Bnitenlaud Groot Concours Hippique te Waalwijk. Plaatselijk Nieuws gelegen urn den Schcmwweg te Wassenaar. Zy waarschuwde® oomiddellgk de be woners, de familie Hasekamp, afkomstig nit Schiedam, die niets van den brand hadden gemerkt en rustig thee zaten te drinken. De brandweer was onmiddellyk ter plaatse <aet motorspuiteo, doch stond voor een lastig werk. Water was er oit de naastby- gelegen sloot niet genoeg te krygen, zoodat men ten slotte wel een kleine kilometer vprder moest gaan pompen. En toen bleken ook de slangen n g vry wat door te laten. De bewoners hebben nog kans gezien eenige waardevolle schilderyen, antiek por selein en meubelen in veiligheid te brengen, doch niettemin ging voor een groote waarde san antieke meubelen, porselein en andere kostbaarheden bij dezen brand verloren. De oude vrouw H., die ziek te bed lag, werd by een der omwonenden onderge bracht. Door de eigenaardige constructie van het huis had de brandweer nogal moeite met het blasschingswerk. De brand is vermoedelijk ontstaan door het vuur oit een kacheltje ep de bovenste verdieping. Om ongeveer halftien was de villa afgebrand. Verzekering dekt de schade. De belangstelling voor den feilen brand was op dezen zomerschen Zondag, die velen naar Wassenaar had gelokt, geweldig. Van een motorrywie! gevallen. Op den Leidschenweg onder Wassenaar is de 27 jarige heer B., die op de dao van een motorrijwiel reed, tengevolge van bet springen van een band, van dat motorrywie! gevallen. De heer B., die in Den Haag woont, moest met hersenschudding naar het fioode Kruis Ziekenhuis te Den Haag wor den vervoerd, waar hy ter verpleging is opgenomen. Na de Schietpartij in Joego-Slavië. Raditsj' begrafenis. Te Agram is Zaterdag de teraardebestel ling van Paul Raditsj en dr. Bararitsjitsj tot een indrukwekkende betoogiog geworden. Oogeveer 300 000 menschen zouden aan de plechtigheid hebben deelgenomen. Be troebelen te Agram. De politie te Agram heeft vastgesteld, dat communistische leiders een complot hadden voorbereid om de betoogingen in wanordelijkheden te doen verkeeren en (personen hadden aangewezen, die invallen «noesten doen ia café(s en barricades moesten oprichten. Zy deelden zelfs wapenen uit en misleidden de bevolking door onjuiste berichten. Volgens de «Prawdac zouden er drie dooden en elf gewonden zyn gevallen. Be oppositie en de koning. Be leiders van de coalitie van de boeren 00 democraten zyn door den koning ont vangen, wieo zy bedankten voor zyn deel Kiemende houding ten opzichte van de gewonden. Het onderhoud met den vorst liep over dan geheelen toestand van het oogenblik. Er worden geen nieuwe incidentea ge- aoeld* o Onbetrouwbare P.Gr. De procuratiehouder van de sociaal-de- «saocratische coöperatieve bouwvereeniging te Chemnitz, tevens leider der Chemuitzer, suc.- democraten, Klaus, is wegens verduistering van 20.000 mark gearresteerd. Brie mannen ter dood gebracht. Te Bruie River in den staat Wisconsiu gijn Vry dag drie mannen op den electri- Bchm stoel ter dood gebracht. Het waren Nicholas Eagles, Samuel Moreno en John Proctor, die in Sept. 1926 een politeagent hadden vermoord. Er was veel moeite gedaan om hun straf veranderd te krygen, maar president Coo- Kdga heeft geen wyziging ia het vonnis willen brengen. Door een leeuw gegrepen. Te Gardelegen in Hannover wilde een 10-jarig schoolmeisje voor niets een circus binnendringen en kroop onder een mena gerie wagen door. Het kwam in de buurt van een teeuwankooi en werd door een leeuw zwaar gewond. Generaal Nobile gered door een Zweedseh vliegtuig. U»t Stockholm meldt men aan «De Crt.c De minister van Nationale Verdediging ontving een telegram vaa den leider der Zweedsche reddingsexpeditie, welke hulp fco« verleenen aan de vitalise, van den volgenden inhoud: «Generaal gered; red dingswetk wordt voortgezet, (w.g.)Tborn- herg.t Volgens een nader bericht heeft Tom- berg generaal Nobile aan boord van de »Quest« gebracht, die by het Wahlenberg- eiland in de Hmloopenstraat voor anker ligt, Hy zal thans de overige mannen gaan halea. Omtrent Nobile's redding worden uit ÉLingshsy de volgende bijzonderheden aan de «Lokal Anzetgerc gemeld: «Een van de Zweedsche vliegtuigen, die, nadat Nobile In den afgeloopen nacht eenige naaien om •nmiddelyke haty had gevraagd, van de Virgo-baai waren vertrokken, is er in ge slaagd in de nabyheid van het kamp van Nobile te landen en met generaal Nobile aan boord terug te vliegen. Kort voor zyn redding had Nobile opeieuw om hulp verzocht en medegedeeld, dat het ys, waar op zich het kamp bevindt, naar het Noor den begon af te dry ven. Tevens begon het ys in malende beweging te komen, hetgeen in den loop van den dag voort durend toenam. De Italiaansche en Zweedsche vliegers willen thans trachten, Nobile's makkers, die zich nog op het ys bevinden, eveneens te redden. Men zal bovendien da onder weg zynde bondenslee expeditie tot aller grootsten spoed aansporen. De «Citta di Milanoc begeeft zich naar de Virgobaai, ten einde beter met de Zweden te kunneD samenwerken. Nobile en zyn mannen voerden den ge heelen nacht een wanhopigen stryd tegen het ys, dat in heftige beweging was. lis schollen van tienduizenden kilogrammen werden als ballen heen en weer geschoven. Generaal Nobile werd door een dezer ys- massa's getroffen en brak een been. Der halve werd by het eerst afgehaald door 't Zweedsche, door Tornberg bestuurde vliegtuig «Uplandt en overgebracht aan boord van het Zweedsche hulpschip de «Questt, waar hg onder geneeskundige behandeling is genomen. Zyn toestand is ernstig. De landing van de «Uplandc op het in beweging zynde ijs was een meesterstuk van vliegkunst en met het grootste gevaar verbonden, daar de startplaats voortdurend veranderde. Nadat de «Uplandc naar het kamp van Nobile was vertrokken, was de «Qaestc verder epgestoomd naar het Oosten «n in de Hinloopenstraat voor anker gegaan. Van de beide andere groepen van de «Italiac-bemanning beeft men nog steeds geen spoor kunnen ontdekken en evenmin van Amundsen en Guilbaud. Officieël wordt hieromtrent uit Rome gemeld, dat majoor Penzo met zyn water vliegtuig ten Westen van Spitsbergen een onderzoekingstocht heeft gemaakt, ten einde te trachten, het Lath&m-vliegtuig van Guilbaud en Amundsen op te sporen. De tocht werd uitgestrekt tot 50 K.M. ten Zuiden van Kaap Zaid. Het zicht was zeer goed. Er werd echter geenerlei spoor van het Fransche watervliegtuig ontdekt. Op een vraag om inlichtingen van het Tassbureau heeft de ysbreker «Malyginc geantwoord, dat hy geen enkel sein beeft ontvangen van het Latham-vliegtuig met Amundsen en Guilbaud aan boord. Het Italiaansche vliegtuig «Marina 1«, bestuurd door Ravazzouni moest na een tusschenlanding te Stavanger een nood landing verriehten by Haugesund wegens gebrek aan benzine. Daarna is bet vlieg tuig opnieuw opgestegen om vervolgens te Soer fjorden ten Noorden van Bergen weer neer te stryken. Volgens een tot dusver van geen enkele zijde bevestigd te Berlijn opgevangen draad loos bericht zou een Canadeesch schip het deel van de «Italiac-bemanning, dat met het omhulsel van het tachtschip is weggedreven aan boord hebben genomen. Geweldige ontploffing te Brugge. Ia Brugge heeft in een opslagplaats van oud yzer een geweldige ontpioffiog plaats gehad. Er zyn 13 dooden, onder wie 5 kinderen en 11 zwaar gewonden, van wie vier of vyf in doodsgevaar verkeeren. De ontploffing zou ontstaan zijn door het ont vlammen van een hoeveelheid kruit, dat zonder gebraikelyke voorzorgsmaatregelen werd opgeslagen. Noodweer in Roemenie, Zware stortregens hebben Vrydag te Boekarest, aanzienlijke schade aangericht. Doordat een wolkbreuk met korte onder brekingen 38 uur aanhield, werd ook het tramverkeer getroffen, dat twee uur vol komen gestremd was. In de voorsteden staan verschillende land huizen onder water. De brandweer was den geheelen nacht bezig. Een dergelyk noodweer hoeft by na ge- lyktyiig geheel Roemenië geteisterd vooral in het district Ismail in Bessarabië, waar bet met zeer sterke electrische ontladingen gepaard ging. In een dorp zyn tengevolge vaa het inslaan van den bliksem verschil lende huizen in vlammmen opgegaan. Tien personen werden door den bliksem gedood. Kon, Muziekkorps der Kon. Ned. Sigaren fabrieken Eag. Goalmj <k Baar rolledig (90 personen) a.s. Zaterdagavond kwart voor zeven aan de Oadbeasdensehe Poort zal arriveeren en afgehaald zal worden door het Uitv. Comifé. Voor het stadbais zal door dit beroemde keurkorps een nnmmer ten gehoore worden gebracht, wat naar verwacht wordt, een groote beiang- stelling zal trekken. Moge de Maziekfeesten door een paar Zo- mersche dagen begunstigd worden, dan twijfelen wij er niet aan, of een drak bezoek van vreemdelingen en belangstel- enden staat ons die dagen te wachten. Het Uitv. Comité verzoekt de burgerjj tijdens die dagen de stad een feestelijk aanzien te geven, door het uitsteken der vlaggen. In de afgeloopen week was het ist 25 jaren, dat ODZe Burgemeester, de EdelAchtb. H. J. van Eggelen, onafgebroken zitting had in de examencommissie (te '8 Hage) voor gem.-administratie, welk feit op een byeeBkomst dier Commissie in «De Wittec eenigszies feestelyk werd herdacht. AMMERZ0DEN. Onze dorpsgenoot, da heer A. H. M. van Elk, ambtenaar ter secretarie onzer gemeente, legde met gun stig gevolg te 's Hage het mondeling gedeelte van het examen af voer candidaat- gemeentesecretaris. Geslaagde genoot z^jne opleiding by de heerea Verwiel en Smits, resp. Burgem. van Oisterwyk en Hoofdcommies ter Prev. Griffie van Noordbrabant. ALMKERK. J.l. Zaterdag had de land- boawer J. T., alhier, het ongeluk zich zoodanig met ee* hooivork te bezeeren, dat geneeskundige hulp direct noodzakelyk was. BENEDEN LANGSTRAAT. Naar vette varkens blyft geregelde vraag bestaan, maar de voorraad is momenteel niet groot. Men besteedt tot 67 cent per K.G. levend gewogen. Jonge biggen worden verhandeld van f 12 tot f14 per stok. CAPELLE. Dezer dagen had v. D., alhier het ongeluk met een anderen fiets- ryder in botsing te komen, met het nood lottig gevolg, dat hy zich dermate bezeerde, dat hy moest worden opgenomen en in de naastbyzynde woning worden binnengedra gen. Geneeskundige hulp moest onmid dellyk worden ontboden. J.l. Donderdagavond 7| nur hield Ds. Jonkers uit Waspik in de Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendyk, een gedachtenis rede in verband met het 25 jarig bestaan van de Chr. sehool aldaar. De geachte spreker hield naar aanleiding van een ged. uit Pred. een schitterende rede, die helaas maar door al te weinig belangstellenden werd gevolgd. Een woord van hartelyken dank voor den geachten spreker, die in alle opzichten den erust en het voorreeht van het Chr. onderwys liet uitkomen, is hier zeker wel op zyn plaats. Onze dorpsgenoot G. de Rooy, is beooemd tot assistent-accountant te Eind hoven. Door de daivenvereeniging «De Luchtvaartf, gevestigd by Mej. de Wed. A. v. d. Haart alhier, werd j I. Zondag een wedvlucht gehouden, gecombineerd met twee Kaatsheuvelsche vereenigingen, met den volgenden uitslag P. in 't Groen,, 1 M. van Boxtel, 2 Chr. van Heeswjjk, 3, 9, 13 en 20 P. v. d. Velden, 4 en 40 Van Breukelen, 5 Van Kampen 6 W. v. Beek 7 en 46 J. Snaphaan, 8 en 47 H. Dekkers 11 en 42; J. Pynenburg, 44; D. Donders, 45 P. Netten, 48 P. Nieuwenhuyzen, 49. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Ver gadering van den Raad dezer gemeente, op Woensdag 27 Juni4928, n.m. 2| u. (Z.T.) Onderwerpen ter behandeling 4. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot wyziging van het .raadsbesluit d.d. 25 Oct. 4927, tot het in erfpacht geven van de gedempte binnenhaven. 4. Vaststelling suppletoir kohier der Assuraritiebelasting 4927. 5. Vaststelling kohier Assurantiebelas ting 4928. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrootiugen diensten 4927 en 1928. 7. Benoeming van een lid der Com missie tot Wering van Schoolverzuim, wegens het niet aannemen der be- aoeming door H. Koman. O— —O O —Or—» 1o o Aan difc concours, gehouden op het voetbalterrein van dei ver W.S.C. aan dan Parallelweg waaraan .ook de Olympische voorproeven, verbonden zouden worden en do beste Nederlandsche ruiters hunne deelneming hadden toegezegd, waar uit alle oorden van ons land bezitters van renstallen met reputatie hunne dieren naar Waalwijk zonden zenden, kon het niet anders of te Waalwijk zou een hip pisch concours gegeven worden dat ie dereen. met spanning tegemoet zou zien en dat een weorgalooze attractie zou vor men, De gemeente zegde steun toe in den vorm eener garantie bij eventueel te kort, want terecht zag men in dit con cours een middel ter bevordering van het vreemdelingen vprke®-. Schitterende prijzen werden beschikbaar gesteld, H M. de koningin en. 25. K. H. de prins der Nederlanden schonken fraaie medailles, de Vereeniging van Waa 1 wijksehe Schoen fabrikanten besloot aan het personeel der aangesloten schoenfabrikanten een halven dag verlof te verleenen om hert in de gelegenheid te stellen de wedstrij den bij te wonen De Harmonie St. Cris pin zou voor muzikale afwisseling zor gen op het terrein En waar heb weder bijzonder medewerkte kon het niet an ders of een schitterend succes moest het streven der concours hippique-ver- eeniging bekronen. En het succes is niet uitgebleven. Het aantal bezoekers dat te voet, per fiets, per t-rein, per auto zich naar den Parallelweg te Waalwijk bï- gaf heeft meerdere duizenden beioopen Het springconcours B voer paarden 3e en 4e klasse, vormde het eerste num- m;-<r van de namiddagwedstrijden waar iedereen met de meeste spanning naar verlangde. Dit relatief zware nummer (een twaalf tal hindernissen) slaagde uitstekend Wel iswaar was het voor sommige deelne mers eene teleurstelling dat hun paar den na een goed debuut faaldende laatste hindernis (dubbele boomvoor ste boom 1.00 M. de achterste boom 1.15 M. Afstand tusschen do hoornen mid den op midden 1.30 M. onder den voor sten boom een heggetje hoog 0.60 M.) werd door de mees ten fraai genomen Bes. Paardenarts Boelvink uit Oirschot had met Iverma slechts teleurstellingen; geen enkele hindernis werd goed genomen, Gescher uit Den Haag zag Bodega en Grietje meermalen weigeren; ook zijn 01- ga viel tegen. Ritmeester de Kruijff kwam met Tom my te vallen bij het nemen van hinder nis no. 6 (aarden wal waarboven en waarvoor een boom). Ook Stevens uit Tilburg kwam to vallen met I'egasus Hensen uit Eindhoven kwam eveneens in aanraking met Moeder aarde bij het nemen van de laatste hindernis met Lu cifer; Jhr. v. d. Goes uit Breda werd zandruiter met Yemen bij de 3de hin dernis (weidehek). Luit. v. d. Vcortvan Zijp met Silver Piece maakte geen fout doch daar hij „hors concours" deelnam werd Lt. Vlielander uit Numansdorp die eveneens geen enkele maal faalde als No. 1 geclaeseerd in dit springnummer. In dit nummer behaalden de officieren cte prijzen; burgers werden ntat geclas- seerd. Het zeer zware parcours bij springcon cours F. dienende als een der voorpros- ven om te komen tot uitverkiezing der ruiters die op de Olympische Spelen in het Stadion te Amsterdam in den wed strijd voor hindernisruiters, Nederland zullen vertegenwoordigen, was voor de deelnemers eveneens eene teléurstélling. daar juist de beste paarden faalden, wei gerden of struikelden zelfs bij het ne men der hindernissen die relatief ge makkelijk schenen. Geen enkel» ruiter kwam zonder fouten over de hindernis sen. Na 1 (Radja van Tattersall Manege) maakte 2 springfouten, de overigen faal den meermalen, schenen hun dag niet te hebben. DE UITSLAGEN. Dressu urproef voor afdeelingen van Lan delijks Rijvereenigingen le prijs f50: Rij vereeniging Het Land van Heusd&n en Altena te Meeuwen, in structeur H Vogelaar; 2e prijs f25: Rrj- vcreeniging Juliana te Raamsdonk, in structeur J. P. v. d. Heuvel. DressuqrpTOaf, waarvoor gevraagd worEt het programma van den samenges telden Ruiterwedstrijd. der 'Olympische Spelen De deelnemers worden als volgt geclas- sttórd iNo 1 fW. Carp, Luit. Rijd. Art. Arn hem 2233 twee derde p. (gemiddeld) rost bruine merrie Bobbie; No. 2 C. L. Hol- 1 f-rt, Ritm. Huz. Amersfoort, 209 p. (gem.) met Hannoveraan Germaan; No. 3 II Straatman, Kap. Art. Amersfoort 2157 twee derde p. (gem.) met Indianola; No. 4 A. v. d. Voort v. Zijp, Luit. Huz. Den Haag 2063 een derde p. met bruine volbl. merrie Silver' Piece; No. 5 Jhr. A. v. Lennep, Luit. Art. Amersfoort. 1992 twee derde punt (gem.) met Trakekner vos r. LuftikusNo. 6 C. E. Pahud de Mor- tanges, Luit. Huz. Amersfoort, 1985 twee derde p. (gem.) met Fransche halfbl. Va- t'-en; No 7 M. Stenger, Luit. Art. A- mersfoort, 1937 (gem.) met Fohla; No. 8 Jhr. de Mareeev. Swinderen, Ritm. Huz. Amersfoort. 1936 (gem.) met Schoor steenvegerNo. 9 G. P. de Kruijff, Ritm. Huz. Amersfoort, 1932 twee derde p. (gem.) met bruine merrie Kakkerlak; Na 10 C. F. Pahud de Mortanges, Luit. Huz. Amersfoort 1911 een derde p. (gem.) met Fransche halfbl. Marcroix; No. 11 C. L. Hollert, Ritm. Huz. Amersfoort, I860 twee derde p. (gem.) met Oost- Prins Nil; No. 12 mevr. Hoboken van Tattersall Manege, Den Haag 1727 een derde p. (gem.) met Schimmel Has-j san; No. 13 W. van Mierlo Luit. Huz. Breda 1703 twos derde p. (gem.) met Flory II; No. 14 C. L. Hollert. Ritm. Huz Amersfoort, 1603 p. (gem.) met Boeroe. 1 Springconcours B voor paarden 3e en 4e klasse. le prijs A. Vlielander, Res. Luit. Huz. Numansdorp, met de braine merrie Bay- aid 2e prijs H. Straatman, Kap. Art. A- i<'erf oor t met Indianola; 3e prijs C L. Hollert, Ritm. Huz. Amersfoort met Nil; 4o prijs O. P. d© Kruijff, Ritm. Huz. Amersfoort, met bruine merrie Kakker lak; 5e prya G. F, Pahud de Mortanges, Amersfoort, met Marcroix; 6e prijs Jhr v. d. Goes, Ritm. Huz. Breda, met zwarte r. Bibi; 7e prijs W. van Mier Ir Luit. Huz. Breda, met Flory II; 8e prijs Jhr. de Marees v. Swinderen, Ritm. Huz. A- mersfoort, met Schoorsteenveger; 9e prijs A. Mazel, Luit. Huz. Amersfoort met Dimitri. Concours Iaxe eenspannen Open klasse. Paarden met hoogte van max 1.55 M. slotmaat: le prjj3 Gebr. v. d. Haar, Zeist met Revelation 1.50 M.2e prijs J. H. Alia, Amsterdam met Charming Won der 1.53 M.3e prijs A. A. ten Boe, Almelo met Golden Dream 1.53 M.Eerv. verm. W. v. d. Laak, Tilburg met Su blime 1.42 M.; Eerv. verm. Stal Door- werth, Heelsum met Phenomena 1.54 M. Paarden met hoogte boven 1.55 M. stckmaat: le prijs Gebr. v. d. Haar, Zeist met Dormig Brook Squire 160 M.; 2e prijs H. F. Bultman. Heemstede met Bingley Victor 1.60 M.3e prijs J. Rijks, Nijmegen met Nonlelph Leonard 1 60 M. Eerv. verm. Th. J. Lamers, Nunspeet, met Holland Duncan 1.62 M.Eerv. verm. C. A. Hijnen, Uillegersberg mot Carleosn Gondelier 1.57 M. Concours schoonste Rijpaard. (Paarden die in Nederland drie con coursen voor het schoonste Rijpaard ge wonnen hebben waren voor deze rubriek uitgesloten.) Ie prijs (zilveren medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden en f75), mevr. Pahud de Mortanges, Amersfoort met Marcroix; 2e prijs (f 40) jhr A. v, Lennep, Lt. Art. Amersfoort met Lufti kus; 3e prijs (f20) Ad Klebe Rotterdam met Mertola; 4e prijs (f 15) C F. Pahod de Mortanges, Lt. Huz. Amersfoort met Vo-t'en; 5e prijs (f 10) jhr. A. v. Len nep, Lt. Art. Amersfoort met Bonzo. Eerv. verm. Tattersall Manege, Den Haag met Hassan. Concours tandems, open fclaaea. le prijs Stal Doorwertb, Heelsum, mat Phenomena en Sportman's Dream2e pr, H. F. Bultman, Heemstede met Bingley Virtor en Charming Wonder; 3a prijs J Rijks, Nijmegen met Nardelph Leopard en Kings Cross Eerv. verm. Th. J. Lamers. Nunspeet met Holland Duncan en Qu een of Creta. Creta. Eerv. verm. II. F. Bultman, Heemstede insfc Wonder en Lord Capeaar. Samengestelde ruiterwedstrijd, proevan volgens het Olympisch Reglement; Dr>s- auurproef en springconcours B le prijs groote, zilveren medaille van II. M. de Koningin en f75: A. v. d. Voort-v. Zijp, Lt. Huz. Den Haag met Silver Piece; 2e prijs, f50, H Strootman, Kap. Art. Amersfoort met Indianda; 3a prrjs, f25, G. P. de Kruyff, Ritm. Huz. Amersfoort met Kakkerlak Springconcours F voor paarden van alle klassen, geen handicap. If prijs Tattersall Manege, Den Haag met Radja.; 2e prijs J Partheine, L.t. Rijd. Art. Amersfoort met Jack; 3e prijs P. Versteegh, Kap. Kon. Mareeh. Bus surn met Mascotte; 4e prijs J Porthemé, Luit Rijd. Art. Amersfoort met Nosoza; 5e prijs A. Vlielander, Ree.-Luit. Huz. Numansdorp met Bayard Eerv. verm. A. Colenbrander, Ritm. Huz. Amersfoort met Gaga. Na afloop dea' wedstrijden bood Waal wijk'» Belang" een ccnceTt aaa op d# kiosk op de Markt, gegeven door de Harmonie ,.St Crispijn", onder leiding van den he«r G. üuyvelaax. Hat schitr terende concert werd door eene groote menigte bijgewoond. In hotel Verwiel was strijkmuziek en dancing in hotel „De Twee Kolommen", waarna bal met at tracties. Inderdaad hot grootsch opgezette eon- cours is op grootsche wijze geslaagd en dit succes wettigt de hoop dat de con- eours-hippique vereeniging „Waalwijk" telken jare in de gelegenheid zal mo gen zijn een concours hippique uit te schrijven. Huisgezin Geidermalsensche Bierveilicg. 22 Juni. Voor d© PluiooveevereenigiDg «Heasden en Omstrekenop de Gelder- malsensche Eier veiling geveilde eieren brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f 4 77 Brain f 5.37 Alles per 100 stuks. HEUSDEN. Op verzoek van bet Uitv. Comiié van bet a.s. Groot Nationaal en Bondsfestival, heeft de EdelAchtb. Heer Burgemeester, Voorzitter van het Eere Comité zich bereid verklaard a.s. Vrijdag avond voor het openingsconcert der «Fanfare der H. Familiec het feptival officieel te openen, waarby zijn aitgenoodigd het Eere-Comité en de Commissarissen, belast met de leiding der deeln. vereenigingen. Op het Kermisterrein heerscht al een heele bedrijvigheid, het geheel is afgezet met rietmatten, wat een prachtig effect geeft. Het groote Danspaleis van Jambroes Wasser trekt aller aandacht en belang stelling. Voor de kinderen is ook aanwezig een Draaimolen, verder een Poffertjeskraam, Zweefmolen, Luchtschommel, Acrobatentect, Schiettent, Fruittent, Olienoilenkraam en meerdere attracties, voor elk wat wils. Tevens is bericht ontvangen, dat het AALST. Bij de gehouden verpachting van hooigras op den uiterwaard „cLe Nesch" alhier (Gl.), hadden de larcd^ bouwers bezwaren om voor het gepach te borgen te stellen. De notaris ging hierop niet in ea de boeren trokken een lijn, zoodat het hooigras niet ver pacht weTd. y. AALBURG EN WIJK. A.s. Donderdag 28 Juni des avonds om 8 uur (wettelijken tijd) zal in het gymnastieklokaal alhier een spreekavond worden gehouden over de Militaire Vooroefeningen. Door het volgen van deze oefeningen en. na hei' behalen van het diploma, wordt eena verkorting van den militairen diensttiji verkregen van 4 maanden. Voor het bijwonen van dezen avond worden qitgenoodigd alia jongelingan die! nu L8 jaar oud zyn of dit jaar nog 18 jaar worden en oveneens de vaders (of voogden) van deze jongelingen. t I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2