Parlementair Overzicht. Plaatselijk Mieuws Jiinneiilaud De zwanenzang van den senaat, f Massa-wetten fabricage. OverJ klompen, dienstplicht, wiegen en nog iets. Met ristjes van tien en meer tege lijk kreeg de Eerste Kamer in de laatste uren van haar bijeenzijn vóór de vacantie de wetten en wetjes op gediend. Niettegenstaande de warmte werd er nog vrij veel over gezegd, ook, al ging het meeste er z.h.s. door. Maar er zijn nu eenmaal van die on derwerpen, waarover wat gezegd moet worden door dezen of gene. Al ware het slechts, om aan de eer te voldoen. Daar was nu bijv. het Klompenwetje. We wisten reeds lang hoe de zaken stonden. Maar toch, de heer v. d. Bergh (v.b.) wilde er nog eens de aandacht op vestigen, dat het wel erg vreemd hiermee gegaan was. De heeren Fleskens en Smeenk had den een heel ander voorstel inge diend, dan hier nu aan de orde wras. Zij wilden 5 jaar lang 12 pCt. invoer recht. Het amendement de Visser maakte er van 8 pCt., voor altijd. Niet meneer Fleskens, maar meneer de Visser of Snoeck Henkemans had hier in de Eerste Kamer het onder werp moeten komen verdedigen. Zoo dacht de heer Westerdijk (v.d.) er ook over. En hij ging zelfs zoover te veronderstellen, dat de oorspron kelijke voorstellers het amendement om tactische redenen overnamen, na melijk om daardoor het herstel der coalitie weer mogelijk te maken. Wat de Kamer kreten van verbazing ont lokte. Hoewel de heer Fleskens een dergelijke insinuatie van de hand wees en zeide, alleen door zakelijke over wegingen geleid te zijn, toen hij het amendement overnam. Maar en dit betoogde de heer Lanschot (r.k.), ook de Eerste Kamer had er eigenlijk niets mee te maken, hoe het ontwerp in de Tweede Kamer was tot stand gekomen. En dat de tijdelijke heffing, nu was veranderd in een permanente, had tot gevolg, dat de noodzakelijke opbloei van het klompenbedrijf zou worden tot een meer duurzame. Ten slotte werd het door de Kamer goed gekeurd met 21 tegen 16 stemmen, rechts tegen links. Bij de wijziging van de dienstplicht wet gaf minister Lambooy een opmer kelijke uiteenzetting van zijn stand punt. Toen er tegen zijn stelsel van vrijwillige dienstneming verzet in de Tweede Kamer kwam, werd hij voor een moeilijke beslissing gesteld. Het was mogelijk, dat zijn ontwerp met geringe meerderheid werd aangeno men. Maar dan zou men daarnaast hebben gekregen een voortdurende actie tegen dit stelsel. En dat zou niet in het belang van het leger geweest zijn. En daaromhad hij het maar teruggenomen. Van welke verklaring de Kamer actie nam, om het wetje z.h.s. en zonder verdere op of aanmer kingen te aanvaarden. De begr. Wegenfonds was voor den heer Polak (s.d.) aanleiding, om een rede in grooten stijl af te steken, en weer eens blijk te geven van zijn lief de voor diverse natuurmonumenten, enz., die door wegenplannen m ge vaar zouden komen. Ook waren ont worpen wegen van 40 en 42 M. breed te, z. veel te breed. Te duur en te schadelijk vanwege inbeslagneming van cultuurgronden. De kleur van de nieuwe betonwegen beviel hem ook niet. Klinkers deden het veel mooier en dat zou onze klinkerindustrie hel pen. Komkom, dacht de minister, waarde senator nu overdrijf je toch, en hij gaf te kennen, dat hij alles wil de doen, wat hij maar voor de klin kers kón doen, maar dat ze toch niet geschikt waren voor het zware ver keer. Er werd echter een proef geno men met gewapende klinkerbestra ting. Het resultaat was nog niet be kend. En dan die breede wegen Ze ker, c waren wegen ontworpen, die 42 M. breed waren, maar dat waren ook uitzonderingen. Bovendien moest men rekening houden met het snelle verkeer. Waarna ook dit ontwerp door de Kamer met eensgezindheid werd aanvaard. Doch zóó eensgezind ging het niet, bij het wetje inzake de be smettelijke ziekten, waartegen van de mocratische zijde stelling werd geno men, omdat er het amendement Bij- leveld betreffende vrijstelling van vac cinatie wegens gemoedsbezwaren in was opgenomen. Daarom vond mevr. Pothuis-Smit (s.d.) het onaanneme lijk, evenals de heer Polak, die in de gemoedsbezwaarden ieen besmettings gevaar zag. Maar de minister van Arbeid gaf te kennen, dat de geestes vrijheid van ons volk een goed is, waaraan alleen in het uiterste geval mag worden getornd. Ten slotte is het wetsontwerp met 18 tegen 14 st. aangenomen. Bij het niet zeer belangrijke ont- werpje betreffende de intellectueele toenadering tot België vertelde dhr. Briët (a.r.) dat de bedoeling van het verdrag was, de Fransche cultuur ook in ons land meer invloed te geven. We mengden ons dus daarmee in den feilen taalstrijd in België. Andere landen, met wie België zoo'n verdrag wilde aangaan, weigerden. Het ver drag zou dus eerder verwijdering dan in plaats van toenadering brengen. Nee, zei minister Waszink, het is net andersom. België heeft wei degelijk met andere landen dergelijke verdra gen afgesloten, en als we weigerden het aan te nemen, zou dat juist ver wijdering geven. Resultaataangeno men, z.h.s., evenals het ontwerpje be treffende den internationalen handel in wapenen. Doch hierover werden nog wei een paar woorden gezegd. O.a. door mevrouw Pothuis-Smit, die wilde, dat Nederland nog meer actief zou optreden bij de besprekingen over controle op wapenfabricage, en door iden heer v. Embden (v.d.), die het ontwerp wel een stap in de goede richting noemde, maar het daarom onbegrijpelijk achtte, dat de regeering nu ook niet voorstelde, het tractaat tot verbod van giftige en soortgelijke gassen te bekrachtigen. Want was het de bedoeling der regeering, in de toe komst niet actief aan een oorlog deel te nemen, wat voor bezwaar was er dan, het verbod van chemische oor logsvoering te aanvaarden Jawel, zei de minister, iedereen wenscht af schaffing van den chemischen enbac- teriologischen oorlog, maar zoolang daarover nog geen beslissing is ge nomen, moeten we ons voorbeeld hou den, maar ons daarbij tevens beper ken tot een passieve deelneming. En namens de regeering kon hij welme- dedeelen, dat elke poging om te ko men tot een vermindiring van bewa pening haar steeds welkom is. De wensch, dat we nog meer actief moes ten optreden, was dus eigenlijk wat misplaatst, meende Z.Exc. De le Kamer maakte flink schoon schip. Zoodat slechts een enkel ont werpje bleef liggen tot September. En om de 2de Kamer-leden aan genaam bezig te houden, deed de mi nister van Koloniën aan den voorz. ter nederlegging bij de griffie ter in zage van de leden, afschriften toeko men van de voorstellen en rapporten, enz. der commissie van onderzoek in zake de ongeregeldheden in Bantam (Java) 1926. Zoodat we daarvan wei meer zullen hooren. POLITICUS. Prikkelbaarheid m Foster's ^Maagpillen Geldermalsensche Eiervetling. 20 Juli. Voor de Piuimveevereeniging «Heusden en Omstreken* op de Gelder malsensche Eierveiling geveilde eieren brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f 5 .1 7 Bruin f 5.67 Alles per 100 stuks. HEUSDEN. Donderdagavond werd in 't verenigingsgebouw de jaarvergadering gehouden der R.K. Tooneel vereeniging «Kunst en Vermaak* alhier. Mede was tegenwoordig de hoogeerw. heer deken N. J. A. Wouters, deken en pastoor, be- schermheeer der vereeniging en kapelaan P. Maas, regisseur. Door den secretaris werd het keurig jaarverslag uitgebracht, waarna de penningmeester rekening en verantwoording deed waaruit bleek dat de kas in goeden toestand is en er een voor- deelig saldo te boeken is. Tot leden der controlecommissie werden aangewezen de heeren A. Nooten en L. v. Hooff, Besloten werd in den loop van dezen winter deel te nemen aan het tooneelconcours te Waspik, uilgeschreven door «Eotre Nous* aldaar. Tot bestuursleden werden herkozen als president, de heer Joh. v. Laarhoven, secretaris de heer Ant. v. Delft, penning meester de heer Jac. v. d. Staak, com missarissen de heeren J. Engelen en G. van Hooff. Besloten werd den jaarlijkschen teeravond te doen plaats hebben op Donder dag 26 dezer. De processie «Heusden-Kevelaer* ter eere van O. L. Vroaw, vertrekt dit jaar 15 Augustus om den volgenden dag terug te keeren, Eg het onlangs te Tilburg gehouden examen der P. N. R. K. Vereeniging van Mode-vakscholen, slaagden o.a. voor costumière de damesM. v. Beers en L. Swagemakers, die haar opleiding ontvingen van de Eerw. Zuster Aniceia alhier. Zondagmiddag waren een paar jongens in de haven aan het zwemmen. Juist kwam er een vrachtboot voorbij, die H. v. 0. de diepte in zoog. Toegeschoten hulp wist hem van een wissen dood te redden. Vrydag a.s. maken de kinderen der hoogste klassen van de Openb. Lagere School alhier, met bun onderwijzers, een reisje naar Rotterdam, alwaar een bezoek zal worden gebracht aan de diergaarde en een boottocht door de havens. De reis beeft plaats per autobus naar Drunen en verder per trein. De heer Jac. den Besten, alhier, slaagde aan de Rijkskweekschool te Go rinchem, voor het examen «Handenarbeid*. y Bij de gehouden verkooping van Janbazen werden lage pryzen besteed. De Janbazen zijn over het geheel genomen, van slechte kwaliteit. Ook het andere fruit heeft met de droogte reeds aanmer kelijk geleden. De kinderen van de Bjjz. School alhier, brachten onder geleide van het onderwijzend personeel, Vrijdag j.l. een bezoek aan Arnhem en omstreken. Na een zeer genotvollen dag keerden ze des avonds in opgewekte stemming huiswaarts. De heer H. van Rijswijk, alhier, die eenige maanden geleden voor het examen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren slaagde, behaalde thans het diplima «Mercurius*. Mej. G. Bouman, alhier, brandde dezer dagen een harer voeten zoodanig, dat zij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. ALMKERK. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer G. Steenwinkel van Baarn. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat de heer v. Dijk alhier een snoek wist te bemachtigen, welke het kollosale gewicht bezat van 12 pond. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar export-varkens bestaat zeer goede vraag aan den prys van 62 a 63 cent per K.G. Ook voor vette varkens wordt een goede prijs betaald tot 67 a 68 cent per K.G. levend gewogen. Men besteed voor jonge biggen 12 a f15 per stuk. CAPELLE. Bij de vorige week ge houden overgangsexamens aan de R.H.B.S. te 'a Hertogenbosch werden o.m. uit deze gemeente bevorderd van de le naar de 2e klasse H. v. Vuuren, J. Verhoeven en Jo Michael van de 2e naar de 3e klasse J. v. d. Hoeven van de 4e naar de 5e klasse W. Benjaminse en G. Gouda. Vanwege het bestuur der Chr. School a.d. Loonschendjjk wordt een collecte gehouden voor het aanschaffen van een orgel in de Chr. School aldaar. De heer A. Dekkers is benoemd tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschendyk. Dezer dagen had de knecht van den landbouwer G. v. d. H. het ongeluk, by het springen van een nog in bewegiDg zynde vrachtauto, zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. DUSSEN. Mej. de B. alhier had het ongeluk te vallen en daarbij een been te breken. Een kind van den heer K. alhier kwam spelenderwijs te vallen en brak hier by een arm. yEen zoontje van A. v. D. alhier, was aan het pootje baden in de rivier «de Dusse*, verloor het evenwicht en kwam te vallen. Een broertje dat er by was, wist hem nog juist bytyds te redden. J.l. Zondag geraakte het zoontje van P. Sterkenburg al spelende te water, hy kwam met de schrik en een nat pak vrij. DRUNEN. Veiling. Prijs der zwarte bessen op heden 50 cent per kilo roode bessen 26 cent per kilotrambozen 63 cent per kilo aard beien 48 tot 21 cent per pcmdjanbaasjes 6 cent per kilo. 's GRAVENMOER. Dezer dagen kwam in het café van den heer A. Talen, aan de haven, de Oranjevereen. in vergadering byeen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren F. M. Volk, VoorzitterC. A. Nerings, SecretarisG, Snels, Penningm., en tot Commissarissen H. Faro Hzn. en A. van Suilykom. Heden had alhier een onderhandsche aanbesteding plaats van een te Dongen voor rekening van J. Smulders te bouwen stal van gewapend beton. P. H. de Jonge en Co., betonfabricatie alhier, nam het werk aan. Jx SLEEUWIJK. Op Zaterdag 28 Juli a.s. zal door de muziek vereen. «Wilhelmina* alhier, de door haar aangekochte nieuwe muziektent in gebruik worden genomen. De tent is geplaatst op een stuk grond van de Wed. Duizer aan den Rijksstraat weg alhier. SPRANG. De heer P. Bezemer, onder wijzer aan de Chr. School alhier, slaagde j.l. Vrydag te Breda voor de hoofdacte L, 0. Op bijna 46-jarigen leeftijd over leed alhier de heer J. H. Beider. Ver schillende vereenigingen ter dezer plaatsen verliezen in hem een getrouw lid. Zoo was hy o. a. mede-oprichter der Ned. Herv. Jongel.vereeniging op G.G.van de afd. Patrimonium de A. R. kiesvereeniging Chr. Knapenvereeniging sSamuël*, e. a. Al deze vereenigingen droeg hy een warm hart toe en stond steeds op de bres de belangen dezer vereenigingen met zijn gave te dienen. WAALWIJK. By het gehouden examen voor Duitsche Handelscorrespondentie voor de vereeniging van Nederl. Leeraren slaagde mej. Clara Bierlaagh. De belasting op de vermakelyk- heden heeft gedurende de kermisdagen plm. f1000 opgebracht. In hoofdzaak hebben de vereerders van Terpsichore dit bedrag in de gemeentekas laten vloeien. De R.K. Middenstandsvereeniging heeft besloten in de week van 25 Aug. 2 Sept. a.s. een Waalwyksche Winkel week te organiseeren. De vereeniging Waalwyksch Belang heeft hare medewerking toegezegd. Het ligt in de bedoeling aan deze winkeiweek een aardige attractie te verbinden en verschillende vermakelijkheden te organiseeren. WIJK. Maandagavond bad alhier op den hoek by J. v. d. Pol aan den dijk een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van den heer T. uit Veen en de melkauto van den heer De B. uit Poederoyen. De melkauto met volle bussen ging van den dijk, zonder dat er evenwel melk verloren ging, terwyl de auto zoodanig beschadigd werd dat de melk door de auto van A. alhier, naar de fabriek vervoerd moest worden. De vrachtauto bracht het er beter afna van een ander voorwiel voorzien te zijn, kon deze de reis vervolgen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WOUDRICHEM. Bij het te Utrecht gehouden examen der Ned. Vereeniging van Leeraren in de Stenografie «Groote* en het Machineschryven slaagde voor het diploma «Typist* (max. snelheid 50 letter grepen per minuut), de heer C. v. d. Water, alhier. De heer C. Giesberts, alhier, werd bevorderd van de 5e naar de 6 9 klasse van het Gymnasium te Gorinchem. Onder leiding van het onderwijzend personeel maakten de kinderen der Byz. Lagere School Donderdag j.l. een pleizier- reisje naar Arnhem. Ruim voldaan keerden allen 's avonds huiswaarts. Gedurende het tijdvak 1219 Juli j.l. werden aan de vischmarkt alhier aan gevoerd 75 zalmen, van 7 tot 20 pond, A f 0.40 tot fl.72 per pond. 4 schotjes, van f 0.75 tot f3 per stuk. Besteed werd voor Paling f 0.90 tot f 1 per pond. Aal 25 tot 33 cent Tot de Chr. Kweekschool voor Onderwyzers te Gorinchem werden toe gelaten A. T. Vos en T. Wynbelt, beiden alhier. Vrydag maakten de kinderen uit de hoogste klassen der le Openbare school alhier, onder leiding van het onderwijzend personeel, een reisje naar 's Gravenhage en Scheveningen. Na volop geDoten te hebben, keerden allen ruim voldaan des avonds weder huiswaarts. ting 1929 van het zelfde college op d-e- tf* begTooting is als bijdrage door de ge meente Andel een bedrag uitgetrokken .van f 55.80. Besloten wordt dat dit be drag op de gemeentebegrooting 1929 zal fcr.oiden gebracht. Verzoek van den R. K. politiebond St. Michaël te 's Bosch, om subsidie voor hare vakschool. De Voorzitter deelt mede dat vroeger subsidie weid verleend, doch dat mer jater meende geen subsidie te moeter verleenen. B. en W. ra Benen dat zij daar om moeten voorstellen afwijzend op hat .verzoek te beschikken. Met algemeen© stemmen wordt overeenkomstig dit voor. stel besloten. De Voorzitter deelt mede dat hij zoo juist een adres ontving, waarvan spr yneende voor dat hij het had geopend, fclat dit adres niet in deze vergadering mocht worden behandeld, omdat B. en iW geen gelegenheid hebben tot be spreking. Het is geen werk even vlak voor een raadsvergadering met een adres fco komen. Nu is dit adres echter van tij zonderen aard, het is n.l. van de gei- tenfokvereeniging „Goede Verwachting" ÖJe schrijft, dat zooals de heeren waar schijnlijk weten de bok van de ver-f jeeniging is verdronken. De financiën der vereeniging laten aankoop van em ande ren bok niet toe, zooodat bet gemeentebe stuur een verhooging van subsidie wordt Verzocht. Aangezien de tijd voor aan koop van een bok dringt en men mis schien anders genoodzaakt zou zijn, voor dia behandeling van het adres expres Oen vergadering te beleggen, die net zoo veel zou kosten, als de subsidie die mis schien verleend zal Worden is het waar schijnlijk gewenscht het adres maar in üeze vergadering af te handelen De heer Schouten zou met het oog op het feit dat de tijd dringt* afstappen van het bezWaar en het adres voor dit maaJ i'n behandeling nemen voor het vervolg zou spr. evenwel de hand er aanhouder Om adressen die niet tijdig genoeg zijn üngediend ook niet te behandelen. De vereeniging is voor de gemeente Werke- 5ijk van belang en daarom zou spr &an het verzoek willen voldoen even- Kvfcl niet in dien vorm zooals het ge vraagd wordt n.l. een verhooging van Subsidie, doch meer als een extra subsi die van b.v. f 25.—. Spr. noemt dit be- jdrag niet om aan te geven dat het .f 25.— moet zijn, doch alleen om zijn gedachten uit te drukken. Spr. ziet niet ïn, dat het noodig is de vaste subsidie Op f 50.— te brengen. De Voorzitter gelooft niet dat dit ook 'de bedoeling van het schrijven is. De heer Verwijs vraagt of de vereeni ging niet in de Verzekering is De Voorzitter meent van niet men zou de vereeniging hierop echter Wel kun nen wijzen. 'De heer Verwijs merkt op, dat er in gezetenen zouden kunnen zijn, die op sub sidie verleening tegen kwamen, omdat zij hun vee wel verzekeren, en nu ook nog Voor een ander moeten betalen. De Voorzitter zegt dat de vereeniging ïiuttig werkt en daarom zou spr. in dit speciale geval een extra subsidie willen verleenen. De heer v. Houwelingen merkt op dat de vereeniging 100 leden telt, deze beta len toch hun contributie, waarom is nu subsidie noodig? De Voorzitter antwoordt dat de: con tributie noodig is voor onderhoud van 9e bok. De lieer v. Vliet zegt, dat de twtee bokken f165.— kosten, behalve de bij komende kosten. De contributie bedraagt tfchans 35 ets per jaar, is nu pas met 10 ets verhoogd. De hr. Schouten meent, dat het met de vereeniging Wiel zal gaan als met alle ver- benigingen dat de uitgaven n.l. altijd Stegen vallen. De Voorzitter zou de extra subsidie Svillen stellen op f 20.—. Met algemeene stemmen wordt over- tebnkomstig dit voorstel besloten Bij de rondvraag informeert de heer Ut Vliet naar den waterstap in de ri vier, de oude trap is weggenomen en ben andere is er nog steeds niet voor in de plaats gekomen -De Voorzitter zegt dat Weth Schouten met het polderbestuur over deze kwes tie zou spreken. De heer Schouten verklaart dit nog Sliet te hebben gedaan Wel is de Wed. {Bouman bij hem geweest, die van den (opzichter mededeeling had ontvangen om aich met eenige omwonenden met een re quest tot het dijkcollege te wenden. Bij nader onderzoek bleek, dat het ten slot te de bedoeling was om de gemeente to verzoeken den trap te leggen. Spr. heeft toen gezegd dat oen request aan hst dijkcollege dan geen zin had clat men pan bij den gem. raad moest zijn. Maan dag is het evenwel vergadering van het dijkcollege en zal het onderwerp ter teprake worden gebracht. De heer de Fijter dringt aan ofp af- (wjerking ook wat den weg daar betreft, 9 e tegenwoordige toestand is onhoud baar. De Voorzitter zegt' een spoedige beban- jcbeiing toe. De heer v. Houwelingen vraagt of B. feil W. al eens poolshoogte hebben ge nomen van de straatverlichting. De Voorzitter antwoordt ontkennend feoedra de avonden komen, zullen B. en W {hjieraan voldoen. Daar niemand verder het woord ver langt sluit de Voorzitter de vergade ring- komt vaak voort uit slechte spijsvertering, Alle splfsverterings- stoornissea moeten spoedig zwichtenvoor Foster's Maagpillen, bet laxeermiddel bij uitnemendheid. Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. ANDEL. In het le Cursusjaar van de- Lagere Landbouwschool van den aige- meenen landbouweursus, die 1 maal per week overdag werd gehouden, zijn al le deelnemers overgegaan naar liet 2e Cursusjaar n.l. 1. J. H. F.Baks te Wou- drichem. 2 C. v. d. Beek te Genderen, 3 G. E. v. d. Beek Mz. te Genderen. 4. L. A. v. d. Beek Lz. te Genderen. 5. J. Branderhorst t® Eetheu. 6 M. Crie- laard te Andel. 7. P. J. Koekkoek te Almkerki 8, G. H. v. Mersbergen te Dron- gelen. 9. EL Nieuwenhuizeu te Waard huizen 10. C. T. v. Poederooijen be Sleeuwijk. 11. J. C. Scherff te Waard huizen. 12 J. v. d. Stelt te Drongelen 13. G. J. de Waal te Wijk. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas se: 1. C. Benckhuijsen te Andel. 2 W. Bok te Poederoijen. 3. E. Bouman te Well. 4. G. J. G. Bron te Rijswijk. 5 B Cornet te Brakel. 6. A. Crezee te Nieuwendjjk. 7. J. W. Dibbits te Alm- kerk. 8. P. J. v. Dis te Almkerk. 9. B. v. Giessen te Poedefroijen. 10 B. H Groene veld te Dussen (Polder Kijfhoek) 11. J. W. Hasselman te Poederogen. 12 M. J. Kolff te Almkerk. 13 D. W. v. Mersbergen te Genderen. 14. Mart. Schou ten te Andel. 15 W. F. P. Slegh te Bruchem. 16. A. Swart te Rijswijk. 17 J. v. d. Ven te Poederogen. 18. 11. Ver kuil te Bruchem. 19. A. Versluis te An del. 20. J. Versteeg t e And dl. Bevorderd van de le naar de 2e klas se: 1. H. v. Andel te Andel (voorw.) 2 J. A. v. d. Beek te Genderen. 3. C. Branderhorst te Eethen. 4. Adr. Bron te Rijswijk. 5. J. v. Bruchem te Meeu wen. 6. J. v. Gammeren te Genderen. 7 A. de Graaff te Babiloniënbroek. 8. E Grandia te Kerkwijk. 9. A. Hak te Giessen. 10 C. T. v. Herwijnen te Waard huizen. 11. Z. v. Herwijnen te Uitwijk. 1? C. v. Houwelingen te Andel. 13. J. A v. Mersbergen te Genderen. 14. T Menken te Genderen. 15. A. Naijen te Andel. 16 D. v. Rijswijk te Andel. 17. Mars. Schouten te Andel. 18. E. v. d. "VGiet te Andel. 19. Cs. Vos te Babilo niënbroek. 20 M. C. Vos te Babiloniën broek. Niet bevorderd 5. De 600.000ste bezoeker der Nenijto. Zondagmiddag heeft de 600.000ste be zoeker de hoofdentree der Nenijto batra den. Dit beteekent dat gedurende de 56 dagen welke de Nenijto geopend is, deze gemiddeld per dag door 10.200 betalend} bezoekers is bezocht. NOORD-BRABANTSCHEN POLDER EN WATERSCHAPSBOND. Op de vergadering van 29 Mei j.l. te Breda gehouden, waarop waren4 vertegan-f woordigd vele polders en waterschappen, werden besprekingen gehouden over het nut van het oprichten van een bond van polders en waterschappen in Noord-Bra bant. Daarbij werd gewezen op den voot-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2