zijn van drukkerijen, die zijn aangesloten bij de landelijke organi satie van drukkerspatroons, de laat ste van een niet georganiseerde druk kerij. Destijds is door het Ministerie van BinnenLandsche Zaken te kennen ge geven, dat door het Departement geen drukwerken worden opgedragen an ders dan aan georganiseerde drukke rijen, omdat het wenschelijk werd ge acht meer in het algemeen te bevor deren, dat drukwerken voor het De partement worden uitgevoerd met in achtneming van billijke arbeidsvoor waarden. Zooals U bekend zal zijn hebben de georganiseerde drukkerspatroons col lectieve arbeidsovereenkomsten met hun personeel gesloten, waarin be hoorlijke arbeidsovereenkomsten zijn gesloten, -waartegenover door de pa troonsorganisatie algemeene tarieven voor drukwerken zijn vastgesteld. De niet-georganiseerde drukkerijen zijn ten opzichte van de arbeidsloo- nen dus niet gebonden aan het collec tief contract en blijven als regel dan ook soms beduidend beneden de con- tractloonen. Zij zijn daardoor in staat tegen lagere prijzen hun drukwerken te leveren. Wij kunnen voelen voor het stand punt, dat zeker een Kamer vanKoop- ïandel er toe moet medewerken, dat >ehoorlijke toestanden in de drukke rijbedrijven, zoowei voor werkgevers als voor werknemers, worden besten- idigd en dat geen gebruik wordt ge- maakt van lage aanbiedingen, wan neer dit moet gaan ten kosfe van fete- hoor lijkt: arbeidsvoorwaarden, wel licht ook van behoorlijke onderne merswinst. Het is ons bekend, dat o.a. de Ka mers Breda en 's Hertogenbosch dit standpunt innemen. Van de beide aanbiedingen van ge organiseerde drukkerijen is die van de firma Tielen de laagste (f 525). Deze heeft reeds 50 jaren het verslag gedrukt, terwijl wij .daarenboven steeds de meest mogelijke medewer king genieten van de Redactie van het door deze firma uitgegeven blad „De Echo van het Zuiden". Deze omstan digheden, gevoegd bij het gemak voor correcties der drukproeven, enz., plei ten voor opdracht aan de firma Tie len. Gezien echter het prijsverschil meenen wij niet tot opdracht te moe ten overgaan alvorens Uw gevoelen te hebben ingewonnen. U gelieve ons dit daarom omgaand mede te deelen. Wij dringen op grooten spoed aan, omdat de copie van het verslag reeds een tijdje gereed is en dus met het werk moet worden gewacht op d£ te nemen beslissing. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat, De Voorzitter B. Timmermans. De Secretaris van Liempt. Lezers, let nu eens op wat in de no tulen is neergelegd. „De fa. Tielen mag de jaarverslagen drukken mits daarvoor niet meer behoeft te worden betaald dan bij andere drukkers. Van georganiseerd of ongeorganiseerd wordt niet gesproken. En nu, nu het maar liefst f200 scheelt, wordt door Voorzitter en Secretaris alles in het werk gesteld om ondanks dat reuzen verschil, het werk toch maar aan hun vriend J. Tielen op te dragen. Dergelijke vrienden te hebben is maar alles, dóch kan, gelooven wij, alleen maar in Waalwijk, waar men er buitengewoon slag van heeft elkaar te bewierooken, gebeuren. Wij willen ook nog even wijzen op de leugen welke men durft neerschrij ven, n.i. dat als regel de loonen bij drukkerijen die niet bij een bond zijn aangesloten, soms beduidend beneden de ^contractloonen zijn. Heeft de secretaris daarnaar een on derzoek ingesteld Absoluut niet, want dan durfde hij een dergelijk grove leugen, waardoor hij d e leden tracht te misleiden, niet neer te schrijven. Neen, zooals met alles, acht hij 't voldoende om niet te gunnen wijd zijn vriend dit eischt. En dan het slot! Omdat iemand 50 jaar zooveel heeft kunnen rekenen als hij wil, moet hem al het werk maar worden opgedragen. Prachtig! Maar er is nog een omstandigheid, zoo schrijft de secretaris, dat Tielen alles, alles moet hebben, en dat is omdat ze (Wie?) zooveel plezier heb ben van de Redactie van de Echo. De secretaris schijnt er toch wiel diep van overtuigd te zijn, dat hij de leden -vrijs kan maken wat hij wil, dat ze alleen maar een enkelen keer ter vergadering komen en dan inog niet denken, nog niet overwegen, want anders zou hij toch dergehjken on zin niet durven neerschrijven. Voor heden zullen wij verder niet op de zaak ingaan, onze lezers kun nen zelf hun conclusie trekken en we ten nu waarvoor ze jaarlijks te beta len hebben. Onweer. Te Kampen zijn tijdens een onweer wederom twee koeien in de weide door den bliksem getroffen en ge dood. Auto te water Chauffeur ver dronken. Dinsdagmiddag 12 uur is de auto van den melkhandelaar M. Beuse te Purmerend, door het springen van een band, in het Noordhollandsch Ka naal geraakt. De chauffeur, Nat ge- heeten, kon door de positie van den auto het portier niet openen en toen hij op 't droge was gebracht bleek hij reeds overleden te zijn. Hij was 21 jaar oud en ongehuwd. De Secretaris-kwestie te Halsteren Het persbureau Vaz Dias meldt, dat de heer Van Hoek niet zijn ontslag als secretaris der gemeente Halste ren zal indienen. Zoolas men weet, geeft de raad den heer v. Hoek tot Zaterdag gele genheid om schriftelijk zijn ontslag in te dienen. Als zulks niet zou geschieden zal de raad in beroep gaan bij de Kroon. —o— Stalen op aanvraag. Coupeur te ontbieden. 4 Verzuicoe niet, zonder eenige ver- plichting stalen aan te vragen. HEUSDEN. PULLORUMZIEKTE Hebben we in een vorig artikeltje de ze ernstige ziekte der kuikens beschiu- vetn, thans willen we de middelen aa.n de hand doen om ze te voorkomen en zoo mogelijk te genezen. Want het is een waar spreekwoord dat zegt, dat voor komen beter is dan genezen Berst dan iete over het voorkomen Zooals we al gezien hebben is de pul- lorumziekte of witte kuikendiarrh.ee ei genlijk een ziekte der volwassen kippen Willen we danook de ziekte in zijn oor sprong aantasten, dan zullen we moeten U-ginnen bij de volwassen kippen, waar van we broedeieren betrekken Meestal is aan deze dieren nog heel weinig te zien, maar na is er nog niet zoo heel larg geleden een serum gevonden, waar mede men de kippen, die de broedeieren moeten leveren, kan laten inspuiten De dieien welke de ziekte onder de ledaD h'ehten krijgen op de inspuitingsplaats pen lichte verzwering Dat is dus op de zelfde wijze als het inenten met tubïr- culine van koeien en met pokstof bij kir.deren tegen de tuberculose ea de pok ken Kan men met tuberculine meestal de ziekte niet genezen, maar wel aantoo- inen, hier is het anders, daar door de se rum inspuiting tegelijk ook het genees middel is toegediend. Door de N. I'. F. (Nederlandsche Pluimvee Federatie) is het vorige jaar het instituut van erkende hoenderparken in het leven geroepen en een van de eischen, waaraan deze moe ten voldoen, is dat de kippen moeten behandeld zijn tegen pullorum Willen we bij het- broeden dus zeker zija, dat we met deze ziekte niet te maken zul len hebben, dan zal liet noodig zijn de Iroedeiers van een dergelijke inrichting te betrekken. In de diverse pluimve.:- 1 "eltbladen komen de advertenties dezer hoenderparken geregeld voor Er is ook nog een vrij eenvoudige manier om te onderzoeken of een kip aan pullorum lijdt. Men gaat daarbij als volgt te werk: Men brengt een beetje bloed van >sen kip in een buisje met bouillon, waar in bullorum bacteriën voorkomen Be vat het bloed ook dergelijke bacteriën, dan ziet men onmiddelijk bet bloed sa menklonteren, terwijl het bloed van niet besmette dieren helder blijft Wil men heelemaal niets riskeeren, dan zal hel goed zijn de besmette dieren uit den tocm te verwijderen, te verkoopen of te dooden. Het voorkomen der ziekten moet dus beginnen bij de oude kippen IJet voorkomen der kuikens moet hierin bestaan, dat zoodra. bemerkt wordt, dat een ziek kuiken aanwezig is, deze direct uit den koppel verwijderd wordt en de kunstmoeder terdege wordt ontsmet Heb ben de kuikens in een beperkte ruimte geloopen, dan zal het nuttig zijn, ook den grond flink te ontsmetten, omdat immers de ziekte vooral ook met de •mest van het besmette kuiken op den grond is terecht gekomen Het hok of de kunstmoeder moet daartoe met beet sodawater worden afgeschuurd of niet caibolineum behandeld. De grond wordt eveneens met carbolineum overgoten en daarop flink omgespit.. De besmette kui kens doode men zoodra men ze heeft opgemerkt en verbrande ze. Doet men dit laatste niet, maar zou men ze begra ven. dan is het lang niet uitgesloten, dat men na jaren weer met dezelfde ziek te le doen krijgt, omdat de bacteriën een zecr taai leven hebben. Genezen van de besmette kuikens is tot op lieden he laas nog niet mogelijk. Waar, door de goorte kuikens sterfte zoo enorm veel waardevol materiaal verloren gaat is em krachtdadig ingrijpen van de belangheb benden zelf zeker ten zeerste gew^nseht SLAKKENBESTRIJDING. De Plantenziektenkundigen dienst meldt Het mag zoowel in liet belang van land- en tuinbouwers, als in dat van tuinbezitters geacht worden meer be kendheid te geven aan een zeer werkzaam middel ter bestrijding van slakken Dit mi-idel is fijngemalen kopervitriool (ko persulfaat), dat tegen slakken een zeer ki-acbtig uitwendig werkend vergif blijkt te zijn. Slakken die met kopervitriool iu aanraking komen, vertoonen heftige bewegingen en sterven meestal na >;e- nigen tijd. ."Voor toepassing in hel groot wordt één deel kopervitriool gemengd met- 20 de.len fijngemalen kainiat; inplaats van kamiet kan ook fijne patentkali of fijne kalk genomen worden. Van lit meng sel wordt 400 K.G. per H.A. uitgestrooid, zeer vroeg in den ochtend als de slak ken nog kruipend zijn Deze methode is minder geschikt voor g<wassen met breedere uitslaande blade ren. daar hierbij door het op de bladeren vallende mengsel brandvlekken kunnen ontstaan. Daarom doet men beter op zul ke gewassen, dus vooral in moes- of bloa- nientuin, het volgende mengsel te ge bruiken Men lost- 1 deel kopervitriool op in 7 deelen water en laat deze oplossing opzuigen in zaagsel waarvan 1 pond per L. oplossing noodig is. Het zaagsel kan dan nog goed uitgestrooid worden Men strooit bet 's avonds zooveel mo gelijk tussehen de planten of men strooit er een band van 6 c.M. breedte van rond de planten of bedden of langs den rand van een sloot- om de slakken te gen te houden. Slakken, die met het zaagsel in aanraking komen trekken zich meesstal onmiddellijk *erug; komen ze toch op het zaagsel terecht, dan wente len ze zich om en om, krijgen daardoor steeds meer zaagsel op bun lichaam en verschrompelen om weldra te sterven De uitstrooiïng van het met kopervitri ool gedrenkte zaagsel moet na regens a an eenige beteekenis herhaald worden, daar de regen het- kopervitriool uitspoelt, in dien al niet bij zwaren regen bet zaagsel wegspoelt. Nadere inlichtingen vertrekt de plan tenziektenkundigen dienst. WERKENDAM. Van onzen dorpsgenoot- L. Jppel, werkzaam te Kolhorn werl een voet even boven den enkel bijna af geklemd. In zorgwekkende toestand werd hij naar het ziekenhuis te Hoorn ver voerd alwaar nog dien zelfde nacht zijn voet geamputeerd werd. De voetbalwedstrijd gehouden tus sehen Unitas II uit Gorinchein en W V. V. eindigde met 11—0 in het voordeel van Unitas. De matech gehouden tus sehen D. V. O. alhier en H. V. Y. van Hanlinxveld eindigde met den stand 1—0 ten voordeele van D. V. O. t ZUILICHEM. Vorige week w&rd alhier de halfj. alg. ledenvergadering gehou den der Onderl. Varkensverzekering. De Voorzitter gaf aan de hand van verge lijkende cijfers een overzicht op den toe- nemeaaden bloei der vereeniging. De boe ken sloten met een batig saldo van f 550, on anks 3 uitkeeringen voor gestorven varkens. De vereeniging telt thans 40 leden en 14 begunstigers, met momenteel 44 varkens in verzekering. o v 'Do inleggelden bedroegen over het 3e boekjaar f 47.—, de wekelijksche contri buties f234.30 (tegen f38.50 en f 171.90 v. j.) Het kasgeld is rente-gevend belegd bij de Spaarbank deT Boerenleenbank te ZaJt-Bommel. De beide aftredendi bestuursleden v Gen deren en v. Heusden werden herko zen. 1 De Voorz. sloot de vergadering na een woerd van opwekking, om zooveel moge lijk leden te werven, om aldus sterker te stlaan in tijden van onverhoopte groo te uitkeeringen. TosAVj/uAaMetim kalmeeren U en houden Uw geest hddec Buisje75(J-Bij Apoth.en Drogisten. —O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6