Buitenland. Binnenland Plaatselijk Nieuws J. F. A. Wagenaar. -J- Da heer J. F. A. Wagenaar, griffier van da Staten van Noord-Brabant, is Zon dagavond plotseling overleden. Ruim 41 jaren was hy in dienst der provincie, 22 jaren was hij aan de pro vinciale griffie verbonden, waar by alle rangen tot hoofdcommies doorliep. In De cember 1909 benoemden de Staten hem tot griffier. Hy was voorzitter van den Armenraad, voorzitter van den Voogdijraad, president van de algemeene commissie voor kinderbescherming, vice-president van den bijzonderen raad der Vincentinsvereeniging. In den tjjd der ryksgraaninzameling fun geerde hy tevens als regeeringscommissaris is Noord-Brabant. De na overledene was officier in de orde van Oranje-Nassaa. Onvoorzichtig de straat overgestoken. Te '8 Gravenhage is op den boek vaD de 1ste v. d. Boschstraat en Bezoidenhoot een droevig ongeluk gebeurd. Een 6-jarig knaapje, R. S. genaamd, wonende in de Ternootstraat, stak de straat over, zonder vooraf te hebben gekeken of de weg veilig was. Tengevolge van deze onvoorzichtigheid werd de jongen door een auto overreden en zeer ernstig gewood. In deemiswekkenden toestand werd het ventje naar het ziekenhuis gebracht, waar hy korten tyd later is overleden. Den chauffeur van de auto zou, naar het voorloopig politie-ocderzoek heeft uit gemaakt, geen schuld treffen. Vergiftiging door kunstmest Een treffend, doch ongelukkig geval heeft zich, naar de >TeI.c meldt, in De Meentc by Veenendaal, gem. Rhenen, voorgedaan. Aldaar waren twee arbeiders bezig geweest met het door auto's aangevoerd slakken- meel te lossen en op te stapelen in een loods. De een was 53, de andere 62 jaar oud. Deze twee mannen gevoelden zich onmiddellyk na verrichting van dien arbeid reeds onwel. Na eenige dagen kregen zy longontsteking, waaraan zy binnen een week gestorven zyn. Dit voorval heeft, zooals vanzelf spreekt, aldaar ontroering en angst veroorzaakt. Algemeen is men van meening, dat de mannen door inademing van mest stof, vergiftigd zyn. Afgezien nu van deze commentaren blyft de vraagis het veelvuldig inademen der kunstmeststof, in dezen het slakkenmeel, gevaarlyk, hetzy door het zich daarin be vindende phosphorznur, dan wel door het stof, afkomstig van de keiharde vermalen slakkeu uit de yzersmelteryen. Een deskundig-scheikundig onderzoek, met als gevolg daarvan aanwijzing van de noodige voorzorgsmaatregelen, is wellicht wenschelijk ter gerusstelling aan hen, die veelvuldig met deze stof moeten omgaan. Hyschkraan gebroken. De werklieden Van der Meulen, vader en twee zoons, Dietrich en Fokke, in dienst bij den heer J. C. Kooyman, aannemer te Harlingen, waren met een op den wal staande hyschkraan bezig eenige werkzaam heden te verrichten. Plotseling brak de kraan en de drie werklieden geraakten te water. De beide zoons geraakten onder de kraan. Fokke werd spoedig uit het water gered, doch hy was reeds bewusteloos. Dietrich, 18 jaar, werd na eenig zoeken gevonden. By hem bleken de levensgeesten reeds geweken te zyn. De vader werd gered. De Doorwerth verkocht. Door bemiddeling van bet Bureau Land bezit te Arnhem heeft het Algemeen Mijn- werkersfonds van de steenkolenmijnen in Limburg te Heerlen, ten overstaan van notaris Kuthe te Arnhem, aangekocht het grootste gedeelte van de bezitting Door werth, ter grootte van byna 200 H.A., vroeger eigendom van baron Van Brakel te Doorwerth. De bezittingen bestaan uit diverse boerderijen, bouwland, uiterwaarden en bosch. Naar wordt medegedeeld, is de bedoeling van dezen aankoop alleen beleg» ging. Byzoi dere plannen heeft het Myo- werkersfonds met deze bezitting niet. Veertig kilo opium in beslag genomen. Op het s.8. zGiekerkc van de Holland- Oost-Afrika-Lyn, liggende in de haven van Amsterdam, dat op de gawone wyze door de douane gecontroleerd werd, heeft men, naar de »Tel.< meldt, een verrassende vendst gedaao. De ambtenaren, die met de controle belast waren, troffen op een ver borgen plek in de nabyheid van het Chi- neezenlogies een verdacht pak aan. By onderzoek bleek dit ongeveer 40 K.G. opium in te houden. De waarde er van wordt getaxeerd op eeo bedrag van f 10 000 Daar men vermoedt, dat deze party o.a. bestemd was voor de vele houders van Chineezenlogementen te Amsterdam, heb ben de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen in die huizen een onderzoek in gesteld. o— Vliegtuig over den kop. Zaterdagmorgen moest het vliegtuig »S 8c, thuisbehoorende op het vliegkamp »De Kooic en bemand met den korporaal-vlieg tuigmaker Van Ommen, tengevolge van een motordefect eeo noodlanding doen in eeo weiland te Koegras. Door het aanwezig zyn van diepe kuilen sloeg het toestel over den kop. Persoonlyke ongelukken gebeurden nietalleen werd aan het vliegtuig eenige schade veroorzaakt. Door omwonenden, als mede door personeel van het vliegkamp, werd het vliegtuig aan den vasten wal gebracht, waarna het gedemonteerd naar »De Kooic getransporteerd werd. Felle brand te Schiedam. Zondagmiddag omstreeks half vyf werd de Schiedamsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaaoden brand aan den Vlaar- dingerdyk. Io een blok in aanbouw zijnde buizen staande aan het begin van dieB dyk, bleek het vuur, aangewakkerd door den feilen wind, fel te woeden, zoodat een krachtig aantasten van den brand noodza kelijk was. Met een achttal stralen, gevoed door de babyspuitwelke een groote capaciteit bezit en de Magyrusmotorspuit, werd water gegeven. Na ongeveer een uur was de brandweer het vuur in zooverre meester, dat voor uitbreiding ervan niet meer ge vreesd behoefde te worden. Eenige panden zyn geheel uitgebrand. Het schouwspel ondervond van de zjjde van bet Zondagsch publiek enorme belangstelling. De paodeo waren eigendom van de aan nemers Mook, Ladage en Middelkoop, alleo te Rotterdam en voor f 65 000 op beurs- polis verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. De waker heeft niets verdachts opge merkt. 29 Juni. Voor de Pluim vee vereeuiging •Heusden en Omstrekenc op de Gelder malsensche Eierveiling geveilde eieren brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f 4 82 Bruin f 5.42 Alles per 100 stuks. HEUSDEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost- kantoren werd gedurende de maand Juni 1928 ingelegd f 19492.25, terugbetaald f 18369.44. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10226. Maandagmiddag kwam eeo autobus van vDe Ondernemingc welke zich voort bewoog in de richting 's-Hertogenbosch door de Nieuwstraat ryden toen juist op dat oogenblik van de tegenovergestelde richting een andere auto naderde. Naast de autobus reed per fiets het zoontje van de heer V. Door het uithalen van de autobus kwam de fietser juist in den bocbl in botsing met de autobus waardoor het voorste gedeelte van zyn rywiel geheel werd afgereden. Wonder boven wonder liep een en ander zonder persoonlyke ongelukken af. ANDEL. De landbouwer T. Crielaard, die Vrydag j.l. op het z.g. Tolveld aan het aardappelen rooien was en reeds eenige zakken op den dyk had liggen, kwam, nadat hy zich even bad verwijderd, tot de onaangename ontdekking dat daarvan ruim 1 H.L. verdwenen was. De betrokkene heeft hiervan by de politie aangifte ge daan. Mej. N. Calame alhier slaagde aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem voor het examen onderwijzeres. De kinderen der Chr. school zullen op 20 Juli a.s. per autobus e«D plezier reisje maken naar Arnhem. B BROEK. Naar wjj vernemen zal de Christel. Jongelingsvereeniging »0badjac alhier op Donderdag 12 Juli a.s. een plezier reis maken naar Arnhem en omstreken met de AHtobus van Elshout te Giessen. CAPELLE. By de jl. gehouden aanbe steding van het gemeentewerk werd inge schreven als volgt Afd. Metselwerk C. Michael, Vryhoeve-Capelle f 645. Kleinloog van Oversteeg, Vrij hoeve Cape He f 670. J. Quiryns, Capelle f 625. J. H. Spierings, Capelle f 660. Afd. Timmerwerk J. W. Nieuwenhuyzen, Sprang f795. C. Michael, Vryhoeve Capelle f781. J. H. Spierings, Capelle f 845. J. Qurjjns, Capelle t 800. Gebr v. Willigenburg, Sprang f 773 50 Afd. Verf werk Gebr. van der Waals, Capelle f309 J. Klaasse, Sprang f 308.35 J. A. v. d. Schans, Sprang f207 40 T. den Hollander, Capelle f 334. Afd. Loodgieterswerk J. A Dekkers, Capelle f 99. C. Michael, Vrijhoeve-Capelle H13. De verschillende werkzaamheden opgedragen aan de laagste inschrijvers. Gedurende de maand Jui.i werden ter secretarie voor den Vleeskeuringdienst aangegeven 23 runderen, 48 varkens en 4 geiten. Het telefoonkantoor te dezer plaatse is op verzoek van de tuinders gedurende de zomermaanden in plaats van des mor gens half negen reeds om 8 uur openge steid. Gezien het algemeen belang sa* getracht worden om deze regeling het ge- heele jaar door te verkrjjgen. Oaze dorpsgenoot J. v. Dommelen slaagde by het te Tilburg gehouden examen van den R. K. Bond van Groote schry vers voor stenografie en machineschryven. Naar men oos mededeelt zal de gemengde zangvereeniging »De Heidebloemc alhier onder leiding van haar directeur den heer A. v. d. Kolk, deelnemen aan het in Augustus a.s. te Zevenbergen te hoaden muziek- en zangconcours, SLEEUWIJK. De heer A. Dönszelmano cand. te Amsterdam, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. WERKENDAM. Vrydag j.l. is het Ijjk van de vorige week Zaterdag.verdronken De L. van de visschery alhier, door twee Sliedrechtsche kinderen gevischt. K. Gr. alhier heeft door een infectie aan den linkerarm bloedvergiftiging opge- loopen. Geneeskundige hulp werd inge roepen. Gedurende de afgeloopen maand zyn aan de groote salmzegenvisschery, alhier, gevangen aan de Noordwal, 542 zalmen, 3 elften en 1 steur, aan da Zuidwal 145 zalmen en 2 steuren. Zaterdag j.l. werden nog 2 steuren gevangen, weike f 373 opbrachten. Beroepen by de Chr. Ger, Kerk alhier, D*. J. W. van Ree te Barendrecbt. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 22 tot en met 28 Juni j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 75 zalmen, van 7 tot 28 pond, k fl.45 tot fl.84 per pond. 1 St Jacobszalm van 6 pond, 4 f 4,48 p. p. 5 Schotjes, f160 tot f4.50 per stuk. 1450 finten k 13 tot 20 cent per stuk. Dikke paling, 95 tot 100 cent per pond. Dnnne aal, 30 tot 56 cent per pond. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de noodlydende kerken in Nederland heeft f 17.50 opgebracht. Gedurende de maand Juni j.l. werden ter gemeente-secretarie voor den vleeschkeuringsdienst ter keuring aange- gegeven8 koeien, 38 varkens en 4 kalveren. Vergadering van den Raad der gemeente OUDHEUSDEN, op Vrijdag 29 Juni, des avonds om 8 uur. VoorzitterEdelAchtb. Heer v, Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en leest daarna de notulen der vorige verga dering, die hierop onveranderd worden vastgesteld Ingekomen stukken Goedkeuring door Gedep. Staten van het Raadsbesluit tot verkoop electr. bedrijf en het stukje grond waarop bet transfor- matorenhuisje staat aan de P.N.E.M. Begrootiug en rekening van de Gezond heidscommissie. Uit de rekening blykt, dat de gemeente in de kosten f51.20 heeft by te dragen. Verzoek van het gem.bestuur van Heus den om subsidie in de kosten van den gehouden Landbouwcursus. Door den heer Willems hoofd der school te Elshout is te Heusden in den afgeloopen winter een iandbouweursus ge geven, waarvan de kosteD, die niet door Ryk of provincie vergoed worden, f 36.91 bedragen. Uit deze gemeente is de cursus door 6 leerlingen bezocht, waarvoor Heus den een subsidie vraagt van f13 84. B. en W. stellen voor, dit verzoek toe te staan Zonder discussie wordt aklus beslote u. getrokken door een dier, dat feitelijk ■geen trekdier is, en. op welk voertuig It wee personen worden vervoerd Ik be grijp niet dat er nog een Burgemeester is die aan gezonde menschen vergunning geeft om op een hondenkar te gaan zit ten. Dat een hond voor werk wordt ge bezigd, dat zijne krachten niet te boa-en gaat, is niet erg, maar dat een hond een kar moet trekken, waarop een mensch heeft plaats genomen, dat zoo doende den hond een te zwaren last veroorzaakt, vind ik ellendig. Tegen hon denkarren heb ik geen bezwaar, mits er niemand op mag plaats nemen dan lichamelijk hulpbehoevenden. Verdachte krijgt f7.50 of 5 dagen. A. C. v. H. wonende te Dussen had aldaar op de Buitenka uit baldadigheid het koord van een zweep, die buiten een met een paard bespannen kar hing, vast gegrepen en er aan getrokken, terwijl hij even daarna het paard bij de teugels en het hoofdstel heeft vastgegrepea, zoo dat het paard schrc-k en de wagen ach teruitliep, die daardoor bijna in de sloot feTeDht kwam. Verdachte bekent. Hij zegt dat de voer man hem met de zweep wilde slaan en hij daarom hard wegliep om het J>aard heen en dit toen vastpakte. 1 KantonrechterAls 'b paard in de sloot >ras terecht gekomen, was er groote scha de aangericht, wèet je dat wel. f Getuige W\ H. de Graaf, vrachtrijder tw Nieuwendijk zegt dat hij verdachte in het geheel niet gezien had en hem pas •ontwaarde toen hij de zweep beet had Hij zeide nog tegen verdachte zulks niet te doen. Gok heeft hij verdachte nog feen klap gegeven met de zweep. KantonrechterDat was een welver diende klap. Hoe staat verdachte be kend. Getuige de GraafHij is altijd baldadig Getuige van der Pluijm zegt dat ver dachte niet gunstig békend staat en dat hij .zelden werkt. i Kantonrechter tegen verdachte: Dus je bent een lastig en lui heerschap. Als je !wat harder werkte dan zou je zeker al üie schavuitigheid niet meer uithalen Je krijgt f 10,00 of 5 dagen. Verdachte begint luider te snikken Kantonrechter: Nou kun je hier wel j staan huilen, maar te Dussen ben je te beroerd om te werken. Werk toch en veroorzaak andere menschen geen last •Voor de f 10.00 boete moet je nu maar eens enkele dagen hard gaan werken dan leer je meteen werken, dat is hoogst nüttig voor jou. L. J. v. W. arbeider te Heusden was •drenken geweest. 1 Kantonrechter: Lo, Lo, moet ik jou nou hier zien? Verdachte: Ja Edelachtbare, eeu beetje dronken geweest. Ik drink nooit, anders dan 's Zaterdags avonds een paar borreltjes als ik ga 'biljarten. Ik ben nog nooit voor u ge- tweest. t Kantonrechter: En hoeveel drink je er dan 's Zaterdagsavonds. I Verdachte: Een stuk öf 4 of 5. Getuige Opperwachtmeester van der 'PlasMijnheer de Kantonrechter, hij is zoo gewend aan jenever dat men hem Kiiets kan aanzien al heeft hij er 20 op 't Is elke week hetzelfde. 'Kantonrechter: Maar als je er plei- zier in hebt nu zooveel te drinken is heb toch niet meer dan billijk dat je •dé staat ook wat van je pleizier gunt Daarom moet je nu nog inaar eensf 5 00 in de staatskas storten en als je daar geen lust in hebt dan is de staat nog zoo goed om je 3 dagen te logeeren Jfco nemen. j VerdachteU bent daar zelf baas o-var Ambtenaar: Als je in 't vervolg ga •biljarten moet je daar eens een kop koffie bij drinken, dat gaat veel beter Verdachte: Zeker, maar ieder gestel is niet eender (verd. af) dig volstond en slechts een nauwe gang openbleef. De minister van, Arbeid Tardieu is naar Farijs vertrokken, om zich naar de plaats van de ramp te begeven. In het naburige St. Etienne ontstond onmiddellijk nadat het nieuws bekend was geworden groote droefheid en op winding. Op het raadhuis werd de vlag halfstok geheschen. Naar verder omtrent de mijnramp ge meld wordt, moet de m^n, waar de ramp heeft plaats gehad, zeer gevaarlijk zijn. De laatste brand is in 1925 uitgebroken. Neg 20 mijnwerkers moeten in de mijn zijn opgesloten, voor wie geen hoop op redding meer bestaat, zoodat het totaal aantal dooden thans 70 bedraagt. o- Twee negers gelyncht. Een woedende menigte drong te Brook- haven de plaatselijke gevangenis binnen en ontvoerde twee negers, die gevangen zaten, omdat zij op een blanke, dien zij een kleine som gelds schuldig waren, hadden geschoten. De negers werden aan hun nek achter auto's vastgebonden, tot buiten de stad gesleept en daar opgehangen. Een cycloon in Colorado, Vier dooden. Een orkaan, die het landbouwdistrict in de nabijheid van Johnstown heeft ge teisterd, eischte vier menschenlevens, richtte zware schade aan, rukte daken van huizen en vernielde boerderijen. o Vliegtuig in brand. Bij vliegdemonstraties te Vincennes ge raakte een vliegtuig in brand; de twe? vleugels braken van het toestel af, dat op den grond viel. De vlieger werd ge heel verkoold. Twee vrouwen warden op slag gedood. De begeleider van den be stuurder werd ernstig gewond. o- Onfcploffing in een kruitdepot. Vijf dooden, talrijke gewonden. Naar uit Nantes gemeld wordt, is eau kruitdepot op het eiland d'Yeu in de lucht gevlogen. Vijf arbeiders werden op slag gedood. Er zijn talrijke gewonden, •onder wie vier ernstig. De materieel© schade is zeer groot. Een jongens school en vele huizen werden verwoest Men vreest nog meer ontploffingen. De wijk, waarin het depot zich bevindt, moest door de bewoners worden ont ruimd. De ontploffing was zoo krachtig, dat het dak van een conservenfabriek to taal werd afgeslagen. In de haven van Jc-inville werden alle vensterruiten ver nield. o— De nieuwe „Landru" gearresteerd De nieuwe Eransche „Landru", die zijn slachtoffers in de buurt van Marseille had gemaakt, Prat, is te Algiers aange houden. j 'Ernstige mijnramp in Frankrijk i Reeds 51 dooden, Naar Belga uit St Etienne meldt, heeft een brand in, een mijn te ltoche-la-M oliere een hevige gasontploffing veroorzaakt Een deel der mijnwerkera wist zich te redden, doch een. veertigtal wordt ver mist Men vreest, dat het is omgekomen. Naar aanleiding van het vreeslijk mijn- cngèluk in de mijn van Roche-la-Moliën? bij St Etienne zijn de volgende bizonder- beden bekend geworden: Tengevolge van een brand waarbij een schacht instortte, werden 53 mijnwer kers, waaronder 30 Franschen door gas- .verstikking van het leven beroofd. Tot dusver konden 40 lijken en 15 gewonden Worden geborgen. t Op de plaats des onheils werkten 570 mijnwerkers. De oorzaak van, de ramp is nog niet be kend men vermoedt evenwel, dat het on geluk moet worden toegeschreven aan een defect in de luchtververschinginstal- latie. t De mijnwerkers ijlden onmiddellijk naar Se liftkooien; velen echter konden zoo ver niet meer komen en werden door gas sen bedwelmd. Onder het voortdurend gelui der alarm klokken liet men de liften telkens weer afdalen; in ontzetting snelden familie leden der zich nog in de mijn bevindende arbeiders naar de directie; ondertusschen Weiden reeds de eerste hulpmaatregelen getroffen, Vreeselijke tooneelen speelden zich af, ,toen de eerste gewonden aa.n de opper vlakte werden gebracht en op baren en steunende op hun redders werden wegge voerd. i Zoo groot was het aantal lijkbaren, öat het erf van hot directie-gebouw spoe- Sensatie in een rechtzaal. Een dievegge, dié Vrijdag in hooger be roep haar gevangenisstraf van lVs jaar tct 1 jaar verlaagd kreeg, had bij het aanhooren van het vonnis een zenuwaan val. Zij riep in elkaar zakkend uit: Dat. overleef ik niet, ik steek me dood! en hierop schermde zij' met een groote» schaar ir. het rond. Onder groote opwinding van Rechtbank en publiek slaagde de president erin met bt-hulp van twee Schupo's haar de schaar te ontnemen. Hierna kreeg de beklaagde een geweldige huilbui. Aan te Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor werktuigkundig ingenieur: W. J. M. H. O. Mommersteeg te Vlijmen. voor electro-technisch ingenieur: J. Oortgijsen te Aarle-Rixtel voor het cand. examen voor werktuig kundig ingenieur: C. L. Binsbergen, Dus sen; M. J. van Eyck, Genderen; voor het eandidaat-exarhen voor elec- trotechnisch ingenieur: O. L. van Weijns- bergen, voorheen Heusden. Te Leiden is geslaagd voor het docto- raal-examen rechtsgeleerdheid de heer O. A. van der Meer tei Raamsdonksveer., ~o De Belgische tentoonstelling in 1930 Eenigen tijd geleden heeft een delegatie van vooraanstaande personen uit (Af werpen en Luik bij de Nederlandsch? regeering de deelneming van ons land be pleit aan de in 1930 respectievelijk te Antwerpen en te Luik te houden ten toonstellingen. Naar wij thans vernemen heeft de Re- geering besloten en is aan de Belgische Regeering medegedeeld, dat op Neder landss deelneming kan worden gerekend. o ——O— o —o Geldermalsensche Eiervelling. ALMKERK. J.L Zatexdag had Mej. v. W alhier 'fc ongeluk zich zoodanig aan et,n stuk glas te verwonden, dat genees kundige hulp noodzakelijk was J.l. Zaterdag speelde A.K.C. al hier (inplaats van tegen de korfbalclub van Zaltbommel) een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Blei" uit Ge^rtruiden- berg, welke met 5—2 eindigde in 't na deel van A.K.O. alhier. AALBURG. Donderdag 5 Juli, hoopt de heer Van Leeuwen, godsdienstonderwij zer, des avonds om zeven uur (Ouden tijd), in de Ned. Herv. Kerk op te tre den. BENEDEN LANGSTRAAT. In den vee handel gaat op het oogenblik niet. veel om. Men besteed voor: Kalfkoeien f275.— tot f350.— Melkkoeien f250.- tot f300.- Kalfvaarzen f 200.— tob f 250.— Graskalveren f 40.— tot f 80.— Nuchtere kalveren f 16.— tot f 22.— EETHEN. A.s. Donderdag: 5 Juli des avonds om 8 uur (wettelijken tijd) zal in de openbare school alhier een spreek-: avond worden gehouden over de Militaire Vroroefeningen. Door het volgen van de ze oefeningen en na het behalen van het diploma, wordt eene verkorting van den militairen diensttijd verkregen van. 4 maanden. Voor het bijwonen van dezen avond worden uitgenoodigd alle jongelingen die du 18 jaar oud zijn of dit jaar nog 18 jaar worden en eveneens de vaders (of voogden) van deze jongelingen 's GRAVEMOER. De WelEerw. hear Ds. L. C. Bolkenstein te Otterloo heeft? toe^ zegging van beroep naai- de Ned Herv, Kerk alhier aangenomen Tot secretaris der Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd) P. Bakkeren Sr. De afscheidsrede van den WelEerw. heer Ds. F. Anker zal aanstaande Zon dag 8 Juli door bijzondere omstandighen den niet doorgaan RAAMSDONKSVEER. De hear W. v. Raamsdonk Wz. slaagde voor bet Eind examen R.K. Hoogere Handelsschool. De heeren C. T. Kommer3 Cz. en A. Kommers Cz. werden herbenoemd res pectievelijk als kassier en Secretaris der O-operatieve Boerenleenbank; terwijl da hoer L. v. d. Made gekozen werd tot lid van den Raad van Toezicht. Een zeer jeugdig kind van de heer W. viel in een moddersloot en kon ge lukkig gered worden. Mej. L. Hoogenkamp, Oud Leer linge dei' Chr. M.U.L.O. slaagde te Zet ten voor het Examen Onderwijzeres. Mej. de Wit zou zich gereedmaken ter kerk te gaan zij kreeg een hartverlam* ming en was onmiddellijk dood Mej. T. Nollen behaalde het Di ploma Onderwijzeres. Dit is de derde uit het gezin die zich aan het onderwijs geeft.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2